Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Dumaterem

Recommended Posts

er: Gratulálok, és nagyon sok boldog évet kívánok Nektek!!

más:

ami nálunk mostanság nagy divat az a demotivalo pont com tessék nézegetni vannak ari képek :D /nindzsák, macskák, rosszul csinálod, remény... stb stbstb :D/

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sok boldogságot nektek er! ((azért elképzeltem ahogy a templomba betoppan a kalandozok.hu delegáció is, fekete csuklyás köpenyben, kámzsában, vértekben... stb.)) :oops:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

...sajnos csak ebben az évben ismerkedtem meg a szerepjátékok legjobbikával. Remélem megismerhetek még itt 1-2 embert.

Szia!

Üdv neked is köreinkben. A legjobb lehetőség az ismerkedésre (mind más szerepjátékosokkal, mind a MAGUSsal), ha eljössz velünk egy táborba, vagy csak egy délutános találkozóra. Vannak néha teázások, amikre összeülünk beszélgetni (általában Pesten), ha van kedved, bármikor csatlakozhatsz. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Szasztok srácok! :)

Van itt valaki, aki LOTR-özik? (Gyűrük Urás kártyajáték) Eladnám a lapjaimat, lehet vinni bármit, csak írjatok a karashu@freemail.hu-ra. Fájó szívvel válok meg tőlük, de mivel úgy sem fogok máér velük játszani, ezért eladnám őket! Ha érdekel valakit, írjon, írok egy listát, hogy mik vannak! :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A héten felfedeztem, egy számomra új böngészős játékot, ami Shakes & Fidget néven fut.

A játék wow paródia, így szerintem tetszeni fog mindenkinek, aki játsza illetve ismeri, a hozzá tartozó képregénnyel együtt.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

A héten felfedeztem, egy számomra új böngészős játékot, ami Shakes & Fidget néven fut.

A játék wow paródia, így szerintem tetszeni fog mindenkinek, aki játsza illetve ismeri, a hozzá tartozó képregénnyel együtt.

hehe, a képregényt ismerem, játékból meg úgy tudtam csak német verzió van még, na kipróbáljuk:)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Nem akarom senki kedvét elrontani :D de a játék nem nagy szám :D XD harcosok erőt húznak fel és erő kell a harcossal szemben , ijásszal szemben ügyesség stbstb. Egy átalakított Tanoth :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Nem tudom miken vagy túl, Bioware-től kb minden, Fallout sorozat, ha Elder Scrolls.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Attól is függ hogy milyenre van igény. Nekem anno nagyon tetszett a M&M VII, éveket játszottam vele és a történetnek kb a feléig jutottam. Pedíg ha jól rémlik, már ilyen 70-es partim volt. A Baldur's Gate is klasszikusnak számít, én is tavaly pótoltam eme hiányosságomat! Éjszakákra a gép elé szögezett! A "Csak még ezt a dungeon-t/questet"-t már évek óta nem éreztem, de a BG visszaadta. Esetleg említhetném a nemrég megjelent Witcher című játékot, a poén az hogy az extrás változat már lassan egy éve annyiba kerül mint a sima egy lemezes változat. Már ha még lehet egyáltalán kapni! Ma is bőven játszható még a NWN is amihez ha jól tudom elég sok kieg is készült. És ha nem fantasy hanem sci-fi vonalon játszanál inkább, akkor ott a Star Wars, elég sok RPG-jük van már, de én elsősorban még is a Deus Ex első részét ajánlanám! Hihetetlen jó története van, összetett rendszer és nincs túlbonyolítva se a fejlődési rendszere. Már készül a harmadik rész is, amit én személy szerint nagyon várok, mert a 2 nagy csalódás volt!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Gyarapodik a fórum egyre jobban.. 8)

A kalandozók száma immár elérte az 1700-at..:D Ennyi hősies kalandozóval, ha már mindegyikük magasabb szinten van, akkor elfoglalhatjuk egész Ynevet.. :):D:mrgreen:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A gyarapodással nincs gond.

Az aktivitáson van mit javítani. Ha van valakinek építő ötlete ne tartsa magában! 8)

Ifjú titánokra, új gondolatokra van szükség, hogy az öreg rókákat is megmozgassák.

Z

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Lehet, hogy volt/van rá példa, de én szívesen látnék egy témát, regényekből idézett varázslatok boncolgatására.

Gondolok itt azokra a varázslatokra amik túlmutatnak az elemi kitörésen, de a regényekből nem derül ki pontosan, mit csinált a szereplő. Általában leírják a hatást, és persze a színesítő szöveget, de ez nekem legtöbbször kevésnek bizonyul.

Gondolom ez kétélű, fegyver, mivel egyrészt bővítheti a varázsló repertoárját, másfelől viszont lerombolja a regények varázsát, ha az sül ki a végén, hogy ezt meg sem lehetett volna csinálni...

Persze egy regény ingoványos talaj, mivel kétlem, hogy egy író az ETK-val a kezében dolgozna, de ötletnek tán nem rossz.

További szép estét!

Ui.: Ha van ilyen téma, akkor elsiklottam felette...sorry.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Az aktivitáson van mit javítani. Ha van valakinek építő ötlete ne tartsa magában!

Nagyon sajnálom, hogy kikopott a régi társaság... :| Emlékszem micsoda élet volt itt! Közép iskolában a szünetekben (meg persze rajz és énekórák helyett, sicc :wink:) osontam be a suli könyvtárba netezni, és még így is nehéz volt lépést tartani a hozzászólás áradattal. Valahol a rosszemlékű fekete-listást téli táborban törhetett el a dolog... Nagyon sok régi arc (shalafi, baha, levi, pred) nem járt már vissza utána. Velük együtt pedig lassan eltűnt az egész társaság.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az a korosztály nagyon aktív volt, most pedig mindenki 5 évvel idősebb annál. Kevesebb az idő, több a munka/egyéb elfoglaltság. A fiatalabbak (értsd: a középiskolások) nagy része viszont megijed attól, hogy itt mindenki "idős" meg "profi"...

Én legalábbis így látom/hallom...

Üdv!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Lehet, hogy volt/van rá példa, de én szívesen látnék egy témát, regényekből idézett varázslatok boncolgatására.

...

Persze egy regény ingoványos talaj, mivel kétlem, hogy egy író az ETK-val a kezében dolgozna, de ötletnek tán nem rossz.

Kb az összes varázslói varázslat, legfőképpen a nekromancia részek. Nem törődve azzal, hogy a szabályrendszer alkotói képtelenek voltak egy életképes és kiegyensúlyozott rendszert létrehozni, a regényírók kipótolják ezt.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Gambit: szerintem inkább a CS által említett dolog áll fenn. Természetesen abban is van valami, amit te mondtál, ott pár ember lemorzsolódott sajnos, olyanok is, akik az akkori maghoz tartoztak. Azonban a mag még mindig megvan, a szervező gárda erősebb mint valaha (pl már nem kell ugyanazon embereknek szervezni a TT-t és az NYT-t, meg tudjuk osztani szervezésen belül). A gond az, hogy nincs aktivitás a tagok részéről, kikopik a lelkesedés, nincs forgalom, sőt játék se nagyon van, csak táborban.

Egyre több oldalról hallom, hogy már csak táborban szoktak mágusozni, mert táboron kívül nincs idő munka/suli/család miatt, vagy nincs kivel. Szerintem ez a "kikopás" nem csak a kalandozókra, hanem általánosságban a MAGUS-szerepjátékosokra jellemző. Sajnos.

De amíg Ynev létezik, mi visszük tovább a Kalandozók Lobogóját. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Nah ehhez én is hozzászólok egy kicsit.

Ahogy CS és TAO írásából is kitűnt (meg Gangiéból is - bocsi, én még mindig így nevezlek :oops: ) igen, más a gimi, más az az időszak. Előtérbe helyezünk egy csomó mindent, amit anno nem, mert nem is volt. Most másrl szól egy párkapcsolat, másról szól a tanulás, másról a munka. Minden megvátozott, sokszor még rendes napi dolgokra sincs idő. Én ezt onnan látom, hogy egy-egy súlyos időszakban, még kajálás közben is dolgozom, mert máshogy nem végeznék.

Aztán ott a fekete lista... Nem ezen múlt szerintem. Nem tartom túl érettnek, hogy ilyen miatt valaki örökre elbúcsúzik egy közösségtől. A személyes dolgokat mindig félre kell tenni, és nem csak munkában, hanem ha egy egészről, egy közösségről van szó, akkor is.

A fekete listával kapcsolatban... Hát, mindegy. :)

Ahogy TAO is írta az igazán kemény mag megmaradt. Mert pont ez a lényeg. Idővel és megpróbáltatásokkal tűnik ki, hogy mi a szerkezet mozgatórugója. A mozgatórugó megvan, mert működik. Lehet nincs akkora tábor, mint Királyrét volt, de én akkor nem is éreztem azt, hogy annyival jobb, vagy értékesebb lett volna. Sokkal személytelenebb volt. Persze nem vagyok a nagy tábor ellen, sőt, szerintem kellene is talán, már csak a MAGUS-ért is, de én jobban kedvelem a kis családias dolgokat. :) Pl. TT... hó, nem rég múlt karácsony, mindenkit ismerek, forralt bor, karácsonyfa égő (jah az nincs...:D, nem baj, viszek :)) és a hasonlók. Jajj...most elérzékenyültem. :gruppen:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...