Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Dumaterem

Gem Kapocs

Recommended Posts

Senna halála máig tisztázatlan maradt. Szerintem sosem fogjuk megtudni, mi is történt igazából akkor.

Igen, ebben igazad van, sokan találták unalmasnak az F1-t akkortájt. Habár sztem legalább annyira sok embert ültetett Scumi és a vörös autó a képernyők elé. Viszont ha ez így folytatódik, ahogy most láttuk, nem hinném, hogy aggódni kellene amiatt, hogy nem lesz nézettsége az F1-nek ;)

Én csak azzal nem szoktam egyet érteni, hogy ha azt mondják: bahh, Ferrari. Hiszen igazából pont a Ferrari nem tehetett arról, hogy a többi csapat képtelen volt jó ideig utolérni őket.

Schumacher meg a végére lett felkapva, de akkor tényleg talán túlzottan is. Emlékszel mennyire pocsék volt akkor az istálló, mikor a Benettontól odaszerződött? Gyakorlatilag csoda volt, hogy célba értek. De aztán jött a nagy hármas: Schumi, Todt, és Brown. :)

Link a hozzászóláshoz

Éppen ezért olyan fura dolog, hogy a Ferrari hirtelen olyan marha jó lett, előtte sehol se volt. Akkor a McLaren ment, a Benetton, meg a Renault, és tessék, hirtelen a kullogó Ferrari berobbant. Van ebben valami turpisság, dehát ha nem vették észre, akkor ügyesek voltak.

Senna halála: majd ötven év múlva megtudjuk :)

Link a hozzászóláshoz

Azért nem volt az olyan hirtelen. De sztem az előbb említett hármasnak sok köze lehet a dolgokhoz ;) (na meg persze még ki tudja minek :D)

A McLaren Honda volt a legjobb akkoriban, de mivel szétmentek, minden szét is esett. Mondjuk kíváncsi leszek, ha a Mercedestől megszabadul végre a McLaren... Ezt viszont hamarabb megérjük, mint 50 év :D:D:D

Link a hozzászóláshoz
úúúúúú én a kékeket azok nagyon feelingesek :) amúgy a bennük rejlő csoda kütyük miatt :) /apache helikopátereeeeeeeeek :)/

Illésem, pont mint egy csaj. (-Ú, olyan szép autót láttam ma. -Igazán, és milyen autó volt? -Mondom! Piros! :D)

Apache-ban ültem már meg Chinook-ban is, Kecskeméten repülőnapokon. Egy igazi texas-i redneck katona volt a pilótája és ott volt az arcán az a bárgyú mosoly, ami csak amcsi katonák fején figyelhető meg. Sztem tanítják nekik kiképzésen vagy valami.

Link a hozzászóláshoz
Egy igazi texas-i redneck katona volt a pilótája és ott volt az arcán az a bárgyú mosoly, ami csak amcsi katonák fején figyelhető meg. Sztem tanítják nekik kiképzésen vagy valami.

Ja, meg a rágózást is :lol: .

A McLaren jó, szerintem a legjobb. Lehet, hogy a Ferrarinak Schumival volt egy kiugró időszaka, de elötte tényleg elég hátul kullogott, és szvsz már most sem produkálnak akkorákat.( Vagy észrevették mgaukat, vagy Schumi nélkül tényleg nem megy... :wink: ) Viszont a McLaren mindig egy egyenletesen jó színvonalt hozott, anno is, Schumi idejében is és most is. Lehet, hogy nem voltak olyan látványos fellendülései, de nem is voltak olyan mély pontjai sem.

Hát, hogy a Mercedes után mi lesz, az engem is fog érdekelni...

Link a hozzászóláshoz

Üdv néktek!

Az én kedvencem a Vörös Báró (és természetesen Barichello)és az ágaskodó fekete paripa.

Mikor elkezdtem nézni (kb. Senna halála után egy évvel) még nem szurkoltam senkinek, de már akkor megfogott a Ferrari.

A McLarennel meg hát vegyesek az érzéseim. Alapjáraton jó kis verseny társ, csak szerintem nagyon nem tudja elfogadni, hogy nem ők nyertek. 2000 vagy 2001-ben (pontosan nem tudom, a jegyzeteimet meg lusta vagyok elővenni) is ugyan ez volt. Szoros versenyben a Ferrari nyert, és akkor is valami miatt

Link a hozzászóláshoz

Nya, akkor a helikopterek után egy másik érdekes téma:

Hogyan is kell véleményt nyilvánítani...

Nekem erre van pár alap ötletem, pl az egyik, hogy amíg nem komoly a dolog, és csak kóstolgatjuk a másikat, addig lehet poénkodni, aztán ha komolyabbá válik a véleménycsere, akkor utánanézek a vitapartneremnek, nehogy olyasmit kezdjek el a fejéhez vágni, ami rám csapódik vissza.

Pl ha az illető a legelső szerepjátékosok közül való, több versenyen mesélt és írt már versenymodult, amelyből pár megtalálható azon a helyen is, ahol véleménynyilvánítok, akkor nem kezdek el vele olyan meddő vitába, amelyben megjegyzéseket teszek az értelmi és tudási színvonalára ebben a témában.

Aztán ugye a vagdalkozás is kétélű fegyver, mert ugye lehet kihívom egy párbajra, aztán kiderül hogy a csávó amellett hogy aikidós, lehet öt éve live-ozik, kardozik, stb, aztán úgy lenyom mint egyszeri gyerkőc a nyalós bélyeget, akkor pedig leshetek. Mert hát igazából ugye én nem szeretnék általában abba a helyzetbe kerülni, hogy beszólok egy kis kínainak, hogy ki vagy te, aztán kiderül hogy shaolin pap :) :)

Aztán ugye érdemes utánanézni annak a témának, amiben írok, mert akármennyire is régen csinálom, mindig vannak fehér területek. Jó pap is holtig tanul, én szeretek biztos lenni abban, hogy amiről véleménycserélek, az nem komplett hülyeség, vagyis azért az érveim valahogy alátámaszthatóak.

Aztán ha ezzel megvagyok, akkor nem használok olyan szót, amiről nem tudom száz százalékig, hogy abban a környezetben használható, mert hát lehet hogy én vagyok a legokosabb érvelő a világon, megdönthetetlen érvekkel, aztán egy rossz helyen használt szóval máris rajtam röhög majd mindenki.

Aztán ha még ezzel is megvagyok, akkor véleménycsere címén inkább nem megyek bele olyan anyázgatásokba, aminek semmi értelme nincs, és még olvasni is rossz. Ha már elküldök valakit melegebb égtájra, akkor általában érdemes udvariasan, elegánsan, neadjisten kicsit poénosabban megtenni, bár tény, a poén ismétcsak relatív és kétélű, tehát jobb, ha nem is használom. Nyílt sértegetés kizárva, mert magam minősítem vele.

Aztán érdemes azt is átgondolni, hogy ha már nem néztem utána az emberkének, akkor ne kezdjek vele olyan bizalmaskodásba, hogy

"biztos vered is a barátnőd"

vagy

"biztos anyukád fejjel lefelé hordott, azért lettél debil"

Nos, ez megint az a kategória, amibe értelmes, normális érvelő ember nem megy vele, amennyiben érvelni, nem pedig az otthoni túl sok időt elütni akarja. Mert ha ilyeneket írnék be, joggal feltételezné bárki, hogy magamból indultam ki, tehát amikor a másik szemére vágom, hogy a hátterében milyen okai lehetnek azon felül a velem való emeltebb hangnemben való beszélgetésre, hogy én jól lekurvaanyáztam, akkor a másik joggal gondolhatja, hogy saját frusztrációim élem ki rajta.

És ha már ezt mind megértettem, és átgondoltam, akkor még azon szoktam gondolkodni, hogy mindenkinek joga van elmondani a véleményét, de nincs joga engem hülyének nevezni, mert nem értek vele egyet, és éppen ezért nekem sincs jogom őt hülyének tartani a másféle véleményéért, vagy éppen birkának nevezni, csak mert nem követi az én véleményem birka módon. Hiszen ha ezzel biznyította, hogy nem birka, akkor miért is nevezném annak? Meg hát ugye, senki se egyforma, mindenki egyedi, mindenkinek jó esetben a véleménye is más (tisztelet a kivételnek), és ezt a véleményt értelmes módon meg is oszthatja, viszont nekem jogom van nem egyet érteni, és ennek ugyanúgy minden következmény nélkül hangot adni.

Nos, nekem kb ezek a normális érvelés, véleménynyilvánítás, és a normális vitázás alapelvei, biztos lesz majd aki beleköt, de akkor nem értette meg, amit írtam: véleményt, ilyen rendezett, és normális körülmények között jogom van írni. Ahogy neki is joga lesz nem egyetérteni, és leanyázni engem, persze a fórum adta kereteken belül.

De meggyőzni nem fog tudni ha nem érvel, miért jobb alpári módon anyázni.

Link a hozzászóláshoz

Nah, bár megfogadtam, hogy nem írok többet... :D

Én szeretnék valamikor egy babát, és őt felnevelni :)

Aztán valamikor szeretnék bándzsidzsámpingolni, bár amilyen nyúlbéla vok, ez lehet nem valósul meg, na de azé a szándék a fontos :D

Szeretnék egyszer extrém helyen... khm.. szeretni. :D

Szeretnék legalább egyszer az életben olyan helyzetben lenni, hogy érdemben jótékonykodhassak. :)

Egyszer el szeretnék jutni valami rég kihalt városba, inkák, maják, vagy vmi ilyesmi népek egykori lakhelyére.

Jó lenne bemenni egy piramisba, megnézni a Stonehange-t, és

Link a hozzászóláshoz
Tényleg különben milyenek a tapasztalatok paintball-ról? :)

Még nem volt megtartva a Kalandozok.hu Dungeon Paintball. :) Két hét múlva szombaton lesz.

Szeretnék egyszer extrém helyen... khm.. szeretni. :D

Mi akadályoz meg ebben? Ha van kit szeretni, hajrá... hidd el, izgi! ;)

Sok mindent szeretnék én is az életben... de az utóbbi időben rájöttem, hogy hülyeség várni ezekre. És elkezdtem megvalósítani ezeket. Lassan elfogynak az álmaim... és végül két csoport marad: azok a célok, amik már megvalósultak, és azok a célok, amik még nem.

Én így állok hozzá. Amíg egyszer csak meg nem világosulok majd, és vetkezem le a halandó élet vágyakozásait. :)

Link a hozzászóláshoz

Én úgy általánosságban gondoltam, akik már voltak :oops:

Mi is mennénk, elhiheted, csak nagyon el vagyunk mostanság havazva.. ugye lesz a KK, lesz a meghívásos, és hát 1: költséges, 2: na ki más írná az elősztorit, mint én 3: még ezen kívül is van elmaradásom egy novellával, 4: na meg meló :S

De nagyon szeretnénk kipróbálni majd, talán a legközelebbire megyünk ha lesz :)

Mondjuk még a go-kartot is szívesen próbálgatnánk :)

Link a hozzászóláshoz

Ahogy Gau is mondta: talán van... attól függ mi számít extrémnek. ;)

De ha belemélyedünk a témába, ki kell rakni egy piros karikás 18ast. :D

Szóval inkább ne mélyedjünk bele, legalábbis itt. Marad PM-ben vagy chaten. :)

(Ez másoknak is jelzés volt, hogy ne folytassuk ilyen téren. Ok: Kiskorúak is szoktak fórumozni. Sőt, kiskorú táborlakók szülei is szoktak fórumozni. ;))

Link a hozzászóláshoz

Mi az a dolog aminek átélése, végrehajtása vagy megtekitése nélkül nem akartok meghalni? Ami nélkül nem éreznétek teljesenek az életet, amit jelenleg éltek?

BIKAVIADAL! :twisted:

Meg úgy általánosságban elmennék spanyolba mikor Fiesta van.

Bor, tánc, bikafuttatás, zene.

Van még más is, de az inkább 'jó lenne' nem pedig 'nem lenne teljes az életem nélküle' kategória.

Link a hozzászóláshoz

No igen, szóval azt mindenképp ki szeretnénk próbálni Kedvesemmel... (hehe, végre legálisan vehetek elégtételt :D:D:D:) )

)

Üdv!

Gau: már miért is vennél rajtam elégtételt? :wink:8)

Amit szívesen kipróbálnék az az ejtőernyőzés (ha lesz rá elég pénzem,akkor tuti kifogom próbálni).Felemelő érzés lehet 3000 méter magasságból kiugrani és 50 mp szabadesés... :lol: álom álom...

Szívesen körbe járnám csak egy hátizsákkal a világot is. De persze nem egyedül mert az úgy veszélyes.

És amit még mindig is kipróbáltam volna (csak erre nincsen lehetőségem) az egy vadászgép utasának lenni. (MIG 28 meg ilyesmi.)

De hogy maradjunk az egyszerü dolgoknál is a paintballt szívesen kipróbálnám. És még sok mindent kipróbálnék és meg tanulnék de hosszú leírni 8):)

Link a hozzászóláshoz
Persze a mézeskalácsaid is hamar fogytak...

Pláne, hogy egyet-egyet ettünk belőle... a többire már nem maradt fogunk, hogy megrágjuk őket ;):D:D:P

Na azért ez így nem igaz. Tény, kicsit ropógósabb volt a kelleténél,de finom volt... :D8) Finom volt ugye?

És életem első mézeskalács próbálkozásom volt. :oops::wink:

Szívesen vennék könnyen elkészíthető sütemény recepteket. :D

Bocs,nem akartam offolni.;)

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...