Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Üdv!

A tinta összetételének több változata is van. Például lehet koromból és lámpaolajból, lehet tintahal festékanyagából, de akár kátrányból vagy gyantából amit mézzel kevernek. Ez mind I. kategóriájú anyag.

II. kategória a legtöbb fém és bizonyos mérgek.

III. kategóriájú anyag a nemesfémek és azok az ötvözetek amik legalább 10%-ban nemesfémet tartalmaznak.

A tinta, ha nemesfém, akkor elkezdem felvásárolni, mert még sokat érhet a jövőben.

Kate és tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
1 perccel ezelőtt-kor Dynamo írta:

Üdv!

A tinta összetételének több változata is van. Például lehet koromból és lámpaolajból, lehet tintahal festékanyagából, de akár kátrányból vagy gyantából amit mézzel kevernek. Ez mind I. kategóriájú anyag.

II. kategória a legtöbb fém és bizonyos mérgek.

III. kategóriájú anyag a nemesfémek és azok az ötvözetek amik legalább 10%-ban nemesfémet tartalmaznak.

A tinta, ha nemesfém, akkor elkezdem felvásárolni, mert még sokat érhet a jövőben.

Köszönöm, én is így gondolkodom kb :)

Link a hozzászóláshoz

De Magusban van az alkimista tinta.Azzal érdemesebb rajzolatokat készíteni.lásd varazslói varazstargyak cikk itt az oldalon.

Ha teremt sima tintaból 1 litert mondjuk.akkor mi van? Legyen I. Anyagcsoport.Másnapra biztos beszaradna nálam.teremthet újra.Miben tárolja stb?Bármit is akar teremteni én is onnan fognám meg hogy ismerheti e vagy nem az adott anyagot.Ha megteremtette hogyan viszi el hol tárolja? Nalunk a lámpásolaj volt a sláger,hordónyi volt mindig kéznél a varázslónál.Jött is a naftavető.Szegény variból tűzvari lett.

Link a hozzászóláshoz
52 perccel ezelőtt-kor Sneer írta:

Nalunk a lámpásolaj volt a sláger,hordónyi volt mindig kéznél a varázslónál.Jött is a naftavető.

Sokan használják így, teleportálgatják a hordóból az olajat 1 mp-ért 3 kg-ot.
Mellesleg hibásan hiszen  ez esetben az 1 hordó számít egy teljes egésznek, aminek így nem lehet egy részét elteleportálni. Ki kell méricskélni, jaj csak nehogy történjen valami nem várt...
Ezután szokták több oldalas listában sorolni, hogy otthon mi van nekik elraktározva egy zónavarázsjel sugarában. Hogy megszoktak döbbenni, amikor megmutatják nekik a leírást a +5 mp-ről és a +1 kör varázslás időről.

Link a hozzászóláshoz

Üdv, kérdésem a következő volna.

Ha a varázsló karakter nyit egy térkaput akkor azon ugye át lehet látni a cél területre mind a két irányba és közlekedni is lehet. De mi a helyzet olyan dolgokkal, mint a víz, gázok, tüzek, stb terjedése? Ezek, hogyan viselkednek? Képesek átlépni illetve hatni a térkapu túloldalára?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

1 órával ezelőtt-kor Gabika írta:

Ok akkor konkrétan mi történik ha a tenger mélyére nyitok térkaput?

Jó kérdés. Erről így külön nem nyilatkozik sem a varázslat leírása, sem a későbbi magyarázatok. Az ötlet nyilván jó, egy frappáns megoldás (a nagy mennyiségű átáramló vízzel megoldható feladatok) de trollkodás (nézzük meg mi lesz ha a tengert ráeresztem a szárazföldre) is lehet. 

Elvileg két megoldás lehetne eben az egy esetben: vagy átjön a víz (átengedjük, azt beszéljük meg, hogy lehet), vagy nem - hasonló okokból. Elvileg jó megoldásként való, mértékletes alkalmazás esetén "át lehetne engedni" a vizet, hadd ügyeskedjen vele a varázsló... csak az a baj, hogy úgyis jönne előbb-utóbb valami idióta, aki a leglehetetlenebb felhasználással akarná gyilkolni a világot-rendszert, tehát én KM-ként azt érezném, hogy ez előbb-utóbb visszaüt. (Nyilván lett volna már valami hülye Ynev sokezer éves történetében, aki megpróbálta volna kiszivattyúzni a tengereket ilyen módon... ha lehetne. Ezért hajlok arra, hogy nem, nem lehet ilyet, azaz nem áramlik át rajta a víz. ez persze így nincs leírva, csak a fenti elmélkedés után jutok oda, hogy azt kellene megbeszélni, hogy és miért nem lehet ilyet. 

Az egyetlen kapaszkodó az a kinyilatkoztatás lehet (Rúna V/2, magisztérium), ami szerint a térkapun nem áramlik át a manaháló manája. Hát persze, a kérdező - talán jogosan - pont a manaháló viselkedésére kérdezett rá, amikor a tér két pontját átjárható mértékben összeköti egy kapu. Ilyen analógiával - jogosan továbbgondolva - az időjárás sem kellene, hogy átmenjen a kapun, hiszen akkor - főleg az állandó kapukra gondolva - hatalmas anomáliák, a hőmérsékeltkülönbségek miatt pusztító erejű "huzatok" csapkodnának Yneven  kapuk miatt. Azaz úgy gondolom, a szél, a hőmérséklet sem megy át a térkapun. De akkor mi megy át? Az, ami AKAR átmenni, amit egy értelmes lélek rábír arra, hogy menjen át. Tehát az ember, aki át akar lépni, igen, a ló, amit átvezetnek, az is, a szekér, amit áttolnak, szintén... valószínűleg a légy is, ami nekirepül stb. De a szél nem. A mana nem. OK, itt is lehet kötekedni, mert mi van, ha valakit átlöknek, ha egy nyilat belőnek - szerintem azok is átmennek. Viszont ebből a gondolatsorból kiindulva, a levegő nem, a levegőben terjengő mérges gáz nem, és a vízfal sem. (még egyszer kihangsúlyozom, hogy ez csak saját vélemény, én nem találtam meg sehol leírva). Tovább megyek: léteznek mindenféle síkkapuk, beb..na, ha pl. az elemi tűz átáramlana és mindent megsemmisítene Yneven. Vagy az entrópia síkjára nyitott kapu hogyan létezhet? Már régen felzabálta volna a világot az idegen energia - jó, az síkkapu és nem térkapu.. bár szerintem a kettő rokon - de ezzel nem kell egyetérteni. 

Szóval én még mindig kisebb problémának látom a térkapuban magasodó vízfalat, ahol be lehet lépni a tenger alá, vagy egy vödörrel átnyúlva vizet meríteni, vagy véletlenül kipottyan egy arra járó halraj, mintha víztömeg-tonnákkal számolgatnánk, hogy milyen nyomással süvít ki, meddig tarol le mindent, vajon hány tonna víz jön át, és az merre folyik, közben mit okoz. 

 

 

Greol, Gabika és Rayen Reval kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Ez persze szembemegy azzal, hogy a fény viszont keresztül hatol rajta, ami lényegében nem más, mint egy paraelem.

Röviden: nem érdemes túlgondolni, működjön úgy, ahogy jól működik. Ha komplexebb, konzisztens működésre vágysz, javaslom a TTK térkapuját. Könnyen átemelhető ETK-ba, noha ellentmond az itteni működésnek itt-ott, de nagyon közel van ahhoz, amit MG leírt.

Link a hozzászóláshoz
8 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Üdv!

Jó kérdés. Erről így külön nem nyilatkozik sem a varázslat leírása, sem a későbbi magyarázatok. Az ötlet nyilván jó, egy frappáns megoldás (a nagy mennyiségű átáramló vízzel megoldható feladatok) de trollkodás (nézzük meg mi lesz ha a tengert ráeresztem a szárazföldre) is lehet. 

Elvileg két megoldás lehetne eben az egy esetben: vagy átjön a víz (átengedjük, azt beszéljük meg, hogy lehet), vagy nem - hasonló okokból. Elvileg jó megoldásként való, mértékletes alkalmazás esetén "át lehetne engedni" a vizet, hadd ügyeskedjen vele a varázsló... csak az a baj, hogy úgyis jönne előbb-utóbb valami idióta, aki a leglehetetlenebb felhasználással akarná gyilkolni a világot-rendszert, tehát én KM-ként azt érezném, hogy ez előbb-utóbb visszaüt. (Nyilván lett volna már valami hülye Ynev sokezer éves történetében, aki megpróbálta volna kiszivattyúzni a tengereket ilyen módon... ha lehetne. Ezért hajlok arra, hogy nem, nem lehet ilyet, azaz nem áramlik át rajta a víz. ez persze így nincs leírva, csak a fenti elmélkedés után jutok oda, hogy azt kellene megbeszélni, hogy és miért nem lehet ilyet. 

Az egyetlen kapaszkodó az a kinyilatkoztatás lehet (Rúna V/2, magisztérium), ami szerint a térkapun nem áramlik át a manaháló manája. Hát persze, a kérdező - talán jogosan - pont a manaháló viselkedésére kérdezett rá, amikor a tér két pontját átjárható mértékben összeköti egy kapu. Ilyen analógiával - jogosan továbbgondolva - az időjárás sem kellene, hogy átmenjen a kapun, hiszen akkor - főleg az állandó kapukra gondolva - hatalmas anomáliák, a hőmérsékeltkülönbségek miatt pusztító erejű "huzatok" csapkodnának Yneven  kapuk miatt. Azaz úgy gondolom, a szél, a hőmérséklet sem megy át a térkapun. De akkor mi megy át? Az, ami AKAR átmenni, amit egy értelmes lélek rábír arra, hogy menjen át. Tehát az ember, aki át akar lépni, igen, a ló, amit átvezetnek, az is, a szekér, amit áttolnak, szintén... valószínűleg a légy is, ami nekirepül stb. De a szél nem. A mana nem. OK, itt is lehet kötekedni, mert mi van, ha valakit átlöknek, ha egy nyilat belőnek - szerintem azok is átmennek. Viszont ebből a gondolatsorból kiindulva, a levegő nem, a levegőben terjengő mérges gáz nem, és a vízfal sem. (még egyszer kihangsúlyozom, hogy ez csak saját vélemény, én nem találtam meg sehol leírva). Tovább megyek: léteznek mindenféle síkkapuk, beb..na, ha pl. az elemi tűz átáramlana és mindent megsemmisítene Yneven. Vagy az entrópia síkjára nyitott kapu hogyan létezhet? Már régen felzabálta volna a világot az idegen energia - jó, az síkkapu és nem térkapu.. bár szerintem a kettő rokon - de ezzel nem kell egyetérteni. 

Szóval én még mindig kisebb problémának látom a térkapuban magasodó vízfalat, ahol be lehet lépni a tenger alá, vagy egy vödörrel átnyúlva vizet meríteni, vagy véletlenül kipottyan egy arra járó halraj, mintha víztömeg-tonnákkal számolgatnánk, hogy milyen nyomással süvít ki, meddig tarol le mindent, vajon hány tonna víz jön át, és az merre folyik, közben mit okoz. 

 

 

Köszönöm a kimerítő elmélkedést.

Hiába a fizikai ellentmondások úgy fogom kezelni, mintha a víz volna a légkör a kapu nyitása kor és mivel a hőmérséklet,  légmozgások stb nem képesek átlépni a kapun így a víz fal sem fog. A bele úszó és térkapuzó halacskák tetszenek így őket benne hagyom.

Illetve bármilyen módszerrel vehető át víz, de tegyük fel a túloldal egy mérföld nyi víz alatt van oda valaki benyúlkál csúnya vége lesz. Bár ez megint egy jó kérdés, hogyha mélyen van a kapu és valaki átnyúlna, vagy átsétálna képes-e egyáltalán akkor nyomással rendelkező helyre megérkezni, egyáltalán átlépni. Ha igen akkor az autómatikusan csonkolás, vagy csak az élettel össze nem egyeztethető sérülések sokasságát jelentené adott testrészen.

De az egyszerűség kedvéért úgy fogom kezelni, hogy a test fizikai milyensége(méretei, formája) miatt képtelen átlépni rajta bárki is ellenben az arra alkalmas eszközökkel, pl kard, lapos hegyes, esetleg hengeres, kis kerestmetszetű tárgyak átjuttathatóak legyenek. 

Még annyi kérdéshogy ugye a varázsló zónája a térkapun keresztül is érvényes így elvileg képes lehet teleportálni oda-vissza. Ha onnan teleportálna a normálközegbe akkor a víztömeg egy egésznek számít, vagy lehet tetszőleges mennyiségűt átemelni varázslattal? Amíg ugye manából futja. 

 

Link a hozzászóláshoz

@MagyarGergely okfejtése nagyon jó. A csillagkapuk működnek így, az űrben vagy a vízben lévő kapu  nem szívja ki a levegőt vagy árasztja el vízzel a másik kapu helyszínét. Igen sajnos a mozaikmágia nagyon nagy kreténség forrása is tud lenni ha éppen a  nem megfelelő ember kezébe kerül. 

De hát nem a magus lenne a magus, ha  a Rúna első számában rögtön nem lenne egy ilyen varázslat. 18. oldal Rombolás nevű csoda. Én amúgy azt gondolom, hogy az ilyen varázslatokat nem szabad használni és kifejezetten károsak hiszen alapot adnak a hasonló baromságoknak. 

image.thumb.jpeg.ba1b0d74037b74dcf4dd74d4165e5f71.jpeg

Rayen Reval és MagyarGergely kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

13 órával ezelőtt-kor Shen írta:

De hát nem a magus lenne a magus, ha  a Rúna első számában rögtön nem lenne egy ilyen varázslat. 18. oldal Rombolás nevű csoda. Én amúgy azt gondolom, hogy az ilyen varázslatokat nem szabad használni és kifejezetten károsak hiszen alapot adnak a hasonló baromságoknak. 

Köszönöm! Erre már nem is emlékeztem. Akkor most lehet? Jó kérdés... mint írtam is, mértékkel nagyon jó megoldás lehet. Ám mi van akkor, ha nyitva felejti a kaput? Ha nem csak néhány percig tartja nyitva? Az szerintem nehezen megválaszolható kérdéseket vetne fel... 

Nem szívesen megyek a leírt szabályok ellen, még akkor sem, ha nem tetszik. Ez esetben még az időtartam variálásának lehetőségét tartom lehetségesnek megvizsgálni... azaz hogy lehet ez esetben növelni? Ha jól emlékszem, de most nincs előttem a könyv - ennél nem szerepel... kérdés, hogy ráfogható-e valami általános szabály. Merthogy a mozaik felépítés meg éppen erről szólna...  

Gabika kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Emlékeim szerint valahol céloznak rá, hogy egy tengerbe nyított kapuval seregeket lehet "elcsusztatni", mi mindenesetre úgy kezeljük, mintha csillagkapu lenne. Ott a kapu érzékeli a környezet sürüségét és ha az állandó, akkor azt a légkörként kezeli, azaz nem engedi át. Így történhetet, hogy a tenger mélyére nyiló kapú nem árasztotta el a bázist.

Gabika kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
9 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

azaz hogy lehet ez esetben növelni?

Idő mozaikot kell hozzáfűzni, mint akármelyik másik mozaiknál. Tehát ha van mana, akkor triviálisan kiterjeszthető akár évekre is.

Én úgy gondolnám, hogy ha valaki így akar játszani, akkor viszont az állandó térkapuk azok nem valójában állandóak, hanem használat idejére nyitják meg őket, és zsilipelve közlekednek, hogy az erioni meg pyarroni légnyomáskülönbség ne csesszen szét semmit.

Link a hozzászóláshoz
16 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Idő mozaikot kell hozzáfűzni, mint akármelyik másik mozaiknál. Tehát ha van mana, akkor triviálisan kiterjeszthető akár évekre is.

Én úgy gondolnám, hogy ha valaki így akar játszani, akkor viszont az állandó térkapuk azok nem valójában állandóak, hanem használat idejére nyitják meg őket, és zsilipelve közlekednek, hogy az erioni meg pyarroni légnyomáskülönbség ne csesszen szét semmit.

a légnyomáskülönbség szelet okoz

az azért mégsem olyan, mintha 500 bar nyomással zúdul X négyzetméter keresztmetszeten a víz

nagyságrendileg a föld felszínén kb 1 bar nyomás uralkodik

5000 méter magasan meg kb a fele --> a differencia ilyen jelentős szinteltérés esetén 0,5 bar

az 500 bar nyomás meg NEM költői túlzás a tengerfenék esetén

az pillanatok alatt elmossa bármelyik középkori várat...meg a körülötte elhelyezkedő várost is...meg az egész hegyet, amire mindezt építették

Link a hozzászóláshoz
13 perccel ezelőtt-kor Hulla írta:

Nem akartam belefolyni, mert ez a témakör roppant ingoványos talaj. Ám mint elméleti kérdés kikívánkozik belőlem: Mi történik akkor, ha a földfelszínről a világűrbe nyitja a varázsló a térkaput? 

(Távolbahatás mozaik 100 km felett +50 Mp)

a rúnamagazinos verzió szerint kb mindenki meghal, míg MG verziója szerint semmi

 

 

 

de ha már itt tartunk:

az MG-féle (=csillagkapus) verzió nyilvánvalóan jobb értelmezése a dolognak, mint a rúnás

de akkor meg mi a helyzet a Quiron tengerbe Antoh síkjáról csobogó vízeséssel?

 

 

egyébként ha nem indul be az áramlás, mert mágia, akkor sem tekinthetünk el az átlépéskor fellépő nyomásváltozás miatt fellépő élettani 6ásoktól 

extrém esetekre még a zsilipelés sem megoldás

 

 

 

Link a hozzászóláshoz
38 perccel ezelőtt-kor Hulla írta:

Mi történik akkor, ha a földfelszínről a világűrbe nyitja a varázsló a térkaput? 

Nem sok minden. Ahogy rámutattak, 1 bar nyomáskülönbség az nem túl sok. A közelében nem érdemes tartózkodni, mert erősen vinne a szél (mondjuk a hátlapjánál érdekes örvényeket kavarhat az áramlás), de amúgy Satralis hatalmas, a légkörnek rengeteg időbe telne átkelnie azon a 4 m^2-es nyíláson. Volt pont erről (csak a Földdel, nem egy idegen bolygóval) egy what-if az xkcd készítőjétől. A bolygó amúgy rengeteg levegőt termel is, a vulkánok felböfögnek egy csomó gázt. Yneven vannak vulkánok? Nem rémlik egy se, legfeljebb mágikus eredetű durranások.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...