Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

11 órával ezelőtt-kor Quintus írta:

És szerintetek egy varázsló egyszerre hány embert tud irányítani Akaratátvitellel? Yneven a háborúkat miért nem úgy vívják, hogy a hadseregeket varázslók irányítják Akaratátvitel mentálbélyegekkel, mint valami PC-s strategiai játékban.

Azért ennek is megvan a veszélye. Egyrészt, ahogy tetra írta, folyamatosan kell a kapcsolatra összpontosítani. Ezt le is írja az ETK 314. oldalán a bélyegnél. Másrészről amennyiben olvasás és írás típusú bélyeget akar rárakni egy varázsló a katonára, ott a varázslón is el kell helyezni egy hasonló, kicsit eltérő bélyeget. Ekkor pedig, hogy működjön a dolog a varázslónak a kapcsolatra kell folyamatosan összpontosítani. 

Fenn áll az a veszély is, hogy ha elkapják a varázslót, akkor az egész seregnek az információ áramlása megakad. Egyszerűbb csak a vezetőkkel tartani a kapcsolatot és akár összekötni őket az információkkal.

Az amundoknál mintha lett volna ehhez hasonló dolog. Nem tudom, nem vagyok teljesen képben, de ő náluk tudok elképzelni hasonlót, ahogy a papok irányítják a harcosokat.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
18 órával ezelőtt-kor Quintus írta:

És szerintetek egy varázsló egyszerre hány embert tud irányítani Akaratátvitellel? Yneven a háborúkat miért nem úgy vívják, hogy a hadseregeket varázslók irányítják Akaratátvitel mentálbélyegekkel, mint valami PC-s strategiai játékban.

Régi probléma. Én a saját játékomban úgy oldottam fel, hogy a varázsló egyszerre annyi személyt tud akaratátvitellel irányítani, amennyi az intelligenciája 10 feletti része, e mellett varázsolhat is. A koncentráció minősége kb megegyezik a dinamikus pajzsok fenntartásával.

Már miért ne tudna hadosztályokat irányítani. 16-os intelligenciánál az én logikám követve, az pont 6 db tábornokot, ezredest, vezérőrnagyot jelent. Nem kell minden utolsó parasztot összerajzolgatni.

No meg azért se létezik az általad említett akaratátvitel irányított sereg, mert k@va nagy meló mindösszesen 1000 embert ilyen rúnákkal ellátni, ráadásul az még ha alkimista tintát is használsz, akkor is csak 1 azaz egy hónapig marad sértetlen, majd újra kell írni. Hat embernél ez megoldható, ezernél nem.

Link a hozzászóláshoz
12 órával ezelőtt-kor Bitschak írta:

Ezt le is írja az ETK 314.

Köszönöm - ez megint olyasvalami, amit kispóroltak az UTK-ból, de logikus, úgyhogy lehet bevezetjük.

5 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Már miért ne tudna hadosztályokat irányítani. 16-os intelligenciánál az én logikám követve, az pont 6 db tábornokot, ezredest, vezérőrnagyot jelent. Nem kell minden utolsó parasztot összerajzolgatni.

Ez jó, köszi.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Érzelmi: magas akaraterő elengedhetetlen. Krízishelyzetben bónusszal dobva (lásd Fűrész vagy 127 óra). A reakciót az asztrál határozza meg.

Fizikai: erős vérzés (ami kezelhető megfelelő helyen szorítással) és egyéb lehetséges halálos problémák (House-ban volt valami pont erről, fehérjék vagy kálcium vagy már nem tudom, mi volt), tehát veszélyes a dolog, talán még pappal is. Egészségpróba, szakértelemtől (Élettan, Sebgyógyítás, egyebek) függő módosítókkal. Potenciális komplikációk szívroham, végtag további roncsolódása.

Fizikaihoz persze tartozik még, hogy kell valami eszköz is. TAM használata elvileg lehetséges, a saját személyes auráját ki tudja kerülni. Ha ez nem, akkor kell csontfűrész vagy ha izületnél vágja akkor csak megfelelő vágóeszköz a lágyabb szövetekhez. Valami durván erős fájdalomcsillapítás szinte elengedhetetlen.

Darabolo és Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Akaraterő és asztrál megfelelő mértékben adott, előtte természetesen mindketőt stabilizálom.

Bevetnék pszit és mágikus kondicionálást egyaránt. Nagy erősséggel vágyat ébresztenék magamban a folyamat végrehajtására. UT szerinti 5 szintü képzetségfát használjuk, így a kisérő képzetségek sokkal árnyaltabban és bővebb leírással elérhetőek. Úgy véelm mindenem megvan v. meglesz addigra hozzá.

Szívrohamra nem gondoltam. Ötlet kiküszöbölésre?

Ugyan még nem néztem meg, de szerintem a fájdalomérzetet ki tudom kapcsolni magikusan.

A végtag további roncsolodásátol nem félek, komoly izomsorvadással van megáldva szegénykém, ezért tartom indokoltan az amputációt.

Jelenleg a mestermágia/szobrászat képzetséget szeretném vele megtanulni és a megfelő szintre fejlesztése után pedig egy mágikus műlábbal potolni a végtagot.

Még a varázsló botra is gondoltam, mint potenciális müvégtag, de aztán elvetettem, nem akarom szegényt a "taposással" megalázni.

Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor tetra írta:

TAM használata elvileg lehetséges, a saját személyes auráját ki tudja kerülni. Ha ez nem, akkor kell csontfűrész vagy ha izületnél vágja akkor csak megfelelő vágóeszköz a lágyabb szövetekhez

na most eszembe jutott valami.

Lehetséges szerintetek egy végtagot leteleportálni saját magamról? Ha a személyes aura nem véd, elvileg mindent megtehetek. Ezt a logikát követve utána elég lenne egy potit meginni és a seb behegedne magától.

Link a hozzászóláshoz

Átformázhatod a tested viszont. Ha pl van valaki, akiben megbízol, akkor átformázod magad fává, ő lefűrészeli a lábakat, majd amikor lejár a varázslat, már nem lesz lábad.

Azt nem tudom, hogy lehet-e csak egy részét átformázni valaminek. Azt sem, hogy átformázással szét lehet-e választani egy tárgyat kettővé, de nem látom akadályát.

Itt most biztos, hogy nem a megfelelő mozaik nevét használtam, de értsétek jól.

Darabolo és Bitschak kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
1 órával ezelőtt-kor Saimon di Alver írta:

KM-ként először is lebeszélném a játékost, hogy ilyen mentalitással bármikor is varázsló karaktert hozzon a mesébe...    :)

..de, ha már megtörtént a dolog, akkor a játékos kezébe nyomnám az KKUK/ETK-t a varázslói mágia természetes anyagok mágiája fejezetét, de ha ennyire nem tud mit kezdeni a mozaikokkal, akkor a varázsló varázslatok részt is figyelmébe ajánlanám. Ha ezek után is köti az ebet a karóhoz,  akkor egy saját lábeltávolításhoz az alábbiakat kérném tőle:

- akaraterő próba jelentős levonással (-4), hogy véghez tudja-e vinni

- élettan Af*, ennek hiányában Fp/Ép veszteség, nagyobb esély, hogy elájuljon a művelet közben.  Irányadónak az MTK szerint ~7Ép egy térdben csonkított láb, -1Ép/perc vérzés miatt, -1Fp/3 perc. Ezt Af-el megfelezném. Szóval -3Ép maga a vágás, aztán -1Ép/2 perc,-1Fp/6 perc, míg el nem látják a sebet. 

- sebkötözés Mf, ennek hiányában a fenti levonások működnek a sebkötözés-nél leírtak szerint. Ha Af-sincs, akkor tuti sebfertőzés.. 

- a megfelelő eszköz terén tőlem egy éles késsel is mehet, arra van az élettan, hogy ne kelljen feltétlenül csontot vágni.

*Af élettan ez ETK szerint van minden varázslónak. UTK-t nem ismerem se képzettségek, se varázslat mozaikok tekintetében. 

Ha már ilyen a mentalitása a játékosnak (már miért ne lehetne?) akkor felhívná a KM figyelmét, hogy ETK szerint az említett képzettségeknek alapból birtokában van. Az akaraterő próba pedig elkerülhető egy önmagán végrehajtott mágikus operációval. Továbbá kiegészíteném, hogy saját véleményem szerint az anatomia tudás sem elhanyagolható egy ilyen esetben.

 

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Sneer írta:

de mierz vagja.le miert nem alakitja at magat atformazassal az elemjeben levo idealis önkepre es a satnya laba kerdes megoldva.Etkba is le van irva ez a fiatalito megoldaskent.

Azért én is közel 20 éve játszom már :D 

Hát ez azért lehetetlen, mert születési rendellenesség az izomsorvadás. Az átformázás- visszaalakítás kombo pedig csak a saját legalább 21 évet betöltött test formájára tud visszaalakítani, nem pedig egy képzeletbeli etalonra. Pfuuu de jó is lenne. :D 

Jadis kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Az átformázás- visszaalakítás kombo pedig csak a saját legalább 21 évet betöltött test formájára tud visszaalakítani

A lélek  idealizált test formájára alakul vissza és nem a 21. betöltött  életév akkori képére. Az  idealizált testbe nekem mondjuk szerintem nem fér bele  a születési rendellenesség, de ugye kinél hogy...
Amúgy meg 70 mp-ért gyógyítja ezt  a betegséget a papi mágia.

.., Jadis és tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Az akaraterő próba pedig elkerülhető egy önmagán végrehajtott mágikus operációval.

Mégis miért gondolod ezt? Csonkolni magadat semmiképpen nem könnyed dolog, még ha valamiért fájdalommentesen is tudod végrehajtani. Az embernek a testi integritás fontos dolog.

.. kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
5 órával ezelőtt-kor Shen írta:

A lélek  idealizált test formájára alakul vissza és nem a 21. betöltött  életév akkori képére. Az  idealizált testbe nekem mondjuk szerintem nem fér bele  a születési rendellenesség, de ugye kinél hogy...

ETK 330. Bár konkrétan nem írja le, de én ezt úgy értelmezem, hogyha 31 évesen 16-os erőm és 15-ös szépségem volt a mindenkori etalon, akkor abba a formába fogok visszaalakulni. Jobb saját magamnál semmiképp sem lehetek, ahogy azt a könyv is leírja "de semmiképpen sem szebben- alkotodik meg".

5 órával ezelőtt-kor Shen írta:

Amúgy meg 70 mp-ért gyógyítja ezt  a betegséget a papi mágia.

Ranagolita...

4 órával ezelőtt-kor Saimon di Alver írta:

a ETK-ról beszélünk, akkor ahogy *-gal jeleztem is, a élettan Af megvan, de mikor kap sebgyógyítás Mf-ot alapból vagy szinten a varázsló? 

Az anatómia tudás lenne az élettan. Vagy van olyan képzettség külön, hogy anatómia? ETK-ban én még nem találkoztam vele. 

Részben igazad van, de ahogy már említettem a képzettség rendszernél az UT-t használjuk. Abban az élettan és az anatómia külön van szedve. Előbbi a testnedvek áramlástanáért felelős, utobbi a test fizikai felépítéséről ad információkat. Mindkettő tudás birtokomban van/lesz mire a folyamathoz elegendő mannám lesz. (szeretek előre gondolkodni)

4 órával ezelőtt-kor Saimon di Alver írta:

Te kérdezted a feltételeket.

Stimmt. Viszont nem arra számítottam, hogy le akartok róla beszélni. Igazából ez dühített fel, ha megbántottalak azért elnézésed kérem.

4 órával ezelőtt-kor Saimon di Alver írta:

idealizált képe

Az idealizált kép és a lélekben élő egykori ideális állapot nem ugyanaz. Én mindenképp a második mellett állnék, ha nálam akarnák ezt kijátszani, és szerintem az én KM-em is így gondolkodik.

5 órával ezelőtt-kor Saimon di Alver írta:

ha a testi hátrányért kapott karakteralkotáskor extra előnyöket, akkor pláne megnehezíteném a dolgát. Minimum egy generációk óta tartó családi átok képében.

Tiszta vérű kyr-t akartam hozni, ez volt az ára. Összedugtuk a fejünk a KM-el és a vérzékenység, daganatos betegség, izomsorvadás variációkból ez lett a végeredmény.

5m ultralátásom van és szintenként +1mp.

Egyenlőre ez távoli cél, a 75kg-os varázslóm leghamarabb a 7. szinten tudja ezt végrehajtani, és azért 75 kg-os, mert én is KM vagyok és elegem van az anorexiás magisterekből akik mindent is! meg tudnak tenni a saját testükkel. Meg se kérdeztem a KM-et én ajánlottam a súlytöbbletet.

5 órával ezelőtt-kor Saimon di Alver írta:

tuti nincs ennél elegánsabb módja a műveletnek?  Nem vészhelyzetben valami hősi cselekedet miatt vágna. Itt is említették már a papi mágiát is.  

Ranagolita és xenofob karaktert játszok ki. Az egyetlen személy aki iránt pozitiv érzelmeim vannak az a húgom, aki szintén JK. Káosz- Metha nagy tisztelőjeként, szerintem ez igencsak elegáns húzás.

4 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Mégis miért gondolod ezt? Csonkolni magadat semmiképpen nem könnyed dolog, még ha valamiért fájdalommentesen is tudod végrehajtani. Az embernek a testi integritás fontos dolog.

A semlegesség varázslat jutott hirtelen eszembe, nem marad más csak a logika. SAJÁT logikám szerinte ez szükséges, és már az érzelmi gátak sem lesznek bennem, hogy megakadályozzanak.

Köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólásokat, várom a továbbiakat.

Link a hozzászóláshoz

igy hogy kiderültek a reszletek :ranagolita es a testi fogyatékosságok okai tudunk használhatóbb véleményeket irni,talán. Ranagoitaként nem cicózik.max egy akaratero próba. Akkor ha mar varazslo csinalja varazslattal.bebujik egy láblukas kőszarkofagba.nyom egy tuzkitorest idovarazsos fagyasztassal .varazsllatol lab leeg aztan seb befagy.Termeszetesen ha elgondolkodunk rajta akkor sokkal elegansabb modón megoldhatja.

A masik vetülete a kerdesnek amire a szabaly konyvek is kiternek hogy Jatekos Karakter csonkitasa nem etikus!Persze most sajat maga akarja .de van az a jogászkodó KM aki erre hivatkozna atyáskodó hangnemben.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
1 perccel ezelőtt-kor Lozartan írta:

Nem egyszerűbb egy teljesen új testet keresni?

Macerás, és akkor élholttá válnék. Azt semmiképp se szeretném, az még neki is sok. No meg nehéz tökéletes kyr testet találni, mint mondtam xenofob vagyok.

13 perccel ezelőtt-kor Sneer írta:

Karakter csonkitasa nem etikus!

jah, ez is egy érv. Nem tetszik, de érv.  :D

Link a hozzászóláshoz
16 perccel ezelőtt-kor Lozartan írta:

Egyébként, ha már vadulunk, miért nem kráni varázsló (ha már ranagolita)? Bm varázslatokat mozaikként beillesztheti. Persze Kránban jobb, ha kráni vagy magad is, és nem egy korcsfajzat-származék, de persze te tudod.

Én sötét elffel játszom Kránban

Nem kránban játszunk. De szeretnék oda eljutni :D Poén karinak készült, de egyre jobban megszeretem. Kránban egyébként is csak az erő számít nem a származés. Én túlélő vagyok! Ezt becsülik :D 

Bah! Sötét elf  vagy fekete elf??????????????? Mi epic kalandok lehetnek ott?

Lozartan kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...