Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Dumaterem

Gem Kapocs

Recommended Posts

Üdv !

Ahriman, a Kard rendje oldalán láttam kardokat, csak errefelé (Pécs) nemigen fordulnak meg. Gondoltam hátha itt. Regenyei Péter oldalán találtam olyan fegyvert, ami első látásra megtetszett. Jó volna gyakorlatban is megsuhogtatni.

A bőrvértek igen gyatra felhozatala szerepel a leírásokban. Gondolok japán bőrpáncélra, vagy Kelemen Zsolt ősi magyar bőrpáncéljára.

És több kasztnál csak könnyű, mozgékony ... vértek hordhatók.

Előbb utóbb átjutunk a fegyveres részbe. :D

Szép napot ! M.

Link a hozzászóláshoz

Tudom, nem mindenkit érdekel, vagy csak igen keveseket, de aki megteheti, attól én is kérném a következőt.

Március 29-én, este 8 órától, legalább egy órára kapcsoljátok ki a gépeket és minden áramot igényló gépet.

Elvileg a világnak igen sok pontján fogják ezt megtenni.

Ezzel sokat segíthetünk a Földünkön.

Előre is köszönöm annak, aki veszi a fáradságot.

Link a hozzászóláshoz
Tudom, nem mindenkit érdekel, vagy csak igen keveseket, de aki megteheti, attól én is kérném a következőt.

Március 29-én, este 8 órától, legalább egy órára kapcsoljátok ki a gépeket és minden áramot igényló gépet.

Elvileg a világnak igen sok pontján fogják ezt megtenni.

Ezzel sokat segíthetünk a Földünkön.

Előre is köszönöm annak, aki veszi a fáradságot.

Igyekszem majd...ez kül. milyen szerveződésű dolog?

Link a hozzászóláshoz

Semmi rosszindulat nincs bennem az ötlet iránt, valóban nemes gondolat, de sajnos el kell lomboznom a híveit, mivel ezzel semmit nem értek el.

Az erőművek ugyanis két üzemfokon működnek,egy alapüzemen, aminél kevesebb energiát csak akkor termelnek ha bizonyos részlegeket, blokkokat szerelnek, ezért nem tud az alapüzemmel működni az egység, a másik a különleges üzem, amikor valami miatt hirtelen megnövekedik az energiaszükséglet a kiszolgált területen, akár egykét óra alatt. Az alapüzemet az erőmű folyamatosan tartja, így teljesen lényegtelen, hogy mennyi áramot használunk fel abból ami megtermel, ha kell ha nem, megtermeli.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nagyrészt igazad van, de nem az eredmény, hanem az elv a lényeg.

És van a szokásjog törvénye, amit átvonatkoztatva erre lehet, hogy tíz év múlva, ha mindig tök kevés áram fogy ezen a napon le fognak állítani egy-egy reaktort, és az már eredmény. Én nem tehetem meg pl., hogy leállítok minden gépet (mivel serverszolgáltatás is vagyok), de amit lehet, le fogok.

Üdv

Link a hozzászóláshoz

Csak én nem hallottam eddig erről a szervezkedésről?

Mindenesetre csatlakozom, hogy a szándék a fontos, feltéve hogy ezzel nem ártunk inkább tényleg, ahogyan Edevis mondta. Igazából nem akarok hülyeséget írni, mert nem vagyok aktuális a témában.

DE: csatlakozom az előttem szólóhoz, hogy ha már védeni akarjuk a Földünket, ne csak egy nap tegyük ezt meg egy évben, hanem mindig, mikor lehetőségünk van rá. Most elég lekicsinyített példa, de itthon pl. mindig én kapcsolom le mindenki után a lámpát, hogy ne égjen feleslegesen, ha vki úgy felejtette.

Egy másik témát is felvetnék, ezzel párhuzamosan meg lehet vitatni:

Mit gondoltok a Kínában kialakult helyzetről? Már értem ezalatt a Tibet függetlenségéért való tüntetéseket és hogy Kína a Dalai Lámára próbálja kenni a dolgot.

Link a hozzászóláshoz

A táborok: Volt már 5 fős táobrunk ugyanúgy, mint 150-200 fős, szóavl a létszám elég ingadozó, főleg a placc befogadókészségétől és Antail aktuális időszakra jutó szervezési hangulatától függ :D

hangulat. Hmm Szintén változó. Persze midnnekinek más, nagyban befolyásolja, hogy a tábormodulban hogyan játszik az emebr, ami pedig ugye nagyban függ a neki mesélő KMektől. ha kikapsz egy gyengébb KM-et, attól persze még a mesén kívül lehet hogy irgalmatlanulk jól fogsz szórakozni, viszont sajnos esélyes hogy emiatt benne lesz a szálka az ujjadban az egész tábor alatt. Előfordult már hogy a táborban jobbról balra, előlről hátra gyilkos lézerpillantások röpködtek folyamatosan az utolsó napon/éjszakán, de hál istennek nem jellemző, és a többség ilyenkor is próbál a mókás, jó dolgokra emlékezni.

Persze sokk függ attól is, hogy kik jelennek meg az aktuális táborban, vannak akik a tömény szabálycentrikusságot képviselik, vannak akik viszont a töménytelen ökörséget, kellemes hatású sörözéssel/borozással egybekötve. Úgy tudom a probléma megoldására már megszületett a megoldás, bár utolsó néhány táborba pénzügyi és egyéb oko miatt nem mentem.

Összegezve azt modnanám, érdemes legalább egyszer elmenni, ha jó tapasztalatokat szerzel elmész a többire is, ha nem tetszik meg annyira az egy jelzés a szervezők és a többi táborozó felé, hogy valami nem volt teljesen okés. Egy próbát mindenképpen megér.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hát én is épp azt tervezem, hogy kipróbálom, de csak jövőre lesz rá lehetőségem.

Játék közben, megfelelő társasággal szerintem elronthatatlan az ember kedve, még ha nem is minden úgy megy a modulban, ahogy kéne. :)

Csapatokat gondolom előre tisztázni kell, míg a km-ek kiosztása véletlenszerűen történik, vagy vmi ilyesmi, nem?

Mennyire van minden előre letervezve? szabadidő, egyéb elfoglaltságok?

Link a hozzászóláshoz

Hű, gyerekek, olvastátok a "Hírek,..stb" topicot? :shock: Nem tudom, hogy csak én lettem-e ennyire lesokkolva, de azért meglepett... Osztrák kiadó aki betiltja a fórumot? :shock::allpotty: Hát ez..elég furán hangzik... Eddig is annyi kiadója volta a M.A.G.U.S.-nak, és még seni sem akarta betiltani... Most, miééé??? :ndo::cry:

Az azé pozitív hogy mindezt nem ellenségesen...de érdekes...

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...