Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Sziasztok!

Hirtelen nem is tudom, hova írjam fel, gondoltam ez a legegyszerűbb. Egy kedves, régi barátom, akit többen is ismertek, hosszú készületek után végre teljesen önálló MAGUS regénnyel örvendeztet meg bennünket. Nem illik dícsérni olyat, amit nem ismerünk, de ha regény szinten nem is tudom még értékelni (mert nem olvastam), az biztos, hogy nagyon sok energia, lelkesedés és jóakarat van mögötte. Ez pedig nekem önmagában is elég, hisz ritka az ilyen barát, akivel ennyi közösen szőtt álom, mese, kalandok és a fantázias világa köt össze. Fogadjátok hát szeretettel Malcolm J. Hunt (avagy Diocletianus :)) könyvét, a Bosszúangyalt!

Akinek esetleg van egy kis ideje, vagy amúgy is ki akart látogatni a Könyvfesztiválra, az szombaton 15:00-17:00 között a a Millenáris park  B-51 pavilonjánál beszerezhet egy dedikált példányt az írótól.

Link a hozzászóláshoz
On 2016. 04. 22. at 22:09-kor Sir Thomas írta:

Sziasztok!

Hirtelen nem is tudom, hova írjam fel, gondoltam ez a legegyszerűbb. Egy kedves, régi barátom, akit többen is ismertek, hosszú készületek után végre teljesen önálló MAGUS regénnyel örvendeztet meg bennünket. Nem illik dícsérni olyat, amit nem ismerünk, de ha regény szinten nem is tudom még értékelni (mert nem olvastam), az biztos, hogy nagyon sok energia, lelkesedés és jóakarat van mögötte. Ez pedig nekem önmagában is elég, hisz ritka az ilyen barát, akivel ennyi közösen szőtt álom, mese, kalandok és a fantázias világa köt össze. Fogadjátok hát szeretettel Malcolm J. Hunt (avagy Diocletianus :)) könyvét, a Bosszúangyalt!

Akinek esetleg van egy kis ideje, vagy amúgy is ki akart látogatni a Könyvfesztiválra, az szombaton 15:00-17:00 között a a Millenáris park  B-51 pavilonjánál beszerezhet egy dedikált példányt az írótól.

Jelentem, én ott voltam azon a Könyvfesztiválon, és van egy saját dedikált példányom a műből, melynek szerzőjével volt szerencsém többszöri, rendszeresen szervezett meséken együtt játszani, igaz, nem magust. :) Ennek okán lelkes izgalommal lapoztam az első oldalra, hogy aztán jól benneragadjak a történetben. Nagyon nehéz letenni, sajnos két nap alatt elfogyott. :(Én sokat olvasok, és ritkán szeretek bele magus regénybe, ennek okán féltem is kicsit tőle. Kár volt, nagyon tetszett. A témaválasztása, a felépítése, és igen, még a végén levő merész fordulat is ült. 

Szóval szerzőtől függetlenül, nekem ez volt az utóbbi idők messze legjobb magus regénye - azt leszámítva, hogy amúgy más műfajban is verte a közelmúltban fogyasztott irodalmat. Tehát bátran ajánlom mindenkinek, és fogadjatok meg egy jótanácsot: előre fogadjátok el, hogy magával fog sodorni a lendülete. ;)

Én mindenesetre várom már a következő Malcolm J. Hunt, azaz Dio regényt :)

Link a hozzászóláshoz

Kedves Fórumtársak! :)

Segítséget szeretnék kérni tőletek, még évekkel ezelőtt leszakadt és sajnálatos módon elkallódott a Harcosok, Barbárok, Gladiátorok első kiadású kötetem fedlapja és hátlapja. Sehol nem találok alkalmas képet róluk a neten - mindegyik túl pixeles vagy fekete-fehér - hogy kinyomtassam őket valami keményebb fedlapra és most szeretném pótolni őket. Szükségem lenne scannelt/fotózott/akármi változatra, amit ki tudnék nyomtatni és fel tudnám ragasztani a könyvre.

Pü-ben vagy a fur.arpi05@gmail.com elértek. :) Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Szerkesztve ekkor: , Karashu által
Link a hozzászóláshoz

Üdv., kalandozó társaim a nagyvilágban!

 Itt újra a néha fel-felbukkanó és rettenthetetlen Orkbarát, aki újfent a segítségetekben bízik. Ezúttal egy kiadvány került érdeklődésem középpontjába, nevezetesen a pár éve megjelent Északi Szövetség! Ha valakinek megvan ez elektronikus formában (doc, pdf), és fel tudná tenni, igazán örülnék neki, mert bár sokat hallottam már róla, de olvasni még nem volt szerencsém. Kíváncsi lennék, a szerkesztők/készítők mennyire alaposan dolgoztak ki egyes helyeket, dolgokat, amit akár a meséimhez, akár írásaimban felhasználhatnék.

 Előre is köszönet!

 Amber

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Amber, az Északi Szövetség aktív, létező, kapható kiadvány, az elektronikus feltöltése sértené a szerzői jogokat, úgyhogy remélem, senki nem teszi meg itt, én sem. 

Egyébként találsz itt az oldalon egy elemzést róla. 

Ebből kiderül, hogy nagy %-ban betű szerint ugynaz, mint az annak idején, az azóta megszűnő Szürkecsuklyás Testvériség honlapján részenként megjelent Északfölde, amit le is szedtek az Északfölde kiegészítő megjelenése után... Namost, ez neten volt, nyilvános helyen, részeit megtalálod az oldalon is, csak keress rá az "Északfölde" kifejezésre. Már csak a hiányzók után kell kajtatni az Északi Szövetséget. 

 

 

 

 

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet! 

Köszönöm, MG, de teljesen kiment a fejemből, hogy nem mindenhol uralkodnak olyan állapotok, mint a mi kies kis megyénkben. Nálunk ugyanis még a megyeszékhelyen SEM lehet már kapni az Északi Szövetség c. kiadványt. De még abban a városban sem, amiben lakom (Gyula). A rendelés esetleg szóba jöhetne, de egy próbát előtte mindenképpen megért... Volna, ha nem feledkezem meg a jogvédelemről. Ezúton is elnézést kérek érte! Nyilván evidens egy fővárosinak, hogy náluk még az évekkel ezelőtt megjelent dolgokhoz is hozzá tud férni, ellenben nálunk rettentő siralmas a helyzet. Se klub, se bolt, semmi. A város egyetlen könyvesboltjába meg vagy megérkezik egy új könyv (legutóbb a Szirénadalt kérdeztem, ami júniusban jelent meg, azóta sincs semmi, de egy kritika el is vette tőle a kedvem), vagy nem. Inkább ez utóbbi. Megnéztem a Szürkecsuklyások gyűjteményét, amit ajánlottál, de jól látom, hogy Ergow nincsen benne? Párszor megnéztem, de nem találom. Pedig ez érdekelt volna igazából!

 Köszönöm Neked is, Tetra!

 És a személesebb hangvétel után most egy  kérdés úgy nagy átlagban, vagyis hozzászólások, vélemények érdekelnének. Kitaláltam egy mágikus "jelképet",  egy szimbólumot, így neveztem el: a Bátorság Szimbóluma. Azon alapult az ötletem, hogy valamelyik Gorduin-regényben olvastam a Félelem Szimbólumáról (ha jól emlékszem, az Észak Lángjaiban, a Tharr-szentély falán volt ilyen), ezért fordítottam egyet a dolgon. Ha ilyen létezik Yneven, miért ne létezhetne az ellenkezője. Játéktechnikailag a Harc Félelemmel módosítóit adná, csak ellenkező előjellel: +15Ké, +10Té, -5Vé!  Gondolom, egy Jelmágiában jártas varázsló fel tudja rajzolni mondjuk egy pajzsra, páncélra, bárhová. És mivel jól látható helyen díszeleg, ezek a módosítók lennének érvényben a viselő bajtársaira is. A Ti véleményetek szerint hány Mp-ba kerül egy ilyen rajzolat? Valamint mennyire tartjátok erősnek?

 Köszönettel!

 Amber az Érdeklődő

Link a hozzászóláshoz
18 órával ezelőtt-kor Amber írta:

 És a személesebb hangvétel után most egy  kérdés úgy nagy átlagban, vagyis hozzászólások, vélemények érdekelnének. Kitaláltam egy mágikus "jelképet",  egy szimbólumot, így neveztem el: a Bátorság Szimbóluma. Azon alapult az ötletem, hogy valamelyik Gorduin-regényben olvastam a Félelem Szimbólumáról (ha jól emlékszem, az Észak Lángjaiban, a Tharr-szentély falán volt ilyen), ezért fordítottam egyet a dolgon. Ha ilyen létezik Yneven, miért ne létezhetne az ellenkezője. Játéktechnikailag a Harc Félelemmel módosítóit adná, csak ellenkező előjellel: +15Ké, +10Té, -5Vé!  Gondolom, egy Jelmágiában jártas varázsló fel tudja rajzolni mondjuk egy pajzsra, páncélra, bárhová. És mivel jól látható helyen díszeleg, ezek a módosítók lennének érvényben a viselő bajtársaira is. A Ti véleményetek szerint hány Mp-ba kerül egy ilyen rajzolat? Valamint mennyire tartjátok erősnek?

 Köszönettel!

 Amber az Érdeklődő

Hát ez konkrétan szerepel az ETK-ban mint példavarázslat. Szóval nyugodtan nézd ki onnan. És létezik módosító a bátorságra is, nem csak a félelemre, szóval nem kell kitalálnod sem a módosítókat (amúgy nem ennyire kedvezőek).

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem mindenkinek!

 Tud valaki, valamit a hírhedt toroni lovagrendről, a Viharlégióról? (magára a kidolgozott kasztra gondolok, az összes hozzáférhető infóval)

Sajnos, még nem volt szerencsém a Toron kiegészítőhöz, így nem tudom abban benne van-e. De még ha tartalmazná is ezt az általam régóta hiányolt "kasztot", sem hiszem, hogy sokra mennék vele. Ha valaki esetleg le tudná ide írni (amennyiben kidolgozásra került) - és nem ütközik semmiféle jogi procedúrával - azt hálásan megköszönném. Régóta érdekelnek a Sötét Birodalom lovagjai...

 Amber

Link a hozzászóláshoz

Szia, Amber!

A Vihargárdára gondolsz? Róluk a Toron kiegészítőben ez található:

"Egy olyan császári alakulat létezik, amely minden légió mellett megtalálható: ez pedig a nehézlovasság válogatott egysége, a Vihargárda. Nem tekinthető hagyományos értelemben lovagrendnek, ám ugyanúgy van saját becsületkódexe, történelme és hősei, mint a későbbiekben tárgyalt egyéb nehézlovas rendeknek. A vezetőik famornak számítanak. Az északi (ti. szövetségi) veteránok számára talán ez a legismertebb toroni hadtest, hiszen a birodalmiak szívesen vetik be őket, ha a csata állása kicsit is megengedi."

A specializációt tehát magad is kidolgozhatod az ETK alapján, ha alapul a "sötétebb" (Halál-jellemmel összefüggésbe hozható) lovagrendeket veszed. 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A szószedetben ezt találod róla: 

Vihargárda (tor)

A toroni nehézlovaság elnevezése, egységeik minden légió mellett megtalálhatók. Nem számít lovagrendnek, noha saját becsületkódexszel, történelemmel és hősökkel rendelkezik. Vezetőik famornak számítanak. Az ellenségek körében ismertek, hiszen előszeretettel vetik be őket. (Toron,196/2/1)

 

Játéktechnikai kidolgozásáról én nem tudok. 

Megvalósítható, de annyira nem különlegesek, hogy erre feltétlenül szükség legyen. Én a leírások alapján a Harcos kaszt egyik kultúra-specifikus alkasztjának képzelem el őket. Dolgozd ki, és oszd meg velünk is ;) 

 

Link a hozzászóláshoz

Elgondolkodtatok már azon, hogy egy mágikus ital, konkrétan a Hatalom itala károsítja-e, mondjuk a Syvan szervezetét? Mivel boszorkánymesteri varázslatokat használ, élőholt létére, gondolom, az ital elfogyasztása töltené föl az elhasznált Mp-it! De mert nem érez fájdalmat, ettől függetlenül rá is érvényes lenne a kötelező levonás? Mit gondoltok erről?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

1, A Syvan nem ugyanúgy (értsd: hatalom italával) tölti fel Mp-it, különben nem az lenne odaírva hozzá, hogy naponta 50-et használ, hanem annyit maxot, amennyi hatalom italát megiszik. De ő nem egy élő boszorkánymester, hanem egy élőholt, különleges mágikus képességekkel. 

2, Az, hogy nem érez fájdalmat, nem sokat jelent itt, mivel a boszorkánymester sem azért veszít egészséget-t a hatalom italától, mert nagyon fáj... 

Én úgy szoktam magyarázni, (de ez nincs így szó szerint leírva) hogy a hatalom itala az élő szervezet életenergiájából vonja ki, azt alakítja át Mp-tá, ezért van az egészség vesztés. (ami mellesleg nem okoz Ép vesztést is! (lásd: Guru Rúna 17, magisztérium 3. oldal.)

 

 

 

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Egyetértek az előttem "szólókkal". A syvan szerintem sem a Hatalom Italával tölti fel magát; számára egyfajta különleges  képesség a boszorkánymesteri mágia használata. Amolyan odaátról hozott "sötét ajándék"...

Ha valamiféle feltételekhez kötött is egy syvan mágiahasználata, az (az 50 Mp-os napi limit kivételével) nincs bővebben taglalva, mint ahogyan a boszorkánymesterből lett  lesath vagy vámpírúr esetében sincs.

Link a hozzászóláshoz

                                                                                     tisztelt olvasó.

 

A nevem joe és egy gondolatomat szereném megosztani sokáig gondolkodtam hogy szabad -e ide irnom és amit leirok az senkit ne bátson de muszáj megirnom mert fontosnak tartok néhány észrevételt a játékal és a hozzáálásal kapcsolatosan igyekszem a témánál maradni szóval a játék magát jónak tartom lehetne újabb karakterosztályt létrehozni? és mik a feltételei?  a másik peddig a hozzá állás  a dologhoz mert az allapkőnyvben a 9 oldalon az etiket szabályban le van irva hogyan is kell vagy kellene viselkedni a kezdő játékosal szemben mivel látom és tapsztalom nemegyszer hogy sokan vannak akik elfeledkeznek a dologról és bolondnak vagy hűlyének nézik az embert és aképen viselkednek is velle miféle bánásmód ez? és nem hajandóak változtatni a magatartásukon valahányszor megpróbálok egy csoporthoz csatlakozni  mindég ezt tapasztalom ez lenne az emberség?  még 94-ben vettem meg az első kőnyvemet ami az alapjátékot tartalmazta és azóta kisebb nagyobb szünetekel próbálkoztam csatlakozni egy csoporthoz de a vége mindég is ugyanaz lett hogy elküldtek

Talán egyszer sikerül egy olyan társaságot találnom mely nem a külsőt nézi miért kell ebből kérdést problémát csinálni direkt? és elküldeni az embert? vagy ami még rosszabb bolondnak és hülyének nézni és szórakozni velle? ha vallakinek megvan az eredeti Harc és Varázslat füzete és abból a játékosok füzetje annak a 2-dik oldalán fel van sorolva egy csomó minden amiért érdemes játszani és kőzte van egy szó a szerepjáték EMBRESÉG -re tanit gondolom nem kell ezt a fogalmat megmagyaráznom tudja mindenki mit jelent és ha már tudja miért nem alkalmaza? mitől fél? talán egy bűnőzővel vagy leprásal kell szóbaálnia? egyik csoportba sem tartozom azt a szó senki nem ismeri hogy segithetünk? vagy segitünk beileszkedni miért kell a másikat lenézni? nincs vallami társasági etiket? iratlan szabályzat mely az egymáshoz való viszonyulást határoza meg mert sajnos szomorú tapasztalataim vannak hogy a segitség nyujtás helyet csak eridj inenn menjen innen mondatott hallotam s az egyéb actrocitásokat nem idézem ez lenne az emberség? csak ennyire tellík? érdekes és mondva csinált indokal elküldik az embert és nem viccelek ha kell irásos bizonyitékom is van erről pedig a tőrvény tudtomal kimondja hogy senkit nem lehet hátrányosan megkülőmbőztetni és ezzért még fel is jelenthetném az illetőt mégis ezalat a 22-év allat megtapsztaltam nem adtam erre okot hogy ilyen elbánásban részesüljek a végére hagytam a baj fő okát mert sajnáltatni akkarom magam mert nem ez a célom csak szeretném leirni a véleményemet hogy mien szomorú és felháboritó állapotok uralkodnak hallásérült voltam idáig de volt hallókészülékem és rendessen halottam vele a beszédem is rendesen érthető volt és amig tudtam kisebb nagyobb megszakitásokal próbálkoztam ezalat a 22-két év allat hogy egy csoportba bejussak és hogy a játék mellet beszélgetni barátkozni tudjak gondolom nem bűn ez vagy talán mégis? miért csipte mindég vallakinek a szemét az ha egy magamfajta ember próbál kőzeledni miért kell a beteg embert lenézni? és bolondnak Hűlyének nézni és ugy is bánni vele? és előitéletel viseltetni iránta és hála az “áldásos tevékenységnek” amit tőlletek kaptam ezalat a 22év allat a hallásom szép lassan tőnkre ment véglegesen úgyhogy ha vallami csoda folytán sikerülne egy csoportba bejutnom már jeltolmácsot kell igénybe vennem máskép nem megy a dolog ezzek után azt hiszem nyugodtan kijelenthetem hogy minden egyes szerepjátékos aki gyakorolja ezt a szép szokását szégyelje magát a viselkedése miat mert én kőzeledni próbáltam sokszor de el löktettek magatoktól persze akinek nem inge ne vegye magára akki pedig fázik az őltőzőn fel elérhetőséget szándékosan nem irok mert sejtem hogy leszenek olyanok akiknek nem lesz tiszteséges a kőzeledése szándéka és etől szeretném magam megkimélni de az itt leirtakat felválalom mert tudom hogy mit tapasztaltam meg idáig és a helyzet nem változott külőnősebben tudok a táboról és el is mentem volna oda csak sejtem hogy megint a régi dolgok jőnének ellő aminek semmi értelme nincsmert nem a botrány és a veszekedés miat mennék elhanem a játék miat ugyhogy mégegyszer felteszem a kérdést csak ennyire futja az emberségből? el lehet gondolkozni az itt leirtakon mégegyszer mondom ez nem vicc amit leirtam ezzek tények.
 

Ezek után tisztelt szerepjátékos urak és hőlgyek el lehet gondolkozni a tényáláson amit itt felvázoltam lehet jókat kacagni a másik baján és kőrbe nevetni de ha csak enyyire tellik az emberségetekből akkor nincs mit csodálkozni befejezésül mégegyszer mondom amit itt leirtam azt válalom

  • Quod dixi, dixi; quod scripsi, scripsi.
    • Amit mondtam, megmondtam; amit írtam, megírtam. (Pontius Pilatus)

további szép napot kivánok kedes olvasó

 

 

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Joe;

sajnálom, hogy eleddig csak ilyen negatív tapasztalatokat szereztél szerepjátékos-társaságok terén. Kívánom, hogy a jövőben nagyobb szerencsével járj!

Ami az új "karakter-osztályokat" illeti, sokan és sokféleképpen próbálkoztak effélék létrehozásával. Vannak, amelyek aztán jobban sikerültek, míg mások kevésbé. Főszabályként elmondható, hogy  a közönség az ötletes, eredeti, Ynev világához mégis illeszkedő; valamilyen tekintetben "hiánypótló" kísérleteket fogadja jobban. E témához ezen az oldalon, az alábbi linken is találsz példákat:

http://kalandozok.hu/cikkgyujtemeny/kiegészítők/kasztok/

Neked is szép napot, hétvégét!

Link a hozzászóláshoz

joe remélem én is hogy megtaláld azt a csapatot akivel végül tudtok játszani Magust vagy más szerepjátékot.

Sajnos kevesen tudnak jelelni a nem siketek közül( én sem tudok.) Ez elég nehézzé  teszi hogy olyan csapatot találj ahol könnyen tudsz játszani.Főleg hogy Magyarországon kevesen játszanak eleve szerepjátékot. A kirekesztésen viszont meg vagyok döbbenve,jól tetted hogy írtál nagyon  elgondolkodtató amit írtál. Bízok abban azonban hogy a kalandozók többsége nem viselkedne így ha veled vagy hasonló sorsú embertársainkkal  találkozik. Személy szerint játszottam már látássérült ,mozgáskorlátozott,szellemi sérült  játékosokkal és velük is ugyanolyan jól éreztem magam játék közben mint bárki mással.Ez nem lehet kizáró ok a játékra.Minden bizonnyal  odafigyelést kíván a játékostárainkra. De a szerepjátéknak ez úgy is egy fontos eleme ,hogy odafigyeljünk a másikra.(Nyári tábor helyszínén is segítettünk többször az év közben ott lakó gyerekeken, csak szeretném jelezni hogy a kalandozok.hu nem lelketlen gazemberek gyülekezete)

Sajnos csak angol oldalakat találtam ahol siketek szerepjátékával foglalkoznak.ezeken azonban van pár jó ötlet.Érdemes többet rajzolni ilyen játék üléseken,Többet használni figurákat a helyzet lemodellezésére. Sokat segíthet a helyzetek eljátszása, felállva az asztaltól. legalább lemozogjak a sok chipset. Célszerű központi helye ülni .pl KM-el szembe  hogy a szájról olvasás könnyebben menjen.

esetleg kialakíthatsz sorstársakkal egy klubot, csapatot akár úgy hogy te ismerteted meg velük a szerepjátékot.

Nem tudom mennyire vannak külföldi kapcsolataid, a nagyobb számok törvénye alapján a net segítségével ebbe az irányba is lehetne próbálkozni, Játékostársakat keresve.

Tudom nem az én hozzászólásom fogja megoldani a gondodat , ezért  jól tetted hogy írtál a csapat keresőbe is.Ha teszünk valamiért csak úgy érhetünk el sikert.

tisztelettel,

Sneer

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

joe, várunk a táborainkban. Le lehet hozzánk látogatni egy napra, vendégként is, és akkor kicsit belekóstolhatsz a hangulatba, talán kedvet kapsz hozzá, és legközelebb végig eljössz.

Illetve december 11.-én ott leszünk Magyar Gergellyel a III. Jászberényi Játékosnapon (http://www.jaszberenyiprogramok.hu/programok.php?event_id=8403) , ott is szívesen látunk.

Teljesen biztos vagyok benne, hogy az általad írottak a kalandozok.hu közösségére nem igazak. Ha eljössz valamelyik programunkra, majd magad is láthatod.

Link a hozzászóláshoz

Én bunkó leszek és azt mondom, hogy: 

1. Külsőt onlie kevesen nézik.
2. Pereléssel nem szép dolog fenyegetőzni.
3. Tényállás nem létezik tények nélkül.
4. Magus fórumon létező személyektől idézni főbejnáró bűn. (Még akkor is ha az illető éppenséggel keresztre feszített valakit).
5. Elérhetőséget "szándékosan" nem írtál, de az előző posztodba leírtad az e-mail címed.
6. http://kronikak.hu/?p=6564 

És minden jót kívánok.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...