Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Dumaterem

Recommended Posts

Csak én vettem észre, hogy jó ideje már gyakorlatilag csak a tábor témákban szól hozzá bárki is? :(:|:?

Egyetértek... Én is sajnálom, hogy nem folyik itt társalgás, mert olykor azért voltak igen érdekes beszélgetések.

Ez a jó ebben a ,,Dumateremben", kötetlenül lehet beszélgetni, csak mostanság nem lett aktívan kihasználva...

Pedig itt van Darun, rá lehet számítani beszélgetések terén, s én anno tudtam Vassival is jókat beszélni. ;)

Fel is dobnék témát, mert mostanság sok mindenen lenne kedvem filozofálgatni, ugyanis tanulgatásaim szüneteiben olykor-olykor olvasok egy-két igen megdöbbentő és a természet törvényeinek ellentmondó dolgokat...

De majd szigorlat után, meg anatómia után mikor a napjaimat a munkán kívüli tanulás már nem foglalja le... :D

Remélem hogy lelek majd (legalább a két fent említett úriember személyiségében) társalgó partnerre... Ha meg nem, akkor jót beszélgetek magammal, vagy pedig marad a tábor... (Vassi nélkül....:S, de Darunnal. ;))

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Venes, én is rátaláltam egy érdekes cikkre, és egy világ dőlt bennem össze... kiderült, hogy nem is nyilas vagyok, hanem kígyótartó :)))

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Kösz Venes, sajnos érdemben kevés témához tudok hozzászólni és mióta visszaszorult a nethasználatom a könyvtárra... (azóta többet fórumozok, mert játszani már nincs idő, de most komolyan! :D ) Engem annyi érdekes/meglepő/megdöbbentő/megbotránkoztató hír ért az elmúlt egy hétben/hónapban/évben/évtizedben(/évszázadban/évezredben...) hogy szóhoz sem jutok. Meg lusta is vagyok, mert még tavaly ősszel raktam fel mp3-at a lejátszómra és azóta is lusta voltam update-elni. (pedíg egy csomó uncsi szám van rajta és egy csomó jó meg hiányzik) De a Bourne rejtély után megnéztem a Bourne Szupermacy-t is, szóval majd erről is frankón megírom a tuti-t. Csak legyen rá idő!

((Am én is pont erre jutottam: ha nincs más, hát elbeszélgetek itt magamban))

Darun

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Nocsak, milyen érdekes dolgokra bukkanhat az ember a google útvesztőiben...

2003.05.08.

Sziasztok, még mindig lehet jelentkezni a magus táborra, a jelentkezési határidőt kitoltuk!Részletek: http://magusoldal.***** nagyon nagy buli lesz -JÚLIUS 17-20 5nap az ára 4000ft! Ilyen bulit nem tudom ki tud kihagyni?! már volt egy találkozónk ami szintén nagyszerű volt akkor ez milyen isten lesz?!

várrunk mindenkit aki csak egy kicsit is benne van a magusban!

köszönöm

üdvözöl minden kalandort:

Antail

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

:hiszti::char:

Na hát ez nagyon komoly :) Antail a magustársadalomban olyan karakter, mint Brad Pitt a színészvilágban: bármit el lehet vele adni :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Korán kezdtem a marketingipart.

Örülnék, ha manapság is olyan élet és érdeklődés lenne, mint 2002 körül.

Ez a nyár rejteget újdonságokat, megnézzük mit lehet belőle kihozni. 8)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Az RPG.HU híreit nézve és a kommenteket olvasva elszomorító az ami jelenleg a M* háza táján játszódik. És ami azt illeti ez szinte minden más téren is tapasztalható. Az, hogy itt a fórumon is megállt az élet, szintén nem tesz jót a játéknak. Ha valaki erre jár, azt látja hogy a legtöbb -főleg a magával a játékkal foglalkozó topicban- hónapok óta nem történt hozzászólás és ami azt illeti, a közösségiek sincsenek leterhelve. Szerintem ez elég szomorú. Emlékszem, mikor 2003-ban ide "keveredtem" egy hét alatt annyi hsz született hogy a felét el se tudtam olvasni. Most meg hetek/hónapok telnek el jórészt eseménytelenül, aktualitása miatt szinte kizárólag a NYT csoportban van élet. Hány olyan regisztrált tag van, akinek egy hsz-e sincs, sok olyan is van aki már jó ideje be sem lépett. Ami azt illeti, a környezetemből is eltűntek azok a fiatalok akik esetleg hajlandóak lettek volna játszani és ami azt illeti, egy ideje már bennem sem ég a régi tűz. Hááát... ez van! :(

Darun

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Szerintem attól, hogy panaszkodást látnak, nem fognak jönni és beírni.

Szerintem az ok, hogy nagyon sokan felnőttek a "hőskorszak" emberkéi közül, és nekiálltak dolgozni, amivel ugye más problémák, és más fontos dolgok léptek be az életükbe. Ez valahol egy természetes folyamat, ha belegondolsz... és a múltért sopánkodni nem érdemes. Majd a mostani újak is rájönnek, hogy itt beszélgetni, megvitatni jó... bár természetesen ami most a MAGUSnál zajlik, az sem tesz jót a játékkedvnek, dehát van más RPG is ;)

Szóval szerintem nem kell temetni se a játékot, se a MAGUSt, elvégre a válság ellenére is tele lett a tábor, és olyanok is mennek most, akik évek óta nem voltak (pl én 8) ), persze sok olyan embert nem fogsz látni, akik meg eddig mentek, de ezt el kell fogadni, és tovább kell lépni. Illetve ha ezen a dolgon, amit felvázoltál változtatni szeretnénk, akkor pedig fel kell vállalni, hogy mindenki "a saját háza táján" teheti a legtöbbet, vagyis ide is témát kell feldobni, amikor beírsz, illetve a táborban gyűjtögetni az ismeretséget, akikkel együtt lehet majd játszani a tábor után is. Szerintem a jókedv jókedvet vonz... szóval itt régebben sem azért volt ennyi beírás, mert pesszimizmust láttak :);)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Mondjuk lehet az is baj, hogy az esetleges újat, "kicsik" stb, nevezhetjük bárhogy is őket, nem tudják, h hova jöhetnek a kérdéseikkel... most csábítottam be 3 fiút a szerepjáték rejtelmeibe, majd ha nagyon elmélyülnek benne, akkor idekalauzolom őket és remélhetőleg szerves részei lesznek a szerepjáték világnak... mondjuk meglássuk ^^

én bevallom, azért nem naon jöttem fórumra eddig, mert eléggé zavarodott lett az élet :he: ... meglássuk, h leszek-e (megint..?) rendszeresen (?) mint régen...

puszik

Valaki ^^ :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egyetértek a témában beírtakkal... mindenkivel. :)

Darunnak igaza van: a szerepjátékosok fogynak, az általnos szerepjátékos közösségi élet gyengül.

Andoronnak igaza van: ez főleg annak köszönhető, hogy az előző generáció idősödik, a következő generáció pedig nem érdeklődik. Ergo kevés az "utánpótlás". Mi felnövünk, dolgozunk, családot alapítunk, stb... és még ha egyáltalán foglalkozunk is szerepjátékkal, közel sem lesz rá annyi időnk, mint előtte volt. Akik fiatalok, azok pedig tájékozatlanok, a szerepjátékot azonosítják az online RPG játékokkal (lásd WOW-fanatikusok). Inkább interneten tartja a kapcsolatot és játszik, online közösségekbe tartozik, mint hogy leüljön egy asztalhoz élőben emberekkel. (Ez általánosságban is igaz sajnos. Talán ez a jövő.)

Valakinek is igaza van: ez ellen lehet tenni, tájékoztatni kell a népet, a fiatalokat bevonni a közösségbe. A kalandozok.hu (táborai) végülis ennek (is) az egyik bástyája.

Kíváncsi vagyok hogy fog alakulni mindez a jövőben. Lehet, hogy 10 év múlva már rég nem lesz MAGUS, a kiadók árnyékháborúban felőrlik egymást, nem lesznek regények, de kalandozok.hu tábor akkor is lesz (teltházzal). Mert nekünk van valamink, ami nekik nincs: összetartás és rajongás.

Üdv

TAO

ui.: üdv újra köztünk, Valaki ;)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én is azok közé tartozok, akik egy ideje még rendszeresen látogatták a fórumot, és írtak is, de mára ez is eltűnt. Ennek részemről több oka van. Egyrészt én sajnos sokkal kevesebbet játszok, mint 1-2 éve (akkoriban ha már 2 hétig nem ültünk össze, akkor az már sok volt, most 2-3 havonta :!: tudok játszani), másrészt a könyveket is ritkábban forgatom. Ennek okát lásd a csapatkeresőben. Sajnos a táborba idén sem tudok eljutni, pedig nagyon terveztem még február-március környékén. És félek attól, hogy jövőre sem fogok eljutni. Úgy látszik nekem ez marad. (ha valakit érdekel az oka, akkor leírom, de így egyből nem)

Hogy a fentiek hogyan jönnek a fórumozáshoz? Nagyon egyszerű. Ha nem olvasom a könyveket, és még nem is játszok, akkor nem fog bennem felvetődni semmi olyan kérdés a szabályokkal kapcsolatban, amit meg kellene vitatni. Az utóbbi két könyv már meg sincs, arról így véleményem sem lehet.

Na igen, az ÚJ könyvek, ezekkel is probléma van. Elég sokan vannak azok, akik csak a rosszat látják ezekben, és "csakazértisarégi" elven nem hajlandóak vele foglalkozni.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ehhez hozzá kell szólnom, de csak mert már unom az anatómiázást... :)

Igazából én is mindig aggódtam azért, hogy kezd kihalni ez a csodás hobbi, vagy életforma, kinek mi, de ha belegondolunk, nem nagyon működnének a szerepjátékos boltok, ha tényleg súlyos lenne a helyzet, annyira, mint amennyire én hittem.

Éppen a héten voltunk Ceripapával a Kolosy téri szerepjátékosboltban (regények, alapkönyvek és társasok kicsiny, de annál inkább értékesebb helye), ahol pár játékot ajánlottak (lehet, hogy még tábor előtt veszünk 1-1-et, s visszük), s ahogy mesélte az előadó, viszik még mindig a MK kártyákat is, ami már egyfajta jel, hiszen van köze a magushoz, vagyis a szerepjátékokhoz.

Lehet hogy álmodozó vagyok, de szerintem nem fog kihalni egy ideig a szerepjáték, max. a tanításban megmarad, de persze nem az a fajta, amit mi értünk e kifejezés alatt...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Igazából én is mindig aggódtam azért, hogy kezd kihalni ez a csodás hobbi, vagy életforma, kinek mi, de ha belegondolunk, nem nagyon működnének a szerepjátékos boltok, ha tényleg súlyos lenne a helyzet, annyira, mint amennyire én hittem.

Éppen a héten voltunk Ceripapával a Kolosy téri szerepjátékosboltban (regények, alapkönyvek és társasok kicsiny, de annál inkább értékesebb helye), ahol pár játékot ajánlottak (lehet, hogy még tábor előtt veszünk 1-1-et, s visszük), s ahogy mesélte az előadó, viszik még mindig a MK kártyákat is, ami már egyfajta jel, hiszen van köze a magushoz, vagyis a szerepjátékokhoz.

Lehet hogy álmodozó vagyok, de szerintem nem fog kihalni egy ideig a szerepjáték, max. a tanításban megmarad, de persze nem az a fajta, amit mi értünk e kifejezés alatt...

Bocsi, de szerintem menj el egy vidéki szerepjátékos boltba is. Ott lehet hogy egy kicsit más véleményen lesznek...

Egyébként akivel én beszéltem (szintén hasonló boltja van), ő azt mondta, hogy a könyv nagyon nem ér meg neki. Már csak azért sem, mert senki sem megy be egy ilyen boltba, mert ugye ott van a plázába az Al...dra, és ott is meg tudod ugyan azt venni. Ezt konkrétan az eladó mondta (a kisbolti eladó). Még a kártya úgy ahogy megy, de a többi siralmas. :(

Bocsi, de én ma egy kicsit pesszimistán látom a világot. Pl. itt van még a holnapi bizsgára egy nagy adag tanulnivaló, megint egy hosszú éjszaka :? Remélem holnap már szebb nap lesz...

Minden jót!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hát nem így látom én azért :D a kártya nem hogy alig megy hanem mint a szokás kívánja virágzik,.....

Én anno asszem 8 éve kezdtem és 2 éve hagytam abba, ugy hogy voltak eredmények mögötte, de az állandó kiegek + csalogatok folyamatossan fenntartanak versenyszinten 100, átlagszinten 20 nagyobb versenyvárost , ahol havonta 10-20 játékos vesz részt minimum ami igy 200-400 játékost jelent + a passzivak ami ugyanannyi. Tudom mert nem mindenki jön el minden versenyre ,de azt is tudom hogy pl győrből nem jönnek el pestre versenyezni és tatáról meg debrecenbe nem mennek, és nem mindenki meg bontott paklisra sem. Szóval a lényeg 1000 körül van az ugymond aktiv játékosok száma mk-ban ami a szokásos szint , ebből nagyon sokan magusoznak régi vagy uj rendszerrel:]

Akit érdekel NYT-re tudok hozni paklikat :]

Amúgy ha jól emlékszem csöpiék is mk-znak :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Pár megjegyzés a tapasztalataimból! (ha már a saját ház szóba került) A fórumra regisztráltak közül egyetlen taggal találkoztam aki az ország eme tájegységén lakik. Már ez eleve elszomorított, de le azért még nem tört. Volt régen itt egy csapat, kb korombeliek. A győri kalandjáték szaküzlet volt a helyi szerepjátékos élet egyik főhadiszállása. Õk azóta több ok miatt feloszlottak. Volt utánuk egy kezdő csapat akiket még én kezdtem terelgetni, de érettségi után ők is szétszéledtek és nem igazán játszanak. Van pár győri MK játékos akik (ha információim nem csalnak) a játékosok élvonalába tartoznak, ők úgy tudom néha összejönnek asztali játszani is, bár időpontot egyeztetni nekik se könnyű.

A válság miatt a győri bolt bezárt, szóval ennyit arról hogy a válság nem érinti a szerepjátékot/boltokat. Ez számomra csak megerősítés azt illetően hogy a régi az országos átlaghoz képest különösen el van maradva ezen a téren! (megjegyzem, a boltot azok az emberek vitték akik a hőskorszakban a Sárkányszívrohamokat szervezték, ami azért országos színvonalú volt!!) És Győr azért nem vidéki város!!!

Már évek óta tapasztalható volt nálunk is, hogy inkább a kártya semmint a könyv tartotta el a boltot. (na meg az X-boxok). A kártya előnyeit nem kell ecsetelnem azoknak akik próbálták már. A kártya azonnali szórakozást biztosít, nem kell azon vitatkozni ki lesz a KM, nem kell karakterlapokkal pepecselni, nem kell történetet kitalálni, stb. Én először a HKK-val kerültem kapcsoltaba és a MK-hoz már csak akkor lett "szerencsém" amikor már alig játszottam. Nem tűnt túl egyszerűnek sem, így nem fordítottam rá időt!

Lehet hogy én ilyen kéveteles ember vagyok, de én tavaly is megtehettem volna hogy megyek táborba, nem mentem. Szerintem a legtöbb esetben azért még mindíg az akaráson van a hangsúly!

Ami a M*-t illeti... amíg a kiadók "versenyeznek" a jogokért, addíg nem fog meghalni, mivel a joggal élni is kívánnak és nyílván hasznot is remélnek, így kiadványok is fognak megjelenni. Ugyanakkor elgondolkoznék azon hogy tényleg ez a megoldás? Ahány kiadó, annyi MAGUS? Más szerepjáték meg biztos akad, hiszen ha más nem, a Vampire népszerűsége tudtommal töretlen.

A kártya mellett a másik "instant" lehetőség az MMO. Már ezekkel is Dunát lehet rekeszteni, annyi van belőlük, és amennyi hátránya van az asztali RPG-vel szemben, pont annyit előnye is akad! De hogy mást ne mondjak (én magam még tartom a 3 lépés távolságot eme műfajtól => MMORPG) ha szerepjátszani támad kedvem, én is inkább a gép elé ülök!

Az RPG.HU-n "jórészt" Amund a felelős a M* könyvek véleményezéséért. Egyrészt zavar hogy az emberek nagyon hamar el tudnak térni a témától (más kérdés hogy erre szükség van-e) és a "véleménycsere" flémelésbe fullad. Nem egy olyan ember írt be aki még a kezdetek kezdetén játszott, viszont azóta abbahagyta, fórumon meg osztja az észt! Tény hogy sok az összedobott munka, de egyrészt mindenkinek más az izlése, mindenkinek más jön be, másrészt akad azért pár jó könyv is, nem kell valamit csak azért leszólni, mert "újkori" MAGUS!

Nem könnyíti meg az új nemzedék dolgát az sem, hogy az új kiadványokat pár régi játékos megveszi ugyan, de játszani alig játszik velük valaki, arról nem is beszélve hogy hivatalos rendezvényen ebből hányat lát viszont az ember! A régi ET-k ára meg gondolom nem véletlen csillagászati, hiszen újrakiadás nem lesz, a régi játékosok nem fogják eladni így itt minimális az esélye annak hogy egy kezdő hozzájusson, hacsak nem örököl egyet. (vagy ez is csak Győr környékére jellemző és az ország többi pontján hegyekben állnak a rejtett készletek?)

Lehet hogy pesszimistának tűnik a szemléletem, de én úgy látom hogy ez a realitás. Ha máshol nem is, az én házam táján sajnos igen!

Darun

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Bocsi, de szerintem menj el egy vidéki szerepjátékos boltba is. Ott lehet hogy egy kicsit más véleményen lesznek...

Egyébként akivel én beszéltem (szintén hasonló boltja van), ő azt mondta, hogy a könyv nagyon nem ér meg neki. Már csak azért sem, mert senki sem megy be egy ilyen boltba, mert ugye ott van a plázába az Al...dra, és ott is meg tudod ugyan azt venni. Ezt konkrétan az eladó mondta (a kisbolti eladó). Még a kártya úgy ahogy megy, de a többi siralmas. :(

Bocsi, de én ma egy kicsit pesszimistán látom a világot. Pl. itt van még a holnapi bizsgára egy nagy adag tanulnivaló, megint egy hosszú éjszaka :? Remélem holnap már szebb nap lesz...

Minden jót!

Otthon nem sokat vagyok, tény... Nem tudom már, hogy mennyire megy a szerepjátékos bolt Kecskeméten, de anno ment, ez olyan 4 éve volt, vagyis régen, de nem annyira...

Más részről meg, mi van ha csak Pesten működik? Persze, nem jó... De, végül is, a magyarok 1/5-e ott él, plusz sokak mennek fel fővárosunkba, hogy hozzájussanak egy csomag kártyához... Én is ezt tettem anno.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hát igen ebbe igazad van , Győrbe én csak a kártyás csapatot vágom Zámbó Balázssal "jimyv" az élen :D ők mennek OVV-re meg hasonló. De figyelj gyakrabban lát az ember etk-t mint mondjuk mtk vagy ut-t :D.

Mindig lesznek olyanok akiknek megtetszik a műfaj a könyvek alapján, és a M.A.G.U.S. valamely műfaját kipróbálják , lehet hogy a fejlődés útja lesz az ami a kalandozok csapatába friss vért hoz, vagy esetleg a régi rendszerhez való ragaszkodás.

Ennek előnye ,hogy pdf-be minden elérhető :].

Én hiszek benne , amíg mmorpg kelendő és csak a "Farmról" szól , addig egy rendes RPG-nek mindig lesz kereslete és mivel mi magyarok vagyunk , szeretjük ha valami magyar :D alias M.A.G.U.S. :] én ebbe bízok.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Ezt már én is többször olvastam, hogy szidják a M*-t agyba-főbe, még is sokan játszák. És igen, főleg azért, mert magyar! Ez nálam is szempont volt anno!

Az a baj hogy az emberek túlságosan könnyen kötnek kompromisszumot! (a többség) És inkább beáldozzák azt a többletet a farmolásért! (a játékosok legalább fele úgy is T

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Amugy jimmyéket akkor ismered?:D

Mert én még mikor mk-ztam :D akkor haverkodtam velük össze :D

Magus jövöje most azért ilyen halovány amúgy :

1, Reccsentősok MMORPG, és a 10-18 évesek nem annyira kommunikativak, és mivel ez teljessen független nem tudják ki is ő, így pampoghat :D

2, Sok verzióváltás d100, majd 5 szintes képzettségrendszer, majd d20 , majd new d100

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A régi könyveket tényleg nehéz beszerezni. Bevallom, nekem is csak egy pdf-es verzió van. Amikor nypomtatták, akkor még nem játszottam, aztán pár évnyi antikváriumos rohangálást, meg kölcsönkéregetés (ez mindig nehezen ment) meguntam, és kinyomtattam. Azóta már hiába látom meg a könyvet bárhol, nem szánom rá a pénzt, hiszen már megvan. Ezen kívül az én szolnoki csapatom ezek szerint nagyon kivételes, hiszen mi az UT szernt játszunk. Aztán ha valami mégis kell a régiekből (pl. egy HGB-s kaszt), akkor azt kidolgozzuk magunknak :)

A táborokba pedigakár alternatív programként szerintem elférne az UT-s játék a sok Vampire, és hasonló mellett.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Emberek ma leltem erre a kis gyöngyszemre :D szóval a terv a kalandozokos csapat kiépitése tanoth-ra :D

www.tanoth.hu

röviden

"Targon király eltűnésével sötétség borult az országra.

Negyed évszázada a fiatalabb testvére Halgan hozza a törvényeket a vas öklével. Miután egy katasztrófát sikerült elkerülni egy kis keleti szigeten, úgy, hogy sokan nem szereztek róla tudomást, most egy újabb közeledik északról.

Tarabatban, egy kis faluban az

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Bocsi, hogy bele kotyogok. Csak néhány tapasztalat?

Ma megajándékoztam unokaöcsémet élete első mágus könyvévvel, ami szinte azonnal le is kötötte.

Nem csak ő, de édesapja és a körülöttünk állók ? akik hallották a beszélgetést-, kezdtek kérdezgetni, hogy mi ez a mágus, hogyan játsszák? stb.? Érdeklődés tehát van. Mi sem bizonyítja ezt a mai beszélgetésem.

A kérdés az, hogy hol tudják ezt kipróbálni? A csapatom nyitott ugyan minden új érdeklődőre, de hát a mi befogadó képességünk is véges?., szóval szerintem kéne olyan hely (bár valószínű, hogy vannak) ahol ezt megtudják nézni, és akár kipróbálni is.

A lényeg, amit ebből a kissé hosszú ?beszámolóból? ki akartam hozni, az hogy ezek az emberek még ha nem is fognak játszani, kíváncsiságból könyvet fognak olvasni. Vagyis a könyvkiadás valamelyest jövedelmező lesz . (vagy nem?; és tuti hogy megint teljesen máshoz szóltam hozzá..., hát ez van :P:oops: )

Szép napot?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A könyvkiadásról - nem sokan vannak, akik ebből meg tudnának élni, nem túl jövedelmező... ;)

Arról meg, hogy hol tudják megnézni? - vannak táborok, ahová jöhetnek vendégek (nem csak nálunk!), vannak szerepjátékos helyek (akár klubhelyiségek, akár független helyek), s vannak egynapos rendezvények is. Szinte végtelen a lehetőségek tárháza, én gyakorlatilag minden héten foglalkozom valamilyen úton-módon (közösségi szinten) a szerepjátékkal, és elég ritkán idehaza, inkább a városban valahol... Szóval lehetőség lenne, érdeklődés is van, csak ez egy olyan dolog, hogy aki tud róla valamit, az nem marad semleges. Vagy megtetszik neki, vagy el fogja ítélni... Sajnos én így látom.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Először is köszönöm Amundnak az értékes információt :)

Nem tud véletlen valaki nekem mutatni egy ynev térképet a térkapuhálózatról? Nem baj ha nincs térkép csak legalább legyen leírva :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

Először is köszönöm Amundnak az értékes információt :)

Nem tud véletlen valaki nekem mutatni egy ynev térképet a térkapuhálózatról? Nem baj ha nincs térkép csak legalább legyen leírva :D

Remélem ez kielégítő anyag lesz számodra:

http://www.szurkecsuklyas.hu/terkapuk.htm

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...