Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

ÜDv!

Õ is egy kalndozó itt a honlapon.Nem mellesleg a kedvesem.

A kricsmiben ismertem meg. :D

Nem szeretek pasizni ilyen helyeken :)) De a zenéért, meg a társaságért elmennék, majd egyszer ha sok pénzem lesz és Pesten járok, addig sajnos esélytelen, egyre drágább utazni is.

Most vettem jegyet, egy százassal több megint... lassan ráállok a bliccelésre, mert ennyiért nekem nem éri meg. :(

Link a hozzászóláshoz
Ami a Macskajaj-t illeti, arról annyit, hogy én idegileg nem bírtam végig nézni. Annyi agyat fárasztónak és unalmasnak találtam (bocsánat azoktól, akik szeretik), hogy képtelen voltam tovább a dvd előtt ülni, lekapcsoltam és éltem tovább boldogan az életemet.:)

Tény hogy valahol kicsit nyomasztó film, de szerintem nem kell komolyan venni :)

Jó, nekem is eszembe jutott, hogy nálunk a faluban van, aki így él... de azért nevettem én is rajta, és jó filmnek tartom :)

Macskajaj nyomasztó?

Nekem egyszerűenc csak sz*r az egész :D. Semmi nyomasztó sem volt számomra benne. :) Olyan gagyi volt, meg, mint az Üvegtigris is...

Igazából nem tudom miért lenne nyomasztó, ezt én értem.

Link a hozzászóláshoz
ÜDv!

Õ is egy kalndozó itt a honlapon.Nem mellesleg a kedvesem.

A kricsmiben ismertem meg. :D

Nem szeretek pasizni ilyen helyeken :)) De a zenéért, meg a társaságért elmennék, majd egyszer ha sok pénzem lesz és Pesten járok, addig sajnos esélytelen, egyre drágább utazni is.

Most vettem jegyet, egy százassal több megint... lassan ráállok a bliccelésre, mert ennyiért nekem nem éri meg. :(

Na igen, ezek a jegyárak...

Bár azt hittem, úgyhogy én Pest és Kecskemét között ingázok, hogy drágább lesz, de csak 1000ft oda-visza. Nem tudom mit olvastam, mikor 1300-at néztem, vagy haluztam be a neten. :)

Link a hozzászóláshoz

A Pest-Zalaegerszeg viszonylat sem sokkal szívderítőbb... így csak ámultam amikor Morgihoz mentem Pilisvörösvárra... nekem az ami ott nekik már megszokott vonat volt.. valami ufónak tűnt :) És bár amúgy nem tartom magam túlzottul butának, ez azért odavágott, és csak álltam hülyén... az viszont kérdéses számomra, hogy mijé egy-két órás utakra küldik a szép, jól felszerelt vonatokat, és mijé annak az embernek kell zötykölődni, aki 4-5 órát utazik, át a fél országon. Persze az IC-k szépek, kényelmesek... csak egy főiskolásnak manapság majdhogynem megfizethetetlenek.

Link a hozzászóláshoz
Persze az IC-k szépek, kényelmesek... csak egy főiskolásnak manapság majdhogynem megfizethetetlenek.

Az a nagyon nagy baj, hogy már lassan nem csak a főiskolásoknak :roll: . Még egy két áremelés, és azon dolgozó felnőtteknek is megfizethetetlen lesz akik, mondjuk úgy hogy "folyamatosan" igénybe veszik a vasutat.

Link a hozzászóláshoz

VENES:

Macskajaj nyomasztó?

Nekem egyszerűenc csak sz*r az egész

:roll:

Miért?

RAZE:

Azt hiszem most esett le, hogy a múltkor miért húztad fel magad a Solaris-on, úgyhogy utólag tartozom egy mea culpa-val! :viragos:

FELON:

Persze az IC-k szépek, kényelmesek... csak egy főiskolásnak manapság majdhogynem megfizethetetlenek.

Az IC-k nem igazán kényelmesek. Legalábbis nekem. Nem igazán 2m magas emberkékre tervezték valszeg. Ezért erőteljesen személy párti vagyok, ott legalább elfér a lábam :lol: (ha nem ül szemben senki)

Az ára meg...

Én akkor néztem nagyot, mikor megvettem az első Bp-Miskolc retúromat diák nélkül, NEM IC-re. Majdnem 4 ropi. Remek.

Link a hozzászóláshoz

Tény hogy valami nincs rendjén a vasúttal... iszonyú drága a jegy, rosszak a vagonok, mégis folyamatos hiánnyal szenved.

(Nekem pl nem éri meg a jegy, komolyan... diákkal 750 Ft pestig az út, másodosztályon, olyan körülmények között, ahogy a vágóhídra viszik a marhákat...)

Link a hozzászóláshoz
nekem az ami ott nekik már megszokott vonat volt.. valami ufónak tűnt :) És bár amúgy nem tartom magam túlzottul butának, ez azért odavágott, és csak álltam hülyén...

Jah igen, ha jólsejtem a kis piros "féregre" gondolsz. Nem lenne hülyeség máshol is alkalmazni, de annak a vonatnak nem elég az a minőségű sínpálya, ami mondjuk Ebes-Debrecen felé van ( azon székek támlája amikben nem űlnek, jó 30-40%-os kilengéssel dolgozik arrafelé, és mégcsak nem is fékezünk :lol:) De ez már megint a Mávot minősíti.

Link a hozzászóláshoz
Tény hogy valami nincs rendjén a vasúttal... iszonyú drága a jegy, rosszak a vagonok, mégis folyamatos hiánnyal szenved.

A mávnak az a baja - ebből akartam szakdogát írni. már megbántam, hogy nem ez lett - hogy rossz a vezetés.

Még azt a részleget, ami nagyon nyereséges lenne - máv cargo - is sikerül rosszul üzemeltetni. Egyszerűen nem versenyképes.

Példa:

Miskolc - Békéscsaba, 1000 tonna árú.

Vonattal:

- Szólj előre 4 nappal

- TAL

Link a hozzászóláshoz

Phoenix.. hát ja :) Én is rettegek attól, hogy egyszercsak már nem kérhetek diákot jogosan. Aztán akkor totál be leszek korlátolva a közvetlen környezetembe, mert hát nem lesz se idő, se lóvé az utazásra.. uccu neki nagybetűs élet :)

Igen, hát a kilengések.. meg a belengések, hogy itt-ott csapolják a M

Link a hozzászóláshoz

Elég sűrűn utazok Zalaegerszegől Debrecenbe, de csak és kizárólag ICvel utazok pestig. Az út ennek ellenére három és fél óra, ha közben nem jön közbe semmi, ami viszont elég sűrűne lőferdül, így a négy, négy és fél órás vonatutak mondhatni már az életem szerves részei. Érdekes mód Pestről Debrecenbe a gyorsvonat leér három óra alatt, az IC 2 2ésfél óra alatt az útvonaltól függően. Pedig nincs ekkora távolsági különbség...

Egyébként én így a retour diákért 500km-re 2600 Ft-ot fizetek, plusz a két három IC. Szóval veszélyes.

De nemtudom mért ems zoktuk meg ebben az országban a riasztó hülyeségeket még ezalatt a tizen-huszonegynehány év alatt :P

Link a hozzászóláshoz
Elég sűrűn utazok Zalaegerszegől Debrecenbe, de csak és kizárólag ICvel utazok pestig. Az út ennek ellenére három és fél óra, ha közben nem jön közbe semmi, ami viszont elég sűrűne lőferdül, így a négy, négy és fél órás vonatutak mondhatni már az életem szerves részei. Érdekes mód Pestről Debrecenbe a gyorsvonat leér három óra alatt, az IC 2 2ésfél óra alatt az útvonaltól függően. Pedig nincs ekkora távolsági különbség...

Egyébként én így a retour diákért 500km-re 2600 Ft-ot fizetek, plusz a két három IC. Szóval veszélyes.

De nemtudom mért ems zoktuk meg ebben az országban a riasztó hülyeségeket még ezalatt a tizen-huszonegynehány év alatt :P

Ez annyira durva. Bocsi, hogy ezt írom, gondolom fiúk nem szeretik hallani, de sajnállak.

Nem kis költség a dolog és tényleg csak IC-vel érdemes, mert egyébként egy egész napot lehetne utazgatni... :?

Ilyenkor érzem azt, hogy semmi jogom sincs nyavajogni az miatt, hogy Pest-Kecskeméten emelték a jegyárat és hogy jajj de hosszú a másfél órás út.

Ha belegondolok, simán ingázhatnék is. :D

Link a hozzászóláshoz

Aloha!

Mikor kirugtak a koliból én is ingáztam napi 165 km-t ami 3 óra utazás Berekfürdő-Karcag busz Karcag-Szolnok vonat ami a 7 hónap alatt megutáltatta velem az ingázást és a fél 5 kor kelést, így muszály vagyok kolis lenni, de a legrosszabb hogy én hétvégén utazom főleg és nem az iskola irányába és ha megszüntetik a diákkedvezményt jobban megéri nekem egyszerű simsonnal közlekedni a környező falvakba városokba. szóval vicces szerintem, de hát ha a szavazók többségének így jó.

Nekem mind1 imádok motorozni

:)

asszem ennyi

peace

Link a hozzászóláshoz

Nos igen... a kis piros "féreg" :D. Valóban nagyon kultúrált, tiszta légkondis egyszóval király. Akik az Esztergom-Nyugati vonalán utaznak valóban szerecsésnek érezhetik magukat, hogy legalább tiszta vonaton utaznak. Na de kérem! Mi értelme van csúcsszuper vagonokat venni, ha a vágányok életveszélyes állapotban vannak?! Véleményem szerint a vagonok a maximális sebességüknek a felét sem tudják így kihasználni. A másik meg hogy egyetlen vágány van! Néhány megállónál van csupán több vágány, ami azt eredményezi, hogy a bevárások miatt átlag MINIMUM 20 p-et késnek a vonatok. Csodálatos szervezés! Hogy az Újpesti hídról ne is beszéljünk. Konkrétan életveszélyes... brrr. Minden nap át kell mennem rajta és komolyan halálfélelmem van.

A szegedi vonal mellett megemlíteném még a fantasztikus békéscsabait is. Amikor aktívan jártam rajta, egy évben két felsővezetékszakadást éltem meg. Ennek a két alkalomnak a késései összeadva röpke 10 órát tesznek ki. A többi átlaga úgy 40 perc, hogy még csak véletlenül se érjem el a vörösvári csatlakozást, ami még egy órát rádob.

Csak az a vicces az egészben, hogy hiába dühöngök, toporzékolok, akkor se tehetek semmit. Volánnal nem utazom mert még így is, hogy felemeltée a M

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem!

Ugyan én nem járok ennyit vonattal mint az előtem szólók,de ha egy évben egyszer utazik a család kedvezményekkel együtt is kb10és 15 ezer forint között mozog.Mindezt úgy hogy nekem diák kedvezményem van,a szüleimnek (mivel édesapám a bkv-nál dolgozik) 50% kedvezményük,de a bátyám teljes árat fizet a 220-250km-es távra.

A vagonok enyhén szólva hagynak kíváni valót maguk után,a toalet meg egyenesen undorító.

A vonat szt hiszem Romániába megy,püspökladánynál az elejét lekapcsolják és az megy tovább Nyíregyházára.

Szerencsémre egy évben csak egyszer utazom.(bár így a nagyima tcsak egyszer látom egy évben :cry: )

Aki meg sokat utazik, annak kitartás.

És bár tudom nem vígasztal senkit,de a bkv is piszkos és drága.

Link a hozzászóláshoz

Gem :)

Köszönöm a hétvégi játékot, én halálra röhögtem magam :) Remélem te is élvezted, és nincs harag a lövésért ;)

UI: Megnéztem az Akirát... de nem mondanám, hogy közelebb kerültem a megoldáshoz. Inkább csak annyi jött le, hogy "k**** nagy sz**ban" voltunk!

Link a hozzászóláshoz

Speciel mókás volt a jelenet dehát ilyen a két eltérő mentalitású és környezetű karakter összjátéka :)

Egy utcán felnevelkedett ork motorosbandatag, akinek a mindennapi túlélését az jelenti hoyg jobban félti a saját seggét minden másnál, és egy tünde (EMBER volt az :) by Andoron) bérgyilkos kicsit más körülméynek között élnek és mozognak :)

Míg nekem normális és erkölcsileg nem elítélendő dolog otthagyni egy vírussal töltött tároló edényt a pusztulat közepén, addig egy más környezetben nevelkedettnek bizony komoly problémái lehetnek a dologgal :) És szerintem ezt hívjuk úgy hoyg szerepjáték, mindketten játszottuk a karaktert éshát nem éppen pozitívan sült el :) De mindneképpen vicces volt :)

És hogy a hétvégi megjegyzésedre még eygszer reagáljak: Én SOSEM adom fel :) (Legalábbis addig nem amíg mozogni tudok :P , de néha még akkor sem ha nem :D )

Link a hozzászóláshoz

Azt vettem észre Gem :)

Én már majdnem éhen haltam.. (tudod mekkora tortát ette meg, mire nem szédültem?? :D ), de te mg mindig ütötted őket :) Azért fogom emlegetni ezt a játékot, és kicsit visszahozta a kedvem (kicsit?? nem is kicsit...) a Shadowrunhoz a játék, meg a film is.

Szerintem majd nézd meg te is, nem biztos az, hogy vírus volt a dobozkában...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...