Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Jelenleg a Bp-Zeg retúr foglalkoztat a hétvége viszonylatában, de a Marsról is lehetne beszélni :) Én egyébként simán mennék telepesnek :) Visszaút nélkül.

Jelenleg bőszen vallom az "állítsátok meg a világot, ki akarok belőle szállni" című életérzést :D

Bár az már filozófiai felvetés, hogy kinek mit jelent a világ.. pusztán a Földet - mert jelenleg csak ebben a bolygóban gondolkozhatunk lakhelyügyileg -, vagy az egész univerzumot, hiszen minden hatással van ránk, ha tudjuk, ha nem. :)

Link a hozzászóláshoz

Felon a vészféket azért még ne rántsad meg,mert sokan nagyon pofára esnének itt a Földön.Inkább Mars haza! hogy ez Pest vagy Zala returjegyed révén ez érdekes kérdés, nem?

Besti ragasztósról jut eszembe: a nyari táborban a KM-k a lenulazott JK karakter lapját, rajzát beragaszhatnák egy albumba.A JK ugyanígy tehetnének a kalandban leküzdött NJK-kal, szörnyekkel! :) Szigorúan mentolos illatú Technokol Rapiddal ragasztva négyzetrácsos spiralfüzetbe, ami az album szerepét töltené be ezúttal.

Link a hozzászóláshoz

Ehhe.. hazamarsoltam :) És visszafele is meg fogom tenni! :) Ez már csak így megy azzal, akinek két otthona van ;) Ha itt vagyok Zalában, akkor a Pestre utat is "hazamegyek"ként aposztrofálom, és fordítva.

Csak sajnos nem ilyen apropóból szeretek hazajárni, mint most.. :( Mindegy is, nem ez a lényeg.

Szerintem a Földön igenis nagyon sok embernek pofára is kellene/illene esni.. no és valljuk be, ha megállítanák a világot (az én kedvemért, aki ilyen szörnyen aranyos és kedves lény vagyok, tehát nyilván csak okkal kérem), nem én lennék az egyetlen, aki vissza se nézve kisétázna belőle :) Bár az én naivitásom gigantikus méreteket ölt, azért tudvalevő, hogy nagyon sok olyan, embernek álcázott lény él ezen a bolygón, akikkel nem óhajtok közös atmoszférában létezni. Ez nem amolyan "utálom az embereket" cucc, inkább csak annyi, hogy fájdalmas látni néha, hogy mit tesznek egymással a humanoidok, na meg velem, és a Földdel is. A legrosszabb, hogy mindig - jórészt - azokat bántják, akik nem bántanak vissza, és meg sem "érdemlik". Ez is vitakérdés, hogy ki mit érdemel, és mennyire szül erőszakot az erőszak :)

Komolyan van mentholos technokol??!?!?!? Bakker.. én a pirossal szoktam nyomulni, de elég jó az is :D Egy-egy teagömböc elkészülése után/közben jól telt annó a munkaidő.. :D No de néhány hónapja már másik raganyóval tolom, ebben nincsenek ilyen hangulatjavító effektek. :)

Ha szeretnéd, rendszeresítünk két négyzetrácsos (mijé pont az?:D) füzetet kódexnek :D Még talán antikolom is nektek, ha szeretnétek. :)

Link a hozzászóláshoz

Akkor üdv itthon Felon, aztán ha mész haza üdvözlöm az ottlakókat!;)

Igen szül az erôszak rendesen, tele van a kölykeivel a bolygónk sajnos.

Nincs mentholos technocol, de ma voltam az okmányirodában tájékozódni, ahol elmondtak, hogy a kormánywindowsba van trademarkhival alkalmazott akinél, ha letöltöm a szükséges várakozási idôt akkor bejegyeztethetem a Bestialbummal együtt.:roll:

A teagömb raganyót meghagyom neked.

Kérdésedre válaszolva azért négyzetrácsos mert nem "szabad" kockás füzetnek hívni.Nem kell antikolnod, csak Kóbor lélek vitte idea volt.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

MagyarGergely;

szóval: mikor is lett a Mogorvából papgyilkos? Hát, azt kell mondjam, még 1990 előtt. Valahogy így ír róla az ős-HH Függeléke (Csanádostul!): (Chei) "Magányosan érkezett vissza Ynevre, a Shadon Birodalom kellős közepére, ahol összeismerkedett egy alkimistával. Az különböző szolgálatai fejében egy különleges kardot ajánlott fel neki. Chei elfogadta az adományt, s botorul cselekedett, mert a penge átkozottnak bizonyult: rákényszerítette az akaratát, s Shadon-szerte hírhedett papgyilkossá tette. Szorult helyzetéből barátja, Sonor mentette ki..." Elhiszem én, hogy GA nem a kedvenced - én is kaptam már tőle hideget... -, de az talán elismerhető, hogy a fentiek tényleg szerepelnek az első M* regényben - igaz; ez ugyanaz az írás, melynek - ha jól értem - szerinted nem stimmel a címe...

Jaj, a borító csaknem kimaradt... Szerintem nem csupán a fejvadász/embervadász koncepcióhoz nem illik kézitusában íjjal lövöldözni, de ezek az alkotók folyton okoznak az embernek hasonló bosszúságokat... Mit csináljunk? Kinyitjuk a könyvet, s akkor nem látjuk a borítófestményt... :)

Nem tudom, honnét ered ez a Te viszolygásod a sámánoktól:

egy avarban hempergő, sámándobra táncikáló - Ranagolra, mi a frászt keresnek itt (is) a sámánok?? - orvul gyilkoló fejvadászokat kapunk
Én ezt a kifejezést ("sámán/ok") egyszerű gyűjtőfogalomként kezelem, amibe a természeti, természetközeli népek nehezen tipizálható praktikákat folytató, rendkívüli képességekkel bíró tagjait sorolja a folklór... Az irlavoknál miért ne lehettek volna ilyenek a pyarroni pantheon diadalmenete előtt?

Azt írod:

az eddigi becsületes, már-már lovagszerű, mágiában is jártas, hosszúkardos, rendíthetetlen és párbajra hívó embervadászok helyébe
(Honnét is van ez az előképünk az embervadászokról? Bosszantó alak ez a Chapman: már megint belebotlottunk... :))

Nincs itt semmi probléma: A Via Shen embervadászai továbbra is megfelelnek ennek a képnek, hiszen az általad említett (ide most idézetet akartam beemelni Tőled, de a hívómondat sajnos nem volt egyeztetve) háttércikk szerint továbbra is

Gyakran vetik be őket különösen kényes és veszedelmes helyzetekben, kémkedést és ítéletvégrehajtást azonban sosem bíznak rájuk: a nemes vad szelleme, melyet a küzdelem előtt magukba fogadnak, ilyen méltatlanságot sosem tűrne el.

Könnyűszerrel belátható: ha az Északi Szövetségnek csak hasonló mentalitású-embervadász közösségei lennének, akkor... hát nem is igazán lennének már embervadász-közösségei az Északi Szövetségnek :). Szükség van a vajákos hagyományt ápoló, kevésbé rátarti klánokra is: s nem hiszem, hogy a hagyományápolás ezeknél az avarban-fetrengésben merülne ki.

Ami az ominózus (2002-es, ugye?) Raon-cikket illeti, az valóban alapos és részletes. De én nem érzem megsemmisítve. Továbbgondolták egyfajta módon; az meg talán természetes, hogy az embervadászok világát bemutató koncepciózus cikk nem mindenkire hatott egyformán inspirálóan. De tényleg; mihamarabb el fogom olvasni ezt az antológiát...

Aztán írod még, hogy

megint csak keserűen tudom megjegyezni, ha már újabban „nem telik” normális szabálykönyvekre és kiegészítőkre
Na. Azóta bizonyára örömmel értesültél róla, hogy egy csoportosulás ezen kíván változtatni a közeljövőben. Úgyhogy tényleg légy kicsit optimistább, kérlek! Nem jó abban hinni, s lépten-nyomon azt olvasni Tőled, hogy minden, ami a DV-nél születik (vagy egyáltalán minden új terv, ami a M*-ról szól), eleve halálra van ítélve...

Mi maradt ki, mi maradt ki...? Igen.

Írod és ígéred:

Az antológiában tíz novella kapott helyet, később térek ki rá,
aztán sorokkal alább:
most kellene rátérnem a novellák egyenkénti elemzéséhez, vagy legalább rövid jellemzéséhez, ám ettől most eltekintek, magamat és a kritika olvasóit is kímélve
Kár. Ha kevesebb kímélettel bánsz velünk, talán okosabbak lettünk volna. Kritikát, könyvajánlót vártunk: én a magam részéről kellően fel voltam vértezve. Túlzásba is vittem; ezért jöttem most ide nyílt sisakkal. :) Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Bűvdudás, örülök, hogy érdemben reagáltál a kritikára, nem csak azért, mert mindig hasznos konstruktív véleményeket kapni, hanem mert jó látni, hogy van még, aki figyel...

Teljesen igazad van a Mogorva Chei - papgyilkosság témával kapcsolatban, ez nagyfokú figyelmetlenség volt a részemről, elnézést kérek érte, és javítani is fogom. Blama a dologban, hogy ez szerepel a hivatkozott forrásban is, csak jól átsiklottam felette - sajnos még nem megy a tökéletesen hiba nélküli munka, pedig törekszem ám rá. :D

Az ebből képzett általánosítás részemről ettől még továbbra is képviselt vélemény, noha ez esetben nyilvánvalóan nem igaz. A GA nevével alátámasztott "ynevátíró" tevékenység sajnos több műben megfigyelhető, amelyekben a szerző szinte csak olyan részletekre tér ki, amelyet már más megírt, és persze ellentétes, de legalábbis teljesen más információt, koncepciót kapunk. Ez nekem nem tetszik, és mióta tapasztaltam, fel is szólalok ellene - ez esetben, nem kérdés, hibásan. Hogy az észrevételeim megállják-e a helyüket, utána lehet nézni, bár elgondolkodtató, hogy ellenérv híján a fórumról való kiátkozás maradt a végső válasz rá...

Sámánok

Hogy te mit értesz alatta, hidegen hagy, a MAGUS-ban le van írva, mi a sámán. (mellesleg a meghatározásod nem nagyon tér el tőle, csak miheztartás végett mondom) Az is tény, hogy ez a sámán nem szerepelt korábban az erv kultúrában. Főleg nem az embervadászok között - akikről, írtam is, igen kevés információ volt korábban. De szerepeltek művekben, az Észak lángjai, a Halál havában, a Bábjáték mind szerepelteti őket. Csak nem sámánokkal... Emellett, az erv kultúrát elég részletesen kidolgozták, sámánok nélkül, ha a Szürkecsuklyások anyagait nem is fogadnánk el, akkor kiadták könyvben is (Északi Szövetség), amit GA is jóv hagyott. Remélhetőleg, nem csak a neki jutó összeg, hanem a tartalma miatt is, bár ez utóbbit kétessé teszi az, hogy később, ezt teljesen figyelmen kívül hagyja, amikor megírta az Északfölde embervadászai cikket. Ami - hasonlítsd össze - köszönőviszonyban nincsen a hivatkozott Raon cikkel - amit akár házinak is tekinthetünk, lévén az. Bár akkor minek idézik be... leírtam, mit gondolok erről. Ez a hátadba a tőrt elegánsabb módja... ha követed a fórumok írásait, nem egy írótársnak jutott már ilyen valakitől...

Ehhez még hozzá jön, hogy hiába említed azt, hogy miért ne lehettek volna sámánok a pyarron előtti időkben, amikor a cikk és a novellák a MAGUS jelenében, a Pyarroni kultúra több ezer éves térhódítása UTÁN játszódnak és mutatják be az Embervadászokat. Szerintem itt nincs helyük, és nem voltak eddig említve, ami indokolja, hogy ne hozzák őket be ilyen jelentőséggel.

Akinek a személye most (SEM) téma. Ne is haragudj, de fogalmazz úgy, hogy ne érthessem azt, hogy szerinted csupán azért nem tetszik ez vagy az a GA írás, merthogy vele bajom lenne. Nem ide tartozik, de nem is ismerem személyesen, és a sértegetései, ötletlopásai, és következetlensége ellenére - amit viszont vastagon a személyes megítélés aktuális hangulatának tulajdonítok, ahogy fent utalsz rá... - is úgy érzem, hogy el tudnánk beszélgetni, és a MAGUS vonatkozásában pedig tartom magam ahhoz az elvhez, hogy semmilyen nemű személyes ellentét nem vetülhet ki benne. (például olyan, hogy a vetélytárs kiadó főemberét jól megetetem a pteroptával egy novellában...) A cikkemben CSAK írásokról, illetve egy személy több írásának közös jellemzőjéből levezetett folyamatos tevékenységéről volt szó, nem személyes vitákról. Kérlek, ezt ne magyarázd félre!

Ahogy azt sem, hogy

hogy minden, ami a DV-nél születik (vagy egyáltalán minden új terv, ami a M*-ról szól), eleve halálra van ítélve...
. Ez ugyanis egyrészt nem igaz, és már-már a rágalmazás szintjét kopogtatja. Nem tudom, miből következtettél erre... de remélem, a te írásodban nincs személyes ellentétnek nyoma.

Az az én dolgom, hogy mit gondolok a legújabb készülő szabálykönyvről, szívesen beszélgetek erről is, bár röviden már leírtam a véleményemet. - mindamellett a kritikához, amire reagáltál, nem sok köze van. De nem azért nem tetszett a könyv, mert DV-s, keress, fogsz találni bőven egekig magasztalt könyveket tőlük. Ez most nem tetszett.

Hogy mennyire részletesen elemeztem ki a novellákat, az egy dolog, elfogadom, ha te részletesebben olvastál volna róluk - ez a második konctruktív megjegyzésed a kritikára vonatkozóan. Az az igazság, hogy tényleg nem volt kedvem még jobban lehúzni az írásokat, márpedig volt, amihez annyit jegyzeteltem fel, hogy "gyermeteg"... most ezen mit elemezzek...

Mindenesetre, először is azt javaslom, olvasd el a könyvet, mert akkor sokkal hitelesebben mondhatnál róla véleményt... bár azt már tapasztaltam, hogy gyakran mondasz véleményt olyanról, amit nem ismersz/nem olvastál, ezzel determinálva is az vélemény értékét. Másodszor, ha elolvastad, akkor írj róla egy kritikát, olyat, amiben a te véleményed van, ami úgy épül fel, olyan problémákra fókuszál, ahogy te elgondolod. Jó lenne, ha más is írna ilyeneket, és így egy mű több nézőpontból is véleményezésre kerülne - természetesen lenne helye az oldalon! (itt nem szokás kizárni azt, aki ellenvélemény mellett érvel)

Szerkesztve ekkor: , MagyarGergely által
Link a hozzászóláshoz

Derűs napot!

MagyarGergely;

köszi, hogy kommentáltad a - tényleg csak lazán összekapcsolódó - meglátás-láncolatomat... :) Nem sok mindent fűznék már hozzá, aminek kellett, az leírásra került - ha nem általad, hát általam. De van itt valami, amit szeretnék tisztázni, hangsúlyozni.

Azt írod:

Mindenesetre, először is azt javaslom, olvasd el a könyvet, mert akkor sokkal hitelesebben mondhatnál róla véleményt... bár azt már tapasztaltam, hogy gyakran mondasz véleményt olyanról, amit nem ismersz/nem olvastál, ezzel determinálva is az vélemény értékét.

A mondat első felére reagálva: ez természetes elvárás. Meg is érdemlem az intést, ha nem jeleztem kellőképpen: nem olvastam az antológiát, s nem arról írok véleményt (Miféle tartalmi vitát lehetne folytatni egyáltalán egy ilyen jellegű összeállításról? A "tetszik/nem tetszik" eldöntendő kérdés; nem kell hozzá vitapartner.). Azért íveltem át ide a soraimat, mert szorosan véve nem irodalmi kritikának szántam, csupán egy kritika olvastán felmerült gondolat-összegzésnek. Nem találtam neki alkalmasabb helyet, no... :)

Ami a mondat második felét illeti: ez olyasmi, ami eddig nekem legkevésbé sem tűnt fel; szándékom szerint igyekeztem csak olyan témákról beszélni, amelyekről némi fogalmam azért van. Ismerve az alaposságodat valami nyilván elkerülte a figyelmemet; erre a jövőben jobban fogok ügyelni. Ígérem. Mert az ilyesmire én is érzékeny vagyok...

De lehet, hogy erre a mondatomra (is) gondoltál:

Nem jó abban hinni, s lépten-nyomon azt olvasni Tőled, hogy minden, ami a DV-nél születik (vagy egyáltalán minden új terv, ami a M*-ról szól), eleve halálra van ítélve...

Erre valóban ráfér a pontosítás; hiszen nem olvastam el az összes ilyen tárgyú hozzászólásodat. Megjegyzésem csak a legutóbbi három, ezt a témát érintő írásodra vonatkozott (A "Keleti szél", az "Új összefogás..." és a "Kardok a ... " örvén születettekre. S ez nem önkényes kiragadás, egyszerűen ezeket olvastam mostanában Tőled.). Úgyhogy elnézésedet kérem a pongyola megfogalmazásért!

Már csak annyit talán, hogy a sámáni gyökerű hagyomány ( Hetedkor) nem egyenértékű magával a sámánizmussal (Hajnalkor előtti idők)... bár az, hogy én mit vélek tudni a sámánizmusról, az Ynev tekintetében valóban nem releváns...

S szó nincs (nem is lehet) semmifajta személyes ellentétről. Tisztelem az elkötelezettségedet... de, bevallom, bennem rendesen ott kísértett a "Valóban kellett ez most ide?" - érzés...

Részemről most ennyi lenne. További jó és konstruktív munkát kívánok Neked!

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
elgépelés
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Arquan, az valójában HTK (Harmadik Törvénykönyv) project volt, csak GA emlegette ÜTK néven, ami nem magyaros, és komolytalan is, az alkotók egyike sem járult hozzá ilyen elnevezéshez.

Volt szó róla, igen, hogy ezt adják ki, szerintem, CSAK ennek lenne igazi értelme (lásd fentebb), ha nem így gondolkodtunk volna, nem töltöttünk volna éveket a vele való munkával. Több, mint 2 évet állt a DV-nél az anyag, kérdezd őket, hogy miért nem jött ki, biztosan kapsz valami jól hangzó választ rá.

Én annyit tudok, hogy mire a számtalan halasztgatás meg minősíthetetlen, általános iskolások szintjére való megbeszélés-lemondás (telefon, sokadik foglalt meg kinyom után - ja, ma lett volna, hát... újabb 2 hónap) után GA-nak annyit sikerült mondani rá, hogy nem tetszik neki a világleírása, és az 5 fokú rendszer amúgy sem lenne nagy siker... - ez sokat elárul annak, aki ismeri az 1TK-t.

A világleírást történetesen én készítettem, és hát, kiskirályunk legnagyobb szívfájdalmára egyesítette az ő szent műveit az "változó színvonalon dolgozó" Szürkecsuklyások, a "nem forrásértékű, és kalóz" Tuan kiadványok, meg úgy egyáltalán minden MAGUS írás vívmányait és eredményeit, ami a KKUK óta készült. Minősíthetetlen arcátlanság, nemdebár?

Talán nem véletlen, hogy a mester ötlet merítve, (vagy lopva?) mostanában fennhangon hirdet egy új világleírást... (is).

(gyorsan hozzáteszem, hogy én nem vagyok a DV, meg sosem voltam az, tehát nyilvánvalóan nem lehet hiteles információm az ott folyó ügyekről. Emellett személyes érintettségem is egyértelműen elfogulttá tesz...)

Link a hozzászóláshoz

Köszi a választ.

Valószínűleg nem sikerült elperelni a szerepjáték jogait a Tuan-tól. Ez rögtön választ is adna arra, hogy mért kell egy teljesen új rendszert csinálni.

No persze én nem akarok pesszimista lenni, de arra nagyon kíváncsi vagyok, hogy GA mikor szúrja majd hátba az "új" barátait.

Link a hozzászóláshoz

Javaslom, mind a benti, mind az otthoni gépeden ürítsd ki a böngésző gyorsítótárját teljes mértékben.

Előfordul néha, hogy összeakadnak a gyorsítótár tartalmi a letöltött tartalmakkal. Ez okozhat böngésző összeomlást, vagy hibás megjelenést. ;)

Jelentem, ez az oldal rendre megfekteti a gépem.. de nem csak az itthonit, a munkahelyit is.. csak ne hinnék a jelekben.. :)
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Meglehetősen új vagyok az asztali szerepjátékok világában. Nagy rajongója vagyok a Gyűrűk Urának. Szabadidőmben szívesen olvasgatom a Középföldéhez kapcsolódó írásokat. Véletlenül akadtam rá a Középfölde Szerepjáték alapkönyvére, ami felkeltette bennem az érdeklődést az effajta társasjátékok iránt. Sajnos nincs a környezetemben olyan személy, akinek van tapasztalata ebben a témában, így az interneten próbáltam utánanézni a dolgoknak. Az talált szerepjátékok közül nekem a M.A.G.U.S tűnt a legszimpatikusabbnak, így találtam rá erre az oldalra. Elolvastam az Első Törvénykönyvet, de nem igazán értettem meg a rendszert, pontosabban annak működését.:konyves: Semmilyen tapasztalatom nincs a játékkal kapcsolatban, ezért szeretnék tanácsot kérni tőletek, hogy hogyan kezdjek neki M.A.G.U.S. szerepjáték „megtanulásának”. Milyen alapműveket ajánlotok? Melyik Törvénykönyvvel kezdjem? Melyik szabályrendszer sajátítható el a legkönnyebben? Ti hogyan sajátítottátok el a játék szabályait (már ha emlékeztek rá). Itt is érvényes a gyakorlat teszi a mestert szabály?

Van 1-2 ismerősöm, akit szintén érdekelne a játék, de ők ugyanolyan kezdők, mint én. Nem merünk belevágni csak a szabálykönyv alapján úgy, hogy senkinek sincs semmiféle tapasztalata. Nem tudjuk, ki legyen a KM. Én elvállalnám, de sajnos nem vagyok megfelelően képzett. :confused: Nem tudom, hogy mi is pontosan KM dolga, meddig terjed ki a hatásköre, stb. Számomra a legnagyobb probléma a harcrendszer szabályainak elsajátítása és a különböző módosító tényezők meghatározása.

Gondolom, az oldal összeszokott veterán csapata nem szívesen vesz be idegeneket, főleg ha azok a nulláról indulnak (ha esetleg tévednék, mindenkitől elnézést kérek). Tudom, hogy ez az oldal nem a kezdő játékosok segítése miatt jött létre, de reménykedem, hogy a dicső tetteket véghezvivő hősök leereszkednek a tudásra szomjazó tanonc szintjére, és kezet nyújtva neki felsegítik a tudás templomának következő lépcsőfokára. :-)

Segítségeteket nagyra értékelném.

:respect::respect::respect::respect:

Link a hozzászóláshoz

Szia Aegnor!

Jól tetted, hogy írtál nekünk! :)

Tudom, hogy ez az oldal nem a kezdő játékosok segítése miatt jött létre

Gyorsan eloszlatom ezt a tévhitet: Ez nem így van. A Kalandozok.hu nyitott közösség és nagyon nagy örömmel fogadunk olyan emberkéket, akik érdeklődnek a szerepjáték iránt. És igen, főként MAGUS a fő téma. Annyit kérnék tőled előjáróban, hogy vidd magaddal ezt a hírt, és mond el minden érdeklődőnek/kezdőnek. ;)

Hogy hogyan jó nekifogni.. azt én sem tudom. :D Azt tudom elmesélni én hogyan fertőződtem meg.

Nálam is megvolt az érdeklődés. Lapozgatós könyvek, ilyenek. Aztán volt egy gyerek, akik már játszott és ő kérdezte, hogy nincs-e kedvünk hozzá. Játszottunk egy példajátékot, ahol szemléletesen kipróbáltuk azt a félmarék szabályt (főként harcrendszer meg karakteralkotás) ami feltétlenül kell a játékhoz.

Ebből kiviláglik, hogy jó ha van egy tapasztaltabb játékos, aki segít elmagyarázni. Keressetek klubbokat, ha van a környéken. De ha megírod, honnan vagytok, akkor lehet innen is kaptok segítséget. Aztán létezik Skype is. Az is jó áthidalás.

És persze jöhettek táborba is. Jó móka, és biztosan lesz aki segít nektek. ;)

És hogy melyik könyvvel kezdjétek. Első Törvénykönyv. :) Karakteralkotás. Harcrendszer. Ezt értsétek meg. Ezt próbáljátok játszani. Mágiát hagyjátok még. Csak Harcost vagy Tolvajt indítsatok max. És ha megy, akkor jöhet a Bárdmágia, a Papimágia, a Boszorkány és a Boszorkánymesteri...

Na meg olvassátok a könyv végén található világleírást.

Ha valamit nem értetek, itt tegyétek fel bátran a kérdést. Senki karját nem fogjuk leharapni! :) És üdv a közösségben! Sok sok jó játékot nektek!

Szerkesztve ekkor: , Daru által
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Keressetek egy KM-et, aki mesél nektek. Gyertek el egy táborba, ahol mesélnek nektek. Így javaslom a megtanulást, mert csak olvasva tanulni, mint egy matek házit, unalmas lehet. (mondjuk, nekem nem az, de ki tudja...) :)

1TK rendszerét javaslom, gazdagsága és eredetisége miatt is. Előszörre egyszerű kasztokat javaslok, egyszerű kalandokkal, az alapok megtanulásához, és a kedv felvirágoztatásához.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...