Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Ezt esetleg időzítéssel lehet, de el kell érned, hogy ez minden egyes teleportálásra külön-külön hasson, és ne egyben az egész varázslatra, mert akkor a folyamat "beindulását" késlelteti csak. Ne felejtsük el, hogy ha működik is a módszer, ez az egész egyetlen hosszabbított varázslat, és nem sok egymás utáni.

Ezt most nem egészen értem :roll:

Link a hozzászóláshoz

Nekem egy másik problémám van a lándzsás esettel. Tegyük fel, hogy én ezt értelmes módon akarom használni, vagyis belevágom annak a nagy batár fejébe :D. Ha benne marad, akkor nem fog rá hatni a SZA? Mert ha igen, akkor nem fogom tudni visszateleportálni. Én úgy tudom, hogy amivel érintkezik a bőröd, azokra kiterjed a SZA, sőt azt hiszem további határokig is elér a hatása.

Ezzel kapcsolatban viszont megfogalmazódott egy újabb kérdés bennem: tegyük fel, hogy meghal az álldozat. Halála után mennyi idővel tudjuk visszateleportálni a lándzsát? Magyarul: halál után mennyi ideig él még a SZA védelme?

Véleményeket és válaszokat várom :)

Minden jót!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kele,

nyilván arra az estere gondolsz, amikor a varázsjelekkel teleportáhatod vissza. Nos, a halál után a lélek elhagyja a testet, ezért a SzA védelme azonnal megszűnik.

Ha nem hal meg, akkor kérdéses, hogy kiterjed-e rá, szerintem nem. (Kvázi nem hozzá tartotik, sőt, szíve szerint inkább szabadulna tőle :D )

Időközben nekem is eszembe jutott egy kéréds: eyg tárgy eshet-e két vagy több SzA védelme alá egyszerre? Pl. egy olyan tárgy, amire a tulajdonos SzA-ja akkor is kiterjed, ha nincs nála, egy másik személyhez kerül. Vagy pl. veszek egy tárgyat, Lélekcsapda VJ-lel belezárok elgy lelket (az ugye rögtön kiterjeszti SzA-ja védelmét a tárgyra) és előzőleg én is ráírtam a SzA varázsjelemet.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Szerintem egyszerre csak egy Személyes Aura vonatkozhat egy tárgyra, ha elkerül tőled, akkor egy idő után megszünik az Aurád hatása, hiszen az új tulajdonos Aurája alá kerül a tárgy. Bár ez erősen vitatott volt részemről mindig :wink: . Ha lélekcsapda bélyeggel egy lelket zársz egy tárgyba, akkor is a tárgy számít, hiszen az EGO -d a bezárt lelket is uralma alá hajtja, így egy tárgynak minősül.

Link a hozzászóláshoz

HI!

Desdichado: Ez a kérdéskör arra a problémagócra vezet vissza, h a terhes anyukának hogyan van(nak) a személyes aurája(aurái)?:D

Szal ezt nem érdemes nagyon fejtegetni :).

A lándzsa és a teleport: ha valakibe belevágod kiteleportálni ki tudod belőle, mivel a SZA csak szabadulna az adott tárgytól, és nem az aurába tartozó tárgyat (mondjuk a figura szivét :D) próbálod kiteleportálni. Ellenben azt nem fogja megengedni a SZA, h testen beül átalakísd a lándzsát. A kérdésem itt az, h a SZA vajon ilyenkor az egész lándzsa hosszára kiterjeszti a védelmét? Csak mer mondjuk egy több darabos lándzsánál már lehetne mókázni :D...

A lélek nem a testben marad 66 percig, hanem a környékén... Tehát egy tömegmészárlás helyszínére kicaplatva félórával az esemény után egy rendesebb könyvet megtudunk tölteni lekekkel :D Nice ;):D (a könyv lapjain értelemszerűen lélekcsapda varázsjelek vannak felkörmölve :))

A lélekaltatott emebrt átmenetileg meglehet védeni nmásik ember SZAval, amíg a fizikai kontaktus van.

Sztem is egy tárgyon egyszerre csak egy SZA védelme lehet, és hiába van egy régi cuccon egy rég elhunyt ember SZAja, egy idő - pár év - után kialakul(hat) egy újabb kötés, de a régi ezalatt eltűnik (átalakul az újjá :D).

Arnulf con Jamerre írta:

Ezt esetleg időzítéssel lehet, de el kell érned, hogy ez minden egyes teleportálásra külön-külön hasson, és ne egyben az egész varázslatra, mert akkor a folyamat "beindulását" késlelteti csak. Ne felejtsük el, hogy ha működik is a módszer, ez az egész egyetlen hosszabbított varázslat, és nem sok egymás utáni.

Ezt nekem sem siekrült felfognom :).

Időzítéssel pedig úgy tudnám, ha teleportációhoz hozzákötök egy időzítést mondjuk 50 év múlvára, majd magát az időzítést destruálom => a teleportáció azonnal végbemegy :) azt slussz.

Amúgy a tárgyrejtegetésnél sokkal jobban szeretem a változás varázsjelet (sodronying=>nemesing, a jel letörlésével megint sodronying :D, de az igazán táványos az a arasznyi hosszú, ujjnyi végkony fémlapocska, amiről egy mozdulattal megintcsak letörölhető a változás varázsjel, a köv pillanatban pedig egy kétkezes csatabárddá alakul a fémlap - természetesen nem a varázsló használja ezeket hanem a csapattárs) - innen van a rugós-csatabárd, meg a stílusos sodronying :D. (A mit visztek magatokkal a bálba kérdésre a válasz, h hát két rugós csatabrádot, persze kétkezeset, meg egy-egy stílusos sodronyinget, majd a csapat békésen bemegy a bálra "fegyvertelenül"...)

Hali

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A lándzsa hiába több darabból áll, egészben hatolt be a testbe, mindenféleképpen egy tárgynak minősül szerintem...viszont bármilyen varázsjellel rögzatett varázslat hatni tud a testen belül is, mondjuk időzítésre...egy fúvócső lövedéke, így akár robbanhat is :wink:

A sodronying, és a lapocska-fegyver viszont jó ötlet! :lol:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azért azt megjegyezném, hogy "csupán" majdnem jól írta le @huszár az alábbiakat:

- a lélekcsapdát konkrét "személy" lelkére vonatkozóan kell felrajzolni, márpedig a halott beazonosítása, lélekcsapda varázsjel elkészítése macerás lehet a hullák között mászkálva.

- időzítés mozaikkal leírás szerint max 1 évre előre lehet időzíteni varázslatot.

- változás varázsjeles módszer esetében a fémlapocska, amelyik kétkezes csatabárddá transzmutálódik nemesfémnek kell lennie 0,5kg fém = 1 g nemesfém arányban, plusz átformázás is kell a változás varázsjelbe, különben lesz egy varázsjellel ellátott "arany" pallosocska.

- a másik a sordonying=> nemesing páros, ahol szintén kell a transzmutáció és az átformázás mozaik is, ráadásul egy 20Kg-os sodronyingből lesz egy 40Kg-os nemesing :)

Szerintem az egész lándzsa egy tárgy, ahogy a híd is egynek tekinthető (nem pedig ugye pallónként), nem úgy, mint a láda és lakat.

Persze ezek apró szépséghibák csupán.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Köszz a kioktatást, de nem a femlapocskát változtatod csatabárddá, hanem a csatabárdot fémlappá, és ugyanez a helyzet a sodronyingnél is ;) (pár manából megvan).

De látom akkor pontosan számítgatni kell a dolgot - ez később lesz majd ide bevágva most nincs kedvem számolgatni.

Akkor az időzítés legyen a maximum - csak a pontosság kedvéért - az adott konkrét esetben halál hóz mindegy, mert úgyis előbb fog (elvben) kelleni, csak nem tudjuk mikor.

Halkan jegyzem meg h a SZA annyira nem erős, mert egy mókapap átzúzza "szétzúzza" a mancsodban fogott 40 éve használatban lévő kardot... ez akkro tud vicces lenni amikor a kardművész slan kardját zúzza rommá.

A másik, amit észrevettem, h az emberek nem nagyon akarnak/tudnak elvonatkoztatn ia szabályoktól különösen maikor varázslóval vannak - játék közbeni szőrszálhasogatás (sajna nálam is előszokott kerülni :D)... Pedig tudjuk jól, h az égi kontárok csaltak és csalnak is, tehát az SZA nem csak ezen az egy úton kerülhető meg, csak mi még nem ismerjük a többit ;):D. Pl: nem tudom menynire véd a hatalom szavakkal szemben??:D Ha jól tudom semmenyire. Ez miért lehet? Több magyarázat is van rá többek között mert az Od az táp. Vagy mert régebbi az isteneknél? => Akkor a SZA is simán lezúzható, csak régebbi eszköz kell hozzá, mint az istenek :D...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@huszár hidd el értettem azt amit leírtál.

Ha nem lettem volna érthető, vagy túl finoman fogalmaztam volna.

A legtöbb varázslóval játszó személy esetén az a probléma, hogy felszínesen értik a leírtakat, amely során hasonló szörnyűségek kerülnek elő, mint amit @huszár leírt.

Mert bár valóban létezik a módszer és az egyik kedvencem az Anyagmágia (leginkább a TAM), de a hasonló stílusban megfogalmazott módszerek esetében az tűnik ki, hogy a varázsló mindenre képes.

Ezzel szemben konkrétan fémlapocska nem állítható elő csatabárdból.

Kizárólag akkor, ha:

1.) transzmutáció mozaikot foglalunk a változás varázsjelbe és valamilyen nemesfém kardocska lesz (és nem fémlapocska)

2.) átformázás mozaik is kerül a változás varázsjelbe, így lesz a nemesfém kardocskából nemesfém lapocska.

És a számolás (legalább egyszer pontosan); a csatabárd 2 v. 5 Kg II. anyagcsoportba tartozó fém (jellemzően), ezért:

Változás varázsjel - 3* Mp

Transzmutáció 8 v. 20 Mp

Link a hozzászóláshoz

Pl: nem tudom menynire véd a hatalom szavakkal szemben?? Ha jól tudom semmenyire. Ez miért lehet? Több magyarázat is van rá többek között mert az Od az táp. Vagy mert régebbi az isteneknél?

Szervusztok,

Az od egy igen érdekes dolog, mint az oddal készített varázstárgyak is. Aki erről nem igazán tud sokat, annak tiszta szívvel ajánlom a Summárium-ot, ott mindent megtalál az Aquirokkal kapcsolatban.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Muki észrevételéhez hozzátenném még, hogy a Kráni Krónikák szemléltetik számomra a legjobban az od használatát, elsősorban az emberek szemszögéből, amihez ugyebár kapcsolódik a személyes aura kérdése is. Borzasztó nehéz a használata is, és főleg az elenállás vele szemben. A személyes aura valymi keveset ér az oddal szemben, hiszen ez a legerősebb, és leghatékonyabb támadási módja az "Élettel" szemben, így minden Istenek álltal teremtett- óvott teremtmény ellen is. Az emberi faj Istenei pedig jóval fiatalabbak az odnál, ill. az odot használó fajoknál, ezért az ilyen oltalom sem lehet hatékony ellene. Persze nem leküzdhetetlen :wink:

Link a hozzászóláshoz

Én a teremtményekről beszélek, nem az "Istenekről", azok szerintem valóban gyengébbek általában. Azért ne feledjük el, hogy mint od használók, milyen csodákra-púsztításokra képesek, és az ember sajna ki van szolgáltatva ellenük, egy-két kivétellel. Az emberek ellenállását az ősfajok bőréből- testrészeiből nyert talizmánok, és védeszközök, ill. az erős papi hatalom teszi ki- pl. a csendmágia. Ezért irtam, hogy gyengébbnek gyengébb alap esetben az ember, de "nem leküzdhetetlen az od-használó" :wink: . Az emberi leleményesség határtalan, ezt még az elfek is belátják.

Szóval nem lekicsinylésként irtam a "gyengeséget". Az ember életképessége döbbenetesen széleskörű, erre még az olyan nagy hatalom is rájött, mint Krán,ill. Ranagol, hiszen a lakható területeit birodalmában emberekkel népesítette be. Ráadásul nem az emberi faj van a kihalás szélén....Szóval az ember erős papi, és Isteni hatalommal, ill. egészségrontó eljárásokkal, talizmánokkal fel tudja venni a harcot az aquirok ellen, azonban ha csupán teremtményként, midezek nélkül összeakad a rossz sorsa egy aquirral, vagy egyéb ártó szándékú ősfajú egyeddel, a harc kimenetele nem kétséges, a vele született Személyes Aura nem képes megvédeni az od hatalmával szemben.

Link a hozzászóláshoz

Természetesen nem, én mindenki véleményét tiszteletben tartom, hiszen minden KM, csapat, a saját szájaíze szerint játszik:)

Egyébként valóban az egyik-ha nem a legnagyobb -táp a MAGUS-ban az od, ezért nem is olyan nagy gond a történelem olyasféle folyása, miszerint kihalóban,- szunnyadóban vannak jelenünkben az ősfajok. Nélkülük humanusabb, sőt, sportszerűbb a mesélés, és a játék. Akik pedig keményebb játékot kívánnak, vagy csak tapasztaltabb csapatként kíváncsiak az ilyesféle szinesítésre, tartalomra, bőven választhatnak a történelem folyamán az ősfajokkal benépesített korszakokból.

Ez is csak az én véleményem, ill. a mi játékstílusunk Amulf barátom....nálunk az od szinte legyőzhetetlen, ahogyan korábban kifejtettem, viszont én is ismerek olyan mesélőt,- csapatot, aki(k) nem használják az odot egyáltalán durva táp-mivolta miatt :wink:

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Az Od ot nem használni olyan , mintha nem lenne valamelyik Isten vagy Hekka, vagy Kalahora vagy stb. hatalma...

Hisz mindent gyakorlatilag ez tart "rettegésben".

Krán ezért(is!) erős, és Ediomadban ezért nem mászkálnak be holott halom kincs van bent. A Dzsennek is így tartják fent birodalmukat és Dzsinnimádatukat, illetve az Ammundok is ezért olyan "legyőzhetetlenek" ott bent a sivatagban. ha ezek mind nem létezők vagy elhanyagolhatók akkor gyakorlatilag már minden ami a Mágusban Történelem, és világotformáló.

A JK-knak természetesen csak úgy nem osztogatunk Odot...

De ha valaki kráni és a " fater ugrik a kútba" akkor megkapja az odot, persze én azért azt mondanám, hogy minden 1-es Op +1 vagy akár+2 szintet is dob a karakteren...

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

BYCS, ahoz hogy krán az odtól erős, csak egy hozzáfűzni valóm van: A Birodalmi Légió. A történelem folyamán, össz-vissz két esetről számoltak be, amikor a légiót mozgósították. Mindkét alkalommal fölényes győzelemmel tértek vissza. (ha valakinek nem tiszta az első alkalom a Godoni birodalom sárbatiprása, a második alkalom a Dúlás). Nos, a külvilág ez a légió miatt féli leginkább kránt, mert a légióban csúnyább dolgok is vannak, mint az "egyszerű" OD használó fejvadászok. Ez az oka annak, hogy jobban félik Kránt (ahol emberek is laknak), mint Ediomadot.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...