Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Dumaterem

Recommended Posts

Ezen fél órája röhögök, gondoltam ne legyek vele egyedül, ha már ilyen mocskosul csecse idő van :)

Ha szeretnél ilyen pólót, lehet, hogy tudok szerezni. (Attól függ, változtattak-e a fizikus pólók mintáján.)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Jaja. Igaz panaszkodnak az olvashatóságra, de nem értem miért. :D

Az az érdekes benne, mintha faágakból rajzolódna ki a szöveg. Ezért gondoltam, hogy olyan elfes. És mivel olvashatatlan, így aztán Óelf rúnának tűnhet. :) Érdekes az, hogy első ránézésre nonfiguratív sormintának tűnik, még is van értelme, és szöveget takar.

Ezek után másképp fogok a a faágakra nézni. :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Jaja. Igaz panaszkodnak az olvashatóságra, de nem értem miért. :grin:

"Még fáitok legapróbb gallyai is ősi bölcsesség hordozói. Én megtanultam leírni néktek ezt az ódon tudást, kérészéltű kíváncsiskodók. Ti tanuljátok meg elolvasni!"

(Arayllo Usiel, Narmiraen megtartója)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv Mindenkinek!

Szeretném mindenki figyelmébe ajánlani a Sümegi várat!

Én nemrég voltam életemben először megnézni és szerintem abszolút megéri! :)

A vár maga nemrégiban lehetett felújítva, rengeteg szvsz igényesen berendezett korhű szoba látható benne, korhű konyha és fűszernövénykert, kovácsműhely, kápolna, kínzóterem, boszorkánysarok és rengeteg olyan játék, amit akár abban a korban is játszhattak a gyerekek. (Ha lesz rá lehetőségem párat megcsinálok magamnak XD)

A vár alatt lovagi tornák színhelyére alkalmas stadion, kiállított életnagyságú(?) ostromgépek (katapult, faltörő kos, ostromtorony), és egy étterem található.

Emellett kiemelném a vármúzeumot is, ami számomra azért volt csodálatos, mert nem egy vitrinekkel határolt folyosón megy végig az ember, hanem a kiállított páncélok, balliszta!, számszeríj, kardok, lovaskocsik, mind körbejárhatók, rendbontóknak akár meg is foghatók! (A legértékesebbektől eltekintve persze...)

Összefoglalva mindenkinek csak ajánlani tudom, gyerekkel vagy örökgyerek felnőttel is élvezetes lesz.

Ui.: A szezon végéig heti kétszer rendeznek lovagi mulatságokat is (sajnos erre csak a helyszínen jöttem rá... :( )

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Csak megerositeni tudom Reval elmenyeit Sumeggel kapcsolatban.Mivel utba esik jovet menet szamunkra igy az evek soran parszor mar voltunk Cz-vel Scyllaekkal.Mindig volt valami uj latnivalo.Ugyanezt tudom elmondani a Szigligeti varrol azt is nagyon szepen felujitottak.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Rayen.. Arel hozott vissza/haza :) Megörültem, amikor láttam, hogy írtál a fórumra. :) Valóban rég láttunk már.

Hű.. jól megutaztattad akkor a tarisznyát, és még bírja.. :D Ha esetleg van, akkor szívesen fogadunk egy-egy képet arról, hogy merre jártatok. :) Köszönöm, hogy ilyen becsben tartod :) Főként, hogy amikor kaptad, pont együtt is játszottunk.. szegény bárd... :D

A Sümegi vár engem is nagyon vonz, de én azt hiszem még a felújítás előtt voltam.. iszonyat régen. A Dark zala meg sose visz magával.. szipphüpp ;)

A lovagi mulatságokról akkor lemaradtál? Ha jól látom pont most lesznek a hétvégén Végvári napok.. amh.. kár, hogy csak keddtől leszek Zalába, addig nem járok arrafelé :/

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm Felon a bárdolatlan bárdom nevében is. :)

A történet azóta is mosolygásra készteti a búslakodókat. ;)

Kár, hogy nem maradt fenn hanganyag, az a történet megért volna egy novellát. :D

Sajnos bizonyítékom nincs Tarisznya utazásairól, mert általában én fényképezek, de ezentúl gondolok erre is. :)

Viszont erről az jutott eszembe, hogy nem találtam a kalandozok.hu-s galériát. Elköltözött, vagy megszűnt?

Azt hiszem még volt is egy olyan képsorozat, hogy: Erre járt a M.A.G.U.S. vagy én emlékszem rosszul?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Jól emlékszel, volt ilyen sorozat :) CS pedig már segített a jelenlegi galériával kapcsolatban. :)

Más.. a nyári esküvőzés üdvös hatásai mellett manapság minden bulizóhelyet ellepnek a lánybúcsúzók, hogy abnormális, kínos, és értelmetlen feladatokkal gyepálják a fejét beköttetni szándékozó, adott esetben rózsaszín/fehér műanyag diadémot, valamint ballagási szalagot viselőt. Ezt már akkor is nehéz elviselni, amikor a szomszéd asztalnál visítanak bele agyelhajítva a koktélospoharaikba. :)

Ennek szolidabb formája a hímbúcsúztató, mikoron a haverok próbálják a szokott mederben végiginni/hányni/röhögni/böfögni az éjszakát. Számukra nem túl nagy eltérés van egy szombat esti sörözéstől. Mily szerencsések! :) Azért néha ők sem ússzák meg feladatok nélkül.. :)

Így történhetett, hogy egy zalai, hétvégi lazulós, Alattomost hörpintgető szerepjátékos lányka mellé lehuppant egy szintén zalai, legénybúcsús lazulós szerepjátékos fiúcska. Hogy mostmárpedig írjunk a pólójára, mert ő aztán két hét múlva nősül! :) Ennek alapján elmondható, hogy az évek óta nem látott csapattárs/kalandozót biztosan valamelyik ynevi isten vezérelte abba a belvárosi kricsmibe, hogy rávéshessem a textilbőrére, hogy "csak a szerepjáték! :)" Szóval innen is sok-sok boldogságot kívánok N-nek, és leendő feleségének, Elana áldása szálljon rájuk :)

Szerkesztve ekkor: , Felon által

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Szervusz!

"A nevem Sahriar Ibn Ishmael! Apám elszerette az Al Abadanai emír kedvenc asszonyát, így születtem én. Később meggyilkolták, de még volt ideje kiképezni és szárnyra bocsátani engem Ynev kék ege alatt..."

A Fórum oké, nekem a kérdésem a következő: hol tart a MAGUS most? Magyar Gergely szerkesztőtársadnak már írtam, de Te is elmondhatnád azt amit tudsz. (Egy ideje nem követem az eseményeket...) Ki birtokolja a jogokat? Hányan játsszák ma? Mennyire ismeri a MAGUS-t a fiatalabb nemzedék? Mennyire kötődtök Novák Csanádékhoz? (Ismeritek őket személyesen? Gondolom igen.)

Remélem válaszolsz majd, és eloszlatod a Homálytestvéremet.

Az Örökkévaló Adron fénye ragyogjon Rád!

Sahriar

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
hol tart a MAGUS most?

Ugyan ott mint 10 évvel ezelőtt (szerintem).

Ki birtokolja a jogokat?

A Delta Vision Kft.

Hányan játsszák ma?

Nincs hivatalos adat. Talán néhány ezren.

Mennyire ismeri a MAGUS-t a fiatalabb nemzedék?

Szerintem nem nagyon ismert a mai 10-en évesek körében. A számítógép beszippantotta őket, de talán 2-3 éven belül elérkezik Magyarországra is az az új hullám, ami elindult nyugaton, miszerint egyre többen érdeklődnek (újra) a társasjátékok iránt.

Mennyire kötődtök Novák Csanádékhoz?

Novákról halvány emlékképeim vannak, ahogy egy marha nagy íróasztal mögött ül elterülve, és annyit mond: "Sajnos ez nem illik a profilunkba". Nyulásziról csak annyi van meg, hogy hamburgert eszik a mekiben, és teli szájjal lelelkendezik a Codexről. :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
;-) Osszevonat itt a szavakat a forumon amik az otthon a wordbe kulon vannak.Na majd meg javitok rajta itt.Jobol konnyu atiratot kesziteni :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
A vár maga nemrégiban lehetett felújítva, rengeteg szvsz igényesen berendezett korhű szoba látható benne, korhű konyha és fűszernövénykert, kovácsműhely, kápolna, kínzóterem, boszorkánysarok és rengeteg olyan játék, amit akár abban a korban is játszhattak a gyerekek.

A korhűségtől sajnos az egész vár, a felszerelések-berendezések jelentős része igen messze áll, mivel a tulaj üzleti szemlélettel kezeli, történész-történelemkutató segítségét ritkán kéri (mivel nem is állítja hogy teljesen korhű az egész, ezzel nincs is semmi probléma), amúgy folyamatos fejlesztés alatt tartja a várat és környékét. A kiállított felszerelések jelentős része is sajnos csak ilyen-olyan minőségű másolat, van azért pár érdekes eredeti darab.

Szórakozásnak, kikapcsólódásnak kiváló program, mert kulturált, igényes és megfizethető is, de a történelem érdekességeit ne itt akarjuk azért megtanulni ;):)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hát gyerekek, emellett nehéz csak úgy elmenni...

http://index.hu/belfold/2014/08/31/egy_klingon_harcos_indul_orbanek_ellen/

Tekintve, hogy rpg körökben jól ismert (volt) Jun, érdemes belekukkantani a cikkbe. A politikai hovatartozást, meg a cikket nem minősítem (nem is ide való), de úgy látom, hogy Jun elfelejtette szerepjátékos múltját, s csak a (jobban vállalható?) scifi maradt a palettán. Érdekes. Akinek nem lenne ismerős, többek közt az ő neve is fémjelzi az ország legelbénázottabb szerepjátékos rendezvény-"sorozatát" (Átjáró napok). Hogy pozitívat is mondjak, még a Szélesi korszak előtt (kb. a Codex ideje körül, '95?) egy kissebb csapattal több szerepjáték verseny szervezésében is részt vett, azok elég jók voltak (magam is versenyeztem egy alkalommal). Erre szokta Felon mondani, hogy miből lesz a cserebogár? :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Azért ez:

Szoktam mondani, hogy a japán nyelv az egyetlen a magyaron kívül, ahol normális sorrendben vannak a nevek.

Ugyanerről a wikipédia azt mondja, hogy

The order family name - personal name is commonly known as the Eastern order and is used in Hungary, parts of Africa, East Asia (for example in China, Japan, Korea, Malaysian Chinese, Singapore, Taiwan and Vietnam) and Southern India. It is common in popular use also in France, Italy and Flanders, because of the influence of the bureaucratic use of putting the family name before the given name.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ha valaki tud megoldást arra, h hogyan tudnék egy kek hálózatos kártyat beleszuszakolni egy magenta hálózatos telefonba oly módon, h hívni is tudjak, leeeecci keressen meg. Koszi :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ha egy kicsit is szereted a képregényhősöket, muszáj megnézed, milyen az, amikor buliznak. :mrgreen:

Nagyon atom videó, de egy kis francia vagy angol tudás nem árt hozzá.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Most voltam másodszor kimondottan DP buliban, és még most sem tudom semmihez sem hasonlítani.

Mekkora Freud-i elszólás! És a Depeche Mode (DM) buli milyen volt? :hiszti:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...