Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

A fent leirtakon kívül ha tanulsz vagy agyi munkat vegzel szakítsad meg pihenesen és a relaxación kívül Huszpercenkét 20 felüléssel és 10 fekvötamasszal mondjuk.1 óranket 2 perc hiphop szam vagy egy metal szamra pörges ugralas a szobában kertben.A lenyeg a test felpörgetese.: pl. lerohansz a szemtessel a kukáig ha emeletes hazban laksz meg vissza. Otthonról való tavozas elött egy órával zuhanyozz le langyos vízzel, esetleg hideggel (ezt ne egyböl torna utan tedd!) ilyesmik.Friss levegôre kimenni 5 percre vagy ablakot kinyitva beengedni stb. felgyülemlett feszültseg levezetésre ,ha nem megy valami akkor nagmertetü muanyag palack beszerzese taposás céljából vagy homokzsák,párna bokszolása,majd nagy levegö vétel és folytatása a munkanak, feladatnak.

Link a hozzászóláshoz

Egyrészt: ki néz hülyének? Biztos lesz némi üresjárat, akkor mozogj amikor kevés a szemtanú. Guggolni is lehet. De ha végleg nem akarsz feltűnő mozgást végezni, akkor simán feszegesd az izmaidat, legjobb ha van mi ellen, de csak úgy magukban se rossz. Ha teszel néhány lassú mozdulatot úgy, hogy közben teljesen feszes a tested, az is eléggé át tud mozgatni.

Link a hozzászóláshoz
Komolyan gondolod, hogy ezzel bármit is elérsz? Megtakarításnak jelentéktelen, gesztusnak meg annyit ér, mint ha megosztanád arckönyvön.

Célja a figyelemfelkeltés szerintem, az emberek ráébresztése az energiapazarlásra. De mint energia-spórolás, önmagában sajnos tényleg semmit nem ér.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha az összes háztartásban leáll egy órára a villanyfogyasztás, az sem ér kb semmit. A termelt esetleges minimális többletenergiát majd exportálják oda, ahol éppen valami miatt több energiára van szükség.

A fogyasztás nagyon nagy része (bőven 90+%) az ipari fogyasztás (gyárak, közvilágítás, stb.), amit nem fognak leállítani ilyen célokért. Ha elérné valaki, hogy azok is leálljanak, az már komolyabban kimutatható lenne.

Nem így kell takarékoskodni.

Vegyetek energiatakarékos izzót. Húzzátok ki a TV-t, ha elmentek pár napra (vagy akár reggeltől estig is). A telefon töltője addig legyen bedugva, amíg töltitek a készüléket. Több jó tanácsot nem adok.

Üdv:

Captain Obvious

Link a hozzászóláshoz

Ha ő úgy gondolja, hogy jobb attól az egy órától, akkor hagyjátok meg neki ezt az érzetet. Õ így (is) tesz a Földért. Ti meg úgy tesztek, ahogy a ti szempontotok szerint tennetek kell. Nem kell megmagyarázni neki, hogy mitől lehetne ez jobb, vagy rosszabb. Egy fecske nem csinál nyarat, ez tény, lehet, hogy valóban csak aprónyi csepp a tengerben, de ha mindenki így áll hozzá, attól sem lesz jobb.

Maga a gesztus szvsz sokat ér, és az ő napja ettől jobb lett, mert az lehet, hogy átcsoportosítják máshova azt az energiát, de ő nem fogyasztotta el azt az egy órácskányit.. Mindenki máshogy, ő így. :pajti:

Link a hozzászóláshoz

Egy civilizációnak (esetünkben az emberiségnek)képesnek kell lennie annyi energiát termelnie amennyit fogyaszt vagy jóval többet.Ha jó fejek akkor a fejlôdés iránya legyen a környezetkímélô energiatermelésé.Természetesen minden egyed úgy osztja be rá jutó energiát ahogy akarja.Ha nem kap akkor úgy sincs mit beosztani.Ha meg bôven van akkor meg minek beosztani.

Link a hozzászóláshoz
Természetesen minden egyed úgy osztja be rá jutó energiát ahogy akarja.Ha nem kap akkor úgy sincs mit beosztani.Ha meg bôven van akkor meg minek beosztani.

Pont ez a baj. :) Az egyednek nincs döntése afelől, hogy mennyi energiát kap. Ha olyan szerencsés vagy, hogy fejlett országba születtél, akkor van bőven energiád, és mindegy mennyit kapsz, fel is fogod használni mindet. Ha rossz vidékre születtél, akkor nincs energiád, nincs felhasználnivalód. Itt alapvetően 2 probléma van szerintem:

1. energia-egyensúly abszolút hiánya (hiszen erőforrás = hatalom)

2. összességében a Föld energiakészletének túlhasználása ("mindig többet akarás")

Ez az earth hour (ha jól tudom) csak a másodikra világít rá. Nehéz eldönteni, hogy melyik a nagyobb és melyik a nehezebben megoldható probléma... vajon melyik gyökerezik mélyebben az emberi természetben? :)

Link a hozzászóláshoz

Szerintem az, hogy melyik a nagyobb hiba, morális kérdés, azaz eldönthetetlen, de a nehézség elég egyértelmű. Az emberi természetet nagyon nehéz megváltoztatni (nem lehetetlen természetesen, de eddig is ez vitt minket előre, bármerre legyen is az). A túlhasználás előbb-utóbb megszűnik, pontosabban nem létezik olyan, hogy túlhasználás: amíg van annyi, amennyit használsz, addig nem használod túl, ha meg már nincs, akkor nem fogsz tudni többet használni. Ez egy önmagát szabályozó folyamat, ahogy az olajnak sem úgy lesz vége, hogy Arabországban egyszer csak elfogy az olaj, és onnantól megállnak az autók.

Az egyenletes elosztás viszont kommunista utópia, amíg nem vagyunk hangyák ez lehetetlen.

Link a hozzászóláshoz

tetra: szerintem ez teljesen fals.

Túlfogyasztás az, amivel többet használsz fel, mint amennyi újratermelődik. Önmagát ez nem szabályozza semmilyen szinten. Az emberiség annyit használ fel az erőforrásokból, amennyihez adott körülmények között kényelmesen hozzáfér.

Teljesen felesleges azom képzelődni, hogy csak az ember ilyen. Minden állat és növény túlfogyaszt. Üres és romantikus elmélet, hogy a Föld önszabályozó lenne.

Link a hozzászóláshoz

Igen Tom, de ha többet használok, mint amennyi termelődik, akkor egy idő után szűkös lesz, és nehéz lesz hozzáférni, tehát kevesebbet fogok használni. Gondolom belátod, hogy hosszú távon nem fenntartható a túlhasználat, és ennek ellenére az élet már egy ideje létezik. Ugye a ragadozók és a zsákmányállatok is szépen egyensúlyban tartják egymást, ugyanígy működik minden erőforrással. Minél kevesebb van valamiből, annál nehezebben lehet hozzáférni, tehát annál kevesebbet fog fogyni. Ez nem romantikus szemlélet.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem pedig teljesen romantikus. Anno, mikor elindult az olaj kitermelés, akkor a talajközeli olajat termelték ki, majd ahogy egyre nehezebb lett hozzájutni, jött a többi technológia. A kitermelés mennyisége pedig folyamatosan nő. Tehát egyre szűkösebb, egyre nehezebb, és bár a tankönyv szerint nem fenntartható, mégis fenntartják (egyre több ráfordítással).

A ragadozók és zsákmányállatok sosem voltak egyensúlyban, pont ezt próbálom meg neked elmagyarázni. :)

Egy klasszikus példával élve:

- az angolok gyarmatosították ausztráliát,

- vadászni akartak, de kenguru nem volt izgalmas célpont, mintha csak álló célpontokra lőttek volna,

- az angolok ezért vittek nyulakat, hogy akkor a kenguru helyett a gyors nyulakra lőjenek,

- a nyulak persze elszaporodtak, mert nincsenek ragadozók, elsivatagosították Ausztráliát,

- az angolok látták, hogy ez így gáz, gyorsan vittek be egy csomó rókát, hogy az majd kiírtja a nyulakat

- a rókák persze nem voltak hülyék, fittyet hánytak az angolokra, és megtizedelték a kengurukat, meg az egyéb őslakos fajokat

- na ekkor jöttek rá az angolok, hogy ezt nagyon elb...ták.

- ma már semmilyen állatot, ételt, meg semmit nem lehet bevinni az ausztrálokhoz, ami esetleg veszélyeztetné a meglévő ökológiát.

Vágod? Sem a nyúl, sem a róka, sem a kenguru nem egyenlítet ki semmit, az egyik katasztrófából esett a környezet a másikba, közben megváltozott az éghajlat és egy halom egyéb állat pusztult ki, vagy került kihalás szélére, amiknek semmi köze nem volt eredetileg az alap felálláshoz.

Másik példa: gondolod, hogy az oroszlán 3 hím és egy vemhes nőstény közül az egyik hímet fogja levadászni? Gondolod, hogy érdekli, hogy mondjuk ez az utolsó vemhes nőstény ebből a fajból a földön?

Vagy gondolod, hogy a láncra kikötött kecske nem fog éhen halni azért, mert tövig rágja a növényeket maga körül? Gondolod, hogy beosztja az ételt annak érdekében, hogy ne dögöljön éhen 1 hét múlva?

Összegzem: nincs egyensúly, sosem volt, és nem is lesz. Ez nem így működik.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem te rosszul értelmezed az egyensúly fogalmát. Eleve csak zárt rendszerről lehet bármit mondani, amíg Ausztráliába nem vittek be semmit kívülről, szépen megvolt az egyensúlya. Miután bevittek, az nyílván borult. De. Ha a nagyobb képet nézzük, pl a Föld ökoszisztémáját, az egyensúly látványosan létezik. Ha én levadászok egy vemhes nőstényt, azzal kétszeresen csökkentem a prédafaj lélekszámát, tehát nehezen elérhető lesz a préda, ergo éhezni fogok.

Ha a kecske éhenhal, mert megette az összes füvet, hát így járt. Egy kecske nem kecske. A fű újra fog nőni, és lesz más kecske. Nagyobb méretekben ez úgy nézne ki, tegyük fel nincs ragadozó, csak a növények és a növényevők. Ekkor ha túlszaporodtak a növényevők, és túl sokat zabálnak, akkor éhezni fognak, nem szaporodnak annyira (éhes állat nem lesz vemhes), éhenpusztulnak, a túlélők pedig bőséges táplálékhoz jutnak. A körülményektől függ, mennyire nagy az amplitúdója ennek a hintának.

Olaj. Látod, egyre drágább felhozni az olajat, egyre nagyobb a hiszti az alternatív energiaforrások körül. Nem értem, miért nem látod, hogy működik, amiről beszéltem. Ha drágább felhozni az olajat, aktívabban keresik az alternatívákat. Nyílván nem megy egyik pillanatról a másikra a váltás, és amíg tudják hozni a termelést, addig el is fog fogyni amit felhoznak. Amit mondtál, technológiai váltások, megvoltak. Ha nem jön valami hasonló forradalom (nem fog), akkor előbb-utóbb nagyon drága lesz az olaj.

Persze eleve nem értem a túlfogyasztás fogalmát egy olyan erőforrásnál, ami nem termelődik újra. Hogy lehet azt nem túlfogyasztani?

Link a hozzászóláshoz

Szerintem Sir Tom nem rosszul, csak másképp értelmezi az egyensúly fogalmát. Szóval, nyilván vannak a természetben olyasmi összefüggések, mint amiket tetra emleget. De ezeket abszolút egyensúlyként felfogni legalább is erős túlzás. Hiszen ezek a folyamatok nem egy "tökéletes pont" körül mozognak oda-vissza, hanem minden egyes változás utáán kicsit másképp áll be újra rendszer. A nyulas példánál tényleg a külső hatás okozta a változást. De hát nem tekinthetsz el a külső hatástól nem mondhatod, hogy zárt rendszerről beszélsz, ha egyszer ott vannak az angolok, akik felborítják az egyensúlyt :D

Amúgy is. Az egyensúly az vaamilyen értelemben stagnálást is jelentene - és azt mégse mondhatod, hogy az élővilág nem változik :)

Amúgy az eredeti energiaproblémára visszatérve: ha emberi léptékkel nézzük az időt (márpedig itt azt hiszem, így érdemes :) ), akkor nyilván nincs egyensúly (a kőolaj baromi lassan keletkezik :D ), de tetrának végül is igaza van abban, hogy ha elfogy az olaj, akkor keresünk mást. Persze nem tudjuk, hogy meddig találunk mást. Meg amúgy is - tulajdonképpen az erőforrások beosztásával is csak elodázni tudnánk a problémát. Szóval számomra kérdés, hogy egyáltalán értelmes dolog-e harcolni a nagy energifogyasztás ellen. Előbb-utóbb úgyis elfogynak azok a dolgok, amikből ma energiát tudunk termelni. Szóval értemes dolog-e elodázni az ezzel járó változást?

Link a hozzászóláshoz

Ha már Gem felhozta a gúny/szeretetverset, akkor gyorsan folytattam is.. A gyors, az költői túlzás, több év(tized? :D) telt el az előző óta.. no de ezen szereplőket már az "újak" is ismerik.. olvassátok hát milyen az, amikor éjjel köszörülöm a nyelvem :D Reggel meg majd négykézláb mászok a fürdőbe, és hidegvízzel ébresztem magam :D

Úgy gondoltam itt az idő, folytassuk a hagyományt,

Firkálgassunk mindenkiről ordenáré koholmányt.

Aki egyszer a szeretet tűfokára felkerül,

Az örökkévalóság peremén is imádkozhat héberül.

Hulla neve lassan fogalommá válik,

Ha ő a projekt felelőse meglegyint a pánik.

Nincsen kecmec, megy a munka, nyomhatod a négyest!

Ordít párat vezénylésül, s nyúlhatsz, mint a rétes. :gonosz:

Akad köztünk kockafej is, vele öröm játszani,

Bár szerinte MAGUS helyett legyen inkább akármi.

Vele azért vigyázni kell, jól add meg a választ,

Mert ha Tetra nem érti, "bölcsészet"-tel fáraszt :P

MagyarGergely nem szégyenli az anyakönyves nevét,

Keze alól sok kieg árad, de egyik sem szemét.

Precíz építészként :) nem hoz létre várakat,

De csokit majszol, és muffinnal kínálja a társakat. :pajti:

Királylányként repdesi át lepkehálós életét,

Sütitündér lesz belőle, ha nem érzi a vesztét.

Venes bizony sokrétű és mindörökké bonyolult,

De szeretjük, hisz babérból fon fejünkre koszorút. :viragos:

Van, aki - ha kell, ha nem - moderál és riogat,

Lovagként száll harcba érted, magusozni hívogat.

Makacssága világhírű, de lásd hatalmas lelkét,

Ceripapa ork-vezérként is megtalálta helyét. :wink:

SirThomasban örökké pereg némi mese,

Nem tudsz ellenállni a legendának Te se. :)

Ígérd meg, hogy lesz majd újra olyan tábor,

Ahol a kimerültség a játéktól lesz mámor.

Hosszú haja a szék támláját verdesi,

A meleg miatt a pólóját a táskájában felejti.

Csendes fickó, de köztünk járkál továbbra is Darun,

Én azért szeretem őt, Arel rá a tanúm. ;):pajti:

Mára ennyi jutott, reszkessetek, féljetek, hát féljetek! :D

Továbbra is rólatok álmodok majd rímeket vagy rémeket.

És amilyen önző vagyok, rögtön újra szétesek,

Hogy darabonként rakjam össze a kalandozós képeket! :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...