Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Aegnor:

Én javaslom, hogy ha a világot nem is ismered, azért nagy vonalakban találd ki, hogy mik történtek a karakterrel az amnézia előtt. Ahogy Daru is mondta, nincs annál nagyobb ziccer, mint üres lapot leadni. Akkor jönnek azok az események, amikkel soha, semmilyen körülmények között nem akarsz találkozni.

Az előtörténetbe azért vedd bele, hogy szülei mik voltak, vagyonosak-e, kb hol élnek (ha még élnek), felismernék-e, ha találkoznak vele, van-e családi vonás a karakteren (pl egyedi anyajegy), a családnak vannak-e ellenségei stb. Ebben a km fog tudni segíteni, és bár a karaktered nem tud róla, azért te, jobb ha tudsz. :)

Vagy ha megbízol a km-ben, hogy teljesen ő találja ki, akkor persze rendben van, de ezt legfeljebb életútra javaslom (1. szinttől), eseti játékra annyira nem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Megírod az előtörténetet, és a végén odaírod, ha kell vastaggal szedve, hogy a karakter amnéziás és nem emlékszik semmire.

Negy tévedés hogy azt nem kell beleírni az előtörténetbe, amit a karakter nem tud... Pl. egy korg nem valószínű, hogy a pyarroni naptárnak megfelelően nyilvántartja a születése évét, ám a KM-ednek meg neked is igencsak kell, hogy el tudjátok helyezni a játékot a történelmi események között. (Pl. ne szóljon a kaland nagy békéről Tiarnielben, amikor épp most rombolják földig a toroniak.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Irányadónak talán jó lenne... ám én úgy gondolom, helyesebb, ha valaki magának írja meg az előtörténetét.

Az egy dolog, hogy AZ az értékelő csapat AZON a versenyen ezt a rendszert használta, hogy valahogy értékelje az előtörténeteket. Ez azonban nem jelenti azt, hogy minden előtörténetnek mindenhol azt kellene követnie, mint egy megfellebbezhetetlen követelményrendszert.

Egyszer végiggondoltam - tuk - minek kellene benne szerepelni.

Mondom, esetleg irányadónak jó.

Link a hozzászóláshoz

Mert szerinted az értékelő rendszer megírja helyette az előtörit? ;)

Mivel segítséget kért, szerintem bármi jól jöhet. Aztán vagy követi, vagy nem. :)

Nem követelményrendszerről van szó, hanem mintáról. Ki lehet belőle mazsolázni a nekünk tetsző lényeget. :) Igazából.. küldd már át nekem is légyszi, nem hiszem, hogy meglenne. Annó mérgemben tuti kitöröltem :D

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Épp a minap jutott az eszembe a Sharab Shaktor újra (mindig is tetszett a név csengése). Efféléket vélek tudni róla: "Bíbor Hadúr legendás, "élő" csatabárdja, mely feláldozta magát a Mallior-Thulúviel rehynnek ellen vívott párbajban Innharr-inein fénytelen mélységeiben; szilánkjai ma ereklyeszámba mennek (egyiket/?/ a tudj'Isten melyik ősaquir őrzi a kráni Tiltott Tartományok tudj'Isten melyikében) stb..."

Csakhogy fogalmam sincs, honnét derengenek ezek: nem emlékszem, hogy hol olvastam. Meg tudná esetleg mondani valaki, hogy hol nézhetnék utána? És hogy van-e még valami infó róla valahol (valamely, az aquir háborúkat taglaló írásban esetleg)?

Előre is köszönöm! :)

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
félregépeltem:)
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én annyit tudok hozzá tenni, hogy a Kráni Krónikák Függelékében ezt írják róla(a könyvet régen olvastam nem tudom szerepel-e benne):

Sharab Shaktor a csatabárdok atyja. Annak az ősaqvirnak a legendás fegyvere, aki párviadalban végzett Malliorral, az elf kalahorával, bár diadaláért maga is az életével fizetett, Sharab Shaktor a rettenetes tusa döntö pillanatában feláldozta magát, hogy új erőt öntsön gazdájába, kilenc szilánkja azonban az anyagi síkon maradt- A rege úgy tartja, ha az egyik ilyen szilánkot egy fegyver markolatába foglalják, az minden csapásával vért fog fakasztani, és valamennyi áldozata lelkét kárhozatra taszítja. Három szilánk a Tizenhármak birtokában van, egyet hír szerint az Akasztott Király őriz, egy másik az ediomadi Főhierarchia lándzsáját díszíti, megint egy másiknak sz elpusztításával már fél évezrede próbálkoznak a dorani Nagytanács leghatalmasabb mágusai, mindhiába. A maradék három holléte ismeretlem.

A kráni krónikák novelláskötet a Legendák és Enigmák sorozat második kötete első megjelenés 1996 (valhalla páholy adta ki)

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

Épp a minap jutott az eszembe a Sharab Shaktor újra (mindig is tetszett a név csengése). Efféléket vélek tudni róla: "Bíbor Hadúr legendás, "élő" csatabárdja, mely feláldozta magát a Mallior-Thulúviel rehynnek ellen vívott párbajban Innharr-inein fénytelen mélységeiben; szilánkjai ma ereklyeszámba mennek (egyiket/?/ a tudj'Isten melyik ősaquir őrzi a kráni Tiltott Tartományok tudj'Isten melyikében) stb..."

Csakhogy fogalmam sincs, honnét derengenek ezek: nem emlékszem, hogy hol olvastam. Meg tudná esetleg mondani valaki, hogy hol nézhetnék utána? És hogy van-e még valami infó róla valahol (valamely, az aquir háborúkat taglaló írásban esetleg)?

Előre is köszönöm! :)

Nekem kicsit Summárium hangzása van a dolognak. Hmm?

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek; közben összeállt a kép. Mindenkinek igaza van, mondhatni; s ez jó. :-)

A rövidebb leírás ("Sharab Shaktor a ...") ugyanis eredetileg valószínűleg télleg a Summáriumban jelent meg. A téma bővebb taglalása pedig(Messor posztja) a Kráni krónikában szerepel: az úmatar Mallior-fi meséli el a történetet a primortelnek annál a bizonyos (később csatatérré változó) tárgyalóasztalnál.

Az pedig, hogy Mallior (és párja, Thulúviel) egykor rehynn(ek) volt(ak), szintén a Summáriumban olvasható; csak épp a hosszúéletűekről szóló szakaszban. :)

A fegyver megsemmisülte eszerint a harmadkor első felére tehető - arra az időszakra, amikor az ediomadiaknak végül a fejükre szakadt a tető... :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sharab Shaktor (kra)

A Csatabárdok Atyja. Annak az ősaquirnak a legendás fegyvere,aki párviadalban végzett Malliorral, az elf kalahorával, bár diadaláért maga isaz életével fizetett. Sharab Shaktor a rettenetes tusa döntő pillanatábanfeláldozta magát, hogy új erőt öntsön gazdájába, kilenc szilánkja azonban azanyagi síkon maradt. A rege úgy tartja, ha az egyik ilyen szilánkot egy fegyvermarkolatába foglalják, az minden csapásával vért fog fakasztani, és valamennyiáldozata lelkét kárhozatra taszítja. Három szilánk a Tizenhármak birtokábanvan; egyet hír szerint az Akasztott Király őriz; egy másik az ediomadiFőhierarcha lándzsáját díszíti; megint egy másiknak az elpusztításával már félévezrede próbálkoznak a dorani Nagytanács leghatalmasabb mágusai (Psz. 3188-bankerült oda), mindhiába. A maradék három holléte ismeretlen. (Sum,405/2/2;Ész,226/2/6)

Idézet a nagy szószedetemből. Az oldalra is fel lett töltve, a MAGUS részben elérhető. Választ ad nagyon sok ilyen jellegű kérdésre... és ott vannak a források, ahol részletesebben is utánaolvashatsz!

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Rég nem írtam errefelé, csak be-be kukkantottam, hogy van- valami új komment. Mi újság van veletek? Vagyis inkább velem mi van. Mert ti azért tudjátok mi van egy mással, nem? Szeretnék kellemes ünnepeket kívánni mindenkinek. Lehet, h rossz helyre írtam, de nézzétek el nekem. Mostanában majdnem lehetőségem volt egy jó kis élő játékra, csak sajnos betegség miatt ki kellett hagynom. :(

Na de akkoris kezd alakulgatni egy csapat Debrecenben, és én meg nem mentem el az első játékülésre. :( Szeretném megköszönni mindenkinek a segítséget, és a jóindulatot, mely végülis jó irányba terelte szerepjátékos karrieremet. Csak sajnos közbeszólt a vizsgaidőszak.

Nemrég ismerkedtem meg az online társasjátékozás örömeivel a vassal nevű programon keresztül. Ha már élőben nem nagyon van kivel, akkor legalább így oldom meg. Az angol nem nagyon megy, de szerencsére eddig még mindig végtelen türelemmel rendelkező játékosokkal hozott össze a sors. :) Ha valakinek netalán kedve támadna egy kis társasozásra, akkor tudja, hol talál meg. Bármi szóba jöhet. Talán kicsit kivételt képeznek a jó nyelvtudást igénylő játékok.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...