Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Dumaterem

Recommended Posts

Lehet, hogy no komment kategória vagyok. Az hogy, nem a pap varázsol ő csupán esdekel egy kis segítségért nekem spec. bejön. Mondjuk akkor még erre a  "szembehugyozos" részre még nem gondoltam. Ez is egy gondolatmenet és mindenképpen érdekes, bevallom le is kötötted a gondolatmenetem egy időre.

Pap-papné esete.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nyilván nem vita téma, hogy kinek mi tetszik, ezzel kapcoslatban nincs is értelme vitázni, győzködni, nem is akarok. Akkor lehetne pap-papné, HA nem lenne a MAGUS olyan amilyen. Merthogy azt megírták, megcsinálták, kitalálták... már elég régen. A másik nem nem az, mert SOK lényeges dologban nem olyan. Ez itt a gond.  

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Érdekes. Ugye az ETK még ADnD átiratként készült, és bár nem memorizálós a mágiarendszere, de a papok manaszerzési módszere tematikájában megfelelt az ADnD-nek: az istentől kapja, és utána azt kezd vele, amit akar. Ez a kegypontozás és a mögötte húzódó elmélet eléggé más irányba viszi a dolgokat. A hit mélysége, mint önmagában teremtő erő sok rendszerben megjelenik, de közvetlenül összekötni az istent a pap síkjával az rizikós, mert kérdéseket vet fel, ahogy fel is vetett néhányat MG.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Tény, hogy sok minden ki lett találva és ez szembe húgyozta régi rendszert. Spec. az ÚTK ezen változtatása tetszik ( aztán semmi több), sok megválaszolatlan kérdést vet fel, de megmagyaráz rengeteg egyébb dolgot is. Hisz a régi rendszerben hogy is hívhattuk a papi mágiát szakrál mágiának, mikor az csak kinyerésének módjában volt isteni eredetű, a mannaponttal meg ahogy te fogalmaztál a pap utána csinált amit akart. Gyakorlatilag ezzel a vulgármágia szintjére süllyesztve, amivel megint csak nem lenne gond, ha nem lennének a papi mágiák ilyen orbitálisan erősek. Persze ez csak az én gondolatmenetem. A mi játékunkban ( véletlenül emelhettük át, bele se gondoltam honnan van az elv egészen eddig) a pap nem birtokol mannapontot, csupán egy kerete van, és ennek terhére kéri istene segítségét. 

Azzal a gondolat menettel se értek egyet, hogy "egyszer már meg lett alkotva",  ha ez így lenne akkor nem lenne értelme a Rúna kiegészítéseknek sem. Hisz már meg lett csinálva minek toldozgatni-foldozgatni. E logika alapján @Hulla új rendszerének sincs létjogosultsága, bár én magam nem játszanék ezzel a rendszerrel, de készséggel elfogadom, hogy sok embernek ez jelentette a hiányzó láncszemet a játékhoz, igényességéről és a bele ölt időről nem is beszélve (külön grat. érte). 

Én "kemény vonalas" ETK-s vagyok a legkissebb változtatást is a rendszerben kétkedve, és borzadállyal szemlélem, de a "logikus" dolgokat én is beemelem, hab a tortán hogy még Ynevtelennek se gondolom az elvet.

16 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Nyilván nem vita téma

Nem is vitázunk. Beszélgetünk, még hozzá tányér törögetés nélkül. :D 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nincs is neki létjogosultsága. ;) Bár megjegyezném, hogy Hulla alternatív rendszere teljesen más, mint az ÚTK volt. Hulla nem hivatalos kiadó, "bármit csinálhat", és pénzt sem kellett költened azért, hogy megkapd, amit MAGUS logó és álnév alatt adnak neked... és nem hazudta azt senkinek, hogy most ez az eredeti rendszer, csak... és fű alatt nem egy direkt a régihez nem passzoló, hibákkal és lopott elemekkel teli játszhatatlan zagyvalékot ad, ráadásul folyamatos tevékenységével megosztva a rajongókat. Ettől még a "régi rendszer szemszögéből" ugyanúgy nincs létjogosultsága, de ettől még egy tisztességesen megalkotott házi rendszer, amit aztán vagy használsz, vagy nem. Az ÚTK-val sem lett volan semmi baj, HA nem úgy vezetik be, tálalják ahogyan, ha megmarad annak, ami... és nem próbálják meg lecseérlni "erőszakkal" a régit erre. Persze az üzlet az üzlet... de szerencsére oda jutott, ahová való - szerintem. 

A rúna cikkek közül sincs létjogosultsága az olyanoknak, amik átírják a már működő dolgokat - meglehetősen kevés ilyen van, egyébként. Azokban is van hiba. A kiegészítés - sokan szeretik toldozgatásnak hívni, szerintem - ebből a szepontból - egyáltalán nem bűn... nem hiszem, hogy lenne olyan rendszer, amit kiadnak, és azután ne lehetne a hibák és tapasztalatok, pláne az új fejlemények (mert a MAGUS-hoz pl. sok házi kiegészítő, de még néhány hivatalos is - megpróbálja lekövetni az újdonságokat, pl. regényekben megjelenteket) alapján bővíteni, kiegészíteni - maximum nem foglalkoznak vele.  Tehát ezek jók. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

90 százalékban egyet értek veled. Hála istennek nem osztozunk egy elmén, így szerintem ennyi nekünk elég is :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hmm, volt régebben egy karakterlap, fektetett nézetes volt, kettéhajtva az A4-est kapott az ember egy A5-ös kis füzetecskét, és tömören rajta volt minden faszán. Az megtalálható valahol? Én sajnos elvesztettem.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

"A törpék istenei alapvetően igazi istennek minősülnek, ezért csak kalandozó vallásként és eseménylapon keresztül adhatóak ki kártyában, de sok információ azt sugallja, hogy a helyzet ennél sokkal bonyolultabb. A renegát törpék egyes csoportjai például Zimah-ot a szökevényt tisztelik istenként, aki viszont csak egy egyszerű bukott pap, és önjelölt próféta. Az is lehet, hogy a Hetedkorban még életben van, papjai pedig egyszerű boszorkánymesterek. A Kharr-Khazad kapui című novelláskötet ugyanilyen című novellájában pedig szerepel egy bukott törpéből átlényegült lény, aki a gereznavért börtön aquirjához hasonlóan a főhőst próbálja hitében megingatni. Azt állítja Bul Ruurig több darabra szaggatta magát, és ezekből a darabokból alkotta gyermekeit, míg ősi ellenfele Tyrrano nem aprózta fel magát és hatalmasabb, mint valaha, sőt ő maga Bul Ruurig sötét aspektusa, és ő áll nyerésre. Ez az információ egészen hihetőnek tűnik egy olyan fajnál, amelyik úgy éli a napjait, hogy tudják, egyre nehezebb lesz a dolguk, és a végén el fognak bukni. Az ilyen ellentmondásos információk miatt érdemes a törpe isteneket kizárólag kalandozó vallásként használni a kártyában."

Hmmm,érdekes.

Forrás: https://mk.deltavision.hu/mikrovallasok-yneven-es-a-kartyaban/

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem véletlenül nem került fel az oldalra... bennem máig kérdés, hogy ez MAGUS, annak szánta-e valaki... mert mg magyar nevekre sem tellett, nemhogy címre. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Két kérdésem volna:

1.Kyr-pusztítók között elvben lehettek nők?

2.A hivatalos álláspont szerint vannak-e még kyr-pusztítók Ynev jelenkorában?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Nem látom akadályát, miért ne lehetne.

Tudtommal nincsenek. Max szimpla pusztítok (ugyanazzal a képzéssel), mivel a kyr-ek megfogytak és a javuk a beltenyészettől elkorcsosúlt.

Én speciel egy izomsorvadásos kyr-t játszom ki.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

1-2 éppenséggel akadhatott, bár a koedukált hadtestek jellemzően rosszabbul teljesítenek, ez nem feltétlenül volt ismert vagy figyelembe vett.

Az, hogy vannak-e, majd valaki megmondja, aki olvas irodalmat vagy kártyázik (hiszen a kártyában van most a lore!), de hogy lehetnek-e: persze, titkos rendek mindig vannak, akik évezredek távlatában is fenntartják a hagyományokat. Sok értelme nincs a hatalmas csaták és hadtestek nélkül, dehát ez MAGUS, sokmindennek nincs értelme.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

8 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Két kérdésem volna:

1.Kyr-pusztítók között elvben lehettek nők?

2.A hivatalos álláspont szerint vannak-e még kyr-pusztítók Ynev jelenkorában?

1. A kyr pusztítókat feldolgozó házi - mivel erről hivatalos nincs - kiegészítők nem tárgyalják a témát. Tiltva tehát nincsen. 

A regényekben, novellákban, félmondatokban emlékezetem szerint csak férfi pusztítók szerepelnek - már ahol ezt szükségesnek tartják egyáltalán megemlíteni.

Elvben tehát nincs akadálya, ugyanakkor szerintem a katonáskodás eleve nem tipikus (ez nem azt jelenti, hogy ne lehetne kivétel) női foglalkozás, a katonáskodáson belül pedig a pusztító szerintem egyenesen nőidegen foglalkozás-típus... a nők az élet adói, őket védik a férfiak*, és a pusztító ráadásul a "nem győzni jöttünk, hanem pusztítani" elv miatt szerintem a leginkább idegen tőlük...  

Ettől függetlenül, mivel tiltva sehol nincs - de ha lenne, akkor is ;) - egy-egy érdekes karakter, NJK okán simán el lehet ettől az amúgy sem konkrét  véleménytől, térni.

2. Alapvetően nincs. Hiszen ők egy rég letűnt kor katonái, akik ráadásul inkább meghaltak a csatában, mint túlélték azt. 

De Pont ezért, a fantasyban, a hőstörténetekben gyakori kivételgyártás miatt simán lehetnek. A MAGUS-ban van is erre novella... (lehibernált pusztítók, tudatlanul élő, majd egyszer csak öntudatra ébredő pusztítók, egykori pusztítók leszármazottai, akik mégiscsak azzá válnak, hiszen a vértjük/varázslat akármi megtanítja őket.) Számos alkalommal találkoztam már ilyen játékossal, ötlettel, akik időutazás, valamiféle emléktárolás, akár egyfajta "magzat megrontás"-szerű állapotban mégiscsak a jelen korban váltak pusztítóvá. 

Aztán több kiegészítő is született - tehát ötlet volt már - arra, hogy a pusztítók hagyománya hogyan él tovább, tehát a jelen kor pusztítói végül is azonos-szerűek a régiekkel... vagy igen elszigetelt, sík-tér-időzárványban túlélt hagyományú pusztítók, eldugott városok pusztítói, akik máig őrzik a hagyományokat... ez mind járható útnak tűnik. Mert a pusztító vagány.

De pont ennek a megőrzése érdekében alapvetésként javaslom alkalmazni, hogy a pusztító régi, ma már nincs, és ha mégis - merthogy miért ne - akkor kivétel.

*ókor-középkor IRL, azaz kb. a fantasy jelleg tekintetében!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
7 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Ettől függetlenül, mivel tiltva sehol nincs - de ha lenne, akkor is ;) - egy-egy érdekes karakter, NJK okán simán el lehet ettől az amúgy sem konkrét  véleménytől, térni.

Konkrétan a 2018-as NyT moduljában szerepel is egy (igaz, csak említés szintjén: ő volt az, akit a társai feláldoztak a cél érdekében, emiatt bosszúálló lelke egy kardba költözött, s áruló társai leszármazottainak vérvonalát akarta kiírtani). :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Van hivatalos információ azzal kapcsolatban,hogy a MAGUS világában léteznek-e kristálygömbök? (Nyilván nem gömb alakúra csiszolt kristályokra gondolok,hanem pl: olyan mágikus eszközökre amellyel mondjuk területeket,helységeket,személyeket lehet kémlelni.) Egyedül a Sötét Zarándok c. könyvben említenek egy varázslót akinek a munkaasztalán van egy kristálygömb, de arról nem derült ki semmi sem,hogy pontosan milyen célból birtokolja.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem igazán. 

Több regényben is előfordul említés szintjén, de inkább világításra, és csak egyszer néznek bele... 

Több helyen - ház is és nyomtatott anyagokban egyaránt - előfordul, mint hangulati elem (hangulatkeltő novella, bevezető - én is alkalmazom a szószedet elején...) mindenféle konkretizált képesség nélkül. 

Egy boszorkánymágiával foglalkozó házi kiegészítőben szerepel, mint boszorkány kellék, amin keresztül lehet nézni valamit, ám már ott is azonnali alternatívája a vizes tál - és ugye ilyen boszorkány varázslat van is... 

Szóval ez a klasszikus "fantasy" és mese elem Yneven nem igazán létezik. Nem tiltanám, de annyira nem is jellemző. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Nekem valahogy mindig a vasorrú bába jut róla eszembe, nem pedig egy 18-as szépségű M.A.G.U.S. boszorkány :D

Persze egyet értek, szerintem is elfér ezen a világon, végül is a wodoo babák is itt vannak :hiszti:

Apropó mi a véleményetek egy fehér ork és egy JK boszorkány szerelméről, én vagyok a mesélő, mégis csak pislogni tudok a fejleményeken...

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Valóban hajmeresztő... 

Érdekesek ezek a fajok közötti szerelem-kapcsolat dolgok. Gondoljunk csak bele, hogy mi emberek, itt a földön, sokszor undorral nézünk (ez nem a rasszizmusról szól, hanem egyszerűen vonzalomról-taszításról) egy más rasszú (! - ugyanaz a faj) emberre. Akkor hogyan nézhet ez ki más FAJOK között? Ahol teljesen másképpen néznek ki az egyedek? Mások azok a vonalak, formák, szagok, amik azonos fajon belül beindítanak folyamatokat... 

Persze van, aki nem ezeket nézi, és a másik "elméjébe" szeret bele, ahhoz vonzódik, és pl. egyáltalán nem azt nézi, hogy néz ki. Miért ne lehetne ilyen más fajú egyedek között? És hol, ha nem Yneven (szerepjátékban?) hiszen ez egy JÁTÉK, tehát lehet. Miért is ne? Természetesen a JK-k közötti, esetleg JK-NJK kapcsolatokra gondolok, nem az előtörténetben mindenféle tápok elérése érdekében a karakter vérvonalának a kevergetésére...

Én inkább ilyen kérdések esetében a fő "problémát", vagy inkább feladatot, lehetőséget abban látom, hogy a világ, a környezet hogy reagál majd erre. Milyen kalandot, helyzeteket lehet majd ebből kikerekíteni? Merthogy lehet... és akkor, ha a játékosok ezt az utat választják, akkor élvezzék ki ennek az előnyeit és hátrányait is. Megvetés, kitaszítás, furcsálkodás, de lehet, hogy valaki éppen emiatt támogatja majd őket, barátkozik velük. Mindkettőt, egyensúlyban illik szerintem alkalmazni. Legyen csak ott egy ilyen párnál minden mesében egy-két elem, hiszen az nem kérdés, hogy szokatlan a kapcsolatuk, és ha nekik ez fontos játékosként, akkor jelenítsük is meg a játékban! 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Érdekes páros az tény, és nem ez az első kalandjuk együtt. De többet csak a mai nap után tudok mondani erről. 

Mindenesetre a JK meglepett, kiváncsi vagyok én is mi sül ki belőle.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Az teljesen klasszikus trope, hogy a ronda szörny beleszeret a szépséges ember/elf/akármi nőbe, aki pedig túllát a formán, és viszontszereti. A realizmust már nagyon régen elengedte Ynev (ahol létezik Erion, egy pallos "lassú" fegyvernek minősül és minden városban olyan szervezett bűnözés van, hogy több a tolvaj, mint a polgár), szóval ezen nem görcsölnék.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Nyomtatott regényekben,novellákban feltünnek feketemágusok? (Nem csupán feketemágia!) Ha igen hol, és nagyvonalakban mit lehet megtudni róluk? (Pl:csoportos szervezettség megléte vagy nem léte,lakhely,élettörténet stb.)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hogy definiálod a feketemágust? Olyan varázsló aki  "rosszra" használja a hatalmát?- mert ebből azért van bőven, és még nekromanciát se kell használnia

vagy Nekromantákat- mert ezek meg nem feltétlen gonoszok. Lásd. Dorani szarvtorony.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
20 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Hogy definiálod a feketemágust? Olyan varázsló aki  "rosszra" használja a hatalmát?- mert ebből azért van bőven, és még nekromanciát se kell használnia

vagy Nekromantákat- mert ezek meg nem feltétlen gonoszok. Lásd. Dorani szarvtorony.

Tudom,problémás a definició,de az UTK különbséget tesz fekete mágusok,demonológusok,és nekromanták között,tehát hivatalosan is létezik egy jól körülhatárolható csoport akiket ilyen névvel illetnek.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...