Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Az igazán ideális megoldás az oktató, ez vitathatatlan.

Én engedném a mozaikok felfedezését, leginkább könyvből, tekercsből, de persze magának  is csinálhatja, csak ugye az egyfelől időigényes, másfelől meg ugye veszélyes, mert hát ki tudja előre a végeredményt (csak a KM :ordog:), merthogy kísérlet, szóval akár balul is elsülhet, illetve felszerelés is kell hozzá.

Link a hozzászóláshoz
On 2019. 11. 23. at 10:46-kor Kate írta:

Megszületett a döntés, köszönöm! :)

Igen, mondhatjuk hogy született használható kompromisszum!

Más:  A kérdésem a következő. A varázsló akaratátvitel mentál operációt használ, kitörésbe formázza. Alap tézisem, hogy aki a robbanás hatáskörében kifelé haladva méterenként 1E -vel gyengülve, mindenki köteles mentál ellenállást dobni.

Alkalmazható? Szerintem igen, mivel a formázások ugyanolyan mozaikok, mint a többi.

Link a hozzászóláshoz

Én nem akarok beleszólni abba, hogy játszatok, döntsétek el, nem volna e túlzottan táp egy ilyen lehetőség. A Mentálmágia szerintem amúgy is túlzás, olyannyira, hogy én kitaláltam ellene egy Mágiamentődobás háziszabályt, nem mint mesélő, hanem mint játékos, a saját karakterem korlátozására. De persze mindenki máshogy játszik.

Ami ellenérvem lenne ellene, az az, hogy bár a mozaikmágia természete megengedi a különféle varázslatok kombinálását, de azért nem mindent mindennel. Bizonyos varázslatoknak csak az adott területen van értelmük. A Kitörés formázás az Elemi mágia része, a leírása így kezdődik: "Támadó varázslat. A teremtett ELEMET a varázsló annyira összesűríti, hogy az végül szétrobban." Szerintem a leírásból és úgy az egész Formázás megfogalmazásából az derül ki, hogy ez csak és kizárólag az elemi mágia vonatkozik. Vagy ha nem, akkor lehet csinálni például Kitörés teleportot, vagy Zápor fateremtést?

De igazából ez csak okoskodás, a fontos az, hogy nálatok mi fér bele. Az ÚTK-ban például van lehetőség az Asztrálmágia bizonyos szintű formázására, de eddig ez nem okozott nálunk problémát, használjuk is.

tetra és Bitschak kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Na igen, ha az asztrál mágiát lehet formázni, a mentált miért nem? A tápság meg ott el is tünik, hogy nem tudod minden személy ellenállását lerombolni, ergo csak a leggyengébbekre hat, ha hat.

Nevetni fogsz de gondolkodtam rajta, ugyan nem fa teremtésre, hanem sav vagy olaj teremtésére és azt zápor formában szétszórni. De gondolkodtam fém teremtésben is amit az aura formával akartam kombinálni + időmágiával. A végeredmény, hogy a célszemély megfullad az aurában. Én nem látom annyira kötötnek az egészet, ugyan olyan mozaiknak érzem, akárcsak a többit, teleportnál nincs értelme formázni, mert a mp elköltésével megszabod eleve a maximális súlyt amit teleportálni lehet, a személyt- tárgyat pedig elég az elméddel kijelölni.

Tesztelgetem párhuzamosan a személyes aura kiiktatását is + eredményekkel. Pl: lélekaltatás + kitörés a gyomorba= a hatás frenetikus :D

Link a hozzászóláshoz
1 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

 

Ami ellenérvem lenne ellene, az az, hogy bár a mozaikmágia természete megengedi a különféle varázslatok kombinálását, de azért nem mindent mindennel. Bizonyos varázslatoknak csak az adott területen van értelmük. A Kitörés formázás az Elemi mágia része, a leírása így kezdődik: "Támadó varázslat. A teremtett ELEMET a varázsló annyira összesűríti, hogy az végül szétrobban." Szerintem a leírásból és úgy az egész Formázás megfogalmazásából az derül ki, hogy ez csak és kizárólag az elemi mágia vonatkozik. 

Ugyanezért nem engedtem, és nem is fogom, köszi :)

Link a hozzászóláshoz
1 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Na igen, ha az asztrál mágiát lehet formázni, a mentált miért nem?

Persze, erre akartam utalni, hogy elvileg "mindent" lehet, ha egyezik az egész társaság véleménye. (Bár az asztrál formázás ÚTK-s találmány, szóval az ETK-ra nem vonatkoztatható vissza egyértelműen, tehát ennek itt nincs bizonyíték értéke.)

1 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

A tápság meg ott el is tünik, hogy nem tudod minden személy ellenállását lerombolni, ergo csak a leggyengébbekre hat, ha hat.

Az ellenállás kérdése szintén csapatfüggő. Nálunk az a "baj" (amúgy egyáltalán nem baj), hogy a TME-t leszámítva ritka az igazi ellenállás. Átlag emberek, katonák, városőrök, kocsmárosok, banditák, ...stb. nem rendelkeznek pszi pajzsokkal, és még a fontosabb karakterek is csak indokolt esetben. Például attól mert valaki a helyőrség parancsnoka és magasabb szintű lovag, attól még nem biztos, hogy ezen a téren eltér bárkitől is. De ha nálatok mindenkinek magas pajzsai vannak, akkor az megint más dolog.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
23 perccel ezelőtt-kor Cundior írta:

Az ellenállás kérdése szintén csapatfüggő. Nálunk az a "baj" (amúgy egyáltalán nem baj), hogy a TME-t leszámítva ritka az igazi ellenállás. Átlag emberek, katonák, városőrök, kocsmárosok, banditák, ...stb. nem rendelkeznek pszi pajzsokkal, és még a fontosabb karakterek is csak indokolt esetben. Például attól mert valaki a helyőrség parancsnoka és magasabb szintű lovag, attól még nem biztos, hogy ezen a téren eltér bárkitől is. De ha nálatok mindenkinek magas pajzsai vannak, akkor az megint más dolog

Érdekes, hogy ezt mondod, alap esetben sokszor (nem mindig) én is így gondolom. De épp tegnap lepődtem meg mikor az aura elemezés 24-34 közé tette egy kisnemes ellenállását, rá is ment mind a 16 pszi pontom, hogy le tudjam rombolni. Ráadásnak ő nem volt pszi használó, gondolom vásárolt magának ellenállást.

Ha meg 3-4 kocsmai verekedőről, 4 sihederről (aki ki akar rabolni), egy falka farkasról van szó, akkor szerintem abszolút nem tápolás csupán a vérmentes megoldások egy ötletes verziója. Mennyivel elegánsabb, ha a sihederek így jönnek oda "- Hé te fa@ add ide a lovét, és a k@vád ékszereit....... öööööö elnézésüket kérem, nem tudom mi ütött belém, engedjék meg hogy bocsánatot kérjek, viszont látásra."  Vagy a farkasok inkább elfutnak melletetek, te meg nemes húgoddal könnyeden tovább bicegsz...... micsoda volklor kedvesem, micsoda volklor.

Link a hozzászóláshoz

Hali!

Nem tudom milyen könyv alapján játszotok és milyen háziszabályokat alkalmaztok, de ETK szerint a formázás elemi mágia része, ÚTK szerint az asztrál mágiát lehet formázni a mentál mágia egy személy ellen hat és lélektan 4. fokától +10 MP-ért lehet +1 személyt bevonni (ÚTK 371. oldal). Amennyiben másik könyv szolgáltatja az alapot úgy nem tudom... :)

Link a hozzászóláshoz
38 perccel ezelőtt-kor Airin Mclier írta:

Nem tudom milyen könyv alapján játszotok és milyen háziszabályokat alkalmaztok, de ETK szerint a formázás elemi mágia része, ÚTK szerint az asztrál mágiát lehet formázni a mentál mágia egy személy ellen hat és lélektan 4. fokától +10 MP-ért lehet +1 személyt bevonni (ÚTK 371. oldal). Amennyiben másik könyv szolgáltatja az alapot úgy nem tudom... :)

Hát ugye a közömbösítés az asztrál része, a tudattalanság meg a mentálé mégis egyben le lehet őket varázsolni és kész is a lélekaltatás. Erre van a mozaikmágia. Én így gondolkodom :D

Link a hozzászóláshoz
11 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Hát ugye a közömbösítés az asztrál része, a tudattalanság meg a mentálé mégis egyben le lehet őket varázsolni és kész is a lélekaltatás. Erre van a mozaikmágia. Én így gondolkodom :D

Nincs azzal gond ha kreatívan kezeljük a mozaikokat, csak ez biztos nem működne az én csapatomban pedig csak én játszok varázslóval. Ez a fajta kombináció szerintem túlságosan erős lenne, persze a saját KM-el és csapattal egyeztetve kell kialakítani a nektek megfelelő szabályokat :) 

Link a hozzászóláshoz
11 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Hát ugye a közömbösítés az asztrál része, a tudattalanság meg a mentálé mégis egyben le lehet őket varázsolni és kész is a lélekaltatás. Erre van a mozaikmágia. Én így gondolkodom :D

Szerintem itt két különböző dologról van szó. Az, hogy egyszerre, egy időben, egy célpontra varázsolsz két varázslatot (Közömbösség és Tudattalanság), az nem egyenértékű azzal, hogy az egyik varázslatot a másik varázslattal módosítod (amik ráadásul nem is ugyan abba az iskolába tartoznak). Hogy egyértelműbb legyek, például annak nincs akadálya, hogy egyszerre alkalmazd az általad említett Akaratátvitelt és egy Tűzkitörést, de ha az Illúziót (Érzékközpont Írás) alkalmazod a Tűzkitöréssel együtt, akkor nem tűzkitörést fog halucinálni, hanem valamit, és közben felrobban.

De nem győzködni akarlak, csak rámutatni az érvelés logikai hibájára. :)

Bitschak és tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Amúgy, juthatnátok valami kompromisszumra is. Régen ETK-ztam már, most látom csak, hogy a formázásnak nincs külön költsége, ezt el is felejtettem. :) Mondjuk megegyezhetnétek egy árban, ami valamelyest olcsóbb annál, mintha külön varázsolnád el a célpontokat, de mégis, egy X emberből álló tömegben nem fog X-1 ingyen varázslatot eredményezni.

Mondjuk a formázás költsége az eredeti költségnek a fele (Akaratátvitelnél 4/E helyett 6/E) és akkor egy 5 lábnyi körben 30 manáért lábanként 5-1 E-ig jön létre. De ez csak egy gyors példa.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
2 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Nincs fantáziátok, maradok a régi iskolánál:- pár kiló fémet köré formázok, és hagyom megfulladni.

Nem akarlak lelombozni, de ha egy fémet kezdesz átalakítani az legalább egy-két kör (átalakítás+időmágia) amíg eléri a kívánt formát és nem hiszem hogy valaki csak áldogálna és hagyná hogy egy nagyon lassan körbeölelő fémburok legyen rajta, valószinűtlen hogy pár kiló fémet hordozol magadnál hiszen az ellenfél felszerelését védi a személyes aurája, ezért szerintem teremted a fémet, ami még plussz idő és az előzőekből kiindulva a teremtés végelges időtartamát alkalmazod itt (bocsi ha tévedek), de nálam ez se működne a legtöbbször, kivétel ha megleped az ellenfelet pl alszik és nem akar félremenni...

Link a hozzászóláshoz
2 perccel ezelőtt-kor Airin Mclier írta:

Nem akarlak lelombozni, de ha egy fémet kezdesz átalakítani az legalább egy-két kör (átalakítás+időmágia) amíg eléri a kívánt formát és nem hiszem hogy valaki csak áldogálna és hagyná hogy egy nagyon lassan körbeölelő fémburok legyen rajta, valószinűtlen hogy pár kiló fémet hordozol magadnál hiszen az ellenfél felszerelését védi a személyes aurája, ezért szerintem teremted a fémet, ami még plussz idő és az előzőekből kiindulva a teremtés végelges időtartamát alkalmazod itt (bocsi ha tévedek), de nálam ez se működne a legtöbbször, kivétel ha megleped az ellenfelet pl alszik és nem akar félremenni...

Nem loboztál le :D

De én se akarlak téged, ETK szerint az átformázás varázslási ideje 4s, a formatálodásra nem ír időtartamot szóval azt tekinthetjük azonnalinak.

Illetve megjegyezném, hogy a személyes aura kapcsolata csak olyan felszerelési tárgyaknál alakulhat ki amik hosszan tartóan a közeledben vannak, érintkezel velük s azok ilyen-olyan okból FONTOSAK neked. Jah, és majd elfelejtettem az ETK szerint a fegyverek nem lehetnek a személyes aura védelme alatt!

:D

Link a hozzászóláshoz

Ja már értem mit mondasz. Te azt állítod, hogy miközben varázsolsz a varázslási idő alatt kezdi körbe nőni a fém. Ez nem egészen így van a mágia, csak a varázslat zárójele után (ETK) teljesedik be, és ha ott mást nem írnak akkor azonnal. Tehát ha mondjuk 2 körön át teremtesz, akkor nem fog a kezedben végig növekedni egy kődarab. Hanem egyben megjelenik ott, ahol 20 m -en belüll akarod, formázással összegyurva, pedgi csak a varázslási idő növekszik, mondjuk 3 körre, de akkor rögtön már burokként materalizálodik.

Link a hozzászóláshoz
13 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

De én se akarlak téged, ETK szerint az átformázás varázslási ideje 4s, a formatálodásra nem ír időtartamot szóval azt tekinthetjük azonnalinak.

Ellenben 1 körig tart, ami senkinek nem elég a megfulladáshoz. Perces időmágia 3 kör, körös 1 kör. Kérdés ugye, hogy a célzás az lehet-e dinamikus ("a feje köré"), vagy előre meg kell adni (amikor elkezded a varázslatot), esetleg a befejező szónál kell meghatározni (ezesetben valamiféle célzódobás illenék).

Személyes aurához:

image.png.ce6f3e6f7ebbfdd8a83b894b20345236.png

Szóval bizony a viselt vért és fegyver védve van.

Cundior és Bitschak kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
2 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Szóval bizony a viselt vért és fegyver védve van.

Ok, ebben igazad van. De kitartók amellett, hogy tényleg csak a számunkra kedves holmik válnak a részévé. Csak azért mert rajtuk van, az nem élvezi a védelmünket.

3 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Ellenben 1 körig tart, ami senkinek nem elég a megfulladáshoz. Perces időmágia 3 kör, körös 1 kör. Kérdés ugye, hogy a célzás az lehet-e dinamikus ("a feje köré"), vagy előre meg kell adni (amikor elkezded a varázslatot), esetleg a befejező szónál kell meghatározni (ezesetben valamiféle célzódobás illenék).

Nyilván igazad van, az időmágiát nem vettem bele, tegyük fel van idő létrehozni a mágiát, van mannánk megcsinálni akkor maga a varázslat végrehajtódik. Nem kell célzó rendszer, a varázsló a személyre gondol aki a területen belül helyezkedik el, és a mágia szerinti formát veszi fel a fém (talán pont te segítettél kiszámolni a megfelelő mennyiségű fémet egy ilyen varázslathoz). NO, mivel a mágia nem kerüli meg a személyes aurát hanem beburkolja azt, nem elég ha a fejét veszük körbe, KM válogatja a személyes aura meddig ér, ha mondjuk olyan KM-ünk van, akinél ez 1mm -ert jelent, akkor megvagyunk löve mert csak megvakítottuk nagyon sok mannapontért, de megfulladni a hézag miatt nem fog. Az egész testet kell, biztos ami biztos. A célzásról még annyit, a varázslónak több olyan mágiája van, ahol nem kell célozni, az ott jelenik, és azt csinálja, amit és ahol akarja. PL:  kitörés, csóva, teremtés stb,stb,stb....

Ui: az ilyen jellegü értelmes vitákat szeretem :)

Link a hozzászóláshoz
11 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Ok, ebben igazad van. De kitartók amellett, hogy tényleg csak a számunkra kedves holmik válnak a részévé. Csak azért mert rajtuk van, az nem élvezi a védelmünket.

Megkérdezhetem, hogy miért? Úgy értem mire alapozva? Egy teljesen világos és tiszta (valamint nagyon fontos!) szabályt alkalmazol másképpen, ami még nem baj, mi is szoktunk ilyet, csak mindig van valamilyen indok.

Ha a te módszerednél maradunk, mi akadályozza meg például a varázslót abban, hogy 1 manapontért lefegyverezzen bárkit is, vagy megfolytsa a ruhájával?

Link a hozzászóláshoz

A személyes aurát Tetra megválaszolta én is arra gondoltam, a célzásban egyet értek valamint abban igazad van hogy mivel nem írja pontosan hogy a varázslat ideje alatt folyamatosan alakul át az anyag akkor lehet azonnali is én az ilyen erős jellegű felhasználás miatt használom a folyamatos varázslási idő alatti átalakulást, mert egy két ilyen varázslat után az én KM-em többet biztos nem mesélne varázslónak.  Ha jól értem akkor nálatok pár MP-ért az ellenfél fegyveréből/vértjéből halálos varázslat született. Hmm mondjuk ez akkor fekete mágiának minősül mivel morálisan ez az élet kioltására létrehozott varázslat és a fulladást nem mondanám kellemes halálnemnek.  Ha csak arra gondolok hogy pár réteg alufolia vagy ragasztószalagot is hihetetlen nehéz elszakítani ha köbetekernek vele... asszem nálunk ez lenne az utolsó játékom a varázslóval :szivott:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...