Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Üdv!

Nem a statisztika-javítás miatt kell beszélgetni, meg nem is amiatt hogy Zolinak nagyobb tárhelyet kelljen fizetni (amire nagyon pici az esél egyébként :) ), hanem azért, mert szerintem mindig van aktuális téma, amiről lehetne beszélgetni. Politikáról persze nem, de zenéről pl igen sokat lehetne szerintem.

Új Nine Inch Nails lemez (Year Zero) - ki hallotta már? Szerintem piszkosul jó lett, háttérzenének ugyan pocsék, de ha csak ezt hallgatod, nagyon ütős!

Új Finntroll lemez (Ur Jordens Djup) - szintén piszok jó lett, bár kicsit néha elhajlik blackmetalos irány felé, de én azt is szeretem!

Mit gondoltok?

Üdv

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Én még az előbb említett lemezt nem halottam.

Tudom hogy "túl lányos",de halotta valaki Crhistina Aguleira új albumát?

Személy szerint nekem nagyon tetszik a hangja.Ha újra születnék és meg választhatnám hogy milyen hangom legyen biztosan az ő hangját kérném. :D

Na legyetek jók...

Link a hozzászóláshoz

Hát ki hogy van vele, én speciel inkább néma lennék :P Rengeteg kellemetlenségtől megkínélném magamat amit az a nagy pofám idéz elő :)

Egyébiránt NIN album nem annyira mozgat meg, de a Finntrollra már vadászok. Korábban is voltak számaik amik elhúzrak death irányba, de ahogy a szövegeket nézegettem az alapvető téma megmaradt, tehát csak jó lehet :)

(gyengébbek kedvéért a Finntrol egy kimondottan keresztényellenes zenekar, főleg a szövegeikben, erre utal már a nevük is. Amikor a térítő papok először a területre tévedtek, visszatérve szőrös büdös és agresszív szörnyekről számoltak be, akiket finntrolloknak neveztek el, felteetőleg viszont csak dühös parasztok voltak :P innen a név. Ja és a térítők közül talán innen mehettek haza a legkevesebben :) )

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

Nine Inch Nails bejön, de nekem ez elég hangulat zene, nem mindig fekszik. Bár nem az új albumon van, de mostanában sokat hallgatom tőlük a Just Like You Imagined-et (300-ban is benne van ugyi, amikor jön a brutál orszarvú akkor tuti ez megy :wink:)

Klipp:

Whííí mit látok az oldalon :twisted::D:twisted:

"World RPG hír - Gem Kapocs:

Elkészült a Warhammer 40.000 univerzum minden rajongója által olyannyira várt film, a Damnatus..."

Kösz Gem . Újra meghoztad ezzel a hírrel a kedvem a 40k-hoz ... Má rakom is fel a gamét:wink: :twisted:. Ha van valami new hír akkor tessék frissíteni az infót.

Chaos... Chaos is strong!!

Link a hozzászóláshoz

hm... Nekem a NIN sosem tetszett, így ezt a lemezt is kölcsönkértem-meghallgattam-visszaadtam. Nem nekem való.

Mostanában nálam - az örök klasszikus AC/DC mellett -

szól leggyakrabban.

Ezt meg nem mutattam meg... Milyen feledékeny is vagyok. Szóval a (Black label society-ből és Ozzy mellől ismert) Zakk Wylde akusztikus dolgai is nagyon megfogtak mostanában.

Link a hozzászóláshoz

Hello! bocs hogy megszakítom a beszélgetést, de máshova nem igen tudom írni. :) Nem tudna nekem valaki olyan könyvet ajánlani ahol tűzvarázsló a főszereplő vagy legalábbis előfordul benne. A síró fémben legalább kemény 3 oldalon át megtalálhatók de hát azzal nem mentem valami sokra. :lol: A sogron lángjait láttam és el is olvastam a hátulját ahol szerintem tűzlovag a főszereplő, bár nem tudtam kihámozni a fantasztikus agyműködésemmel hogyvégülis mi.Ha esetleg tudna valaki eladót vagy látott valahol az megtalál priviben.

Link a hozzászóláshoz

Konnichiwa!

Hmmm... Szerintem mindenkinek el kéne gondolkoznia, hogy miért is jár/járunk ide egyre kevesebbet! Tudom, ha már ilyen okos vagyok, kezdhetném én! :twisted: De most komolyan! Úgy vettem észre hogy nagyon sok régi ember eltűnt, és az újjak se olyan aktívak mint régen. Bár ez talán annak is köszönhető, hogy jópár topic-ot egyáltalán nem is látogatok. Mindenesetre, én még emlékszem azokra az időkre, amikor itt pörgés volt, zajlott az élet ezerrel. Most meg...

Syned

Link a hozzászóláshoz

Lehet ez sokaknak nem fog tetszeni, de én többek között a politikára, és a jelenlegi helyzetre vezetem vissza. Én is legelőször a hazámal foglalkozok, utána bármi más (szerepjáték igen hátul).

Pl. mikor bejelentkeztem még legalább 10 hozzászólás volt az átlagom, manapság meg jó, ha otthon megírok egy több oldalast, mikor időm engedi. Holott már egy ideje (márc. 15.) még tüntetésen sem voltam.

* TAO által moderálva. *

Link a hozzászóláshoz

Félre ne érts Bablion, de úgy látom te is abba a táborba tartozol akik nemigazán gondolkodnak el ilyen dolgokon hogy gazdaság és politika. Mert sajnos a jelenlegi állapotok ennek a kettőnek a folyományai, bármilyen tekintetben nézzük az állammal kapcsolatos dolgokat. De igazából nem ezért akartam írni.

Finntroll új albumába belehallgattam. Hát mit mondjak. A zene stílusa és témája nem változott, ami viszont egyértelműen más az eddigi albumokhoz képest, az a hangulat. Még nem volt időm szövegeket fordítani, úgyhogy nem tudom pontosan miről szólnak a számok, de a hangulatokból én azt gyanítom hogy itt már inkább a keresztények eltörlése utáni idők kerülnek témába, hősi csatákat és híres ősöket idéznek fel. Aztán fordítás után lehet hogy kiderül hoyg tévedtem :P Mindenesetre a számok hangulata nekem egészen más mint eddig.

Link a hozzászóláshoz

Konnichiwa!

:oops::oops::oops: Még csak most sikerült megnéznem a kalandozok videót, ilyen-olyan okok miatt. Csak annyit szertnék mondani, hogy ha ideírnám amit gondolok/érzek, rövid úton moderállásra kerülne, de köszönöm a Feelingflashnek, és grath, iszonyat jó, egy pillanatra ismét ott lehettem a táborba, és eszembe jutatták, mit jelent kalandozo-nak lenni! Jah, és még egy idevágó idézetet had ejtsek meg, azt a részt illetően, mikor éppen az asztal fölött bújom a szabálykönyvet:

"...vágjátok ki! Halljátok? V

Link a hozzászóláshoz

Sewast!

először is elnézést, hogy újoncként csak úgy ideírok, de nem találtam jobb helyet a hozzászólásomhoz.

Kalandmesterek számára készítek egy segédletet, melyről a véleményeteket szeretném kikérni, illetve minden építő jellegű kritikát, javaslatot szívesen fogadok!

Tulajdonképpen egy php-mysql alapú "programról" van szó, ahol a KM NJK-kat generálhat, felveheti őket adott kalandokhoz a JK-kal együtt, illetve az adott kalandhoz "puskákat" írhat. Gyakorlatilag adott kalandot kiválasztva láthatja, hogy milyen NJK-k, JK-k, milyen állapotban és hol tartózkodnak éppen.

Az adatbázisba be szeretném vinni a teljes szabályrendszert, így pl. varázslatokról, eszközökről, képességekről akár egy kattintással le lehet kérni az információt, illetve a létrehozott NJK-k tulajdonságait is könnyebb lesz felépíteni.

Ezeken felül a harcok eredményeit is beviheti a KM, így mindig látja az aktuális karakter értékeket.

Tömören ennyi lenne a jelenlegi elképzelésem.

A program meglehetősen alpha állapotú, egyenlőre csak az NJK generálás (gép, valamint kézi módon) működik részben.

Link a hozzászóláshoz

Sewastok!

Nem tudom, hogy nézte-e valaki a programot, illetve ha igen, akkor ennyire katasztrófa lenne :D, de nemsokára felkerül egy frissebb változat, amiben már benne lesz a különleges felkészítés is. Aztán remélhetőleg rövid időn belül bekerül a faj választás, illetve a mana pontok kiosztása.

Ezután a következő nagy lépés a képzettségek megjelenése lesz.

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok. Mas tema gondoltam ide jo lesz irni. Megyek haza holnap 10 napra. 18.-a utan nem akartok osszedobni egy teazast vagy valamit?:) Persze a tiszteletemre ( :twisted: muhaha). Kicsit kezd mar hianyozni a kalandozok csapat.

Jó ötlet, jó ötlet... De nem tudom, hogy lesz e valami, mert most tudod vizsgák, meg lassan NYT.

De a kezdeményezés nagyon helyes a részedről. Szervezhetünk valamit. De most nem Lirion és én fogjuk, mert mákunkra üres volt a teázó, szinte teljesen. (Nem foglaltunk helyet. :oops::roll::D )

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...