Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Üdvözlet, Kalandozók!

Tudtok arról, hogy valaki házilagosan kidolgozta, megcsinálta a Tarran-t, mint játszható fajt? Régen voltak törekvések kiadói részről, hogy hivatalosan is leadják (ez még akkoriban terjengett, amikor a Rúna magazin még rendszeresen megjelent), de sajnos elmaradt. Láttam, hogy valaki megcsinálta a szintén sokat ígért Aun-t, ezen az elven akár az engem érdeklő faj is napvilágot láthatott! Nos? 

 Köszönöm!

 Amber

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Amber;

Messornak igaza van; a tarranok mint Vértes Medvék hivatalos leírása megtalálható a HGB-ben vagy a Titkos Fóliánsban. Bár a legendáik szerint óriásvér is csörgedezik az ereikben, vannak annyira emberek, hogy esetükben nem beszélünk külön fajról. Ha ezt finomításra szorulónak érzed, esetleg csináld meg őket a Barbár (korg) módosítóival - legalábbis, ami az életerejüket és a fájdalomtűrésüket illeti.

Messor;

a Harci láz - legalábbis a Titkos Fóliánsban - a medvevérteseknek csak alapfokon jár. És ez csupán egy  képzettség, ami előhívható, nem az elmebaj egy formája - nyilván nem cserkészés közben fogják alkalmazni ("Á, értem; felbosszantják a virágok... "). :) 

Link a hozzászóláshoz

Bűvdudás,

A legendák szerint lehet, de ez nem jelenti azt, hogy tényleg van bennük. Persze lehet így játszani, és a barbár alapot jónak is tartom.

Oh, TF-ben már csak af? Érdekes.
Tudom, hogy "ki-be kapcsolható", de nekem akkor is fura. Egyszer csináltam egy felderítő karaktert medvéből (nem tarran volt), és a HGB-s mf-t gonosz módon lecseréltem erkölcs af-ra. Ha esetleg elkapnák, legyen mibe kapaszkodni. :P

Link a hozzászóláshoz

Üdv! :wink:

Munchkinhoz keresek kártyára védőfóliát, valaki vásárolt már a lapjaira? Milyen illik rá pontosan? Neten több helyen is 56x87 mm-t ajánlanak, de olvastam olyan kommentet is, akinek meg pont nem volt jó ez a méret a lapjaira. Szóval milyet ajánlotok, milyet vegyek? Ha pedig tudtok még esetleg jó áron Pesten árult, vagy ebay-en free/nagyon kedvező shipping-es terméket, akkor pedig duplán megköszönném a segítséget! :wink:

Előre is köszi! :)

(A Munchkin-amiről jobb lett volna, ha sosem hallotok!:twisted: témában is feltettem ezt a kérdést, de azért ezt a topicot mégis csak többen látogatják. :))

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Nem találtam ebben a kérdésben semmit sajnos, így itt érdeklődnék róla hogy várható bármilyen hivatalos Magus kiadvány a jövőben regényeken kívül? Amikor megtaláltam először az Örökséget nagyon megörültem, de aztán láttam hogy a magus.hu -n 2014 óta semmi sem történt ugyanúgy ahogy a fórumokon sem. Néhány cikket találtam hogy modernizálni akarták a játékot, hogy eljöjjön a Magus reneszánsza, hogy legyen egy olyan TK ami az összes eddigi kiadványból táplálkozik és megmondja mi a kánon.

Karashu; sajnos én nem tudok segíteni de pont néhány napja ismerkedtem meg a Munchkinnel youtube jóvoltából! :)

Link a hozzászóláshoz

Karashu @

 

Emlékeim szerin a magyar és az angol kártyák mérete nem egyforma. Mérd le a lapot otthon és  itt keres vmi megfelelő méretű fóliát:

http://www.szellemlovas.hu/tarsasjatekok/index.php?r=webboltTermekValtozat/index&termek_tipus_id=4

Persze ha írsz nekik, akkor ők talán ajánlanak majd vmi méretet.

A másik lehetőség, hogy a FB-n van egy Munchkin Mánia nevezetű csoport több régi ismerősömmel. Esetleg próbáld meg ott feltenni a kérdést, mert ott én sajnos nem vok fent.

 

Üdv,

H.

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Lestus Samil;

azt hiszem, a közeljövőben nem várhatunk hivatalos szerepjáték szabálykönyvet a MAGUS világához. Mivel az igény valós rá, a távolabbi jövő tekintetében talán bizakodhatunk valamiben. Remélem, alaposan átgondolt, ötletes és kellően vonzó lesz, hogy legalább a többség igényeit megközelítse. Mert a léc egyre magasabbra kerül. 

Link a hozzászóláshoz

Udv!

Egy ujabb szabalykonyv sem oldana meg semmit, sot csupan tovabb aprozna a magus-os kozosseget. Mindenki mindig var ra, mint az ingyen gyogyitalra csata utan.  Az uj rendszerek alacsony adoptalasi rataja nehezkesse teszi oket a versenyeken valo bevezeteshez es elfogadtatashoz.

Amennyiben valaki kiegeszitest, illetve modositast szeretne adni az ETK alapu rendszerhez, ugy bekuldheti a Cikkgyujtemenybe az irasat. Ha a cikk valodi erdeklodest kelt mind a jatekosok, mind a kalandmesterek szemszogebol, akkor az emberek elkezdik hasznalni.

Nektek mi az ami miatt az uj rendszer latatlanban is biztos jobbat es elfogadott alapokat nyujtana, mint az ETK rendszere? (Aki valaszolna erre: koncepciokat szivesen olvasok a temaban, mintsem a regi rendszer szidasat.)

Udv.

Antail

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Antail;

látatlanban? Semmi. Részemről szó nincs arról, hogy azt gondolnám, bármi új csak jobb lehet. Ez inkább csak idealista bizakodás arra nézvést, hogy születhet egy olyan rendszer, ami jobb - és legalább olyan időtálló lesz -, mint az elődje. Különben fölösleges megszületnie.

Szóval látatlanban nem lehet, azaz nem érdemes véleményt formálni. Egy új rendszer minőségének eldöntéséhez ki kell próbálni azt. Ahogy a módosításokkal kapcsolatban írod: "Ha ... valódi érdeklődést kelt mind a játékosok, mind a kalandmesterek szemszögéből, az emberek elkezdik használni."

Egy reménybeli új rendszernek ezt a bizonyos érdeklődést kell majd legalábbis felkeltenie, hogy egyáltalán eljuthasson a kipróbálásig. A dolog tragédiája, hogy a zűrös "előélete" miatt most már a régiek "Na, már megint? Hagyjanak már békén..."-beidegződésével is meg kell majd küzdenie. 

Amúgy ami engem illet, eleget vártam ahhoz, hogy most már akármeddig várjak még. (Egyre inkább úgy vagyok vele, mint a lottó ötössel. Nagyszerű lenne megnyerni, de nem arra tervezem rá az életem... ) Ha nem érem meg az új koncepciót, akkor sem lesz semmi baj - arra az évi néhány alkalomra nagyon jól elvagyok a régivel. :) De nem is én vagyok a jövő...  

Link a hozzászóláshoz

Egyfelől a régi rendszer borzalmas, tehát egy új, átgondolt rendszer jó lenne. Hogy erre egyáltalán képes lenne-e bárki aki a közelébe tud ennek kerülni azt nem tudom, de kétlem.

Másfelől ma már annyira hozzáférhető minden külföldi cucc és akkora az angol penetrációja, hogy nem tudna versenyezni, nincs rá igazi igény. A MAGUS-t a nosztalgia tartja el, és ez az ETK-hoz köti a többséget, a fiatalabbakat az UTK-hoz.

Harmadrészt https://xkcd.com/927/

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Ha hivatalos oldalról nem kapunk semmit akkor tényleg csak a nosztalgia fogja eltartani a magust, külföldi rpg-k pedig teljesen el fogják tüntetni. Az új könyvvel a legnagyobb probléma tényleg az lenne amit már ti is írtatok, hogy a régi játékosoknak át kellene állni rá. Szerintem főleg az új játékosok miatt lenne fontos, én bízok benne hogyha egyszer mégis kapunk valamit a magyar közönség pozitívan fogja fogadni azt.

Link a hozzászóláshoz
1 órával ezelőtt-kor Lestus Samil írta:

Sziasztok!

Ha hivatalos oldalról nem kapunk semmit akkor tényleg csak a nosztalgia fogja eltartani a magust, külföldi rpg-k pedig teljesen el fogják tüntetni. Az új könyvvel a legnagyobb probléma tényleg az lenne amit már ti is írtatok, hogy a régi játékosoknak át kellene állni rá. Szerintem főleg az új játékosok miatt lenne fontos, én bízok benne hogyha egyszer mégis kapunk valamit a magyar közönség pozitívan fogja fogadni azt.

Szerintem nem gond, hogy a "kiado"-tol nem kapunk "semmit". Szerintem az a jo irany, ha az eroforrasaikat a vilaghoz irott regenyek bovitesere forditja/fordithatja, ahelyett, hogy ujbol befektetne egy veget nem ero igergetesi gepezetbe. Uj jatekosoknak szolo ingyenes anyagok kitermelesenek zaszlajat pedig idovel fel fogjuk venni a tevekenysegeink koze. 

:gruppen:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Lestus Samil, szerintem sem kell ilyen sötéten látni a dolgot. 

Talán nem tudsz MAGUS-t játszani? Ehhez nem kell évenként valami új rendszer, amit senki nem ismer. MAGUS van. Olyan amilyen, így szeretjük. Otthon mindenki annyit játszik, amennyit akar, és amennyit tud, ehhez nem kell semmi hivatalos újdonság. Olyan nagy felkapott divatot ne is várj a MAGUS-tól, amit 20+ éve tudott felmutatni... más kort élünk. Ami az otthoni csapaton kívüli újdonságokat jelenti, évente több színvonalas MAGUS rendezvény is van, ha az kell. Regény jelenik meg, tehát történeteket is lehet olvasni. Emellett, pl. a Kalandozókon rendszeresen találsz a "szakmával" foglalkozó anyagokat, és szerintem van annyi, hogy ha mindet elolvastad, akkor is találsz bennük még újat - én gyűjtöttem, de máig nem tudom mindet fejből... - tehát olvasni is lehet mit, ha ötletre, újdonságra vágsz. Emellett több fórum létezik, ahol máig beszélgetnek a MAGUS-ról... a trollokat vond le, azok mindenhol vannak, de ha kérdésed, beszélgetnivalód akad, azt is meg tudod valósítani. Akkor, mégis mire van még szükség? Miért ne lehetne játszani? 

Itt nincs semmi kiszorítás, megölés más játékok által... HA szereted ezt a játékot, világot, találsz hozzá játszanivalót, olvasni valót is. Az, hogy a szomszédban valami külföldit játszanak, nem számít. 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kicsit talán rosszul fogalmaztam ezért bocsánatot kérek, egy új rendszert én sem támogatnék, csak egy frissebb kiadást. Alapkönyv szerint játszunk és eddig semmivel sem volt komolyabb baj a rendszer kapcsán amit ne tudtunk volna megoldani . A regényeknek természetesen nagyon örülök de bevallom nem sokat olvastam még sajnos. Rendkívül örülnék ha a MAGUS megint divatba jönne de természetesen erre elég kicsi az esély hiszen más irányba halad a világ. Itt az oldalon pedig sok időt töltök a cikkek és a fórumok között csak én jobb szeretek papíralapon olvasni, azonban nagyon örülök neki hogy van élő közössége a MAGUSnak. Természetesen amíg akár ketten játszanak vele nem fog kihalni, csak sajnálnám ha a sok belefektett munka után hamar feledésbe merülne. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sünemberekre nem emlékszem... ha megtalálod valahol, engem is érdekelne. 

Amennyiben úgy gondolod, hogy írásodat szívesen megosztanád másokkal, és az vállalható minőségű, úgy küldd el szerkesztőink címére - a leggyorsabban akkor jársz el, ha nekem, közvetlenül a magyargergely@kalandozok.hu -ra küldöd. Itt kapsz hozzá szerkesztői segítséget. 

Irányadónak javaslom, tanulmányozd át ezt a cikket: MAGUS cikkgyűjtés és forrásvizsgálat

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok! Új vagyok itt és bár próbáltam keresni, de nem jutottam sokra, szóval tudna valaki segíteni abban, hogy a nagy Ynev térképet hogyan lehet letölteni? Már, ha le lehet egyáltalán. Nekem nagy segítség lenne, mert ki szeretném nyomtatni.

Sajnos így gépen nem mindig elérhető nekem.

Ha tuda valaki segíteni azt megköszönném.

Link a hozzászóláshoz

Az a baj, hogy jobb egér gombbal csak azt a részt tudom menteni, ami látszik épp a monitorom.

Nekem az a nagy zoomolható térkép kellene max nagyításban. Szeretném a falra kinyomtatni.

Tudom, hogy van rengeteg térkép, de az nem fedi le a teljes Ynevet, ezért lenne jó ezt vmi mappában lementeni, aztán azt lehet nagyban nyomtatni.

De eddig nem jöttem rá, hogyan lehet. :)

Ez a térkép kellene:

http://kalandozok.hu/ynev/

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...