Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Dumaterem

Recommended Posts

Széllel szállok, hogy ha kell

A földről az egekbe fel

Táncolj velem, táncolj még

Ha arcodban fürdik az éj

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Már hetedik éve, hogy anyósom átjön karácsonykor. Idén újítunk. Beengedjük.

Woody Allen

bocsi, csak gondoltam már valamit beírok:) :oops:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Hát, először is... háttal nem kezdünk mondatot, aztán meg... :D

Remek hogy így sikerült visszaterelnem a témát! :D

Volt szerencsém hét éven keresztül nap mint nap vonatozni. A színvonal érezhetően csökkent. Anno még a "szép időkbe" (ami ugye régen volt) járt még erre sebes vonat is, és ha itt felszáltam, átszálás nélkül le tudtam menni Pécsre. Aztán megszűnt. Aztán ritkították a járatokat. Aztán megszünt a normál vonat és jöttek az Inter Picik. Aztán azokat is ritkították. A kedvencem az volt, mikor a reggeli munkás/diák járatra egy motorvonatot küldtek ki és vagy félszázan zsúfolódtunk fel rá! Nah az élmény volt! :twisted:

Azé' hogy mennyire csóró vagyok! :? Még diákként is sajnáltam pénzt kiadni ilyenre hogy IC meg helyjegy meg ilyenek. Felpattantam a remek München-Bukaresti gyorsra, és szerintem majdnem hamarabb fenn voltam mint az IC. Igaz hogy végig fűtöttek (még nyáron is) néha még állóhely is csak szűkössen volt, de alig másfél órát kellett csak állni Győrből Pestig.

Most keményen kipengetek öt rugót a buszra hogy felérjek. (Jó, ebbe már benne van a visszaút is) De hát ugye a mai fizetések mellett megengedheti magának az ember! (mert persze most aztán halálra keresem magam! :twisted: )

Heh! Én még Pesten is hajlamos vagyok a gyaloglásra, szóval... mindenki alapossan nézzen magába, ha egy nOOb fejvadásznak megy, akkor neki miért nem! :twisted: Nagyobb távolságokra esetleg metró, de busz vagy villamos csak amolyan vész esetére. Amit említettem villamos-leesős sztori is ilyen volt, mert már fél órás késésben voltam. :D De pl. gyalog a Keleti-Nyugati sima ügy, még Táboros felszereléssel is, a Keleti - Budai vár, meg az Óbuda - Újpest távolságokról már nem is szólva! A metró egyébként jó, csak az olyan ostobák gondolkodjanak el a használatával kapcsolatban, mint amilyen magam is lennék. Szóval helyi viszonylatban bármikor gyalogolok. A Győri tömegközlekedés se olyan ár/szinvonalú, hogy megérje a jegy/bérlet. Bezzeg a Pécsi buszok! Nah, azokat megnézhetnétek!

Bicigli. Öcsém anno járt be bringával Pannonhalmáról Győrbe, ami 20 km. Az egyik tesitanár meg ugyanígy járt ki, csak ő naponta. Még tökmag koromba én is rengeteget kerekeztem, aztán egyre kevesebbet. Ma már nem is élek ilyennel. Egyébként Hollónak nagyon igaza van! Télen jártam ki autóval vidékre, minden nap. Este is. A kivilágítatlan biciglisek nekem is a kedvenceim voltak, sajnos ez arrafelé teljessen megszokott. Igazából egyetlen lámpás bringát se láttam a közel fél év alatt! És még Zalára mondjátok hogy sötét! :?

Nah, nekem van jogsim és imádok vezetni! Mióta öccse a télen összetörte a kocsit, azóta persze nem vezetek. Meg amúgy is, busszal járok melóba. Bár így vicces volt, mikor kollégáknak mondtam, hogy kamionnal mentem Pestre! :D

Nah, ez egy szép hosszú, Darunos hsz lett! További kellemes napot és jó utazást mindenkinek!

Darun

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerencsémre amíg nappali tagozaton tanulok, ingyen jár a bérlet.(Apukám a vállalatnál dolgozik.)

DE ennek ellenére sem szeretek utazni.Sajnos mindig (na jó nem mindig,de azért sok az idióta...) kifogom a perverz idiótákat,meg a nyomorultakat akiktől sírő görcsöm támad.

Szóval inkább a séta.

Legyetek jók...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Sajnos mindig (na jó nem mindig,de azért sok az idióta...) kifogom a perverz idiótákat,meg a nyomorultakat akiktől sírő görcsöm támad.

Szóval inkább a séta.

Legyetek jók...

Ide illik egy történet.

Utolsó busszal jövök haza, tök üres, a 80 székbők kábé 6-7 foglalt. Megáll mellettem egy öregasszony.

- Ez a hely az enyém.

- :shock:

-

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Jó reggelt!

Shikaka: akkor te még szerencsésnek mondhatod magad.

A női lényeket sajnos sokkal több kellemetlenség éri mint férfiakat.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ha már emberi magatartásról beszélünk:

Imádom az aggresszív szórólap- és újság-osztogatókat. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Valaki nem tudja hogy mi a címe annak a könyvnek, aminek ez van a borítóján?

Ez volt az első fantasy könyv amit megvettem. :) Valami világleírás volt benne, A/4-s méretű, és nem magyar szerzőktől, ha jól emlékszem.

Sajnos vagy kölcsön adtam valakinek, vagy csak eltűnt az évek folyamán, de nem találom.

Szóval ha valaki tudja mi ez a könyv, az kérem szóljon nekem. :) Köszönöm!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hello

Oshram: a borító amit kerdeztél nem tom honnan van de a többiek azt monyák hogy a Dragonlance sorozatban van egy ilyen jelenet. :D

De a borítója biztos nem ez a magyar kiadásoknak... :(

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azt hiszem ez a legmefelelőbb topiv arra, hogy kifejezzem mennyire szeretem ezt a honlapot.

Itt még a cinikus,morcos :D emberek is emberségesebbek :D

Csak azért "ömlengek" ,mert utolért a rosz tapasztalat 8)

Arról nem is beszélve hogy kissé "alszik" ez a topic.

LEgyen szép napotok...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor

Emberségesebbek? :)

Már amikor. De azért többnyire tényleg rendes és aranyos emberek járnak errefelé ;)

Élő szerepjátékokról:

www.ostromjatek.hu

www.caelum.hu

smaragd.tttweb.hu

Ezeken tudtok utánanézni, meg persze az rpg.hu fórumának Live, vagy Élő szerepjáték topikjában. Ott mindig vannak friss hírek.

Üdv

Andoron

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor

From underneath the trees, we watch the sky

confusing stars with satellites

I never dreamed that you'd be mine

But here we are, we're here tonight

Singing Amen, I, I'm alive

Singing Amen, I, I'm alive

If everyone cared and nobody cried

If everyone loved and nobody lied

If everyone shared and swallowed their pride

Then we'd see the day, when nobody died

And in the air the fireflies

Our only light in paradise

would show the world they were wrong

And teach them all to sing along

And as we lie beneath the stars

We realize how small we are

If they could love like you and me

Imagine what the world could be

Mindenkinek, aki szeretett már valaha valakit...

Mindenkinek, aki túl fontosnak érzi a saját véleményét...

Mindenkinek, aki azt hiszi, az élet már nem adhat többet...

Mindenkinek, aki dobott már el barátságot a saját büszkesége helyett...

...És végül, bárkinek, akiben emlékeket és érzéseket kelt a szöveg.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

sziasztok!

kérdésem lenne: nem tudtok véletlenül olyan teázót,ahol nyugodt körülmények között (esetleg boxokban) lehet beszélgetni???

vagy vmilyen nyugodt, csendes helyet?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
sziasztok!

kérdésem lenne: nem tudtok véletlenül olyan teázót,ahol nyugodt körülmények között (esetleg boxokban) lehet beszélgetni???

Hűűűű, nagyon nagyon sokat tudunk szerintem... :wink:

Hol szeretnél ilyen helyet taláni? Pesten? Ha igen, akkor Sirius teázó... :oops:

Ha kültér is megfelel, akkor is van pár ötletem. Margit-sziget??? Van sok nyugisabb rész, meg mostanság az idő is olyan szép hozzá... (*elgondolkodik...nekem is meg kellene látogatnom, tényleg olyan szép idő van mostanság...*)

De ha kecskeméti vagy, akkor is tudok segíteni. Van egy jó kis hely ott is, vagyis sokkal több mint egy...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
sziasztok!

Hát én néha mikor Pesten járok beülök Morgiékhoz Pévörösvárra teázni. Lehet beszélgetni csendes körülmények között, és boxba is valszeg belelehet ülni, de a macska sztem nem csipázza az ilyen megmozdulásokat.

Probléma lehet viszont hogy se Morgi se Phoenix nem csinálja meg a teát, egy laza kézmozdulattal kiküldenek a konyhába hogy főzd meg magadnak.

Ja meg néha levizelik az állatok a cipődet de ez teljesen természetes. Komattre pl. kifejezetten élvezte.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Valamint Raze-nek sem kell Pilisvörösvárig kimásznia, ha hajnali egykor meg akar látogatni minet :D:D:D.

Nem kell kimásznia Budáról, utolsó vonattal, csatakra beb*szva, full sötétben, 0 fokban, 2 tonna felszereléssel, lemerült mobillal, zárt kapuajtón átmásznia, 30 percig zörgetni az ablakon.

Asszem az az alakításom páratlan volt, semmi esélyem nem volt hogy odaérjek hozzátok de IGEN, MEGCSIN

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Na eeez igaz! Páratlan teljesítmény :D. Erre szoktam azt mondani, hogy a szükség Nagyúr! :D Vagy elvergődsz Vörösvárig, vagy a Nyugatinál éjszakázol :D.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

333

Vagy nem?

Én szívesen beszélgetek, akár magammal is. Meglephetnétek egy bábbal, hogy ne tűnjek olyan gáznak.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor

Minek beszélgessünk itt? Hogy gyűljön a sok hozzászólás?:)

És az minek jó?:)

Azért hogy nagyobb legyen az adatbázis?:) Több helyet foglaljunk, és Antailnak a saját pénzéből nagyobb tárhelyet kelljen fizetnie?

Nah, hát nem is éri meg :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...