Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Dumaterem

Recommended Posts

Felon, Kiara, Vassi, mindegyikőtök nézetét osztom. Sose a mese a hibás, hanem a szülő, aki engedte nézni. A szülő, aki nem világosította fel a gyermekét, aki nem törődött vele. Ezek után könnyű a rajzfilmeket okolni, mert mindig könnyebb a hibát másban keresni, mint magunkban. (De ez így lesz mindig, emberek vagyunk.)

Azt hiszem ezt nálunk jobban nem tudja senki. Mert mit hall az ember? Hogy a mesék tele vannak agresszióval, hogy a számítógépes játékok arról szólnak hogy hogyan és hány féle képpen tudunk megölni valakit, hogy a szerepjátékosok öngyilkosságot követnek el meg embereket áldoznak! OMG! És igen. Aki ezt állítja, az naponta mennyi időt tölt a gyerekével? Én azt vetten észre hogy az elmúlt jónéhány évben (kb a rendszerváltás óta) az emberi gondolkodás átvette a nyugati sémát, miszerint a szülőnek az a dolga hogy dolgozzon, pénzt keressen, eltartsa a családot, megvegyen mindent amire szükségük van. Na és ki fog törődni a családal? Ki van a gyerekkel amíg apu-anyu dolgozik? A tanárok tehetetlenek, hiszen az iskolán kívül nem igazán szólhatnak bele a gyerekek életébe. A fiatalság meg szintén átveszi a rossz szokásokat. Mivel a gyerekek egymásra vannak utalva, így kénytelenek egy közösséget, egy csoportot alkotni. De mi van azokkal akik valamiért nem felelnek meg valamilyen szempontból? Az ilyet a közöség kinézi. Már a kisiskolásoknál is azt látni, hogy ha nincs mobilod, senki vagy. Ha nem tudsz beszélgetni autókról, aktuális sorozatokról, stb, nem vagy jó partner, nem fogsz érdekelni senkit. Tudom, mert már az én időmben is elkezdődött ez és most az unokaöcsémen látom hogy hol tart ez a folyamat napjainkban. Nem szeretek politizálni és sokan leszolják a szocializmust, igen, annak is megvoltak a maga buktatói, de kérdem én, mikor volt/van több ideje a szülőnek a gyerekére? Akkor vagy most? És ez miért van így?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Pár ezer év múlva talán elérjük, hogy nem én leszek a különc és nem engem néz mindenki "gyagyásnak" azért mert olyasmiért fizetek amit ingyen is elérhető. Még ha ez bűncselekmény is. (Tudtátok hogy Európában hazánk vezető helyen van a kalózkodási listán?)

Én csak ebben pontosítanék kicsit :)

Szóval az Artisjus kitalálta, hogy a szerzői jogdíjakat ráterhelik az adathordozókra, mint pl a vinyókra, Mp3 és Mp4 lejátszókra, pendriveokra, mobiltelefonokra, memóriakártyákra, stb. Ez a gyakorlatban 20-40%-os árnövekedést jelent, az adathordozó kapicitásától függően.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Pár ezer év múlva talán elérjük, hogy nem én leszek a különc és nem engem néz mindenki "gyagyásnak" azért mert olyasmiért fizetek amit ingyen is elérhető. Még ha ez bűncselekmény is. (Tudtátok hogy Európában hazánk vezető helyen van a kalózkodási listán?)

Szóval az Artisjus kitalálta, hogy a szerzői jogdíjakat ráterhelik az adathordozókra, mint pl a vinyókra, Mp3 és Mp4 lejátszókra, pendriveokra, mobiltelefonokra, memóriakártyákra, stb. Ez a gyakorlatban 20-40%-os árnövekedést jelent, az adathordozó kapicitásától függően.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Aligha hinném hogy hazánkban bármi is komoly visszatartó erő lenne, mivel torrentezés nálunk már szinte hagyomány. Az sem veszi meg az eredeti kiadásokat akinek amúgy lenne rá pénze, mert ilyen az átlagos/általános magyar mentalitás. Másrészről meg ez kicsit olyan mint bizonyos drogok legalizálása. Nem hinném hogy ez lenne a megoldás! Gyanítom egyébként hogy a sima letöltés azért legális, mivel aki online "veszi" meg az adott "árut" az teljesen törvényesen tölti le, márpedíg a technika jó ideje elérte azt a szintet hogy a neten keresztül is lehet vásárolni. Ilyen formán a játékok letöltése is legális ebből a szempontból, de mivel már eleve a bolti eladások is igen csekélyek hazánkban aligha hinném hogy az online vásárlás komolabb vásárlóköznönséget mondhatna magáénak idehaza.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Szerintem ezzel nem vagy egyedül! Rengeteg helyet bejártam a neten az elmúlt pár évben, sokszor hallottam hogy emberek próbálkoztak összehozni valami netes játékot, de eddíg kevés sikeres akciót láttam. Azért neked sok szerencsét kívánok!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hát én is hasonlóakat... mi még az élőt sem tudjuk összeegyeztetni. Bár tény, hogy az online-ra lehet több ideje lenne az átlag földi halandónak, kérdés mire gondoltál. Mert fórumra már rengeteg lehetőség van... levelezősre szerintem senkinek nem lenne kedve... marad a skype.

Skype-ra gondoltál?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Pedíg azt hinné az ember, ha más nem, legalább neten össze lehet gyűjteni egy csapatot, de szerintem igen nagy szerencséje van annak aki elmondhatja magáról hogy sikerült neki. Én már próbáltam játszani is és mesélni is több helyen is, huzamosabb ideig sehol nem sikerült. Ezzel nem lelombozni akartam a társaságot, csak a tapasztalataimat osztottam meg.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Gondoltam megosztom veletek ezt a kis fantasy-ba ültetett matematikai talányt:

"Egy kis fülkében a mágustorony kapuja mellett egy asztalka áll, rajta egy tál, s egy kétkarú mérleg.

12 szürke, számozott kőgolyó hever a tálban. A számozásttól eltekintve külsőleg mind ugyanolyan, de egynek más a súlya, mint a többinek. (Több, vagy kevesebb? Ki tudja?)

A mérlegre akármennyi golyót fel lehet helyezni anélkül, hogy megmozdulna. De parancsszóra megmutatja melyik serpenyője nehezebb.

Ha három mérés segítségével megállapítod, hogy melyik golyónak más a súlya, (s nehezebb-e, vagy könnyebb, mint a többi) beléphetsz."

Akinek van kedve töprengjen el rajta!

Van megoldás.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Erre csak a szokásos sablont tudom reagálni: OMG, LOL ROTFL! Én ezt kb egy éve láttam valahol a chat-en (nem ezen) és elárulták a megoldást is. Végül is... majdnem rájöttem én is! :twisted: Egyébként az nem fantasy-sen volt előadva de hát...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hát ez nem igaz. Pörögjünk már gyerekek!

Lehet sokféleképpen, mindenki a saját stílusában, de pörögjön vazze.

Pörögjél magadtól, energiaitaltól, napsütéstől, a barátoddal/barátnőddel töltött estétől, kedvenc kajádtól, pijádtól!

Pörögjél, mert élvezed, pörögjél, mert beakadt a kabátod zsebe a forgóajtóba, pörögjél, mert eltanultad a vöröshátú cecelégytől, pörögjél, mert a munkatársak bezártak az ipari mosógépbe, pörögjél, mert felültél a 6évesek mellé a körhintás pacira, pörögjél, mert álmaidban menyasszony vagy, pörögjél, mert bekenték a farkad csípőspaprikaporral, pörögjél, mert fasza vagy a gördeszkán, pörögjél, mert bírja a szomszéd nénitől lopott tolókocsi kereke, pörögjél, mert lemez vagy a DJ keze alatt, pörögjél, hogy jól érezd magad!

Hmm. Milyen hüle szó az, hogy "pörögjél".

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Hát ez nem igaz. Pörögjünk már gyerekek!

Lehet sokféleképpen, mindenki a saját stílusában, de pörögjön vazze.

Pörögjél magadtól, energiaitaltól, napsütéstől, a barátoddal/barátnőddel töltött estétől, kedvenc kajádtól, pijádtól!

Pörögjél, mert élvezed, pörögjél, mert beakadt a kabátod zsebe a forgóajtóba, pörögjél, mert eltanultad a vöröshátú cecelégytől, pörögjél, mert a munkatársak bezártak az ipari mosógépbe, pörögjél, mert felültél a 6évesek mellé a körhintás pacira, pörögjél, mert álmaidban menyasszony vagy, pörögjél, mert bekenték a farkad csípőspaprikaporral, pörögjél, mert férfi nemi szerve vagy a gördeszkán, pörögjél, mert bírja a szomszéd nénitől lopott tolókocsi kereke, pörögjél, mert lemez vagy a DJ keze alatt, pörögjél, hogy jól érezd magad!

Hmm. Milyen hüle szó az, hogy "pörögjél".

És valahányszor emberek közé merészkedem, mindíg eszembe jutatják hogy van egy csomó hasonlóan idétlen szó, és hogy egyébként értelmes szavakat is lehet úgy használni, hogy a magamfajta hátán végigfut a hideg. Arról nem is beszélve hogy egyre többen vannak akik gyakran használják azt a szóösszetételt, amelyikben az első tag az egyik szülődre vonatkozik, a másik pedíg a sokak álltal legősibbnek tartott mesterségre. És még kérdik hogy mi a bajom a pacifistákkal! :evil:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Egy gyors kérdés: Nem tudja valaki hogyan hívják azt vagy tiadlani vagy niarei vagy enoszukei klánt, ahol fejvadász/harcművész keverék kasztú embereket tanítanak? Ha jól emlékszek a 2005ös NYT-n játszható kaszt volt. Valami S kezdőbetűs névre emlékszek! Előre köszi a választ!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Csak én vettem észre, hogy jó ideje már gyakorlatilag csak a tábor témákban szól hozzá bárki is? :(:|:?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Szerintem nem véletlen :) itt mihez szóljunk hozzá?:)

Ha nem véletlen akkor mi az oka? Ha ismerjük az okát megtudjuk szüntetni, vagy enyhíteni tudjuk. 8)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Kérdés, hogy ez mennyire probléma? Szerintem ha az emberek nem érzik annak, akkor nem feltétlenül kell erre megoldást találni...

Amúgy ennek szerintem az az oka, hogy a feltett kérdésekre nem nagyon tudtak itt válaszolni az emberek, illetve a válaszokba nem tudtak bekapcsolódni, így elsikkadt innen a figyelem. Ha valaki elkezd olyan dologról beszélni, amihez hozzá tudnak szólni (pl, hogy miért nem szól itt senki), akkor majd jönnek :) Olyan ez mint a parlament és a plenáris ülés, a legfontosabb kérdéseket 5 perc alatt megszavazzák, mert ugye nem értenek a szakdolgokhoz, azokat a döntéseket testületek hozzák... majd órákat vitáznak azon, hogy kapható legyen-e, és ha igen milyen körettel körömpörkölt a büfében, illetve hogy papírtörlő vagy kézszárító legyen-e a WC-ben. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...