Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

8)

Üdv!

Mi használtuk aura ként, ami úgy működött, hogy a penge stb alakját vette körül.és egy tökéletesebb alakot alkotott a körül, mintegy kieegyengetve a hivbákat.

Tehát a Szúrófegyver hegye Még hegysebb lett (azaza nagy E nél akár a mikroszkopikus "hegyvéget" is elérhette) ami megnövelte az átütést.

A Vágófegyverél pedig ugye nem más mint 2 Siklap találkozása a penge.

S minnél pontosabb , minéél ÉLESEBB annál jobban vág .

Namost ez esteben a Forma a penge részen szintén kifejti ezt a Tökéletesebb ÉL szerepét, ami egyre kissebb szöget zár be , így képes jobban sebezni.

A EE aura a fegyvereken az Folyamtosan alap 1E nél is tökéletes, ám az nem "bír el" akkora terhelést, így csak 1 Sp-t ad. Ellenben ha Már elég erső akkor képes arra hogy átvágja az Acél(Vérteket 3-8SFÉ )vagy akármit.

Számomra ez logikusnak túnik, így én ezt mindig is alapvetőnek tekintettem, hogy ne csak 2 Sebző elem legyen az 5 ből, hisz így 3 lett és ez a plussz is már használva van más formákban.

Bocs de csak ennyit mostra mert lekésem a buszom... Megint :wink: ...!

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Desdichado,

az őselem teremtés mozaik varázslási ideje 1 szegmens. Ez a lehető legrövidebb, a gondot szerintem az jelenti, hogy miután elhajítottál, a dobócsillag az értelmes használati távolságon belül ennél jóval rövidebb idő alatt célba ér. Esetleg megoldás, hogy a végjelet lehet "húzni" egy teljes körig, és így a varázsló a megfelelő pillanatban indíthatja el (a végjel leírása ugye minimális idő csak), ezzel viszont az a gond, hogy ha a társa mégsem dobja el a csillagot, akkor egy teljes körét elpazarolta.

Hogy miért a társa? Egyrészt: honnan tanulná/tanulhatná meg egy varázsló a Slan-csillag használatát? Másrészt: ha ő dobná is, akkor a varázslás elvégzése és a végjel leírása közti időben kéne eldobnia, ez pedig szerintem megtöri a varázslatot.

BYCS,

elvileg az EE aura megnövelheti a puszta ököl sebzését, mert a külső szemlélő számára valóban "keményebb" lesz a harcművész ökle.

Rayen Reval,

Szerinmtem az Aranyharang nem igazán adhat így plusz Sp-t.

...Segítségével az alkalmazó képessé válik testét élő páncéllá alakítani. Ezt izomzata átrendezésével és Pszi-energiáinak erős kisugárzásával éri el.

Nos, én ehhez két dolgot tennék hozzá. Egyrészt nem valószínű, hogy a diszciplína alkotói a sebzés növelésre találták volna ki a gyakorlatot, hiszen (többek közt) erre a célra a Chi-harc szolgál. Nagyon is könnyen elképzelhető, hogy miután a kéz egyébként sem egy lágy része a testnek, sőt harc közben igazán váédeni sem kell, mert gyorsan mozog, így itt a diszciplína hatása jóval kevésbé érvényesül, mint más testrészeken.

A másik, hogy pszi-energiákat ugyan kisugározhat, de a kéz azon felületein, amelyeket általána ütésre használnak, nem igazán vannak izmok, csak inak, amelyek az alkarban és a csuklóban található mozgatóizmokhoz kapcsolódnak. Tehát igen kevés az "átrendezhető" elem az ujjakban és a kézhátban, de a tenyérben sem sokkal több. Szerintem nem fog jelentősen nagyobbat ütni.

Winnetou,

egy képzett varázsló, legyen bármilyen magas szintű, nem tud új mozaikot, sőt új szabad elemi formát sem létrehozni. Erre kizárólag mágusok képesek.

BYCS,

ez a tökéletsebb forma dolog honnan jön? Szerintem egy efféle formázás semmi ilyesmit nem csinál (miért tenné?), egyszerűen csak "leképezi" a tárgy feszínét, fdelveszi annak külsődleges alakját, csak éppen egy hajszálnyival nagyobb.

Link a hozzászóláshoz
Szerinmtem az Aranyharang nem igazán adhat így plusz Sp-t.
...Segítségével az alkalmazó képessé válik testét élő páncéllá alakítani. Ezt izomzata átrendezésével és Pszi-energiáinak erős kisugárzásával éri el.

Nos, én ehhez két dolgot tennék hozzá. Egyrészt nem valószínű, hogy a diszciplína alkotói a sebzés növelésre találták volna ki a gyakorlatot, hiszen (többek közt) erre a célra a Chi-harc szolgál. Nagyon is könnyen elképzelhető, hogy miután a kéz egyébként sem egy lágy része a testnek, sőt harc közben igazán váédeni sem kell, mert gyorsan mozog, így itt a diszciplína hatása jóval kevésbé érvényesül, mint más testrészeken.

A másik, hogy pszi-energiákat ugyan kisugározhat, de a kéz azon felületein, amelyeket általána ütésre használnak, nem igazán vannak izmok, csak inak, amelyek az alkarban és a csuklóban található mozgatóizmokhoz kapcsolódnak. Tehát igen kevés az "átrendezhető" elem az ujjakban és a kézhátban, de a tenyérben sem sokkal több. Szerintem nem fog jelentősen nagyobbat ütni.[/quote:28xow28o]Szóval úgy véled, hogy az nem keményíti jelentősen a kezet, és ezt annak biológiai felépítésével magyarázod. De ebből az következne, hogy ott nem is érvényesül jelentősen a plusz SFÉ. Tehát ha valami miatt a kézfejet támadják (célzottan) az SFÉ nem érvényesül.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az aranyharang a teljes testre biztosítja az SFÉ-t. Még a kézre is. :) Lásd a diszciplína leírását.

Winnetou,

A kéz eltalálásában pedig semmivel sem másabb egy harcművész esete, mint másé.

A kézfej eltalálásához -25-tel kell a támadódobást megdobni, ám ha az sikerült, akkor eltalálható a kézfej. Ehhez semmi köze annak, hogy harcművész-e az ember, vagy sem.

A harcművész nagyobb tudása, gyorsasága, amire gondolom, hogy te gondolsz (:) ) az a magas harcértékeiben, magasabb Vé-ben jelentkezhet, így téve nehézzé a keze - vagy bármi más része - eltalálását.

De nem azért nehezebb eltalálni a kezét, mert harcművész. Hanem azért, mert esetleg tapasztalt, vagy olyan diszciplínát alkalmaz.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az Ynev élővilága fórumon felmerült egy olyan kérdés, ami szerintem leginkább a fórumok közül ide vagy a Mágiahasználók fórumára tartozik. Ti. hogy mi a különbség mágikus anyag és mágikus anyag között (félmágikus / természetüktől fogva mágikus anyagok,... - akit bővebben érdekel, az nézze meg az alábbi linket: http://www.kalandozok.hu/forum/viewtopic.php?t=581&postdays=0&postorder=asc&start=45 ). Szerintem érdemes lenne ezt itt megtárgyalni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én azon a véleményen vagyo, hogy a Bestiáriumban nem kell feltétlenül megbízni. Van benne néhány olyan dolog ami az ETK-val nem összeegyeztethető.

Szeretem az ilyen hozzászólásokat. :) Igen, akár az összes könyvet figyelmen kíbül lehet hagyni, hiszen mindenki úgy játszik, ahogy akar. Minden könyvben lehet olyan ellentmondást találni, ami nem egyezik meg egy, valameilyik másik könyvben leírt egy dologgal...

Én azon a véleményen vagyok, hogy azért EZT a játékot ENNEK a játéknak a szabályai teszik azzá, ami, nem csak az, ami tetszik belőle. Meg kell próbálni az iesetleges ellentmondásokat a lehető legnagyobb mértékben összeegyeztetni, vagy a körülményektől függően az egyiket elhagyni. (lásd pl. kráni elf-sötét elf kapcsolat) SEMMIKÉPPEN nem engedhető meg az, hogy egy szabálykönyvről kijelentjük, "ez nem megbízható" ergó az egész kidobható, vagy ami rosszabb, mindent a saját kedvem szerint értelmezek... mrt hát ugye nem megbízható. De azért használom...

Mivel itt most nem hozol igazi ellenérvet vagy ellentmondást, így ezzel a kérdést egyelőre lezártnak tekintem. (arra gondoltam, hogy ha szerinted nem megbízható, nyilván az említett információ ellen van kifogásod, kívánatos lenne hát ellenérv felhozása.)

Az említett kérdés mágikus-nem mágikus - "félmágikus" anyagok kérdésére a Bestiárium elementálok leírása ad alapot. Ugyanis pontosan meg van fogalmazva, hogy a nem mágikusak nem sebzik, a mágikusak sebzik, míg egy harmadik kategória, a "természetükből adódóan mágikus fémek" (amit én egyszerűsítés végett, és nem mágiaelméleti szempontból nevezek félmágikusnak) csak a fele Sp-t okozzák.

Ez alapján a harmadik kategória léte tény, mivel eltérően viselkedik mind a két alapkategóriától.

Hogy mágikus-e vagy sem? Nyilván nem úgy, mint ami tényleg az, hiszen akkor nem lenne különbség. Talán mégis jobb az eredeti nevük "természetükből adódóan..." azaz valójában nem mágikus, de úgy viselkedik, bizonyos olyan tulajdonságokat mutat, mint a mágikus dolgok.

Itt konkrétum a sebzés az elementálok ellen, de ha jól emlékszem, van még néhány helyen külön említva ez abbit, esetleg a mithrill tárgyak tulajdonság, viselkedés szempontjából. Konkrétumot most nem tudok említeni, így a vita szempontjából ezt akár figyelmen kívül is hagyhatos, mint alaptalan kijelentést, és koncentráljunk csaka sebzés tényére, mint eltérő tulajdonság.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

MG, azt nem mondtam, hogy a Bestiáriumot ki kell dobni :) Csak annyit, hogy nem kell mindent fenntartás nélkül elfogadni, ami benne van. Egyébként nem vitatkozni szeretnék, csak jól megfontolni, hogy mit érdemes elfogadni és mit nem (ezért is hoztam át a témát, hogy itt mindenki elmondhassa róla a véleményét). Az anyagmágia bevezetőjében azonban van egy hosszú idézet Ogonomustól. Segítsetek ki, ha van nálatok ETK, de amikor az anyagcsoportokat írja le, ha jól emlékszem, kereken kijelenti, hogy az abbit és a mithrill mágikus anyagok. Ez pedig kizárja azt, hogy természetükből adódóan mágikus fémekről beszéljünk.

Ennek ellenére tegyük fel, hogy rosszul emlékszem, vagy ha nem is, nézzü meg a Bestiárium álláspontját is (ártani nem árthat):

Nagy kérdés: a Bestiárium természetükből adódóan mágikus fémekről vagy anyagokról beszél :?: Mert ha anyagokról, úgy a kategóriába besorolhatók pl. a drágakövek is, ellenkező esetben a drágakövek a mágikus anyag kategóriába esnek (nem mintha egy elementálnak drágakővel akarnék nekimenni, de ha vannak természetükből adódóan mágikus fémek/anyagok, akkor elképzelhető, hogy az eltérő tulajdonságaik nem csak itt kerülnek felszínre).

A fentiek tekintetében egyelőre nem hiszem, hogy többet lehetne mondani. Ha elfogadjuk a természetükből adódóan mágikus fémek/anyagok létét, akkor nyugodtan okozhatnak fele Sp-t is, ezzel nincs mit vitatkozni. A kérdés inkább az, hogy vannak-e ilyenek és ha igen, akkor pontosan melyik anyagokról van szó, valamint az elementálokra gyakorolt sebzésen kívül még milyen különbsége vannak a kétféle mágikus anyag közt?

A félmágikus elnevezést én egyszerűen csak nem kedvelem, mert szvsz félreértésekre adhat okot. Úgy értem, szerintem sokakban, ha először hallják, úgy csapódik le, hogy ezek a dolgok esetleg kevésbé mágikusak, ami szerintem nem igaz, vagy legalábbis nem feltétlenül igaz. De persze ha csak egyszerűbb elnevezésként használod, akkor OK.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Jó, akkor nem használom a "félmágikus" megnevezést, mert megtévesztő... 8)

Tény, hogy bizonyos anyagok, konkrétan az abbit és a mithrill, MÁSKÉPPEN viselkednek, mint a mágikus anyagok. Pl. az elementáloknál.

Nem zártam ki, hogy lehet még ilyen anyag, és azt sem, hogy lehet még olyan eset, amikor ezek megintcsak eltérően viselkednek, mint a mágikus anyagok. Ezért neveztem külön kategóriának.

De nevezhetjük akár kivételnek is, tény, hogy van legalább kettő anyag, ami nem tisztán mágikus anyag, hiszen nem azonosak a tulajdonságai pont a kategóriába tartozást meghatározó kérdésben- ti, hogy mágikus-e - a kategóriába tisztán és egyértelműen beletartozó többitől.

Ezt lehet kivételnek, vagy másik kategóriának hívni.

Az, hogy az 1TK mágikusnak nevezi őket, nem baj még. A bestiárium, mint későbbi kiadvány, kiegészíti, és nem felülírja ezt, amikor csak részben mágikusnak tekinti, és a természetükből adódóan mágikus fémnek nevezi őket. Van több ilyen eset is, ez szerintem nem ellentmondás.

Továbbra is érveket várok az ellen, hogy létezhetnek "természetükből adódóan mágikus fémek - és ebből kiindulva anyagok - mert eddig csak azt hangoztattad, hogy a Bestiáriumot át kell gondolni. Nos, ez megtörtént, összefér szerintem az 1TK-val, azt egészíti ki egy újabb kategóriával, mivel ott még nem jött elő ezen anyagok elementálokkal szembeni eltérő sebzése.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Csak pontosításként jegyezném meg, hogy van egy 1994-es kiadású ETK-m aminek a végében még van bestiárium. Már ott is írnak az elementálokról és azon belül, a természetüknél fogva mágikus anyagokról. Úgyhogy a bestis érvek nem mérvadóak.

Különben én elfogadom a létezésüket, és a mithrill, abbit, drágakövek mellé, idesorolnám az eleven fémet, a lunírokat, a dorani varázsló botját és az elf íjat is. Utóbbi 2-őt azért, mert egy átlagos faágat mágikus tulajdonságokkal ruháznak fel, szeritem rúnázás nélkül. 8)

(Szivem szerint a kráni lopakodót is ide sorolnám, de arról túl kevés az infom ;) )

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Rayen akkor törölte a "besti nem mérvadó" érvet végleg.. én erre nem is figyeltem.

Esetleg még a fekete acélt, mint nem közönséges ám nem is kifejezetten mágikus anyagot lehetne a csoportba osztani, viszont a varázslóbotot, valamint az elf íjat semmiképpen sem sorolnám ide.

Először is egyik sem anyag (a természetben), mind a kettő egy készített tárgy. Igaz, hogy rúnák nélkül, de ettől még nem változik a helyzet... létezik a mestermágia is!

A varázslóbot talán még mágikusabb a mágikus tárgyaknál, elég butácska megfogalmazás szerint, ugyanis nemcsak, hogy mágikusnak számít, de elpusztíthatatlan.

Az elf íj is egészen más, az elf isteni mágia segítségével az elf lekének egy darabját tartalmazó tárgy, és sokkal kevesebb "mágikus" tulajdonsága van, tulajdonképpen azon kívül, hogy a használója érzi, meg a lelke része, meg sza védelem, nem sok.

Egyébként ebben hasonlít a slan kardja, a bajvívó rapírja 6. Tsz-től.

És lehetnek egészen különös, lelket tartalmazó varázstárgyak is, pl. a rawonok, meg más ilyenek, bár ezek már igen távol esnek szerintem az egyszerű "anyag" fogalmától.

Link a hozzászóláshoz

Igen érdekes ez a kard formába tett elemi erő kérdése, bevallom, mi nem használtuk, mert elképzelhetetlennek tűnt. Másrészt túl tápos. Képzeld el, hogy csak 30 erősséget teszel rá és több ször vághastsz vele. A többi formánál nem lehetett nagyon emlszállni, mert a nyíl annyit sebez mint egy rendes, tehát max 2k6 nyit, a többivel szintén nem lehet gondolkodás nélkül lepusztítani mindenkit. Annyi biztos, hogy nem írják, elemi erőt nem lehet kardba, csak...

Az aranyharangról tudok mesélni hogy működik. Tai Chi-t tanulok, és az iskola használja ezt (persze magasabb szintenmint én vagyok, de azért tudni kell hogy megy ez.)

Szóval úgy működik, hogy az izmokat körülvevő pólyákat és a bőrt töltik fel chivel, tehát energiával, ami olyan is lehet mint az elemi erő (hogy egy gyenge hasonlattal éljek, mert sokféle chi van), és ez védi meg a testet a sérülésektől. Az elemi erő is hasonló energiát képvisel itt, így mindenképp véd az aranyharang ellene. Viszont az öklöd keményebb nem lesz tőle, így nem is fogsz többet sebezni, csak egy másik diszciplinával, ami konkrétanerre irányozza ezen energiákat, tehát kiáramlásra, és nem védelemre, mint pl a kiáltás.

Szerintem, az abitnak, mithrillnek, lunirnak stb van mágikus kisugárzása (szinesztézia), tehát mágikus, mivel anyagmágiával sem buherálhatod. A fontos különbség az lehet, hogy maga az anyag mágikus, nem választható szét az anyag és annak mágikussága, mint egy varázsjeles tárgynál, ezért érdemes hangsúlyozni, mert nem sok van ilyen. ha bevinnél bármi mágikus cuccot a boszorkánybörtönbe, csak ezek maradnának mágikusak.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv! Takeda =oP

MágikusAnyagok:

Szinesztéziával, valóban Kéken dereng, ám nem emléxem hogy Leírták volna , hogy Lát-e "Erő" különbséget...?

Mert ugye Ha lát, akkor lehetne ezeket az anyagokat felismerni, hogy Mágikus vagy "félmágikus".

Ami Szerintem Különbség lehet, hogy a Természetükből fakadó Mágikus Anyagok, a Manahálótól, függetlenül,Passzívan Tárolnak("kisugároznak") valamenyi energiát(manát), ám valszeg az nem egyenértékű az AKT

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Továbbra is érveket várok az ellen, hogy létezhetnek "természetükből adódóan mágikus fémek - és ebből kiindulva anyagok - mert eddig csak azt hangoztattad, hogy a Bestiáriumot át kell gondolni. Nos, ez megtörtént, összefér szerintem az 1TK-val, azt egészíti ki egy újabb kategóriával, mivel ott még nem jött elő ezen anyagok elementálokkal szembeni eltérő sebzése.

Szóhasználati szőrszálhasogatás, ne vegyétek nagyon komolyan: nem mondtam, hogy nem létezhetnek, sőt szerintem is léteznek természetükből adódóan mágikus anyagok, csak abban kételkedtem, hogy nem ugyanúgy viselkednek-e, mint a többi mágikus anyag.

De be kell látnom, neked van igazad, még Ogonomus írása sem bizonyít valójában semmit.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ezen már én is gondolkoztam... és nem vagyok bene biztos, hogy kidobja.

Ugyanis a személyes aura a TESTET védi az AZON BELÜLI közvetlen anyagmágikus hatástól. Ez pedig ugye nem az...

Tehát logikus, hogy ha az aranyhegy visszaalakul acéllá a sebben, akkor azt kidobja, ha már így alkották meg.

De ha a légies lény balfék volt, és a falban alakult vissza, akkor miért védené meg? A testen belül semmi nem történt...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nagyon jó kérdések... szerintem húspép, vérmérgezés, no és a fal anyagának tömörödése, törése volna.

Csak azért, mert valami nehéz (könnyebb azt mondani, hogy kilökődik, és kész) attól még tekinthetjük logikusan a dolgokat... márpedig a Személyes aura védelméről szóló leírások és példák alapján és ezt látom. Persze lehet más vélemény is, de nem csak azért, mert mi lesz a fallal? :)

Pl. ha csak félig lesz a falban, az elég érdekes helyzet... oldja meg, aki elrontotta.

Egyébként, nem MAGUS, de pl. a D&D filmben is pontosan ilyen történik, igaz, más okból, de pl. én így képzelném el.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nagyon valószínű. Amennyiben azonos hagyományt űznek. Mivel a varázsló a legletisztultabb mágiaformát használja, azaz nála nincsenek sallangok, évszázadok óta rögzült szertartások, melyek csak "díszek". Azaz egy tűznyil rúnája minden bizonnyal ugyanaz Doranban is, mint Pyarronban.

Szerintem különbséget csak a különböző hagyomőányok képeznek, melyek azonban különböző varázslatot is jelentenek.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...