Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Halihó,

A nagy térkép nem letölthető, egyébként nekünk sem egyetlen, nagy képként, hanem sok kis képből összrendezve áll össze. Egyetlen képként nagyon nagy méretű lenne, a böngésződ sem tudná rendesen betölteni, csak nagyon sok idő alatt. A mostani megoldásban mindig csak az aktuálisan képernyőn megjelenő részhez szükséges elemeket tölti be, ezzel gyorsítva a működést.  A jövőben sem tervezzük letölthető formában publikálni ilyen felbontásban (ilyen alatt most a legközelebbi zoomszinten elérhető részletességet értem).

Letöltésre és nyomtatásra ajánlom Magyar Gergely ynev-atlaszát, igényes gyűjteménye ez a megjelent ynev-térképeknek, biztosan találsz kedvedre valót:

Jó játékot, kellemes hetet mindenkinek!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Max, a nagy Ynev térkép jelenleg nem letölthető. Nem is ez a fő prioritás, ugyanis egy fix "kép" nem zoomolható, sok részlet nem látszik rajta, ha a nagyot feltennénk, azt meg sok gép alig bírná kezelni... nehézkes. 

Praktikus oka is van: máig folyamatos a térkép frissülése, új helyek kerülnek fel rá kalandmodulokból, kiegészítőkből, és jelenleg azon dolgozok, hogy mindegy 1900, hivatalos anyagokban megjelent (szószedetben is megtalálható)  hely még felkerüljön rá. Ezeket valaki valamikor leírta a MAGUS-hoz... a cél az, hogy amikor megtalálod ezt a kis helyszínt mondjuk egy MAGUS regényben, akkor megtaláld a térképen is. 

A nagy Ynev térképet eleve egy online dolognak szántuk, itt érvényesülnek azok a funkciók, amik igazán egyedivé teszik, zoomolhatsz, ami nem cska élmény, de ahogy egyre több apróbetűs hely kerül fel rá, már szükséges is, kiegészítőket kereshetsz benne a zászlócskák alapján (ez egy kinyomtatott poszteren nem műküdik, és bután is néznének ki rajta a zászlók így), váltogathatod az évek és a politikai-domborzati lehetőségek között, ami megintcsak nincs meg egy kinyomtatott poszternél. 

Jelenleg letölthető, kinyomtatható nagy Ynev térképünk nincs. Ha valaki "kilopkodja" a képernyő fényképezésével az egyes részleteket, annak minőségéért nem vállalhatunk felelősséget, és az nem is szép, nem egész, nincs rajta szép keret, méretvonal, mellesleg a szerzők sem - az nem egy komplett, kész mű. 

Elgondolkoztam rajta, hogy jó lenne ilyen nyomtatható nagytérkép, akár mind a négy jelenlegi típusból, de ez még a jövő zenéje. 

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a válaszokat.

Én pont azért szerettem volna egy ilyen nagyot, hogy kitéve a falra nézhessem. Tudom ma már mindenki laptopot meg netet használ, de én még a régebbi motorosok közé tartozom, 93-körül kezdtem el játszani. Nekem fontos, hogy lapozgassak, fizikailag nézhessem. :)

De elfogadom, az érveket. Csak jó lett volna.  ÉS akkor azt a falat festetni se kellett volna. :) De ez már nem ide tartozik.

Kilopkodni nem akarom, az tényleg nem lenne szép. Amik vannak nagy Ynev térképek azok mind megvannak sokszorosan.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az ötlet jó, előbb-utóbb lesz is ilyen. De még nincs kész. Egy ilyen poszter nagy munka, és nem lehet havonta frissíteni... márpedig most még kb. ott tart az anyagom. 

Amint meglesz a véglegesnek szánt verzió (amin minden hely szerepel, amit MAGUS anyagokban megtalálhatsz), akkor valószínűleg készítek belőle letölthető, nyomtatható nagy példányt. 

Viszont ennek a használhatósága sokkal kisebb (mesélésekhez, munkához, helyek megkereséséhez a visszajelzések alapján is jobb az online verzió), mint a jelenlegi online verziónak, ezért annak a fejlesztése prioritást élvez. (pl. történelmi rétegek stb.) Ha kiadó lennék, és a poszterek eladásából remélnék pénzt, akkor biztosan azt fejleszteném, (annak idején a Szürkecsuklyások is kiadtak egy poszter-térképet), de rajongóként és az oldal szerkesztőjeként fontosabb az online verzió. 

Link a hozzászóláshoz

Max, nem hiszem, hogy problémát okozna neked, ha szorgos vagy, összevagdosni a térképet. Kis képekből van összerakva, ezt te is tudod reprodukálni mindenféle háttértudás nélkül: zoomolsz, print screen, arrébb zoom, print screen, és a végén lesz egy rakás nagy képed a részletekből. Ezeket aztán össze tudod vagdosni akár Paintben is.

Link a hozzászóláshoz

 Üdv!

Bitschak, 

Egyrészt, ez a régi modulokra igaz, manapság már sok kalandot írnak a 3700-as évek utánra, konkrétan a Krónikák és szövetségeseinél szokás, hogy az aktuális évszámot (most 2017) átváltják Ynvre, 3700 után, tehát pl. sok modult találsz 3716-ra. Ez megvalósít egy fajta haladást az időben, mégsem annyira nagy ugrás, hogy "elpusztuljon" szeretett Ynevünk, illetve még annyira sem, hogy olyasmiket kelljen megjósolni, történtetni, ami túl nagy lépés egy rajongónak, kiadó nélkül. 

 

Ettől függetlenül a MAGUS jelene - ami persze könyvenként változik - a 3692-95- ös évek - (3700 közeli), tehát ide írták a világot, ebben az időben találhatunk olyan eseményeket, történeteket, helyszíneket, különlegességeket, amik ötletet adnak, mesélési lehetőséget biztosítanak. 

Ettől függetlenül persze bárki mesélhet akármelyik ynevi időben... de ha mondjuk én (te :) ) csinálok egy kalandot Psz. 4500-ban, ahhoz mindent ki kell találni, és kb. semmi nem emlékeztet majd a mostani Ynevre, tehát arra, amit már megírtak, kitaláltak, és amvel a többiek le akarnak ülni játszani! Más lesz, nem azt az élményt fogja hozni... persze érdekes gondoltkísérleteknek adhat ez alapot, érdekes kalandok, jó játékok lehetnek belőle de MÁS lesz, mint amit keresünk. (ide tartozik, hogy HA pedig nem lesz más, akkor valószínűleg nincs is benne szinte semmi ötlet, csak egy megváltoztatott évszám, tehát akkor mát mindegy, ha 3700 előtt játszunk. ;) ) 

 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A Kalandozók.hu független rajongói oldal, nem áll egységesen semmilyen DV kezdeményezés mögött - teljesen más a jellege.

Én, egyénileg sem állok emögött a - szerintem csak közönségcsalogató - kezdeményezés, (nevezzük inkább plakátnak) mögött.  

Van véleményem és cikkben is leírtam arról, hogy mennyire kell, mennyit használ egy-egy, az eredetitől eltérő új rendszer a MAGUS-nak. Nem ismétlem, de ajánlom annak, aki érdeklődik: 

Én továbbra is ezt gondolom és ennek megfelelően cselekszem, tehát nem állhatok semmi ilyen kezdeményezés mögött. 

 

Amire én toboroztam embereket, az más dolog, és már működik is, egy MAGUS alkotói közösség, a - sajnos - sok helyen megjelenő, munkát, sőt, egyáltalán a beszélgetést is akadályozó trollok nélkül. Természetesen ennek sem célja, hogy n+1-edik MAGUS rendszert tegyen le az asztalra, akinek csak eddig terjed a fantáziája, az meghívást sem kapott oda. 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem tudom, nem emlékszem ilyenre... de a szövegkörnyezet sem lenne mindegy. Egyébként én pont szeretem a Renegátot, még mindig a kedvenc MAGUS könyvem. 

A messorral sincs semmi bajom... (nem emlékszem olyanra, hogy lett volna). Igen, Nyulászi Zsolt írta a Renegátot, és ő volt Dél-Ynev kitalálója, Novák Csanád meg Északé... ott mesélgettek ketten, amikor a MAGUS született. (Aztán jött valaki, aki szintén tett hozzá, de ettől még nem lett az övé...) 

Olyat mondhattam esetleg, hogy a regény messora és a Rúna magazinban megjelent messor nem pontosan vág egybe. Ezt most is tartom. (mindamellett a regény született hamarabb.) És a messorokat tovább színesítette Renier is...

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet, Kalandozók!

 Nemrég jártam a II. Kalandozók Napján, ahol az Árulás címet viselő versenymodulban, ami itt is közzé tétetett, szerepel az NJK-k között néhány Rózsavértes lovag!!! Erről a rendről - ha az egyáltalán - még sosem hallottam, bár kissé Dragonlance hangulatot érzek vele kapcsolatban...

 Aki tud róluk valamit, kérem, jelezze, mert érdekelne a téma!

 Köszönettel: Amber az Orkbarát

Link a hozzászóláshoz
On 5/9/2017 at 21:06-kor Bitschak írta:

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy miért lett megszüntetve a fogadó? 

Persze, tudom, hogy nem nagyon volt látogatottsága, és talán rajtam kívül 3 ember használta még, de ezen kívül volt valami más indok rá?

Szia!

Azért mert nem volt megfelelő az igényeinknek és kerestünk új megoldást rá. Most publikáltam az új fogadónkat. Részletek:

Üdv. A

Link a hozzászóláshoz

Líthas, kalandor lelkületű feleim!

 Újfent a nép segítségében reménykedem, mert úgy tűnik, egymagam nem boldogulok. Érdeklődésem központja ezúttal Edorl Hercegsége, amit méltán elhanyagoltnak, kidolgozatlannak találok. Az Első Törvénykönyv lapjain mindössze ha fél oldal tesz említést róla, Predoccal együtt. Ez így vajmi kevés. Gabonakereskedelem, függetlenség a Dúlástól, híres lövész regimentek... nekem ennyi jött le a leírásból. Most viszont olyan karaktert szeretnék alkotni, aki innen származik, de ehhez jelentősen több információ szükségeltetne ennél. Különös tekintettel az imént említett lövész alakulatokra...

 Szóval, ha bárki, bármi bővebbet tudna, ne átalljon közzé tenni azt egy bajba jutott segítségére!

 Minden segítségért őszinte köszönet. És ha tudom, természetesen viszonzom a szívességet, csak jelezzétek! Már így is többszörösen hálára köteleztetek!

 Amber, a Hálás

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Idéz

amit méltán elhanyagoltnak, kidolgozatlannak találok.

Ha ez "méltán" van, akkor nincs gond... hiszen így kell lennie. :)

A viccet félre téve, most komolyan elolvasnál minden országról 500 oldalnyi anyagot? És meg is jegyeznéd? És a KM-ed is? Meg a másik játékos? És másik KM? 

Ez egy kitalált világ, amit megpróbáltak egy ehető méretben közölni. Nincs szó méltatlan elhanyagolásról, még ha sokan szeretik is így emlegetni, mert pont arról a városról nem találnak 1500 oldalnyi anyagot, amit éppen kinéztek... 

Szerintem a játék, világ szépsége éppen abban (is) van, hogy ad egy  keretet, egy vázat, amit te, a KM-ed aztán tovább gondolhatsz. (tapasztalatból mondom, hogy a játékosok nagy része nem is ismeri a kidolgozott anyagoknak több, mint a felét (!). (ez nem lecseszés, csak tény.) Szóval azt javaslom, hogy először is: olvass utána a Predoc-Edorl témának. 

Találsz róla egy külön Rúna cikket, amit (pl.) kidob a kereső is (jobb oldalt, fent) ha beírod a nevüket. 

Találsz kalandmodulokat is, amik ezen a területen játszódtak. 

Regények beszámolóiban is megtalálod a nevét - a Fekete vizek című novelláskötetben egy novella ott játszódik. 

Javaslom, hogy a szószedetben írd be a szót, és ki fog dobni egy rakat szócikket, ami velük kapcsolatos - minden olyan tényt, ami lényeges - és persze már megírták valahol. 

A HGB-ben lapozd fel a Predoc-edorli harcosokról szóló fejezetet! 

Ezek összessége ad majd egy KERETET, amibe bele tudd illeszteni a saját vágyaidat, ötleteidet a játékra, karakterre vonatkozóan, ha belefér, ha illeszkedik hozzá, jó lesz a végeredmény. Hajrá, és jó játékot Edorlban. 

 

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Bár már nagyon rég nem játszom aktívan (kb. gimnazista korom óta), de a megjelenő regényeket még el-el szoktam olvasni, és egyre többször fordul elő, hogy a korábban megismert (megismerni vélt) világot/hangulatot nem találom meg az új könyvekben. Ez lehet azért is van, mert azóta felnőttem, de a már sok helyen kitárgyalt keresztbe írás is nagyban tehet róla szerintem.

Ez utóbbi számomra nagyon bosszantó, és a fórumot olvasva úgy tűnik, nem vagyok egyedül a véleményemmel. Van arra vonatkozóan bármilyen kezdeményezés, hogy ez a jövőben megváltozzon? Pl. rajongói nyomás gyakorlás (ez így nem tetszik, mert szembe megy ezzel meg azzal….) Látjátok ennek értelmét? A már kiadott könyvekkel nem tudom, mit lehetne tenni. Erre esetleg ötlet? A DV fórum olvastam, hogy ott egyes kiadott könyveket nem tekintenek a világ részének, de ennek, ha jól vettem ki nem tartalmi/minőségi, hanem jogi okai vannak.

Ui: Nem tudom, mennyien játszotok még aktívan az ittlévők, mert van egy pár játéktechnikai kérdésem is. J

Üdv, Lucfenyő

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...