Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Con Salamander

A Varázsló - minden vele kapcsolatban

Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

170 szavazat

1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

• Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire

Recommended Posts

5 perccel ezelőtt-kor Airin Mclier írta:

A személyes aurát Tetra megválaszolta én is arra gondoltam, a célzásban egyet értek valamint abban igazad van hogy mivel nem írja pontosan hogy a varázslat ideje alatt folyamatosan alakul át az anyag akkor lehet azonnali is én az ilyen erős jellegű felhasználás miatt használom a folyamatos varázslási idő alatti átalakulást, mert egy két ilyen varázslat után az én KM-em többet biztos nem mesélne varázslónak.  Ha jól értem akkor nálatok pár MP-ért az ellenfél fegyveréből/vértjéből halálos varázslat született. Hmm mondjuk ez akkor fekete mágiának minősül mivel morálisan ez az élet kioltására létrehozott varázslat és a fulladást nem mondanám kellemes halálnemnek.  Ha csak arra gondolok hogy pár réteg alufolia vagy ragasztószalagot is hihetetlen nehéz elszakítani ha köbetekernek vele... asszem nálunk ez lenne az utolsó játékom a varázslóval :szivott:

A folyamatos varázslás gond! Nemhiába tart valami 6 másodpercig, nincs olyan, hogy folyamatosan erősödő mentális nyomás, vagy a kézben növekvő kő darab. Gyakorlatilag ezzel ti vagytok akik áthágják a szabályokat, de ha élvezitek legyen. Nem értem miért ne mesélne? KM, az a feladata, hogy szívassa a játékosokat, nekik meg az, hogy túl járjanak az eszén! Én így gondolom, KM-ként és JK-ként is! Élvezzük egymás szívatását :D ! Nincs különösebb gondom a fekete mágiával, ezt már túl tárgyaltuk a KM-el, ha hajlott hátú rémség leszek, hát legyen, ha messziről megérzik a "bűzöm" akkor legalább az obsorok nem jönnek a közelembe. Miért lenne utolsó? Egy ötletes dolgot jutalmazni kell, nem büntetni, megmondom őszintén, nekem már herotom van a tűznyílaktól, kitörésektől, meg miden elemi mágikus cucctól! Ha ezeket akarjuk használni akkor ne varázslót indítsunk! Szóval hajrá, legyéééél kegyetlen! :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

A célzásról még annyit, a varázslónak több olyan mágiája van, ahol nem kell célozni, az ott jelenik, és azt csinálja, amit és ahol akarja. PL:  kitörés, csóva, teremtés stb,stb,stb....

Ezt nem tudjuk. Igen, a zónán belül ott jön létre, ahol a varázsló akarja. De tudja-e a varázsló, hogy hol lesz az a dolog amikor kimondja a zárszót?

Tegyük fel, hogy van egy korong, ami 10000 rpm-mel forog. Meg tudja célozni a varázsló akármelyik részét a korongnak szabadon? Tegyük fel, hogy a Flash szaladgál körbe-körbe a zóna határán belül, rá tud húzni valamit a varázsló? Normál esetben ezek a kérdések nem merülnek fel, ezér a szabályok se térnek ki rá. De kiszámíthatatlanul mozgó ember köré teremteni nekem legalábbis felvet néhányat.

Értelemszerűen a mentális/asztrális hatások azok más mechanizmus alapján dolgoznak.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
29 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Tegyük fel, hogy van egy korong, ami 10000 rpm-mel forog. Meg tudja célozni a varázsló akármelyik részét a korongnak szabadon? Tegyük fel, hogy a Flash szaladgál körbe-körbe a zóna határán belül, rá tud húzni valamit a varázsló? Normál esetben ezek a kérdések nem merülnek fel, ezér a szabályok se térnek ki rá. De kiszámíthatatlanul mozgó ember köré teremteni nekem legalábbis felvet néhányat.

Ez roppant egyszerű! Nem egy 10000 rpm-el forgó korongról van szó, hanem egy emberről, akit még csatában is nyomon lehet szemmel követni! A zárszó pedig ahogy a nevében is van az útólsó mozzanata a varázslatnak, tehát elég ha ránézünk. Nem kell ismernünk az egész testét, hogy pontosan le tudjuk képezni, és minden négyzet centinél irányítsuk a folyamatot, elég ha a varázsló arra törkszik, hogy a személyes aurához simuljon a varázs, beljebb lélekaltatás nélkül ugyse képes menne, többi pedig már M.A.G.U.S. :D 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Kérdés: nem találom, de én 2 körre emlékszem.

A varázslónak mennyi ideje van a zárójelet elhelyezni egy varázslaton. Emlékeim szerint be tud készíteni varázslatokat, és egy bizonyos ideig a zárójel elhelyezését tudja késleltetni, ezzel időzítve a varázslatot.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
On 2020. 01. 26. at 16:51-kor Cundior írta:

Amúgy, juthatnátok valami kompromisszumra is. Régen ETK-ztam már, most látom csak, hogy a formázásnak nincs külön költsége, ezt el is felejtettem. :) Mondjuk megegyezhetnétek egy árban, ami valamelyest olcsóbb annál, mintha külön varázsolnád el a célpontokat, de mégis, egy X emberből álló tömegben nem fog X-1 ingyen varázslatot eredményezni.

Mondjuk a formázás költsége az eredeti költségnek a fele (Akaratátvitelnél 4/E helyett 6/E) és akkor egy 5 lábnyi körben 30 manáért lábanként 5-1 E-ig jön létre. De ez csak egy gyors példa.

@Kate?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Formázás elemi mágiára vonatkozik, másra nem fogod használni. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
21 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Kérdés: nem találom, de én 2 körre emlékszem.

A varázslónak mennyi ideje van a zárójelet elhelyezni egy varázslaton. Emlékeim szerint be tud készíteni varázslatokat, és egy bizonyos ideig a zárójel elhelyezését tudja késleltetni, ezzel időzítve a varázslatot.

1 kör. Utolsó mozaik elhelyezésétől 1 kör áll rendelkezésedre a végjel kimondására, különben elvész a varázs. (Ekkor a manna megmarad persze. :) )

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Mennyire számít szabályosnak ha a KM megengedi a varázslónak,hogy idéző pentagrammával - lékektan képzettség birtokában - megidézzen asztrál vagy mentállényket?

(A manapontköltségről egyenlőre nem tudok semmit mert nincs még lélektanom,így még nem is volt alkalmam ilyen idézés elvégzéséhez.)

Hivatalos írás - legalábbis tudtommal - nem foglalkozik a kérdéssel.  A Magyar Gergely-féle írás ami  mentálsíkról szól,világosan kijelenti hogy mentállényeket csak mentálmágus tud megidézni,ebből kiindulva feltételezem hogy asztrállényeket is csak asztrálmágus. (Egyébként az említett mentálmágus sajnos még nem került kidolgozásra.) 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Bár alapvetően az idézés más célokra lett kitalálva, ettől függetlenül szerintem teljesen szabályos, a kérdés csak annyi, milyen "megkötésekkel" játszátok a varázslót. Úgy értem, ha valami kell az asztrál-/mentálmágia alkalmazásához, akkor nyilván az adott síkról való idéséznek is legalább ugyan az lehet a feltétel. E mellett én kitalálnék egyéb nehézségeket, körülményeket is, de alapvetően a szabályokat tekintve nem látom akadályát a dolognak. Ez inkább egy érdekes specialitás, mintsem valami, ami teljesen más, és ezért biztos nem működik.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

Egyetértek @Cundior-ral. Elmondom a saját csapatomban KM-ként én hogy engedném, hátha ez is segít valamit neked.

Lélektan képzettséget említettél, ergo Új-Tekercsekkel játszotok. Ezen okból megkövetelném az Magasmágia- Asztrál 4. fokát. A nekromancia- demonologia képzettségekkel összevetném a lélektant és megnézném, az említett képzettségeknek milyen fokú tudása kell a megfelelő szintű démonok, élőholtak, lelkek idézéséhez ( az alapfok lélektant én keveslem).

Utolsónak pedig csinálnék egy táblázatot az ETK alapján, hogy milyen költséggel lehet megidézni az adott entitásokat, pl: egyszerű érzelem foszlány ( 1-3 E) - tudattalan élőholt stb, stb...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Üdv.

Egyetértek @Cundior-ral. Elmondom a saját csapatomban KM-ként én hogy engedném, hátha ez is segít valamit neked.

Lélektan képzettséget említettél, ergo Új-Tekercsekkel játszotok. Ezen okból megkövetelném az Magasmágia- Asztrál 4. fokát. A nekromancia- demonologia képzettségekkel összevetném a lélektant és megnézném, az említett képzettségeknek milyen fokú tudása kell a megfelelő szintű démonok, élőholtak, lelkek idézéséhez ( az alapfok lélektant én keveslem).

Utolsónak pedig csinálnék egy táblázatot az ETK alapján, hogy milyen költséggel lehet megidézni az adott entitásokat, pl: egyszerű érzelem foszlány ( 1-3 E) - tudattalan élőholt stb, stb...

UTK-val játszunk.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Közzétéve: (szerkesztve)

Nem jelent különösebb gondot, az összevetést ugyanúgy megcsinálnám, illetve az Új-Tekercsek képesség fáját szerintem arra is lehet alkalmazni gond nélkül, ha meg nem akarjátok akkor csak egy MF lélektan kellene meg az összevetés. Ami ráadásul egyszerűbb is lenne, hisz az UTK-ban kivették a démoni lényeket a túlvilági lények közül.

Utóirat: Azért ezzel az elvvel egy elemi mágiát alkalmazó varázsló akár elementálokat is idézhet. Brrrrr..... nagyon bejövös :)

Mondjuk arra kiváncsi lennék, őket hogyan lehet szolgálatra kényszeríteni hisz se asztrál, se mentál testük nincsen.

Szerkesztve ekkor: , Darabolo által

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
44 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Utóirat: Azért ezzel az elvvel egy elemi mágiát alkalmazó varázsló akár elementálokat is idézhet. Brrrrr..... nagyon bejövös :)

Mondjuk arra kiváncsi lennék, őket hogyan lehet szolgálatra kényszeríteni hisz se asztrál, se mentál testük nincsen.

Ez nekem se világos. A Bestiáriumban arról írnak,hogy az ilyen alkuk esetén az elementálok valami olyasmit kérnek ami az elemek örök harcában az ő őselemüket segíti.

Régebben úgy gondoltam,hogy ez abszurdnak tűnő kéréseket jelent (pl:egy tó kiszárítása,ünnepi örömtüzek kioltása egy népes estély során,gödrök földdel való betemetése stb) de ez túlságosan bizarrnak és nevetségesnek tűnik.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
7 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Régebben úgy gondoltam,hogy ez abszurdnak tűnő kéréseket jelent (pl:egy tó kiszárítása,ünnepi örömtüzek kioltása egy népes estély során,gödrök földdel való betemetése stb) de ez túlságosan bizarrnak és nevetségesnek tűnik.

Sogron óta tudjuk, hogy az őselemi lények egymással is háborúznak saját síkjukon belüll. Lásd a tűzóriások és Sogron harcát. Teszik ezt ilyen-olyan okból saját hatalmuk megtartása végett. Akár ebben is kérhetnek segítséget.

Véleményem szerint egy szolga vagy harcos elementál túl primitív ahhoz, hogy bármit is kérjen vagy megértsen, mindenképpen az "földes úrával" kell beszélgetni. Aki mágikus védelmet kérhet ( akár tárgyak formájában), esetleg valami eszközt vagy módot amivel az ellentétes síkra kaput tud nyitni egy villámhadjárathoz. Vagy egy Víz Úr kérheti, hogy idézz meg egy tűz Úrat, egy orvtámadáshoz. Lenének ötleteim.

Itt megjegyezném, hogy egy asztrál lénnyel még nehezebb egyességre jutni. Az elementáloktól legalább elvárható valamiféle logikai menet, no de az asztrál sík lakói. Ha már idézett lényekről van szó én inkább a mentál lények mellett tenném le a voksom, velük talán a legkönnyebb ( itt se egyszerű).

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Greol, többsíkú a probléma. 

Az említett cikkben én azért gondolkodtam így, mert a varázslói idézés alapesetben nem kezeli az asztrál- és mentállényeket, tehát "alapból nem lehet". Logikailag persze elképzelhető, és ezért plusznak számít, amit én úgy kezelek, és szerintem a harácsolástól eltekintve teljesen logikus, hogy a pluszokat a szakosodott varázslók kapják, mint eszköztárat. 

Másik kérdés, hogy a varázslói szakosodás - bár a MAGUS irodalma és szabálykönyvei is a kezdetektől fogva hivatkoznak rá és használják, mint kifejezést - játéktechnikailag nincs definiálva. Azon is lehet filozofálni, hogy most az asztrál- és mentálmágia egyazon "szak", vagy külön-külön kell értelmezni, mindkettőre találunk házi kidolgozásokat, és irodalmi említéseket is, én úgy gondolom, hogy érvelni is lehet mindkettő mellett, hiszen teljesen különböző síkokról, dolgokról van szó, mégis, valamilyen logika szerint nagyon hasonlóak a mi szemszögünkből. 

A másik érdekes dolog - probléma - ezzel kapcsolatban - és ezzel megkínlódtam a cikkemben is, és azóta is az egyik legtöbb vitát gerjesztő, és a leginkább támadható része - az, hogy az asztrál- és mentállények idézhetők-e? Persze, mondhatnánk, igen, hiszen említenek ilyet, utalnak rá a könyvekben, de ez nincs részletesen körbejárva - értsd: akár átgondolatlan kijelentésnek is betudható - és bizonyos szempontból értelmetlen is... hiszen az idézés "iderántja" az adott lényt, legyen az démon, vagy ha azonos síkon él, akkor hívja - lásd lélekidéséz újjászületett lélek esetén. Tehát ez egy "gyere csak ide!" parancs. Ami kiválóan működik, jól elképzelhető ANYAGI felépítésű lények esetén, legyen az az Elsődleges Anyagi Sík anyaga, vagy valamilyen idegen, de mégiscsak anyag. Az asztrál- mentálsík azonban NEM anyagból épül fel, nincs megjelenési formája (vagy de?) az Elsődleges Anyagi Síkon, hiszen éppen ez a lényege, éppen ezért létezik párhuzamosan, más dolgokkal kiegészítve az anyagi lényeket... tehát hogy is van az, hogy átidézem a lényt erre a síkra? Nincs neki mivel megjelenni, nem tud, nincs értelme. Mondhatná az, és mondja is, aki logikusan gondolkozik. Igen ám, de a papi mágiában van rá varázslat - a részleteiben nincs kidolgozva és nem foglalkozik annak magyarázatával, hogy ez miképpen megy végbe... és a Bestiáriumban is találunk arra példát, hogy (pl. álomsíkról), lehet átidézni, ami hasonlóan értelmetlennek is lenne tekinthető... tehát én ezeket nem akartam és mertem felülírni, azaz el kell, hogy fogadjuk az idézés lehetőségét ilyen "anyagidegen" síkokról is... következésképpen meg kellett szülni ennek részleteit - mi a fenének van ennek értelme, mire jó és főleg, hogy is néz ki akkor egy nem anyagi lény, ha itt van az anyagi síkon? Ezek szerint a varázlsat ad neki valami "anyagi formát", ha már az ynevi természet nem adott... persze ez már más kérdés, csak kapcsolódik hozzá. 

Szóval a kérdésedre válaszolva, az én véleményem: a varázsló eszköztárában NINCS ilyen. Persze, miért ne lehetne, miért ne alkothatna ilyesmit... ám legyünk arra is tekintettel, hogy 

ha már ez plusz, akkor ne adjuk oda mindenkinek, azaz ne tudja minden varázsló... legyen csak valami feltétel - pl. szakosodás - kérdése. (hogy ezt hogyan kezeljük, mivel jár, valóban van-e előny-hátrány rendszere, más kérdés - nem is könnyű.)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Jogos, erre nem gondoltam, ilyen mélyen nem merültünk mi még soha bele ebbe a kérdésbe. Kicsit jobban átgondolva:

A papi mágia a belső síkok lényeinek szólítása, nem idézése. Ez hasonlatos ahhoz, mint mikor a pap állatokat hív, tehát nincs semmiféle síkváltás, hanem az asztál vagy a mentálsík lényeit irányítja, hogy azok a saját síkjukon maradva, az ő érdekének megfelelően tevékenykedjenek. Mivel ezek a lények a belső síkon léteznek, ezért így is hatni tudnak az anyagi síkra, pontosabban nem, de az anyagi síkon létezők asztál/mentál testére igen, így közvetve mégis. Más kérdés a külső síkok lakóinak esete, akiket meg kell idézni (pl. démonok), így valóban ésszerű, hogy idézésről csak az ő esetükben beszélhetünk.

Viszont azt el tudom képzelni, hogy az asztrál vagy mentál síkok mély és részletes ismerete esetében, egy varázsló is képes lehet egy ilyen lényt uralni. Nem a szokványos értelemben megidézni, hiszen testük nincs, de uralma alá vonni igen. Hiszen például ha hathat egy ember mentáltestére a mentálmágiával, úgy egy mentállényre is, hiszen valahol az is egy mentáltest, csak olyan, aminek nincs anyagi teste.

Persze kellenek egyedi feltételek, kimagasló tudás, ...stb. de működhet, viszont valószínű csak ilyen formában, idézés formájában nem.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ez nagyjából igaz, de a belső síkok lényeire létezik a szólítás (eredeti síkján marad, de a pap köré gyűlik) és az idézés (átjön erre a síkra! - majd hazatér lakhelyére. A külső síkok vonatkozásában csak idézni lehet (átrántani erre a síkra.) 

Tehát a fentebb vázolt probléma - a varázslatok leírásánál is hivatkozott Bestiáriumban található példáknak megfelelően - adott. 

A papi mágia biztosítja - ellenállás függvényében - az uralmat. A varázslónál más a helyzet... ha ő idéz, az csak odahozza lényt, akit utána uralnia szükséges vagy mágiával, vagy megegyezik vele. Ez az egyszerűbb asztrál-mentál lényeknél elképzelhetetlen szerintem, egy érzelemfoszlányt, vagy egy gondolati entitást... hát, nehéz még az önálló lényként való működését is elképzelni. Szerintem afféle "állatként működő, ösztönvezérelt lényeknek" lehet őket felfogni - következésképpen lehet mondjuk ijesztgetni, terelni őket, megmutatni nekik a prédát, akire majd ráugranak - vagy nem, vagy ha szeretnek őrizni, akkor odatenni őket amellé, amit őrizni kell - én valahogy így írtam le a mentállényeket és feltételezhető hasznukat. Ahhoz, hogy érdemben tárgyalni, egyezkedni lehessen egy asztrál-vagy mentállénnyel, - ami még mindig vitatható, hiszen ezek csak egy síkon léteznek! - minimum síkurak szükségesek. 

Azt el tudom képzelni, hogy mondjuk egy mentállény működésébe belenyúljon mentálmágiával egy varázsló - ez már szigorúan szakosodást igényel szerintem!!! - így akár érdekei szerint módosíthatja annak működését... de a lélektan ehhez nagyon kevés, az nem erre való, az a létező lények gondolkodásával, érzelmeivel, viselkedésével foglalkozik, "szakmailag" nem foglalkozik a mentál és asztrálsíkkal - ezek már varázslói, papi (szak) ismeretek. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

És valóban, ETK-ban tényleg volt idézés is! Ha bizonyos változtatások vitathatóak is, ennek elvetése szerintem egyike az érthető és logikus változtatásoknak az ÚTK-ban, pont a korábban írtak miatt. Mondjuk mivel Greolék is ÚTK alapján játszanak, ez az ő esetükben sem probléma, tehát a konkrét kérdés szempontjából ettől eltekinthetünk, de akik még ETK-znak, azok számára a kérdés adott.

A gondot én abban látom, hogy az anyagi/asztrál/mentál síkok nem teljesen különböző síkok, olyan értelemben, hogy egy ember (és minden más) egyszerre, egy időben tartózkodik mind a hármon. Bár anyagi szeme az anyagi síkot látja, az asztrálteste az asztrálsíkkal, mentákteste a mentálsíkkal van kapcsolatban, de eközben egymással is, és ugyan annak a síknak, ugyan annak a "valóságnak" a három vetületével. Az anyagi test például nem tudja hátrahagyni az asztráltestég (speciélis mágiákat leszámítva), tehát ez a három sík, a létezésnek ez a három szelete egymástól nem független, hanem együtt alkot egy egészet. Ilyen értelemben szerintem az ember mentálteste, vagy egy mentállény már alapvetően is az "anyagi síkon" (tehát eltérően egy dámontól, a "valóságos", elsődleges síkon) tartózkodik, nem lehet oda megidézni, mert már alapvetően ott van, csak annak egy másik vetületében.

Ez talán hülyén hangzik, és én sem fogalmazok túl ügyesen, de remélem érthető, mire gondolok. Tudom, hogy ez ellene megy a papi varázslatnak, de a M.A.G.U.S. anyagi/asztrál/mentál hármasának világképét (beleértve a sok diszciplínát, varázslatot, mágiaellenállást, ...stb.) hűen követi, én legalábbis így tudom azt értelmezni. Hiszen az anyagi szem lát meg egy gyönyötű nőt, amibe az asztráltest beleszeret és a mentáltest elhatározza, hogy .... :), akkor most az asztrál, vagy mentál test nincs jelen ezen a síkon? Dehogynem.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
7 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

A papi mágia biztosítja - ellenállás függvényében - az uralmat. A varázslónál más a helyzet... ha ő idéz, az csak odahozza lényt, akit utána uralnia szükséges vagy mágiával, vagy megegyezik vele. Ez az egyszerűbb asztrál-mentál lényeknél elképzelhetetlen szerintem, egy érzelemfoszlányt, vagy egy gondolati entitást... hát, nehéz még az önálló lényként való működését is elképzelni. Szerintem afféle "állatként működő, ösztönvezérelt lényeknek" lehet őket felfogni - következésképpen lehet mondjuk ijesztgetni, terelni őket, megmutatni nekik a prédát, akire majd ráugranak - vagy nem, vagy ha szeretnek őrizni, akkor odatenni őket amellé, amit őrizni kell - én valahogy így írtam le a mentállényeket és feltételezhető hasznukat. Ahhoz, hogy érdemben tárgyalni, egyezkedni lehessen egy asztrál-vagy mentállénnyel, - ami még mindig vitatható, hiszen ezek csak egy síkon léteznek! - minimum síkurak szükségesek. 

Asztrálmágusoknak van néhány alkasztspecifikus varázslata amellyel képesek magukhoz vonzani és irányítani asztrállényeket. 

https://www.kalandozok.hu/magus/lfg/magia/alapmagia/varazsloimagia/asztralismagia(jackal)lfg.pdf 

(Gondoltam rá,hogy  a hozzászólásba bemásolom a "Vonzás" és "Csapda" nevű varázslatokat de sajnos a ctrl+v a kalandozós pdf-eknél nem működik.)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ezen gondolat menetet kihasználva az asztrál varázslóddal inkább az asztrál szem disziplinát használnám, hátha látok valami független entitást, és utána mágiával azt próbálnám befolyásolni (már ha lehet, bár nekem nem világos, hogy egy harag érzelem foszlányt tudok e mondjuk hüség mozaikkal befolyásolni elvégre ezt az érzelmet ő/ez nem ismeri), és ha igen akkor a varázslat erősíti e a lényt, hisz az előbbi "harag" lény most már a hűség érzelemmel is rendelkezik ami viszont akkor elvileg ( iiiiiiiiiii, nagyon nem vagyok benne biztos)  erősíti.

A síkúr Idézés véleményem szerint még megtörténhet, egy démonúrhoz tartozó mannapont költséget rendelnék hozzá, ismerni kell a nevét és az idézés varázslatot át kell nevezni "hívásnak". Egy specializált asztrálmágusnál meg lehet oldani. Bár én még mindig az UT mellett kardoskodom, a specializáció gondja is megoldódna egy 4. fokú magas mágia- asztrál-lal ( én és KM társaim 1db 3. fokú és 2db  2-es fokú mágia tipúst engedélyezünk 1-es szinten kp költés nélkül, minden mást meg kell vásárolni, illetve az oktatás helyszínétől függően bizonyos mágiaformák elérhetetlenek. Pl: a pyar varázsló soha nem fog nekromanciát tanulni, nem azért mert nem akarja, hanem mert nem lesz aki tanítja).

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Egyébként a sámánok ugyanúgy idézik meg köztes síkok lényeit mint a papok - teljesen használhatatlanul.(Sőt, az UTK-ban ez a lehetőség a paplovagoknak is adottá vált,ugyanis ott már a  Nagy Arkánum rituáléit is tudják használni.) A gond az,hogy mindekettőjük csak az idézet lény síkját képes meghatározni,de a fajtáját már nem. Annak pedig nincs sok értelme,hogy valamilyen helyzetben éppen jól jönne egy síkúr,de erre helyette jön egy öntudatlanul sodródó gondolatfoszlány. Ugyanúgy az sem értelmes,hogy egy pap alacsony tapasztalati szinten parancsot adhat egy síkúrnak,holott neki elég lett volna valami kisebb hatalmú lény is,de a szerencse - vagyis KM-szeszélye - épp így hozta hogy  a síkúr jelent meg az idézés során. 

Szóval bele van ez építve a játékba,csak éppenséggel teljesen értelmetlenül.

Az egész a KM jóindulatára van bízva.  

Amúgy nem a cikkben szereplő asztrálmágust játszom - felmerült bennem,hogy kettőskaszt jelleggel valahogy felveszem ezt a specializációt,de nem fér össze sem a karaterem jelenével,sem pedig az előtörténetével,lévén dorani varázslóról van szó.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Egy dorani varázslóba már miért ne férne bele az asztrál specko? Az mondjuk tény, hogy lenézik azokat akik erre szakosodnak, ettől függetlenül lehet ott erre specializálódni.

Nem kell minden doraninak a szarv toronyból jönnie :D ( spec. én igen)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
12 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Egy dorani varázslóba már miért ne férne bele az asztrál specko? Az mondjuk tény, hogy lenézik azokat akik erre szakosodnak, ettől függetlenül lehet ott erre specializálódni.

Nem kell minden doraninak a szarv toronyból jönnie :D ( spec. én igen)

Hát,nekem az első dolog ami eszembe jutott az volt hogy nem feltétlenül előnyös,ha egy varázshasználó egyszerre két varázsbottal járkál...és persze amit mondasz: a karakterem dorani lokálpatriótaként nem választott volna olyan szakosodást amit a helyi varázslók lenéznek. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
On 2020. 03. 05. at 14:37-kor Greol írta:

Hát,nekem az első dolog ami eszembe jutott az volt hogy nem feltétlenül előnyös,ha egy varázshasználó egyszerre két varázsbottal járkál...és persze amit mondasz: a karakterem dorani lokálpatriótaként nem választott volna olyan szakosodást amit a helyi varázslók lenéznek. 

Nem értem miért kellene neki 2 bottal járnia? Mégis hogyan szerezne 2-t? Egy bot vele együtt "születik" ezt megszerzi és ezt birtokolja azon képességekkel ami a Runában le van neki írva. A botok a specializációktól függetlenek. Csak a házi szábolyok és a rajongói cikkek tették specializáció függővé a botot. Meg teszem azt miért kellene 1 dologra szakosodnia? A tanárokat is rögtön 2 tantárgyra képzik, nagyapám pl. matek, fizika, kémia szakos tanár volt, és egyiket se tudta kevésbe, mint a másikat.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
4 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Nem értem miért kellene neki 2 bottal járnia? Mégis hogyan szerezne 2-t? Egy bot vele együtt "születik" ezt megszerzi és ezt birtokolja azon képességekkel ami a Runában le van neki írva. A botok a specializációktól függetlenek. Csak a házi szábolyok és a rajongói cikkek tették specializáció függővé a botot. Meg teszem azt miért kellene 1 dologra szakosodnia? A tanárokat is rögtön 2 tantárgyra képzik, nagyapám pl. matek, fizika, kémia szakos tanár volt, és egyiket se tudta kevésbe, mint a másikat.

A dorani varázslónak saját,egyedi botja van és nagyon fontos neki,az asztrálmágusnak szintúgy. A leírásokból úgy tűnt,hogy ilyen esetben két botra lenne szükség mert elég eltérőek és nem igazán tudnák átvenni egymás feladatait. De mostmár mindegy,így indítottam,így is viszem végig,én már annak is örültem,hogy  a KM egyáltalán megengedte  a köztes síkok lényeinek idézését. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...