Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

A Varázsló - minden vele kapcsolatban

Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

173 szavazat

1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

• Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire

Recommended Posts

Üdv!

Lenne egy kérdésem. Azt olvastam (azthiszem PPL) hogy a managócpontoknál a varázslatok torzmágiaként jönnek létre. Akkor hogy lehet Daumyr gócpont? Persze hogy Hatalmasok meg minden de akkor is.

Ilyenkor tudtommal nem lehet kiszámítani hogy mi jön létre.

Link a hozzászóláshoz

Doran is gócpont. És mégsem káoszmágiáznak összevissza, nem robbantják fel saját magukat, nem arról híresek. :)

A válasz szerintem: manacsapdákkal megkötik a manát. Ezzel kiegyenlítik, szabályozzák és akaratuk szerint csoportosíthatják a manát.

Ez Dorannal kapcsolatban hivatalosan is le van írva. Ezt a szabályozást használták ki pl Doran ostromakor is. Bevonták az összes manát Doran falai közé, az ostromló seregek mágiahasználói fabatkát sem értek, a falakon belül pedig feszült az energia... Ilyenkor különösen kellemetlen, ha a falakon látható sok-sok ember nem íjász, hanem varázsló.

Daumyrral kapcsolatban nem tudok hasonló hivatalos leírásról, de regényekben / novellákban vannak utalások, és logika szerint is hasonlóan működhet a dolog. Hiszen a doraniak a kyrektől származtatják a mágiájukat.

Más lehet a szitu pl Ediomad környékén...

Üdv

TAO

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A minap játszottunk a haverokkal. Az egyik JK egy varázslóval játszott, azon belül is elementalista volt. (UTK szerint). Játék közben adódott egy kisebb mágiaelméleti prolémánk, és ezt szeretném veletek megvitatni.

A varink védelmi célra egy 1E-s elemi erőt akart formázni. A probléma csak az volt, hogy egy kb. 60 m-es sátor formába (a formázásban nem vagyok teljesen biztos). Kérdés: Szerintetek ezt meg lehet csinálni? Mert szerintem nem. A szőnyegnél meg van határozva, hogy a szőnyeg mérete max. a teremtett elem E-jével lehet egyenlő. De végül is hasonló van megfogalmazva a kitörésnél, meg a csóvánál is, csak azokat nem lehet befojásolni :)

Szóval szerintetek lehet úgy formázni bármit is, hogy a teremtett elem E-je átlag E-je (pl. szőnyegnél a szőnyeg E-je) 1-nél kisebb legyen? Nekem az a véleményem hogy ezt csak max. akkor lehet megcsinálni, ha a mágiahasználó bír az elemi mágia 5. fokával, és így tudja a szabad elemi formákat.

Van egy másik kérdésem is. Az aura formázást bármire rámondhatom, legyen az a tárgy, vagy élőlény akár mekkora (a példámban egy hajóra lett rámondva az ige).

Várom a válaszokat.

Minden jót!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

két szvsz:

szőnyegnél meg van adva a méret, arányosan számold ki a felületed, és annyi E-s lesz ott. Természetesen lehet 1E alatti elemi erőt, de annyit is ér.

Aurát pedig csak emberekre (ha nagyon jó varázsló, mondhat emberközeli tárgyakra -vértek,fegyverek, stb-.

Én így játszom.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

két szvsz:

szőnyegnél meg van adva a méret, arányosan számold ki a felületed, és annyi E-s lesz ott. Természetesen lehet 1E alatti elemi erőt, de annyit is ér.

Aurát pedig csak emberekre (ha nagyon jó varázsló, mondhat emberközeli tárgyakra -vértek,fegyverek, stb-.

Én így játszom.

Üdv!

Bocsi, de szerintem egy kicsit félre értettél. A szőnyeg formázásnál tudom, hogy le van írva, hogy mekkora területre hathat. Nekem az volt a kérdésem, hogy a többi formázásnál ez hogyan nyílvánul meg.

Aura: Hát nem nagyon értelek. Most néhány tárgyra rá lehet rakni, néhányra meg nem????? :shock: Most ez így hogy van? Már ne haragudj, de szerintem vagy bármire lehet alkalmazni, vagy CSAK élőlényekre. Mi a véleményed/véleményetek róla?

Tételezzük fel, hogy csak éllőlényeken lehet csak alkalmazni, akkor mi a helyzet a növényekkel? Azokra lehet alkalmazni? Vagy hol kell meghúzni a "határt"?

Minden jót!

Link a hozzászóláshoz

Szia!

Te értettél félre engem:

szőnyegnél van megadva, abból pedig az egyéb formákra ki tudod számolni (tanultál felszínt meg térfogatot számolni, pár másodperc alatt megközelítő adatot tudsz adni, az meg már bőven jó).

Aurát csak emberekre. Mivel ezt tanítják. Nyilván lehet másra is tenni aurát , ha valaki elég kísérletező jellem, és elég nagy tudású is hozzá, ezért szoktam magasabb (8+ mondjuk) szintű varázslónak engedélyezni az ilyen jellegű próbálkozásait, ha tényleg foglalkozott a dologgal, de alapvetően nem engedek ilyesmit. Ez nem következetlenség, a szabályokat bárhogyan lehet értelmezni.

Link a hozzászóláshoz

ETK-ban a következők szerepelnek:

:arrow: Aura CSAK élőlényre mehet. Nem köti ki, hogy milyen élőlényre, csak azt, hogy ha a varázsló nem magára teszi, akkor az illető beleegyezése vagy tudatlansága kell. Következmény: Emberre rakható, csak ha beleegyezik vagy elaltatják a lelkét.

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm szépen a válaszokat!

CS: mindegy ki értett kit félre, az a lényeg hogy végülis egy véleményen vagyunk a szőnyeg, sátor stb. formázásban. :) az meg már tényleg lényegtelen, hogy most térfogatot számolunk át, vagy csak azt mondjuk hogy minden erősség után 1 méter sugarú kör/gömb/henger stb. (természetesen ezt csak a könnyebb kezelhetőség érdekében érdemes megtenni)

Az aurával kapcsolatban azt hiszem TAO véleményét fogom követni: éllőlényen aura, tárgyon kard formázás. Talán így a legegyszerűbb, valamint a legjobban kezelhető .

Köszönöm a válaszokat!

Minden jót!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A sátor formánál meg van adva (ETK, amin nem változtatott az UTK), hogy "E-je és sebzése a Falhoz hasonló...". (298. oldal)

A Fal mozaik leírásánál pedig: "A Fal E-je a Szőnyeghez hasonlóan a beleformázott elem E-jének és a Fal kiterjedésének átlaga (lásd:Szőnyeg)" (297. oldal)

Szóval szerintem egyértelműen a a sátor sugara az egyik összetevő.

Az Aura formázás személyre rakható, (lehet élőholt és gólem is).

Másrészt nem kell beleegyeznie.

Sylvnus

Link a hozzászóláshoz

Olyan kérdésem lenne, hogy egy elemi erő lökéshez mi szükséges? Nincs itthon a könyvem, így nem tudom megnézni, viszont szükségem lenne rá egy varázslat kidolgozásához. Nem vagyok otthon a mágia világában még, mi kell hozzá kézmozdulat, vagy szó, esetleg mindkettő, vagy elég összpontosítani? Illetve közben más cselekedet végrehajtása lehetséges-e (ütésre gondolok)?

Ha maga a varázslat ilyen formában nem létezik, technikailag kivitelezhető? Pl nem tudja ezt egy magasmágia 3. fokkal rendelkező varázsló de kidolgozható olyan technika amellyel véghez lehet vinni, vagy mágiaelméleti akadályai vannak?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha jól értem a szöveg alapján, akkor a kérdésed UTK-s rendszerre vonatkozik.

Az elemi mágia varázslatai mindig két részből állnak: az adott elemre vonatkozó "idézésből" (amikor a varázsló a környezetből kivonja azt), és a formázásból, amikor formát ad neki, hogy ne tárjen vissza eredeti helyére, és persze hogy céljainak megfelelően viselkedjen.

Ez esetben a megidézett "elem" az elemi erő. Lökés nevű formázás nem létezik, bár ha jól emlékszem, Elemi mágia 5. fokkal lehet új formázást kidolgozni. Ami technikailag ennek megfelel, az a csóva nevű szabad elemi forma. A szabad elemi formákat, ha jól emlékszem, már alacsony fokú Elemi mágia képzettséggel is lehet alkalmazni.

Ami a varázsolás módját illeti: a varázsló úgy varázsol, hogy kimondja az egyes mozaikokhoz tartozó varázsszavakat, miközben bal kezének mutatóujjával a levegőbe írja azok rúniát. Tehát szükségeltetik kézmozdulat is, ez azonban (pl. a boszorkánnyal ellentétben) sohasem valamiféle gesztus, rámutatás. Az összes varázshasználók közül a varázslóknak (és csakis nekik) lehetőségük van elhagyni az egyik összetevőt (de csak az egyiket), ekkor azonban a varázslási idő kétszereződik. A fentiek minden varázslói varázslatra érvényesek, kivéve a jelmágiát (amihez csak rajzolni kell), és a nekromanciához tartozó litániákat, amelyeket elegendő elszavalni.

Ami az egyéb cselekvéseket illeti: varázslással egyidejűleg SEMMILYEN más cselekvés nem végezhető.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Arnulf con Jamerre nagyon szépen leírta a varázslás folyamatát, azonban elfeledkezett egy apró, ám a kérdés szempontjából annál lényegesebb apróságról a "végjel"-ről, illetve ennek 1 körös "időzítéséről".

Ugyanis a varázsló a varázslatát minden esetben a "végjellel" fejezi be, amelynek végrehajtásának dejével nem kell számolni, ellenben egy teljes köre van a varázslónak, hogy ezt elvégezze.

A kérdéshez kapcsolódóan: jellemzően az egyszerű elemi varázslatok (mint egy EE csóva, esetleg nyíl) 1 szegmens alatt létrehozhatóak, a szavak, vagy mozdulatok elhagyása esetén 2 szegmens, ami még nem vészes. Mindez után marad 10 szegmens (1 kör), hogy befejezze, véglegesítse a varázslatot, mely közben szerintem komolyabb fizikai tevékenységeket is végezhet. (bár ezzel lehet vitatkozni)

Mellesleg varázslás közben remekül lehet sétálni, lélegezni, beszélgetni (mutaogatós esetben); ellenben harcolni és futni nem.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Lenne egy kérdésem. Mit érez a varázsló, vagy bármely varázshasználó, amikor az elméjében manát tárol?

Felvetődött nálunk egy kérdés a kalandomban, mikor a varázsló lefeküdt aludni, és reggelre mondtam neki, h mindened visszatöltődött. Bár manájából hiányzott csak, feltételeztük, hogy lefekvés előtt visszatöltötte magának. Ekkor merült fel a kérdés:

-Egy varázslónak jó érzés ha mana van az agyában?

-Jobban alszik egy varázsló ha elméje telítődik lefekvés előtt mágikus energiákkal?

Azért érdekes a dolog, mert a varázsló "számszerűleg" tudja mindig hogy mennyi mana van az elméjében, tehát valamiféle érzés biztosan van.

Hát kb ennyi. Igazából csak érdekességként...

Minden jót Ynev nagy Mágusai!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem hiszem, hogy a varázsló közérzetére bármilyen hatással lenne, hogy mennyi az aktuális mana-pontja, a jó alvással pedig szerintem végképp nem lehet kapcsolata. Az, hogy a varázsló tisztában van az elméjében tárolt manamennyiséggel, csak a játékos számára jelentkezik mana-pontként. A varázsló maga inkább úgy éli ezt meg, hogy pontosan tudja, mennyit kell pl. így vagy úgy gyűjtéssel töltenie, hogy elérje a maximumot, vagy épp mennyi és milyen varázslatra "futja" még.

Hogy ténylegesen mit érez, azt valószínűleg nem igazán lehet hétköznapi kifejezésekkel leírni. Ez kb. ahhoz hasonlítható, mintha megpróbálnád elmagyarázni egy vaknak, hogy milyen a kék szín. Erről szól a mágikus fogékonyság nevű háttér. Egyébként, ha jobban belegondolsz, a valóságból is lehet példát hozni. Az ember folyamatosan érzékeli az egyes testrészei helyzetét (ez az izmokban és inakban található feszülés- és nyomásérzékelő sejtekkel lehetséges), azonban aligha tudod szavakkal leírni ezt a érzetet.

Ami ebből a szempontból kérdéses lehet, az inkább a pszi. Nyilvánvalóan a karakter ezt sem számszerűen, pontokkén érzékeli, ugyanakkor könnyen leképzelhető, hogy a pszi-pontok hiánya együtt jár az elme közönséges kimerültségével, szellemi fáradtsággal is, noha feltehetően ez nem olyan mértékű, hogy a karakternek komoly gondot jelentsen. Inkább olyasmire gondolok, mint amikor valaki vizsgára készül, és hosszan, folyamatosan magol, és végül kifárad tőle. Ilyenkor egy darabig nem tud komoly szellemi tevékenységet folytatni, intenzíven tovább tanulni, gondolkozni.

Ez természetesen nem a pszi-pontok puszta hiányával függ(ne) össze, hanem a szellemi erőkifejtéssel, melynek során elhasználta őket, hiszen a pszi ebből a szempontból nem különbözik más jellegű komoly szellemi erőkifejtéstől, csupán másra irányul. (Tkp. a saját mentális strukturáink - gondolataink - helyett az anyagi világra, avagy más lények asztrális és mentális valójára.)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem a mágikus fogékonyság hátteret hagyjuk meg az UTK-ról szóló fórumba.

A varázsló szerintem nem kifejezetten konkrétan érzi, hogy mennyi a Mp-ja. Mármint, egyetértek Arnulffal, hogy a számszerűsítés csak a játéktechnika miatt van kitalálva, én pl. a mesélést is úgy próbálom, hogy "érzed, hogy sok Mp-be kerülne... csak csöndben jegyzem meg mellette, hogy ez kb. 40-50. Ez csak egy példa volt.

Én olyasmihez próbálnám hasonlítani (persze, soha nem mondta még senki, milyen, meg nem is fogja, ugye...) mint az éhség. Ha nincs, hiányát érzed. Ha van, jóllakott vagy. Érzed, hogy ennél még, nem vagy tele, de szám szerint nem tudnád megmondani, hogy csak 4 falat fér még beléd. Nyilván, a játéktechnika miatt kellenek a számok...

Ellenben én pl. úgy mesélek, hogy a Mp mennyiségét is csak akkor érzékeli a tulajdonos, ha odakoncentrál, azaz megnézi. ilyen lehet a varázslás (vagy az arra való előkészület, mert mondjuk rájön, hogy nincs neki elég ereje) vagy a meditáció. Ez különösen a pszinél jelentős, a pajzsok meglétét sem érzékeled automatikusan. Pl., ha lebontják "felőled", de akár a Mp-k is elvesznek valahogy, nem kerülsz szerintem addig tudatába, míg a karakter nem meditál, vagy ugye nem akar varázsolni/pszit használni. (ha mondjuk a pszi pont vész el.)

Előfordult már, hogy egy játékosnak lebontották a pajzsait, de csak 2-3 nap múltán vette észre. Ezzel megvalósul annak az érzékeltetése is, hogy a pszi vagy a mágiahasználó elméje akkor van "rendben", ha törődik vele, karbantartja.

Szóval konkrétan a két kérdésre a véleményem:

Szerintem jó érzés, hiszen a mágikus képessége is "jóllakott", de a rossz érzés sem terjed tovább egy "érzem, hogy nincs" nél, és ugye egyrészt megszokta, hogy van neki, tehát kell, meg ugye nyilván tudja, mikre lehet képes vele, amire most nem, mert nincs... ezek rossz érzések, ugye, de nem fog elvonási tünetekkel hason csúszni. :)

Szerintem csak annyira alszik jobban, ami a fentiekből következik. Azaz, jobb lehet a tudata, a gondolatai, hogy megvan, de a hiánya sem okoz semmi hátrányt, pl a pihenés szempontjából.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Nos én nem értek azzal egyet hoyg nem tudja valaki számszerűsíteni mennyi energiája is van mire képes még, Ugyanis:

Ha létezik egység elem azaz 1 , aminek hatása mindig ugyanaz és enél kevesebb nem lézetik ( a M.A.G.U.S. ban tudomásom szerint az alap E nél kisebbre nem erősíthetők a a mágiák) Akkor az is megállpítható egyszerű gyakolással és használattal, hogy mennyi olyan 1 egységnyi energiahasználat ér fel egy x*1 egységnyi energiaköltésgű mágiával.

Továbbá szerintem mivel a Zónáján belül pontosan Bárhol ltrehozhatja a mágiáit akkor is ha azt ahelyet nemlátja, ebbe szerintem belatartozik az is hogy számszerűsítve is méterben, centiméterben, miliméterben, megtudja mondni hova szeretné koncentrálni hatalmát. És bár a számtan mértan alapvetően nem jár sajnos még az ETK ban a varázslónak (én már megadom neki, hisz ezek utólag jeletek meg mint képzettség más kiegekben...) ám már az Alkímia és az élettan magas ismerete is megköveteli a PONTOS számítások arányok ismeretét.

Ugyanígy gondolom minden olyan mágiaiskoláról vagy Pszíről hogy ahol létezik az egységnyi, tehát a Papi mágiánál is hisz ott is a hatalma MInimum 1 Mp / Fp gyógyítással megállpítahtaó pontosan az évek alatt hogy mekkora hatalma is van , hisz "sosincs" olyan hogy egyszer kevesebb másszor több a MAX mp je amiből gazdálkodhat.

Az ilyen alapvető matemataikai és logaiaki műveletekkel akaratlanul is megállpítják mekkora az az 1 egységelem hisz itt a varázslóknál 15-20 éves képzésről beszélünk, amiből több évet már mágiahasználattal fogalalkoznak, és a Pszível, nem beszélve az ez utáni hosszú hosszú kalandozó évekről. (nem tudom elképzelni hogy valaki elvégez egy ilyen iskolát majd pedig gyakoltalanul lép ki és könyvből kell olvasni mien mágiát hogy kell létrehozni, ez a D&D ben így megy a kis memorizálgatós feledékeny varázslókkal.. de ez itt a M.A.G.U.S. itt te Tudod mit és hogy akarsz léterhozni, és vagy 1000 szer gyakoroltad mire az iskola elismert varázslóként tekint rád.)

Bár soxor úgy érzehetjük hogy ha pontos számokról beszélve és a manát manának vagy a pszít pszínek nevezzük a karatereinkel romboljuk a mi kis FAntasí képzelt vilángunkat... de most a hanygasavat nem hangyasavanak nevezzük tán, vagy a 2 óra 20 perc talán nem 2 óra 20 perc, esetleg a PSZIhika nem Pszihika (és ennek minden tárgyköre), vagy térfogatot nem térfogatnak...? Az hogy Ynev világában létezik a Pszí és a Mágia az nem jelenti azt hogy az ott már "hétköznapi" hatalomnak nincsenek kimondott egység neveik, hisz még az 1 láb(1 méter) is Ynevi láb ként emlegeti a könyv azaza a kontinens szinte teljes egészén (hanem egészén) minden országban 1láb az 1láb, akkor egy pont a gondolkodók, a civilizált "értelmiségik" ne adnának nevet a mindenhol elterjedt egységnyi hatalomnak?

Nos ez a véleményem.... :roll:

Persze akinek a kis világa ilyen tipikus könyvszerű fantasy, az nem akarja hogy Yneven felirmerjék midnenzt, de aki szeretne egy a fantasy világágot csak realizáló dolgot hasznáni ami Logikus, és nem fog törést okozni semmien játékban, az használja mindezt, mintahogy a készítők is belátták hogy szükségessé vált a mértan, számtan bevezetése is hogy ne legyen "lehetetlen" a pontos számítás.

Bocs a hosszú fejtegetésért, minidg tulzásokba esek és mindent túl magyarázok...

Várom az "értelmiség" hozzászólását :P

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ezzel én vitatkoznék. Emlékeim szerint már előttem is említették, de én úgy gondolom, ez olyasmi ilyen szempontból, mint az éhségérzet, csak fordítva. Ha éhes vagy, tudod mennyit kell kb. enned ahhoz, hogy jóllakj, de nem tudod számszerűsíteni, mert nem fizikai mennyiség, nem úgy, mint az általad említettek. Tehát érzed, hogy kb. mennyire van erőd, de nem tudod pontosan meghatározni. A számszerűsítés csak játéktechnikailag szükséges.

Link a hozzászóláshoz

Ezek igazan profi hozzászólások .

Csxeba kérdéseire csak röviden ami eszembe jutott, mert elöttem már leírták többfele szempontból is részletesen a lehetseges értelmezéseket.

Egy varázslónak jó érzés ha mana van az agyában. (én is boldog vagyok ha tudom a holnapi vizsgakérdéseket)

Ha az agya telitödik lefekves elött manaval akkor szerintem az alvása milyensége attól függ ,hogy a mana töltödés kifárasztja e szellemleg vagy sem. Azaz hasnonlít e a tele eszed magad es forgolódsz egész éjjel vagy kisportolod magad és alszol mint a bunda.Esetleg teleiszod magad és alszol mint a bunda ?

Tipp oppcionalisan, ha karakter szintet lép és elöször alszik mióta hatalmasabb esetleg lehetnek rossz álmai ,mert még új az elmejét feszítö energiamennyiség.Ezzel lehet a paranoiasabb karaktereket ugratni mesélés közben, esetleg... (Elnézést az ékezetnélküliségert, hottentotta billentyüzetem van a cégnél)

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...