Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Adj isten!

A kultúrális globalizácinak részesei vagyunk, tenni nem igazán tudunk ellene. Az a nagy baj, vagy inkább azt mondom,hogy engem az zavar igazán hogy ha kialakul egy egységes európa ,aminek mi is részesei vagyunk, ahol az ember " mindenhol otthon van és sehol sincs otthon" a magyarok elveszítenek valamit a saját kultúrájukból.

Egységes nemzetnek kellene kialakúlnia ahoz hogy ezt elkerűljük, és itt nem az

Link a hozzászóláshoz
És arról mi a véleményed, hogy a busmanokon Adidas felső van, az afrikai folk zenekarok elektormos gitárral zenélnek, a magyar otthonokban pedig van buddha szobor és füstölő?

Szerintem jó dolog, h ismerkedünk meg más kultúrák szokásaival, kulturális jegyeivel. Nekem nagyon tetszenek pl. a buddha szobrok (minden területre, amiben hiányt szenvedünk, szerencsét hoz, és pénzt a házhoz ;))

Az viszont tény, hogy egy olyan vallást pl. amit csak utólag ismerünk meg, és amibe nem beleszületünk, sose tudjuk igazán átvenni. Mert a vallásoknál fontos az, hogy hogyan vagyunk nevelve, hogy milyen eszmerendszer birtokosai vagyunk.

De hogy ne csak a vallásról essék szó... Pl. a sushi. Egy japán szeretheti, egy magyar is, de egy magyart nézve, ahogy sushit eszik, sokkal groteszkebb, mint egy japánt nézni.

Szerintem ami nem a ,,miénk", az mindig furcsán fog állni nekünk, rajtunk.

Hiába van az, hogy már kevernek mindent, hogy mindent magunkévá akarunk tenni. Olyan szinten sose fogjuk tudni ezeket teljesíteni, mint amennyire az adott dolog megkövetelné, hogy teljességében létezzen.

Link a hozzászóláshoz

Igazából szvsz a legnagyobb befolyásoló erő a saját lélek, hiszen hiába születsz te buddhista közösségbe, ha a katolikus vallás eszmerendszere az, melyet közelebb állónak érzel magadhoz.

Lehetséges, hogy nem "áll olyan jól" egy európainak a sushi, mint egy japánnak, és fura egy busmanon az Adidas felső, de ez csak pusztán előítélet az emberek részéről, hiszen a kultúra nem egy olyan dolog, ami személyes és kisajátítható. A kultúrát a nép alakítja ki, és a nép formálja, némely esetben gyorsan, némely esetben lényegesen lassan. A nép (előző) hovatartozási összetétele ilyen szempontból viszont vagy nagyon befolyásoló erő, vagy nagyon nem.

Link a hozzászóláshoz
Igazából szvsz a legnagyobb befolyásoló erő a saját lélek, hiszen hiába születsz te buddhista közösségbe, ha a katolikus vallás eszmerendszere az, melyet közelebb állónak érzel magadhoz.

Lehetséges, hogy nem "áll olyan jól" egy európainak a sushi, mint egy japánnak, és fura egy busmanon az Adidas felső, de ez csak pusztán előítélet az emberek részéről, hiszen a kultúra nem egy olyan dolog, ami személyes és kisajátítható. A kultúrát a nép alakítja ki, és a nép formálja, némely esetben gyorsan, némely esetben lényegesen lassan. A nép (előző) hovatartozási összetétele ilyen szempontból viszont vagy nagyon befolyásoló erő, vagy nagyon nem.

De egy olyan buddhista világban pl., ahol nem is ismerik, hogy mi az, hogy katolikus, ott hiába van az embernek lelke, nem született bele, így nem is fog azzá válni. Semmi esélye sincs rá.

Ha megismeri, akkor lehet, de pl. a buddhizmus éppen egy olyan vallás, ami ahol megjelenik, ott nincs is nagyon más.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Teljesen mind1, hogy hova születtél a világba, úgyis azt fogod követni, amit a közösség elvár tőled. A budhisták között őttél fel, akkor te is az leszel, mert hamar megtanulod hogy az emberek nem szeretik a "különcöket", azokat akik kilógnak a sorból. És senki sem szereti, ha ujjal mutogatnak rá, ezért követni fogja a többieket. ELeht hogy később, mondjuk 40 éves korában rájön, hogy "én midig is keresztény akartam lenni", és akkor áttér egy másik vallásra, de ez elég ritkán esik meg. Nézz csak körül a környezetedben. Hány budhistát, vagy krisnást, vagy bármi más vallásút ismersz? Szeritem max. 1-2-őt. Nem véletlen ez. A magyar nagyon előítéletes nép, midig a külöső alapján ítél meg.

Lényeg: szerintem teljesen a neveltetéstől függ, hogy milyen vallású vagy, és ezen nem nagyon fogsz változtani (mert a szülők azért mégse közösítsenek ki...).

Most ennyit, várom a válaszokat.

Minden jót!

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Teljesen mind1, hogy hova születtél a világba, úgyis azt fogod követni, amit a közösség elvár tőled.

Egyrészt ezzel is lehetne vitatkozni, de most induljunk ki abból a feltevésből, hogy egyetértek veled. Akkor is marad az a kérdés hogy melyik közösség?

A kisegyházak legfőbb vonzereje (azokra nézve, akiket vonz) az, hogy a közösség ált. összetartóbb. Itt Magyarországon, bár a katolikus vallás a legelterjedtebb, Jehova Tanúi sokkal jobban ismerik, a Hit Gyülekezetének tagjai erősebben támogatják egymást, mint a katolikus templomba játó hittestvérek.

Persze, mindenki szeretne egy közösséghez tartozni, de mindenki válogathat, hogy melyik közösség legyen az.

És ez nem csak a vallásra igaz, hanem az élet minden területén.

Glen

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Egy példa:

Tőlem elvárták hogy hittan óórára járjak és konfirmáljak le... Tőlem!?

Nah mind1 aki ismer....

Még 4. osztályos tacskó koromban hébe hóba bejártam mert az öreg jóba volt (van) a hittan tanárral..

5. ben abszolute nem voltam, és karácsony előtt hogy ne derüljön ki kértem verset, amit a templomba kellett ugye előadni...

végül 6. ba már ......... nak tartottam aki bejárt.

És most nem tartom annak őket, habár tudom hogy, sokan nem saját akaratukból jártak (tisztelet a kivételnek)...

Tanulság?

6. ba kezdtem szerepjátzódni :)

Szóval ha magaménak tudom azokat a tanításokat, és azt folytatom amit elvárnak tőlem rég nem ez az ember lennék...

písz hokusz

Link a hozzászóláshoz

§ XIV Lajos életében mindössze háromszor fürdött meg.

§ Az emberi agy annyi energiát használ, mint egy 10 wattos villanykörte.

§ Az eddig mért leghangosabb horkolás 87.5 dB volt (a decibel egy logaritmikus mértékegység, az emberi fájdalomküszöb 120 dB körül van)

§ Az 1913-as Indy 500-as autóverseny győztese, Jules Goux, 6 üveg pezsgőt ivott meg a szervizelési idők alatt.

§ Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

§ Egy nagyméretű vízágy annyi vizet tartalmaz, amely egy 180 négyzetméter alapterületű lakást 10 centiméter mély tócsává változtathat.

§ 1981-ben egy ember szívrohamot kapott, miután játszott a BERSERK nevű videojátékkal. Õ a mai napig ismert egyetlen, bizonyíthatóan videojáték miatt elhalálozott ember.

§ A Namco 1980-ban dobta piacra minden idők legsikeresebb videojátékát, PAC-MAN néven. A játék nevét az utolsó pillanatban változtatták meg az eredetileg tervezett PUCK-MAN-ról, mivel a cég vezetői aggódtak az első betű felcseréléséből származó problémák miatt

§ Kétmilliárd emberből egy éri meg a 116 éves kort.

§ Leonardo da Vinci kézírásait csak tükörből lehet elolvasni.

§ Az "Elveszett frigyláda fosztogatói" című filmben a Frigyláda mögötti falon észrevehető R2D2 és C3PO (a két robot a Csillagok háborúja című filmből) rajza.

§ A világ három legértékesebb márkaneve: Marlboro, Coca Cola és a Budweiser, ebben a sorrendben.

§ A Marlboro cigarettagyár első tulajdonosa tüdőrákban halt meg.

§ A történelem legrövidebb háborúja Anglia és Zanzibár között dúlt, 1896-ban. Zanzibár letette a fegyvert 38 perc után.

§ A Föld körüli ózonpajzs vékonyodásának második fő előidézői a tehenek. Ezek a kérődzők évente 100 millió tonna szénhidrogént állítanak elő és juttatnak a légkörbe. A napi 8 órai kérődzés során böfögik fel ezt a temérdek gázt.

§ Nagyobb esélyed van arra, hogy lottómilliomos legyél, mint hogy egy cápa megtámadjon.

§ A cápák egy vércseppet 4 km távolságból is megéreznek.

§ A testen belül a fájdalom kb. 110 m/s sebességgel terjed.

§ Bár több, mint 20000 méhfaj ismert, csak 4 fajuk készít mézet.

§ Egy műanyag doboz körülbelül 50000 év alatt bomlik el.

§ A legzötyögősebb hely egy repülőgépen a gép farában található üléssor.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

§ Az eddig mért leghangosabb horkolás 87.5 dB volt (a decibel egy logaritmikus mértékegység, az emberi fájdalomküszöb 120 dB körül van)

Megjegyzés: már 85dB-es hangatás maradandó halláskárosodást okozhat (szegény ismeretlen... :D:D). Ezért van az, hogy hivatalosan a diszkókban max. 85 dB lehet a "zaj". De ezen a szinten nem lehet szórakozó helyet üzemeltetni. Ha van lehetőségetek egyszermérjétek be, hogy mennyi a

z a 85 dB. Higyétek el, megdöbbentően alacsony...

§ A legzötyögősebb hely egy repülőgépen a gép farában található üléssor.

Hát nem tudom, én mégis mindig ott szeretek utazni. Sokkal érdekesebb ahogy látod a szárnyak "mukáját" :)

Egyébként meglehetősen érdekes felvetések voltak :D

Minden jót!

Link a hozzászóláshoz

Vassi szép gyűjtemény.Volt pár érdekes dolog benne az biztos.

Nekem ez tetszet ta legjobban"§ Az "Elveszett frigyláda fosztogatói" című filmben a Frigyláda mögötti falon észrevehető R2D2 és C3PO (a két robot a Csillagok háborúja című filmből) rajza. "

Ebbe most futottam bele.A történetet hallottam már de azt hittem mende monda:"Steve Jackson Games kontra Amerika Egyesült

Link a hozzászóláshoz

Ez engem nagyon meglepett. Hogy milyen érdekes dolgok kapcsolatóak a szerepjátékhoz... :D

Vassi kis érdekességei között leltem olyat, amit tudtam, de volt ami eléggé elgondolkodtató volt, s persze ismeretlen is számomra.

Pl. a műanyag flakonos. Egy: nem is udom miért, de nem hittem, hogy elbomlik, csak úgy. Kettő: nagyon sok idő, bár nem tűnik annak. Meggondoltabban kellene vásárolni, és készíteni műanyag termékeket. Vagy legalábbis úgy kellene őket megcsinálni, hogy 50000 évig használhatóak legyenek, vagy éppen addig legyenek divatosak.

De pl. a tehenes... Elég vicces volt. :lol: Persze ez mellett problémás a dolog, megint a környezeti oldalát nézve. De akkor is...ez nekem nagyon tetszett.

Meg a Budweiser népszerűsége....

Én az első háromba, ez helyett valamilyen autót, vagy elektronikus márkát képzeltem volna el.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Vassi kis érdekességei között leltem olyat, amit tudtam, de volt ami eléggé elgondolkodtató volt, s persze ismeretlen is számomra.

Pl. a műanyag flakonos. Egy: nem is udom miért, de nem hittem, hogy elbomlik, csak úgy. Kettő: nagyon sok idő, bár nem tűnik annak. Meggondoltabban kellene vásárolni, és készíteni műanyag termékeket. Vagy legalábbis úgy kellene őket megcsinálni, hogy 50000 évig használhatóak legyenek, vagy éppen addig legyenek divatosak.

Szerintem nem a vásárlást kell meggondolni, hanem az újrahasznosítást kell szorgalmazni. A nyáron meglepődve láttam Németországban, hogy MINDEN!!!!! pet-palack visszaváltható. Az összes műanyag palack, még az ásványvizesek is. Amelyiket nem lehetett visszaváltani, azon rajta volt a felirat, hogy "ohen Pfand". Szóval szerintem ezen kellene gondolkozni. Aztán meg szép póló lesz abból a palackból :D:D

Másik: ma reggel láttam a közszolgálati tv-n egy műsort, ami az újrahasznosításról, szelektív szmétgyűjtésről. Sok érdekes dolgot mondtak benne. Az egyik, ami nagyon meglepő volt, hogy egy 9 emeletes társasház elkezdte külön gyűjteni a kompsztálható hulladékot, és abból komposztot készít, és ápolja vele a házhoz tartozó kis kertet. Ami meglepő: Ezzel éves szinten a társasház 400.000 HUF-ot spórol meg!!!!!!!

Szóval van mit, és miért csinálni :D

Minden jót!

Link a hozzászóláshoz

Adj isten!

Egyetértek Kele írásával teljes mértékben! A gyerekeimet arra nevelem, hogy a szemetet szelektiv gyűjtsék! DE ez addig nem fog működni míg azt látom a szemétszállító cégtől, hogy egybe ömleszti a műanyag palackokat az üveggel! Lehet hogy ennek is meg van az oka, valahol.

A mi generációnknak csak elenyésző hányada törődik a környezetével, de a következőt már lehetne tudatosan erre nevelni, akár a média segítségével is!

Link a hozzászóláshoz

Az a probléma, higy éppen az érettebb korosztály néz furcsán, mikor a szelektív hulladákgyűjtésről van szó, vagy a környezetbarát termékekről. Úgy néz ilyenkor, pl. anyukám is, mintha egy metál színekben pompázó, lilahajú lányt látna.

Szerinte, és sok korosztálybeli szerint is, ez egy új divat. Úgy tekintenek rá, mint egy újkori hóbortra.

Holott ez hatalmas probléma megoldása lehetne, ha nem lennénk a dolgok iránt olyan passzív.

Nem nagy cucc, olyan helyen persze, ahol van a közelben, kicsi időt eltölteni azzal, hogy kidobjuk, az otthon már szelektíven gyűjtött dolgokat. (Sajnos nekem sincs erre heletőségem, de mindent el fogok követni azért, hogy majd a saját háztartásomban. (Ha már otthon szeletélunk, akkor nem a szemétgyűjtőnél kell válogatni a szemetet.)

Nálunk szerencsére, a koliban, vannak ilyen kezdeményezések. Kölön kell gyűjteni a palackokat, külön a kupakokat (az az én reszortom, mert elvsizsem egy beteg kisfiú számára, ide haza, Kecskemétre), külön az újságpapírt, a irodai papírt és a többi papír.

Ezek apró dolgok, meg indenki azt mondja, hogy nem egy embertől változik meg a világ, de éppen azért nem változik, mert minden egyes ember így gondolkodoik. (Persze kivétel mindig van.)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A szelektív hulladék gyűjtéssel én is egyetértek. A nagymamám csinálja a legjobban. Bár neki kicsit könnyebb, mert kertes házban lakik.

De nem csak a szemetet kellene csökkenteni, hanem a káros anyagok levegőbe bocsátását is. (gondolok itt a nagy ipari országora, többek között..) Rengeteg autó jön-megy az utakon. És még annál is többen vesznek autót. (persze nem mostanában, tekintve a gazdasági helyzetre

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...