Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Közeleg az éjfél, ismét eltelt egy év,

szívünkben feléled egy-egy régi emlék.

Felidézzük az elmúlt szép pillanatokat,

a tovaszállt, meg nem élt, tűnő álmokat.

Titokban reméljük, boldog évek várnak,

nem lesz benne többé szomorúság, bánat.

Köszöntsük hát együtt a következő évet,

Kívánjuk hogy álmunk, sose érjen véget,

Ehhez kívánok nektek nagyon, Boldog Évet

Utólag is Boldog Új Évet. 8):zsur:

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Látom még senki nem tért magához a karácsony-TT-szilveszter nevű hármas kombó hatásából. Pedíg a poén kedvéért még chat-re is feljöttem. Tudom hogy írhatnék privit is, de nem teszem! A Zalaiaktól érdeklődnék hogy idén lesz-e náluk verseny vagy bármi ilyen rendezvény.

Úgy döntöttem hogy minek utána rossz sorrendben vettem ki a szabadságomat erre a hónapra, kicsit beteg leszek. Persze ez a valóságban is így van, de tőlem kitelik hogy így is elmegyek dolgozni. Szóval voltam orvosnál. Vártam másfél órát, közben reménykedtem hogy a könyvtár nem zár be mire végzek. Bemegyek a doktornőhöz. Vidéki rendelő, mindenki ismer mindenkit, meg hasonló feelingek. Persze a rendes fogadási idő után kerültem sorra. A végén ugye a vizitdíj. Egy ezredes akadt a kezembe, gondoltam legalább lesz apróm. Kapom a visszajárót ami tartalmazott két darab ötven forintos érmét is. Kíséretként a szokásos "Biztos nem baj hogy aprót is adok" mondat. Mondom hogy nem baj, gyűjtöm az aprót, gondolom magamba, majd jó lesz az autómatába. Erre a visszajáró 700 Ft-nak megfelelő értékű összeget 20 és 50 Ft-os érmékben kaptam meg. Viccesen megjegyezték "Legalább nem fúj el a szél" Mielőtt bárki félreértené, ez nem a szokásos én féle cinikus vagy hasonló történet. Kifele menet végig nevettem és a jókedvem majdnem kitartott addíg amíg el nem jöttem a könyvtárból. Tudjátok, amíg meg nem tapasztalja az ember, addíg el sem hiszi, hogy a másodperc milyen töredék része is elég ahhoz hogy hazavágja az ember nagy nehezen kuporgatott és felhalmozott jókedvét. Az eszmefuttatást az idegeket kímélendő és a lefárasztást elkerülendő nem folytatom.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Köszi Gem! Ha megtudsz valami légyszíves rögtön szólj, mert nekem jó előre kell szabadságot kivennem, meg... van még valaki akit rá kell vennem addígra hogy ott legyen. Bár ugye, fejvadász lévén megvannak erre az eszközeim! :twisted: Én akkor mikor lenn voltam és együtt játszhattam veled, kellemessen csalódtam, még akkor is ha szívemnek oly kedves orkomat lepofoztad ama piramis lépcsőjéről. :D Ki tudja, talán idén ismét keresztezik egymást karaktereink sorsának útjai.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Igen, még megvan, ha jól tudom :) Itt térkép is van.

http://teahaz.net/teahazak?action=modify&pid=18

Ami viszont nem kimondottan szerepjátékos, de a kalandozók itt szokták tartani a találkozóikat, Sirius teaház. Sokkal hangulatosabb, nagyon széleskörű a választék, és csak dicsérni lehet a helyet :)

http://www.sirius-se.hu/teahaz/teahaz.php

Utóbbinál mindenképpen, az előbbinél meg célszerű asztalt foglalni :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha rossz helyre írok, elnézést.

Első megszólalásra készülök fórumon, bocs, ha elkalandozom.

1996-97-ben MAGUSoztunk, azóta csak ritkán foglalkoztam ilyesmivel. Időnként olvasgatok itt-ott. Sokmindenről nemigen tudok.(kiegészítők, runa, d20...)

Több észrevételem is volna.

Mondani és csinálni valamit, az két különböző dolog. Néhány példa:

A ló elöl harap, hátul rúg, középen kényelmetlen. És arra megy, amerre akar, ha rakoncátlan, és nem elég erős a kezed. Próbáld csak ki te is. A megoldás : szeretni kell a lovat. Megérzi.

Eleink közül, akinek szüksége volt ilyesmire, a kocsihajtást könnyebben megtanulta. A lovaglás inkább úri körökben volt elvárás. (Most nem a honfoglalókra gondolok, bár asszonyok kevésbé lovagoltak tudtommal.)

Az íj használata is érdekes. Eleinte a felhúzás, vessző megtartása, célratartás is gondot jelent, majd az alkarod lehet véres-dudoros, esetleg az orrod, füled sínyli meg a nagy igyekezetet, míg végül ráérzel az ízére, 15 lépésről elhibázva az 50x50cm lőtáblát, félbelőve a mögötte méterre lévő 2cm vastag növendék fácskát. Hmm. A célzás íjjal egészen más, mint nyílpuskával, ahol hátulnézetből lőhetek.

A parittyáról nem is beszélve, amit csak ember és célpontmentes helyen érdemes elkezdeni gyakorolni (környezetkímélés), lehetőleg sisakkal, az eleinte nyakadra tekeredő szíj, és a végén lévő súly miatt. Inkább hajító, mint célzófegyver. Mindenesetre különlegesség, és kevésbé lehet elkerülni egy dárdánál, késnél, ha távolabb van.

A korabeli hadseregekben külön parittyás egységek is voltak. Az íjászok mellett. Feljegyzések vannak jobb és balkézzel egyaránt lövő többszáz fős egységekről, akik seregüket felmorzsoló vesztes csata után el tudtak menekülni az ellenség többszörös - nem célzófegyveres- túlereje ellenére.

Mindenkinek szívből ajánlom, nézzen meg egy hagyományörző lovasbemutatót. Nekünk az Ópusztaszer területén lévő jelentett feledhetetlen élményt.

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Kala Vin Moor elolvastam a hszed:) érthető marmint hogy azért írok mert elolvastam...

Pl mennyi kp az otthon tanult kézettség-> semmennyi ha megfelelő előtörténet és a km megengedi ennek túlzásbavitelét tápolásnak hívják...

Továbbá ha az imént felsorolt kérdésekre választ keresnél könyvben akkor az ETK nem 400 hanem vagy 800 oldalas lenne :)

jah és Ez a 400 oldal csak irányadó tehát ha fogod magad és lapra veted akkor azt használhatjátok is akár valamint ha gépeled és tanulságos és kiegészítőnek minősíthető akkor akár ide az oldalra is felkerülhet főleg ha megbeszéled az illetékessel ----> Antail

Személyes véleményem: Nálunk is voltak a játékban extrém fegyverelképzelések, és a Jk-nak volt Mf-FEGYVERkovácsmesterséget és megalkotta aztan mikor leültünk jatszani, elmesélte hogy néz ki, rajozolt is mellé aztan közösen értéket adtunk neki és jöhetett vele.. ez a fegyver egy másfélkezes kard hossznyi penge teljesen ovális alakba hajlítva mint egy frizbi csak ugy egy részén markolattal. Jk:

"Leakasztom gömbit" :)

Asszem ennyi, de azért várj meg más hsz-eket!

Tanulságos lesz.

Jah a korhű fegyverek kipróbálásában, nem tok segíteni sajnos :(

azért sok sikert

minden jót

peace

hokusz

Link a hozzászóláshoz

Szabályrendszer: A MAGUS egy fantasy játék, ezért nem kell a válósághoz igazodnia, ha mégis ez lenne a céja akkor egy párezer oldalas harcrendszer lenne a végeredmény.

Fegyverek, azok használata, pusztakezes harc: Abból amit leírtál látszik hogy nem vagy fogalmatlan a témához, de az is, hogy sokmindent nema emgfelelő forrásból tudsz, ami nem a te hibád, de mindig érdemes rászánni az időt legalább 3-4, eseteg 5 különböző forrás átnézésére is. Ajánlom az arma cikkeit, jelenleg ők foglalkoznak több professzorral és régésszel karöltve a lehető leg pontosabb módon rekonstruálni az eredeti fegyverek és vértek milyenségét, valamitn ezek használatát is.

Link a hozzászóláshoz

Kala Vin Moor

Előre is bocs, sietek, NEM kioktató hangvételűnek szánom, ha esetleg mégis úgy hat, úgy a már említett sietség...

1, ha IRl hardware érdekel, javallom átolvasgatni a nem túl messze lévő fegyveres topicot

2, tökéletes harcrendszer a világon nincs, me' lehetetlen. Vannak a MAGUSban is igen fájó butaságok, vagy elfogadod, vagy csinálsz háziszabályt, vagy nem játszol...

3, tökéletes tanulási rendszer detto, lehet rajta feljeszteni, de erősen borítaná a játékegyensúlyt... mer' az a szomorú helyzet, hogy igazából sehol sem vagyok egy közepes arma-s sráchoz képest, de 20+ fegyverrel elboldogulok. Ha valakinek az élete múlik rajta, 2-3 év alatt gyak a világ összes közelharci fegyverével megtanul bánni használhatóan, de ehhez napi sok óra kéne... ami Yneven pont adott. De ha ezt így beleveszik, akkor szinte semmi különbség nem lesz harcos és harcos között, vagy 2-3 óra lesz egy ütésváltás........

4, ugyan magamnak marhakevés kardot tartok meg (ahem, most van 1 nekem, és egy barátnőmnek, de nyárra lesz sok, de legalábbis több), de ha gondolod, és mind2nek belefér, és le tudsz ugrani Debrecenbe......... :lol:

5, Gem hozzászólása mellett teljes vállvértszélességgel kiállok... de puszta formabeli dolgok tanulmányozásához a myarmoury.com még jobb.

Link a hozzászóláshoz

Üdv !

Köszönet a válaszokért. Jók.

Hókusz, érdekes fegyverem a korongos rövid lándzsa. Döfésre kevésbé jó, de szeletelni (vágni) és evezni, netán kispajzs jelleggel használható. :)

GemKapocs, igazad van, több forrás több adat, konkrét tippeket szívesen veszek. A MAGUS fantáziavilágában sokminden lehetséges, ami itt (hivatalosan) nem. Úgy olvastam, hogy az átlag azonos a mienkel, tehát a "hagyományos" dolgok ugyan úgy működnek - lásd fegyverek alkalmazása. Pszí és mágia nincs említve. A földiek még szupertitkosak. Láttam valahol egy képet egy ifjú kivertbőr(?) páncélt viselő kalandozóról Gameskapocs feltüntetéssel. Ismerős kép?

Ahriman, köszönet. Konkrét címeket örömmel fogadok. A suhintási lehetőség - csillanó szemek. Nyáron lehetséges a rokonlátogatás - a debreceni nagyerdőben születtem (ott a klinika) - , ha sikeredik, köszönettel fogadom az ajánlatot.

Jár itt valaki a Kard Rendjétől?

Szép napot !

Link a hozzászóláshoz

Üdv !

GemKapocs, megint csak igazad van, rosszul emlékeztem.

A kép Gemkapocs feliratú, kivertbőr utánzatú mintás ruha, fém válvédők, alkart védő szegecses bőrkesztyű. :)

Egyszer varrtam "RobinHood" zöld zekét, térdig érőt. Elajándékoztam. Csináld magad mozgalom. ;) A nagyobbik fiam szecskavatós McDonalds Bohóc jelmeze sem volt rossz. :shock:

Szép napot !

Link a hozzászóláshoz

Ah shuuuda megvan, itt láttad kalandozok.hu-n a galériában a képet, az viszont nem az én bőröm hanem crowtone-é, csak az alkarvédő meg a kesztyű az enyim. Viszont nem utánzat, a bőr is, az alkarvéd is ill a kesztyű is valódi bőr, igaz nem páncél vastagságú(értsd: 7-8 mm) de ettől még egész tűrhető. Valamikor viszont csinálok már egy rendes képet ha meglesz a vasam, értsd: ha Ahriman felhozza felszíjazva :D

Link a hozzászóláshoz

Jihad, jihad.

Na, nekem ide ez az uccsó offos postom, javallom, ha érdeklődés vagyon, kerüljön át a fegyveres topicba... :wink:

Csak a kivert bőrrü' lenne egy megjegyzésem. Nagyon népszerű elnevezés, köszönettel tartozunk érte a viktoriánus angol butaembereknek. Fantasy ruhaként, páncélként nagyon jó, de eredetileg nem létezett. Vagyis az nem létezett, amit ma kivert bőrnek nézünk. Legalábbis európában, mert ugye indiában is vannak butaemberek.

Na, lényegre. Ha eu bőr vagy szövetcuccon szegecsek vannak, az vagy "lemezkabát", vagy brigantin, azaz külső takaró alá rögzített lemezes vértezet. A kettő között a különbség a lemezszám: a 'kabát jellemzően kevesebb, nagy lemezből, míg a brig' nagyon sok kicsiből áll, természetesen itten is vannak kivételek.

...

Kard rendjétől TUDTOMMAL nincs itt senkise. Sajna mikor felhoztuk nekik, hogy segíthetnének vagy részt vehetnének az SCA magyarhonra hozatalában, kissé le lettünk hüüüüüüüüüüüüülyézve, szipszip.

Miért kérded?

...

Nyugi Gem, mihelyt megyünk fel, kapod a vasad. :P

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...