Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Ezeken én is gondolkodtam. De, ha a KM nem engedi, ha más nem is, de az agyveleje mindenképp megsemmisül. Ami mondjuk egy 30ÉP-s medvének is a halálát jelenti.

Ha pedig a szilárd anyagba nem enged tűzkítörést alkalmazni, még mindig itt van a gyomor, mint célterület. hasonlóan hatalmas pusztítást tud véghezvinni.

Köszi a véleményt. Várom a további véleményeket is, hogy pontosabb képet kaphassak, és letisztázhassam a saját véleményemet is.

Szerk. : A tűzszönyeg azért máshogy müködik, én a robbantásnál kifejezetten kikapcsoltam előtte a lelkét, és szervezeten belül hoztam létre. A tűzszönyeget pedig csak magában használod.

Szerintem a folyamat fejt ki nyomást, már csak azért is mert + anyagot idézel a fejébe (a tűz elemi síkjáról, nyilván nagyobb nyomást lehetne elérni a földdel, de a tűz nagyobb pusztítást okoz), hogy ez mekkora nyomáskülönbséget okoz azon lehet vitatkozni, de ha fixáljuk mekkora erősség kell, a medve fejének szétrobbantásához akkor megoldható.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Véleményetekre lennék kíváncsi :)

ETK+ Új tekercsek alapján játszunk.

Ha varázslót indítotok ezek alapján, ti hogyan adnátok meg neki a magas mágiát?

Milyen formában?

Gondolod itt arra, hogy külön van szedve idő mágiára, asztrálra, mentálra stb stb stb. (Ha jól emlékszem 7 db van ezek közül, melyeket külön-külön tud fejleszteni). Ezek közül 1-es szinten "mennyit kap meg"? Vagy "mennyit vehet meg  KP-ból a varázsló?

Külön leírást erre nem találtam.

Egy specializálódást (pl anyag mágia 3-as fokon) a többi KP-ból, vagy esetleg többet, vagy mindet esetleg alapfokon? Ti hogyan oldjátok meg?

KP-n változtatnátok (pluszba) vagy maradna ugyanannyi? (Pl: nem kap semmit, vagy csak hármat, cserébe több KP-t kap.?)

Remélem érthető volt a dilemmám :D

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

 

Link a hozzászóláshoz
18 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Hát ehhez szerintem rajtatok kívül senki nem tud hozzászólni, mert nem tudjuk, hogy keveritek az ÚT-t az ETK-val.

Javaslom, hogy térjetek át a Patchre Hullától, abban elég király a magasmágia (meg a többi mágia is).

egész pontosan az én jövendő karimról van szó.

ETK-t játszunk minden szempontól csak képesség fára használjuk az UT-t

Amikor én voltam a KM a karakternek 1db 3-as és 2db 2es fokú képzettséget adtam/választhatott. + tanulhatott mellé + adtam mellé az ETK szerinti 7kp/szinthez +2-t. Próbáltuk a varázslót ezzel a módszerrel egy kicsit visszafogni, de a második szinten kiderült, hogy túl jól sikerült, mivel ha a varázsló csak 5 db  mágia típust is kezd el tanulni "használható" szintig (3. fok). Az azt jelenti, hogy az 5.-6. szintig meg van kötve a keze a tanulmányaiban, mire specializációt (nekromancia, mestermágia, drágakőmágia etc..) fejleszt magának az játéktechnikailag csak a 12-14 szinten válik neki elérhetővé. Ami egy kicsit elqja a az egészet, még egy életútnál is ez több évnyi játékot jelent. Nem is beszélve azon képzetségekről amik járulékosan jönnek pl: hosszabb idő egy idegen városban: nyelv, helyismeret. Gályafogságba kerül 1-2 évre, ohatatlanul meg kell vennie a tengerjárást esetleg csomózást, vagy csak azok a nyúlfaroknyi képzettségek amiket a karakter jónak látna elsajátítani. Én az általam használt eljárásra szeretném rá venni a KM-et. Ő egy kicsit szigorúbban látja a dolgokat.

Na ebben kérnénk a véleményeteket.

Ui: A hulla féle az amikor ha egy mágia iskolát tanulsz akkor a másik fajtát nem tanulhatod? Mert azt meg értelmetlennek tartom, mert pl. a lélekaltatást eleve lehetetlenné teszi.

Link a hozzászóláshoz
1 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Ui: A hulla féle az amikor ha egy mágia iskolát tanulsz akkor a másik fajtát nem tanulhatod? Mert azt meg értelmetlennek tartom, mert pl. a lélekaltatást eleve lehetetlenné teszi.

Nem, a Hullaféle az, amikor képzettség alapon tanulod a mágiaformákat és a képzettség szintje (szintén 5 fokú) határozza meg, hogy az adott mágia típuson belül milyen komplexitású varázslatokra képes. Van egy "keretképzettség", aminek a szintjénél egyik mágiaforma sem lehet magasabb. (A keretképzettség szintje is sokmindent meghatároz.)
Természetesen, ha többféle mágiaformát ismer, kombinálhatja ezeket. (Semmilyen egyéb megkötés nincs, a manapont igényt egy táblázat alapján lehet kiszámolni).
Karakter indulásakor ismeri a keretképzettséget KF (3. fok)-on, 1 formát KF-on, 2 formát AF (2. fok)-on és 2 másik formát IF (1. fok)-on.
KP igénye a keretképzettségnek 6/18/36/60/90; a mágia formáknak 4/12/24/40/60.

De amúgy persze érdemes megnézni a szabálykönyvet is, elvileg ebben a hónapban jön az új verzió. Szerintem nézzetek bele. (Hasonlóság még az Új Tekercsek rendszerévelm, hogy itt is vannak képesség követelmények, szóval szerintem akár integrálható is lehet...)

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Jadis írta:

Karakter indulásakor ismeri a keretképzettséget KF (3. fok)-on, 1 formát KF-on, 2 formát AF (2. fok)-on és 2 másik formát IF (1. fok)-on.
KP igénye a keretképzettségnek 6/18/36/60/90; a mágia formáknak 4/12/24/40/60.

Aha értem. Na ez az ami nem az ETK-ra készült,  nagyon nagy a kp igény. Maradnánk a mi általunk használt verzionál. Nyilatkoznál arra is.

Egyébként ha jól emlékszem ez az a verzio amikor a lélektan 4. fok miatt az asztrál varázslatokra kapsz -10%mp költséget. Ezt viszont alkalmazzuk.

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Aha értem. Na ez az ami nem az ETK-ra készült,  nagyon nagy a kp igény. Maradnánk a mi általunk használt verzionál. Nyilatkoznál arra is.

Egyébként ha jól emlékszem ez az a verzio amikor a lélektan 4. fok miatt az asztrál varázslatokra kapsz -10%mp költséget. Ezt viszont alkalmazzuk.

ETK Patchnek készült, de valóban önmagával konzisztens.

Az Új Tekercsek KP igényei mennyiben felelnek meg az ETK-nak? Csak mert nekem az a benyomásom, hogy semennyire a sok feltétel miatt (képzettség követelmények és másodlagos/tiltott képzettség lista). ÚT rendszerben sokkal drágábbnak tűnik megtanulni valamit 4. fokon, mint ETK-ban Mf-on. Ezt hogy kompenzáljátok, ha egyáltalán?

A varázslónak Hullához hasonlóan adnék egy 3. fokú és 3-4 alacsonyabb fokú mágia formát, amit aztán fejleszthet. Ezzel nem lesz túltápolva sem, de lesz lehetősége használni sok mindent. Attól függően, hogyan játszátok a tanulást, kellene visszamennie a még nem ismert mágiaformákat tanulni, de én engedném szabadon fejleszteni a meglévőket. És igen, a varázslónak nehéz döntéseket kell hoznia: toronyban ülő tudós akar lenni, aki szinte csak a mágiához ért, vagy pedig kissé szerteágazóbb tudásra vágyik, ez esetben ez azért a mágia rovására fog menni. (Persze a KM akár könnyíthet is, ha pl. varázslónk talál valami tanuláskönnyítő tekercset stb.)

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Jadis írta:

Az Új Tekercsek KP igényei mennyiben felelnek meg az ETK-nak? Csak mert nekem az a benyomásom, hogy semennyire a sok feltétel miatt (képzettség követelmények és másodlagos/tiltott képzettség lista). ÚT rendszerben sokkal drágábbnak tűnik megtanulni valamit 4. fokon, mint ETK-ban Mf-on. Ezt hogy kompenzáljátok, ha egyáltalán?

ugy hogy nincs elsődleges- másodlagos, és csak az igazán logikusnak tünő tiltottak vannak.

Nem kerül több kp-ba afegyverhasználat, ha nincs meg az erőd, vagy az ügyességed, csak tovább tart a tanulása.

Csak az 5 foku rendszert használjuk, oszt kész + a feltétel képzetsgéeket és így már küdődik is a rendszer.

Jadis kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
7 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

nem egyről beszélünk. Én a Hulla féle kiegről beszélek.

Bocsesz. Ezekkel annyira nem vagyok képben. 

 

5 órával ezelőtt-kor Jadis írta:


Az Új Tekercsek KP igényei mennyiben felelnek meg az ETK-nak? Csak mert nekem az a benyomásom, hogy semennyire a sok feltétel miatt (képzettség követelmények és másodlagos/tiltott képzettség lista). ÚT rendszerben sokkal drágábbnak tűnik megtanulni valamit 4. fokon, mint ETK-ban Mf-on. Ezt hogy kompenzáljátok, ha egyáltalán?

Tényleg egyszerűsítve használjuk

 Elsődlegest/másodlagost nem nézzük, ugyanaz a KP mennyiség, csak ahogy Daraboló is írta, több idő, vagy pénz. Egészen a varázslóig tökéletes volt, itt akadtam el kicsit, hogy kedves Daraboló karaktere ne legyen túl táp, de szívatni se akarom feleslegesen KP-ból.

Link a hozzászóláshoz
15 órával ezelőtt-kor Kate írta:

 Elsődlegest/másodlagost nem nézzük, ugyanaz a KP mennyiség, csak ahogy Daraboló is írta, több idő, vagy pénz. Egészen a varázslóig tökéletes volt, itt akadtam el kicsit, hogy kedves Daraboló karaktere ne legyen túl táp, de szívatni se akarom feleslegesen KP-ból.

Így már értem. Kukkantsatok bele, hogy miket rendelt Hulla az egyes képzettség fokokhoz, illetve szerintem azt korlátozhatod, hogy összesen hányféle mágiaformához ért (Doraniaknál ez legalább intuitíven benne van az ETK-ban is, mivel a különböző specializációknak más-más botjuk van).
Példa: van egy mentál mágusunk, így végzett Doranban, 1. szintű... ez szerintem azt jelenti, hogy ismeri a mentál mágiát 3. fokon és akkor emellé még kiegészítésként mondjuk időmágiát 2. fokon és választhat még kettőt 1. fokon. Ezeket szépen fejlesztheti szintlépéskor, tudós, tanult róla, kikísérletezi, előszedi a könyveit stb. De ahhoz, hogy olyat tanuljon, amit eddig nem, ahhoz bizony vissza kell menjen Doranba. Ezzel kicsit korlátozod is, de azért van lehetősége fejlődni.

Általánosan: 1 db 3. fokú fő specializáció, 1 db 2. fokú másodlagos terület és 2 vagy 3 db 1. fokú, amiket ugyan tanult, de azért nem mélyedt el nagyon (de képes magától fejlődni bennük). Ez 4-5 területet jelent, ezeket kombinálni is tudja, szerintem elég mozgástér, de azért nincs is teljesen szabadjára engedve, 1. fokú képzettségekkel még amúgy se tud sokmindent csinálni.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Jadis írta:

Így már értem. Kukkantsatok bele, hogy miket rendelt Hulla az egyes képzettség fokokhoz, illetve szerintem azt korlátozhatod, hogy összesen hányféle mágiaformához ért (Doraniaknál ez legalább intuitíven benne van az ETK-ban is, mivel a különböző specializációknak más-más botjuk van).
Példa: van egy mentál mágusunk, így végzett Doranban, 1. szintű... ez szerintem azt jelenti, hogy ismeri a mentál mágiát 3. fokon és akkor emellé még kiegészítésként mondjuk időmágiát 2. fokon és választhat még kettőt 1. fokon. Ezeket szépen fejlesztheti szintlépéskor, tudós, tanult róla, kikísérletezi, előszedi a könyveit stb. De ahhoz, hogy olyat tanuljon, amit eddig nem, ahhoz bizony vissza kell menjen Doranba. Ezzel kicsit korlátozod is, de azért van lehetősége fejlődni.

Általánosan: 1 db 3. fokú fő specializáció, 1 db 2. fokú másodlagos terület és 2 vagy 3 db 1. fokú, amiket ugyan tanult, de azért nem mélyedt el nagyon (de képes magától fejlődni bennük). Ez 4-5 területet jelent, ezeket kombinálni is tudja, szerintem elég mozgástér, de azért nincs is teljesen szabadjára engedve, 1. fokú képzettségekkel még amúgy se tud sokmindent csinálni.

Köszi :)

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Valahol olvastam,hogy doranban egy mágiaforma 3. fokra vitele 2 évbe kerül. Tehát ha megtanuljuk az ott tanulható 6-ot ez 12 évet vesz igénybe.

Számomra ez nem releváns hisz kyr vagyok, aki 40 éve doranban él, csak érdekességnek raktam be.

Értem az érvet, de 120. szintű elf varázslók sem rohangálnak, szóval itt azért van egy kis simítani való (pl. nem mind a 40 évet varázslónak tanulással töltötte).

Amúgy erre a faji korkülönbségre is igyekszik megoldást ajánlani Hulla rendszere... ha már többször szóba került.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Óóóó én nem hisztizek ilyesmin, hogy "idősebb vagyok, többet tudtam tanulni!". Teljesen el tudom fogadni a magasabb korhoz társuló türelmesebb játékot.

Ez már az elfeknél is jól-rosszul, többször megmagyarázásra került. Az olyan nüansznyi dolgok adták a végső löketet a jó játékhoz szerintem, mikor (talán a summiban) azt fejtegették, hogy az igazán ősi elveket valló elfek még azt a szerény mennyiségű étket is amit magukhoz vesznek 1-2 órányi szertartásos rendszerben teszik. Ami meg azoknak teszi ezt elfogadhatóbbá, akik mondjuk a japán tea szertartásokban, és köszönet nyilvánításokban vannak otthon. Huh, sokat halandzsázom, látszik fáradt vagyok. Lényeg a dologban, hogy a KM egyébként is együtmüködőnek tűnik a tanulási idő kihasználásában.

Ui: ebből 20 évet segédtanárként töltök az alkimiai laborban az elősztori szerint.

Jadis kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2019. 11. 11. at 12:07-kor Jadis írta:


Példa: van egy mentál mágusunk, így végzett Doranban, 1. szintű... ez szerintem azt jelenti, hogy ismeri a mentál mágiát 3. fokon és akkor emellé még kiegészítésként mondjuk időmágiát 2. fokon és választhat még kettőt 1. fokon. Ezeket szépen fejlesztheti szintlépéskor, tudós, tanult róla, kikísérletezi, előszedi a könyveit stb. De ahhoz, hogy olyat tanuljon, amit eddig nem, ahhoz bizony vissza kell menjen Doranba. Ezzel kicsit korlátozod is, de azért van lehetősége fejlődni.

Általánosan: 1 db 3. fokú fő specializáció, 1 db 2. fokú másodlagos terület és 2 vagy 3 db 1. fokú, amiket ugyan tanult, de azért nem mélyedt el nagyon (de képes magától fejlődni bennük). 

 

Segíts légyszi kicsit megint. :)

Ha 1. Szintű varázsló tudná pl az idő mágiát 1. Fokon, azt tudná magától (esetleg könyvekből stb) fejleszteni?

(Vagy pl kettesről az idő mágián belül az összes mozaikot? )

Link a hozzászóláshoz
17 órával ezelőtt-kor Kate írta:

 

Segíts légyszi kicsit megint. :)

Ha 1. Szintű varázsló tudná pl az idő mágiát 1. Fokon, azt tudná magától (esetleg könyvekből stb) fejleszteni?

(Vagy pl kettesről az idő mágián belül az összes mozaikot? )

A fenti elgondolás(om) alapján igen, ha úgy lép ki 1. szinten a kapun, hogy tudja minimum 1. fokon, akkor tudja magától fejleszteni. (Igen, lehet korlátozni picit, hogy kell hozzá könyv, kis "laborfelszerelés" ilyesmik, de alapvetően nem kell hozzá egy mester, aki oktatja. Ez utóbbi csak ismeretlen tárgykörökben szükséges.)

Azért azt tegyük hozzá, hogy ez csak az én agyszüleményem, konkrétan ilyen szabály, tudtommal, sehol nincs leírva. Csak a "szeretnénk, ha nem lenne túl tápos, de azért teljesen ellehetetleníteni se akarjuk" elvet igyekeztem figyelembe venni és találni egy köztes, vállalható megoldást.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az Új tekercsekben volt arra nézve valami, hogy melyik képzettségeket lehet önállóan, és milyen szintig fejleszteni. Ha jól emlékszem, nem is kell mindhez előképzettség - ami logikus is. Persze erre nehéz szabályt hozni, és ahol van (pl. az Új tekercsek képzettségkövetelményei, tanulási idői, ott is fura dolgok jöhetnek ki belőle - lásd a két humor írást az egyes kasztok képviselőinek tanulásáról... :) ) Szóval ezt mindenképpen a KM-nek kell kézben tartania, és instrukciókat adni hozzá. Egyébként, szerintem a tanulásból is remek kalandok faraghatók. Iskolákon belüli intrikák, érdekellentétek, mesterek vitái, források titkossága, eltüntetése, előkerülése... 

A mester szerepe - nyilván - az, hogy sokkal gyorsabban, hetékonyabban tudsz tanulni, mert ő ismeri a rávezető gyakorlatokat, rá tud világítani az összefüggésekre. Még manapság IRL is kevés olyan tankönyv van, - talán az online tréningek, esetleg direkt erre írt tankönyvek kivételek lehetnek, vagy kezdenek lenni - ami teljesen önálló tanulásra készült. (az iskolati tankönyveink is tanár meglétére építenek. Ynev viszont más, és szerintem itt nem a tanulás előnyére. Sok az eleve titkos tudás, és a könyvek sem a ma divatos egységesítő, infografikás, jól érthető szemléletet követik ám... egy beszámoló, egy kyrről fordítás, megjegyzésekkel, tévismeretek, profiknak írt szösszenetek, stb. komoly munka lehet ezekből önállóan tanulni valami hasznosat! 

Persze az olyan tudást nem is említem, amiről nincs könyv, mert olyan titkos, hogy csak a mester ismeri. ilyen esetben nem is lehet kérdés... 

Link a hozzászóláshoz

Igen, nekem tetszik  @Jadis gondolata, köszönöm!

Viszont az ÚT-ban 4. Fokon lehet önálló mozaikot létrehozni elvileg.

De! Egyes fokon ugye ismeri már elvileg az iskola (példa kedvéért időmágia iskoláját), de mozaikot még nem tud használni. Kettesen csak pár darabot, hármason mindet.  Akkor a mozaikokat amik az alapkönyvben vannak, tudja magától is fejleszteni, ( oktató nélkül, külső forrásoknól), ha csak egyes szinten veszi fel pl az időmágiát?

Erre irányult a felvetésem, mert gondolkodom ennek a bevezetésében, de szeretnék Ynev hű is maradni. :)

 

Link a hozzászóláshoz
On 2019. 11. 19. at 9:30-kor Jadis írta:

zért azt tegyük hozzá, hogy ez csak az én agyszüleményem, konkrétan ilyen szabály, tudtommal, sehol nincs leírva. Csak a "szeretnénk, ha nem lenne túl tápos, de azért teljesen ellehetetleníteni se akarjuk" elvet igyekeztem figyelembe venni és találni egy köztes, vállalható megoldást.

Egyébként de, UT magasmágia résznél valami olyasmi van leírva, hogy a varázsló mágiáját akár egy lakatlan szigeten is tudja fejleszteni, persze egyedül ez sokkal időigényesebb.

On 2019. 11. 19. at 10:29-kor Kate írta:

De! Egyes fokon ugye ismeri már elvileg az iskola (példa kedvéért időmágia iskoláját), de mozaikot még nem tud használni. Kettesen csak pár darabot, hármason mindet.  Akkor a mozaikokat amik az alapkönyvben vannak, tudja magától is fejleszteni, ( oktató nélkül, külső forrásoknól), ha csak egyes szinten veszi fel pl az időmágiát?

Igen, és ez volt az a rész amin egy kicsit összevesztünk, és elétek tártuk a dolgot. Én igyekeztem magamat egy kicsit korlátozni mondván, hogy hiába fejleszti magát önképző körben kettes fokról hármasra az eddig nem ismert mozaikokat nem tudja kifejleszteni magának, mert a rendszer erre csak negyedik foktól ad lehetőséget. Megmondom őszintén nem jófejűségből tettem mindezt, ugyanis @Kate férjúra az én játékomban játszik egy varázsló karakterrel, és nem akartam precedenst teremteni a mozaikok ilyen formájú megszerzésére.  Röviden ez a lényeg. @Kate ezért fordult hozzátok, hátha ti tudtok valami konstruktív ötlettel előállni.

Még annyit hozzátennék, hogy szerintem a könyvekből tanult mozaikok még járható útnak tűnnek (az én játékomban, itt meg majd a KM eldönti). Bár szívem szerint inkább spórolnék 1-2 kp-t  egy 3-4-ed fokú oktatóval az iskolában.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...