Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Dumaterem

Gem Kapocs

Recommended Posts

Udv mindenkinek!

Elnezest kerek, hogy beleszolok az eppen folyo beszelgetesbe, illetve az ekezetek hianya miatt is. Egy kerdesem lenne, amit azert ide teszek fel, mert talan itt kapok leggyorsabban valszt, ez a leg forgalmasabb topik. A kerdesem: a bard meg tudja e szuntetni lejarta elott a sajat fenymagiait? Baratom es koztem, mar kialakult egy vergozos vita emiatt. Az o erve az, hogy nem, mert magiaelmeleti szempotbol csak tapasztalati magiat hasznal, igy nem tudja befolyasolni, nem ismeri a magi torvenyeit, es osszefuggeseit. Igaz. Viszont ha vegig olvasom a bard magiait, es vegig gondolom gyakorlati hasznukat, rajovok, hogy bizony meg kell hogy tudja szuntetni pl.: lathatatlansag, targy atvaltoztatas stb. Nagyon megkoszonnem ha segitenetek. Ha van valahol mar errol vita, vagy szuletett megoldas, esetleg van valahol olyan hivatalos leiras, ami egyertelmuen eldonti a kerdest, kerlek titeket, dobjatok nekem egy linket errol.

Udv!

Megyi

Link a hozzászóláshoz

Sneer: a cikked nagyon jó, de kezdek aggódni az elméd épségéért... Már a címből sejtettem, hogy érdekes lesz, de szakadtam a röhögéstől miközben olvastam. :mrgreen:

Ha felkeresnek fehér köpenyes emberek egy kényszerzubbonnyal szerintem ne lepődj meg. :gonosz:

Megyi88: jelenleg utánanézés nélkül annyit tudok mondani, hogy a fénymágiák közül többnél is említve van, hogy megszüntethető. Például a Hasonmásnál, ha jól emlékszem a végén ott van, hogy a bárd eloszlathatja őket. Egy másik példa a Tárgy átváltoztatás nevű varázslat. Ott is le van írva, hogy a bárd megszüntetheti az időtartam előtt a varázslatot, ha úgy akarja.

Vagyis az én véleményem szerint: megszüntethető mivel lehet, hogy tapasztalati mágia, de amit megtud varázsolni annak ismeri a megszüntetését is.

Link a hozzászóláshoz

Videjó van róla? Merthogy számomra is kicsit hajmeresztő :)

Volt, de a kormány lefoglalta elemzés céljából. ;)

Mindazonáltal, megfelelő laboratóriumi körülmények között az eset reprodukálható! :D

Sneer: tényleg jó a cikk, esetleg más munkáddal is találkozhattunk már valahol?

Megyi88: érdekes kérdés, bár eddig mi mindig úgy játszottuk, hogy meg tudja szüntetni, érdekes lehet úgy is játszani, hogy NEM. Bár akkor ezt minden tapasztalati mágiát használóra igaznak venném...

Link a hozzászóláshoz

Megyi88 az esetek nagyrészeben szerintem megtudja szüntetni a bárd a fénymágiaját a lejárta elôtt.Esetleg érdemes megnezni ,hogy ez minden varázslatnál logikus opció e. A tapasztalati mágia nem azt jelenti ,hogy nem tudja befolyásolni a varázslatot, csak nem érti ,hogy hogyan müködik.Tv és a táviranyító jelenkorból egy jó példa erre.

A fórumon kasztoknál olvasd végig a bárd részt hátha ott már volt errôl szó.A fénymágiáról tuti, hogy vitatkozunk már ott erre emlékszem.

A haveroddal ha játszatok tisztázzátok már az elején,hogy melyik verzió szerint játszatok, azt fogadja el minden résztvevô.Ha nem tudtok megegyezni akkor meg menjetek sörözni. :wink:

Aion barátaim azt kérdezték milyen drogot használtam írás közben :D , de szerencsre az elmém is rendben van.Talán pár írás azért még telik majd belôle.

Rayen Reval volt itt az oldalon novellám ha jól emlékszem,de jelenleg nincs fent (megnéztem).

Hamarosan lesz még mit olvasni tôlem (és másoktól is),de arról itt az oldalon úgy is értesülni fogtok.

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...