Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

8)

Üdv!

Az aquir Hatalomszavaknak 4 Dialektusa ismert:

Korcs: Emberek is képesek lehetnek a kiejtésére, Anath-Akhan fejvadászok, Kobrák átoperált ügynökei, Fadöntők Ork törzs, Symarel Berkanu boszorkányrend, és a Pokok (homálytesvér törpje).

Nem okoz mindegyik maradandó károsodást. Használa: 1 O.P. / kifejezés

25% eséllyel létre sem jönnek a varázslatok abban akörben amikor használták a hatalomszavakat

Szolga: Minden született aquir képes használni Pl: Kránban: Gho-Ragg, Kis-siss Ediomadban: a szolgák (IdanVa'Dreeteh)

Ezek legtöbje már maradandó Radikális károkat okoz. 2 O.P./ kifejezés

50% eséllyel létre sem jönnek a varázslatok abban akörben amikor használták a hatalomszavakat

Nemes: Az ősök használják Pl:Sőtételfek, Shi-Kris,

Szinte mind abszolút harcképtelené teszi az ellenfelet, abszolút kiszolgáltatott helyzetbe hozva. 3 O.P./ kifejezés

75% eséllyel -||-

Titkos: Az Aquvir faj igazi "Nagyjai" ismerik csak ezt a dialektust, generálisaik, arisztokratáik: Kránban Sa-quadok 60+4k10 Op,

Mos-Quinek 50+k10, Ediomadban pedig csak a Valóvérű (Rachat Ma'Niigan) 45+2k10 - Az IGAZI Ediomadélyi Aquiroknak 80+4k10!

Néhány kivételtől etlekintve, mind AZONNALI HAL

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hmm...már előre elképzelem, hogy micsoda balesetek történhetnek mikor én leszek a KM. :twisted:

Persze Summarium hiányában szeretném tovább gyarapítani a tudásom az aquir hatalomszavakról. Én valahol úgy hallottam, hogy ha külömböző nyelven ejted ki a szavakat ugyanaz a hatás jön létre csak más erőséggel. Persze ez NAGYON nem biztos. :roll:

Link a hozzászóláshoz

8)

Idő hiányában Csak röviden irok most :

A Hatalom szavak erőssége abszolút nem tükrözi a hatás fokát!!!

A Hatalomszavak Nagy erőssége mindössze azt jelenti,. hogy egy másik Hatalomszó használonak, több Od Pontot kell feláldozni, hogy ellenáljanak.

A hatalomszavak Hatásának erősségét a Dialektus mutatja.

Azaz míg korcs nyelven a Vakítás, /asszem , most lusta vagyok pontosan megnézni/ csak időleges szürkehályogot okoz, addig Titkosnyelven a szemek izzó golyóvá változva hátracsúszik az agyba, természetesen azonnali halállal jár...

Teljesen mindegy hogy a korcsnyelven 50 E-s hatalomszvakat (50 O.p.) vagy Titkonyelven csak 2 E (8 O.P.) akkor sem lesz a hatás brutálisabb a korcsnyelv a titkosnál, ám lehet hogy a Titkosnyelvnek könnyedé ellen áll egy szolga nyelvismerő is, míg az 50 E-s korcs nylevűnek már csak a nemesek!

Nos ennyire van most időm.. 8)

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

(Boldog új évet BYCS!)

Brom: Én azt javaslom, 10 szint alatt 1-nél többször ne találkozzonak a játékosok aquirral! És az az alkalom is okozzon életreszóló traumát nekik lehetőleg, mert ha nem okoz nekik komoly nehézséget és veszteséget a legyőzése vagy legyőzésük, akkor valszeg' nem jól meséled el az és esetleg az lehet a gond, hogy nem tudod kijátszani az aquirt. Egy ilyen lény kijátszásához nagyon jól meg kell érteni a lelkivilágát, ami egészen más mint amivel a társadalomban találkozhatsz. egy olyan magas inteligencia, amely legcsekélyebb mértékben sincs tekintettel mások életére, és komoly, a hagyományostól eltérő tudással, tárgyakkal, és kapcsolatokal rendlkezik esetleg még meg sem közelíthető, egy gagyi csapatnak jó mesélés esetén.

Sok sikert az aqirmeséléshez.

Link a hozzászóláshoz

Kösz BYCS!

Elvben már jobban átlátom.

Az aquirok csak felhasználják, vagy tanulmányozzák is nyelvüket? Már ha lehet egyáltalán.

Nos, azt hiszem Takeda igazad van, az "aquirmeséléssel" még várok egy kicsit, 10-15 állig fölfegyverzett lovag kíséretében el lehetne indulni hacsak nem Nemesről van szó. Viszont a kijátszásával nem tudok mit tenni, úgyhogy maradok a várásnál.

Link a hozzászóláshoz

A lovagok jók mert csörömbölnek és hamarabb halomra kerülnek... :)

Mivel a hatalomszavak köznapi értelemben vett szavak egy fizikai esemény megvalósítására tett szándékkal (dzsennek esetében ugye mentális/ amund asztrális) ezért aztán csak beszélsz és beszélsz de nem találsz ki új szavakat. (Nem kutatnak.) A szabálykönyvek sumi stb elég jól megfogalmazzák hogy egy aquir mondhatja hogy pusztulj de ha nem koncentrál/akarja/kívánja/nyomatékosítja akkor az csak annyi mintha egy dzsad kiabálna egy tolvaj után. A lényeg az akaroton van.

Link a hozzászóláshoz

Arról pedig hogy a varázslók vajon firkantanak e egy előre megformált testre vagy a sajátjukra bebörtönző varázsjelet kicsit fura kérdés.

2 okból is.

egyrészt simán, mert azért vannak megőrült vagy elkötelezetten mágiába felejtkező élőholtak, mert életükben ezt tekintették életcéljuknak, és csak azért mert valaki varázsló lett csak beleneveltek eszméket, gondolatokat, normákat, elvárásokat, de nem kivédhető, ahogy egy két könyvelőnél sem, hogy egyszer bedobja az agya a törülközőt és átessen a ló túloldalára. Szóval szerintem abszulút lehetséges, de ha a saját karaktereddel teszed ezt akkor a halál beálltának pillanatában tépd össze a karilapot, vagy zárd be egy szekrénybe és reroll. Az már nem JK.

másfelől a varázsjel ha jól emlékszem egy lelket szív be. (A hagyományos amit még tk1be rögzítettek az alkotók, azóta lehet hogy rúnában vagy máshol már turbósították)

a; ha a testedre rakod nem tudom hogy mi van ha vki más lelkét szívja magába.

b; ha tárgyra akkor KM legyen a talpán aki eldönti hogy egy mindkét vagy több fél számára halálos kimenetelű harc során kinek a lelke lesz bezárva... ha meg nem harci szituáció miatt lenne erre szükség, akkor egy tapasztalt varázsló más eszközökkel is megnyújthatja az életét.

BTW ha csak tápolás miatt szeretne vki ilyesmivel élni azt majdnem mindenhol vmilyen formában büntetik. JK esetén.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Rayen,

Egy ép homonkulusztest elvileg valóba képes anyagcserére. Ez lehet egy ép holttest (bár szerintem csak elvileg, hiszen valamitől meg kellett halnia), vagy a varázsló által készítet test, amit más nemtelen anyagból készít. Ezt először (darabonként) olyan anyaggá változtatja, amelyek az élőlény felépítéséhez szükségesek, majd megfelelő alakúra formázza, végül feltehetőleg varázsjel segítségével tesz tartóssá a procedúra hatását. Ez esetben lehet a test tökéletesen működőképes.

Az önzombítós trükk esetén ugyanaz a baj, mint amikor holttestet használ: legalább az az egy hibája van, amitől meghalt.

Ha tehát emiatt már nem képes anyagcserére, akkor vagy más varázslattal kell tartósítania (pl. a papok állítólag képesek erre, bár ETK-ban nincs ilyen varázslatuk), vagy folytonosan átformázza, esetleg itt is varázsjelet alkalmaz.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem, nem lesz belőle feltétlenül élőholt, sőt az sem fordul elő túl gyakran, hogy a lelke csak úgy visszakerül. Ha mágiával börtönözték vissza, akkor vagy kínozni akarják, vagy gondoskodnak a test mozgatásáról is. Ha a lélek vmilyen együttállásnak köszönheti a visszatérést, akkor sem biztos, hogy ez élőholtat is csinál belőle (vagy legalábbis nem olyat, aminek anyagi teste is van).

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Boldog Újévet neked is Takeda cimbora! :lol:

A Korcs nyelven kiejetett magasabb erősségű (OD tartalmú!) hatalomszó igenis jobban igénybeveszi az ellenhatalomszó mondójának Od készletét, azaz erősebb, viszont nem fejthetki nagyobb "rombolást" mint a Titkos nyelven kiejtett, még akkor sem ha annak erőssége meghaladja a titkosnyelven elhangzott erejét.

Azaz Egy Sötételf hiába kiabálja le a Gho-Raggot Nemes nyelven de alap E-vel (3 Od), hiszen annak a 10+k10 Od dal rendelkező kisaquir fajnak így sem jelenthet gondot ellenálni a Nemesnek.

Link a hozzászóláshoz

Bár ez inkább a mesélők fórumába tartozik, de kényes kérdés ugyebár hogy miből gondolja vki hogy épp csendvarázst kell/lehet használni ellenük...

Mert mondhatjuk azt, hogy logikus mert szó és ha nem tudja kimondani akkor fuccs az egésznek, de ezt azok mondják akik summit olvastak.

Egy alap kalandozócsapat bármennyire is erős nem tud mindenről.

Az indok hogy miért mennek oda és hogy hallottak e már egyáltalán aquirról megint más tészta. Azt már csak félve jegyzem meg, hogy van egy pár aquir aki egyrészt varázslói mágiát is tud használni, amivel megtörheti a csendvarázst. Azt hogy a csendvarázsnak is vannak korlátai megint csak félve...

és még sokminden más.

Az ijászatra megintcsak visszatérve. Tudom milyen tisztelet lengi körbe az elf-ijjat. Tudom hogy nem kéne földhözragadtnak lennem. DE ti 40+fontos ijjal lőttetek már célba akár 50 méterről is?

Ezt csak a 200m-es távról jut eszembe. Lehet hogy csak túlzás volt, de versenyeken és egyéb játékok során is kicsit túl irreálissá váltak ezek a dolgok.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Alysium:

1 Igen Lőttem már . 8)

2 Az elf nem sima ijjász volt, hanem Ijjászmester

/chi harcos ijjas kiegészítős.../

3 Akinek van Töri+Legenda MF az simán kilogikázza, hogy csak akkor hat a szó ha hallatszik. PL: A híres lovag sztoriából aki a pajzsát vágta egy Aqvir torkába....

4 asszem csak 1 Aqvir faj van aki alkalmaz Varázslói mágiát ezek az ediomadi valóvérűek, és még 1 kráni aki pedig papit.

Ha ezek közül bármelyikkel is találkoznak... nos 5 fő és 18. szint alatt semmi esély... így is csak akkor ha a KM nagyon rendes...

De azt gondoltam, hogy a fenti példából is kiderült, hogy egy igazán tapasztalt Heroikus, nem átlagos csapatról volt szó. /nem is értem miért nem a Gho-Ragg volt ami irreális? :ndo: <-Nem tetszik a amotikon színe :nono::evil: .... de ez kifejező.../És még ilyen erős csapat is csak nagy szerencsével és létszámbelifölénnyel + hatalomszó elleni védelemmel tudta legyőzni a meggyengült + szolgák néléküli Aqvirt...

Ennyit mostanra :wink:

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

A szuperül fel/kitalált kasztokat én nem veszem ember/elfszámba :roll: .

És hogy ment 50mérről a céllövés?

Nincs most előttem az alapkönyv, de ha jól rémlik tsz 8ra mindkét képzettésge megvan a varinak. Vari lévén IQja is magas. Mégsem logikázzák ki. Mert ugye ha ezt kilogikázza akkor akár már mehetne is gyilkolászni.

Na nem akarok mindig ellentmondani neked, de az hogy vkinek milyen képzettsége van, az nem teszi autentikus aquir szakértővé.

Egy nyelvészproff sem tud mindent a nyelvészetről fr xmpl.

:arrow:8)

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

A professzor nem is Yneven él...

Illetve nem is 5-10 fajt kell aazonosítania.. Természetes, hogy 1 ősi nyelv nem adja meg összeset, de a legendaismeret+töri igenis megadja ez, azaz egy magas szintű varázsló képes összerakni ismereteiből azt a képet majd azt mutatja , hogy ...

Ezt akár más a rendjébe tartozó (pl mestere!!) taggal is megbeszéleheti akik levonják a megfelelő konzekvenciákat és rájönnek! :idea: az aquir ellen a csend a legjobb!

Szerintem ez nem tááp vagy hasonló és ha elolasod az említet képzettségeket akor magad is beláthatod, hogy nyilván ezekre rájön.

Jól ment visszacsapóval, bár nem sokat lőttem de 10 ből 1-2 eltalálta céltáblát is.. :roll: de ha már ... 200-1200 ÉVE lővöldöznék.. nem hiszem hogy gondot okozna 500 M-ről is kilőni egy légyherét! (persze csak ha ki tudom húzni az íjjat...)

Asszem ennyit...

=o)

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Olvasgattam minap a tűzvarázslatokat, (inkább a tűzvarázslóit, de arra nincs külön topic :P ) és felmerült bennem pár kérdés.

1. a tűz aurák. Azon agyaltam, hogy ha monduk egy 8-as E-ű (tűzvész) tűzaurában állok egy erdőben, akkor felgyulad-e az avar a lépteim nyomán, illetve ha ugyanezt egy épületben kivitelezem akkor felgyullad-e minden átmenet nélkül? A könyv csak arra tér ki, hogy aki közvetlen fizikai kapcsolatba lép velem az megég, de vannak kétségeim hogy egy tűzvész hője jópár méterig érződik.

2. a tűzellenállások. Ezek között van ahol külön ki van emelve, hogy az alany ruhái is élvezik a védelmet. Gondolom azok amelyek a személyes aurába tartoznak. Kérdésem tehát, hogy ha tűzellenálló vagyok és leöntenek olajjal, akkor az olaj meg gyullad-e? Illetve ha valamilyen tárgyat kézbe veszek az tűz ellenálló lesz -e onnantól?

+1 kérdés, hogy páratlan legyen ;) :

Lehet-e általános szabályt kitalálni arra, hogy egy élőlény teste, mikor fog tüzet? Mármint mikor nem a ruhája, vagy a haja, hanem maga a bőre ég...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Rayen Reval,

Lássuk szép sorjában.

1. Ugyanezen fórumon valamikor régebben vitáztunk már azon, hogy az aura jelen van-e az ember talpa alatt is. Noha a végeredményre nem emlékszem, az biztos, hogy a talaj szintjéig leér. Tehát: igen, a száraz var könnyen meggyullad akár az 1 E-s tűzaurától is. Persze ha vizes, harmatos, ázott, erősen rothadó őszi avarról van szó, az más kérdés. A 8E talán még azt is azonnal meggyújtja, de lehet, hogy csak a lábaid alatt ég ki, nem terjed tova a tűz. Egy gyengébb aura esetleg csak kiszárítja.

Ami a ház berendezési tárgyait illeti, még a nagy erősítésű tűzaurától sem kapnak feltétlenül lángra azonnal. Persze, a lábad alatt lévő szőnyeg nyilván hamar kigyullad, ugyanígy bármilyen gyúlékony dolog, amelyhez hozzáérsz. Szerintem úgy érdemes gondolkodni, hogy minél közelebb van hozzád, annál könnyebben lángra kap. Pl. a 8E-s aura az elég kemény, tőled olyan fél-egy méterig a papír, perganem, szárazvirág-falidísz gyorsan lángra kap, de pl. egy fából készült szekrény csak akkor, ha ennél is közelebb mész hozzá. Ha a tárgyak olyan 1,5 méternél messzebb vannak tőled, már arra is legalább egy percig kell várakoznod, hogy a leggyúlékonyabb dolgok eléggé felforrósodjanak és tüzet fogjanak. Ez persze csak becslés, de szerintem nagyjából helytálló. Azt mindenképpen figyelembe kell venni, hogy egy tárgy sokkal nehezebben és lassabban fog tüzet felforrósodás következtében öngyulladással, mint ha közvetlenül lánggal érintkezik.

2. Gondolom, a Sárkánybőr és a Sárkánykirály bőre nevű tűztvarázslói varázslatokra gondolsz. Amit a kezedbe veszel, az elvileg része lesz a SZA-nak, tehát védve van. Az olajjal leöntés szerintem szeintén belefér, többé-kevésbé mondhatjuk, hogy "rajtad van". De ez inkább a Személyes Aurán, annak mindmáig tisztázatlan működési "finomságain" múlik, mintsem a védővarázslaton. Amennyire emlékszem, ezek a mágiaformák egyetlen dolgot tesznek: módosítják a SzA-t, hogy az általa védett anyagrészeket ne csak az eddigi módon védje, hanem a tűz romboló hatásit is képes legyen távol tartani. Ezek szerint, ha a rád öntött olajat megvédi, akkor az nem gyulladhat meg, lévén hogy ehhez a tűznek hatnia kéne rá.

Megjegyzés: a csak úgy kiöntött lámpaolaj nem biztos, hogy egyáltalán meggyullad. A lámpában használva is kell neki egy kanóc, ami felszívja, és ezáltal megnöveli a felületét. Más kérdés, hogy lehet persze egy tömegben meggyulladó olajokat is csinálni, esetleg pont ilyen célra.

Link a hozzászóláshoz

A +1. kérdésre külön válaszolok, ne legyen olyan olvashatalnaul hosszú.

A válasz voltaképpen nagyon egyszerű: az emberi test nem tud meggyulladni, egyszerűen a magas víztartalom miatt. Ha egy emberi testet komoly hőhatás ér, akkor a következő történik: mire a víz eléggé eltávozik ahhoz, hogy a test éghető legyen, addigra a hőbomló szerves anyagok többsége már nem létezik; a makromolekulák szétesnek, és gyakorlatilga a szén marad csak ott. Persze, ez elvileg képes meggyulladni, de csak jóval magasabb hőmérsékleten annál, amit egy élőlény túlélni képes. Tehát mire lejutunk odáig, hogy az egykori test szénmúmiája lángra kapjon, a lény már nem él. Egyébként a csontok mészsói még ekkor sem szenvednek kárt, mi több, olyannyira megvédik az üregeikben található szerves anyagot, hogy ezek kiégetése csak ún. égésfokozókkal (pl. benzin) lehetséges.

Link a hozzászóláshoz

Köszi a válaszokat Amulf!

Nem mondom, hogy a +1 válaszból mindent értettem de a lényeget kiszűrtem. :D

A 2. kérdést én is így gondoltam, úgyhogy a válasz eldöntetett.

Az 1-ben viszont, ha jól értem akkor nem csak a közvetlen érkezők gyulladnak meg a tűztől, hanem a közelben lévők is. Namármost a kard auránál, felvetődik a probléma, hogy magas E-nél nem ég -e meg a forgató karja is. Akár a fáklyát tartó kar is meg ég, ha nincs elég távolság a kézfej és a láng között. Gondolom 8-as E-nél, már nem minimum 10 centi a tűréstávolság, hanem több.

Szerintetek ennél az esetnél bizonyos E felett megég a kar?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az 1. ponttal kapcsolatban:Nos erre, valószínűleg a készítők nem gondoltak (:nono::D )(persz én sem :evil::D), de alapvetően igazad van. Ugyebár tűz van, tehát (alapesetben) fény és hő is, így valóban éget. Ez ugye 1 E-nél nem érdekes, ám már 2-nél (kb. fáklya, ha jól emlékszem) is gondot okozhat, egy tőr vagy rövidkard esetén. Erre lehetne (a nem túl megmagyarázható, ám játéktechnikailag legkielégítőbb) megoldás, hogy a forgatóját egyszerűen nem égeti.

+1: ne csodálkozz. Arnulf biológusnak tanul :he: , naná, hogy nem érted :D

Link a hozzászóláshoz

Nem, ez nem kötekedés. A varázslat leírásában szerepel, hogy egykezes penge lehet csak.

Ettől függetlenül, én megszoktam engedni a nagyobb fegyverek tűzaurával való felruházását is, csak ott 2X akkora erősítés kell adott sebzéshez. (pl. 1K6->2E)

Viszont megkérdezném, hogy szerintetek lehet olyan alternatív varázslat, ami mondjuk a buzogány fejét vonja körbe? Vagy egy alabárd pengéjét?

Mondjuk ne tűzzel, mer az elégeti a nyelet, hanem faggyal?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...