Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Hell oh!

Nos ti vmit félreértettek, először is csak akarták megverni, mer milyen szépfiú, gazdag, "és hogy lenézi a csórókat, ezt csak gondolták, csak szegény elf lévén a vérében van a hiúság.

Ugye meg akarták, támadni de nem jött össze mert varázsló és varázslolt, csat jött a kifáradás, és a fejvadászok elfogták, de mivel látták rajta hogy jó képesséű mindennel telebeszélték az egyébként is gyerek fejét. Ki varázsolni nem tudta magát, mert azért első szinten az nem könnyű. Belátta, hogy jó ott neki, aztán megtanúlt álcázás, hosszúkardoz használni (a 12 erejével) És amint tehette elszökött Erionba.

Link a hozzászóláshoz

Hmmm..... hmmm... hümmhümmm..mm..

Nekem kicsit sántít, bocsi, hogy belekötök, de:

Elf? Gyerek? 1. szintű? Jó ott neki?

Az a varázsló igen lassan fejlődik, ha fejlődik, aki elszakad 1. szinten, pelyheddző állal Dorantól, ugyanis magától nehezen fogja megtanulni az új formulákat, diszciplinákat, etc. Vagy nem? + A dorani renegátokat nem üldözik?

Mit kerestél egyátalán az utcán? :P Vagy bárban vagy nemtudom hol? :P

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Pred: Úgyérted azon kívül, hogy a jelmágikus varázstárgyak a rúnamágikus varázstárgyak?

Okés vegyük át a dolgot komolyabban.

Szóval a Jelmágia fejezet alá tartozó rajzolatokkal nem varázstárgyak készülnek. Pusztán mágikus hatalommal feltöltött jelek. A hordozó 1 kivétellel nem lesz mágikus (Mágikus Aura Varázsjel), erre még a későbbiekben visszatérek.

Ami még megzavarhat, az a változás varázsjel és bélyeg, ezek ugyanis a belefoglalt TAM mozaik(ok) hatására mágikus anyaggá változhatnak.

Az ETK írja a Rúnamágia fejezetben, hogy a jelmágia terület varázstárgy alkotással foglalkozó részterülete. Mint közismert ezen varázstárgyak általános jellemzője, hogy a Mágikus Aura Varázsjel terjeszti ki a belefoglalt rúnák által szimbolizált mágikus hatalmat a tárgyra/tárgyba. Ezen tárgyak tényleges varázstárgyak, anyagukban mágikusak, illetve átjárja azokat a rúnák ereje.

Ezzel szemben a jelmágikus rajzolatok lényegében nem különböznek a varázslatoktól, önmagukban sugároznak (nem leplezhető) mágiát. De maga a rajzolat hordozó anyag lényegtelen.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Vágtató előtörije nekem tetszik, csak sajnos nem egy varázslókarakterre van kitalálva. Én ezt inkább egy sima harcosnál tudom elképzelni, vagy valami hasonlónál, mondjuk Gorvickban. És akkor már meg is van magyarázva pl. a váltott- többkasztúság. Megverték, megfélemlítették, de úgy találták, hogy végülis szükségük van rá. :D

Fejvadász- boszorkánymester kari például. Vagy valami más.

És még az anyai nagyapja követett el valamit a fejvadászklán egyik tagjával szemben, de náluk már feledésbe merült... és így korrekt. De ugye mindig csak a máséban látjuk meg a hibákat. ;)

Nem vagyok egy nagy előtöri író, úgyhogy még ebben is lehetnek gigszerek.

Lafi

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sír Vágtató

Alapvetően könnyebb megmagyarázni egy törpe varázslót, mint egy fejvadászklánhoz csatlakozott doranit.

Egyébként egyszerűen finomíthattad volna azzal, hogy eleve a fejvadászklánnál tanult varázslónak, ugyanis, ha jól emlékszem a legtöbb fejvadászklánnál folyhat/folyik mágiahasználó képzés, az esetek egy részében varázsló is.

A legtöbb embernek itt egyébként az szúrta a szemét, hogy Doranban tanult ráadásul elfként, majd csatlakozott fejvadászklánhoz. Komolyan kicsit húzós.

Egyszerűen csinálhattál volna egy, embervadász csoporthoz csatlakozott elfet (vagy inkább félelfet), akit valamilyen szolgálat, felkérés, stb. fejében kiképeznek a fejvadászcsoport varázslói elvei szerint.

Emlékszem a kezdeti időkben (meglehetősen régen) nekem is volt olyan ember adronpapom, amelyik pyar kisnemesi családból számazott, a család elküldte tanulni a lar-dori egyetemre, de menet közben megtetszett neki Adron hite és a tanulmányait "félbehagyva" átkérte magát a papi hivatásra.

Link a hozzászóláshoz

Sziasz'

Még mielőtt az UT kijött volna volt egy gnóm varázslóm. Hatalmas subában járt, mert egy boszorkánymester megátkozta és mindig fázott. Volt még egy hatalmas ekhós-szekere, amire az "út szélén talált" érdekességeket gyűjtötte. Olyan ezermester féle alaknak játszottam ki. A legszebb az volt, hogy a tűzvarázsló - másik csapattag - meg akarta sütni a húst a semmi közepén, de csak a hús volt neki. Kis gnómom előkotorta a rostot, a serpenyőt, olajat, sót, borsot, fűszereket. Olyan szórakozott ezermester felállás.

Azt nem kell említenem, hogy a mechanomágia és a jelmágia avatott mestere volt, de kicsit lassabban varázsolt, mint az átlag varázslók.

Szerintem ez is belefér egy varázslóba.

A lényeg az, hogy egyéniség legyen. Nincs sok varázsló még Yneven sem, mindegyik egyéniség. _Nincs_ sablon.

Link a hozzászóláshoz

Az mulatságos lehet igy játszani :D De sir vágtató karakterét már én is unom egy kicsit. Na de egy pap megtanulhatja valahogyan a runamágia mf-át pl pyaronban az okultmicsodák egyetemén. Mert az tök muris a kyel pap aki runamágiál és még klausztrofóbiás :D Na meg nálatok mint km-ek gyakori a varázsló pl az hogy a vajákos varázsol neked eggyet. Na meg van olyan hely ynev en ahol üldözik őket az is szar bennük hogy a legtöbb helyen tisztelik őket azért mert milyen ügyesek ennyi erővel a boszorkány mesterek is tisztelhetik. A varázsló lehet legalább olyan gonosz mint egy BM tény hogy a BM mágia nem a jótettekre koncentrál de mérgeket semlegesitenek akkor akár mit. De ez akkoris hü*eség. Az lenne a jó ha eretnekkedés lenne. Üldözés kis izgalom pl vari menekül a felbőszült tömeg előlakik mellesleg meg akarják égetni (boszikat üldözik) domvikoknak külön van boszivadászaik (papok paplovagok 2) na röviden ennyi

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Tisztelt Juri Legközelebb ne írj *censored* ez nem föld hanem Y-NEV, tudod??? Amúgy idézem:

"Létezik egy világ melyet istenek alkottak,

de emberek uralnak.

Egy világ, melynek háborúit mágiával

és acéllal vívják..."

Milyen uncsi lenne, ha csak acéllal vívnák, mer Juri gondoskoduik róla, amúgy ha a varázslókat, a BM-eket, B-kat, üldözik, akkor még a Harc,-Kardművészeket, Papokat, Tűzvarázslókat, Bárdokat, egyszóval szinte az összes kasztot. Mi maradna a harcos, mer annak még a pszi hez sincs köze, kérdem én mi ez???

És a Bm-eket a feketemágia miatt üldözik nem a mágia miatt!!!

Azontúl lehet, hogy feltaláltam a spanyol viaszt, de asszem tud a varázsló runamágia nélkül is varázstárgyakat csinálni.

Pl: Kisugárzó varázsjel (20Mp-os), Elemi erő aura 10-e, gyűrü belseére vésve, akkor ez a páncél gyűrü 0 MGT 10Sfé kell jobb??? Jobb mint a védő köppeny és csak 30Mp.

Link a hozzászóláshoz

Ne felejtsük el, hogy a BMeket sem üldözik mindenhol, sőt ahol üldözik őket ott is lehet inkább megtűrik, minthogy használja az erejét a település ellen, így csak legfeljebb rossz szemmel nézik őt arrafelé, az emberek félnek tőle, de nem mernek semmit tenni, legfeljebb értesítik a felsőbb hatalmakat.

Hozzáteszem még: a varázslóbácsit meg a többieket is üldözik pld Shadonban, mert egyedül domvik papjai használhatnak arrafelé mágiát.

Továbbá: a dorani varázslók egyátalán nem a gonoszságukról hírhedtek. Sőt, állíthatni, hogy a gonosz nem igen van bennük jelen.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sir Vágtató:

Hát föltaláltad a spanyolviasz egy új változatát. :)

De hogy konstruktív is legyek.

A kisugárzó varázsjelhez olvasd el a végrehajtó varázskört.

Ugyanis a lényeg, hogy csak 1* használható, utána fel kell tölteni, a hatóidő is a belefoglalt varázslat hatóidejével egyezik meg, ami 10E aura esetén 2 kör.

Az az egyetlen "szerencse", hogy komplett varázslat foglalható bele, ugyanis létezik egy olyan szabály a jelmágiában, hogy jelmágikus rajzolatra nem alkalmazható tér-, idő- és szimpatikus mágia.

Amit szőrős szívű KM úgy is értelmezhet, hogy a kisugárzó varázsjelbe foglalt varázslat hatóideje nem növelhető.

A másik probléma, hogy a varázsjelek pénzérme nagyságú rajzolatok, ami azért jellemzően nem fér el egy gyűrűn egyszerűen (kell egy pénzérme nagyságú kiegészítés).

Az aktiválás ugye a 20 mp-os változat esetén érintés, szóval jól kell elhelyezni a rajzolatot.

Ja és NEM lesz varázstárgy, pusztán egy olyan tárgy, amin jelmágikus rajzolat van.

Az viszont kétségtelen előnye, hogy sérüléskor nem "robban fel", ellentétben ugye a védőköpennyel.

Másrészt én negyon óvatosan bánnék a kisugárzó varázsjellel, lehetőleg minél kevesebb ilyen tárgy legyen varázslónál. Nem játéktechnikai szempontból, hanem pl. a Km-ek kevéssé szokták díjazni a kisugárzó varázsjelek tömegével ellátott varázslókat. Azon túl persze, hogy nem túl elengáns és stílusos.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerencsére nincs öntöltős változata.

Egész pontosan erre jó (ahogy írtad is):

De végül is lehet szerencse pénzes dolog is, és védekezés helyett csak meegfogod 1szer és 10-es Sfé két körig.

Amúgy igen, ez egy jó ötlet, de egy védőköpeny kategóriákkal jobb ennél, a drágakőmágikus varázstárgyakról nem is beszélve. Persze ezek varázstárgyak.

Szóval, ha figyelsz a kisugárzó varázsjel korlátaira, akkor valóban sok mindenre jó. És figyelj rá, hogy véletlenül ne nagyon érintsd meg.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

A sérült varázsjelekből fölszabaduló mana csak az újtekercs rendszerében okoz robbanást (először) Az ETK rendszerben nincs említés róla.

Ha már beugrottam válaszolok Sir Vágtató!

A jelmágia a jelekben tárolja a mágiát, a rúnamágia, a jel alapját képező tárgyat ruházza fel a hatásokkal (mely a mágikus aura varázsjel hatóereje alatt áll).

Link a hozzászóláshoz

Jó kis varázslód lehet Sir Vágtató. 8) 8) 8)

És még hány fél pénzérmenagyságú varázsjeles mágikus tárgyad van?

De én nem fogom bántani szegény délceg magas varázslót.

Először is a BM sokhelyütt megfordul. Valóban Shadon a legzárkózottabb a mágia terén. Kicsit túlzás lenne csak a papokra redukálni a dolgot, de tudom hogy értette d3st. Szóval Domvik kegyéből lehet ott mágiát használni. (büntetlenül)

2 kör?

Hát ha neked az jó? 1* talán elég. Egyrészt mert arra sem elég hogy visszanyerd a manád ha elfogy, másrészt 10SFÉ nem egy világ, ha már téged támadnak. (Nyilván a varázslóra fogják a nagyobb erőt szánni.)

Te is olyan 30-40varázsjel a zsebben típus vagy?

Ja igen. És a legfontosabb. MÉLTATLAN egy varázslóhoz ez a varázsjeles izé. brrr

Link a hozzászóláshoz

Sir Vágtató!

Nem tudom kérdés e még számodra, de a rúnamágiával szinte bármit meg lehet csinálni. Mint ahogy ezt írják a fejezetben, a könyvben felsoroltak csak példák. Arra szolgálnak, hogy megfejtsd a szabályaikat és ezéltal olyan tárgyakat készíthess, melyeknek meg kell felelni bizonyos irányelveknek, megakadályozva azt, hogy orrba-szájba tápold őket.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Pedig elég nagy különbség van a 2 dolog között.

Nagyjából, ahogy Takeda írta:

A jelmágia a jelekben tárolja a mágiát, a rúnamágia, a jelsorozat alapját képező tárgyat ruházza fel a hatásokkal (melyet a mágikus aura varázsjel segítségével terjeszt ki rá).

A rúnamágia egész pontosan szabályok szerint a Jelmágia fejezet varázstárgy-alkotással foglalkozó részterülete.

De persze egyszerűbb lenne áttanulmányozni a Jelmágia fejezet bevezetőjét, valamint a Rúnamágia bevezetőjét és elég sok különbség feltűnne.

Sylvanus

U.i.: nem véletlenül említik ám a varázsló kasztnál, hogy "nehéz".

Link a hozzászóláshoz

Hali!

Ezidáig nem nagyon írogattam ebbe a topicba, mivel nem próbáltam még ki.

De nemrég kipróbáltam(pár hónapja), és nagyon élvezhető. Az mondjuk kicsit sokáig tartott, hogy megtanuljam és megértsem a varázslatait, de megérte.

Amúgy szvsz nem túl nehéz kijátszani, de tényleg sok tapasztalatot igényel.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Hékás kimondta, hogy túltápolom, a varázslómat, amúgy a tizes sfé, csak Példa...

Az én varázslóm elf révén nem szeret harcolni, és inkább azt élvezi, ha irányítja az ellenfeleket, és nagyúrnak, és misztikumnak nézik...

Azonban ha harcra kerül a sor meg kell védenije magát...

Erre három jelmágikus tárgya van:

-a fémpénz ami 3 fokon légiessé teszi (ez a menekülést profin szolgálja)

-két szimbólum a köpenye belsejébe hímezve egy asztrál, és egy mentál

-Asztrál: félelem azthiszem 45-ös erősség

-Mentál:Kábítás azthiszem 30-as erősség

Most nem mondhatjátok, hogy túltápolt, de ütős (3. szinten)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...