Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

17 órával ezelőtt-kor Quintus írta:

@Darabolo, Megfelelö szintü Élettan és Orvoslás képzettség birtokában írj fel egy olyan Változás varázsjelet a lábadra, amelyikbe egy olyan Teremtés mozaik van belefoglalva, amelyik újrateremti az elsorvadó izomszövetet a lábadban. Vagy össejteket teremt, ami meggyógyít folyamatosan.

Meglenne a nyertes, ha nem lenne égbekiáltóan drága, mivel az egész testre kell számolni ilyenkor a mannapont költséget...

2 órával ezelőtt-kor Sneer írta:

Izomszövet még rendben van.Őssejtet nem ismerik.Egyszerűen Yneven ez iranyba nincs tudás, kutatás.Persze ez csak egy vélemény.

Rossz volt a fogalmazás. Egyébként az ötlet jó. Egy müködő lábat létre lehet így hozni.

Link a hozzászóláshoz
1 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

mivel az egész testre kell számolni ilyenkor a mannapont költséget

Pont azt akarom ezzel az ötlettel kikerülni, hogy az egész testet kelljen átformázni/átváltoztatni. (Olyan 15-18. Tsz-en az lenne a legegyszerübb megoldás amúgy, csak valóban baromi sok Mp.)

Az lenne a lényeg, hogy teremtesz egy kis adag izomszövetet (mondjuk 100 grammot) és azt beleteszed a lábadba az elhalt helyére. Ezt megteheted akár Teleporttal, a saját személyes aurádat ki tudod kapcsolni. 
 

Közben rájöttem, hogy ehhez nem is kell Varázsjel, hiszen a Teremtés mozaik eredménye végleges. Ha kell, lehet használni még Átformázást, hogy a megfelelö formába tedd, utána meg belerakod a lábadba. Mivel a saját testedet teremtetted, az viszonylag gyorsan belenö, a szervezeted nem veti ki. Ezt a müveletet mondjuk havonta vagy évente el kell végezni, mert a szövet mindig elsorvad.
 

Szerintem a mozaikmágia és a modern orvoslás eredményeit kombinálva müködne, de elismerem hogy az vitatható, hogy Yneven van-e ilyen szinten az orvoslás.

Amúgy valaki írta a Visszaváltoztatást fentebb, szerintem az is müködne, mindig visszaállítod magad 21 évesre, amikor az izomsorvadás még nem volt olyan sùlyos.

 

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Quintus írta:

Amúgy valaki írta a Visszaváltoztatást fentebb, szerintem az is müködne, mindig visszaállítod magad 21 évesre, amikor az izomsorvadás még nem volt olyan sùlyos.

Már fentebb montam, hogy ez nem opció

A kérdés, hogy tud e a varázsló élő szövetet teremteni? :ndo:

Ez ugye kérdéses.

 

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

A kérdés, hogy tud e a varázsló élő szövetet teremteni? 

Tud, le is van írva az Anyagmágiánál hogyan müködik. Egy egész élölényt is tud teremteni megfelelö fokú Élettannal, csak nem lesz benne az Élet Principiuma, azaz Lélek nélkül nem fog rendesen müködni. Ezért ha homonkuluszt akar késziteni, lelket kell hozzá idézni...

De te itt csak szövetet akarsz, ami beépülne a te testedbe.

35 perccel ezelőtt-kor Sneer írta:

Darabolo legyél Yneves és már kész is Vaslábú Alex a varázsló.

LOL 😂 

Link a hozzászóláshoz
7 órával ezelőtt-kor Legolol345 írta:

Nem biztos, hogy jól értem, vagy, hogy idevág, de Edward Elric autóvégtagja a Fullmetal Alchemist-ben kivitelezhető lenne-e a M.A.G.U.S-ban? Mondjuk Kahre városában? Ez lehet megoldás a problémára?

Fogalmam sincs miről van szó, úgyhogy a véleményem kifejezetten értékes lesz :), de ha van gépszolga, akkor a végtag pótlás sem lehet akadály. Csak más kérdés, hogy nem mozaik mágiáról van ugye szó.

Link a hozzászóláshoz
On 2021. 02. 08. at 8:14-kor Legolol345 írta:

Nem biztos, hogy jól értem, vagy, hogy idevág, de Edward Elric autóvégtagja a Fullmetal Alchemist-ben kivitelezhető lenne-e a M.A.G.U.S-ban? Mondjuk Kahre városában? Ez lehet megoldás a problémára?

A Kornya által írt,2018-as "Krán" c. könyvben szerepel egy kissé kígyószerű kreatúra,amelynek a teste majdnem teljes egészében fémlapokból és mechanikus alkatrészekből áll. A "biológiai" értelemben vett teste egészen fejletlen,javarészt kis számú gondolkodáshoz szükséges szervekre és idegpályákra van redukálva ami belülről a mechanikus eszközökhöz tapad. (Bár nincs leírva,sejthető,hogy a lénynek eredetileg fém alkatrészek nélküli teste volt,a jelenlegi mágikus testére késöbb tett szert.) Szóval a kérdésedre a válasz - legalábbis amennyiben a regényeket hivatalos forrásként fogadjuk el - egy egyértelmű igen,legalábbis Kránban biztosan létezik az ehhez szükséges technológiai fejlettség. 

Sőt mitöbb,a regény főszereplője is rendelkezik egy nem természetes eredetű beépített érzékszervvel,de ennél többet inkább nem spoilerezek. 

Egyébként az említett lényhez nagyon hasonló kreatúra képe látható a Szinergiumban is,a Kránról szóló részben.

Link a hozzászóláshoz

Én igazából már kitaláltam erre valamit, összegyúrva a véleményeteket, majd később ha kijátszom elmondom, hogy sikerült.

Más:

- Nemrég játék volt, kivételesen nem én meséltem, úgyhogy természetesen a kis sántikáló Kyr varászlómmal álltam elő.

Kaland vége fel lett pörgetve, csak kapkodtam a fejem olyan gyorsan mentek a dolgok és a mannám egyre csak apadt, vészesen közelítve a mágikus kifáradáshoz.

Egy hadosztálynyi kalóz felaprítását, felrobbantását, elégetését követően át is léptem a csodás mágikus kifáradás állapotába. Ettől a ponttól kezdve az elköltött mannákért FP-al is fizettem. 5 azaz őt Fp- om maradt a 17-ből és ebből csak 1 fp-nyi volt ami természetes úton keletkezett nem a kifáradás által ( Húgi felpofozott :D ).

A világ legtermészetesebb dolga, hogy a kedves KM ekkora időzítette a FINAL BOSS-t! Miután csak ketten maradtunk a lovaggal talpon, úgy döntöttem mindent vagy semmit. Elhasználtam a mardék mannapontomat és mozgásképtelenné tettem az ellenfelet, hogy dicső társam felkoncolhassa.... éés mágikus komába estem.

Eddig tiszta minden.

A kérdés: 29 Mp-ot használtam el, de csak 5FP-om maradt. Az én értelmezésem szerint így is úgy is elájulok, ÉP-ba pedig nem csuszahat át, tehát teljesen mindegy mennyi MP-ot költök el.

A KM nincs erről meggyöződve.

Előre leszögeznem, hogy nem vesztünk össze és a késői időpont miatt a játékot is itt hagytuk abba.

A segítséget köszi előre is.

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

A segítséget köszi előre is.

Szerintem neked van igazad, mivel a mana csak a varázslat befejeztével vonódik le, így csak akkor ájul el a varázsló, amikor már megfogant a mágia. Írják például, hogyha több Fp-t sérülsz így, mint az állóképességed, akkor sikeres próbát kell tenned, különben elájulsz. Mivel ott sem említik, hogy a varázslat ilyenkor nem jön létre, ez nekem azt sugalja, hogy az ájulás a befejezett mágia után történik.

Illetve természetesen jár a 8 órás ájulás!

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
1 perccel ezelőtt-kor Cundior írta:

Illetve természetesen jár a 8 órás ájulás!

Én személy szerint ebbe bele is törödtem, és csak reménykedek, hogy amit elrelytettünk a dzsungel dzsinzsájába a társaim, nem felejtik el elhozni.

Ez nem arról szól, hogy kinek van igaza... csak egy kicsit. A KM hagyta, csak megjegyezte, hogy ezt a témát majd járjuk jobban körbe.

Ezen ügyködök :wub: @Kate

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

El is árultad, mi a lényege. Ez lenne vele a bajom KM-ként. 

Bevallom, nem ér annyit számomra a téma, hogy levegyem a könyvet, és megnézzem, konkrétan van-e erre a kasztpárra tiltás... de szerintem nem szerencsés, avagy értsd, én lebeszélném róla a használóját. Mindkettő kaszt, hivatás teljes embert igényel, nincs helye a másiknak, pláne ilyennek, ami szintén egy teljes embert kíván - ha értitek. Mind a két kaszt művelője egy-egy, egymástól gyökeresen eltérő útját képviseli a mágussá válásnak... nehezen hiszem el, hogy a varázsló-óra után bejr az edzőterembe slan kardozni... ez csak egy táphajhászás. Mondanám, hogy tisztelet a kivételnek, de pontosan leírtad, hogy nem az. 

Egyébként, simán nem engedném. Vagy csak nagyon alapos indokkal. De inkább nem. Nem, mintha nem tudnék neki 5. Tsz-en akkor 250-es Vé-ű ellenfelet adni... de a tápolást rátápolással kezelni nem lehet, csak mérgesíteni a helyzetet. Ahhoz én nem kellek, csinálja valami (csak)mesélő, ha hajlandó rá... én inkább választatnék vele, majd mesélnék neki olyan szerepjátékot, ami során rájönne, hogy elég egy kaszt is, és jól is érezné magát. 

Egyébként a versenymeséléseim tapasztalata, hiszen volt olyan verseny is, ahol "háromkasztú" karakterek is jöhettek, hogy a legtöbb játékos nem tud velük mit kezdeni, és csak a tpok, magas értékek, vagy ultimate varázslat és pszi kombók miatt választja, de kijátszani nem tudja. 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ahá, már értem. (megnéztem, mindkétféleképpen lehetett érteni). Ezzel semmi baj. Talán a fogaskerék játékra kell odafigyelni, én ezt negatív jelzőként használom. Amkor szerepjáték nélkül, ha úgy tetszik, igazi ok nélkül, csak egy "WOW-ot játszva" kombinálnak mindent összevetve a játékosok. DE, ha van alapja, ha beleillik, ha indokolt, ha ismerik a másik képességeit, ha összeszoktak, ha belefér a jellembe, karakterbe, akkor rendben van szerintem. És igen, erősek lehetnek... mint ahogy szinte minden JK csapat :)

Quintus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a válaszokat! Látom sokan kíváncsiak, hogy jött ki. Elég egyszerü - de kíváncsi vagyok a véleményekre, pl. hogy nálatok is müködne-e.

A varázsló adott egy 5E-s öselemi kardot a Slannek (a mi esetünkben öslég volt, mert elemi föld alapú ellenfél volt). Az +5k6 sebzés. A kardmüvész meg az elsö, roham támadásba belenyomott egy Kiáltást, ami azt jelenti, a támadás tökéletes és a lehetséges max Sp-t sebzi. Az k10+2 (Slan kard) + 5k6 + 8 egyéb módosítókból mint Slan pszi (chi-harc) + Erö módosító, kimaxolva Kiáltással = 10+2+8+30=50, szorozva kettövel (roham) = 100.

UTK szerintem müködik, nem tudom ETK-ban is lehetséges-e. A Kiáltás nevü Slan diszciplina nincs benne az ETK-ban úgy látom, de az ÚT-ban már benne van Titkos Psziként. Sima ETK-sok használják?

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Quintus írta:

Köszönöm a válaszokat! Látom sokan kíváncsiak, hogy jött ki. Elég egyszerü - de kíváncsi vagyok a véleményekre, pl. hogy nálatok is müködne-e.

A varázsló adott egy 5E-s öselemi kardot a Slannek (a mi esetünkben öslég volt, mert elemi föld alapú ellenfél volt). Az +5k6 sebzés. A kardmüvész meg az elsö, roham támadásba belenyomott egy Kiáltást, ami azt jelenti, a támadás tökéletes és a lehetséges max Sp-t sebzi. Az k10+2 (Slan kard) + 5k6 + 8 egyéb módosítókból mint Slan pszi (chi-harc) + Erö módosító, kimaxolva Kiáltással = 10+2+8+30=50, szorozva kettövel (roham) = 100.

UTK szerintem müködik, nem tudom ETK-ban is lehetséges-e. A Kiáltás nevü Slan diszciplina nincs benne az ETK-ban úgy látom, de az ÚT-ban már benne van Titkos Psziként. Sima ETK-sok használják?

Nálam ez nem működne kardművész esetén, merthogy a kardművész a slan karddal (és tőrrel) van "összekötve", chi-harcban is csak akkor kaphatná meg a pluszt, ha azzal harcol.
JK kardművészként pedig nem fogadnám el az őselemi kardot, mert az nem a slan kardom (tőröm): ETK 67. o.
image.png.71242cafb16726c5a50db5a905e46d68.png
 

Természetesen használhat más kardot, de a chi-harc bónuszait nem kaphatná meg, illetve kérdéses, hogy mennyire jártas annak a másik fegyvernek a forghatásában, ami esélyesen még a képzetlen forgatás mínuszait is magával hozná.

Con Salamander kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...