Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

No akkor haladjunk szépen sorban :)

1.:

Mivel megvan itthon minden, mi joggal kapcsolatos, köszönöm nem élek vele :) Apropó.. BTK-ból vizsgáztam. Amúgy ajánlom neked a Magyar Közlöny nevezetű lapot.. érdemes lenne átnézni néha, valóban ;) HA gondolod küldhetek :)

Örülök neki, én is vizsgáztam. Persze ez - ahogy nálam sem - nem jelenti azt, hogy értjük is, mi áll benne.

2.:

Te, ha én fenntartok egy oldalt, az már hűdenagydolog? Nevetségesen gyenge ahhoz, hogy azt mondjuk, VALAMIT is tettek a dologért. Amúgy pedig közel sem nonprofit. Az RGP nem egy lábon áll, s mint olyan milliós tételeket szed be reklámbevétel címszó alatt, és a többit nem mondanám. A nonprofit cégnek törvény adta kötelessége, hogy minden egyes befolyó Ft-ot a cégre (nem reklámra) költsön, és az év végi kimutatásban a profit részben a 0(!!!) szerepeljen. Persze a kiskakup élnek itt is, sőt, épp ezt beszélgettük egy barátommal nem is oly rég, csak épp nem a szerepjáték asztaláról gondoltuk a "csipegetést"

A Tuan kiadó cégbejegyzési neve is Tuan Kiadó :) Ajánlom nézz utána ;)

Igen, nagy dolog, pláne ha egy PORT

Link a hozzászóláshoz
Venes, Marci meg én elég sokat tapasztaltunk már ebben, nem igaz? :D

De legfőképpen kukachuszár ;):lol:8)

Jaja. És én mennyire élveztem. Imádom a Shuluri viadalt.

Szerintem ez egy olyan elem a m.a.g.u.s.-ban amit egyszer legalább ki kell próbálni. Persze jó mesélővel. (Engem oly nagy szerencse ért, hogy egy nagyon jó KM-em volt akkor... Sajnos volt, csak. :( )

na jah :)

Kéne egyszer nosztalgiázni, már ha a km nem ölne meg érte :roll:

Link a hozzászóláshoz

Andoron!

Nem lényeg, de tényleg :)

Hiszel, amit hinni akarsz, és ennyi :) Én meg tudom amit tudok, az meg a másik ennyi :)

Nekem magyarázol olyan dologról, amiben élek... Nem érted a szavaim, én sem a tieid. Megesik. Van enyhe különbség mind korban, mint felfogásban. Nem támadlak, ahhoz nem tettél le eleget az asztalhoz.

Légyen jó munkád, és szép napod a továbbiakban. :)

És legközelebb kérlek ne személyeskedj.. az a halálom (bár ezt is beleírtam az előző HSZ-be, csak épp nem ENGEM olvastál ki)

Link a hozzászóláshoz

Pont ez a kettő, az RPG és a szürkecsuhás.. izé... csuklyások azok, akik miatt a M* ott tart, ahol.

Már ne haragudj, de ez egy nagyon nagy butaság.

Mit tehet arról egy rpg fórum, hogy a mágus hol tart? :shock:

A szürkecsuklyásokat személyesen nem ismerem, de a világleírásaik, és az Enoszuke nagyon jó.

Azért, mivel sokan adnak rájuk, és sokszor önös érdekből kommunikálnak, és tesznek dolgokat... Visszaélnek a bizalommal, habár sokan nem veszik ezt észre (így pontos) Elnézést ha nem voltam egyértelmű... sajnos szokásom :)

Link a hozzászóláshoz

Azért, mivel sokan adnak rájuk, és sokszor önös érdekből kommunikálnak, és tesznek dolgokat... Visszaélnek a bizalommal, habár sokan nem veszik ezt észre (így pontos) Elnézést ha nem voltam egyértelmű... sajnos szokásom :)

Az rpg az egy fórum.

Van ott rengeteg fórumozó.

Egyes fórumozóknak van véleménye.

Ez a magánvélemény olyan amilyen.

A fórumnak nincs kollektív véleménye.

Ezért nem igaz, hogy az rpg miatt tart ott a mágus ahol.

Link a hozzászóláshoz

Azért, mivel sokan adnak rájuk, és sokszor önös érdekből kommunikálnak, és tesznek dolgokat... Visszaélnek a bizalommal, habár sokan nem veszik ezt észre (így pontos) Elnézést ha nem voltam egyértelmű... sajnos szokásom :)

Az rpg az egy fórum.

Van ott rengeteg fórumozó.

Egyes fórumozóknak van véleménye.

Ez a magánvélemény olyan amilyen.

A fórumnak nincs kollektív véleménye.

Ezért nem igaz, hogy az rpg miatt tart ott a mágus ahol.

Ezzel még semmi baj nem lenne, de

a forum irányított (nem magyarázom, értse úgy mindenki, ahogy neki tetszik)

nem a forummal van a gond, hanem a szerkesztőkkel, akik azt csinálják, amit (detto)

Nem az emberek véleménye sértő, nevetséges, vagy fájó, hanem az, ahogyan ezt előhozzák belőlük

Ennél egyértelműbb NEM tudok lenni

Részemről lezárva a történet.

Épp most olvasgathattam az UTK-t, és mondhatom, kegyetlenül jó lett. Főleg azt értékelem nagyra, hogy a tájékozódással semmi gond nem lesz. De a grafikák.. eszméletlen nyálcsorgás van épp folyamatban :D

Link a hozzászóláshoz
Andoron!

Nem lényeg, de tényleg :)

Ok, akkor minek folytatod? :)

Hiszel, amit hinni akarsz, és ennyi :) Én meg tudom amit tudok, az meg a másik ennyi :)

Igen, hiszek, és igen, én én is tudom, legalábbis remélem, tudni fogom, mivel amit tudok abból vizsgázni kellene.

Nekem magyarázol olyan dologról, amiben élek...

Oké, és én még mindig naivan hiszem, hogy ennek ellenére nincs közöd a "Tibóhoz".

Van enyhe különbség mind korban, mint felfogásban.

Nem értem egészen mire gondolsz... ha arra, hogy öregebb vagy, akkor én 1983 december elsején születtem, míg te 1984. november 24-én.

Ha arra hogy nagy a korkülönbség, akkor azt az egy évet nem mondanám annak.

Ha arra, hogy tapasztaltabb vagy mint én, valamiben biztos.

Ha arra, hogy fiatalabb vagy mint én és kevesebb ideje magusozol, akkor igazad van :)

Nem támadlak, ahhoz nem tettél le eleget az asztalhoz.

Remélem ahhoz soha nem teszek le eleget az asztalra, hogy még egyszer veled kelljen beszélnem.

Légyen jó munkád, és szép napod a továbbiakban. :)

És legközelebb kérlek ne személyeskedj.. az a halálom (bár ezt is beleírtam az előző HSZ-be, csak épp nem ENGEM olvastál ki)

Rendben. Igazad van, megkövetlek. Meg a "Tibót" is. Te abszolút nem személyeskedtél :)

Nah, hát neked is szép estét :)

Link a hozzászóláshoz

a forum irányított (nem magyarázom, értse úgy mindenki, ahogy neki tetszik)

nem a forummal van a gond, hanem a szerkesztőkkel, akik azt csinálják, amit (detto)

Nem az emberek véleménye sértő, nevetséges, vagy fájó, hanem az, ahogyan ezt előhozzák belőlük

Az a baj, hogy nem mondasz példákat, érveket, így nem tudok reagálni ezekre.

Egyébként ha beismered, hogy nem a fórummal van a gond, hanem a szerkesztőkkel, akkor legközelebb azt mondd, talán nem veszem magamra.

("az rpg.hu tehet arról ahol a mágus tart")

Link a hozzászóláshoz

a forum irányított (nem magyarázom, értse úgy mindenki, ahogy neki tetszik)

nem a forummal van a gond, hanem a szerkesztőkkel, akik azt csinálják, amit (detto)

Nem az emberek véleménye sértő, nevetséges, vagy fájó, hanem az, ahogyan ezt előhozzák belőlük

Az a baj, hogy nem mondasz példákat, érveket, így nem tudok reagálni ezekre.

Egyébként ha beismered, hogy nem a fórummal van a gond, hanem a szerkesztőkkel, akkor legközelebb azt mondd, talán nem veszem magamra.

("az rpg.hu tehet arról ahol a mágus tart")

Úgy éreztem, hogy kiérezhető belőle eléggé, de akkor elnézést érte. Nem, nem a forumozókkal van a gond, sőt!

Példát meg szándékosan nem mondok, habár a levél közzétételének módját említettem. De ne foglalkozzunk ezzel, részemről is hiba volt (ismét) hagyni, hogy kiakadjak az ilyeneken. Ezt majd a TUAN és az RPG elintézi egymás közt. Ahogy látom: egyik erre, másik arra... Ez elég tisztességes szvsz

Link a hozzászóláshoz

This is a beginning of a beautiful friendship.

Személyeskedést privátban kérném elrendezni.

Rpg.hu vs. Tuan téma a két említett szerepjátékos nagyhatalom oldalain már lezajlott, fölösleges a mi kis szép fórumonkat ezzel csúfítani. Elintézik/elintézték maguk között.

Ez itt a Kalandozok.hu, ne süllyedjünk le a színvonaltalan vitatkozásokhoz, az nem nekünk való. Ha látunk valamit abban keressük a szépet és a jót, vagy tekintsünk a jövőre a hibák tudatában, hogy szebbé tehessük. 8)

Szerepjátékosok vagyunk, egy nagy család. Mindenki követ el hibákat, fogadjuk el, hogy ez az élet rendje.

Tessék átgondolni.

Köszi,

Antail

Link a hozzászóláshoz

Hmm, most olvastam csak vissza. Örülök, hogy Antail figyelmét nem kerülte el. A kalandozok.hu Neo-ja. :] :respect:

A kalandozok.hu MÉG MINDIG FÜGGETLEN oldal. Minden értelemben (vallás, politikai, és igen, magus-politikai szemszögből is). Ezt kéretik betartani.

---------------------

Jaja. És én mennyire élveztem. Imádom a Shuluri viadalt.

Szerintem ez egy olyan elem a m.a.g.u.s.-ban amit egyszer legalább ki kell próbálni. Persze jó mesélővel. (Engem oly nagy szerencse ért, hogy egy nagyon jó KM-em volt akkor... Sajnos volt, csak. )

Venes: Remélem lesz még lehetőségünk játszani Shuluri viadalt valamikor. Huntermarcinak megvan még gondolom... :)

Más. Dilemmáztam, hogy a Zene topicba írjam, vagy ide, de aztán...

Monkey Island fanoknak kötelező darabok:

:D

Link a hozzászóláshoz

félek hogy kompletten az egész nem lesz jó, csak egyes elemek lesznek benne olyanok amilyenek, pl. biztos vagyok hogy kifelejtettek egy csomó dolgot... akkor pl. a feketerendben találtam pár fogalmazási hibát ezt vajon lektorok átnézik??? ami meg közhely: ha újat akarsz és a hibákat kijavítani csak roszabbat alkotsz mint az előző... szal fentartások vannak bőven! Illetve hogy két kiadó van hát elég erősen bukásra áll ez az Törvénykönyv is. A rivalizálás már elkezdődött... Viszont egy jó hír tudtommal a DV.nél van Kornya Zsolt. Illetve lesz egy új novellás kötet aminek ő lesz a főszerkesztője. A minap kijelentettem akkor veszek új regényt csak, ha Raoul Renier az írója illetve a szerzők között lesz... Jó esély van rá, a bassszulkucsát neki :D

Link a hozzászóláshoz

Biztos, hogy lesznek benne hibák. Emberek csinálták, ez nem is lehetne másképp. :)

Olyasféle fogalmazási/helyesirási hibák, mint amit a pdf-es verzióban láttál már nincsenek benne. Én kézben tartottam már a szerkesztői változatot, s abban sem voltak.

Azt meg nem értem, miért hiszed, hogy két kiadó - vagy épp csak az egyik - bukni fog? Nem fog, megnyugtatlak :)

És különben is: az csak nekünk jó, ha van egy egészséges versenyhelyzet,és egymást felülmúlva próbálnak jobbat alkotni. :)

(na meg az íróknak is ;) - ami megint csak nekünk jó, hiszen egyre többen lesznek :D)

Link a hozzászóláshoz

hogy bukni hm, a magyar tipusu hozzá állás miatt hiszem ezt... Illetve két riválisról van szó!!! akik nem fejleszteni akarnak hanem pénzzel megtömni a zsebüket... már a tuanról ez bebizonyosodott más esetekben a deltáról is... szóval a vér nem válik vízzé... ahogy egy kedves ismerősöm mondaná Valhallával oldódna meg minden... de hát az nem biztos hogy lesz... Szerinted most komolyan a két szerkesztői társaság hajlandó lesz tárgyalni egymással??? Főleg hogy annak idején két egyazzon szerkesztőséghez tartozó ember sem tudott megegyezni??? A logikád helyt álló amúgy hogy versenyezniük kell de az a baj hogy nem számoltad bele a magyar mentalitást... /szeretem magyarországot, de a betegségeit nem/

Link a hozzászóláshoz

Sanálatos, hogy ezt látod. A még sajnálatosabb, hogy ezért egy pillanatig sem lehet hibáztatni, hiszen megannyi "jobbnál jobb" péda támaszthatna alá. A magyar mentalitás, mint olyan valóban rizikófaktor. De az esélyt mindenféleképp meg kell adni, és támogatni őket abban, hogy jót csináljanak, máskülönben csuklóból ránk lehet sütni ugyanezt: magyar mentalitás. Akkor már inkább valóban megadom az esélyt mindkettőnek. Számomra a Tuan közel sem pénzhajhász. A DV-t meg nem ismerem ily mértékben, de hiba lenne feltételezni, hogy csak a pénz mozgatná őket. Persze az is, lévén életben kell maradni. A Tuannál speciel tudom, hogy akkor nem lenne miből finanszírozni a KK-t, a különböző Vamipre versenyeket, vagy épp az UTK, valamint egy teljesen új (!!!) szerepjáték fejlesztését.

Summa summarum: ne fogjuk arra a saját hitetlenségünket és bizalmatlanságunkat, hogy magyar mentalitás. Mert pontosan azt tesszük, ami miatt ott tartunk ahol. Rossz tapasztalatainkra alapozva már nem vagyunk képesek esélyt sem adni. Szvsz nem kellene ebbe a hibába esni... akármennyire nehéz is.

Link a hozzászóláshoz
This is a beginning of a beautiful friendship.

Személyeskedést privátban kérném elrendezni.

Rpg.hu vs. Tuan téma a két említett szerepjátékos nagyhatalom oldalain már lezajlott, fölösleges a mi kis szép fórumonkat ezzel csúfítani. Elintézik/elintézték maguk között.

Ez itt a Kalandozok.hu, ne süllyedjünk le a színvonaltalan vitatkozásokhoz, az nem nekünk való. Ha látunk valamit abban keressük a szépet és a jót, vagy tekintsünk a jövőre a hibák tudatában, hogy szebbé tehessük. 8)

Szerepjátékosok vagyunk, egy nagy család. Mindenki követ el hibákat, fogadjuk el, hogy ez az élet rendje.

Tessék átgondolni.

Köszi,

Antail

Hátha nem olvastad.

Ebben innentől nincs vita, ezért lett törölve a hozzászólásod is.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...