Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

No, essetek neki :) Hányan vagyunk itt '2%'-ok? :)

A példát állítólag Einstein találta ki, s azt mondta, hogy az emberek 98%-a nem tudja megoldani...

Te benne vagy a 2%-ban?

Tények:

* Öt ház van, különböző színűek.

* Minden házban él egy-egy ember, mindegyik más nemzetiségű.

* Az öt tulajdonos különböző italokat fogyaszt, különféle cigarettát szív és más-más állatot tart.

* Nincs két olyan tulajdonos, aki ugyanazt az állatot tartaná, ugyanazt a cigarettát szívná, vagy ugyanazt az italt inná.

* A brit a piros házban lakik.

* A svéd kutyát tart.

* A dán teát iszik.

* A zöld ház a fehér ház bal oldalán van.

* A zöld ház tulajdonosa kávét iszik.

* Az a személy, aki Pall Mall-t szív, madarat tart.

* A sárga ház tulajdonosa Dunhill-t szív.

* Az az ember, aki középen lakik, tejet iszik.

* A norvég az első házban lakik.

* Az, aki macskát tart, amellett lakik, aki Blend-et szív.

* Az, aki Dunhill-t szív, amellett lakik, aki lovat tart.

* Az, aki Blue Master-t szív, sört iszik.

* A német Prince-t szív.

* A norvég a kék ház mellett lakik.

* Az, aki Blend-et szív, a vizet ivó szomszédja.

A kérdés: Melyik tart halat?

Nem ér spoilerezni :)

Link a hozzászóláshoz

Jó kis feladat :) nekem is tetszett, de az állítás tényleg túlzás. Nálunk annó középsuliban megcsináltatta egy tanár az osztállyal, és több, mint az osztály fele megcsinálta. Nem kell hozzá kiemelkedő intelligencia, csak egy táblázat. :) Igaz, a táblázat helyes felrajzolásához azért kell gondolkodni... de ha az megvan, akkor utána már nem nehéz.

Remélem ez nem számít spoiler-nek, csak útmutatásnak. ;) Megjegyzés: más úton is megközelíthető és megoldható a feladat. Aki fejben kiszámolja, annak viszont őszintén gratulálok. :)

Link a hozzászóláshoz
A vizuális típusoknak látni kell, úgy minden könnyebb. :)

Attól nem leszel vizuális hogy táblázattal egyszerűbben átlátsz egy (nagyjából) kétdimenziós összefüggéshálót. Ez a normális hozzáállás. Sőt, a vakokon kívül minden ember vizuális, elsősorban a látására támaszkodik. Tudom, de te különösen, és mindent elképzelsz és hú. 10 éve valahogy még nem volt senki vizuális, azóta mindenki az lett (és ezt kifogásként használja sokszor). Csak én érzem, hogy ez kicsit fura?

Link a hozzászóláshoz

Ez nem olyan, mint az előző, nincs is olyan marketingje, de érdekes :)

Egy férfi vonaton utazik. Az egyik megállóhelyen kinéz az ablakon, majd hirtelen felugrik, leszáll, és a peronon leszúr egy nőt. A rendőrök elfogják, de később elengedik. Hogy lehet ez?

Ne spoilerezzünk előre, de kérdezni lehet, amire igen, vagy nem válasz érkezhet :)

Link a hozzászóláshoz

Mivel találós kérdés jellegű, de nagyon kevés információval, tetrának igaza van: egy csomó megoldás lehet. Csak 3 példa a sok lehetségesből:

- a "leszúr" szó nem gyilkosságot jelent, hanem csak "lehord" jelentésű.

- a nő terrorista volt és épp fel akarta robbantani a vonatot, a férfi megmentett mondjuk 100 életet a vonaton

- a nő szívrohamot kapott a leszúrás előtti másodpercben, és az utólagos boncolásnál kiderült, hogy valójában abba halt bele. Igaz, hogy a szívébe hatoló kés is megölte volna egy pillanattal később, de technikailag így nem a férfi ölte meg. (Ez egyébként megtörtént eset, volt rá példa, és szabadon engedték a "gyilkost".)

Link a hozzászóláshoz

Én szóltam, hogy lehet kérdezni, de senki sem tette meg :) Ma éjjel még forgolódni fogsz, bocsi :P

No de akkor segítség, illetve plusz infó:

- A nőt a férfi ölte meg ott, akkor, és késsel szúrta le (pl. szíven). Fizikailag, nem átvitt értelemben ;)

- Tényleg gyilkosság történt

- A férfi el is ismeri, hogy megtette, nem is próbálja kimagyarázni magát, mégis elengedik

Hogy lehet ez?

Link a hozzászóláshoz

Az én tippem:

A férfi épp ma szabadult a börtönből, ahol a jogerős büntetését töltötte le, mert állítólag megölte ezt a nőt. Mivel az amcsi jogrendben kétszer ugyanazért a büntetésért senkit nem lehet elítélni, ezért most elengedték.

Hmm? :roll:

/Edit

Csak az bogarássza ki, aki megunta az agyalást és kíváncsi a megoldásra! ;)

Link a hozzászóláshoz

Ahh, akkor a kulcsinformációt visszatartottad: hogy ez az egész az USA-ban történik. Ez totál megborítja a dolgokat, mert az ottani precedens-alapú jogrendszerben rohadt sok érdekes/hihetetlen/értelmetlen dolog van. :) Ez az infó nélkül egy magyar átlagember szerintem sosem ezt a megoldást adta volna (kivéve, ha amerikanisztika szakos hallgató). :D

Link a hozzászóláshoz
Ahh, akkor a kulcsinformációt visszatartottad: hogy ez az egész az USA-ban történik. Ez totál megborítja a dolgokat, mert az ottani precedens-alapú jogrendszerben sokáig aszalt sok érdekes/hihetetlen/értelmetlen dolog van. :) Ez az infó nélkül egy magyar átlagember szerintem sosem ezt a megoldást adta volna (kivéve, ha amerikanisztika szakos hallgató). :D

Semmi olyat nem tartottam vissza, ami a mi rendelkezésünkre állt.. ennyi infónk volt nekünk is, amikor megfejtettük..

Amúgy Hulla amerikanisztika hallgató? :) Mert ha ismerte a megfejtést, akkor nem ér.. :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...