Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Üdv!

Az színes üveg gyűjtő kocsiban tényleg különrekesz van (azt a saját szememmel láttam), azt viszont nem tudom, hogy hogyan teszik le őket...

Szelektív szemét: Nagyon szép és jó dolog az, hogy vannak ezek a szelktív gyűjtő ládák. CSAK: az a gond vele, hogy viszonylag kevés van belőle, és messze vannak. Egy lakótelepen még rendben van, mert még meg lehet tenni, hogy a köv. házig elmenjek. Viszont ez a kertvárosban a következő képpen van: Két sarokkal arrébb (kb. 10-15 perc séta csak oda), és ott van két db. színes üveg gyűjtő. És ez tőlem van 10 percre, de van ahonnan 30-ra!!!! Hát én biztos nem gyalogolnék csak azért 1 órát, hogy kidobjam a szemetet. Az ember alapvetően lusta. És van erre egy sokkal jobb megoldás (csak akarni kell).

Pl: Ha otthon a háznál szelktívan gyűjtöd a szemetet, akkor 1 évig kapsz kedvezményt a szemétdíjból.

Link a hozzászóláshoz
Valakinek még rémlik a Bolygó kapitánya?

Hiányosan de fejből tudom az intrót:

- Earth!

- Fire!

- Wind!

- Water!

- Heart!

-GOOOO PLANET!

-By your powers combined, I am Captain Planet!

Captain Planet, he's a hero, gonna take pollution down to zero ........... and he's fighting on the planet side ....... We're the planeteers, you can be one too! ... saving our planet is the thing to do! polluting..... is not the way, hear what CP has to say: The power is YOURS!

Na az volt a tuti mese :wink: Kedvenc részem volt amikor az a szőke csaj csinált egy anti CP-t, Captain Pollution néven :) Kéne még ilyen rajzdilm, valahogy nem vagyok megelégedve a jelenlegi rajzfilmek szintjével (1-2 kivétellel)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Közkívánatra felteszem a linket. :D:D

Tavaly egy cég kiírt egy versenyt műszaki karos egyetemisták részére. A vereseny a következő volt: Építs egy levegővel (pneumatikával) működő járművet. Hát ezen a versenyen kis csapatommal én is indultam. Építettün k egy remek is gépet, ami működött is. A baj csak az volt, hogy egy nappal a verseny után :cry: sajnos ennnyi késésben voltunk a kivitelezésben.

ja, a link: http://www.pneumobil.hu/

Egyébként tudomásom van róla, hogy Brazíliában egy gyárban egy ilyen targonca szerű gépet használnak szállításra. A gép felveszi az árut, elviszi, leteszi, majd vissza jön, és újra töltik a tartályt. (ennyit bír egy feltöltéssel, de nem is kell több :) )

Valamint ha minden igaz van egy indiai cég, ami ilyen autóókat fog gyártani. :)

Egyébként szerény véleményem az, hogy ha annyi pénzt beleölnének a pneumatikába, mint amennyit az elektromos hajtásba öltek bele, akkor már sokkal több, és nagyobb eredmény lenne...

Másik: idén újra ki írták ezt a versenyt, és ugyan ennek a cégnek egy másik csoportja egy "elektromobil" versenyt is kiírt, amiben olyan járműveket kell építeni, amit elektromos kis gépek (akus fúrók) hajtanak :)

Más: ti tudtatok róla, hogy van egy MAGYAR :!::!: cég, ami elektromos alternatív hajtású autókat épít? Sajna ennek a linkje elveszett, de ha valaki megtalálja, akkor azt én is szívesen fogadom :P:D

Egyébként ha másik bármilyen alternatív energiás, vagy környezetvédelmi oldalt találtok, akkor annak a linkjét is szívesen fogadom (ha más nem akkor priviben :) )

Várom a véleményeket az oldalról is :) (tetszik, nemteszik, erre vagy nem erre számítottatok stb)

Minden jót!

Link a hozzászóláshoz
Valakinek még rémlik a Bolygó kapitánya?

Hiányosan de fejből tudom az intrót:

- Earth!

- Fire!

- Wind!

- Water!

- Heart!

-GOOOO PLANET!

-By your powers combined, I am Captain Planet!

Captain Planet, he's a hero, gonna take pollution down to zero ........... and he's fighting on the planet side ....... We're the planeteers, you can be one too! ... saving our planet is the thing to do! polluting..... is not the way, hear what CP has to say: The power is YOURS!

Na az volt a tuti mese :wink: Kedvenc részem volt amikor az a szőke csaj csinált egy anti CP-t, Captain Pollution néven :) Kéne még ilyen rajzdilm, valahogy nem vagyok megelégedve a jelenlegi rajzfilmek szintjével (1-2 kivétellel)

Azért, ahogy írtad is, van még pár jó kis rajzfilm. Én is tudnék példákat, mivel nagy rajzfilmrajongó vagyok, még 21 évesen is. :D (Bártan válalom, nem érdekel semmilyen megjegyzés se, végülis tanító néni leszek, és tájékozódnom kell, hogy a mai gyerekek mit néznek...)

A szőke csak a Linka volt. :)

Tűz a Vilőr, japán, a víz, a Gí, és valami Mateo, vagy hasonló a szív... De a földesre, a négerre nem emlékszem... :D

Link a hozzászóláshoz

Igen igen és még azt is tom hogy a Linka az szovjet! Amúgy én is imádom a rajzfilmeket, mai napig imádom a gyerekkori nagy Disney kedvenceim: Oroszlánkirály, Szépség és a Szörny, Kis Hableány, Aladdin :wink: Manapság Narutot és Bleachet nézek. Nagyon megszerettem az animeokat. Mondjuk asszem erről beszéltünk is. Fel is vetnék egy újabb témát.

Kinek mi a véleménye arról, hogy pár éve az RTL Klub abbahagyta a DragonBall anime sorozat vetítését (nekem nagy trauma volt! :P), mert mérges szülők panaszkodtak, hogy veszélyes a gyerekekre nézve a sok vér és agresszió?

Én amondó vagyok, hogy a japán rajzfilmek eleve szervesebb részei az ottani kúltúrának mint itthon a nyugatiak. Azoknak a rajzfilmeknek a fele nem is gyerekeknek szól. Tudomásom szerint Japánban nem annyira tabu téma a halál, ezért is képesek ilyen egyszerűen rajzfilmekben oly gyakran ábrázolni. Nálunk ellenben ha valaki elkezd a halálról beszélni, mindenki foschik :) szvsz itt van a bibi. Mellesleg akárhány liter vér folyik el, akárhány csontot törnek el és akárhány szívet tépnek ki, egy anime nagyon sok jóra taníthatja a gyereket. Becsület, a gyengék védelme, önfeláldozás, szeretet, összetartás, a gonosz ellen harc fontossága, kitartás és akaraterő, bátorság stb. Ezt pl. nem találom a manapság futó rajzfilmek legtöbbjéből. Az is elég gond, hogy néhány szülő nem meri beismerni, hogy nem megfelelően nevel (erről is lehetne vitatkozni, hogy mi a megfelelő) és inkább ráfogja a rajzfilmre. Vagy van olyan is aki meg akarja előzni a gondokat és még idejében szól a csatornának. Bízzunk már a fiatalságban! Mindannyian átéltük ezeket a dolgokat, és én valahogy sosem mertem azt feltételezni, hogy tudok repülni, vagy hogy visszanő a lábam.

Link a hozzászóláshoz

Hát igen, egyetértek. Az, hogy kire milyen hatással van egy-egy film, vagy rajzfilm, az jobbára a saját egyén fejlődő gondolkodásmódja, és nevelés kérdése, persze hatnak, de az előzőekhez képest csak csekény mennyiségben a külső behatások (rajzfilm, újság, stb.) is. Ha valakiben benne van az erőszak, akkor előbb utóbb úgyis előjön. Ha nem nézhetnek rajzfilmet a gyerekek ilyen miatt, akkor majd eltüntetjük előlük Süsüt is, mert hátha a gyerek megpróbál tüzet okádni spay-vel és apuci öngyújtójával? Vagy azt a magyar népmesét, amelyikben megnyúzza a főhős a bárányt, és magára teríti a báránybőrt? Butaság eltiltani, csak meg kell vele értetni, hogy az egyik a való világ, a másik meg a mese. Az a gyermek, aki "kiröpült" az ablakon, mert kamehameeee, nem hiszem, hogy sok időt töltött volna a szüleivel. Ezért kell jól meggondolni azt, hogy mikor szeretnénk utódot, és hogy képesek vagyunk-e rá gondot viselni, a lehető legjobb embert kihozni belőle, hiszen ez egy életre szóló felelősség, még ha felnőtt is a vér a véremből, attól még egyengetnem kell az útját, ha mással nem, akkor tanácsokkal. Sajnos sokan nem gondolják meg, hogy az a kis élet nem csak egy felhőtlen/nagyon rossz 5-10-15 perc gyümölcse, hanem egy érző, emberi lény, akinek nem csak testi, hanem szellemi táplálékra is szüksége van. Ahhoz pedig, hogy kellően érző, és ne egy érzelmileg nyomorék embert neveljünk belőle szükséges a mese, a fantáziavilág. Hiszen ha nincs neki, akkor nem lesznek álmai, amik előreviszik az életét. Persze mindent a maga megfelelő mértékében...

A bolygó kapitányát én is imádtam :) Valamint a Sailor Moont. Azt nagyon-nagyon. Persze nem hiszem, hogy nagyon megértettem volna, de nagyon tetszett, ahogy átváltoztak :) Azóta is várom a lehetőséget, hogy egyszer végignézzem az összeset magyarul.. de ez lehet, hogy szép álom marad :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én is mindig szerettem a meséket, ma is szívesen nézem őket (pl. megvan az összes tom és jerry - 2dvd :D:D)

Ezeket a japán meséket már nem néztem, de a Disney filmeket mindig is imádtam. Gyerekkorom kedvencei voltak: Csipetcsapat, Dagobert bácsi, és Micimackó :D:D (eztt még ma is szeretem. Annyira beteg mind, hogy az már jó :D:D)

Egyébként ha átolvasom az előző hsz-eket, akkor egy kérdés azrét megfogalmazódik benne: Mi a mai napig szeretünk játszani, hiszen a mai napig nem nőttünk ki a Magusból. Szerintem mindannyian nagy gyerekek vagyunk, ezért szeretjük a meséket is :P:D

Minden jót!

Link a hozzászóláshoz

Nah....éppen elérkezett az az idő, hogy a mesék kerüljenek előtérbe. :)

Felon, Kiara, Vassi, mindegyikőtök nézetét osztom. Sose a mese a hibás, hanem a szülő, aki engedte nézni. A szülő, aki nem világosította fel a gyermekét, aki nem törődött vele. Ezek után könnyű a rajzfilmeket okolni, mert mindig könnyebb a hibát másban keresni, mint magunkban. (De ez így lesz mindig, emberek vagyunk.)

Mindig jön pár ma már40-50 éves korát taposó egyén, aki mondja, hogy bezzeg az ő idejében, meg hogy ,,a magyar népmesék is milyen jók voltak, és nem volt benne semmi erőszak". Nah igen....márha az, hogy az ördög fejét levágják, nem lenne erőszak. Vagy pár erotikus jelenet, mikor a királylány felhúzza a szoknyáját, és ott a csillag stb.

Nincs semmiből se tökéletes, és mindenbe bele lehet valamit képzelni. Inkább az a baj, hogy tesszük is.

Nah, asszem a másik kedvenceim jöttek elő, az animék.

Sailor Moon-t, éppen nár elején fejeztem be. (Megint előről végig néztem.:)) Akit érdekelne japánul, magyar felirattal, az szóljon, és adok linket, vagy is, inkább előkeresem a linket. :D

Dragon Ball-nak az újabb részeit kezdtem el megint...

Meg a többi jó kkis anime, ami nem jutott el Magyarországra. Részben szerencsére, mert nem is tudom milyen szikronizálást kapnának, a hülyeségeink miatt.

Link a hozzászóláshoz

Bocsi Vassi, a kérdésem az volt, hogy "mi", nem pedig hogy "ki" :D:D:D

De egyébként teljesen igazad van :)

A fogkefe? Talán fogmosásra??? Vagy WC takarításra? vagy cipőpucolásra? vagy...vagy más nem jut hirtelen az eszembe...

De gondolom valamiben volt egy másik felhasználási módja is, amiről nekem fogalmam sincs :(

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...