Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Dumaterem

Recommended Posts

Cz, miért gondolod, hogy tényszerű és szükségszerű, hogy a humoros ember azért viccelődik, mert szomorú? Lehet, hogy valóban boldog, és azért viccelődik, humorizál, vagy esetleg szeret a társaság középpontjában lenni.

Kétfajta "humoros" ember létezik véleményem szertin.Az egyík, aki saját magát csapja be a viccelődésekkel, hogy ideig-óráig megszabaduljon a valóság kötelékétől, a másik aki másokon viccelődik (igen, így lehet a társaság középpontjába is kerülni), tehát kárörömöt szerezvén a társaság tagjainak (ami köztudottan nem egy szép dolog)egy szerencsétlen áldozaton élezi a nyelvét.Na most ebben ki lát bármilyen pozitívumot?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hát igen a humor, és az optimizmus. Szerintem ez a két igazán fontos dolog van az életben. Ha optimistán kezelsz mindent és még nem is fogod túl komolyan a dologokat, akkor mident könnyedén túlélsz. Enegm sokan humoros embernek tartanak, viszotn az is tény, hogy az én humoromat nem mindenki tudja venni és elfogadni. Van akivel pont ezért romlott meg a viszonyom, nem értett engem. De talán akkor jobb is.

Optimizmus és pesszimizmus. Mindenki ismeri a flig teli, vagy félig üres problémát. Én egyszer erre azt mondtam, hogy teljesen teli van az a pohár :D szóval már nem egy ember mondta azt, hogy én vagyok az örörk optimsta, aki a legnagyobb izében is csak a jót látja. Talán. Nem tudom.

Viszont egy dologban nagyon igazatok van. Aki hu,moros, az könnyen lehet, hogy csak rejteni akar valami bajt. Csak nézzétek meg az összes humoristát. Ha az élteben találkozozl vele, akkor már csak egy teljesen savanyú embert látsz. Szóval a humor az egyik legjobb hárító eszköz. Ha el kezdesz viccelődni, akkokr biztos, hogy senki nem fogja megkérdezni, hogy mi a bajod. De az is lehet, hogy csak azért viccelődsz, mert pont nekik nem akarod megbeszélni. Arra megvan az idális ember, egy legjobb barát/barátnő. Gondoljátok végig. velük annyit nem vicceltek, és mégis ő a "legjobb".

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Szerintem a humor nemcsak, hogy nem fontos, de egyenesen káros dolog, hiszen eltakarja az emberek szeme elől az igazságot.Mi értelme van nevetni, ha pár perc múlva úgyis újra magunk alatt leszünk?Én nem szeretem és nem is értem meg azokat az embereket akik állandóan viccelődnek, mert ezek saját magukat csapják be!

Furcsa ezt tőled hallani, de éppen ezért elmondok egy történetet. A nagyapámról szól...

A nagyapám háborúban volt, és fogságba esett, de a fogságban sem hagyta el soha a humora. Mindig viccelt, mindenen, saját magán a leginkább, és emiatt sokan hülyének nézték, de főleg egy fickó, akit már szinte idegesített. Négy évig volt nagyapám fogságban, és a végére sokakkal barátságba került... és amikor hazajutott az az ember, akit annyira idegesített felkereste, sok társával együtt, és megköszönték nagyapámnak, hogy mindig megtartotta a humorát, mert tudták, hogy ez segített nekik életben maradni.

A testvérem örökölte ezt a képességét, és nagyon meg kell becsülni az ily en képességet. Ahogy ő mondta, mindenki a saját szintjén nyomorog, éppen ezt kerülheted el azzal, ha megtartod a humorérzéked.

Nem kioktatni akartalak, csak azt akartam, hogy érezd, nem szabad elveszteni a hitet, elvégre te egy értékes ember vagy, és egyedi, akárcsak mindenki más. Nélküled és a humorod nélkül is szegényebb lenne a világ.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Andoron: ez egy nagyon szép történet volt, nagyon tetszik :)

Szóval éljen a humor :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Képtelenség naprakésznek lenni itt, mindig ír valaki... Csak kapkodom a fejemet, nehogy lemaradjak valamiről, de mindig van új hozzászólás :shock:

vagy csak én vagyok lassú...

:)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Kele, te tényleg egy derűs ember vagy, ennek eleget téve írj nekem pszi-be valami vidítót, mert siratom a kisujjamat! :cry:

Le az autósokkal! :tuzes:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Cz.. Másokon köszörülni a nyelved nem éppen vidító, bár viszonylagosan szórakoztató. Tekintve, hogy a legjobb barátok is heccelik egymást, bolondoznak, kifigurázzák a másikat, mégis tűzbe mennének egymásért, ha úgy hozza az élet, nem feltétlen rossz. Tehát aki másokon viccelődik - amíg tényleg csak viccről van szó - az nem tesz kárára a másiknak, ha megtartja a mértéket. A mértékről pedig az a fél tud nyilatkozni, akin a viccelődés ostora csattant.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem Felonnak teljesen igaza van! A humor nagyon sok oldalú és nagyon sokféle hatása lehet. A lényeg, hogy legalább nagyjából tudjuk ezeket kezelni... :lol:

A humoristákról még annyit, hogy nem tudom, ki mennyire emlékszik Hofira... Nos, ő igazán nagy volt, és egyáltalán nem megkeseredett!

Cz.. Bocs :oops: , az előítéletekért, de tényleg annyira magadbazuhant voltál... gondolom nem ok nélkül, de ezt nincs jogom firtatni.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

először is megkövetek mindenkit, hiszen az általam leírtak nem saját szemléletet tükröznek, hanem csak egyelképzelt ellenpólusnak adtak hangot.

Természetesen nagyon fontosnak tartom a humort én is a mindennapokban (nem a komolytalanságot, hanem a humort!) hiszen sokszort tényleg csak az tudja átbillenteni az embereket egy-egy nehezebb időszakon.Humorizálni, másokat megnevettetni pedig szerintem amúgy is a világ legjobb dolga, még akkor is ha tudod, hogy a dolog csak átmeneti.

Még egyszer bocsi...viszont így most ki fogja a "másik" oldalt képviselni?:)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Teljes képet? Hát... minden vélemény+saját tapasztalat. Akkor talán, de a világ bármely témája is kerül fel, az mind nagyon összetett, s majd' annyi oldala és megközelítési lahatősége van, mint ahány ember a részese.

Semmire sem lehet rámondani, hogy fekete vagy fehér. Márpedig csupán az egyik oldal véleményét ismerv valószínű, mégis ez történne. fontos a másik fél/felek szava! Lehet, hogy neki van igaza...(De ha nem, akkor legalább azért hallgasd meg, hogy tudd, mi ellen kell érvelned! :twisted: )

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Vándor
viszont így most ki fogja a "másik" oldalt képviselni?:)

Végülis mindennek két oldala van, jin és yang, jó és rossz, nő és férfi, menny és pokol, angyal és ördög, McDonalds és Burger King, Coca Cola és Pepsi :)

Viszont biztos akad majd olyan, aki képviselje helyetted az ellenpólust, elvégre ez sosem volt az a "béke ligete" fórum :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Én úgy veszem észre, hogy most eléggé a béke ligete ez a fórum, és nekem ez nagyon tetszik :wink:

Ha fekete-fehér akkor már nem csak fekete és csak fehér, tehát tényleg nem lehet elmondani, hogy általánosan jellemzők a szélsőségek :)

Teljes képet valóban nem tudunk kialakítani, max csak azt hihetjük, hogy tudunk.

De akkor feltehető a kérdés: van értelme mindazokról beszélgetni, amiről tettük az elmúlt pár napban? Vagy csak felesleges időpocsékolás? :roll:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Eszembe jutott, én is csinálok a kalandozok galeriába olyan magamról részt. Csak lusta vagyok nekiállni.

Ha megtenné valaki helyettem :D.

Igazán lenyűgözne :).

Vagy mégsem.

Mostanában olyan magabiztos vagyok...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Felon: van értelme, elvégre azzal, hogy beszélünk róla, egyre több részletet és nézőpontot ismerünk meg, vagyis egyre közelebb jutunk ahoz, hogy teljes képet kapjunk! :wink::lol:

Obs: el vagy tévedve, de elnézzük... :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Obs :) :) :)

Várjuk a magadról részt a galériába... tanulságos lesz :)

Cigi nélkül? háááááhááááhuuuuhuuuuuh :) Na most megleptél.. de én pl nagyon örülök ennek, asszem az NYT-n való litániámat végighallgatva nem lep meg téged sem, hogy örülök. Az elhatározás viszont érdekes.. amilyen elánnal tiltakoztál az ellen, hogy valaha is abbahagyod.. vannak még csodák :) drukkdrukk hozzá :)

Ja... és ez nem a helyzetjelentés topic :D

Amarilis... jó, hogy valaki megerősítette a véleményem, ismét.. na de nem véletlen, hogy a fijúk nem válaszoltak.. asszem :wink::)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Aloha!

Obs grat 5 nap keményám én nem bírok egyetsem, igaz én aszondtam csak akkor szokok le ha anyukám is (nem valószínű hogy ebben az életben)

A beszélgetéseink során elhangzott információk csak pillanatnyi gondolatmenetet tükröznek, a tartósabbakat én elveknek hívom...

písz

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Nekem a laszokás alatt az 5. hónap után volt a legrosszabb. Igaz, én az elején azt fogadtam meg, hogy min. 5 hónapig nem gyújtok rá. Az letel, és megkívántam a cigit.

De már ennek is több mint egy éve. :D

Viszont azt is tudom, hogy csak egyszer kéne rágyújtanom, és annyi lenne :( (igaz nem azonnal, csak másik 2-3 hónappal később)

Sajnos ez ilyen. :(

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Eszembe jutott, én is csinálok a kalandozok galeriába olyan magamról részt. Csak lusta vagyok nekiállni.

Ha megtenné valaki helyettem :D.

Igazán lenyűgözne :).

Vagy mégsem.

Mostanában olyan magabiztos vagyok...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Ez a galériás dolog meg jó ötlet. :D Ötletnek tényleg jó, de mi értelme lenne? Persze a rajongóid felettébb örülnének. :)

Először én se értettem, de sztem Obs a chat.kalandozok.hu galériába akar magáról csinálni egy részt :) Annak meg van értelme :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hókusz van egy rossz hírem beszéltem édesanyáddal. ígéretet tett hogy.... :twisted:

Ne izgulj a fenti történet egy másik téridőben történt meg.Sajnos nem ebben.

Obs hajrá!

Sokkal több történik kérem szépen.Rajongói oldal készül a

www.obs.hu :twisted:

fekete és fehér ,meg szürke világ. 2-3 félére leszűkített látásmód.Szerintem meg van agyunk hogy láthassuk a világot abban a trillionyi színben ahogy létezik.Mindenki a kedvence szerint.Ha mással beszél érintkezik, akkor meg keverjék k ia közös szinüket (Tolerancia,kíváncsiság, elfogadás, alázat, értelem az elcsépelt szeretetet még nem is vontam bele!) :wink:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv.!

Milyen népszerű téma lett ez, bár mostanra ellaposodott rendesen. :)

A készülő honlapom érdekes, azóta is a közöset keresem a témája, és köztem... ;)

Mivel már elfelejtettem, mi volt a lényege, amiért újra elkezdtem írni, így inkább minden jót kívánva elköszönök:

m.t.:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...