Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Üdvözlet! :)

Tegnap megtörtént a nagy esenény: életem első kalandozós teázása! :lol::D

Szerintem nagyon jó volt, csak azt sajnálom, hogy a vonat miatt hamarabb kellett mennem mint szerettem volna... :( De majd legközelebb jobban megszervezem! :D:wink:

A Siriust remek hely, a társaságról már nem is szólva! :) Nagyon örülök, hogy találkozhattam veletek, tényleg nagyon szimpatikus társaság jött ott össze.remélem én sem tettem senkire maradandóan rossz benyomást :oops: , és még több ilyenben is lesz részem! :D

:gruppen:

Link a hozzászóláshoz

A Gorduin kötetek időrendi sorrendben:

Wayne Chapman - Csepp és tenger

Wayne Chapman - A halál havában

Wayne Chapman - Észak lángjai

Wayne Chapman - Karnevál I.

Wayne Chapman - Karnevál II.

Wayne Chapman - Keleti szél I-II.

Ezek lista szerint a Gorduin ciklus kötetei. Valamint még:

Wayne Chapman - A vándorló dalnok (Csepp és tenger; Jutalomjáték; Toroni vér)

Wayne Chapman - A fekete dalnok (Csepp és tenger; Észak lángjai; Halál havában)

A magus regények listáját megtalálod itt:

http://enrawell.uw.hu/Cikk%20%5BMAGUS%2 ... aja%5D.pdf

Gondolom nem teljes, de irányvonalnak jó :)

Link a hozzászóláshoz

Nem rég olvasgattam a kedvenc idézeteket, mert költözöm, és gondoltam lehet csinálok egy idézetes - ilyen "ütős" mondások részt, amolyan "elolvasod, aztán jesszus de durva" érzésed lesz - falat. Találtam egy örökérvényűt, aztán gondoltam megosztom veletek ("újra") itt is, hátha nektek is tetszik, és örülnék, ha valakinek illene a "jesszusdeigazésdurva" falára :)

Weöres Sándor: Én is

Én is világot hódítani jöttem

s magamat meg nem hódíthatom.

Csak ostromolhatom nehéz kövekkel

vagy ámíthatom és becsaphatom.

Valaha én is úr akartam lenni

ó bár jó szolga lehetnék!

De jaj, szolga csak egy van: az Isten

s uraktól nyüzsög a végtelenség

Link a hozzászóláshoz

Felon: Jó kis idézet, bár mint gondolom tudod, ő elég egy elvont figura volt. Csodálkoznék is, ha nem megint valami nagy igazságot feltáró versét látnám.

Igen bölcs ember, okos gondolatokkal és jó út felé sodródással. Már csak a fordításai is mutatnak valamit.

Tényleg, talán ilyen kérdés még nem is volt errefelé.

Kinek ki a kedvenc költője? S miért? Mit talált meg a verseiben?

Link a hozzászóláshoz

Bár furcsán hangozhat, nincs egy kedvenc költőm, de még egy kedvenc versem sincs.. nincs egy, sok van. Szerintem ez az ember hangulatától függ, éppen milyen korszakot él... lehet, hogy egy nap Ady soraiba halok bele, míg másnap Weöres Sándor versétől válok porrá, majd harmadnap József Attila gondolatai ütnek szíven. Ez a lényege az egésznek, akkor, és azt olvasd, amire éppen szükséged van. Amitől jobban, esetleg nyugodtabban érzed magad. Az örök igazságok azért kellenek, mert olyankor érzem, bármily kicsi pont vagyok, én is így gondolom, társa vagyok a gondolatban annak a névnek, amit a cím előtt, vagy a vers után látok. Az ember szeret társ lenni, még a legfüggetlenebb is, hiszen ez amolyan önigazolás is talán. Talán nem illik ide beírni, de megteszem, max kapok egy barackot a fejemre a modiktól..

Kosztolányi Dezső

KÖNNYEK KOLDUSA

Én voltam egykor szent edény.

A fájdalom lakott szivemben,

s a boldogok

poétának neveztek engem.

Mostan vagyok koldus, szegény,

mert elveszett, mi az enyém volt.

S a könny, a könny

a nagyvilágra szerteszétfolyt.

Zokognak a föld kerekén,

mindenki sír, mindenki költő,

vak jajgató,

fájdalmát az égig üvöltő.

De legnagyobb jaj az enyém,

ki állok itt e bús özönben,

sírók között,

s nincs semmi búm és semmi könnyem.

Link a hozzászóláshoz

Vagy nincs lehetősége géphez jutni... :oops::cry:

Szimpik voltatok, nagyon is, meg is írtam nektek, ahogy azt is említettem, hogy olyan koliba kerültem ahol nincs net hozzáférés. :?:(

Itthon pedig az évfolyamom oldalát vagy a Neptunt kell böngésznem, már ha még marad rá erőm a hét után...

Nagyon utálom ezt a helyzetet, de még nem tudom hogyan fogom megoldani... :cry:

Ha tudok jelemtkezem. :)

Puszillak titeket! :gruppen:

Link a hozzászóláshoz
Vagy nincs lehetősége géphez jutni... :oops::cry:

Szimpik voltatok, nagyon is, meg is írtam nektek, ahogy azt is említettem, hogy olyan koliba kerültem ahol nincs net hozzáférés. :?:(

Itthon pedig az évfolyamom oldalát vagy a Neptunt kell böngésznem, már ha még marad rá erőm a hét után...

Nagyon utálom ezt a helyzetet, de még nem tudom hogyan fogom megoldani... :cry:

Ha tudok jelemtkezem. :)

Puszillak titeket! :gruppen:

Ejh, ejh...tessék változtatni a sorrenden. :wink: Tudom, ilyet nem szabad kérni, de azért most megteszem.

Egyébként miért böngészed még mindig a Neptunt? Már lecsengett a regisztrációs hét.

Link a hozzászóláshoz

A regisztrációs hét igen, de nekünk azon át üzennek a tanárok óraváltozásokról, oda teszeik fel a tematikát a szemináriumok beosztását az előadások anyagait és minden más létező hülyeséget, ami nem az évfolyam közös mail címére megy... :?

De péntektől vasárnapig itthon vagyok, és elvileg a könyvtárban hétköznap is mindig van egy órám a neten, szóval talán majdcsak rendeződik a dolog :) .

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...