Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Dumaterem

Recommended Posts

Még 1 fontos kérdés! Tavaly TT-n játszottam Munchkint 3 illetővel, és nekik volt xyz kiegészítőjük hozzá. Emléxek egy lapra, amin egy átkozott zsák volt. Valami lyasmi volt a lényeg, hogy minden körben dobni kellett k6-al és a dobás alapján elvesztetted valamilyen tárgyadat! Ha 6ost dobtál, akkor kidobhattad a zsákot! Lehet hogy kicsit más volt a dolog de erre emléxek! A munchkin kiegészítőmmel nemsokkal azután hogy megvettem történt egy kis hoppá, és ezt a lapot nem találom. Lehet hogy elveszett? :o

Vassi a kérdésesedre a válaszom: Az a bizonyos lap az talán "éhes hátiszák" volt. A kezedben lévő lapot vesztetted el és,ha hattost dobtál felzabálta magát. (Nekem megvan az eddig összes magyar kieg. :D)

Kösssssssz az infot! Mivel nemrég jelent meg a "Dobj egy hátast" már nem reménykedek, de akkor ez a hátizsák ugye nem a "fajtalan fejszében" vagy a "papi bakiban" van? :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
ÚTK-val még nem végeztem és még egy ideig nem is fogok.Van abban igazság amit Vassi mond , hogy mivel az ÚTK az elerhetô ,ezért aki most kezd játszani az ezt fogja preferálni. Nekem mindegy szinte melyik Magust játszuk. (CZ-vel haza fele menet a kocsiba egy hete könyv és kockák nélkül játszottunk, egy idô után nem kellenek már a szabály könyvek.)

Minden versenyen és táborban más és más Magussal lehet játszani.Mindig érdemes az adott találkozóhoz átnézni az ott használt szabálykönyveket vagy csak egyszerüen leül az ember és játszik.A többiek vagy a KM úgy is megmondja mire kell dobni a többi meg szerepjáték.(Persze én is jobban szeretem töviröl hegyire ismerini a szabályokat ha pl. versenyrôl van szó!).

Nekem az ÚTK LEGINKÁBB az új képzettségrendszer és karakteralkotás/szintlépés miatt lopta be magát a szívembe. Persze persze ez sok sok adat és nem maga a szerepjáték, de én szeretem a karakterlapomat.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem tudom ismeritek e a Minecraft nevű játékot, nagyon addiktív, kóros függőséget okozhat. :)

Maga a játék elég egyszerű grafikával rendelkezik, kockákból áll az egész világ, fa, föld, állatok, minden, mintha legóból lenne felépítve.

Mikor elkezded, ott állsz minden nélkül, körülötted a világ, és tanácstalan vagy, hogy most mit is kéne. Szinte akármit csinálhatsz, ebbe a játékba nincsenek célok, csak amiket te magadnak kitűzöl.

Persze hacsak nem Peaceful módban játszol, akkor legelőször is egy házat, bunkert kell magadnak csinálni, mert minden este előbújnak a zombik, pókok, csontvázak, akik hamar bedarálják a kezdő/felkészületlen játékost.

De hogy is kezdj hozzá? A kéz ugye mindig kéznél van :) pár fát kell kiütni a kezeddel, majd ezt a craft ablakban átalakítani fa alapanyaggá, 4 ilyenből pedig csinálni egy workbench-t. A workbench segítségével már tudsz fegyvereket és szerszámokat is csinálni, úgy mint kardot, ásót, csákányt, fejszét, stb. Csákánnyal bányászni tudsz, ásóval a földet, agyagot, homokot lehet kitermelni, a fejsze pedig a fákhoz kell. Ha ezek megvannak, már csak el kell döntened hol akarod átvészelni a sötét éjszakákat. Esetleg egy hegyoldalba vájsz magadnak üreget? Vagy a föld alá temeted magad a szörnyek elől? Esetleg építesz magadnak házat a meglévő nyersanyagokból? Rajtad áll. :)

A játékban sokféle nyersanyag található, kő, fém, szén, gyémánt, bőr, föld, agyag, homok, víz, láva és szinte mindenből lehet csinálni valamit.

Pl.: fáklya:bot+szén, üveg:homokot ki kell égetni egy kemencében amit pedig kőből tudsz építeni, tüzelő anyagnak pedig használhatsz fát(kevesebb ideig fűt, de megújuló energia) szenet(hoszabb ideig fűt, de bányászni kell) vagy akár lávával is(ami a legtovább fűt, de elvész a tároló is)

Rengeteg dolgot lehetne még írni erről a játékról, de inkább próbáljátok ki.

Itt-> http://minecraft.net/ ki lehet próbálni a Classic verziót, amiben csak építkezni lehet, nincs craftolás, nincsenek ellenségek, viszont végtelen nyersanyag van. (java szükséges)

A játék Alpha verziója 9.95?, ám hamarosan kijön a teljes verzió, az már ennek a duplája lesz.

Szerintem 2010 év játéka, minimum. :)

Próbáljátok ki, de mint említettem, nagyon rá lehet szokni. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Kösssssssz az infot! Mivel nemrég jelent meg a "Dobj egy hátast" már nem reménykedek, de akkor ez a hátizsák ugye nem a "fajtalan fejszében" vagy a "papi bakiban" van? :D

Nincs mit.^^ A "Dobj egy hátast" kiegészítő az a 3. kiegje az alapjátéknak és az ötödik sajnos még nincsen készen angolul se ha jól tájékozódtam..:D

Viszont az "éhes hátiszák" lap az a 2. vagy 3. kiegben van. (Ez biztos, mert nekem a 4. lapjai kicsit mások, mint az előtte lévők, de amúgy is tudom... 8) )

Osrham köszi a játékajánlást én meg fogom nézni habár nekem a kedvenc ehhez (valamennyire) hasonlítható játékom a settlers játékok melyeknek már elég sok különféle fajtája van. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Osrham köszi a játékajánlást én meg fogom nézni habár nekem a kedvenc ehhez (valamennyire) hasonlítható játékom a settlers játékok melyeknek már elég sok különféle fajtája van. :)

VALAMENNYIRE minden játék hasonlít, de a minecraft az annyira játék kb mint a SIM* (simfarm, sims, simant stb.), aminek nem véletlenül kezdődik sim-el a neve: szimuláció. Szóval a settlersre kb annyira hasonlít, hogy kell nyersanyag, ha csinálni akarsz valamit, dehát melyik játékban nincs valamiféle erőforrás?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ez tény és való,hogy minden "stratégiai, építős" játékban szükséges a nyersanyag, de én a hasonlóságban például a felhasználásra gondoltam, mert a Settlers-ben is lehet a vasból amit gyűjtesz, fegyvert vagy szerszámot csinál és ilyenek...

Mivel még nem ismerem a Minecraft-ot ezért írtam a "valamennyire" kifejezést...^^

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

en már nem is kezdek bele új játékba mert csak az idôt rabolják.Vagy ha elkezdek valamit akkor befejezek egy régit.Sajnos ez van.Egy strategia, egy nyomozós meg egy online.Nincs többre idô és még így is jó nekem, hogy tudok játszani,mert másnak erre sincs ideje.Viszont ha szerepjatekról van szó hagyom a gépes játékokat a csudába! :D

Ezen akad meg a szemem így hajnalban:

A legtöbb kalandozó (96 fő) 2007. jún. 27 szer.,23:15-kor tartózkodott itt.

A minap a fórumos aktivitásról volt szó+

Gondoltam 2011 június 27-en ugyanekkor meg kellene dönteni ezt a csúcsot, de az olyan messze van! Viszont az oldal szülinapja elôbb lesz! Mi lenne, ha egy ilyen rekordkiserlettel is ünnepelnénk +aktivizálná egy picit a fórumozókat!

Kellene egy szavazás,hogy ki mikor ér rá , érds: hány órakkor az születésnapos napon!

Ez is fokozná az aktivitást. Ha nem is sikerülne megdönteni a csúscsot egy jó móka lenne a kapányolás is hozzá! :). Lenne ürügy beszelni olyanokkal akik nem néznek fel olyan gyakran! Persze lehet hogy ez gyerekesen hangzik ,de ha megnézzük a szavazós ,smsezz be, tv adásokat müködik a dolog szerintem! :):(.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sneer én is gondolkodtam hasonlón bár én nem tudtam időponthoz kötni.

Szerintem jó ötlet lenne, csak hát aki egyszerűen nem aktív az később sem lesz az, mert oka van rá, hogy nem aktív. (Legalábbis legtöbb esetben.)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Az ÚTK-ra való áttérést azért nem tartom túl valószínűnek, mert még nem kellőképpen kipróbált rendszer. Szerintem először is meg kéne ismerkedni vele, amihez a tábor jó alkalom lenne, más kérdés hogy mennyi lenne az érdeklődő. Ha más nem, esténként lehetne szervezni (a táborba, a versenymodul után) szabad programként ÚTK-s ismerkedő játékot. Tavaly még engem is érdekelt volna egy ilyen.

Az aktivitást én is vártam, nem is azt hogy visszatér a régi, de legalább kicsit fellendül. De ha 3 embert látok online, az már soknak számít. Bizonyára oka van hogy nem járnak ide az emberek.

Darun

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Aion aki jelenleg nem aktív,attól meg lehet aktív.HA jól s?ólítod meg akkor azzá válhat.

A Legtöbb esetben az nem az összs és már pár ember is sokat dobhat a fórumon.

Minél töb bember annál több ötlet!

Darun bizonyára oka van.Példaul az is hogy ez egy nyugodt kimért folyású oldal :) és nem pörög divatosan.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

CS: Hát Abu-Dhabi nagy élmény lehetett. Én Jordániában voltam olyan 6 évvel ezelőtt, éppen akkoriban volt valami háború a szomszédban, így nagyon olcsó, last minute-el mentem ki a szüleimmel. Engem is elvarázsolt az arab kultúra. Sajnos nem láttam olyan épületet, amiben neked lehetett részed, de egy Petra kijutott legalább.

Nekem olyan élményem vikt az ottani meleggel, hogy teljesen más, mint az itthoni. Nem éreztem rosszul magam benne, nem vert a víz, se semmi ilyesmi. Nem éreztem olyan melegnek, lehet attól volt, hogy nem az a párás meleg volt, mint hazánkban, hanem jó száraz.

Kérdésem van... :) Mennyire jellemző a sok feleség arrafele? Valamint technika mennyire nyert már teret, vagy még a tv-nél, s pár internetkávézónál leragadtak? Arról kaptál képet, hogy milyen a nők megitélése kint? Máshogy bírálják el őket, ha ugyanazt a bűncselekményt például elkövetik? És hogy élnek meg, ha nem dolgoznak?

Egyébként arra igen kíváncsi lennék, hogy mi ösztönzi az embereket a munkára, mert nem működhet egy állam rendőrség, orvosok nélkül, s kellenek az oktatók, a szakácsok, a pékek, az árusok, a karbantartók, az építészek stb. Nah ez nagyon érdekel, mert ezeket mind-mind biztosítani kell, és nem érzem, hogy a fenti ,,fontos szakmák" emberei csak 25%-át képeznék egy társadalomnak.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Kérdésem van... :) Mennyire jellemző a sok feleség arrafele?

Akikkel beszéltem, azoknak mind egy volt. :) A felsőbb rétegekben jóval jellemzőbb, de olyanokkal nem volt szerencsém személyesen beszélni.

Valamint technika mennyire nyert már teret, vagy még a tv-nél, s pár internetkávézónál leragadtak?

Technika? Vegyük az autókat: csúcstechnikájú mindegyik.

Vegyük a telefonokat: az átlagos emirátusokbeli polgárnak két telefonja is van: Egy blackberry és egy iPhone.

Vegyük a taxikat: csúcsfelszereltségű GPS bennük, ezerféle funkcióval, hatalmas kijelzővel.

Arról kaptál képet, hogy milyen a nők megitélése kint? Máshogy bírálják el őket, ha ugyanazt a bűncselekményt például elkövetik?

A bűncselekmények megítéléséről nem tudok. A vallásosabb emberek tényleg lenézik feleségeiket, parancsolgatnak, kiabálnak velük, de pl. a magyar lányokat igen szerették. :) Szóval az erősen vallásosaknál más a megítélés. Szerintem törvényi szabályozás nincs a nőkre nézve, csak vallási.

És hogy élnek meg, ha nem dolgoznak?

Egyébként arra igen kíváncsi lennék, hogy mi ösztönzi az embereket a munkára, mert nem működhet egy állam rendőrség, orvosok nélkül, s kellenek az oktatók, a szakácsok, a pékek, az árusok, a karbantartók, az építészek stb. Nah ez nagyon érdekel, mert ezeket mind-mind biztosítani kell, és nem érzem, hogy a fenti ,,fontos szakmák" emberei csak 25%-át képeznék egy társadalomnak.

Úgy élnek meg, hogy alanyi jogon kapnak pénzt azért, mert állampolgárok. :)

A dolgozók nagy többsége a külföldiek közül kerül ki. Az európai profi orvos kimegy oda dolgozni, mert ott valóban jól megfizetik a munkáját. A rendőrség-mentők-katonaság nagyjából össze van vonva, ahogy én tudom. A szakácsok, a pékek, az árusok, a karbantartók, az építészek - na, ők 95%-ban pakisztániak. Ahogy pl. a taxisok is. Az oktatókról nem tudok nyilatkozni, nem voltam tanintézetben.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Mint szerepjátékos, igénylem a jó történeteket. Legyen szó akár filmről, könyvről vagy játékról, ha igényesen kidolgozott világba játszódik és a történet se unalmas akkor nálam nyert ügye van. Mióta öcsém gépén először kipróbáltam a Warhammer 40k: Dawn of War demoját, azóta egyre komolyabban érdekel ez a fajta "jövőkép". Nemrégiben nekikezdtem videókat keresni a második részről és közben valahogy eljutottam a Starcraft 2-höz. Nem is olyan rég (pár éve) beszereztem a teljes verziót (anno mikor megjelent csak a demoval játszottam) és végig is vittem, a kiegészítőjébe azonban elakadtam. Technikai okok miatt máig nem is sikerült tovább lépnem vele, de nagyjából ismerem azt az univerzumot is. Tegnap nem bírtam magammal és... nagyjából 24 órával ezelőtt végignéztem az összes videót a legújabb részről. A minőség a szokásos csúcskategória, amint azt a Blizzardtól már megszokhattuk. A végén sikerült lelőnöm pár spoilert is, pár másodpercig fájt is érte a szívem, mert szeretek játék közben meglepődni, de a kiváncsiságom meg nem ismert határokat. A végén amikor Raynor kisétált Kerrigan-nel valami összeszorult a torkomban. A mai világban úgy lehet valamit eladni (legyen az könyv, film, játék) ha a vevő szimpátiáját felkeltik adott szereplő/világ/esemény iránt. Olvastam olyet is hogy a jövőben a számítógépes játékpiac és a filmipar összeolvadhat. Ha belegondolunk, nem hülyeség, elvégre mi is azért szerepjátékozunk, mert nem elégszünk meg azzal hogy passzív nézői olvasói vagyunk egy könyvek/filmnek. Szeretnénk befolyásolni az eseményeket, kiváncsiak vagyunk rá hogy reagál ránk az a képzeletbeli világ. Aztán eszembe jutott az amit mostanában ti is felvetettetek, hogy miért hal el a fórum. Sokat gondolkoztam ezen, kombináltam a meglévő tapasztalataimat. Említettem hogy nem csak a fórumozási kedv, de a játékos kedv is napról napra csökken. Ennek talán az egyik oka az lehet hogy egyre nehezebb újdonsággal előrukkolni és lassan mindenki a régi kliséket másolja vagy kombinálja. Aztán újabb hír: átalakul a legnagyobb hazai szerepjátékos fórum. Mi ennek az oka? Miért van erre szükség? Elgondolkoztam. Az összes böngészős játékban (de ha azokon túl lépünk, az MMO-kban is) van lehetőség valamilyen csoportosulás létrehozására. Nevezzük ezt Rendnek, Szövetségnek, Klánnak, Városnak vagy aminek csak akarjuk, a lényeg hogy van lehetőség több játékosnak összefogni és egymást segítve fejlődni. Valamilyen szinten ezek a játékok egy közösséget építenek ki, hiszen ahhoz hogy valóban értelme legyen az adott csoporthoz tartozni és az a csoport képes legyen összehangolni a munkáját, ehhez kommunikáció szükséges. Láttam olyat is ahol az emberek csak úgy összetömörültek mint a birkák, de nem volt kommunikáció. Ott nem is volt eredmény. Az ember alapvetően társas lény, szeret bizonyítani, ha más nem önmagának. Én is magamból indulok ki mikor válaszokat keresek bizonyos felmerülő kérdésekre/problémákra. Nekem is szükségem van valakire/valakikre hogy érezzem hogy tartozok valahová, ahol kivehetem a részem a csapat munkájából. Valamikor a nyáron olvastam egy cikket arról hogy tulajdonképpen van párhuzam a játékok és a való élet között. Az emberek többsége szeret segíteni, akár önzetlenül, akár érdekből. Egy játékba ha egy gyengébb csapattag valamilyen problémával kerül szembe, általában szól a "nagyobb" társainak akik segítenek megoldani a problémát. Ugyan így működik a való életbe is. Ha szükségünk van valamire amihez egy ismerősünk ért, szólunk neki és megkérjük hogy segítsen, hiszen ő jobban ért az adott dologhoz mint mi. Senki se szuperember, még da Vinci se értett mindenhez! Az öcsém pl péknek tanult. Anyu is tud sütni-főzni, van pár évtizedes tapasztalata. Még is mikor sütött valamit, megkérte öcsémet hogy segítsen neki, mert egyedül is meg tudta volna csinálni, legfeljebb több idő/energia ráfordítással. Mivel mindekettőből csak véges mennyiség áll rendelkezésünkre így nem árt ha optimálisan használjuk ki mindkettőt.

Nem véletlen terjednek egyre jobban a közösségi portálok, lassan az emberek ott élik a mindennapjaikat. Az utóbbi években én is meglepődtem hogy már hazánkban is mennyire mindennapos az hogy számítógép és internet van egy háztartásban és hogy egy átlagember mennyi időt tölt a gép előtt. Ha sokminden másban nem is, ebben nem vagyunk jelentősen lemaradva a nyugattól. Azt tehát nem merném kijelenteni hogy azért csökken a fórumok népszerűsége mert kevesebben/kevesebbet neteznek. Előrebocsájtom, amit leírok, csak az én meglátásom, én is tévedhetek, de én a következőket feltételezem. Nemrég indult a fészbúkon is kalandozok csoport. Nem kell bizonygatnom hogy a többség több időt tölt ott mint itt. Magamból kiindulva tudom. Még se történt jelentős változás, ott se kommunikálunk "csoportszinten" többet mint itt. Ez talán azért lehet mert azon túl hogy kalandozok vagyunk, más csoportokhoz is tartozunk és ez a kalandozói kötelék kevésbé erős. És hogy az emberek miért járnak inkább közösségi oldalra mint fórumra? Ez elgondolkodtató! Első körben azt mondanám hogy átláthatóbb (persze, nekem a 10-20 ismerőssel nincs annyi "eseményem" mint akinek több szán van és órákon át lapozhatja az adott nap bejegyzéseit) az egyszerű kezelőfelülete miatt, másrészt kevésbé kötött, lehet reklámozni, offolni, szemetelni, floodolni. Ha valaki ilyet tesz és zavar, akkor el lehet rejteni a bejegyzéseit. Ezen kívülnem kell külön chat-re belépni, hiszen azt is tartalmaz. Igazából majdnem minden megtalálható egy közösségi oldalon ami az embert érdekli. Vagy ha más nem, kap egy linket. Az ilyen oldalaknak nem az a lényege hogy minden információt megadjanak amire az embernek szüksége van, arra ott a wiki meg a hasonszőrű társai. Viszont bármit elérhetővé tesz. A cél mindig a minél egyszerűbben kapcsolódni minél nagyobb tömeghez. Senki sincs akinek a szerepjáték lenne az egyetlen hobbija! Viszont minden hobbinak megvan a maga közössége, a maga fóruma(i). Itt lényegében csak a MAGUS szerepjátékos ismerőseimet érem el. Egy közösségi oldalon viszont elérem a rokonokat, a családtagokat, a barátaimat, a kollégáimat és ugyan úgy titeket is. Minek járjon az ember két helyre ha egy helyen is elér mindenkit? Ez így erősen reklámszagú és a célommal ellentétes hangzású mivel én jobban szeretném ha a fórum éledne fel, de erre nem sok reményt látok. Évek óta nem jártam már az rpg.hu-n így meglepett az átalakulásának híre. Utólag viszont nem csodálkozok, nemrég olvastam hogy a számítógépes játékokkal foglalkozó újságok fóruma is átalakult és ők is lényegében közösségi oldallá "léptek elő". Mert ez a jövő, erre van szükség.

Ha sötétedés után jövök haza valahonnan autóval, elképzelem mi lenne ha valami katasztrófa történne és elpusztulna a Föld jelentős része. Természetesnek vesszük azt ami körülvez minket, mert ebbe születtünk bele. De egy világméretű katasztrófa felborítana mindent. Egy ember nem tud városokat felépíteni. Egy működő gépezetbe születünk bele és az alkatrészeivé válunk magunk is. Talán észre se vesszük. Mire képes viszont egy tömeg? Teljesen átformálunk egy bolygót. És technikailag még mennyire fejletlenek vagyunk, annak ellenére hogy ha körülnézünk nem ez lenne az első gondolatunk.

:D Ha már fészbúk, Andoron most osztott meg egy X Faktoros videót. Ugyebár TV-t nem nézek így nekem ezek kimaradnak. Újabb gondolatsorok. A csajnak tényleg jó hangja van, jól is adja elő magát. Bizonyos szempontból tehát jó ez a műsor hiszen hétköznapi emberek is lehetőséget kaphatnak arra hogy szerepeljenek. Az árnyoldalát most nem részletezném, mert az szerintem nem emberhez méltó! Elgondolkodok azon hogy mi tesz valakit értékessé. Robinson magányosan élve a szigetén mit tett? Azon kívül hogy fenntartotta magát. Szinte semmit. De nézhetjük úgy is hogy egymaga lakhatóvá tett egy szigetet. Mivel rajta kívül nem élt ott más, nem volt senki aki értékelje a teljesítményét. Ez persze nem csökkenti a dolog értékét, de valahol mindenkinek szüksége van visszaigazolásra, visszajelzésre hogy igen, ez jó, ez már valami! És persze az egyik "kedvenc" témám, a művészet. Vajon önmagán egy tárgy képviselhet művészi értéket? Teszem azt faragok egy szobrot, amit soha, senki nem fog látni. Azt se tudják hogy létezik. Képviselhet önmagában értéket? Egy mű értéke az hogy valakinek tetszik, valaki értékeli! De ha nem tud róla senki, akkor ki fogja értékelni? Hiába gyönyörű, páratlan alkotás, ha nem látja senki, annyit se ér mint egy csorba bicska. Sok művész volt/van akit a saját kora nem ismert el. Mert nem értették hogy mit alkotott. Pedíg maga a mű az évek alatt nem változott semmit, csak azok az emberek akik kapcsoltba kerültek (látták, hallották, érezték) az adott produktumot. Az egyik nap még kacat, a másik nap már egy művészeti érték.

Ehhh... Tudom, kusza és csapongó a gondolatmenetem és nem is mindíg összefüggő. Hajlamos vagyok elkalandozni. Pedig igyekeztem összefűggően leírni azt amit gondoltam/éreztem. És hogy mi a tanulság? Mindenkinek más, amit kiolvas a soraimból (már ha volt olyan bátor ember akik végigszenvedte ezt az egészet), a magam részéről úgy látom, amíg nem találunk olyan témát ami mindenkit érdekel és valamennyire aktivál is, addig a fórum se fog feltámadni. Tényleg sok téma ki lett már beszélve, a többi meg talán nem ide való. Nem szeretnék se vészmadár, se önjelölt próféta lenni. Csupán leírtam a zavaros gondolataim. És ha mindez titeket is elgondolkodtatott, már megérte!

Darun

ui: ezt eredetileg a Gondolatok topic-ba szántam, de látom az már törlés előtt áll, így jobb helyet nem találva neki ide vágtam be.

uui.: sutbavágva az elveimet széttagoltam a hozzászólásom. Köszi tetra! :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Huh, annyit kérhetek, hogy kicsit több újsort csepméssz a szövegedbe, ha hosszút írsz? :? Számomra teljesen olvashatatlan volt, pedig érdekelne. Persze, meg tudom oldani magamnak is, de ez szól mindenkinek, aki hosszút ír: gondolat vége, csapj egy entert. Vagy kettőt.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Darun ezt te írtad? Egesz jó.Egyeltalan nem zavaros.Vagy én vagyok ügyes! :) Egyszuszra végig olvastam.Sok igazság van abban amit írsz.

Annyit tennék hozza,hogy bízok egy olyan trendben ,amikor fórumozni lesz újra sikk! :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

tetra: írtam már az egyel fentebbi topicba "panaszképpen" hogy valamiért törli a tagolást a mentés, mert én minden bekezdés végén ütök entert és az első betű elé teszek szóközt (ahogy az iskolába tanultam) ami a mentés után szépen el is tűnt. A sorkihagyásosnak meg nem vagyok híve, mivel ez egy összefüggő gondolatsor, egyik következik a másikból így nem éreztem volna szerencsésnek az elválasztásukat, de mikor mentés után megláttam, én is elszörnyedtem. Csak ilyen későn már nem nagyon van kedvem még áttördelni. De majd most kicsit eljátszok vele.

Sneer: Köszi! :P Saját gondolatsor volt. Sajnos sokkal több ilyenem van mint amennyit sikerül emberekkel megosztanom. Pedig biztos van aki tudna belőle hasznosítani ezt-azt. Épp most beszéltünk CS-vel fészbúkkalandozókcsoportoscseten (lol) hogy mi is mennyire megváltoztunk. Ha másban nem is, problémák észrevételében és lehetséges megoldások találásában jó vagyok. És akkor egy kis folytatás.

A tegnapi gondolatsort ma kicsit folytattam. (zuhanyozás közben ilyesmik járnak a fejembe) Minden csoportot egy közös cél elérése tart össze. Ha ez a cél megvalósul vagy esetleg átalakul akkor acsoport tagjai ugyan együtt maradhatnak, de nem biztos hogy megőrzik az egységet. (Amhe Ramun rulez) Pl vegyük alapul a már említett the West játékot. Most lesz egy éve hogy v7-n csatlakoztam Ganglerékhez. Akkor még kezdeti fázis volt, jöttek-mentek a tagok, szövetségek alakultak-bomlottak fel, épült a város. Aztán lett egy célunk: építeni egy erődöt és megvédeni. Megépíteni sikerült, megvédeni viszont nem. Jött az újabb cél: legyünk mi a legjobbak párbajban. Ezt elértük, olyannyira hogy nem is nagyon mertek támadni minket. Aztán jött egy új világ, új kihívások, új emberek, új szövetségek és sajnos új fejlesztések is. Amíg harcoltunk az elsőségért kénytelenek voltunk összedolgozni. Mivel mindannyian akartuk a cél elérését. Aztán elsők lettünk, v8-n már az erődök több mint fele a szövetségünk kezén van tehát a célok megvalósultak, ezek után jönnek az egyéni célok, mint egyéni TOP párbaj, bekerülni a Hírességek Csarnokába, stb. Ez már nem igényel város szintű összefogást, közénk is beférkőztek az inaktívvá váló tagok és a "régiek" közül is sokan abbahagyták. Valami hasonló történhetett itt is. Anno mikor elkezdtük itteni pályafutásunkat volt egy közös cél, megismerni egy szerepjátékos közösséget és tanulni egymástól, jobban megismerni a játékot és a játék nyújtotta lehetőségeket. Mint többször elhangzott, ez alapvetően egy MAGUS szerepjátékkal foglalkozó fórum. Sok éve működik már, sokat beszéltünk róla és mivel már ismerjük nagyjából egymás álláspontját így további "vitának" nincs értelme. Ezt bizonyítja az is hogy ha jól sejtem az általános beszélgetőbe több hsz íródik mint a játékos topicokba. A Fogadó is rég meghalt már, holott elvileg igény lenne rá. Itt jegyeznék meg még annyit hogy egy ilyen játékba (Thrillion) nemrég a fajom miatt kaptam játékos meghívót. Örültem a kezdeményezésnek és amint tudtam, be is kapcsolódtam a játékba. Mivel a mesélőnek is volt több karaktere és éppen akkor egy másik helyen "epic" esemény volt ezért nem tudott velünk foglalkozni és innentől a játék meghalt. Mikor visszatért, írt egy reagot amire én nem tudtam írni semmit, a többiek meg akkor már napok-hetek óta oda se néztek. Vagyis a kaland még az elején behalt. Már régebben is hallottam többektől hogy sok játékuk félbeszakadt ilyen-olyan okok miatt. Nem dicsekvésből, de megjegyezném hogy anno én még egyedül is befejeztem a félbemaradt kalandjaimat. Én pl most bevallom hogy a fantasy helyett jobban érdekel a jövőben játszódó sci-fis/cyberpunkos világ. Anno mikor öcsémmel játszottunk, akkor is voltak ilyen-olyan korszakaim. Most a fantasy már elég régóta tartotta magát. Annyi más szerepjáték világ van még Yneven kívül. Azt hiszem nem vethetjük senki szemére ha néha másfelé is kacsintgat és szerintem hiba egy bizonyos rendszer vagy világ felé koncentrálni, a rendszer olyan mint a Földön az angol nyelv. Csak azért kell hogy a játékunknak is legyen egy közös "nyelve". Én amikor meséltem, nem használtunk szabálykönyvet, megkérdeztem a játékosaimat hogy akarnak e kockákat dobálni, mert ha nincs rá igény, akkor elő se vegyék őket, mert én játszani akarok, nem kockázni. Ugyanakkor egy versenymodulnál meg nem mondhatom azt hogy nincs szerencse faktor. Tehát elismerem hogy pl a táborokba szükség van rá.

És hogy végre a gondolatmenet végére érjek, szerintem is arra lenne szükség hogy Antail megmondja hogy mi a célja ezzel az oldallal. Aki tud és akar ehhez hozzátenni, az segít majd a cél elérésébe, míg a többiek legfeljebb megmaradnak olvasónak. De most mi is úgy vagyunk mint a West-es városunk. Van itt egy (vagy több) jó társaság is különösebb cél nélkül. És mint tudjuk, nem az a vesztes aki a földre kerül, hanem az, aki nem áll fel!

Darun

ui.: a sor eleji szóközöket valamiért ignorálja a rendszer így az ilyenfajta tagolást nem tudom biztosítani :(

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egy gyors kérésem lenne: Valahol egyszer találtam egy kiegészítőt, amiben a páncélokat elemeiből lehetett összerakni. Külön lehetett választani egy csomóféle vállvértből, külön lehetett a fel- és alkar részét a páncélnak összerakni, csataszoknyát, külön a comb- és lábvértet, és persze minden elem többféle anyagból is szerepelt stb. Minden egyes kis résznek meg volt külön adva az sfé-je és mgt-je. Na ezt a kiegészítőt, táblázatot nem találom most sehol, úgyhogy ha valakinek esetleg megvan, vagy tudja hol van ez meg a neten, akkor nagyon megköszönném ha megosztaná velem, mert sürgősen, és nagyon szükségem lenne rá. Előre is köszönöm.

Elnézést hogy ide is bedobtam, de elég fontos lenne a dolog.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

harcosok gladiátorok barbárok végén van a páncélokról van hasonló leírás mint amit kérdeztél ,de nem tudom erre gondoltál e!?

nézted itt az oldalon nincs valami írás ilyesmiről?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Igen néztem már, és nem találtam sehol(bár lehet hogy a szemem veri ki, és csak nem veszem észre). A HBG-ben úgy rémlek, nem az van amit én keresek. Ennek az a lényege hogy tényleg minden külön lehet összeválogatni. Minden vért elem, meg van adva minden anyagból, így össze lehet válogatni egészen egyedi vértet, Pl.: kivert bőr mellvért, rákozott acél vállvért balról, jobbról csak sodrony váll, felkar és alkarvédő, sodrony csataszoknyával. Emellett a pajzsok típusai is meg voltak különböztetve anyagi szempontból, Pl.: vasalt szélű közepes fapajzs. Szóval a lényeg hogy tényleg teljesen egyedi vértet lehet belőle összeállítani.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

És ez mire volt jó? Célzott támadás ellen védhetnek máshogy, de azt a mostani rendszerrel is meg lehet oldani, a kérdés az "átlag" sfé és mgt lenne csak, ehhez meg csak két képlet kell, nem egy egész táblázat.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Szerintem hangulatos. Pl. életút karakternél tök jó kidolgozni ilyen aprólékosággal dolgokat. Persze az máskérdés, hogy mennyire nagy a fontossága, játékechnikailag.

Egyébként lehet rosszul gondolom, de lehet csak házikieg volt amiben olvastad Megyi88. Most nekem sem ugrik be ilyen, pedig az ilyesmire fel szoktam figyelni. Lehet a D20-as alapkönyvben van, amit viszont én nem nagyon ismerek.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Szerintem hangulatos. Pl. életút karakternél tök jó kidolgozni ilyen aprólékosággal dolgokat. Persze az máskérdés, hogy mennyire nagy a fontossága, játékechnikailag.

Nem ez volt a kérdés. Ehhez nem kell táblázat meg rendszer. A kérdés az volt, mire kell a táblázatos, oldalas leírás.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...