Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Nem, nem , nem....rosszul gondolod.... úgy van leírva, hogy a diák tanúl.....aztán mikor megérik a feladatra (kb 1. szint) megálmodja hol a bot.....mikor az megvan, meg keresi ,és levágja...aztán résztvesz a bot rituáléjában......ekkor töltődik fel előszőr az elméje manával, ami el is tünik .....majd ekkor lesz tényleges varázsló, de ekkor még tanulnia kell specializációt.....pl az elemi mágus ekkor kezd ténylegesen elemi mágia varázslását tanulni.

Link a hozzászóláshoz
Ebből nekem az jött le, hogy a dorani varázslók 2-3. szinten kezdenek automatikusan. Jól értelmezem?

Üdv!

Nem, a dorani varázsló is 1. szinten kezd. A különbség a Lar-Dorihoz képest az, hogy már 1. szinten is van botja!

Mikor megálmodja a bot helyét még nincs 1. szintű. Csak egy tehetséges, okos, mágiaelméletben jártas fiatalember. Majd megszerzi a botot, Varázslóvá avatják, és elkezd gyakorlati mágiát tanulni. Mire ezt befejezi lesz 1. szintű varázsló.

Lar-Dori varázsló ezzel ellentétben nem kap botot. Se 1., se 3., se sehányadik szinten. Botot azok a varázslók kapnak akik bekerülnek a Pyarroni Varázslórendbe. Náluk viszont követelmény a megfelelő tapasztalat (értsd minimum 3. szint).

Tény és való, hogy a Lar-Dori varázslók zöme bekerül és meg is kapja a botot, de kalandozó varázslónál ez korántsem olyan biztos! Lehet, hogy a karakter csak 8-9. szinten jut vissza iskolájába és ekkor kérheti felvételét a rendbe, hogy bothoz jusson.

Link a hozzászóláshoz

Megmondom őszintén én 3. szinten iditottam a dorani varázslómat. Igaz 1. szinten kapja meg a botot, aztán tanul, és kalandozni indulhat miután befejezte tanulmányait 1. szinten.

Szerintem 2-3. szinten fejezi be a tanulmányait, de ez az én értelmezésem. Játssza mindenki úgy ahogy kedve tartja, de szerintem a magas mágia (főleg a specializációval) kitanulása több időt vesz igénybe. Ergo a spec. kitanulása nálam még +1-2. szint, így 3. szinten kezd nálam.

Egyébként valóban úgy van minden mint azt az előttem szóló leírta...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Értem a gondolatmenetet, csak igazából szerintem nincs értelme a játék szempontjából. Azt kell látni, hogy a tapasztalati szint nem valamennyi időt jelent, hanem egy bizonyos tudásszintet, Egy karakter akkor első szintű, ha indulhat kalandozni. Nyilvánvaló, hogy egy varázsló tovább tanul, mint egy tolvaj. Az, hogy a magasmágiában való jártasságához vagy a varázslói képzéshez képest hol húzod meg az 1. TSZ határát, szerintem csak technikai kérdés. Ha 3. szinten kezd, az tkp. ugyanaz, mint amikor EtK-ban a karaketerek több harcérték-alapot kapnak, mint később HM-et - ti. hogy 30 MP-vel indul és később 10-ével nő. Ennyi.

Link a hozzászóláshoz
mikor megérik a feladatra (kb 1. szint) megálmodja hol a bot
Na, ezzel az egész bot dologgal nekem az a legnagyobb bajom, hogy így misztifikálják. "Megálmodja." Aha. Csak az a baj, hogy szerintem a varázsló pont abban különbözik a tapasztalati mágiát használóktól, hogy nincs benne miszticizmus, hanem tudományként tekintenek a mágiára, és így használják. Ebbe a képbe nekem nem fér bele ez...
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Na, ezzel az egész hozzászólással az a bajom, hogy felelőtlenül ítél el valamit egy pontatlan idézet alapján, anélkül, hogy tudná/vagy utána nézne, mit is szól le.

A dorani varázslóbotról szóló Rúna cikk, (Rúna II. évfolyam 4. szám) egészen pontosan úgy fogalmaz, hogy: "A bot általában a hosszas meditációk alatt jelentkezik, néha azonban a tanuló álmában jelenik meg."

Tehát általában, azaz az esetek döntő többségében, meditáción keresztül, azaz tudományosan tanult cselekvés eredményeképpen talál rá a botjára a varázsló-növendék. Mellesleg, NÉHA, azaz ritkán, előfordulhat álomban is, amibe SIMÁN belefér, hogy a hosszas erre irányuló meditációk emléke és utóhatása végül is az álom alatt éri el a célját. Én még nem értelmeztem olyan lefekszek, és másnapra megálmodom dolognak ezt. Mellesleg, mivel ez csak néha fordul elő, nyugodtan kihagyhatod a lehetőségek közül, így is a Rúna cikk szerint marad a világodban a dorani bot-dolog.

Csak jó tanácsként - ha szabad - ne egy pontatlan hozzászólásra, hanem pontos utánanézésre alapozd az ítéleteidet, pláne ha "butaságnak" és "nem fér bele"-nek tulajdonítasz ezek alapján egy szabályt, amiről még tulajdonképpen nem is kaptál pontos képet. Bár, lehet hogy ez csak engem zavar... nekem az ilyen nem fér bele.

Link a hozzászóláshoz

De könyörgöm a M.A.G.U.S világáról beszélünk. A miszticizmus, nem valami vudu dolog, itt a hit, a papság tényleges hatalommal bír. (én hithű katolikus vagyok, így ezt nem részletezném :D )

De ebben a fantáziavilágban nem létezhet az ateizmus, csak a nem hiszek efektus. Még egy mágusnak is el kell ismernie az istenek létét, és hatalmát.

Ugyanakkor szerintem sincs gond az álmokkal. Az álmok információfeldolgozások, melyek az általunk tapasztalt dolgokból próbálnak rendszert alkotni, az agy egyfajta tisztulási folyamata...gyakran erősebb agyi intenzitással járnak, mint egy erős meditáció. Ezért egy bot "megálmodása" szerintem belefér, a meditáció meg pláne, főleg ha azt vesszük alapul, hogy a pszit is meditáció, és pihenés alapján nyerjük, a varázsló meg psziből, kvázi meditációból nyer manát.... de javítsatok ki ha hülyeséget beszéltem

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sir Thomas, teljesen igazad van a FÖLDI viszonyokat nézve. Yneven szerintem - de vitatkozhatunk - a meditáció, a pszi, azaz az elme tudománya merőben tudományos jellegű, így értettem amit írtam.

Egyébként meg akár az egész mágia is misztikus lehetne... de ez ugye fantasy játék világ, itt lehet. És vallom, hogy itt a tudomány is mást takar, mint nálunk... pl. a vallás-dolog is misztikus kategória a földön... Yneven TÉNY, a követése már választható.

Link a hozzászóláshoz

Á örülök,hogy ti is hasonlítgattok a földi viszonyokhoz. :D

A vallási gyakorlat, mint pl az áldás vagy a kézrátételes gyógyítás azoknak misztika, akik nem gyakorolják, mint ahogy a meditáció is azoknak az, akik nem gyakorolták. Valójában - vagyis itt a földön - akik ezeket napo mint nap csinálják, azoknak ez tudományosan kezelhető, míg a kizárólag agyalós "racionális" tudósainknak, akik kizárják a valóságtapasztalat egy részét az életükből ez csak babona, annak ellenére, hogy filmeken és sok más dolgon nyilvánvalóan megmutatkoznak például a meditáció "temészetfölötti" hatásai.

Az álom majdnem ugyanolyan mint a meditációval elért állapot, csak fordított a közelítés. Míg meditációban magas agyi működési frekvenciádat változtatod céljaidhoz szükséges alacsony szintre, addig az álomban a mélyalvás alacsony hullámhosszáról emelkedsz fel álmodásnál olyan agyi frekvenciára, ahol már a tudatodba jutnak az álombeli történésekből elemek, így ha ügyes vagy (pl felírod) megtarthatod a darabjait az éber tudatod számára.

Megtévesztő lehet, hogy két külön kaszt a varázsló és a pap, pedig a földi varázslók általában isten legszentebb papjainak tartották (tartják) magukat.

Nézzük csak Jézust: Ha azt vesszük hogy egy pap, akkor a víz borrá változtatását transzmutációnak vehetjük, Az élelemteremtést teremtésnek, és láthatatlanul is átment a templomban az emberek között. Hát, nincs sok alap a szétválasztásra, maximum az érdeklődési kör alapján, mint a pap és boszmester esetében. Ugyanilyen a helyzet a varázsló boszmester esetében is.

Megérteni csak néminemű tapasztalattal lehet, ha meditáltatok már, vagy képessé váltatok pl gyógyítani kézrátétellel pl, vagy ilyesmi.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem ezt nem jó így felfogni, mivel a mágus világában a varázsló egyértelműen a saját hatalmát használja (és mindenki más is, aki nem pap), azt a hatalmat, amit valami formában megkötött a saját testében. A pap pedig ezt a hatalmat arra használja, hogy csatornát nyisson az istene hatalma számára. Fontos különbség, és Jézus ez alapján egyértelműen pap volt.

És persze leszólni a tudomány embereit, amiért a szerinted tudományos értékű dolgokat nem fogadják el... kétséges. Ha valóban tudományként lehetne kezelni, akkor valószínűleg megtennék, ha más nem a katonaság használná először. Sántít az érvelésed, maradok annál, hogy babona.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Versenyre (IX. Mentálcsavar) próbálok varázslót alkotni, de sajna csak ETK és TF van elérhető környezetemben. A Rúna II/4 kéne a bot alkotás miatt.

A kérdésem az lenne, hogy van-e erre valami jó link? Úgy tűnik, hogy a Rúna Összes még nem található meg a mek.oszk.hu adatbázisában, mint irodalmi közkincs, megvenni meg annyira nem lehet (és nem is akarom).

Esetleg van-e olyan galád ember itthon, aki törvényre fittyet hányva ezeket bescannelte, és neadjisten fel is töltötte valahova, ami nem egy privát trackeres torrent? Akár PÜ ben is lehet linkelni, ha valaki jót akart tenni velem, de nem akarja kompromittálni magát.

Köszönöm előre a segítséget!

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Úgy látom, elég régen érkezett ide hozzászólás, de sebaj, nekem most lenne egy-két kérdésem.

Mi történik akkor, ha egy tárgyra a olyan Változás varázsjelet írok, amely a Teremtés mozaiknak felel meg? Elméletileg a varázsjel arra a tárgyra fejti ki hatását, amelyre írták, de hogyan érvényesül ez a fenti esetben?

Másik kérdésem: ha a varázsló valakire az Irányítás (mozgáskp. írása) vagy Akaratirányítás (akaratkp. írása) mentáloperációkat alkalmazza, és a hatásuk alatt álló áldozatot megkísérli öngyilkos cselekedetre bírni általuk, akkor a mágia alanya sikeres Akaraterő-próbával megakadályozhatja ezt, egyúttal felszabadul a varázslat hatása alól. A kérdésem az, hogy mi történik akkor, ha a varázsló Mentálbélyeg segítségével hajtotta uralma alá az áldozatot, és így kényszerítené öngyilkos cselekedetre?

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

1: Pl egy bot végére elemi fény teremtése varázsjelet rajzolod 7E-vel csóva formázással (Rúnamágia MF, min. 6tsz!), akkor kapsz egy örökké világító "elemlámpát" - amíg a tárgy meg nem semmisül. Kitöréssel formázva meg végül is "fáklya" lesz belőle.

Lényeg, hogy a tárgyon lévő varázsjelből teremtődik az adott elem adott formában.

2: Könyvet elolvasva egyértelműen írva vagyon: Az "Irányítás" esetében öngyilkos cselekedetre való kényszerítés esetén újabb Mágiaellenálást kell dobni az áldozatnak. Ha sikeres, akkor kitör a varázslat hatása alól, ellenkező esetben végrehajtja az öngyilkos cselekedetet.

Az "Akaratátvitel" esetében hasonló szituációban Akaraterő próbát tehet az áldozat. Ha sikeres, akkor kitör a varázslatból és ráébred, hogy befolyásolták. Ha siketeken, akkor gyűlölet ébred benne a varázsló iránt (Hatása: Asztrálmágia - Gyűlölet)

Ha kérdésed van még toljad. :)

Daru

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...