Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

nos ezaz ezen gondolkodtam én is hogy tolja de az egy dolog irány így nagy próbálj meg tolni egy labdát egy bottal sík egyenes pályán elég nehéz úgy hogy a labda egyenesen guruljon

a másik kérdésem az őselemet mint földet hogy képzelitek el??? és a léget???

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sík, egyenes pályán golyó esetében valószínűleg véletlenszerűen fog mozogni a golyó. Mindenesetre a példában cső volt, pl. fúvócső.

d3st:

Üdv.

Rendben, szóval tegyük félre azt, hogy mozaikmágiához semmit nem értek, meg azt is, hogy talán le van írva az ilyen a szabályoknál de:

Hogyha ugyanakkora nagyságú erőt öszpontosítunk 1cm2 helyre, akkor nagyobb nyomást érünk el azon a területen, mintha 1dm2 helyen fejtenénk ki azt az erőt. Ebből az elgondolásból jön most az, hogy egy 1-es erősségű elemi erőt fejtünk ki, de mondjuk nem egy négyzetdeciméter, hanem egy négyzetmiliméter területre, akkor csúnya dolgokat érhetnénk el ezzel a mozaikkal. A kérdésem tehát, hogy a szabályok megengedik e mindezt.

Való igaz, fizikai erőkifejtés esetében teljesen igazad van.

Ellenben ha jól sejtem alkalmazni akarod valamilyen szinten az EE-re.

Az a helyzet, hogy a szabályok egész jól leírják a dolgot.

az 1cm2-re ható erő elképzelhető az EE nyíl formázásával. Itt a lényeg, hogy ugyanúgy sebez, mint egy hasonló, tényleges anyagból álló nyílvessző, illetve én úgy értelmezem, hogy úgy is viselkedik (sebesség, sebzés, anyagiasság), magyarán ekkor 1Sp sebet képes okozni 1E EE nyíl.

A másik "hasonló" formázás 1m átmérővel (vagy sugárral?) rendelkezik a végponton (csóva), ekkor viszont a csóva adott pontján érvényes E-nek megfelelő mértékben tolja az áldozatot, azaz 5E esetén 25kg-nyi anyagot képes tolni (méterenként csökken 5 kg-mal).

Esetleg a kettő közti "hatóterület" esetén, például 10 cm átmérőjű sugárformázás esetén el tudom képzelni, hogy mindkét formázásra jellemző ÚJ formázást kaphatunk. Azaz például a sugár E-je méterenként csökken, az E-nek megfelelő mértékben 1kg/1E arányban képes eltolni tárgyakat, illetve azoknak 1Sp/1E sebet képes okozni. A sugár sebzése akkor érvényesül, ha a sugár 1 körig rajta marad az áldozaton.

A sugárral nem kell "célozni", illetve nem igényel semmilyen képességpróbát rajta tartani valakin a sugarat. Az áldozat csak akkor menekülhet, ha "fedezékbe" vonul.

"lézerkard": mint tudjuk a kard forma létezhet kardpenge nélkül is, erre utaló megjegyzés található a forma leírásában. Ez nem szokványos alkalmazási módja az elemek formázásának.

Nos, itt elképzelhető egy olyan varázslat, amelyik az EE karddal operál.

Sylvanus féle "lézerkard":

KÉ-je minden esetben 10

TÉ-je a hosszúkardnak megfelelő

VÉ-je szintén

Tám/kör: 2

1-5 E esetében: a sebzés az E-nek megfelelő, áthalad minden anyagon, a kardnak nincs VÉ-je.

6E: 1k6 Sp

7-9E: 1k6+(1-3) Sp

10E: 1K10 Sp

A VÉ csak akkor érvényesül, ha az ellenfél fegyverének sebzésmaximuma 1k6=6, 1k10=10, stb... nem nagyobb a "lézerkard" E-jénél, ellenkező esetben a "lézerkard" VÉ-je a különbség 2*-vel csökken, minimum 0-ig.

(elvként meg lehet fogalmazni, hogy valamely pengés fegyver sebzéséhez hasonló)

A "lézerkard" a sebzése felének megfelelő mértékben 1-1-ben rombolja a különböző tárgyak STP-jét, mivel részben anyagtalan (áthatol az anyagokon, miközben roncsolja azokat)

A használathoz külön képzettség szükséges. A fegyver erőteljesen önveszélyes. Af fegyverhasználat esetében körönként 30% esély van arra, hogy a használó önmagát is megsebzi. Mf esetében az esély minössze 5%.

Tudom, maga a kifejezés eléggé Ynevidegen, de segíti az elképzelését annak, amit én gondolok a dologról.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Sylvanus: Érdekes az írás, a kard, azonban nem vagyok biztos benne, hogy így kell kialakítani az értékeket. Az értékekre gondolok itt főként, de a sebzés is elég különös. Az értékeknél ha a hosszúkard értékeit veszed, akkor azoknak jó része súlyból adódik, az elemi erő pedig nyilván jóval könnyebb (súlytalan?), ezért szerintem teljesen más értékeket kéne, hogy kapjon. A KÉ az stimm. A fegyver teljesen új kategóriának számít szerintem, úgyhogy külön fegyverhasználat szükséges hozzá, és a harcértékei is jobbak kell, hogy legyenek. A sebzés pedig: természetesen van sebzésjárulék, de az, hogy nagyobb E-nél k10et sebezzen nem túl logikus szvsz. Vagy egységes sebzés, vagy fix pontonként változik, ergo 1E - k6, 11E - 2k6, 21E - 3k6 és így tovább...

Mit gondolsz erről?

Maradtam Tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A kard aura formát, a fizikális kardok megerősitéséhez, ideiglenesen mágikussá tételére találták ki.

Ezért is vehet fel rengeteg formár: Pallos, Béltépő, Mara-sequr, Tőr stb...

A kardok passzív auráját, erősiti fel valamely kiválasztott elemmel, mana alapú energia felhasználásával.

Sebzése pedig nem más mint az Elem sebzése.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én sem vagyok biztos benne, hogy így kell kialakítani az értékeket.

Csak leírtam egy hirtelen támadt gondolatomat arra vonatkozóan, hogy milyennek képzelem el a markolathoz kozzárendelt EE kardot.

Ha jól emlékszem olvastam valahol, hogy nem feltétlenül kell hozzá létező penge, ha minden igaz, akkor a rúna cikkben, ami a varázslói tűzmágia formázásait tárgyalta.

A másik amiért beírtam, hogy kicsit feldobjam a topicot, hátha érdekel valakit ez is :)

Akkor sorban:

1.) a harcértékek. Mivel csak markolatról írtam, így az egyik legegyszerűbb formát választottam a varázslat példában, természetesen a kard forma nem kötött, övezhet bármely pengét, vagy a cikk alapján bármely markotlahoz hozzárendelhető hasonló formában.

TÉ: én ide súlytalan fegyvernél a hosszát, könnyedségét vettem. Elvégre, ha a formája hosszúkard, bár a súlya jelentéktelen, de szerintem hasonló támadási gyakorlatokat lehet vele végezni.

VÉ: Mint a TÉ-nél.

KÉ: ez ugye a fürgeség a súlynélkülisége miatt.

Természetesen, mint írtam is, teljesen új fegyverhasználati képzettség szükségeltetik hozzá és még akkor is önveszélyes. Szerintem.

A sebzés: Egyetértek, így is alkalmazható, szerintem jobban is. De 3k6 fölé nem sokkal mennék EE esetében, valamint 10E körül sebezne 1k6-ot, de akkor hasonléó mértékben roncsol mindent, pl. ellenfél fegyverét.

BYCS: Ez sem rossz gondolat :)

Annyival kiegészítve, hogy légies fegyver esetében kizárólag az Elemi Erő jöhet szóba, mint elem. Ez viszont "anyagként" viselkedik, azaz maga a penge áthatolna mindenen, de az azt övező EE azért nem feltétlenül.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hoppá, e mellett meg majdnem elsiklottam :)

pl: Fogok egy viszonylag fürge, ügyes humanoidot (vagy ami alkalmas)

felrajzolom rá a Hűség+Elvakultság bélyeget.Majd 3. fokon légiessé, teszem , és láthatatlanná. és van így egy jó kis követőm aki megtud mindent amit akarok, ezzel zsarolhatom, kikészíthetem, elhitethetem hogyjós, vagy ilyesmi vagyok.

Ha erődemonstráció kell akkor max a "kémemre" nyomok egy hőaurát, ami ugye max hullámzó levegő ként látszik, és a lényem beleáll az e

llenfélbe, sőőtt vele együtt mozog míg akarom.

Asszem működik. De ha nem szóljatok, én improvizáltam.

Majdnem, légies lényt nem övezhet aura, csak elemi erőből, valamint másfajta aurával övezett lény légiessé válásakor eltűnik az aura.

Szóval az "erődemonstráció" nem az igazi, a többi ötletes.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Hmm én ezt még nem olvastam hol volt ez leirva..?

Lehhet hogy elsiklottam valami felett...

No mind1 nem is kell aura ha elötte volt nálam egy kis vére és akkor

Vérszimpátiát aklalmazva rajta keresztül hatok, pl: felrobbantom(tüz kitörés)

Jam és kérdezném ha valaki légies 3. fokon akkor hat rá az elemi tüz és stb?

Köszike!

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A Légiesség mozaiknál le van írva az ETK-ban, hogy légies halmazállapotú lényre vagy tárgyra nem helyezhető Aurává formázott Õselem, ha már övezi, az pedig "leesik" róla.

A kérdésedre válaszolva, a megidézett Õselemek mágikus anyagnak számítanak, tehát útját állják a légies halmazállapotú lényeknek/tárgyaknak. /Ez a Kísértetalak nevű Varázsló varázslatnál is le van írva./

További kellemes játékot!

D

Link a hozzászóláshoz

szerintem túl táp az az egyész varázsló mert gondoljunk csak bele a varázsló szinte mindent tud mint a boszorkány elementálok meg ...-ságok kivételével a tűz varázsló cuccait is tudja de viszont nem tud villámozni :) na meg érzi a zónáján belül a mágiát nagyon egyszerüen szerzi visza a mana pontjait jobb harcos mint a boszorkány és nem csak tőrt használhat (eggyik kalandozó mániája ez hogy varázsló visza csapó ijjal) és nem lehet a pl hoszúkardba sem beleszólni mert a kőnyv ezt mondja : A varázsló fegyvertára: A varázslók

Link a hozzászóláshoz

A varázslóval a legnagyobb bajom az, hogy "A kasztot csak tapasztalt játékosok válasszák!" - sokszor nem tartják be + a rendszer miatt a varázsló kissé nem úgy jön ki, ahogy kéne + nincs egyensúlyban a többi kaszttal + a játékosok félreértelmezik a varázslót (nem a hűűűdenagy varázshatalmával, hanem az eszével kéne elsősprban helyt állnia, vagy nem?).

Ha a kasztot, tapasztalt a világgal többé kevésbé tisztában lévő játékosok választanák, akkor nem lenne visszacsapó csatabárddal rohangászó varázsló. (bocs a rövid hozzászólásért, de dolgom van)

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem

olvasgatva itt a friss hozzászólásokat arra jöttem rá, h az igazság valahol középen helyezkedhet el! ugyanis:

Alu-Salmys an Mures azt mondja, h az ő varázslói fóliánsokkal, meg könyvekkel törődnek, szerintem akkor azok nem kalandozók, hanem könyvmolyok, akik könyvtárak sokaságát bújják, és hihetetlen elméleti tudásuk van; ellenben egy apróbb utcai csetepatéban is pillanatok alatt levágnák őket, hiszen nem tudják úgy és akkor alkalmazni tudásukat amikor és ahol az jó lenne (sorry de ez jöt le az írásodból:D).ez persze még nem lenne baj...

ezzel szemben:

Sir Vágtató varázslója, aki fejvadászklánnál is tanult, meg vmeik kalandban megtanulta használni a visszacsapó ilyat. nos nem a hosszú karddal van a gondom (nekem személy szerint)? hanem azzal, h fejvadászklánnál tanult! na idáig nem nagyon alacsonyodik le egy vari (sztem:D) DE ízlések és pofonok, ha te igy játszod ki a varidat lelked rajta...

a hosszúkard meg teljesen érthető, mert nem minden varázsló az a sablonvari aki alacsony, vézna, a tőr is nagy a kezében és csak a mágiához ért! hanem egy "rossz" dobás következményeként lehet 17es ereje amihez már termetes alkat is jár, és egy minimálisan magára valamit is adó karakter az alkatához megfelelő méretű fegyvert forgat!(sztem) vagyis nagyobb embernek nagyobb fegyver dukál (azért a realitás talaján maradva!:D)!

de ugyanakkor pl: az én félelf varázslóm meg hosszú íjat tanult meg használni meg rövid kardot amit dobni is tud!hogy miért?mert kissé paranoiás attól a helyzettől, h mi van ha elfogy a hatalma, és még van ellenség:D... mert ilyenkor nem sokat ér a vari harci képzettsége, és lássuk be erre jó a fegyver dobás és az íjhasználat - szerintem!:D

na meg ugye mért is kellene görcsösen a leírtakhoz ragaszkodni:D...

tehát valahol félúton van a megoldás egyensúlyba hozni ezt az egészet, h mennyire legyen "harcias", mennyire legyen varázslás mániákus, mennyire könyvmoly...etc

d3stre reagálva:

nem a hűűűdenagy varázshatalmával, hanem az eszével kéne

elsősprban helyt állnia, vagy nem?).

nem természetesen nem azzal kéne!! de egyszer mindent el kell kezdeni az mebernek, mindent ki kell(ene) próbálni és eleinte az embernek nem jut eszébe sok-sok alternatíva egy-egy probléma megoldására,

bé része; ha egy km egy kicsit is felkészül arra h van egy vari is a partyban akkor nehéz szerintem ugy haladni, h a vari nem varázsol egyet sem, egyszerűen ez szinte kivitelezhetetlen. (szvsz)...

nahh most ezt igy röviden és tömören, pedig én nem is értek a varikhoz :D

@valék az alkalmatlankodó

Link a hozzászóláshoz

Sziasz'

A varázsló a legtöbb esetben részt sem vesz az utcai csetepatéban. Az a harcosok dolga. Szintén a harcosok dolga, hogy őt, a mágia avatott mesterét az igazi ellenfél, az ellenség varázslójának közelébe juttassa. Addig nem fogja a hatalmát pazarolni.

Szintén nem fog stratégiát kidolgozni és taktikát alkalmazni, mert nem hadúr ő, még ha magas is az intelligenciája. Ez a csapat "okos" harcosának a dolga, úgyis a "szakmájába" vág. A varázsló rejtvényt fejt, intrikál, politizál, illetve pokollá teszi az emberek életét a szeszélyeivel ;)

Egy büszke kalandozó varázsló az ellenfelet, a kihívást keresi és egy harcosban ritkán találja meg. Ezért van olyan sok varázsló Mr. Johnson.

Egy varázsló egy utcai csetepaté kimenetelét 10 manából el tudja dönteni. Ha a másik oldalon is van mágiahasználó, akkor az már nem utcai csetepaté. Az már háború...

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

A fejvadászklán az OK hogy erős csak az előtörténetben úgy volt, hogy gyerekkorában, amikor az Elf szülei Erigowba költöztek hadvezetni, akkor őt bedugták a Dorani v iskolába, mert az milyen híres.

Azt ki is járta még gyerek korában, de aztán unta magát, és amikor az utcán sétálgatott egy fejvadászklánnal épp találkozott akik heccből meg akarták ütlegelni mer hogy gazdg gyerek, aztán a fíú varázsolt, és mivel tetszett neki a harcos dolog, beállt közéük. teccik érteni.

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Huszár őszinte elismerés szívemből szóltál.

A fejvadászklán az OK hogy erős csak az előtörténetben úgy volt, hogy gyerekkorában, amikor az Elf szülei Erigowba költöztek hadvezetni, akkor őt bedugták a Dorani v iskolába, mert az milyen híres.

Azt ki is járta még gyerek korában, de aztán unta magát, és amikor az utcán sétálgatott egy fejvadászklánnal épp találkozott akik heccből meg akarták ütlegelni mer hogy gazdg gyerek, aztán a fíú varázsolt, és mivel tetszett neki a harcos dolog, beállt közéük. teccik érteni.

Bocs a sok dumáér

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

0. Lásd be, azért ez így elég necces. Az, hogy egy varázsló kijárja az iskoláját (kb. 16-20 év) és ezután elkezdi unni magát, nem valószínű. ilyen gyakorlatban nincs.

Épp találkozott egy klánnal?

1. Doranban elég kevés fejvadász lehet, ugyanis ott magiokrácia van, bűnözés gyakorlatilag nincs, az alvilági szervezetek erőteljesen vissza vannak szorítva, a mágusok, és varázslók tartják a rendet

2. egy fejvadászklánnal, vagy akár egy tagjával nem találkozik "csak úgy" véletlenül. A földön sem találkozol nap mint nap bérgyilkossal, ugye? Tudom, nincs értelme hasonlítgatni, de attól még hogy egy világ fantasy, még van realitás.

3. B

Link a hozzászóláshoz

Talán itt ott lehetett a férre értés hogy ha én jól emlékszem akkor erigowi volt csak éppen doranba járt varázsló képzőbe. És az nem fejvadázs klán volt hanem ember vadázs ami kicsit külömbözik és arról hogy milyen fegyvert használ az izlések és pofonok csak ugye amit a könyv mond általában "szent" és had ne mondjam el mit mond a könyv. És az már a játékos szivén szárad hogy hogyan igazgatja karakterét. És a játékos rontja el a saját játékát avval ha tól táp vagy nem éppen szabájszerü mentalitásban. És a testes emberhez testes fegyver nagyon igaz csak asszem 12 ereje volt a varinak. De varázslónál az nagy főleg ha elf. Na de mindegy. ő karaktere és ő tudja mit akar vele. :D

Link a hozzászóláshoz

Sziasz'

Teljesen elképzelhető, hogy egy varázsló egy fejvadász-klánnál mint orvgyilkos szerepeljen. A tökéletes példa valami hasonlóra a Dűne híres-hírhedt alakja, Thufir Hawat, a mentát orvgyilkos. Ez is egy specialitás, amit csak ez az egy adott karakter tud. Mondjuk az ziher, hogy a specialitását a klán tökéletesen ki is használja. Megfelelő ellenfelek, etc.

Az, hogy az utcán összeverték a varázslót a "fejvadászok" szintén előfordulhat. Ki tudja mi van a háttérben. Ki tudja mi volt az ok. Élelmes Dm ilyenkor már jegyzetel...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én a M*-on belül gondoltam, hogy ilyen nincs.

Azt is írtam, h csak indokkal verik meg. pl. mert beleártja magát az ügyeikbe, vagy ő a célpont, és a ráikesztés volt a feladat, etc. De csakúgy belekötni...erre meg beáll közéjök...

Légyszíves válaszoljatok a többi pontra. Thx

Ja, most nézem, ha már erigow, akkor....ott mintha nem kedvelnék az elfeket...egész pontosan sportból vadásznak rájuk meg hasonlók. Vagy az egy másik északi ország? (nem, nem Toronra gondolok) :roll:

Link a hozzászóláshoz

Teljes egészében egyetértek Pred mesterrel! Az összes pontban.

Kétlem hogy akármelyik Doranban tanult varázsló leállna a fejvadászklánok sötét "söpredékével". Főleg verekedni? Az élelmes km ilyenkor a. sírva hazaszalad b... asszem a :P

Akármilyen jóhiszemű is vagyok... te ugye nem DnDvel kezdtél? :D Mert az nem éppen magus... dndben, dűnében, más világokban előfordulhat ilyen, de Yneven igen valószínűtlen... Szvsz

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...