Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

A torzmágia hogyan használható mozaikvarázslás esetén?Beépül  a mozaikba?Tehát egy mozaik/X megspórolt manapont,ami magával vonja hogy van X ⋅ 20%  százaléknyi esély,hogy valami nem fog stimmelni  az adott mozaikkal? Vagy mozaiktól függetlenül egyszerűen csak összeadódnak a torzmágiával megspórolni kivánt manapontok és 5 felett biztos,hogy valami nem lesz rendben?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ez nincs ennyire lebontva. A szabály csak azt mondja, hogy Mp-t spórolsz, cserébe nő az esélye, hogy nem sikerül valami. Ez alapján én az egész varázslatot számolnám. Mozaikmágia esetében is. 

Mozaikokra lebontva a hatás egyébként érdekes lenne... sok esetben nincs értelme, szerintem, mert a mozaik nem túl nagy Mp igényű, persze sok esetben meg mégis... nade a torzmágia káoszának pont az a lényege fejlesztői, kalandmesteri szempontból, hogy jól el lehet szórakozni a véletlenszerű, vagy KM által megmondott hatáson. Ha az egész varázslat jól felépített, csak egy mozaikja torz, akkor elég jól behatárolható a hatásváltozás, meg választható a legkevésbé negatív Mp spórolás... márpedig nem ez a dolog lényege. Szerintem a varázslat csak egyben torzítható ezen logika alapján. 

A hatásra egyébként itt találsz egy kis segédletet... hogy ne a tiéd, hanem a kockáé legyen a döntés... azt nem "verik meg" :)

Torzmágia táblázat

Greol kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv

Ha létezik egy Öregítés nevű mozaikvarázslat,akkor miért nincs Fiatalitás?Talán volt az alkotóknak egy félelme attól,hogy túl sok problémát vetett volna fel a világépítés során?(Azaz,miért nem fiatalítják magukat tömegesen az emberek?OK,ez feketemágia volna,de szerintem ettől még aránylag sokan élnének vele.) 

Link a hozzászóláshoz

Mert az Öregítés mozaik nem egészségügyi mágia, hanem időmágia, azt pedig kifejti a könyv az időmágiánál (és ez a valóságra is igaz), hogy az időben előre még lehet "utazni", de vissza már nem. Tehát az idő múlását lehet módosítani, mint ahogy az Öregítés gyorsítja az áldozat számára múló időt, de visszaforgatni lehetetlen, így nem lehet fiatalítani, legfeljebb csak lassítani lehetne számára, így lassabban öregedne. Ez utóbbi varázslatot amúgy ki lehetne dolgozni.

Sneer, Greol és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2020. 03. 19. at 19:30-kor Greol írta:

Ha létezik egy Öregítés nevű mozaikvarázslat,akkor miért nincs Fiatalitás?Talán volt az alkotóknak egy félelme attól,hogy túl sok problémát vetett volna fel a világépítés során?(Azaz,miért nem fiatalítják magukat tömegesen az emberek?OK,ez feketemágia volna,de szerintem ettől még aránylag sokan élnének vele.)

Nem mellesleg @Cundior válaszán felüll hozzátenném, hogy a varázslók tudnak fiatalítani. Nem is túl bonyolult varázslat kombo.

Link a hozzászóláshoz
11 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Nem mellesleg @Cundior válaszán felüll hozzátenném, hogy a varázslók tudnak fiatalítani. Nem is túl bonyolult varázslat kombo.

Igen,közben megtaláltam  az ETK-ban azt a varázslói varázslatot.(Sajnos most nem jut eszembe a neve,és éppen az ETK sincs kéznél,de feltételezem,hogy ugyanarra gondolunk.)

Link a hozzászóláshoz

Üdv! 

Nagyjából igen. 

A homonkulusz varázslói fogalom, kategória, amibe többféle élettelen, de lélekkel mégiscsak rendelkező dolog tartozhat. (készített test, holttest)

A gólem készített testű homonkulusz, varázslói értelemben, de pl. gólemet a papok is tudnak, így ez is kategória - nagyjából "szobortestű mű-lény" ként lehetne általánosítani. (a te példádban egy mozaikokból összeállított varázslat neve...)

A familiáris is kategória, a varázshasználó mellett tevékenykedő, általa teremtett, vagy csak megszállt/ uralt, készített vagy élő testű lény, aki őt segíti és a legkülönfélébb módon szolgálja. Az 1TK-s varázslói varázslatban homonkulusz van valóban, de pl. a boszorkány is tud familiárist készíteni, ami már másabb. 

 

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Segítsetek légyszíves. :)

Kedves varázslóm, a játékban kitalált egy jó kombót. Szerinte frenetikus, én KM-ként a fejemet fogom, mert egyrész tetszik hogy ilyen kreatív, másrészt nekem sok aggályom van a kivitelezésben, hogy egyáltalán kivitelezhető-e.

Azt találta ki, ha lát íjászokat, pl 35 m-re, távolbahatással kitolja a zónáját (ezzel nincs is baj) majd átformázza a nyilakat másba, mikor elkezdik kilőni, és az megjelenik a kezében hirtelen. (A varázslatot 1 körig tudja kitolni a zárjel miatt)

De! Elkezd repülni pl 5 nyíl, akkor egy egyszerű pár MP varázslattal azt egybe formázhatja? Pl egy nagy nyílvesszővé változtatná. 

Sztem azért nem ilyen egyszerű, mert  nem tudja a nyílak pontos méretét, súlyát is ismernie kell. Tudnia kell mekkora lesz a pontos átformázott tárgy mérete, súlya. Ha lesz maradék mi történik azzal?

Másrészt az tényleg úgy van, ha átformázza akkor hirtelen oda irányítja/megjelenik ahova akarja? (Pl kezébe)

 

Köszi előre is! :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Véleményem szerint több tárgyat nem lehet egybe olvasztani és mindegyikre külön külön kell rámondani a varázslatot.* Az átformázás és a többi természetes anyag mágia nem befolyásolja a tárgy helyét sebességét, tehát átformázás után ugyan olyan sebességgel halad tovább mint elötte, persze ha mondjuk papírrá formázzuk akkor az elszakad/hajlik és nem nagyon fog repkedni. 

Ha a kezébe akarja a nyilvesszőt akkor kilövés után (mert ugye amíg fogja a tulaj védi a személyes aura) kell teleportálni, de a sebessége marad szóval kell rá egy telekinézis is, hogy megálljon.

Ha ilyen előre elraktározós módon haszálnék mágiát én inkább egy térkaput tennék magam elé mint egy falat a másik felét meg vissza az íjász irányába, persze ez több Mp és nem nagyon lehet vele célozni, de ezek után az íjászok kétszer is meggondolják hogy kire lövöldöznek :)

 

*javítva lehet több tárgyból egyet csinálni utána olvastam

tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Tök jól lehet vele célozni, csak nehéz befogni.. 

Mivel az eredeti tárgy megszűnik, én úgy matekozok hogy annak a sebessége is vele veszik. Ez egy teljesen új tárgy, teljesen új paraméterekkel s mivel nincs mitől mozgási energiát kapnia, hisz ezt még nem dobta el, nem lőtte ki senki, így nincs is neki. Mivel a tárgy nem az eredeti tárgy helyén jelenik meg, így én ezt úgy értelmezem, hogy a varázsló zónáján belül oda alkotja azt meg ahová ő kívánja.

Link a hozzászóláshoz
9 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Ez egy teljesen új tárgy, teljesen új paraméterekkel s mivel nincs mitől mozgási energiát kapnia, hisz ezt még nem dobta el, nem lőtte ki senki, így nincs is neki.

Szerintem ez túl filozófikus hozzáállás. Akkor ha levetem magam egy szikla tetejéről, és közvetken a becsapódás előtt megvilágosodok, új ember lesz belőlem, akkor nem fogok meghalni, mert ez az ember nem ugrott le? És mi van, ha ások egy nagy gödröt? Akkor a földet átformáltam, már nem az ami, és ezért nem hat az a lendület, amitől körpályán van, így egyszerűen megáll, majd belezuhan a napba? Mindenféle mágiaelmélet nélkül, ez fizikailag helytelen gondolat.

tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Partner vagyok a vitában. Igazából a fő kérdés az, ha nem a teljes anyagmennyiséget formálom át, csak egy részét ( a példa kedvéért), az újra formázott tárgy hol jelenik meg? Mert ugye az eredeti helyén nem lehet, ott csak a tárgyból visszamradó felesleg marad. Véleményem szerint ennél a varázslatnál a megformázott tárgy ott ölt testet ahol akarom. Igazából ez a legfontosab kérdés, a többit (még ha meg is tartja a mozgási energiát) meg tudom oldani.

Link a hozzászóláshoz

Több jó kérdést vetettetek fel ami borítja a tervet, én bedonék egy újat: a nyílvesszők gyorsak. Függően az íj erejétől, 40-90 m/s sebességgel közlekednek. Azaz fél-egy másodperc alatt érik ez a varázslót. Az ember átlagos reakcióideje 100-200 ms között van vizuális ingerekre, ha koncentrál és begyakorolt reakcióról van szó. Szerintem egy zárjelet kimondani/lerajzolni baromi rizikós miközben nyilak repülnek felém.

Főleg mozgásban lévő nyilat megcélozni egy varázslattal (mert akármennyire is nincs leírva, hogy a varázshasználók hogy határozzák meg a varázslataik célját, valamiféle tudásra szükség van, különben nem tudnának elválasztani egymástól semmit), mert még azt mondom, hogy ha valaki reakcióként akar magárarántani egy elemi erő aurát az oké lehet, eleve egyszerűbb varázslat. Bár a zárójel gyanítom hasonló erőfeszítést igényel ott is.

Szóval engem nem nyűgözött le az ötlet, és egy kiváló példája, hogy mirt gyűlölöm az ETKs mozaikmágust, annyira nincs semmi leírva, meghatározva, rendszerezve, hogy nevetséges.

41 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Mert ugye az eredeti helyén nem lehet

Miért nem lehet? Ha nem írja a varázslat, hogy nem ott van, akkor miért feltételezed, hogy elkerül onnan? A legegyszerűbb megoldás, hogy végig megtartja a tömegközéppontját.

Link a hozzászóláshoz
3 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Miért nem lehet? Ha nem írja a varázslat, hogy nem ott van, akkor miért feltételezed, hogy elkerül onnan? A legegyszerűbb megoldás, hogy végig megtartja a tömegközéppontját.

Akkor hova kerül a fel nem használt anyag? Mindenképp üti egymást valamelyik.

Ha nem tetszík nyílvesszős példa, akkor képzeld el lándzsával.

Egy varázslat kombinációt akarok alkalmazni, nem szimplán védekezni.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem is nagyon rizikos főleg ha többen vannak ha az első elöbb dobja a lándzsát(oldja az ideget) elsütöd a varázslatott az az egy átformálodik a többi meg szépen repül feléd. Ha nem vezényszóra támadnak simán lehetnek késések. Sajnos nem írja, hogy látni kell a tárgyakat(az én véleményem az kell látnia) mert akkor az nyílvesszőknél biztos nem működik repülő vesszőt nem  "látod".

Link a hozzászóláshoz

Na öntsünk tiszta vizet a pofámba:

Átformázás: anyagmegmaradás érvényesül. Tehát a tömege megmarad a tárgynak, ha az új tárgy tömege kevesebb, akkor a felesleg megmarad. Sehol nem írja, hogy a felesleg a kezedbe teleportál vagy bárhova máshova. Van egy vasgolyóm, csinálok belőle egy vas bögrét, a maradék pedig ottmarad valamilyen formában, igazából választás kérdése, hiszen az egész vasgolyóra hat a varázslat.

A több tárgy átformázásánál nem írja le explicit, hogy azoknak közel kell lenniük vagy akár érintkezniük kéne, de nekem logikusnak hangzik, hiszen nem térmágiáról van szó, hanem anyagmágiáról.

A mozgó tárgyak célzása is érdekes kérdés. Azt gondolná az ember, hogy az a varázslat része, tehát akkor kell elkezdeni a célzást, amikor a mozgó dolog már mozog. Kérdés, hogy mennyire változhat meg a sebessége a varázslás elkezdése és befejezése között, hogy elveszítse a célt a varázsló, de gyanítom, hogy egy álló és egy kilövött nyílvessző elég nagy különbség. Ráadásul az álló nyílvesszőt nem is tudja a varázslat megcélozni.

Link a hozzászóláshoz
21 perccel ezelőtt-kor Kate írta:

Simán lehet hogy a maradék is, és az átformázott dolog is ugyanúgy repül feléd tovább, szorosan egymás mellett. :)

akkor simán pályaváltoztatása lesz, mivel az egyik tárgy elveszti a régi súlypontját és más szögben, sebességel fog haladni. Ezt a logikát követve inkább összeütköznek és elsodródnak.

Link a hozzászóláshoz

Értem mit mondasz.

Közelítsük meg a dolgot máshogy. Mi a helyzet olyankor amikor egy törött üstöt prbál TAM-al egy másik tárgyal összefoltozni a varázsló? Nem a lyuk helyén jelenik meg varázs, hanem a kész tárgyat nekem kellene oda tömködnöm? (nincs nálam a könyv, most spec nem tudom, hogy ez az átalakítás, vagy az átformázás lenne e).

Link a hozzászóláshoz
36 perccel ezelőtt-kor Sneer írta:

Ott kell lennie a lyuknál. Anyagmágia nem térmágia.ha teremted az anyagot akkor logikusan a lyukhoz teremted. ha átalakítasz akkor először oda kell juttatnod a foltozó anyagot :mondjuk oda viszi a gólemed vagy megkérsz rá egy átalakított nyílvesszőt.

Nem igazán ment át mire gondolok. Természetesen a távolba hatással kitolt zónámról van szó,vagy szimplán csak a zónám területéről. Számomra evidens az, hogy a zónámon belül oda teremtek egy anyagot, vagy oda "átalakítok" ahová akarok. Természetesen szigorúan a zónámról van szó! Ezért volt számomra kétségtelen, hogy a távolba hatással "levadászott" nyílvesszőket/ dárdákat a kezembe tudom formázni. Én ezt mindig is egy "folyékony" anyag átvándorlásnak képzeltem el.

Még egy kérdés, azt vitán felül elismeritek, hogy a zónán belül oda teremtek ahová akarok? Persze a személyes aura szabályainak betartásával, és a láthatóságot is számba véve.

Szerk: Elvégre a szabály nem tér ki rá, ő meg egy varázsló.

Szerkesztve ekkor: , Darabolo által
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...