Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Üdv!

Rayen írta:

Igazából, arra lettem volna kíváncsi, hogy a godoni eredetű tűzmágia, illetve a többi kyr mozaikmágiától eltérő tapasztalati illetve szakrális mágiának, ugyan azok-e a varázslatkomponensei (kézmozdulat, varázsige)?

Sajnos a könyv nem mindenhol egyértelmű és felmerült bennem, hogy a kyr mozaikmágia sablonját húzzuk a többire is.

Szerény véleményem szerint a szakrális litániák és rituálék, mint fohászok és imák aligha hasonlíthatnak a kyr mozaikmágiára.

A godoni alapú tűzmágiáról nem sokat tudok, de talán közelebb áll a démoni síkok mágiájához. (Geofrámia,71.old./1.bekezdés)

Bár lehet, hogy ez eretnekség.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem egyszerűen játéktechnikai egyszerűsítésről van szó.

példának hoznám a pszit. Gondolod, hogy egy slan mester aki niare hegyei között oktatja tanítványait, pyarronba utazott, hogy megtanulja a slan pszi azon részét, melyet a pyarroni diszciplínák jelentenek? Nem. Játéktechnikailag ugyanazokat a leírásokat és statisztikákat használjuk rá, de szerintem egyértelmű, hogy más diszciplínákról van szó. Én egy olyan hosszabb, de univerzálisabb megfogalmazást látok helyesnek, hogy játéktechnikailag azonos, vagy hatásában azonos, de amúgy más, ilyesmit a könyv is alkalmaz valahol.

Ugyanez él szerintem a varázslatokra is, a tapasztalati mágiáknál például szerintem a különböző iskolákra is, arra gondolok itt, hogy szerintem másképpen, más mozdulatokkal, szavakkal varázsol villámot egy aszisz, és máshogy egy kráni boszorkánymester. Noha játéktechnikailag ugyanazt a leírást használja a játékos... fölösleges lenne két különböző, de mégis azonos leírást készjteni hozzá.

Ezért szerintem ugyanígy különbözhet a godoni, meg a kyr mágiát, a papi mágiát meg főleg! Meggyőződésem, hogy egy dzsad pap teljesen másképpen kéri istenét mondjuk egy csapásra, mint mondjuk Adron papja. De ugyanúgy azt az egy leírást fogjuk használni hozzá a szabálykönyvben.

Egyébként szerintem a fentieket illik hasonlóan különbözően mesélni és játszani is! (már ahol pl. eljátsszák a varázslást, a pap fohászkodását.)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok! :)

első körben köszönöm a válaszokat, a hivatkozott anyagnak utánakeresek és utánanézek... :)

két további kérdés:

3. Mi az élet principiuma? mennyiben kapcsolódik vagy fonódik össze a lélekkel? hogy kerül a testbe?

ha lelket annak az "eredeti" testéhez kötik (pl. lélekcsapda bélyeg), és nem "száll ki", akkor az élet principiuma is benn marad a testben?

ha kővé változik valaki, akkor csak háttérbe szorul, akkor az előző esetben is? Ha "kiszáll" a testből, úgy, hogy lény/test nem meghal, akkor mi lesz a testtel? Eltűnik belőle az élet principiuma is, vagy csak tetszhalott lesz, vagy esetleg olyan állapotba került, mint amikor ún. lélekaltatás van (közömbösség+tudatlanság)? És mit csinál az adott lény, ha éppen "alszik" a lelke? Ébren van, alszik, ájult, mozdulatlan, kómában van? Tud bármit csinálni?

4. Újjászületett lélek nem idézhető meg, ezt tudjuk, de vajon lélekcsapda varázsjellel/bélyeggel kihozható-e abból a testből, amelyben újjászületett (a Halál szava papi varázslathoz hasonlóan)? És ha lélekaltatás alatt áll, vagy beleegyez(ne) a varázslatba? Ha meghal a test, és a lélek elhagyja a testet, akkor bebörtönözhető az előbbi mágikus jelek valamelyikével, ha azt már a halál előtt megalkották, vagy az ETK-ban említett 66 percen belül megalkotják? és mi a helyzet akkor, ha több jelmágikus rajzolat is készült egymástól függetlenül ugyanarra a lélekre? A lélek "választhat"?

Várom a véleményeiteket! :)

Link a hozzászóláshoz

3. Na most akkor szállna ki a lélek, amikor meghal, azaz más szavakkal eltávozik az élet princípiuma. Azaz ha ledöfik, és meghal, akkor a lélek kiszáll az élettel együtt, és egyből vissza is költözik, ha valaki meg nem előzi.

4. Kihozható a lélek, ha előtte megszabadítod a testtől (például leszúrod).

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az első két kérdésre nem válaszolnék - a nálam okosabbak már megválaszolták őket :D

3. Az élet princípiuma egy olyan dolog, ami a lelket a testhez kapcsolja. Ha az élet princípiuma távozik, a test meghal (vagy fordítva - igazából senki sem tudja milyen irányú az ok-okozati viszony :P ). Tehát ha a test meghal, ám a lelket a testhez köti egy varázsjel akkor az élet princípiuma elszáll és a test, illetve a lélek minden szempontból halottnak tekinthető. (

Link a hozzászóláshoz
A több független lélekcsapdához annyit tennék hozzá, hogy ha a jel esetleg erősíthető, akkor nyilván az erősség is komolyan számít, valószínűleg teljes elsőbbséget élvez a távolsághoz képest.

Ez mondjuk erősen hangzik, tehát ha én felfestek egy 10 millió E-s csapdát akkor az első lélek ami szabadon van azonnal beleköltözik, akárhol is légyen... a távolság biztos, hogy számít valamennyire.

Link a hozzászóláshoz

Van itt igazság is, meg baki is abban, amit mondtatok.

ETK alapján a lényeg a következő:

- A lélekcsapda csak 1 bizonyos, előre meghatározott lelket tud befogadni

- A lélekcsapda nem erősíthető. A varázsjelek és bélyegek alapból végtelen erősségűnek számítanak, nincs ellenük ellenállás.

Végeredmény: Ha felírnak sok lélekcsapda varázsjelet, mindet ugyanahhoz a lélekhez "rendelve", akkor nem az erősség alapján dől el, hogy melyikbe kerül a lélek. Két dolog jut eszembe így, de hangsúlyozom, hogy egyik sem hivatalos: a távolság dominál, tehát a legközelebb található lélekcsapdába kerül, vagy a véletlenszerűség / istenek akarata dönt.

Felmerül azonban egy kérdés: hogy határozza meg a varázsló, hogy melyik lelket akarja bezárni a lélekcsapdába?

Ezt mindenki át szokta ugrani, pedig nem lehet csak úgy rámutatni, sem emberre, sem lélekre. Itt is 2 dolog jut eszembe:

1. a varázslónak ismernie kell a lélek Igaz Nevét

2. a varázslónak korábban látnia kellett a lelket Auraérzékeléssel

Az első verzió brutálisan, de még a második verzió is jelentősen megnehezíti a varázsló dolgát. Ezt nem szokta senki figyelembe venni, tapasztalataim szerint úgy szokták játszani, hogy csak felírják a lélekcsapdát és bumm bent is van pont az a lélek, amelyik kell.

Link a hozzászóláshoz
- A lélekcsapda csak 1 bizonyos, előre meghatározott lelket tud befogadni

Ez 100%? Sajnos melóban nem tudom ellenőrizni, de nekem úgy rémlik, hogy a lélekcsapda egy random lelked fogad be (és ezt a randomot lehet segíteni, ha elengedsz egy lelket a közelében (megidézed / megölöd)).

ETK, Varázslói mágia, Nekromancia

"Lélekcsapda bélyeg

Az a test, amelyen a varázsló elhelyezi a Lélekcsapda bélyeget, képes lesz befogadni egy, a varázsló által meghatározott lelket.

..."

Link a hozzászóláshoz
"Lélekcsapda bélyeg

Az a test, amelyen a varázsló elhelyezi a Lélekcsapda bélyeget, képes lesz befogadni egy, a varázsló által meghatározott lelket.

..."

Akkor így valóban bejön az azonosítás problémája. Gondolom ha ő maga idézi meg a lelket akkor nincs gond ezzel, hiszen valahogy kiválasztotta, kit akar megidézni, nem? És vajon a térbeli, időbeli kijelölés nem számít egyértelműnek? Nem kell tudnom a lélek igaz nevét, ha pontosan tudom hol tartózkodik, rá tudok mutatni, szerintem. Az más kérdés, hogy hogy kell ezt a bélyegbe beleírni, tehát bele kell írni valami azonosítást (mert ez esetben az a döntő, és fölösleges elmélkedni), vagy csak erősen kell gondolni rá közben vagy mi?

Link a hozzászóláshoz
"Lélekcsapda bélyeg

Az a test, amelyen a varázsló elhelyezi a Lélekcsapda bélyeget, képes lesz befogadni egy, a varázsló által meghatározott lelket.

..."

Akkor így valóban bejön az azonosítás problémája. Gondolom ha ő maga idézi meg a lelket akkor nincs gond ezzel, hiszen valahogy kiválasztotta, kit akar megidézni, nem? És vajon a térbeli, időbeli kijelölés nem számít egyértelműnek? Nem kell tudnom a lélek igaz nevét, ha pontosan tudom hol tartózkodik, rá tudok mutatni, szerintem. Az más kérdés, hogy hogy kell ezt a bélyegbe beleírni, tehát bele kell írni valami azonosítást (mert ez esetben az a döntő, és fölösleges elmélkedni), vagy csak erősen kell gondolni rá közben vagy mi?

Véleményem szerint...

A térbeli, időbeli kijelölés nem számít egyértelműnek. Miért? Mert nem is lehetséges. Hogyan jelölsz meg egy lelket a térben? Nem is része az anyagi síknak. Az sem jó, ha rámutatsz az adott lényre. Kevés. Honnan tudod, hogy van benne lélek? Honnan tudod, hogy hány lélek van benne, és akkor melyikre gondolsz? (Egy testbe több lélek is zárható.) Név szerinti azonosítás nyilván nem működik, mert ki fogja kitalálni, hogy melyik Kovács Jánosra gondoltál?

A Lélekcsapda bélyegbe/varázsjelbe valami teljesen egyedi azonosítóját kell belefoglalni, tehát már a bélyeg/varázsjel létrehozásakor tudnod kell, hogy melyik lelket akarod belezárni. (Ezért sem jó a térbeli, időbeli azonosítás, mert máshol lesz térben is időben az a lélek, amikor meghal, mint amikor a varázslatot létrehozod.) Szóval visszatértünk ahhoz, hogy teljesen egyértelmű azonosítás kell... ebből kétfélét tudok elképzelni első átgondolásra, ahogy korábban is mondtam:

- Auralátással (kyr pszi) vagy más spec módon látni kell a lelket

- tudni kell az Igaz Nevét a léleknek

Mindkét esetben sokkal durvább és nehezebb lesz a Lélekcsapdázás, mint az átlag játékos sejti és játssza. Szívesen várok más véleményeket és ötleteket.

Link a hozzászóláshoz

- A lélekcsapda csak 1 bizonyos, előre meghatározott lelket tud befogadni

Végeredmény: Ha felírnak sok lélekcsapda varázsjelet, mindet ugyanahhoz a lélekhez "rendelve", akkor nem az erősség alapján dől el, hogy melyikbe kerül a lélek. Két dolog jut eszembe így, de hangsúlyozom, hogy egyik sem hivatalos: a távolság dominál, tehát a legközelebb található lélekcsapdába kerül, vagy a véletlenszerűség / istenek akarata dönt.

1. a varázslónak ismernie kell a lélek Igaz Nevét

2. a varázslónak korábban látnia kellett a lelket Auraérzékeléssel

Kétféleképp lehet játszani szerintem ezt is:

Szuperrealista szemlélet:

Tao verziója. Szerintem túlzás. Egyedül versenyen használnám mesélőként, ha a parti elkezd vele tápolni.

Klasszikus szemlélet:

Lélekcsapda célzása: a szöveg szerint "előre meghatározott lelket". Ennek azonban szerintem semmi köze az igaz névhez (az csak megidézéshez/uralomhoz kell). A lélekcsapda csak tároló varázsjel, így elég ismerni a célpontot, vagy olyan esetekben, amelyeknél nem lehet meghatározni pontosan (pl. szörnyek, akiknek nincs neve), akkor a fajt. Több lélekcsapda esetén mesélő dönthet, vagy dobhatnak, vagy távolság... tök mindegy (max egy vérpistike lehetne tőle ideges).

Asszem még a vérfarkasnál volt valahol leírva, hogy a lélek mennyi ideig marad a környéken (1-6 perc?). Távolságnak pedig ott a 20m-es zóna a jeltől számítva (a lélekcsapda jel nem idézés, csak távon belüli lelket lehet bebörtönözni). Ha tehát a lélek kiszabadul, akkor húsz méteren belüli ráillő lélekcsapda jel (személyeknél legalább ismertség - mesélő eldönti milyen fokú, szörnyeknél faj) és már be is börtönözted.

JK magára rakja a saját lelkére célozva: tiszta sor, működik. Ha a kari meghal, akkor a lelke továbbra is a testben marad. Kell még egy halottmozgatás, meg pár egyéb még és "simán működhet". Nem egyszerű kijátszani (kiváló lehetőség a jó szerepjátékra) és a sérülések sem tűnnek el. A mesélőnek is tuti lehetőség, mert egész máshogy érdemes egy mozgó halottnak mesélni, mint élő játékosnak. Szóval én semmiképp nem korlátoznám, ha a játékos jól játszik vele.

/bocs, közben volt még pát megjegyzés, én még itt tartottam./

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kétségtelenül több oldalról is körül lehet járni a kérdést. Az ETK Nekromancia fejezete szerint az ép lélek megidézéséhez nem kell tudni az illető lélek Igaz Nevét (az ETK rendszerében ez a fogalom elő sem fordul), elegendő az utolsó életében viselt név, plusz egy erősen szimpatikus tárgy (olyan, ami a SzA része volt, pl. egykori testrész, személyes tárgy). Hogy az utóbbinak pontosan milyen szerep jut a lélek megidézésében, az sajnos nem ismert, feltételezésem szerint a gyertyával és a litániát mondó varázslóval együtt az idéző pentagrammában kell lennie.

Tovább bonyolítja a problémát, hogy a fenti két "kellékre" vonatkozó kitétel az Ép Lélek necrographiai kategóriához tartozik, és semmi utalás nincs arra nézve, hogy vajon egy kóborló dög, vagy egy IV. osztályú, vérivóval egyenértékű lélek (ld. BM felruházás-varázslatok, esetleg MTK felruházás-bélyegek) milyen információ/tárgy birtokában idézhető. Ugyanakkor jelentős különbség lehet az idézés természetében és megvalósulásában, hogy ezen lélekfajtákat a Világegyetemből, és nem külső síkról kell idézni. Esetleg ezzel magyarázható, ha ezen idézéseknél nincs személymegjelölés, hanem véletlenszerűen választott/legközelebb tartózkodó lélek jelenik meg.

Ha a lélekcsapda működését ehhez igazítjuk, akkor valóban felmerül a köznapi nevek azonosságából adódó probléma. A lényt egyértelműen meghatározó tárgyat azonban meglehetősen nehéz kapcsolatba hozni egy varázsjellel. Itt ugye nincs litánia, sem pentagramma, amely összefogná a varázslat komponenseit, csak maga a jel.

NB.: A pentagramma ilyen szerepe egyébként meglehetősen érdekes ötleteket vet fel. Pl. elképzelhető egy olyan pentagramma, amely lehetővé teszi, hogy több varázsló együtt hozzon létre egy bonyolult varázslatot (kb. mint a boszorkánykör). Hogy érdekesebb legyen a dolog, szemrevételezhetjük még a térkapu-pentagrammát, ahol a két rajzolat szoros, kizárólagos kapcsolatban áll egymással. Ha ezen kapcsolatot más természetű pentagrammára alkalmazzuk, az együttműködő varázslók akár egészen távol is lehetnek egymástól, a pentagaramma-hálózat pontjain, így pl. létrehozhatók nagy hatóterületű varázslatok.No persze nem 2-3 Mp-ért :D

Visszatérve a varázsjelre: fontosnak tűnik a kérdés, hogy a becsapdázott lélek jellemzőiből mit és hogy kell ténylegesen beleírni a jelbe. Ha az evilágon rekedt torz lelkek idézése a fentiek szerint történik, akkor elképzelhető, hogy a rájuk vonatkozott varázsjel is hasonlóan működik. Annak a valószínűsége, hogy az éppen megidézettnél még közelebb is jelen van egy hasonló kreatúra, elenyészően csekély, ráadásul aligha kerüli el varázsló figyelmét. Ilyenformán a meghatározás bizonytalansága a varázslóra nézve nem jelent komoly hibalehetőséget.

A halottak ép lelkét bezáró varázsjel szerintem más kategória. Valamiféle egzakt meghatározásra nyilván szükség van. A Személyes Aura varázsjel pl. megköveteli az illető nevének beleírását mágikus rúnákkal. Ez, külön kitétel híján a jelenleg viselt név; ha egyáltalán belefoglaljuk a rendszerbe, akkor lehet az Igaz Név is. Ugyanakkor itt a beíró személye adja a pontos meghatározást (a nevét mindenkinek magának kell leírni), tehát a névazonosság nem probléma. Más kérdés, hogy az Igaz Nevét az illető egyáltalán ismeri-e, alkalmasint a varázsló sem biztos hogy külön "önvizsgálat" nélkül tudhatja a sajátját. (Ha már itt tartunk: egy varázsló vizsgálhatja saját magát Asztrál/mentálszemmel vagy Auraérzékeléssel?) Azt nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy az idézéshez használt tárgyat használjuk fel - hacsak nem arra szándékozzuk írni a jelet, de ha a jel csupán ezzel a meghatározással dolgozik, akkor nyilván speciális fajtának kell lennie.

Nyilván nem elég az sem, hogy a varázsló a jel készítésekor gondolatban kijelöli/rámutat, hiszen a lélek talán még nincs is jelen, ráadásul akkor is működnie kell, ha a varázsló már messze jár. Ez a "rámutatás" valószínűleg jól működik a varázslásnál, természetesen a zónán belül - távolbahatásnál esetleg más módszer szükségeltetik. Nem működhet viszont egy jelnél, amelynek a varázslótól függetlenül kell funkcionálnia - épp ez a lényege. Az Auraérzékeléssel vagy egyéb módon szerzett "személyleírás" szerintem kétséges: hogyan írjuk le? Még ha nem is kell a játék szempontjából feltétlenül tudnunk, milyen jellemzőket észlel(het) egyáltalán a varázsló egy aurán, az biztos, hogy sok elemből álló leírás bajosan illeszthető be egy kicsiny jelbe.

Megint másik kérdés, ha valaki a saját nevét írná be egy maga vagy más által készített jelbe.Hogy a SzA varázsjelnél erre szükség van, az nyilván nem véletlen - a varázsló a nevet leíró személy által kijelölheti önmagát. Más kérdés, hogy ki vállalkozna rá, hogy beírja a nevét egy más által készített Lélekcsapdába. (Esetleg számításba jöhet a jó öreg Akaratirányítás... :twisted: )

Végső soron a mainden speciális körülmény híján egzakt módon működő meghatározásnak egyedül (ha bevesszük a koncepcióba) az Igaz Név tűnik. Ez egyúttal megoldja a szörnyek, állatok problémáját is: bár köznapi nevük nem feltétlenül van, Igaz Névvel rendelkeznek, hiszen ez minden lélek elidegeníthetetlen sajátossága, amelyet egész léte alatt változatlanul megőriz. Elvben egy baktérium lelke is megidézhető... :D

Link a hozzászóláshoz

Elementálok megidézése Varázslóként

Mivel engem is, és gondolom már biztos sokan másokat is izgatott az a kérdés, hogy Varázslóval, ha elemi mágiát választott, miért nincs az eddig megjelent M.A.G.U.S. könyvekben (javítsatok ki, ha tévednék) az elementálok megidézéséről szóló varázslatok? Szinte az összes többi mágiahasználó meg tud idézni elemi lényeket más elemi síkokról.

Ezért is vettem a fáradtságot, hogy kidolgozzak egy táblázatot, mert már nagyon sokat beszéltünk a csapatommal, hogy akkor most mi legyen, és elfogadták az ötletem.

Nos, az ötletem a Bestiarium, és a Nekromancia Nekrográfiai táblázatának együttes eredménye lett, miszerint a különböző osztályú és elemű elementálokat hogyan is idézzük meg. De persze az is benne van, hogy elsősorban a magasabb szintű varázslók tudnak idézni, és ez megmutatkozik az idézés Mp-igényében is.

Az idézéshez természetesen szükség van egy pentagrammára és egy litániára. A gyertyát is kissé átgondoltam, és ha már elementálokról van szó, olyan színű gyertyát kell gyújtani, amilyen az idézni kívánt lény elemének színe.

Az idézési táblázat:

Elementál szolga V. "Nekrográfiai" o. (alias alsórendű démonok) 70MP

Elementál harcos VII. "Nekrográfiai" o. (alias közrendű démonok) 85MP

Elementálúr IX. "Nekrográfiai" o. 100MP

Az Elementálúr azért került a IX. osztályba, mert igazából így látták jónak a srácok, másrészt ezek az elementálok sokkalta keményebbek, mint a kisebb lények, ezáltal magasabb karakter szükséges megidézéséhez.

Szeretnék véleményeket, és esetleg egy-két tippet, h hogyan lehetne még jobbá, illetve játékképesebbé tenni.

Ha már szerepel ilyesmi ebben a témában, akkor bocsi, de mindenféleképpen kérek értékelést, és értékelést!

Köszi

Boysz

Link a hozzászóláshoz

Igen nekem szintén problémám ez az elementál-idézés. Merthogy az én varázslóm is az elementál-mágiát választotta specializációként. Szerintem a besorolás a démonok, élőholtak alapján JÓ ötlet, valahogy én is így képzelem el a dolgot, manapontkérdés ügyében.

De megmondom őszintén a pentagramma, és a gyertyát nem tartom éppen reálisnak. Mivel az elementálok őselemek gyakorlatilag. Az őselem megidézéséhez sem kell pentagramma meg gyertya. Az már egy más kérdés hogy hogy idézi meg. Ezt szerintem a karakter mindenképpen csak 5.szintü Elemi mágia képzettség birtoklása esetén tudja. A varázslat során pedig kapu nyílik a síkra és onnan előjön egy aktuális elementál. Az hogy mely elementál az random, hiszen nincsen nevük, csak a Sík úrának. Az elementálok fejlődése az egyesülés, ami gyakorlatilag folyamatos változást jelent, hiszen amelyik elementál ma még csak Szolga, lehet hogy holnapra Harcos lesz.....és így tovább. Vagyis változó sémához nem lehet fix névvel és rituáléval ellátott litánia. Magát a jellegét idézi meg a varázsló az elementálnak, illetve annak erősségét, és ez alapján sorolódik be hogy elementál Szolga (max.8 E), Harcos (max. 20 E) vagy esetleg Elementál-úr (20E +). A varázsló varázslata meghasítja a síkok közötti teret, és szólít egy elementált, aki alkalmazkodk a szituációhoz az intelligenciája alapján. Az idézésnél a gyertya és a pentagramma a kontrolért van, hogy a démont, lelket kontrol alatt lehessen tartani. DE az elementál nincs kontrol alatt, nem igyekszik a megidézést követően elpusztítani a varázslót, és nemis engedelmeskedik , ha csak nem ajánlunk neki valamit. ( Harcos és szolga kivételével, mert azok hülyék :D). Ezért gondolom, hogy a ygertya és a pentagramma nem jó ötlet.

Szerintem....aztán szivesen meghallgatom mások érveit is...

Link a hozzászóláshoz

Ami lemaradt: az idézés manapontköltségét a megidézett elementál E-je alapján szabnám meg.

Amennyi manát befektet a varázsló egy intelligensebb őselem (elementál) megidézésébe, akkora jöjjön elő...

Pl.: 30 manapontért idézek meg 10E őstüzet

egy 10E-s elementál ( Harcos lesz a 10Evel) 30 Mp és még 10 hogy ne őstüzet, hanem tűzelementált szólítson a varázsló.... azaz 40Mp egy 10E-s Harcos megidézési költsége

Az elementál-idézéshez szükséges képzettségkövetelményt módosítanám: Szolga , Harcos idézéséhez szükséges képzettség az Elemi mágia 4.szint ismerete..... Elementál-Úr hívásához szükséges a 5. szint !!! ezen képzettségek elsajátításához, viszont megizzasztanám a varázsló karaktereket.....nemlehet csak úgy egy szintlépés után..."bevásárolni" kellő indok nélkül...ami persze komoly kutatás, illetve tanulás lehet csak...

Link a hozzászóláshoz

Attól függ honnan bukott ki, mert sok varázsló iskolában....főleg a nagyobbakban a bot megléte a varázsló ismérve. Ergo ha nem kapja meg a botot nem is varázsló, mert az elméje képtelen manával feltöltődni. pl.: 1. szintű dorani varázslótanonc még nem bír bottal, és megkeresni megy. Ha megvan kezdheti meg a tényleges varázslói tanulmányokat.....amikor befejezi akkor 3. szintü varázsló..... tehát mikor 1. szintü és kicsapják....csak elméleti tudással bír, varázsloni nem képes. Hogy később ezt hogy használja, az már más kérdés...nyilván rendelkezik az elméleti tudással, és arr építhetsz egy másik kasztot, ami közel áll majd a karakterhez, de mozaik mágiaát nem tanulta meg. Az hogy renegát mestertől tanul, és kell e bot a varázslásához, vagy nem...mikor csapja ki.....az már egy másik kérdés, na meg iskolaforma kérdése :D

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...