Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Dumaterem

Recommended Posts

Nem tudom, pontosan hogy számolja ezt ki a fórum, de egy másik oldalon nekem 0.672 a napi átlagom, és már évek óta alig írok a fórumra (ugyan az összes hsz-em száma 1485, de kb. 4-5 éve gyűlt össze a nagyja, tehát jelenleg egyáltalán nem vagyok aktív).

Én voltam olyan fórumon is (még régebben, amikor fórumlátogatós korszakomat éltem), ahol rettenetesen sok hozzászólás volt, nagyon aktívak voltak a tagok. De talán mondanom se kell, a hsz-ek nagy része offolásból gyűlt össze, a moderátorok alig tudtak rendet rakni. Itt szerintem az emberek kétszer is meggondolják, átolvassák amit írtak, mielőtt elküldik (vagy ha úgy ítélik meg, talán el se küldik inkább...?). Nyílván egyik véglet se jó, de ez a fórumos visszaesés tényleg nem csak itt jellemző, hanem több helyen. Valami megváltozott. Most inkább blogot írnak az emberek, msn-en vagy facebookon chatelnek... A fórumok valahogy "kimentek a divatból". Meg persze ott van a többi ok is, hogy itt ez a közösség már kibeszélte a maga témáit, az újak kevesen vannak és kicsit félénkebbek, tartózkodóbbak egy ilyen társaságban, ami az évek alatt összecsiszolódott.

Szerintem nem csak arról van szó, hogy a szerepjáték, azon belül a MAGUS kevesebb embert érdekel, és azért üres a fórum. Azok, akikkel én szoktam játszani nem járnak ide. Miért? Mert vagy csak a saját kicsi fórumukra irogatnak (ahol még kisebb a közösség, még jobban ismerik egymást), vagy egyáltalán nem fórumoznak.

Hogy mit lehetne tenni? Új, izgalmas témákat elindítani (nem csak megnyitni a témát, hanem el is kezdeni benne a beszélgetést néhány emberrel), feléleszteni a régi témákat, meg persze a reklám és a toborzás is jó lehet.

Új témákhoz: NYT-ben úgy vettem észre, elég könnyen el tudtak beszélgetni az emberek, onnan néhány ötlet: pl. nem tudom van-e olyan téma, ami MAGUS kiadványokkal kapcsolatos. A regényeket úgy tudom sokan olvassák (én nem nagyon... ^^''), ott meg lehetne beszélni, hogy kinek melyik tetszett, stb. Nemrég kijött egy elég vastag könyv Toronról, pl. arról vélemények, vagy a Szinergiumról. Aztán lehetne téma szerepjátékos élményekről - a táborban szívesen elmeséltük más csapatoknak, hogy a mi kalandunk hogy alakult (tudom, idézetes topic van, de azok csak kiragadott mondatok). Akik járnak live-ra, tehetnének fel képeket, így lehet mások is kedvet kapnának hozzá.

Lehet hogy ezek nem is új témák lennének, mert már mindegyik létezik; bevallom, ennek nem néztem utána. De mindenképp azt kéne elérni, hogy írjunk. "Az ember szokásállat." Hozzászoktunk ahhoz, hogy nem írunk, csak elolvassuk az új hozzászólásokat. Valahogy rá kéne szokni arra, hogy ha elolvasunk vmit, akkor le is írjuk azt, ami eszünkbe jut róla.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Ez a napi hsz-ek aranya. Akinek nincs 0.5 folott, az nem nevezheto aktivnak. Bocs :pajti:

Utoljára szerintem három éve voltam az, úgyhogy ez teljesen jogos... :wink:

Egyébként ez az átlag nem sok mindenre jó... Csak egy példa kedvéért... TheElf a 0.38-as átlagot (955 HSZ) 2003. december és 2004. április között szedte össze. Négy hónap fórumozással 6 és fél év múlva még mindíg a fórum 11. legtöbbet posztolt embere, mégsem nevezném 'aktívnak'. :roll:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Gambit: Azért az más kategória. Vannak a fórumozók és van Varjú (itt TheElf). Személyesen is ismerem már több, mint 20 éve (szerencsére nem közelről), örülök neki, hogy 5-6 éve végre kikopott az rpg-ből. Amúgy megnézheted rpg.hu-n is, még ott is az első közt van szerintem, pedig az teljesítmény. Ne keverjük ide, de persze jogos, hogy az embernek vannak passzív és aktív időszakai. Én visznt nagy átlagról beszélek, ne vesszünk el a részletekben. :)

Ceripapa: én pl régebben nem voltam itt ennyire aktív. Mostanában többet írogatok, bár az se sok. De mintha a tiéd sem lenne valami fényes ;)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ehhe, ezeket nemrég én is megnéztem. Legtöbb hsz-em a dumateremben volt, mint fórumcsoport, szóval jórészt valószínűleg olyanokról hszchateltem, ami nem feltétlen magus. A másik fontos pedig az irodalmi rész, oda írtam a legtöbbet, de persze ez nem is lehet annyira meglepő :D

Sajnos én is csak az elmúlt évek gyűjteményeiből élek, manapság napok, hetek is eltelnek pusztán olvasással. Ez valóban azért is van, mert nem érek rá, meg azért is, mert az olyan témákat, amiket régen keresztül-kasul eszmecseréltünk a többiekkel már vagy személyesen, vagy msn-nen, vagy közvetlen mail útján beszélek meg, egyszerűen azért, mert sokkal közelibb lett a viszonyom némely emberrel, és így kényelmesebb..

Amúgy szerintem nem lesz nehéz "visszaszoktatnom" magam a fórumra, két hívás között azért jó olvasgatni, még ha nem is annyira szívesen térnék vissza abba a múltba - praktikum szempontjából - amikor egy-egy válasz írása közben 2-3szor visszajelzett a fórum, hogy "hahó, írtak előtted, nézd meg, így is ezt akarod-e", és persze elég gyakran módosítani kellett a dolgaimat. :)

Ishi felvetésére.. van olyan hely jelenleg a fórumon, ahol a magus regényekről, illetve olyan is, ahol nem magus regényekről lehet beszélni. Ez nagyjából kimerül abban, hogy a kis háziduracellnyuszink (csakis jó értelemben persze!!), MG elolvassa és jellemzi a regényeket, amely írását a többiek vagy elolvassák, vagy nem. Én megteszem. :) A regényekről való beszélgetés igényli azt, hogy előtte el is olvassák azokat, és ez sajnos egyre kevésbé valósul meg, különböző okok miatt. Persze, ha úgy látod, hogy ez esetleg hasznos lenne, akkor elindíthatjuk a folyamatot, meglátjuk mi sül ki belőle. :)

Arra pedig, hogy hozzunk ide arcokat, akiktől lehet kérdezni.. én annó megszerveztem ide az írói közeg egy kicsi szeletét, jöttek is lelkesen, csak hát a kérdések időközben kimerültek, így ők is elmaradoztak. Én amúgy preferálnám, hogy egy-egy táborba személyesen is hívjuk meg őket, persze gondolom Selyp elérhetőbb, illetve az ünnepek miatt a nyár reálisabbnak tűnik egy igenre :) Ez mondjuk nem fetétlenül dobja meg a fórumot, csak most eszembe jutott :)

Azon viszont meglepődtem, hogy az rpg.hu is átalakul :shock:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Selyp elérhetőbb Vinyénél, de azért oda sem túl bonyolult eljutni 1 napra, vagy pár órára, ha épp nincs hótorlasz. :)

A kiadókról annyit, külön kérésre kapunk engedményt, ez nem titok, ezt is valószínűleg ún. "flottakedvezmény"...

A szerepjátékos közösség frissítéséről pedig annyit, hogy én pl. tervezem a volt középiskolámban beindítani az RPG-délutánt, ahol alkalomadtán fantasy filmeket nézünk, beszélgetünk, no meg persze szerepjátszunk. Jelen életvitelem mellett ez sajnos nem lehetséges, de amint azzá válik (ez azért annyira nem távoli jövő, kb február), meg fogom tenni.

Ez pl. szerintem egy jó út lehet.

Üdv!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Végig olvastam minden hozzászólást és hevesen bólogatok. Mindenhol ott az igazság, és mindenki látja a lényeget, csak valahogy a megoldás nem születik meg sosem. És nem tudom magam sem, hogy mi is lenne az. Mert vannak ötletek, de valami hiányzik, ami elindítja a gépezetet, átfogja és hajtja kifulladásig. Nem tudom jobban megfogalmazni a gondolataimat ezzel kapcsolatban, szóval lehet, hogy értetlenül néz az emberek 90%-a arra amit írtam most. :)

Selyp nem csak azért praktikusabb, mert talán közelebb van, hanem mert nem a két ünnep között helyezkedik el. Családos embereknek sokkal nehezebb a helyzete a téli dolgok kapcsán. Hiszen legtöbbnek ott a feleség/férj, akiknek az esetleges rugalmatlansága megérthető, legtöbb helyen távolabb lakik a mama, a papa, ott vannak a gyerekek, meg a munka. Ha két ünnep között szabiznak, akkor nagy eséllyel ünnepek idején mehetnek be dolgozni....bár lehet szabi nélkül is menni kell. A nyár valahogy mindig lazább.

SirTommal is teljesen egyetértek, a legtöbb dologban. Nagyon sok múlna a kiadókon, de legtöbbször nincs lépés. Mintha egy külön kis tábor lenne, holott pont összefogó erő jelleggel kellene fellépniük, mert ez az ő érdekük is valahol.

Ugyanakkor az is tény, hogy a fórumos közösségben sokan viszonylag már jól ismerik egymást. Egy idő után előfordulhat, hogy nincs mit megbeszélni, vagy ha van, akkor az két személyre tartozik, és ahogy Felon írta, ott az msn, telefon, élő beszélgetés stb.

Cs kezdeményezése nagyon jó. Mi a kollégiumunkban tervezünk - Ceripapa a fő ötletgazda - valami kis fantasy jellegű dolgot, kezdetben egy kissé lájtosabb, amolyan ismerkedős változatot (társasokkal), ami mellett feltünne az asztali szerepjáték is, mert tudunk olyanokról akik össze-összeülnek olykor. (Ha minden jól megy, hamarosan mi is tudunk táboron kívűl játszani... Végre. :)) A játékukat nézhetik szabadon, mert egy helyen lesznek a társasos bandával és mások is, ha éreznek kedvet akkor leülhetnek egy KM-el játszani.

Ha egy ilyen alkalom bejön az embereknek, akik esetleg nem is ismerik a szerepjátékot, sőt, talán még a fantasyról sincs semmi képük, legközelebb nagyobb kedvvel belevágnak egy kis asztali játékba.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

@Sir Thomas: nyilván sarkított példa volt. Csak azt akartam jelezni vele, hogy az átlag - önmagában - semmit nem jelent.

/edit: Egyébként a többiben maximálisan igazad van.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Igen, ez a kis statisztika jól példázza azt hogy az emberek szemét milyen jól ki lehet szúrni a számokkal. Én már baromi rég nem néztem ezt a statot, nem tudom még mindig Nefi e a top 1, de az azért elgondolkodtató hogy ő már évek óta nem jár fel és még is, legfeljebb megközelíteni sikerült néhányunknak. Pedig ő elég sok topicot vitt, rémlik hogy volt saját világleírása, sok témához hozzászólt érdemben. Ha jól sejtem a statisztika szerint én is a limonádék közé tartozom, mivel a kezdeteket leszámítva nem írtam a rendszerrel/világgal kapcsolatos topic-okba, mert azért az általatok "mag"-nak nevezett csoporthoz képest én csak nOOb vagyok. És említenék egy problémát, a közmegítélésünk nem túl jó (mármint a szerepjátékosoknak) ezt tudjuk, de azért el kéne gondolkodni azon hogy aki tényleg nem tudja hogy miről van szó de próbálna nyitni felénk, azzal mi hogy viselkedünk? Mi mindig azokat a példákat hozzuk fel amikor magukat szerepjátékosnak nevező szektások halomra gyilkolják egymást, stb. Egy ismerősöm mesélte hogy kiváncsiságból bement egy klubba és eléggé lekezelően bántak vele. Nekem se lenne kedvem olyanokkal ismerkedni akik nem vesznek emberszámba, csak mert nem tudom hogy éppen mit csinálnak.

Az rpg.hu-ra már évek óta nem fel se léptem. Bevallom, azért az meglep hogy ők is kénytelenek váltani. De ez is csak azt igazolja amit Ishi írt, a fórumozási kedv csökken. Én annyit jegyeznék meg, igaz hogy a többségünk (mivel anno az oldal is ezért jött létre) M*-os, de elsősorban még is szerepjátékosok vagyunk! Én megveszem az új, megjelenő regényeket, átfutom a szerepjátékhoz kiadott anyagokat és esetleg néha azokra is beruházok, de így hogy Ynev nálam is kimerül abban hogy nyáron a táborba kalandozunk rajta, év közben jut időm másra is. Most éppen a Warhammer 40k érdekel komolyabban. Én esetleg annyit tudnék javasolni hogy az oldal ne csak a MAGUs-ról szóljon! Tudom hogy vannak topicok a más rendszerekhez is, de a kalandozok.hu profilja miatt érthetően ezek csak másodlagos szerepet kapnak. Az az igazság hogy csak a MAGUS-ra nem lehet építeni, illetve nem kéne ennyire "bezárkózni" hogy csak erre koncentrálunk, mivel itt tényleg szinte minden témát kiveséztünk már. Az asztali szerepjátékkal meg a helyzet, nálunk is először a csapat szétszéledt, páran külföldre mentek dolgozni, mások szétszóródtak az ország különböző pontjain lévő egyetemek között. Ha játszanak is, azt már ottani közösségbe. Nem sokkal később a bolt is megszűnt ahová összejártunk. Igaz hogy azóta van másik, de akik bejárnak, azok is inkább kártyáznak. Ami meg minket, droidokat illet, még nem öltem meg IRL senkit és bár sterilizáltatni nem fogom magam, nem kell félni hogy a hulladék génjeim tovább öröklődnek. Annak ellenére hogy nem MMORPG-zek, a szabadidőm nagy részét még is itt töltöm. Az MMORPG-kről amúgy is megvan a véleményem, ugyebár mivel nem próbáltam így le se szólhatnám őket, de azért aki játszik velük, az most gondolkozzon el azon hogy egy ilyen termékbe mennyi az RPG elem és mennyi a h&s? Ugye nem az előbbi van többségbe! És had mentsem magam végül azzal: sokan isznak (főleg hazánkban), sokan drogoznak. Sokan dohányoznak. Ez utóbbival még mások ártalmára is vannak, nem csak a sajátjukra. Ha én droidként akarok élni és közben ezzel nem teszek rosszat másnak, akkor ez miért szúrja egyesek szemét? (Bocs hogy magamra vettem, de had legyek akkor már a másik oldal szószólója!)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Darun a végét nem értem ki szólta le droidikákat? :shock:

vagy csak úgy altalánosságban mondod ,hogy most te azon az oldalon állsz ,mert az emberek átlag véleménye meg a másikon van?

MMORPG messze van az RPG-tôl szerintem is.Számítógépes játéknak kell tekinteni,úgy meg lehet hogy találhat valaki ízlésének és idejének megfelelôt.

VEnes akkor én bent vagyok a 10%-ban mert értettem,amit írtál :)

A kiadó az kiadó.Nem nagyon tudsz veke mit csinálni .Megy az a saját feje után.Kinek jó kinek nem.:( A lényeg ,hogy neki jó legyen.A többi nem oszt szoroz.

nagyon teszenek a kezdemenyezesi ötleteite ka szerepjáték közelebb vitelére az emberekhez.Kívánom ,hog ysikerüljö nmevalósítani ôket.

Az jutott eszembe amikor Felon írását olvastam és Ishi ötletét,hogy igen ez lehet az egyik friss levegô a fórumon.HA leírnánk ,hogy kiket mi foglalkoztat a játékkal kapcsoaltban eppen.Aki van olyan szerencsés helyzetben ,hogy eppen játszott egyet vagy játszani fog,akkor errôl írjon.A törtenetrôl amiben jatszott,játszik stb. Példa a fejvadász topic es a zöld lovas kérdésem.Na enne lehet persze sokkal jobbakat is.Meg jo volt ez a vita itt a fórum frissiteserôl egész sok embert megmozgatott, a korábbi pangáshoz képest.

Lehetne még sok más dologgal is élénkíten iaz oldalt ,de ahozz ahogy többen is irtátok az erôforrások (idô és ember) nem adottak.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Most egy pillanatra elgondolkodtam ezen. Mármint azon, hogy a magam erőforrásain belül mit tudok tenni a fórum pörgéséért. Esetleg - hangsúlyozom, hogy esetleg - benne vagyok egy próbában egy blogszerű topic vezetésében, ahol véletlenszerű rpg témaköröket dobok fel. Ha valaki reagál rá és beszélgetünk róla, az jó. Ha nem, akkor magamnak írogatok. Nem tudom, hogy ez kecsegtető, közömbös, vagy ijesztő (ezt döntsétek el ti), mindenesetre ezt tudom felajánlani. Uff.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Esetleg - hangsúlyozom, hogy esetleg - benne vagyok egy próbában egy blogszerű topic vezetésében, ahol véletlenszerű rpg témaköröket dobok fel. Ha valaki reagál rá és beszélgetünk róla, az jó. Ha nem, akkor magamnak írogatok. Nem tudom, hogy ez kecsegtető, közömbös, vagy ijesztő (ezt döntsétek el ti), mindenesetre ezt tudom felajánlani. Uff.

Mivel imádok dolgokba belepofázni, ezért ha könnyen elérhető, esetleg rss is van róla akkor számíthatsz rám :mrgreen:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Told Thomas én is foglak olvasni no meg írkalni is hozza,már ha érdemben tudok az eppen aktuális témához. :wink:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Megtettem.

Miután máshová nem nagyon illett, így betettem a Más világok témakörbe. Most így utánagondolva a Dumaterem talán jobb mégis. Ezt majd az adminok eldöntik, rájuk bízom. Alea iacta est.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Megtettem.

Miután máshová nem nagyon illett, így betettem a Más világok témakörbe. Most így utánagondolva a Dumaterem talán jobb mégis. Ezt majd az adminok eldöntik, rájuk bízom. Alea iacta est.

A Dumaterem nem jó, ez a topic így is marhanagy, és arra való, amire a neve utal: kötetlen, röptében váltakozó témájú beszélgetésre. :)

Lehet, hogy az Általános Beszélgető (tehát ugyanezen) fórumcsoportra gondoltál... szerintem inkább odaillik. Épp azért, mert blogszerű, nem pedig egy szerepjáték világ (bár kétségtelenül egy másik univerzum ;)). De ami még erősebb indok: ez a témacsoportok elején van, míg a Másvilágok a lap alján, ahol sokkal kisebb a nézettsége. Emiatt áthelyezem ide, ha nem gond.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Akkor leírom a véleményem, mert ezért van a fórum! :D (és nem köszöntem :S)

Líthas!

Az emberek nagy általánosságban szeretik hangoztatni a véleményüket. Én is, aki egyébként meg nem sokat szólok senkihez. Vagy főleg én? Az emberek kötekedni is szeretnek, így ha feldobsz egy témát és rendelkeznek kellő affinitással, reagálni is fognak rá. Ha kellően nyitottak akkor ebből komoly eszmecsere alakulhat ki. Ha jól sejtem, ez lenne a cél. A külön topic már csak azért is szerencsés, mert így fel lehet mérni hogy az olvasók hány százaléka reagál is aktívan. Remélem hogy tényleg sikerül vinni végre némi életet a fórumba! Ezt elősegítendő én is igyekszem visszatérni mindenki nagy örömére! :twisted:

Darun

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Zoli akkor biztosan jól érezted magad.Remélem a True Blood-tól nem álltál nagyon fejre! :?:

Con milyen volt a táj?Sivatagos, vagy nagyvárosban voltal és nem láttad a vidéket?Készült e esetleg Magusos kép odakint?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hali!

Ahol nincsenek épületek, meg hétsávos utak, ott elég sivatagos a hely, bár egy-két növényben dús oázis azért akadt, arra persze rá is települt valaki...

Hétképe természetesen készült, idővel felkerül.

Üdv!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Beszéltem CS bácsival, aki elmondta, hogy a kalandozok.hu vezetősége, vagy szenátusa, vagy vének tanácsa vagy ahogy hívjátok magatok :D SZÁNDÉKOSAN :o játszik újoncokkal, enged be újakat a táborba, az oldal, a közösségünk, a magyar szerepjáték érdekében. Ez nekem azért is nagyon nagy szó, mert én az esetek 90%ában kikészültem amikor egy teljesen kezdővel kellett játszanom. (sajnálom :( ) Ha másnak nem is de nekem nagy dolog, hogy megteszitek; látszik, hogy ennyi évvel a kezdetek után is komolyan gondoljátok ezt az oldalt! CS szerint túlzok ezzel a sok dícsérettel, de azért KÖSZÖNÖM valamennyiünk nevében, hogy ennyit tesztek az ügyért!

Na miután mindenki letörölte magáról a sok nyálamat, egy kérdést szeretnék felvetni - ami bocsássatok meg de nem tudom, hogy szoba került-e már és azt se tudom eldönteni igazán, hogy hol nyissam meg témaként.

Hogy áll a kalandozok.hu az ÚTK-hoz?

Az én esetemben remek befektetés volt a könyv, dobáljatok meg rohadt paradicsommal, de jobban tetszik mint az ETK. Mind1, nem azért van a téma, hogy megvitassuk melyik a jobb (élesszétek fel azt a témát :) ), hanem kíváncsi volnék, hogy beszéltetek-e már arról, hogy a tábori kalandokat ÚTK rendszerben játsszuk le, hiszen az újdonsült látogatók többsége lehet, hogy igényelné ezt; akik most kezdik a szerepjátékot, a boltban szintén az ÚTK-t veszik le a polcról stb stb. Én pozitívan fogadnám, ha ÚTKa cserélnénk az ETK-t! Az se baj ha leszavazzátok a kezdeményezést, de kíváncsi volnék mindannyiótok érveire, gondolataira, személyes érzéseire az ÚTK-val kapcsolatban!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Még 1 fontos kérdés! Tavaly TT-n játszottam Munchkint 3 illetővel, és nekik volt xyz kiegészítőjük hozzá. Emléxek egy lapra, amin egy átkozott zsák volt. Valami lyasmi volt a lényeg, hogy minden körben dobni kellett k6-al és a dobás alapján elvesztetted valamilyen tárgyadat! Ha 6ost dobtál, akkor kidobhattad a zsákot! Lehet hogy kicsit más volt a dolog de erre emléxek! A munchkin kiegészítőmmel nemsokkal azután hogy megvettem történt egy kis hoppá, és ezt a lapot nem találom. Lehet hogy elveszett? :o

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Hogy áll a kalandozok.hu az ÚTK-hoz?

A kalandozok.hu tetra féle része dobná az egész mágus rendszert, mert egyik ugyanannyira fos, mint a másik. Az ÚTK is csak akkor "jobb", ha úgy használod, de akkor már használhatnád úgy az ETK-t is...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

ÚTK-val még nem végeztem és még egy ideig nem is fogok.Van abban igazság amit Vassi mond , hogy mivel az ÚTK az elerhetô ,ezért aki most kezd játszani az ezt fogja preferálni. Nekem mindegy szinte melyik Magust játszuk. (CZ-vel haza fele menet a kocsiba egy hete könyv és kockák nélkül játszottunk, egy idô után nem kellenek már a szabály könyvek.)

Minden versenyen és táborban más és más Magussal lehet játszani.Mindig érdemes az adott találkozóhoz átnézni az ott használt szabálykönyveket vagy csak egyszerüen leül az ember és játszik.A többiek vagy a KM úgy is megmondja mire kell dobni a többi meg szerepjáték.(Persze én is jobban szeretem töviröl hegyire ismerini a szabályokat ha pl. versenyrôl van szó!).

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Még 1 fontos kérdés! Tavaly TT-n játszottam Munchkint 3 illetővel, és nekik volt xyz kiegészítőjük hozzá. Emléxek egy lapra, amin egy átkozott zsák volt. Valami lyasmi volt a lényeg, hogy minden körben dobni kellett k6-al és a dobás alapján elvesztetted valamilyen tárgyadat! Ha 6ost dobtál, akkor kidobhattad a zsákot! Lehet hogy kicsit más volt a dolog de erre emléxek! A munchkin kiegészítőmmel nemsokkal azután hogy megvettem történt egy kis hoppá, és ezt a lapot nem találom. Lehet hogy elveszett? :o

Vassi a kérdésesedre a válaszom: Az a bizonyos lap az talán "éhes hátiszák" volt. A kezedben lévő lapot vesztetted el és,ha hattost dobtál felzabálta magát. (Nekem megvan az eddig összes magyar kieg. :D)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...