Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Üdv!

Hivatalosan, úgy értve, hogy  bejelentették volna bárhol is, semmit.  (legalább is én sehol nem láttam ilyet)

Nem hivatalosan, odafigyelve a kiadványokra, netre, hírekre, pletykákra... de ez spekuláció :D 

A Szürkecsuklyások eredete még a Valhalla - írják éppen akkor bárhogyan is - céghez kapcsolódik, állítólag annak egyik kései fejlesztőcsapata voltak, majd összekaptak a vezetőséggel, és leléptek, otthagyták a céget. Ami érdekesség, hogy vitték magukkal az anyagokat tartalmazó winchester is... - talán jó humorral adták maguknak a nevet. 

Az tagadhatatlan, hogy példás elvekkel, számos "szakértővel" és kiváló anyagokkal vágtak neki Ynev fejlesztésének, sajnos-szerencsére a kiadótól függetlenül, amolyan kalóz vonalon. Anyagaikat, amik - nyugodtan mondhatom - máig meghatározóak, a honlapjukon tették közzé - ez ma már nem elérhető - noha az értékeik maradéktalanul átörökítésre kerültek, tehát ma is megvannak és közkézen forognak.

A kiadó és az írók - elsősorban GA - ki más - és az őt éppen követő írók elég negatív hangnemben emlegették őket, különösen, mikor már felületük is lett hozzá, a DV fórum melegágya volt a Szürkecsuklyás anyagok lehúzásának, nem hivatalosságuk hangsúlyozásának, ahol a legjobb jelző is maximum a "változó minőségű" lehetett velük szemben. Különösen, miután kiadták az Enoszuke kiegészítőt (2002) - ez az első igazi, nagy és nyomtatott kiadványuk -  ami - kicsit érthető okokból - törvénytelennek, jogtalannak, kalóznak, nem megfelelőnek, azóta pedig nem forrásértékűnek lett nyilvánítva... erősen élek a gyanúval, hogy emiatt lett később Enoszuke "megsemmisítve" a GA vonalon, amit azóta sikerült a MAGUS rajongóknak - eddig példátlan módon - felülírniuk, ráadásul úgy, hogy az kiadói hivatalos anyagokba is beszivárgott! Azután kiadták az Ynev térképe 3690 című, (2005) színes, poszterszerű, sorszámmal ellátott, rendelhető térképüket, ami kicsit nagyobb, kicsit kisebb botrányt kavart. A honlapjukon régóta elérhetőek voltak a jó minőségű, színes, példátlanul részletgazdag, és a forrásokat követni igyekvő térképeik, amit egyre többen fedeztek fel és használtak. (hibáik ellenére, de hát egy ekkora munkában - nem csak a rajzolás, de a források feldolgozása is - óhatatlan néhány. 

Később a két tábor közeledni látszott egymáshoz. A térképek - jobb alternatíva nem lévén - elkezdtek bekerülni a DV hivatalos kiadványaiba, és ezzel egyidőben a fórumukon is elmaradoztak az azt lehúzó vélemények... és nem csak regények mellékleteként jelentek meg a szürkecsuklyások, pontosabban annak két térkép-rajzolója, Beelze és Domoly térképei, hanem egyenesen célirányosan kiadványokba, de általuk, az ő Ynevüket követő rajzok is megjelentek (pl. Ynev korábbi korokban), és az írók máveiben is elkezdtek szerepelni a térkép arányai, vagy a csak ott megtalálható helyek is. (hogy ez a Szürkecsuklyások beleegyezésével történt, vagy "elcsaklizák a rajzolókat, nem ismert, de én az előbbit tartom valószínűbbnek).

A végső megegyezés sem késett soká... a Szürkecsuklyások másik, a honlapjukon fejezetről-fejezetre bővülő műve az Északfölde volt, ami önállóan nem, de később lényegi részét szó-szerint átemelve kiadták az Északi Szövetség néven. (az oldalon részletes statisztikát is találsz, némi kritikával együtt erről a könyvről, a MAGUS könyvek fórumrészében). Az anyag nagyon jó volt, én máig az, a kiadónak meg nagyon kellett már mutatni valamit... hát egymásra találtak. Azt nem tudni, hogy eleve úgy volt a megegyezés, hogy kiadják, de a honlap bezár, avagy ez szükségszerű volt, de tény, hogy az Északi Szövetség kiadásával kb. egyidőben megszűnt a Szürkecsukláysok honlapja is. Persze, azon már régóta nem voltak frissítések, és az ismert tagok fórumos aktivitása is alábbhagyott, tehát ha úgy tetszik, elhalt az oldal, nem volt már újdonság. Az viszont megint csak érthető, hogy ha egyszer kiadták a könyvet, akkor leveszik a netről, hiszen sokkal kevesebben vennék meg, ha ingyen is elérhető lenne... persze nem olyan grafikával, de akkor is. Azt leszámítva viszont nem nagyon maradt volna ott anyag, az Északfölde bár rendelkezett néhány, az Északi Szövetségben nem érintett fejezettel, (ezek már, vagy hamarosan megtalálhatóak lesznek itt az oldalon is), de azért kevéske lett volna magában, pláne egy nem frissülő oldalhoz, tehát ez is indokolhatta a megszűnésüket. 

A szürkecsukláysok munkássága ugyanakkor nem veszett el és mára ki sem kerülhető Yneven. (szerencsére) Térképeiket én folytattam tovább, amolyan nem hivatalos alapon, és mára az oldal Ynev térképévé nőtte ki magát, természetesen számtalan új részlettel - de nem lett volna értelme kikerülni és másik alapról elindulni. Az Északfölde kiegészítőt sokan letöltötték, és cikkeit ismerik. A szószedetük teljes egészében beépítésre került Ynev nagy szószedetébe, ami szintén elérhető az oldalunkon. 

Utóéletük, ha ez nem lenne elég - kérdéses. Mivel azóta kevés könyv jött ki, nehéz azt mondani, hogy egyesek továbbra is alkotnak közülük - mondjuk térképeket -, de azért 1-2 akad, noha ezeket régebb óta is készíthették. Ugyanakkor az írók - figyelmetlenségből vagy direkt - megpróbálták megkerülni is a térképeik információit. Ennek élharcosa a MAGUS-t manapság inkább romboló, mint építő GA, aki sokáig lelkesen, de kétségkívül sikertelenül (szerencsénkre) próbálta meg reprodukálni, és felülírni mind a Szürkecsukláysok térképeit, mind az általuk elkezdett címereket. 

Összegezve: már nincsenek, kár értük. Szerintem jobb, hogy voltak, mintha nem lettek volna. 

Link a hozzászóláshoz

Köszi az információt. Nagyjából ezt tudtam én is a hátterükről. Csak annyi eltéréssel, hogy ők valahogy a valhalla bukása után elég hamar a DV környékére sodródtak  (Nem tudom mennyire lehet igaz de állítólag a védjegyeket is ők mentették ki majd adták át DV érdekkörbe.) A nagy DV-GA összeborulásig GA-val folyamatosan ment egymás ostobázása és szarozása, utána pár évig kanonikusak voltak, csomó anyagukat használták vagy megjelentették (kyria térkép a Toronban, ÉSZ.) aztán eltűntek.
Igazából az érdekelt volna hogy mi lett velük vagy mért tűntek el, mondjuk ezt feltehetném több mindenkivel kapcsolatban is hiszen elég sokan eltűntek abban az időben a magus környékéről.

Link a hozzászóláshoz

A'frad!

A Bestiáriumban meglehetősen kevés démon található ahhoz képest hogy a demonológusok elvben több százat ismernek és ennél mindenbizonnyal sokkal több létezik belőlük. (Boomen egyik regényében vannak zsigerdémonok és valamelyik másik regényben állítólag vízidémonok is feltűnnek.)

A kidolgozott démonok kis száma,meglehetősen szűkíti a JK-k és a KM-ek lehetőségeit is,ezt bővebben szerintem felesleges részleteznem.Itt-ott fellelhetőek újabbak - pl:Enoszuke kieg-ben ,házi kiegészítők között is van néhány jobban sikerült darab,Rúnákban is ismertetve lett néhány,de én valahogy ezt még mindig kevésnek érzem,pedig már egy kisebb füzetnyit gyűjtöttem össze ezekből a jól-rosszabbul megalkotott lényekből. (Idézésre képes kasztot játszó JK-nál  ez amolyan szakmai ártalom lehet ;-) )  Elkezdtem átnézni a kalandozok.hu-s Ynev tékép moduljait is,de több tucat átvizsgálása után mindössze egy-kettőt találtam ami hasznosnak tűnt valamennyire.  

Ti - amennyiben szintén problémásnak ítélitek meg a helyzetet -  milyen megoldást találtatok erre? A KM rögtönözve kitalál valamit ha - a fentebb említett dolognál maradva - mondjuk a JK vízidémont akar idézni?Vagy vannak előre JK által elkészített lények amelyeknek a megidézést a KM engedélyezi?

Ui: Megelőzve a kérdést,hogy miért nem jómagam találok ki  újabbakat: nos,egy jelenleg kidolgozás alatt áll,talán fél év múlva egy kis szerencsével majd ti is megismerhetitek. ;-) 

 

Link a hozzászóláshoz

KB 25 évvel ezelőtt többszáz varázstárgyat készítettünk AD&D-hez. Ma, azon kívül, hogy jókat nosztalgiázhatunk rajta, méltó mementója az értelmetlen hiábavalóságnak. :)

Ennyit a tanmeséről. Még egy költői kérdés: Vajon hány száz démont idézett már meg játékos a hazai összes MAGUS meséiben összesen?

Összegezve: hajrá, de nem érdemes nagyon megizzadnod rajta. Ha a játékos szeretne valamit, megbeszélitek és kész. Ezért nem érdemes kidolgozni vagy napokat keresgetni itt-ott, nincs jelentősége szerény véleményem szerint.   

Sneer és Greol kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Hali

(újra)kezdőként felmerült kérdés...

A boszorkány a Hatalom Italából visszanyeri a manát, de ugye 3-al csökken az Egészség. Ilyenkor az ÉP is csökken 3-al (ugye Egészség alapú)? Mármint a Max. ÉP?

Tehát egy 6-7 Ép-vel rendelkező boszi max. kétszer tudja ezt eljátszani... aztán aludnia kell.

 

Kösz

 

 

Link a hozzászóláshoz
11 perccel ezelőtt-kor Semmes írta:

A boszorkány a Hatalom Italából visszanyeri a manát, de ugye 3-al csökken az Egészség. Ilyenkor az ÉP is csökken 3-al (ugye Egészség alapú)? Mármint a Max. ÉP?

Tehát egy 6-7 Ép-vel rendelkező boszi max. kétszer tudja ezt eljátszani... aztán aludnia kell.

A megfogalmazás azt mondja, hogy Ép alap + Egészség tíz feletti része. Hogy mit jelent a "tíz feletti rész", lehet-e ez negatív az a megfogalmazásból nem egyértelmű, de szerintem a rendszer minden területén úgy használjuk, hogy tíz feletti rész, de legalább 0. Szóval nem, a Boszorkány nem kényszerül pihenőre, olyan hamar, hacsak nem eleve nagyon alacsony az Egészség tulajdonsága.

Semmes és Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Semmes, az Ép-ket valóban az egészség tulajdonság tíz feletti részéből számítjuk, azonban nem matematika órán vagyunk, és ezt támasztják alá a modulokban, egyéb kiadványokban kidolgozott példakánt vehető karakterek: a tíz feletti rész az vagy valamilyen pozitív egész szám, vagy 0, negatív nem lehet, tehát mondjuk 7-es egészség esetén sem kell -3-mal számolni a kaszt Ép alapjához a karakteralkotáskor. 

A másik fontos dolog, és ez más egészség értékeknél is fontos lehet, hogy az Ép-ket a karakter alkotásnál kell kiszámolni, és utána "annyi marad", nyilván változhat, de csak hozzáadni és kivonni kell, nem újraszámolni. A hatalom italának elfogyasztásakor csökken az egészség tulajdonság, ám ez NEM BEFOLYÁSOLJA a már egyszer kiszámolt Ép-ket. (ezt mondja aki a direkt erre kitérő szabálykiegészítés, a guruban megjelent Rúna melléklet 17. számának 3. oldalán.) 

Így a hatalom italának elfogyasztott mennyiségét -legalább is ebből a szempontból - csak az egészség értéke korlátozza, mégpedig úgy, hogy az nem csökkenhet az italok többszöri elfogyasztásának eredményeként - ne adja Ranagol, még más hatások miatt - nullára vagy az alá, mert különben meghal a karakter. 

Lozartan és Semmes kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2020. 01. 24. at 15:08-kor MagyarGergely írta:

Így a hatalom italának elfogyasztott mennyiségét -legalább is ebből a szempontból - csak az egészség értéke korlátozza, mégpedig úgy, hogy az nem csökkenhet az italok többszöri elfogyasztásának eredményeként - ne adja Ranagol, még más hatások miatt - nullára vagy az alá, mert különben meghal a karakter. 

Bocsi, hogy javítalak, de 3 alá. Minden 3 alatti képesség érték halált eredményez.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem baj, csak nem helyesen javítod. Pl. Forrás? 

A 3-as képességminimum az Új Tekercsekben volt (ott találod, a képességekre osztható KAP-oknál), és azért vezették be nyilvánvalóan, mert a tápolás eredményezhetett volna extrém alacsony értékeket a nem preferált képességekre. 

Az eredeti MAGUS rendszerben a  képességek minimuma 1, (lehet, nem jó a minimum szó, mert ennyi nem jöhet ki egyetlen dobásnál sem, viszont ez alatt életképtelen a karakter), ezt persze a kicsit káoszos elrendezés miatt nem a képességeknél, hanem a KKUK-1TK pszi fejezetének képességnövelés-csökkentés diszciplínájánál olvashatod. 

Sneer, Antail és Bitschak kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
10 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

A 3-as képességminimum az Új Tekercsekben volt (ott találod, a képességekre osztható KAP-oknál), és azért vezették be nyilvánvalóan, mert a tápolás eredményezhetett volna extrém alacsony értékeket a nem preferált képességekre. 

Egész életemben így játszottam, este meg fogom nézni, hisz a játékot már az Új Tekercsek előtt is játszottam!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nézd csak... :) Nagyon nagy úr ám a megszokás. Én ezért javaslom, hogy mindig nézzünk forrást is, főleg, ha a MAGUS szabályai, azaz a "hogyan van" a téma. Itt ugyanis a szabálykönyv mondja meg a választ, nem az "így szoktuk", meg az "én vagyok a KM és otthon elhiszi mindenki, amit mondok". Persze a szabályokat azután tovább lehet gyúrni, annak minden velejárójával együtt, de az már "nem ide tartozik".

Ezt a szabályt pláne sokan keverik - velem is előfordult már - mert az Új tekercsek azért még a hivatalos kiadó-csapat-éra terméke volt, és sokan akartunk vele játszani - más kérdés, hogy nem lett befejezve, és így a teljes ott leírt rendszer nem játszható maradéktalanul, illetve sok mindent ki kell hozzá találni.   

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Ezek a fájlok létrehozási dátumai szerint 2005-ben tettem fel. Tizennégy évesen magamnak és a barátaimnak csináltam ezt, bizonyosan nem kritikusoknak. Köszönöm a megkeresést, jó email címre írtál Magyar Gergely, de azon a véleményen vagyok minden iróniától mentesen, hogy silány anyagot ne rakjatok ki ide, csak azért mert MAGUS.

tldr; Tisztelettel köszönöm a megkeresést, nem járulok hozzá. Minden jót,


Orwen

Antail, Darabolo és MagyarGergely kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

"Az Antiss, más néven Tükörvilág, ahogyan a pórok emlegetik, egészen ősi sík. Egyidős a Teremtés azon mozzanatával, amikor az istenek mentális és asztrális képességekkel ruházták fel a teremtményeket, hogy határt szabjanak a démonok befolyásának. A szándékok és az érzelmek pedig igen fontos szerepet játszottak a teremtmények és az égiek viszonyában: amit nappal nem tudtak kifejezni, éjszaka formálódott meg képzeletükben. Lelkük, amivel az istenek ajándékozták meg őket, sokkal közelebb került a teremtőjükhöz, sokkal közvetlenebben nyilvánult meg, mint az Első Törvények által irányított anyagi valóságban. Megszülettek az álmok, amelyekben a teremtmények megtehették mindazt, amit az anyagi világban soha. S mivel az álmok is a teremtmények lelki valójából fakadtak, magukban hordozták az Isteni Lényeget, energiát. Az álmodók az Asztrál-, Mentálsík energiáiból álmaikban megteremtettek egy síkot, amely hasonlatos volt az anyagi valóhoz, ám annál sokkal képlékenyebb formázhatóbb vidéknek bizonyult."

https://sites.google.com/site/negykapu/home/antiss

 

A fentebbi cikk ahonnan az idézetet vettem több okból is érdekes:

1)Ez a misztérium sokkal értelmesebb magyarázatot nyújt az Antyss eredetével kapcsolatban mint ami a PPL-ben olvasható.A PPL-ben olvasható magyarázat inkább tűnik a pyarroni propagandagépezet ideológiailag motivált fikciójának,semmint tényleges isteni alkotást bemutató cselekménysornak. Elvégre ha az Antysst tényleg Noir termetette volna,akkor olyan mértékben és olyan közvetlenül avatkozott volna bele halandók életébe ami szembe ment volna az Isteni Ősi Egyezménnyel. A szöveg értelmezését felhasználva sok kaszt számára nyitottabbá tehetjük az Antysst.

2)A fentebbi szöveggel még egyszer sem találkoztam a Cikkgyüjtemény böngészése közben. 

3)A szöveget közzétevő Négy Kapu Társaság késöbb az eiron.hu weblapot csinálta egy ideig. Ők kicsodák?Jól tudom,hogy a Lunír Kft.-hez volt valami közük?

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A PPL tele van a "csak" propagandának szánt helykitöltőkkel. A kedvenceim azok a legendák amikről kerek-perec kijelenti, hogy semmi értelmük, persze színesíti a képet, de sok értékes infótól veszik el a helyet. Emlékeim szerint az, hogy Noir teremtette volna az Antiszt ott is csak legendaként van kezelve, igaz ezt nem cáfolja meg egyértelműen, mert célozgat rá, hogy a többi pyar istennél eonokkal idősebb.

Az ösi- egyezmény egy igen kényes kérdés ( ha rosszul tudom se késlekedjetek kijavítani), több forrás is Kyel-t jelöli meg a létrehozójaként, de ezen a néven ő mindössze 3700 éve létezik, nem tudom pontosan mikor született az egyezmény, de leghamarabb a 2. vagy a 3. korban és ez az a pont ahol a te elméleted bukik. Akkor már kellett antisnak lennie, hiszen értelmes álmodó lények éltek yneven ( az aquirok nevében nem tudok nyilatkozni, de az elfek biztos hogy álmodtak már akkor is).

Kicsit összeszedetlen vagyok és erről az írásom is tanúbizonyságot tesz, mégis remélem, hogy átment a gondolatmenetem.

Szerk: teszem hozzá, az az elmélet amit te hoztál nekünk, nekem is jobban tetszik.

Szerkesztve ekkor: , Darabolo által
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Greol

1, A magyarázat egy későbbi cikk, értelmezés, ami jól összeszedi azt, ami egyébként is el van szórva a MAGUS-ban... a PPL-es "Noir teremtette" elv nyilvánvalóan nem áll meg, ha már a 2. kötetben meg "Morgena síkja" is... Lehet, hogy a PPL elénk tárja a Pyarroni magyarázatokat - amiből sok bizony nem egyezik meg Ynev objektív valóságával, de a sok megtérítendő hívőnek " jó lesz" - még akkor is, ha ez nem mindig írják oda konkrétan. 

1b, Az ősi egyezmény hasonló... a pyarroniaknak nyilván azt tanítják, hogy Kyel "ötlete volt" és ő a felvigyázója... de ez hasonló az Antisshoz. Tekintve, hogy voltak már korábban is botrányok körülötte. Mellesleg éppen az általad felhozott ÚTK-ban jelent meg az az elv, ami szerint az összes isten - magát Kyelt is beleértve - nap mint nap szembevizeli az ősi egyezményt a papi mágia teljesen átírt értelmezésével... nem véletlen, hogy az ÚTK világképe meglehetősen torz az eredeti MAGUS szemszögéből. 

2, ennek jó oka van. Nem terjesztünk ÚTK-s cikkeket. 

3, A Négykapu Társaságnak semmi köze a Lunír kft-hez. (hacsak titokban nem, de nem hiszem, sok jel ellene vallana egy iylen feltételezésnek.) A Négykapu Társaság a B.Tibi vezette ÚTK-t létrehozó, tesztelő, fejlesztő csapat néhány és/vagy jelentős tagját felvonultató, az ÚTK-ra rákapó játékosokat kiszolgáló, egy darabig fejlesztő és versenyszervező csapat (pontos névsort sosem láttam), akik egy darabig vitték az ÚTK ügyét. Nem csoda, hiszen B.Tibi az ÚTK fő írója - Bár Gambit is az, csak őt "kiutálták" belőle - Z.Ivett, B. Tibi párja pedig a Négy Kapu elnöke volt.  (Ez a technológiai csavarintás pl. azért fontos, mert így lehetett megcsinálni azt a képmutató genyóskodást, amikor pl. Én feldolgozandó egyes anyagaikat pontosítást kértem - nyíltan abból a szándékból, hogy ne írjak keresztbe nekik esetlegesen félreértve dolgokat - ám az anyaguk felhasználását Ivett konkrétan megtiltotta, holott B.Tibi - miután kiszorultak a MAGUS-ból - fennhangon kommunikálta, hogy az ÚTK-s anyagok szabadon felhasználhatók, és hajrá, ők mindenkit támogatnak... hiszen nem ő volt, aki genyózott, hanem a Négy Kapu elnök ;) (rövidített  történet).

Később, ahogy az ÚTK elvesztette a pereket a DV-vel szemben, és még az ÚTK-t is betiltották, és egyre távolabb kerültek attól, hogy bármit is alkothassanak - pontosabban kiadhassanak - hozzá "macerálgatás" nélkül. B.Tibi 2015 májusában tett közzé nyilatkozatot a facebookon - komoly, mi? - hogy a Tuan kivonul a MAGUS-ból, de ők, a Négykapuval, rajongóként folytatják. A rajongótábor és a versenyek résztvevői is apadni kezdtek, és a Négykapusok lassan feladták a munkát - bár a pontos okokba nem látunk bele nyilván. Ezzel gyakorlatilag megszűnt az ÚTK bármiféle (rajongói és hivatalos) támogatottsága - ami alatt nem azt értem, hogy valaki a facebookon kiírja nagy mellénnyel, hogy támogatja, hanem azt, hogy pl. anyagokat jelentetnek meg hozzá, versenyeket szerveznek stb. - valahogy úgy, ahogy a Kalandozók - és még sokan mások is! - támogatást biztosítanak a MAGUS-nak. Egyébként ez - én azt vallom - nem olyan rossz ám a MAGUS-nak, mivel - én nem zárom ki az eredetileg jó szándékot - de az ÚTK-val és a körülötte lévő hisztivel, hozzáállással rengeteget ártottak a MAGUS-nak. 

 

A Lunír kft. egy későbbi kelés a MAGUS testén. Titokzatos, érthetetlen csapat és fejlesztési kísérlet volt. (Elvileg nem volt közük a Tuanos-Négykapus érához, bár részletes névsort ők sem mutattak soha, de a frontembereik mások voltak, és amin és ahogy dolgoztak is egy teljesen más mentalitást tükröz.) A Lunír valami cég volt - még mindig az lehet... - akik jöttek, láttak.. csak semmit nem csináltak igazából. Elvileg sokat fizettek G.A.-nak azért, hogy foglalkozhassanak a MAGUS-sal és támogassa őket névleg, így is történt. Ők lettek - egy ideig - a MAGUS jövője. Hatalmas melldöngetéssel láttak neki a semminek, új rendszert ígértek, klubokat kutattak fel, tesztelőket kerestek - állítólag komoly titoktartási szerződésekkel. A Kalandozókról is volt egy tesztcsapat... erről később. Hangzatos, szép, szagos-színes plakátokat (főleg online) csináltak, reklámokat - szerintem valami marketing-szakemberek voltak - Honlapot indítottak, profin válaszoltak meg minden kérdést, cukrozott mézesmadzagot húzgálva a rajongók előtt... de az általuk  állítólag - fejlesztett szuper-rendszerből soha senki nem látott semmit... A kalandozók testcsapata is felmondta - az elsők között - a hiábavaló várakozás okán a dolgot, ami lavinát indított el, és sokan hasonlóan tettek. Eltelt vagy két év eredmény nélkül, és bár hivatalosan azóta sem jelentették be, hogy mi lett velük, vagy hogy leállnak, de amikor már a fórumán az akkor még élő G.A. is fikázni kezdte őket, nos, sejteni lehetett, hogy ennek vége. Én azóta sem hallottam, vagy értem, hogy ez nekik mire volt jó... de hát biztosan... Ez 13-14-ben volt... elég régen, hogy ne higgyen már benne senki. A honlapjuk is leállt, szóval vége. A DV azóta új rendszerbe is belekapott - már az is elhalt azóta... szóval ki merem jelenteni, hogy "megszűntek". 

 

 

Sneer és Greol kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2020. 02. 13. at 15:41-kor MagyarGergely írta:

Mellesleg éppen az általad felhozott ÚTK-ban jelent meg az az elv, ami szerint az összes isten - magát Kyelt is beleértve - nap mint nap szembevizeli az ősi egyezményt a papi mágia teljesen átírt értelmezésével... nem véletlen, hogy az ÚTK világképe meglehetősen torz az eredeti MAGUS szemszögéből. 

?

Erre kíváncsi lennék.

Olvastam az ÚTK-t, csak nagyon régen. Itt mire gondolsz?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mindenféle csúnyaságra gondolok... :D Viccet félretéve: 

A MAGUS eredeti rendszerében: Van az isten, van a pap, és az isten - mert a pap eddig jó fej volt - AD neki Mp-t, amiből ő varázsolhat. Azt, amit akar (és persze amit megtanult - szféra), aztán legfeljebb dádá lesz érte. Akár az isten ellen is tehet... bár ez ne éri meg. Az ősi egyezmény létezik és van, és az istenek nem avatkoznak be, küldöttet menesztenek, ha nagyon akarnak valamit, illetve a papok majd megcsinálják odalent, ami nekik fontos. A mágiaellenállás is rendben van, hiszen aki erős pap, az jobban odaszúr, mint aki nem annyira. Aztán imádkozol, kapsz Mp-t. Mp-t, mert a mana az, ami segít mágikusan formálni az anyagi valóságot. pont. 

Az ÚTK meglehetősen furcsa rendszerében kicsavarták, eltorzították a dolgot, persze úgy, hogy "azért a látszat megmaradjon", legalább is felületesen... ebből jön a sok ellentmondás. Ott nem Mp van, mert annyira elmerültek a manaháló témában meg a túlmagyarázott mágiában - lásd a "szúnyognak is od-pontja van" (egyébként a mana.hálót jobban kifejtették, úgy, hogy értelme is legyen - mert PPL-ben sajnos nincs sok...), hogy itt mindjárt - merthogy nehogy már a papot akadályozza a mágikus hatalmában a managyűjtés korlátja - hát egy teljesen más dolgot, kegy-pontot kap... (ami érdekes az iker kasztoknál, a mágia értelmezésénél... és egyébként teljesen felesleges, mert a Mp-os rendszerben is volt rá szabály, hogy az isteni eredetű Mp-ot a pap akkor is megkapja, amikor más nem talál a környéken, és ez rendben is van, hiszen azt egy külső, nagyhatalmú lény "pöcköli bele a fejébe", nem maga gyűjti be... tehát eleve nem is volt probléma. 

De tovább megyek... az isten ad kegy-pontot, amiből a pap nem varázsolhat... hanem ő valami csatornát nyit, vagy kapcsolatot keres, akármi, és AZ ISTEN RAJTA KERESZTÜL varázsol a pap kérésére Ynevre. Merthogy így ügyesen keresztülhúzta az ősi egyezményt, hiszen nem ő avatkozott be (DE!)... hanem egy hívén keresztül tette meg. Megtette! Kyel is. Mindegyikük. Tehát szembe vizelik az ősi egyezményt, valami jogi kiskapuval... szép. Aztán jön a mágiaellenállás... az isten varázsol... ez le is van írva, a papon keresztül, az ő szuperisteni hatalmával, majd az lepattan a pajzsról... mert hát a számok, ugyebár. :) szép egy isteni hatalom. Szóval nem jön ez össze sehogyan sem. De hát ugye azt a dolgot feltétlenül ki kellett ám javjtani a MAGUS-ban, aztán van, aki szerint ez így jó lett. :D no komment. 

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...