Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Üdv!

Az én véleményem még BYCS hozzászólásához áll legközelebb a varázslóval kapcsolatban.

Valahogy pont ez a kaszt aminél nem szívesen képzelném el, hogy bármikor is úgy használ mágiát, hogy nagyjából van tisztában vele mit is csinál.

Én teljesen kizárnám annak a lehetőségét, hogy a varázsló (egyedüliként a mágiahasználók közül) nincs mindig pontosan tisztában (esetleg egy egyszerű szellemi gyakorlat következtében) azzal, hogy mennyi a manája, illetve a varázslatai pontosan milyen hatás gyakorolnak majd a környezetre.

Mindezt nem feltétlenül csupán gyakorlással, hanem jellemzően főként elméleti számításokkal alátámasztott kutatásokkal, tanulással és részben "gyakorlással".

Ettől függetlenül a kezdő, iskolából kikerült varázsló a nagy zöld könyv szerint nem tud éles helyzetben mozaikokból varázslatokat alkotni, elvileg rendelkeznie kell előre kidolgozott varázslatokkal amelyeket természetesen úgy állít össze a játékos, ahogy tud.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv :!:

Én nem azt vitatom, hogy a varázsló pontosan tisztában van varázslatainak hatásával, illetve azzal, mennyire van energiája (bár régebbi hozzászólásaimból valóban így tűnhet - elnézést érte), csak azt, hogy azt tudja mondani: most 17 manám van. Már bocsi, de ez nekem így nem jön be :)

Amúgy Sylvanus, emlékeim szerint az ETK nem azt mondja, hogy nem tud ott helyben mozaikokat alkotni, csak azt javasolja, a játékos készítsen ilyeneket, hogy ne játék közben kelljen ezzel szöszölnie.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Az okés hogy neked nem jön be hogy azt mondja: most 17 manám van. Mert nem igazánközépkori stílusban fejezted ki magad, és ugy máris jobb lenne ha aszókincsed is ahoz igazodna, attól még azza hoyg 17 Akármielye van tisztában van.

És nem tratom én ezt Éhség érzetnek mert:

Ebben az esteben PONTOSAN ugyanannyira vagy éhes minidg és PONTOSAN ugyannyi Valamit kell enned hogy Jóllakj.

Míg mi ugye össze vissza eszük és más más mértékben fáradunk ki, nem a MAX mp alapján hanem cska kb ellenben a MAgusban a MAX mp az fix nem lesz hogy egyszercsak a varátszló 30 manával többet hazsnálhat fel egyszerer ugyanez érvényes arra is hogy kevesebbet sem.

Tehát az ÉHSÉG érzet az Butaság ezen példához, mert maximum az érzést mint fogalmat lehet elfogadni, de az éhség csillapításának módja már teljesen racionális és kiszámítható:

20 zsemle kell minddig ahhoz hogy potn jóllakj, se több se kevesebb. (pl 20 manapont nál ha 1 MP 1 zsemle)

Ezt te az Eélteben sosem tudod kb megcsinálni, pontosabban talán ha te is 10-15 éven át ezt gyakorolnád. PL valszeg a Szummósok akiknek az eévs az élet a másik az edzés már valszeg ponotsan megtduják mondani hogy hány kg kaját byrnak megenni ha épp nincs edzés és mennyit ha épp edzés után vannak stb.

Link a hozzászóláshoz
Üdv :!:

...Amúgy Sylvanus, emlékeim szerint az ETK nem azt mondja, hogy nem tud ott helyben mozaikokat alkotni, csak azt javasolja, a játékos készítsen ilyeneket, hogy ne játék közben kelljen ezzel szöszölnie.

Üdv!

Szó szerint így leírva nincs is. Azt írja amit te is, illetve, hogy a varázslatrögtönzés a magasamágia használatának csúcsa.

Ez pedig nekem nem fér össze a "a kezdő, iskolából kikerült varázsló"-val. Függetlenül attól, hogy konkrétan a játékosról, vagy a karakterről beszélünk.

Én mindemellett a varázslat-alkotáskor a főként elméleti számításokkal alátámasztott kutatásokkal, tanulással és részben "gyakorlással" létrehozott varázslatokat preferálnám kezdetben. (figyelembe véve, hogy egy konkrét (harci) helyzetben ne nagyon akarjon a kezdő varázsló új, addig nem használt varázslatot létrehozni mozaikokból.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A tűzvarázsló mágiájával kapcsolatban lenne gondom, remélem nem gond, hogy ide írom...

Sorrendben az első a Lángteremtés. A kérdésem az, hogy ha a kijelölt pont egy tárgy, akkor a tárggyal együtt hordozható-e a láng? Itt elsősorban nem éghető anyagra gondolok, mint pl. kard hegye, vagy egy olaj nélküli lámpás. A második kérdésem, hogy a sebzés rovatban az van írva "alapesetben nincs". Ez azt jelenti, hogy a teremtett láng, még egy gyertyaláng erejénél is kisebb, mondjuk egy kovakő szikrájával egyenértékű?

Ugyan ez a helyzet, a Tűzteremtéssel. A szöveg tábortűzhöz hasonlítja a teremtett lángot, ami 3 E-s 3K6 sebzéssel, de a szöveg 1 E-t ír, erősítés nélkül K6 sebzéssel, ami fáklya inkább.

Kicsit más kérdés, hogy ha Tűzlohasztással gyertya méretűre zsugorítok egy tüzet és elfújom, akkor az a tűz kialszik, vagy az időtartam lejártával újra eredeti méreten fog lobogni?

Még egy egyszerűbb kérdés, a lángfestésnél fel van tüntetve két varázslat, a Tűzalak, illetve Tűztánc.

A Tűzalakot, csak a BM-nél találtam meg, a Tűztáncot meg sehol az ETK-ban. Ha MTK-s illetve más kiegészítős varázslatok, akkor kérnék egy forrást és megnézem.

Előre is köszönöm!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Lássuk sorjában:

A Lángteremtés szerintem nem mozgatható, hanem térponthoz kötött, tehát kb. az történik, mintha egy normál lángon áthúznád a kardot vagy a lámpást, azaz legfeljebb némileg felmelegszik. Ez csak magánvélemény, közvetlenül sem egyik, sem másik lehetőségről nincs konkrét információm, inkább abból következtetek erre, amilyen példákat említ a hatásra, ahogy felhasználni látja, azaz elsősorban más, éghető dolgok meggyújtását emlegeti. Ezt még összevetheted azzal a másik varázslattal (épp nem jut eszembe a neve), ahol sok ilyen kicsi lángot teremt egyszerre.

Ami a sebezéseket illeti, erre nem nagyon látok logikus magyarázatot. Esetleg azt, hogy a varázslatokban ameghatározás a tűz méretére, kiterjedésére, a közönséges tüzekkel összehasonlító táblázat pedig a hőfokra vonatkozik. Ezek nem feltétlenül függnek össze szorosan: valódi példát véve egy gázégő lángja sokkal kisebb egy tábortűznél, mégis sokkal forróbb. Ugyanakkor bonyolítja a kérdést, hogy egy tűz sebzése nem csak a hőmérsékletétől, hanem az érintett felülettől, azaz a tűz kiterjedésétől is függhet...

A tűzlohasztással befolyásolt tűz nyilván ugyanúgy kioltható, mint bármilyen más természetes tűz, nem "éled újra". A varázslat leírásában szereplő egyik felhasználási mód épp a tűzvészek, a tüzek elharapódzásának megelőzése.

A Lángfestésnél szereplő idegen varázslatok: ha megnézed, nem csak a BM Tűzalak varázslata, hanem a boszorkánymágiához tartozó villámszórás is szerepel a lista elején. Nos, véleményem szerint egyik problematikusabb a másiknál. :lol: A Tűztánc eleve nem található sehol, ugyanolyan rejtélyes varázslat mint a bárdok anyagkoncentráló mágiái...

A másik kettő említése önmagában magyarázatát leli abban, hogy a leírás vége felé (a színek után) szerepel, hogy a már létrejött tűzvarázslatok dupla Mp. és varázslási idő árán ugyancsak megfesthetők. Ez még nem is lenne gond, de nézzük őket közelebbről. A Villámszórásnál a boszorkány 5 körön át körönként 10 kis tűzvillámocskát lőhet ki az ujjaiból. Bár ilyenformán a boszorkány varázslata hosszabb ideig létezik, maga a tűz csak pillanatokig van jelen, és már a lángfestés normál varázslási ideje is 5 szegmens, tehát a megfestés úgyszólván lehetetlenség: mire a TV végigmondja a varázslatot, már nincs mire varázsolnia.

(Ami a másik lehetőséget illeti: a boszorkány-tűzvarázsló többkasztúság finoman szólva is elég meredek ötlet, gyakorlatilag a lehetetlenséggel határos. De még ha valaki mindkét mágiaformát ismerné is, nem valószínű, hogy egy ennyire kifinomult és speciális tűzvarázslói módszert közvetlenül hozzá lehet csapni egy boszorkánymágiához.

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm Arnulf, hogy ennyit foglalkoztál a kérdéssel!

A hiányzó varázslatokra egyszerű magyarázatot találtam. Egy ismerősöm megmutatta, hogy az ő 1993-ban nyomott ETK-jában, mindhárom kérdéses varázslat fel van tüntetve a TV repertoárjában, csak valahogy az új kiadásban kimaradt.

A tűz égésének sebzésében igazad van, nem a méret a lényeg! :)

Be kell vallanom, hogy a kérdésem merőben gyakorlatias volt, mivel egy 2. szintű TV 7 MP-ért 20 lángnyelvet teremthet, és ha mindegyik csak 1 SP-t sebez (gyertyaláng), akkor az 20 SP 7MP-ért, szerintem nem rossz, főleg, hogy 8 MP egy 2 E-s elemi tűz és az 2K6-ot, vagyis max. 12 SP-t sebez...

A tűzalakkal felmerült bennem egy kérdés. Ha a BM tűzalakban van és én meglövöm fehérszínű lánggal, akkor a fehér láng magába olvasztja a BM-et? :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A tűzalakkal felmerült bennem egy kérdés. Ha a BM tűzalakban van és én meglövöm fehérszínű lánggal, akkor a fehér láng magába olvasztja a BM-et?

Huh... Erre nem is gondoltam... :twisted: Mellesleg, ha nem őstűz, hanem közönséges tűz alkotja, akkor még csak meg se kell lőni, elég, ha a zónában van. Mellesleg az SzA esetleg megvédheti ettől.

No persze, elképzelhető, hogy valami olyan anyag, ami nem őstűz, sem nem természetes (habár megkockáztatom, hogy ez utóbbi nem feltétlenül mindig pontosan azonos összetételű, attól függően pl., hogy mi is ég), szóval valami olyasmi, ami kb. tűzként viselkedik, domináns alkotóeleme az őstűz, de mégsem ugyanaz. Ez csak egy eszmefuttatás, semmi nem támasztja alá, de elvileg lehetséges.

Ami a sebzést illeti: tulajdonképp valóban több, csak hát nem egyszerre hozza létre, időbe telik a sok lángocskát elhelyezni, ez pedig nem mindig áll rendelkezésre.

Azzal a régebbi ETK-val viszont fölkeltetted a kíváncsiságomat. Épp miközben ezt írtam, döbbentem rá, hogy mintha a Tűztánc varázslatot is láttam volna. Végül ráakadtam az alapvető tűzmágiák közt egy Tűztáncoltatás nevűre, ez azonban bajosan festhető, mivel egy természetes tüzeket irányító varázslat.

Megtennéd nekem, hogy abból a régi kiadásból megnézed, mit is jelentett a Tűztánc?

Link a hozzászóláshoz
A tűzalakkal felmerült bennem egy kérdés. Ha a BM tűzalakban van és én meglövöm fehérszínű lánggal, akkor a fehér láng magába olvasztja a BM-et? :D

Macerás kérdés, egyike a régi dilemmáknak, ami beletartozik a MAGUS kifogyhatatlan "hogyan is értelmezzük" kérdései közé. Nem akarok konkrét választ adni rá, mert szerintem tényleg annyira kétesélyes a válasz, hogy KM-re bíznám. Hogy többek között miket vegyünk figyelembe, amikor átgondoljuk a választ:

- a BM (illetve ha másra varázsolja, akkor az illető) teste teljesen tűzzé változik, és mágikus tűzként kezelendő (tehát működhet a fehér láng olvasztása?)

- a BM-nek van személyes aurája (tehát nem működhet a fehér láng olvasztása?)

- a BM Tűzalakban minden Õstűz alapú mágiára immunis (na most a fehér láng beolvasztása az hova tartozik? a tűzvarázslói mágia egyértelműen őstűz alapú, de a lángfestés az már manipuláció, amikor a fehér láng magába olvaszt egy másik tüzet, az pedig a tűzvarázsló közreműködése nélkül létrejövő valami...)

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Huh... Erre nem is gondoltam... :twisted: Mellesleg, ha nem őstűz, hanem közönséges tűz alkotja, akkor még csak meg se kell lőni, elég, ha a zónában van. Mellesleg az SzA esetleg megvédheti ettől.

No persze, elképzelhető, hogy valami olyan anyag, ami nem őstűz, sem nem természetes (habár megkockáztatom, hogy ez utóbbi nem feltétlenül mindig pontosan azonos összetételű, attól függően pl., hogy mi is ég), szóval valami olyasmi, ami kb. tűzként viselkedik, domináns alkotóeleme az őstűz, de mégsem ugyanaz. Ez csak egy eszmefuttatás, semmi nem támasztja alá, de elvileg lehetséges.

Ami a sebzést illeti: tulajdonképp valóban több, csak hát nem egyszerre hozza létre, időbe telik a sok lángocskát elhelyezni, ez pedig nem mindig áll rendelkezésre.

Azzal a régebbi ETK-val viszont fölkeltetted a kíváncsiságomat. Épp miközben ezt írtam, döbbentem rá, hogy mintha a Tűztánc varázslatot is láttam volna. Végül ráakadtam az alapvető tűzmágiák közt egy Tűztáncoltatás nevűre, ez azonban bajosan festhető, mivel egy természetes tüzeket irányító varázslat.

Megtennéd nekem, hogy abból a régi kiadásból megnézed, mit is jelentett a Tűztánc?

Ne haragudj, de a Tűztánc ugyan az, mint a Tűztáncoltatás, csak más a neve... :(

Egyszer láttam egy TV kiegészítőt egy Rúna magazinban, de már nem emlékszem melyik számban... Lehet abban benne van.

A közönséges tüzet szerintem picit túlbonyolítod, mivel itt mágikus szempontból kell vizsgálni a tüzet, nem metafizikai értelemben. A szöveg úgy szól, hogy minden tűz amit éghető anyag táplál természetes, ami éghető anyag hián ég az mágikus. Ergo mindegy, hogy fa táplálja a tüzet vagy fáklyaolaj, mindkettő természetes. Nem vennék rá mérget, de ha jól emlékszem, akkor a fenti Rúna kiegészítő, különbséget tesz mágikus és őstűz között. Ha jól tudom a különbség annyi, hogy míg az előbbinél a Manát alakítja! tűzzé a varázsló és így a mana "táplálja", utóbbinál a tűzvarázsló (és csak ő) a tűz őselemi síkjáról "idézi" a tüzet, így az jóval pusztítóbb, erőteljesebb lesz. Ezáltal az őstűz idézése 6 Mp/E, k10 a sebzése és k6-ot sebez azokon a lényeken, melyek amúgy tűzimmunisak (pl. démonok). Azt hiszem kitétel még, hogy a Tv a Fény ösvényét járja, de ebben nem vagyok biztos.

Mindazonáltal ebből kiindulva, bármely tűz amit mágiahasználó hoz létre, mágikus ugyan de nem ÕS.

Ezek mellett, újabb kérdés merült fel, bennem a Tűznyíl-Lángszórás-Villámszórás varázslatok kapcsán.

Mindhárom varázslatban közös, hogy a TV az ujjhegyéből "lövi" a tüzet.

Link a hozzászóláshoz
Még egy kérdés tűzvarázslóhoz.

Van valakinek tippje, a kitörés forma nyomóerejének m2-nyi felületre?

(pl. 1kg/E, 2kg/E?)

Vagy rosszul értelmeztem és a tűz csak elborít, de nincs légnyomás?

Elvileg az elemi tűz az "csak" elemi tűz... ha szigorúan nézzük, nincs légnyomás. Ha azt akarsz, akkor ott a levegő-kitörés vagy az elemi-erő kitörés.

Más kérdés, hogy gyakorlatban a tűzrobbanás hatását szinte mindig egybekötik "légrobbanással" is, mert mindig így képzeli el az ember földi viszonyok között. Én szvsz nem számszerűsíteném az erejét. (Egyszerűen csak leírja a KM a hatást és kész... mert ha belemegy a szigorú elméleti részletekbe, akkor oda lyukadunk ki megint, hogy valójában az elemi tűzrobbanásnak nincs légnyomási hatása.)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Erre nincs hivatalos szabályrészlet - hacsak TAO véleményét nem tekintjük az ahhoz legközelebb állónak.

Személyes véleményem azonban, hogy van neki, én legalább is úgy szoktam mesélni, volt már rá példa, hogy egy gólem hóna alá tett tűzkitörés leszakította a karját...

Nem vagyok nagy fizikus, de valami olyasmivel magyaráznám, hogy a semmiből hirtelen megjelenik a tűzrobbanás, felforrósítja a levegőt, mozgásba hozza, stb.

Link a hozzászóláshoz

Rayen ,Tao és Magyargergely is hasznalható megoldast mondott.Szabalykönyvbe erre a kérdésre én se olvastam még választ.

Javaslom, ha játékosként játszol Tüzvarazslóval a KM-eddel egyeztesd ezeket a kérdéseket és akkor a játék során nincs veszekedés.

Ha mesélsz akkor meg mindig azt a verziót használd, ami éppen az adott szituációban jobban illik a történésekhez: Peldaul , ha menekülnek a karakterek és mögötük robban egy tüzkitörést, persze hogy van léghullam hisz egy végsö repülés, megpörkölödve ,fekete "maszatos" arccal való feltápászodas jár a hösöknek.Ha a kalandozók gergely által írt gólem helyzetében vannak, akkor elég a tüz nem kell a kar leszakítas . (amúgy is elég ha elég :) )

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a segítséget!

Õszintén szólva én MG felé húzok, de ezentúl igyekszem még játék előtt tisztázni a dolgokat.

Érdekes ez a TV, mert minél többet forgatom a könyvet, annál több és érdekesebb kérdések merülnek fel bennem. :)

(Mennyivel egyszerűbb volt Sogron, hitű gyútogatóval játszani... :tuzes: )

Újabb két kérdésre keresnék véleményt.

Az egyik, hogy egy 20E vagy fölötti tűznyíllal, ha meglövök egy fa ajtót, akkor a találat helyén a tűz szétfolyik, mint mondjuk a lágszóró tüze (bár ott az gyúlékony anyag terjed igaz) így lángbaborítva az egész ajtót, vagy a tűznyíl lyukat éget az ajtón, mint a lézer.

Utóbbi esteben gondolom a tűznyíl tovább terjed, de meddig?

A másik kérdés kicsit túlnyúlik a TV-n. Arra lennék kíváncsi, hogy a tapasztalati mágiát űzőknél is áll -e a tétel, miszerint el lehet hagyni a varázsszót, illetve varázsjelet bár így duplájára növelve a varázslási időt?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem az ilyen kérdésekben - amelyekre nincs igazán hivatalos álláspont, hanem inkább ízlés kérdései - a hangulatot kell figyelembe venni, azaz hogy a KM mit tart inkább jónak, szükségesnek. És legyen úgy. Csak érdemes tisztázni a csapattal, hogy ugyanazt tudja mindenki, és akkor nem lehet gond.

Érdemes továbbá átgondolni, hogy nem okoz-e a megoldás zavart, bajt, összeférhetetlenséget egyéb varázslatokkal, stb. együtt, mert akkor nyilván egy-egy változat magától is "elvetődik".

Link a hozzászóláshoz

Üdv :!:

Ez bizony egy nehéz kérdés. "Szétfolyni" biztos nem folyik. A legvalószínűbb az, hogy (mivel a tűznyíl körül nincs melegebb, mint a távolabbi környezetben) lyukat éget az ajtóba, illetve meggyújtja a lyuk közvetlen környezetét. (Persze kérdés, hogy a tűznyíl zárt vagy nyílt alakzat - ha zárt, akkor nem gyújt meg semmit...)

A másik kérdésre szerintem egyértelműen nem a válasz, hiszen csak a varázslóhoz írja és (ha emlékeim nem csalnak) van olyan tapasztalati mágiahasználó kaszt, akinél kifejezetten írja, hogy nem (a boszorkány azt hiszem, de nem vagyok benne biztos - ja, és természetesen ETK-s rendszerre gondolok :) )

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Lám-lám, nem is nézem a kérdéseket, csak csípőből írok az előzőekre...

Ami a tűznyilat illeti, mivel az ajtót eltalálta, ezért a sebzését ott fejti ki, nem megy tovább. Valószínű, hogy szerte-szét égeti, mivel a gyúlékony anyagokat már 1E is lángra lobbantja. Szerintem olyan szétfolyós lesz... lévén az ajtó, meg mellette, ami tud, lángrakap. Szerintem nem megy tovább, az ajtó mögött maximum csak járulékos, tűzből keletkező sebzéseket tudok elképzelni.

A tapasztalati mágiahasználókra NEM él a varázslatkomponensek elhagyásának képessége. Egészen egyszerűen azért, mert "nem értenek annyira" hozzá.

Egy varázsló tudja, megtanulta, hogy 7 szó, 7 mozdulat, és kész a varázslat. Tudja, milyen elemekből áll, milyen részekre lehet bontani (pl. leplezés), és kombinálhatja, hogy ezt-vagy azt helyettesíti, elhagyja, erősíti, leplezi, stb.

Egy tsapasztalati mágiahasználó csak annyit tud, hogy így KELL csinálni, és így lesz. Mert már az ükapja is így csinálta, és ez volt a nagy könyvbe leírva. Nincs variációs lehetősége, már az erősítés is elég nagy teljesítmény, nem is mindenhol lehet.

Ezért van az, hogy sebezzen akármekkorát egy tapasztalati mágia, mégis alacsonyabb rendű lesz, mint egy varázsló mozaikokból álló varázslata.

Link a hozzászóláshoz

Tűznyíl: Itt szerintem kétfajta értelmezés lehetséges.

1 - mágiaelméleti felállás.

A tűznyíl arra fejti ki teljes hatását, amit eltalált. Ez egybecseng a kijelölt célpont, mint egyetlen egység elmélettel. Ok, itt valószínűleg "eltévedt lövedékről" van szó, de ettől még az ajtót egységként/célpontként kell tekinteni. A tűznyíl nem folyik szét, de az ajtó STP-jét normálisan csökkenti. Ha 0-ra viszi, akkor az ajtó teátrálisan elporlad, kidől, összeomlik. Fontos, hogy a tűznyíl maga csak azt gyújtja meg, amihez hozzáér. Minden másodlagos égés az eltalált célpont égéséből ered.

2 - realistább felállás

Az ajtó tekinthető barikádnak is. Ha a varázsló át AKAR lőni az ajtón, akkor ezt megteheti. Az ajtó anyaga/vastagsága függvényében a KM meghatározza az ajtó STP-jét egyetlen pontra (ami valamivel kisebb elsz az ajtó teljes STP-jénél). A tűznyíl sebzéséből le kell vonni ezt az STP értéket és csak a maradék megy tovább.

Másként is lehet számolni persze, s ez utóbbi talán közelebb is van a MAGUS alapkönyvek elveihez. Az ajtónak lehet adni egy xE ellenállást, amit le kell vonni a Tűznyíl E-iből. Ha nagyobb, mint 0, akkor a fennmaradó E-k mennek tovább a túloldalon és ezt kell csak kidobni (ha van az ajtó mögött értékelhető célpont).

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a segítséget!

Látom a tűznyíllal beletenyereltem valami zavarosba. :)

Sebaj...

Sir Thomas realista felállását tartom a leghelytállóbnak, így valószínűleg eztán ahhoz tartom magam.

Úgy gondolom, ez egyfelől megoldja az ajtó, mint akadály problémáját, másfelől talán visszatartó erő a túlbozgó TV ellen. :)

Köszönöm MG, hogy foglalkoztál a varázslat komponenseinek kérdésével, de úgyhiszem rosszul kérdeztem...

Igazából, arra lettem volna kíváncsi, hogy a godoni eredetű tűzmágia, illetve a többi kyr mozaikmágiától eltérő tapasztalati illetve szakrális mágiának, ugyan azok-e a varázslatkomponensei (kézmozdulat, varázsige)?

Sajnos a könyv nem mindenhol egyértelmű és felmerült bennem, hogy a kyr mozaikmágia sablonját húzzuk a többire is.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én belekötnék Sir Thomas-ba :) A varászló ugyanis a tűznyíl kilövésénél nem határoz meg célpontot, csak irányt. Teháta tűznyíl egyformán kezeli az ajtót, azt akire a varázsló lőni szándékozott, vagy bármi más akadályt, ami az útjába kerül (bármit jelentsen is ez az egyforma kezelés). Tehát ha az ajtón átmegy a tűznyíl, akkor a megebzett emberen is át kéne mennie.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...