Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Amarilis :) Nem gondolnád, hogy szimpik vagyunk, ha velem is találkoztál volna :twisted: Ki tudja mely isten mentett meg attól, hogy megjelenjek :)

Az is lehet azonban, hogy nem is az istenek mentettek meg téged, hanem egy személy :)

Nocsak? :D:wink:

egyébként én sajnáltam, hogy nem voltál, számítottam rád, meg még pár tagra! Legközelebb gyeretek! :D

Link a hozzászóláshoz

Igazából legközelebb már talán tudok menni. Sajnos nem rajtam múlik, és nyugi, nem te vagy az a személy, akire esetleg azt lehetne mondani, hogy na, miatta nem mentem :) Talán nem is létezik ilyen személy, talán csak kamuztam, meg vicceztem :wink::roll:

És annak örömére, hogy ma ilyen bamba vagyok, meg tegnap is az voltam... elmegyek vmi vendéglátó egységbe és jól bekajálok.. pár levél saláta... :D Viccen kívül... hogy lehetek olyan bamba, hogy ott ül mellettem az aki.. és csak ülök, és kifelé nézek az ablakon... áááááááááh, néha úgy érzem nem is erre a világra születtem, hanem eltévesztettem a síkot :D

Link a hozzászóláshoz

Milyen Vatikán? Másolat, átirat? A Necronomicon egy kitalált könyv, amit Lovecraft az egyik novellájában (Mad Hound) megemlít, a könyv íróját pedig (az arab Abdul Alhazred-et) pedig a "Nameless City"-ben mutatja be. Ez a könyv NEM LÉTEZIK, Lovecraft maga vallotta be egy levélben amit Willis Conoverhez írt:

Now about the "terrible and forbidden books"

Link a hozzászóláshoz

Raze-nek nincs fantáziája. Dehát mondjatok valami újat :)

Mellesleg az nem teljesen igaz, hogy nem létezik. Abdul Alhazred írta (tényleg), és igazából szó sincs őrült arabról, meg chtulhuról, meg semmiről. Ez csak egy történelmi könyv volt, a Holtak történelméről. (Mellesleg Damascusban született meg, 730-ban.)

Na mindegy ennyit arról :)

Raze azt már nem is ecsetelem neked, hiszen valószínű, hogy jogos kioktatásod tudatában fel sem merült, hogy a smiley a hozzászólásomban arra utal, hogy poénkodom. :)

Mellesleg a srác lehet ezt a "hamis" példányt keresi.

Egyben viszont egyet értek... meg ha jobban belegondolok nem. A Vatikánnak szerintem sincs hozzá közé, de ugyanakkor elég sok olyan könyv van ott

Link a hozzászóláshoz

A Vatikán elég sok olyan könyvet gyűjtött össze, ami szerinte káros az emberek tudatára, vagy ha onnan szemléljük, talán az a fájó nekik, hogy igenis léteznek olyan nem földi eredetű dolgok, amiket az ő tanításuk tagad. Nem szeretnék belemenni se abba, hogy léteznek-e ezek a dolgok, sem abba, hogy a vallás mekkora irányító és némileg félrevezető sajátságos hatalom. Én úgy hiszem, hogy létezik a Necronomicon, és azt is hiszem, hogy el van rejtve az emberek szeme elől, és hogy fura dolgok vannak benne.

Nem kérek a szemfelnyitásból, az okoskodásból, sem semmi felvilágosító, kioktató beszédből, én csak elmondtam a véleményem, ahogy el is olvastam a másik véleményét. És hogy különbözik? Hát istenem, van ilyen. Semmilyen poén nem volt, mit le kellett, vagy le lehetett volna lőni, de ez megint csak az én véleményem :)

Link a hozzászóláshoz
Milyen Vatikán? Másolat, átirat? A Necronomicon egy kitalált könyv, amit Lovecraft az egyik novellájában (Mad Hound) megemlít, a könyv íróját pedig (az arab Abdul Alhazred-et) pedig a "Nameless City"-ben mutatja be. Ez a könyv NEM LÉTEZIK, Lovecraft maga vallotta be egy levélben amit Willis Conoverhez írt:

RAZE:

Tudhatnád, hogy a Necronomicon egyik példánya épp az Országos Széchenyi Könyvtár egyik eldugott részében van, természetesen nem lehet kikérni, és a szabad kőművesek vigyáznak rá :lol:

FELON:

A Vatikán elég sok olyan könyvet gyűjtött össze, ami szerinte káros az emberek tudatára, vagy ha onnan szemléljük, talán az a fájó nekik, hogy igenis léteznek olyan nem földi eredetű dolgok, amiket az ő tanításuk tagad.

Részben azért nem vagyok vallásos, mert a dogma fogalmát nem bírom felfogni.

Ugyanakkor mostanában azt veszem észre, hogy sokan mindenféle összeesküvéseket találnak ki a katolikus egyházzal a mastermind szerepben.

Az ördögi terv első lépcsője, hogy könyveket gyűjtenek :P

Link a hozzászóláshoz

RAZE:

Tudhatnád, hogy a Necronomicon egyik példánya épp az Országos Széchenyi Könyvtár egyik eldugott részében van, természetesen nem lehet kikérni, és a szabad kőművesek vigyáznak rá :lol:

Honnan tudhatnám? Nincs fantáziám. :D

Nem akartam senkit kioktatni elnézést ha szájbarágós lett a hsz, de a könyv tényleg nem létezik. Olyan ez mint Drakula mítosza. Egy ember kitalálta, jól tálalta, a nép meg szívta magába és kultusza lett.

Komolyan. Tényleg. Higgyétek el. Nem létezik. De tényleg.

Galu, ha legközelebb találkozunk ne hagyd otthon a szabadkőműves sapkádat, és ne feledd a titkos kézfogást se. :D

Ja, és mielőt megvádolnátok, hogy nagy okkult ellenes vagyok, megjegyezném, hogy jó fél évig játszottam életutat a Kult-al, úgy, hogy heti - két heti rendszerességgel toltuk. Szeretem én a misztikát, okkultizmust, de utánaolvasok dolgoknak. Rengeteg Lovecraft-om van (nem, nem a nagy magyar gyűjtemény) és azért szóltam hozzá a témához mert véletlenül kompetens vagyok benne.

Hello Cthulu

Link a hozzászóláshoz

ÜDv!

Mivel nem nagyon tudom hogy hova is kéne ezt írnom,írom ide.

Szeretnék többet megtudni Toronról, illetőleg a Shuluri viadalokról.(meg ehhez hasonlókról) Kifejezések, harcitechnikák, ... stb. Igaz még csak most kezdtem az utána járást, de azért a tapasztaltabbaktól szívesen fogadnék néhány tippet, hogy kéne ezzeket megnéznem.

Előre is köszönöm a segítséget.

Legyetek jók ha tudtok...

Link a hozzászóláshoz
ÜDv!

Mivel nem nagyon tudom hogy hova is kéne ezt írnom,írom ide.

Szeretnék többet megtudni Toronról, illetőleg a Shuluri viadalokról.(meg ehhez hasonlókról) Kifejezések, harcitechnikák, ... stb. Igaz még csak most kezdtem az utána járást, de azért a tapasztaltabbaktól szívesen fogadnék néhány tippet, hogy kéne ezzeket megnéznem.

Előre is köszönöm a segítséget.

Legyetek jók ha tudtok...

Meglátásom szerint, ezt a kérdést az Ynev forumon belül tehetted volna fel... Majd nézz arrafelé körbe.

Egyébként, ha jól emlékszem a HBG-nem írnak róla, másmint a Shuluri viadalról.

Toronról az ETK-n kívűl bővebben a Summáriumban írnak még, viszonylag sokat. (De szerintem nem eleget, mivel egyik kedvenc kultúrám Yneven, az övéké. :) )

Link a hozzászóláshoz

Venes, Marci meg én elég sokat tapasztaltunk már ebben, nem igaz? :D

De legfőképpen kukachuszár ;):lol:8)

Egyébként biztosan van leírás a Szürkecsuklyások oldalán is, Toronról és Shulurról legalábbis biztosan, amit pedig nem találsz meg, alapos utánanézés után megírhatod te kiegészítőben :)

Csak vigyázz, nehogy a Mazsola kiadó lefüleljen ;)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mazsola?Már itt is? Kérlek ne. Legalább itt legyen nyugtunk a vitáktól.

Egyébiránt a házi kiegészítőtt nem tiltja a kiadó, csak akkor kell velük egyesztetni ha azt te nyilvánosságra akarod hozni.És hidd el hogy a segítségedre lesznek.

Venes: valóban az Ynevi topickra kellett volna írnom, de ide gyorsabb és kényelmesebb írni. :wink:

Köszönöm a tippeket, majd utána nézek.

Link a hozzászóláshoz

jajaj, na elszóltam magam, aztán itt is mazsola-fanokkal fut össze az ember :)

Oké, végülis a többséget elég jól meg lehet téveszteni azzal a dumával amit levágtak, mellesleg az nem vita volt, én halálra röhögtem magam :D

Ezt amúgy nem leszólásnak szántam, és nem is fogok vitatkozni veled Kiara, a levél mélyebb értelmeiről, mert felesleges.

De ez akkor sem vita :)

Link a hozzászóláshoz

Végülis nézőpont és gyomor kérdése...

Én hányingert kaptam Bepe-től, meg az RPG-től, habár ez sem újkeletű :) Vannak még etikátlan, erkölcstelen emberek, akik szépen lenézik a M* faneket, és a saját hasznukra kényesen ügyelve manipulálják a népet. Persze mint Nonprofit (ez több, mint röhej :D) oldal :)

A szürkecsuklyásokat meg ne említsd, kérlek... a játék rákfenéi :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Na akkor mégis vitázunk? :)

Amúgy felesleges, mert olvastalak ott, gondolom te voltál a GAU nevezetű, szóval ismerem a nézeteid :)

Engem nem különösebben kavart fel a dolog, nem fogok senkinek fanolni, meg nem fanolni, lassan 12 éve játszom MAGUSt (de még mindig nem én nyertem a versenyt :D ), és az egyik kedvenc rendszerem, szóval rám lehet fogni a kitartó játékos nevet, de engem az a levél sértett, amit Mórocz úr küldött az összes magus játékosnak címezve (hiszen nem az rpg.hu írta a kiegeket, csak közzétette őket).

BePe magánemberi mivoltáról nem nyilatkozom, mivel jelen vita szempontjából teljesen semleges, viszont az tény és való, hogy az RPG.hu 10 éve működik, napi nézettsége ezresekben mérhető, és azért ha nem is sokat, de tett már le az asztalra. A Szürkecsuklyás társaság is. Hogy neked miért nem szimpatikusak nem kifejezetten érdekel, mivel úgy érzem szubjektív lesz a disszimpátia, éppen ezért csak és kizárólag rád, meg őrájuk tartozik.

Link a hozzászóláshoz

No látod itt a bökkenő. Az a levél nem a M* nagyközönségnek ment, hanem személyesen Bepenek. ÉS mivel hivatalos hangnem volt, azért ennél barátibbra ezt nem lehetett volna venni, pláne ismerve az előzményeket Bepe és a Tuan viszonyáról. De tegye közzé, nem ez volt a gond, habár már maga ez is etikátlan, és törvénysértő (levéltitok megsértése - 1-év), de az, AHOGY ezt megtette, amilyen kommentekkel fűszerezte, na akkor ment el a pumpa (pl humor topik is ilyen). :)

Az, hogy az RGP mit letett az asztalra, hááát, azért azon lehetne vitatkozni. Pl hány könyvet adott ki, mennyi reklámot vetett be a játék népszerűsítésért, és mennyit költött rá? semmit. Tibóékról azt tudom, jelenleg közel 35 milliót áldoztak eddig a játékra, no meg ránk. De igen, pénzhajhászok :D

A szürkecsuklyásokról meg annyit, hogy nem erősségük fizetni a munkáért, és nem erősségük az sem, hogy méltányosak legyenek bármily formában is. De kihasználni, felhasználni, jólmegmondani kegyetlenül tudnak ;)

Pont ez a kettő, az RPG és a szürkecsuhás.. izé... csuklyások azok, akik miatt a M* ott tart, ahol. De lám, a nép szerint van egy gonosz tulaj, és felháborító, hogy élni akar a jogaival. Azok, akik meg ezt a játékot fejik - merthogy ha utánaszámolsz pl rájösz, mennyi haszna lehet annak a gonosz kiadónak - azokkal meg pacsizzunk le, és mondjuk el, hogy szegények, mert ők csak áldoznak és áldoznak a játékért. :D

Igaz, nem nekem kell felnyitni az emberek szemét, de e mellett nem tudok elmenni, mert dühít, ha hülyének néznek,sőt, igazából az is, ha másokat. Ez az én hibám :)

Link a hozzászóláshoz
No látod itt a bökkenő. Az a levél nem a M* nagyközönségnek ment, hanem személyesen Bepenek. ÉS mivel hivatalos hangnem volt, azért ennél barátibbra ezt nem lehetett volna venni, pláne ismerve az előzményeket Bepe és a Tuan viszonyáról. De tegye közzé, nem ez volt a gond, habár már maga ez is etikátlan, és törvénysértő (levéltitok megsértése - 1-év), de az, AHOGY ezt megtette, amilyen kommentekkel fűszerezte, na akkor ment el a pumpa (pl humor topik is ilyen). :)

Hát először az jutott az eszembe erről, hogy a "költő azt gondolta a versben...".

Most hogy miért, és hogyan került is oda a levél, szerintem már Mórocz úr sem tudja. A jogi dolgokba meg hadd ne menjünk bele, látom még most sem néztél utána komolyabban, ahogy az rpg.hu-n ajánlották. Meg nem is ide való, ha gondolod, privátban elküldöm neked a törvényparagrafusokat.

Az, hogy az RGP mit letett az asztalra, hááát, azért azon lehetne vitatkozni. Pl hány könyvet adott ki, mennyi reklámot vetett be a játék népszerűsítésért, és mennyit költött rá? semmit. Tibóékról azt tudom, jelenleg közel 35 milliót áldoztak eddig a játékra, no meg ránk. De igen, pénzhajhászok :D

Már elnézést, de miért is kellene az RPG.hu-nak könyvet kiadni? Kiadó? Vagy vállalta ezt? Esetleg a profiljához tartozna? És azt szerintem egyszer sem látta senki, hogy a 10 év alatt mennyi költség merült fel, szerver, szervercsere, rendszer, tárhely, frissítés, és a munkaóra. (Ki tudja mennyi...)

Szóval az hogy SEMMIT, kicsit elfogult válasz, de ha Tibónak szólítod Mórocz urat, akkor érthető az elfogultság is, ami nem gond, amennyiben nem jár totális vaksággal is.

Amellett a Tuan kiadó, mivel nem Non-Profit cégről van szó (és most nagyon nagylelkű voltam, hogy nem a cégbejegyzés szerinti nevén hívtam), természetes és jól felfogott gazdasági érdeke a profitszerzés, ezért ha a gazdasági szabályokat vesszük alapul, ebből az okból kiindulva vette meg a Magus jogait, vagyis nem merő jóindulatból és szereteből a játékosok iránt. És ez nem baj! De azért ne emeljük már piedesztálra....

Hogy neked mi a feladatod? Élni az életed.

És semmi több... bocs, hogy a többire nem válaszolok, de az már felesleges nyálfröcsögés :)

Link a hozzászóláshoz

No akkor haladjunk szépen sorban :)

1.:

Mivel megvan itthon minden, mi joggal kapcsolatos, köszönöm nem élek vele :) Apropó.. BTK-ból vizsgáztam. Amúgy ajánlom neked a Magyar Közlöny nevezetű lapot.. érdemes lenne átnézni néha, valóban ;) HA gondolod küldhetek :)

2.:

Te, ha én fenntartok egy oldalt, az már hűdenagydolog? Nevetségesen gyenge ahhoz, hogy azt mondjuk, VALAMIT is tettek a dologért. Amúgy pedig közel sem nonprofit. Az RGP nem egy lábon áll, s mint olyan milliós tételeket szed be reklámbevétel címszó alatt, és a többit nem mondanám. A nonprofit cégnek törvény adta kötelessége, hogy minden egyes befolyó Ft-ot a cégre (nem reklámra) költsön, és az év végi kimutatásban a profit részben a 0(!!!) szerepeljen. Persze a kiskakup élnek itt is, sőt, épp ezt beszélgettük egy barátommal nem is oly rég, csak épp nem a szerepjáték asztaláról gondoltuk a "csipegetést"

A Tuan kiadó cégbejegyzési neve is Tuan Kiadó :) Ajánlom nézz utána ;)

3:

És igen, nem non-profit, ahogy az RPG sem. Jól megfontolt profitszerzés a M*-ból? :) Ebben tévedsz megintcsak... Vampire... na abból inkább ;)

4:

Ne is reagálj a többi részre. Te olvasol 1 oldalt, a szerint döntesz. Nem is vagy hibás, hogy vezetnek, mint a birkát. Csakhogy én éppen ezt tartottam és tartom undorítónak. Ha már ekkora befolyása van, akkor ennek megvan a módja: pl az objektivitás. Na ezt csinálja Bepe épp... Jó reggelt :)

A személyes dolgokra:

Hogy milyen viszonyban vagyok Tibó-val? Semmilyenben. Ismerem, és kb ennyi. Nem megyünk el együtt sörözgetni, ha épp erre gondolsz :) Nem úgy mint Ti Bepe-vel? ;):D:D:D

Amúgy meg milyen feladatom? mivan??? Hát mit olvasol Te, merthogy engem nem, az tui :D

Link a hozzászóláshoz
Venes, Marci meg én elég sokat tapasztaltunk már ebben, nem igaz? :D

De legfőképpen kukachuszár ;):lol:8)

Jaja. És én mennyire élveztem. Imádom a Shuluri viadalt.

Szerintem ez egy olyan elem a m.a.g.u.s.-ban amit egyszer legalább ki kell próbálni. Persze jó mesélővel. (Engem oly nagy szerencse ért, hogy egy nagyon jó KM-em volt akkor... Sajnos volt, csak. :( )

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...