Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Dumaterem

Recommended Posts

Nem konspirálunk a múlt hétvégi Shadowrun játékról, mert ha netalántán továbmesélem akkor, majd lehet elképzelni mi lesz.

Bocs az egysorosért.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

Lenne egy kérdésem próbáltátok már számszerűsiteni az értékeitet megadni képeségeiteket mintha csak ynevi karakterek lenétek?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Üdv.

Lenne egy kérdésem próbáltátok már számszerűsiteni az értékeitet megadni képeségeiteket mintha csak ynevi karakterek lenétek?

Próbálni próbáltam, de nem sikerült :lol:

A szellemi képességek + szépség nem belőhető sztem...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Üdv.

Hát Inteligencia még csak csak. De a szépség elégnehezen bár az semlehetetlen.

OFF

Nekem ilyen szempontból a "Witchcraft" rpg rendszere* tetszett a legjobban.

Ott intelligencia nincs (a játékos saját intelligencia értékét használja gondolkodásra) ellenben műveltség van (ugye a lexikális tudás).

A szépség ott úgy van megoldva, hogy alapvetően mindenkinél "0", azaz egy átlagos egyede fajának. Ha szép/vonzó akarsz lenni, akkor képzettségeket (bizonyos pontért cserébe), képességeket (valamilyen hátrányért cserébe) kell felvenni:

pl.

"szexi dög" képesség ad +1et

"smink és kozmetikumok" képzettség ad +1et

*a Witchcraft egy ingyenes rpg, alapvetően egy képzettség alapú horror játék, szerintem nagyon gáz világképpel. Ellenben maga a rendszer nagyon jó, egyszerű, gördülékeny, nem veszi el az időt a szerepjátéktól.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem kedves kalandozók!

Remélem sikerül megnéznetek az alábi linket:

(Kiara megadja a linket privátban, aki kéri.

Üdv

Szerk.)

Kicsit idegesítő.De vicces. :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

:twisted: Most azt kéne mondanom hogy rotfl, de nem mondom. Hét évig jártam vonattal rendszeressen. Jelentős mértékben hozzájárultak hogy az idegi állapotom ott van, ahol. Amúgy a világ legnagyobb találmánya a tömegközlekedés! :-D Amíg diák voltam, relatív könnyű és ojcsó volt Pestre feljutni, mert reggeli München-Bukarest járat Győr után csak Kelenföldön és a keletinél állt meg, nem kellett rá semmilyen pót vagy helyjegy, és másfél óra alatt felért, alig ötszáz Forintért. És így nyolckor után pár percel már helyben voltam. ezen kívül várni is alig kellett rá (elvileg) mert ugye az első "vidéki" járat így negyed órával előbb ér be. A gond ott kezdődött hogy felfelé legkevesebb tíz percet késett, ami M

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Szijjasztok!

nos, én csak annyit fűznék hozzá a témához, h én világéletemben szerettem utazni:) kcsi koromban, sőt még most is alig várom, h kocsizhassak -egyelőre nem vezetek, de készülget a jogsim, szval ne gyeertek Db-be:) - vagy h egyszerűen vonatozzak:) és sajnos, megtaláltam idővel agynege pontom és a legjobb módját annak, h anyagilag tönkrevágjam a családom:) eddig nem sikerül, remélem még tartani fogom ezt a formát:)

hát, remélem azért csak nem szűnik meg a diák különben az eddigi Db-Zeg közötti vonal a húsz roppanóst fogja súrolni, ami a megszokott 5-6 körüli összeget nagyban übereli...

bkv: hmm...háát... maradjunk a sárga szöcskénél:)

helyesírási és foglamazási hibákért bocsi...

pápá

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Darun: Igen velem is volt hogy felszáltam a buszra,de a következő megállóban már nem tudtam vissza szálni.

Utazni én is szeretek.Még városon belül is.B

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Az utazás jó dolog.

Néha rám tud tröni a honvágy, ha messzebbre megyek a hazámtól. Olyan furcsa érzés ez a honvágy dolog. Volt olyan, mikor iskolába menés előtt is elkapott ez az érzés... Olyan fura tud lenni.

Én úgy vagyok vele, hogy utazáskor a látvány, maga az érzés, ahogy megy a jármű és te rajta vagy, kész élmény. Mellete a zenehallgatás...hm.:)

Nem csak a hosszú több órás utakra gondolok, hanem már az is klassz mikor csak 30 percet buszozol.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Én többnyire gyalog járok, néha görkorival(ezt főleg tavasztól őszig).

Régebben csak ritkán jártam BKV-val (Drága,koszos,pontatlan és még sorolhatnám.). Most sem szívesen, de néha muszály...És zenével + egy jó könyvvel ki lehet bírni!

A séta meg amúgyis egészséges! :)

Igaz az is,hogy egyik városból a másikba gyalogolni kicsit kimerítő és hosszadalmas :)

Én személy szerint hiányolom a lovakat...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A séta valóban egészséges, de városban??? :roll:

Ha tehetném akkor biciglivel járnék.De sajnos nem lehet, mert nincs minden hol kiépített bicigli út.(Csak elvétve fordul elő ilyen útak :( )

És veszélyes is.

A lovakat én is hiányolom.Imádom őket.Gyönyörűek, inteligensek.

Bár sajnos igen kevés lehetőségem van megcsodálni őket. :cry:

Ha valaki tud valami jó lovardát Budapesten vagy a környékén kérem priviben szóljon. :)

Legyen szép napotok :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Utazás... mindig szerettem utazni, és most is szeretek. Mostanában különösen sokat mászkálok...

Szeretek vonatozni, távolsági buszozni (na ezt azért nem sokáig, mert taccsos vagyok), biciklizni, túrázni, sétálni...

Csak a városi közlekedést nem szeretem. Szerencsére amióta Szegeden vagyok, megtehetem, hogy szinte mindenhova gyalog megyek. Inkább sétálok félórát, mint hogy 15 percet utazzak tömegközlekedéssel... Pesten még rosszabb a BKV, így ott ezt még inkább erőltetem, bár ott néha megkerülhetetlen a távolság miatt.

Hmm lovak. Aranyosak, de nekem túl nagy állatok. :) Ha nem ebben a korban élnénk, szeretném a rajtuk való utazást is.

Szép napot!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Mi nemsokára költözünk pestre és eltökéltem, hogy biciklivel fogok közlekedni. Nah nem azért, mert ilyen bio volnék :D, hanem mert nincs pénzem bérletre :D.

Egyébként szerintem nem annyira veszélyes kerékpárral közlekedni. Szerintem izgalmas. Volt, hogy képes voltam biciklivel felvonatozni Pestre csak az élményért. Az eredmény: majdnem két macska és egy öreg néni :D. Najó csak vicc volt :). És igenis van sok biciklis-útvonal. Najó sok... ez relatív... a semmihez képest több :D. De megéri... én imádom azt az érzést a belvárosban, ahogy a dugóban elszáguldok az autók mellett. Csupán találékonynak kell lenni és bukósisakot kell viselni. Mellesleg példamutatásnak se rossz. Minél több biciklis nyargal az utcákon, annál inkább látják az emberek, hogy ez mennyire jó dolog. Én pl már láttam öltönyös biciklist is... nagy forma volt :D.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

ÜDv!

Először is Morgian:kérlel azért légy óvatos :!:

Egyszer elmentünk sétálni a városba a szüleimmel,és bele keveredtünk egy biciglis felvonulásba.Tavaly nyáron volt valamikor.

Gyalog csatlakoztunk a biciglisekhez.Jó fejek voltak. :D

Õk is a több kiépített útért és az autósok oda figyeléséért demonstráltak.

A pesti alsó rakpart teljesen megbénult.

Na szóval légy óvatos,meg mindenki más is.

SZép napot.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Én annak idején sokat tekertem kétkereküvel. Tavasztól kora öszig (tehát amig ép ésszel lehet birni) igy jártam dolgozni. Akkor még 4 müszakban nyomtam. Néha valóban bunkók voltak az autósok. Csupán csak úgy... miért ne.

Aztán autóra nyergeltem. És meg kellett tapasztalnom, hogy nem mindenki cangázik úgy, ahogy az minimálisan elvárható lenne. A kivilágitatlan drótszamárhajtók a gyengéim. Szóval tudom ajánlani, hogy aki igy közlekedik este, egyszer próbálja ki, hogy betámasztja a gépet valahova, és elkezd visszafelé gyalgolni addig, amig már alig kivehetö. Meglepö, igen kicsi a távolság. És akkor adjuk hozzá, hogy a kocsi soförje másra is figyel. Má 50-ennél is jó reflexek kellenek a kitérö manöverhez. És ezen a közvilágitás gyenge fénye sem segit.

Az égeszbe pedig az a bosszantó, hogy ha elgázolom a cangást, engem viszenk börtönbe. Tök mindegy, hogy részeg, és/vagy kivilágitatlan volt.

(érdes, hogy ha modjuk kihajzok egy kamion elé szabálytalanul, és az összenyomorgat, akkor nem a kamionos büntetik... miért? :) )

A karjelzések nélküli irányváltásról, a hibás körforgalom használatról ne is beszéljünk. Elsöbbség adás nélküli kihajáts föútra (hát én ugy is a szélén megyek felkiáltással). A top az, amikor Rózsika néni egyszer csak elszánja magát, és leugrik a drótszamárról, hogy akkor onnan tolja. Valami különsö oknál fogva ezt mindig akkor játszák el, mikor az ember közeledik feléjük hátulról. :roll:

Jó lenne tudatositani mindenkiben, hogy a gyalogosokra, a cangásokra, a BMW-re, és az Audira, valamint a Passatra is vonatkozik a KRESZ. :wink:

De leglább alapvetö KRESZ ismeretket oktassanak a gyalogosank, és a cangásoknak. Rengeteg balesetet lehetne meglözni. Ha pedig ezt betartnák, és nem lenne ciki a lámpa, meg a karjelzés, akkor én is boldog lennék velük. De sajnos itthon még eléggé kezdetleges a kulturája a dolgonak.

Remélem, hogy az ifjuság már jó példán fog felnöni, és szaporodnak a canga utak is (bár ez utóbbi eléggé reménytelen - vagy az is fizetös lesz).

Amúgy az meg röhely, hogy a kobakot már ráeröltették a kerékpárosokra, de a nyomorék lámpát még nem birták ráeröszakolni. Végül is van benne logika. Leglább a feje maradjon egybe, ha felkenödik a mocitetöre. :lol: A kukásmellény meg azért jó, mert minden autóst kiver a frász, hogy zsaruk vannak az út szélén. Már az összes papir kézben van, és folyik a izzadtság a hátadon, miközben matekolsz, hogy vajon a zöld kártyád érvényes e még... mire kiderül, hogy csak Matyika teker hazafelé. :D

Tömegközlekedés: Diák koromba végig krosszoztam az egész országot. Amit látok, az, hogy a szinvonal folyamatosan csökken. Ugyan pár éve voltak komolyabb beruházások, (föleg helyi járatokon) de a távolsági tömegközlekedés siralmas. A vonatok kritikán aluliak. Nyugati áron keleti szolgáltatás... bár nem kéne ilyen csunyán lehúzni a keleti népeket. :) Mintha az ember egy nyilvános koltyóban utazna...

Az IC-k hoztak valami igényességet, de már ott is zuhan a szinvonal.

A menetidök lehetetlenségéröl ne is beszéljünk. A jegyek meg annyira drágák, hogy 2-en is már olcsóbb autóval közlekedni. És ha hozzáveszem a gyorsaságot, és a full kényelmet, akkor meg simán übereli.

A helyijárat jegy olyan drága, hogy komoly fejtörést okoz nekem kitalálni, hogy most az autós piacot akarják fellenditeni, vagy azt akarják, hogy mindenki tekerjen. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Süt a szegedi napocska, de gyönyörűen. Szép az Élet. Csak néha kicsit fura.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor

Az élet mindig fura, és sokszor kegyetlen is.

Kár hogy szar a térdem, most nagyon edzeni lenne kedvem... de az öklöm még szabad, csak hát már lekopott a bütykömről a bőr, annyit ütöttem a falat...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor

Az utazás... diákjeggyel 4500 Ft lenne hazamenni... hát nem igazán éri meg.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Az élet mindig fura, és sokszor kegyetlen is.

Az.

Az élet egy nagyrakás kaki, de végig kell csinálni, mert tanulni jöttünk ide. :roll:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Azért mindig van meglepetés a közlekedéssel kapcsolatban.

Tiszaújváros-Miskolc vonalon olyan fullextrás busszal mentem tegnap, hogy ilyen nincs is...

Volt 2 plazmatv is, amiben vicces videók meg videoklipek mentek :shock:

És még hand is volt rendesen... 8)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...