Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Nem találtam a fantasy témájú rajzok, illusztrációknak külön témát, ezért találtam végül ide.

Nemsokára elkészül a MAGUS modulom, melyhez szükségem lenne pár apróbb illusztrációra, szóval ügyes kezű nonprofit "vállalkozók" jelentkezését várom, akik hajlandóak lennének alkotni nekem egy "Köszönöm!"-ért (és természetesen a szerző nevének feltüntetéséért) cserébe! :razz:

Kézi rajzok is szóba jöhetnek, de Photoshop (vagy Gimp) mágusok is megfelelnek természetesen!

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

esetleg kerestél már neten olyan képet, amely beleillik a dologba? Gyakran lehet megfelelő képekre akadni, ha az ember ügyesen keres... elfwood/deviantart/pinterest - ezeket mind ajánlom figyelmedbe!

Vagy ezek annyira specifikusak, hogy mindenképpen külön kell hozzájuk rajzolni? Szívesen segítenék, de az ügyességpróbákat gyakran elvétem. :) Mindenesetre a képszerkesztőkkel boldogulni szoktam, úgyhogy ha gondolod, keress meg a részletekkel privátban.

Link a hozzászóláshoz
elfwood/deviantart/pinterest - ezeket mind ajánlom figyelmedbe!

Az deviantart-ot és pinterest-et már néztem + google kereső/képek is megvolt már, de nem mindenre találtam megfelelőt. (Amire igen, azokat én Gimp-el átalakítottam, ha szükség volt rá, de most olyan kéne, amihez még csak hasonló példát sem találtam.)

Link a hozzászóláshoz
Ken mester megmondja a frankót a Taekwondo-ról:

és még sok minden másról is, pl:

Harművészeknek kötelező... :P

Nagyon jóóóó, nem ismertem, de egyből megnéztem még pár klippet tőle. :D Az a vérkomoly arc a kamubajusszal majdnem hihető is. Az a vicc, hogy néhány videóban tök igazságokat mond. :)

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

Minden mellébeszélés nélkül: íme egy kérdőív, melynek kitöltésével sokat segítenétek nekünk a saját m.a.g.u.s. rendszerünk elkészítésében.

Ezer köszönet az időtökért!

https://docs.google.com/forms/d/1lLvyKJl4btekOPAjuBdSzoazthTWLaZMUgmUqyGjnlc/viewform?usp=send_form

Legalább valaki vette a fáradtságot, hogy megkérdezze a játékos közösséget, hogy "na, még is mi lenne a jó?" még mielőtt nagy mellénnyel nekiáll új rendszert kidolgozni. Ez jó, meg pl. én kíváncsi leszek az eredményre. Hány fő töltötte ki, és mely válaszok emelkedtek ki. Szóval ilyen szempontból jó.

Ennek ellenére azt gondolom, hogy Mithrill Szövetség nincs tisztában azzal, mekkora fába vágta a fejszéjét. Kezdjük az alapoknál: Az nem úgy megy, hogy én csak úgy csinálok egy új M.A.G.U.S-t. :) A Lunir Kft. sem azt csinálta, hogy egy reggel felébredt és a homlokára csapott, hogy mekkora ötlet. :) Tárgyalásokat folytattak a Delta Vision Kft-vel a munkáról és a jogok használatáról. Jó, ha tudjátok, hogy a M.A.G.U.S szerepjáték jogai és a játékkal kapcsolatos védjegyek a Delta Vision Kft. tulajdonába vannak. Ezek nélkül a jogok nélkül házilag kitalálhattok egy új játékot, mely nagyon hasonlít a M.A.G.U.S-ra, de hogy azt M.A.G.U.S néven ki nem adhatjátok, és nem jelentethetitek meg, az biztos.

Saját véleményem a témában az (ha már itt tartunk), hogy a M.A.G.U.S olyan amilyen. Érdemtelenül mostoha sorsot élt meg ez a játék. Kezdődött a készítők ízes magyaros gáncsoskodásával ami értelmetlen jogi perekké fajultak, miközben maga játékos közönség magára maradt. Ezek helyett a játékos társadalom kinevelésével kellett volna foglalkozni, hogy mire kereső emberekké érnek, rendes hasznot lehessen rajtuk keresni. Mert pl. mikor én iskolás voltam, alig volt pénzem könyvekre. Most, mikor már nem lenne probléma, meg nem lehet kapni.

Aztán, hogy még jobban megfejeljék a hülyeséget, elkezdtek kiadni alapjaiban teljesen más szabályrendszereket, hogy "ésszerűen" azt a megmaradt maroknyi rajongótábort felaprózzák, ezzel véglegesen frankón szíven szúrva a játékot. Aztán persze elkezdtek méltatlankodni, hogy miért nem pörög a biznisz.

Sokkal célszerűbb lett volna az eredeti szabályrendszer fokozatos, lépcsőzetes fejlesztése, javítása. Ilyenre több példa is van. Pl. a SR kiadások. Ez lett volna az ésszerű lépés. Ennek ellenére minden olyan dolgot amit el lehet baltázni, elbaltáztak. Így eljutottak arra szintre, hogy a M.A.G.U.S játék mára döglött projekté vált. Regényekből, meg rendszer független kiegészítőkből lehet valami pénzre szert tenni. De hogy magát a játékot hogy lehetne újra feltámasztani... valószínű sehogy.

Ezért én minden lelkes rajongónak azt tudom javasolni, hogy játsszon azzal, ami van. Ha az neki kevés, akkor tegyen hozzá házi szabályokkal. Ha nem jó, akkor meg játsszon mással.

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Legalább valaki vette a fáradtságot, hogy megkérdezze a játékos közösséget, hogy "na, még is mi lenne a jó?" még mielőtt nagy mellénnyel nekiáll új rendszert kidolgozni. Ez jó, meg pl. én kíváncsi leszek az eredményre. Hány fő töltötte ki, és mely válaszok emelkedtek ki. Szóval ilyen szempontból jó.

Mostanában többen is próbálkoznak hasonló módon. Hogy ez mire lesz elegendő, azt nem tudom, de az a tény leszűrhető, hogy még mindig akad, aki magáénak érzi a rendszert és a világot - még mindig van igény és vágy élő M*-ra. És ez önmagában jó dolog.

Link a hozzászóláshoz
... de az a tény leszűrhető, hogy még mindig akad, aki magáénak érzi a rendszert és a világot - még mindig van igény és vágy élő M*-ra. És ez önmagában jó dolog.

Ezzel nem feltétlenül értek egyet. Vannak emberek, akik akarnak valamit. Nem feltétlenül érzem azt, hogy ez a MAGUS iránti szeretetből fakad, inkább csak a tinikre jellemző megváltjukavilágot nonszensz, ami sokaknál sajnos megmarad felnőttkorra is. Nem mérik fel a lehetőségeket, csak durrbele.

Link a hozzászóláshoz

A kérdőív kapcsán felmerült kérdésekre összeírtam néhány választ. Akit érdekel, az megtalálhatja a fb oldalunkon (www.facebook.com/MithrillAlliance) vagy a hirtelen rögtönzött weblapunkon is (mithrillszovetseg.lapunk.hu). Ezen a két felületen tervezzük majd közreadni a dolgainkat is.

A kritikák, észrevételek, tanácsok és támogatások mellett nagyon köszönjük az eddigi kitöltéseket! Aki esetleg még nem töltötte ki, itt megteheti.

PS Ha maradt még bennünk a tinikre jellemző "megváltjuk a világot" nonszenszből, én azt csak pozitívumnak látom. Sehol se tartanánk, ha mindig minden úgy lenne jó, ahogy azt előttünk kitalálták. Fiatalok vagyunk még ahhoz, hogy mindenbe beletörődjünk.

Link a hozzászóláshoz

Nekem tetszik a lelkesedésetek. Nem hiszek abban, hogy az ilyen próbálkozások károsak lennének a M* közösségre nézve. Szóval szurkolok a Szövetségnek, illetve ezúton is felajánlom, ha bármiben segíthetek, keressetek bátran! ;)

Egyúttal biztatok mindenkit, hogy töltse ki a kérdőívet. Én már megtettem, csupán 2 perc. ;)

Üdv,

H.

Link a hozzászóláshoz
PS Ha maradt még bennünk a tinikre jellemző "megváltjuk a világot" nonszenszből, én azt csak pozitívumnak látom. Sehol se tartanánk, ha mindig minden úgy lenne jó, ahogy azt előttünk kitalálták. Fiatalok vagyunk még ahhoz, hogy mindenbe beletörődjünk.

Nem tudom, hogy most divat félreérteni a másikat, vagy így könnyebb lerázni a kritikát, de nem erről volt szó. Nem tudom, megéri-e egyáltalán elmagyarázni, vagy a defenzív hozzáállás miatt úgyse menne át a lényeg, csak hogy valami maradi f*sz már megint cseszeget a maradiságával.

Nekem tetszik a lelkesedésetek. Nem hiszek abban, hogy az ilyen próbálkozások károsak lennének a M* közösségre nézve.

Ebben én sem hiszek, azt hiszem ezt az álláspontot csak MG képviseli. Viszont nem hiszem, hogy értelme van a dolognak, azon túl, hogy nektek szórakozás és játékdesign tapasztalat.

Viszont a matekban szívesen segítek én is, ezek nagyon érdekes problémák.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...