Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Dumaterem

Recommended Posts

Üdv!

Hivatalosan, úgy értve, hogy  bejelentették volna bárhol is, semmit.  (legalább is én sehol nem láttam ilyet)

Nem hivatalosan, odafigyelve a kiadványokra, netre, hírekre, pletykákra... de ez spekuláció :D 

A Szürkecsuklyások eredete még a Valhalla - írják éppen akkor bárhogyan is - céghez kapcsolódik, állítólag annak egyik kései fejlesztőcsapata voltak, majd összekaptak a vezetőséggel, és leléptek, otthagyták a céget. Ami érdekesség, hogy vitték magukkal az anyagokat tartalmazó winchester is... - talán jó humorral adták maguknak a nevet. 

Az tagadhatatlan, hogy példás elvekkel, számos "szakértővel" és kiváló anyagokkal vágtak neki Ynev fejlesztésének, sajnos-szerencsére a kiadótól függetlenül, amolyan kalóz vonalon. Anyagaikat, amik - nyugodtan mondhatom - máig meghatározóak, a honlapjukon tették közzé - ez ma már nem elérhető - noha az értékeik maradéktalanul átörökítésre kerültek, tehát ma is megvannak és közkézen forognak.

A kiadó és az írók - elsősorban GA - ki más - és az őt éppen követő írók elég negatív hangnemben emlegették őket, különösen, mikor már felületük is lett hozzá, a DV fórum melegágya volt a Szürkecsuklyás anyagok lehúzásának, nem hivatalosságuk hangsúlyozásának, ahol a legjobb jelző is maximum a "változó minőségű" lehetett velük szemben. Különösen, miután kiadták az Enoszuke kiegészítőt (2002) - ez az első igazi, nagy és nyomtatott kiadványuk -  ami - kicsit érthető okokból - törvénytelennek, jogtalannak, kalóznak, nem megfelelőnek, azóta pedig nem forrásértékűnek lett nyilvánítva... erősen élek a gyanúval, hogy emiatt lett később Enoszuke "megsemmisítve" a GA vonalon, amit azóta sikerült a MAGUS rajongóknak - eddig példátlan módon - felülírniuk, ráadásul úgy, hogy az kiadói hivatalos anyagokba is beszivárgott! Azután kiadták az Ynev térképe 3690 című, (2005) színes, poszterszerű, sorszámmal ellátott, rendelhető térképüket, ami kicsit nagyobb, kicsit kisebb botrányt kavart. A honlapjukon régóta elérhetőek voltak a jó minőségű, színes, példátlanul részletgazdag, és a forrásokat követni igyekvő térképeik, amit egyre többen fedeztek fel és használtak. (hibáik ellenére, de hát egy ekkora munkában - nem csak a rajzolás, de a források feldolgozása is - óhatatlan néhány. 

Később a két tábor közeledni látszott egymáshoz. A térképek - jobb alternatíva nem lévén - elkezdtek bekerülni a DV hivatalos kiadványaiba, és ezzel egyidőben a fórumukon is elmaradoztak az azt lehúzó vélemények... és nem csak regények mellékleteként jelentek meg a szürkecsuklyások, pontosabban annak két térkép-rajzolója, Beelze és Domoly térképei, hanem egyenesen célirányosan kiadványokba, de általuk, az ő Ynevüket követő rajzok is megjelentek (pl. Ynev korábbi korokban), és az írók máveiben is elkezdtek szerepelni a térkép arányai, vagy a csak ott megtalálható helyek is. (hogy ez a Szürkecsuklyások beleegyezésével történt, vagy "elcsaklizák a rajzolókat, nem ismert, de én az előbbit tartom valószínűbbnek).

A végső megegyezés sem késett soká... a Szürkecsuklyások másik, a honlapjukon fejezetről-fejezetre bővülő műve az Északfölde volt, ami önállóan nem, de később lényegi részét szó-szerint átemelve kiadták az Északi Szövetség néven. (az oldalon részletes statisztikát is találsz, némi kritikával együtt erről a könyvről, a MAGUS könyvek fórumrészében). Az anyag nagyon jó volt, én máig az, a kiadónak meg nagyon kellett már mutatni valamit... hát egymásra találtak. Azt nem tudni, hogy eleve úgy volt a megegyezés, hogy kiadják, de a honlap bezár, avagy ez szükségszerű volt, de tény, hogy az Északi Szövetség kiadásával kb. egyidőben megszűnt a Szürkecsukláysok honlapja is. Persze, azon már régóta nem voltak frissítések, és az ismert tagok fórumos aktivitása is alábbhagyott, tehát ha úgy tetszik, elhalt az oldal, nem volt már újdonság. Az viszont megint csak érthető, hogy ha egyszer kiadták a könyvet, akkor leveszik a netről, hiszen sokkal kevesebben vennék meg, ha ingyen is elérhető lenne... persze nem olyan grafikával, de akkor is. Azt leszámítva viszont nem nagyon maradt volna ott anyag, az Északfölde bár rendelkezett néhány, az Északi Szövetségben nem érintett fejezettel, (ezek már, vagy hamarosan megtalálhatóak lesznek itt az oldalon is), de azért kevéske lett volna magában, pláne egy nem frissülő oldalhoz, tehát ez is indokolhatta a megszűnésüket. 

A szürkecsukláysok munkássága ugyanakkor nem veszett el és mára ki sem kerülhető Yneven. (szerencsére) Térképeiket én folytattam tovább, amolyan nem hivatalos alapon, és mára az oldal Ynev térképévé nőtte ki magát, természetesen számtalan új részlettel - de nem lett volna értelme kikerülni és másik alapról elindulni. Az Északfölde kiegészítőt sokan letöltötték, és cikkeit ismerik. A szószedetük teljes egészében beépítésre került Ynev nagy szószedetébe, ami szintén elérhető az oldalunkon. 

Utóéletük, ha ez nem lenne elég - kérdéses. Mivel azóta kevés könyv jött ki, nehéz azt mondani, hogy egyesek továbbra is alkotnak közülük - mondjuk térképeket -, de azért 1-2 akad, noha ezeket régebb óta is készíthették. Ugyanakkor az írók - figyelmetlenségből vagy direkt - megpróbálták megkerülni is a térképeik információit. Ennek élharcosa a MAGUS-t manapság inkább romboló, mint építő GA, aki sokáig lelkesen, de kétségkívül sikertelenül (szerencsénkre) próbálta meg reprodukálni, és felülírni mind a Szürkecsukláysok térképeit, mind az általuk elkezdett címereket. 

Összegezve: már nincsenek, kár értük. Szerintem jobb, hogy voltak, mintha nem lettek volna. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Köszi az információt. Nagyjából ezt tudtam én is a hátterükről. Csak annyi eltéréssel, hogy ők valahogy a valhalla bukása után elég hamar a DV környékére sodródtak  (Nem tudom mennyire lehet igaz de állítólag a védjegyeket is ők mentették ki majd adták át DV érdekkörbe.) A nagy DV-GA összeborulásig GA-val folyamatosan ment egymás ostobázása és szarozása, utána pár évig kanonikusak voltak, csomó anyagukat használták vagy megjelentették (kyria térkép a Toronban, ÉSZ.) aztán eltűntek.
Igazából az érdekelt volna hogy mi lett velük vagy mért tűntek el, mondjuk ezt feltehetném több mindenkivel kapcsolatban is hiszen elég sokan eltűntek abban az időben a magus környékéről.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
8 órával ezelőtt-kor Antail írta:

1.5 hónap szabadság a világ körül. :laza: 

Zrogdavar kegyes volt.

Királyság! 8-) Merrefele?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...