Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

22 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Hogy definiálod a feketemágust? Olyan varázsló aki  "rosszra" használja a hatalmát?- mert ebből azért van bőven, és még nekromanciát se kell használnia

vagy Nekromantákat- mert ezek meg nem feltétlen gonoszok. Lásd. Dorani szarvtorony.

Sőt mi több,fellapozva az ETK-t, a Magas Mágia fejezet  "Fekete mágia" részénénél is úgy tűnik,hogy írnak valamiféle elkülönültségről.De az UTK-ban ez hangsúlyosabb.

Link a hozzászóláshoz
8 perccel ezelőtt-kor Greol írta:

Tudom,problémás a definició,de az UTK különbséget tesz fekete mágusok,demonológusok,és nekromanták között,tehát hivatalosan is létezik egy jól körülhatárolható csoport akiket ilyen névvel illetnek.

Mi szétszedtük az ETK rendszerén belül a varázslókat és minden mágia típust külön kp-ért kell megvenni. Megmondom őszíntén még így se tudok nagy különbséget tenni.

Ez amolyan rovar - bogár hasonlat szerű.

Minden demonologús és nekromanta feketemágus, de nem minden feketemágus nekromanta és demonologus. Hogy még bonyolítsuk a helyzetet Nem minden feketemágus gonosz és nem minden gonosz varázsló feketemágus

Remélem segítettem!

Szerintem nem:szivott:

Link a hozzászóláshoz
16 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Mi szétszedtük az ETK rendszerén belül a varázslókat és minden mágia típust külön kp-ért kell megvenni. Megmondom őszíntén még így se tudok nagy különbséget tenni.

Ez amolyan rovar - bogár hasonlat szerű.

Minden demonologús és nekromanta feketemágus, de nem minden feketemágus nekromanta és demonologus. Hogy még bonyolítsuk a helyzetet Nem minden feketemágus gonosz és nem minden gonosz varázsló feketemágus

Remélem segítettem!

Szerintem nem:szivott:

Egy keveset biztos. :-)

Link a hozzászóláshoz

Az Inkvizítorok Szövetségének Fekete Kódex c. útmutatás gyűjteménye segítséget nyújthat a felvetett kérdés megközelítéséhez:

Idéz

A Pyarroni Paktumot megszegő, avagy semmibe vevő egyházakat pedig el kell törölnünk Ynev színéről! Az emberáldozatok nem csak erkölcstelenségükben megbotránkoztatóak, hanem olyan szakrális energiák felszabadulásához vezethetnek, melyek aztán rést ütnek a valóság szövedékén. Ennek következményei pedig beláthatatlanok...

 

Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Antail írta:

Az Inkvizítorok Szövetségének Fekete Kódex c. útmutatás gyűjteménye segítséget nyújthat a felvetett kérdés megközelítéséhez:

 

De vajon mi  a "valóság szövedéke" és miféle "beláthatatlan következményektől" kell tartani? Az sem egyértelmű,hogy mit tekintünk emberáldozatnak. Csak a szakrális gyilkosságot (mondjuk olyat amit az UTK-ban olvashatunk a szerafizmus fajtáinak bemutatásánál) vagy bármilyen áldozatot amit a lélekkel való sötét mahinációk céljából végeztek?

6 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

 Nem minden feketemágus gonosz

 

Azért én elég nehezen tudnám elképzelni,hogy egy amúgy nem rosszindulatú alak erre az útra lépjen. Legfeljebb akkor történhet ilyen,ha valami magasztos cél vezeti aminek érdekében a "cél szentesítiaz eszközt" elve szerint folytatja praktikáit,de ez szerintem szinte kizárt. Én a többségüket szélsőségesen öncélú,és individulista alakoknak képzelem, akik csakis saját  önző érdekeiket tartják szem elött. (Vagy esetleg egy egészen szűk csoportét.)

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
2 perccel ezelőtt-kor Greol írta:

Az sem egyértelmű,hogy mit tekintünk emberáldozatnak.

Mindenképpen a szakrális emberáldozatokat. A többi emberáldozat a vulgármágia sajátosságaiból következik. Az emberáldozatnak mindenképp vallási hangzata és értelmezése van.

3 perccel ezelőtt-kor Greol írta:

Azért én elég nehezen tudnám elképzelni,hogy egy amúgy nem rosszindulatú alak erre az útra lépjen. Legfeljebb akkor történhet ilyen,ha valami magasztos cél vezeti aminek érdekében a "cél szentesítiaz eszközt" elve szerint folytatja praktikáit,de ez szerintem szinte kizárt. Én a többségüket szélsőségesen öncélú,és individulista alakoknak képzelem, akik csakis saját  önző érdekeiket tartják szem elött. (Vagy esetleg egy egészen szűk csoportét.)

Pedig nem így van! Merné valaki a Dorani szarvtorony varázslóit gonosz - vagy feketemágusnak nevezni.  Ha egy varázsló csak azzal foglalkozik, hogy  a családtagoknak még egy utolsót enged beszélgetni az elhunyttal, már akkor komoly nekromanciát hajt végre, ami idővel az auráján és kinézetén is meg fog jelenni.

Nem kell ahhoz zombikat idézgetni, vagy mások bőrét magadra aggatni (BM), hogy a személyes aurád torzuljon. Sőt ettől még se nekromanta se demonologus nem vagy.

 

Antail és Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A cél szentesíti az eszközt hozzáállás a gonoszság útja. Pont, hogy nem kell hozzá önzőnek lenni, bármilyen cél érdekében aki hajlandó lemondani a moráljáról, erkölcstelen emberré válik. A Szarvtorony mágusai közeül pedig sokan könnyen lehet, hogy torzult lélekkel rendelkeznek. Fekete mágia, ami beleavatkozik a lélekvándorlásba, esetleg életerővel, azaz az Élet Princípiumával közvetlenül manipulál. Ahhoz, hogy az ember nekromanta legyen nem kell ezeket tennie, a démonidézés is a nekromanciához tartozik, mindenféle szellemek útjukra engedése szintén. Élőholtak feltámasztása akkor, ha az lelket is bolygat, ami tudomásom szerint MAGUS rendszerében elengedhetetlen, hiszen csak egy lélek tud irányítani egy testet. A tudattalan élőholt fogalma elég katyvasz nekem.

Antail és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
8 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Üdv!

Csak mert témába vág, és akkor nem kell elírnom megint. ;) 

Feketemágia, gonoszság, nekromancia

 

A kiváló íráshoz csupán egy dolgot szeretnék hozzáfűzni,és ez pedig a fentebb már említett probléma,ami az emberáldozatok mibenlétével kapcsolatos: a szöveg a Pyaroni Titkosszolgálat kapcsán nem határozza meg,hogy pontosan mit ért emberáldozatok alatt,azaz hogy ebben az esetben  szakrális vagy nem szakrális emberáldozatok elleni fellépésről van-e szó. És amennyiben csak a szakrálisokról,annyiban mi számít szakrálisnak? Konkrétabban itt a szerafizmusra gondolok. A MAGUS rendszerében ugyanis eddig a szerafizmusnak három fajtája került kidolgozásra : egy amit Darabolo írt,és kettő ami az UTK-ban van leírva,az utóbbiból pedig az egyik, a "Behódolás" sok szempontból  szakrális jellegűnek tekinthető,igen jó eséllyel emberáldozatokkal jár,amelyek a patrónust erősítik. (Egyébként jómagam mind a hármat párhuzamosan létezőnek fogadom el,ilyen az én Ynev-képem és szerintem sokan másoké is. A feketemágus pedig jó eséllyel mindhármat folytathatja.)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A Pyarroni Paktum, és az ennek fényében "lecsapó" pyarroni inkvizíció az emberáldozó VALLÁSOK ellen küzd elsősorban. Ez a szakrális emberáldozatot jelenti, ugyebár, azaz az emberi lények valamely istennek történő felajánlását - én annak idején filozofálgattam róla, hogy ez miért jó... pl. az istenné válás útján még csak így juthat "lélekhez", az is jó kérdés, hogy a lélek útja mi - értsd: melyik istenhez kerül, dióhéjban: akié, tehát akiben a halott hitt, ám ha feláldozzák, akkor ezt a szertartás eltérítheti!. Van ameliyk isten erről lemond a későbbiekben, ami emberbaráttá teszi, plusz a hívei közösséget építhetnek... stb, van, amelyik nem - nyilvánvaló az ellentét. 

A másik a nem szakrális jellegű emberáldozat - ennek az igazi értelme nincs feketén-fehéren tisztázva... bár van egy cikk, amelyik boncolgatja a boszorkánymesterei - tehát nem szakrális jellegű - emberáldozatokat, dióhéjban a lélek feláldozása a varázslat okán hatalmas energiákhoz juttathatja a boszorkánymestert - vagy aki csinálja. Persze egy szakrális mágiahasználó is - elvileg - alkalmazhat nem szakrális emberáldozatot, bár érdekes lehet, hogy akkor az istenétől "veszi el" az áldozatot, hiszen annak is ajánlhatta volna, vagy ha "jó" isten, és nem kell neki, akkor meg valószínűleg tiltja... de az egyházak, az inkvizíció szempontjából nyilván nem lesz probléma, ha egy-egy nem szakrális emberáldozóra is lecsapnak.. hiszen a különbség nem is feltétlenül látszik azonnal, meg amúgy is a társadalom számára rossz meg gonosz valami, és már csak megszokásból is :D Amellett a feketemágiával is összefügg, amit meg megintcsak üldöznek... 

A szerafizmusnak alapból nem része az emberáldozat! (bár jó kérdés, hogy annak vehető-e a saját magunk végül is patrónusnak áldozása... illetve ehhez mások hozzásegítése.) De alapból nem az. Persze, ha feltételezzük, illetve ez azért benne is van a szerafizmus cikkben, hogy ez az istenné válás útján való lépések elején vagy közepén van, akkor ahhoz valószín, vagy lehet, hogy kapcsolódik az emberáldozat is - ez már szakrális értelemben. És a szerafizmus társadalmilag megintcsak nem a legelfogadottabb - kivéve, ha mondjuk "államvallás", mint pl. Tongoriában a nekroszerafizmus sz ősök tiszteletével, hanem egy isten mellett egy másik túlvilági lény tisztelete, hát akkor arra már megint csak illik lesújtani. 

 

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

A másik a nem szakrális jellegű emberáldozat - ennek az igazi értelme nincs feketén-fehéren tisztázva... bár van egy cikk, amelyik boncolgatja a boszorkánymesterei - tehát nem szakrális jellegű - emberáldozatokat, dióhéjban a lélek feláldozása a varázslat okán hatalmas energiákhoz juttathatja a boszorkánymestert - vagy aki csinálja. Persze egy szakrális mágiahasználó is - elvileg - alkalmazhat nem szakrális emberáldozatot, bár érdekes lehet, hogy akkor az istenétől "veszi el" az áldozatot, hiszen annak is ajánlhatta volna, vagy ha "jó" isten, és nem kell neki, akkor meg valószínűleg tiltja... de az egyházak, az inkvizíció szempontjából nyilván nem lesz probléma, ha egy-egy nem szakrális emberáldozóra is lecsapnak.. hiszen a különbség nem is feltétlenül látszik azonnal, meg amúgy is a társadalom számára rossz meg gonosz valami, és már csak megszokásból is :D Amellett a feketemágiával is összefügg, amit meg megintcsak üldöznek... 

 

Hol jelent meg ez a cikk? Szívesen elolvasnám.

Amúgy nem érdemtelen megemlítenem,hogy már az ETK-ben is céloznak rá, az UTK-ben pedig külön kiemelik,hogy a feketemágusokat a "sötét" vallások egyházai is üldözik,szabályos hajtóvadászatot indítanak ellenük amennyiben kiderül,hogy működési területükre tévedtek. Ez azt jelenti,hogy Gorvikban és Toronban - és talán valamennyire Kránban is,bár itt a vallási élet erőteljes decentralizáltsága miatt talán némileg más  a helyzet - ahol az államiság szorosan összefonódott a "sötét" egyházak meglétével,elég nehéz megmaradniuk. Ha ehhez hozzávesszük  Pyaront,Shadont,az Északi Szövetséget,Ordant,a fekete mágiára különösen érzékeny elfek lakta területeket és még azokat  az államokat-világi vezetésű városállamokat is ahol nem tűrik meg őket,oda jutunk,hogy a ynevi civilizáció jelentős részéből ki teljesen ki vannak taszítva. És ezek csak  a törvényes erők! Ha az alvilági varázshasználókat is számításba vesszük a helyzetük még rosszabb,hiszen a jelentős részük potenciális veszélyforrásként - főként mint veszélyes riválist - látja őket. (Abba már bele se merek menni,hogy a civilizáción kívül sem feltétlenül egyszerű a helyzetük,mert pl:ha a déli-sztyeppéken valamelyik nomád sámán rájön,hogy miféle varázshasználó tévedt a törzs szállásterületére,valószínűleg sem ő,sem pedig a nemzetségek elöljárói nem lesznek túlzottan elragadtatva a szokatlan jövevénytől...) 

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Greol írta:

Amúgy nem érdemtelen megemlítenem,hogy már az ETK-ben is céloznak rá, az UTK-ben pedig külön kiemelik,hogy a feketemágusokat a "sötét" vallások egyházai is üldözik,szabályos hajtóvadászatot indítanak ellenük amennyiben kiderül,hogy működési területükre tévedtek. Ez azt jelenti,hogy Gorvikban és Toronban - és talán valamennyire Kránban is,bár itt a vallási élet erőteljes decentralizáltsága miatt talán némileg más  a helyzet - ahol az államiság szorosan összefonódott a "sötét" egyházak meglétével,elég nehéz megmaradniuk. Ha ehhez hozzávesszük  Pyaront,Shadont,az Északi Szövetséget,Ordant,a fekete mágiára különösen érzékeny elfek lakta területeket és még azokat  az államokat-világi vezetésű városállamokat is ahol nem tűrik meg őket,oda jutunk,hogy a ynevi civilizáció jelentős részéből ki teljesen ki vannak taszítva. És ezek csak  a törvényes erők! Ha az alvilági varázshasználókat is számításba vesszük a helyzetük még rosszabb,hiszen a jelentős részük potenciális veszélyforrásként - főként mint veszélyes riválist - látja őket. (Abba már bele se merek menni,hogy a civilizáción kívül sem feltétlenül egyszerű a helyzetük,mert pl:ha a déli-sztyeppéken valamelyik nomád sámán rájön,hogy miféle varázshasználó tévedt a törzs szállásterületére,valószínűleg sem ő,sem pedig a nemzetségek elöljárói nem lesznek túlzottan elragadtatva a szokatlan jövevénytől...) 

Szerintem ezt a fogalmat túlságosan keretek közé szeretnéd foglalni. Pedig amínt a fent linkelt egyébként kiválló cikk is írja, ezt nem szabad.

Egy varázsló azonnal megérzi varázsló társában a nekromanciára utaló jeleket ,mégis nap mint nap sétálgatnak egymás mellett. Egy csata mágussal bármelyik csata után előfordulhat, hogy annyi lényt taszított a nem létbe (tette egyébként népe megvédésének céljából), hogy auráján már érezhető más varázsló számára a torzulás. Mégse ugornak unos-untalan egymás torkának, persze fenntartásokkal viseltetnek, dehát egy varázslónak alap esetben 15-20-as intelligenciája van, első körben megprobálja kideríteni mégis miért van a torzulás.

Az elfek érzékenyek a fekete mágiára, de nem érzik alap esetben, tehát Aemon karakterem úgy elvigyorogna velük a tábortüznél, hogy csuhaj :D 

Kránt azért nem venném ide. Változás törvénye, erősebb kutya @-ik , kiemelkedetség stb, stb.... no, meg miért is üldöznék őket? Meg amúgy kik? :D A határon nem lesz ellenfelük, a belső tartományokban meg nagyon nem fogja érdekelni az ős aquirt, hogy van a terciáján egy 7. szintü nekromanta (belepöcköl egyet, és visszaalszik).

Shadon érzékeny téma: Ott nem hogy a feketemágiát üldözik, hanem minden nem szakrális mágiát üldöznek. Hófehér Vérpista Varázsló is mehet oda, a máglya őt is elégeti.

És végezetül amire tényleg kiváncsi lennék, a sztyeppéken élő sámán mégis hogyan fogja meg tudni, hogy fekete mágiát használó alak van a környéken? Tudtommal sehogy sem érzékeli, sőt tovább megy a fekete mágia meghatározása a "fejlett" világokhoz köthető, szegény sámán max azt fogja hinni, hogy egy más totemet, szellemet (bocsi sámánokban annyira nem vagyok otthon, mint te) tisztelő sámánnal találkozott.

Szóóóóóval szegény fekete mágusok azért nincsenek annyira elveszve, és jobban be is vannak épülve a "köz"-be, mint azt hisszük.

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Szerintem ezt a fogalmat túlságosan keretek közé szeretnéd foglalni. Pedig amínt a fent linkelt egyébként kiválló cikk is írja, ezt nem szabad.

Pedig nem ez volt a célom. Azonban biztosnak tűnik számomra,hogy legalább egy kis része azoknak az embereknek akiket ilyen névvel és jelzővel illetnek,önmagukat is annak tekintik vagy valami hasonlónak. 

Egy órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Egy varázsló azonnal megérzi varázsló társában a nekromanciára utaló jeleket ,mégis nap mint nap sétálgatnak egymás mellett. Egy csata mágussal bármelyik csata után előfordulhat, hogy annyi lényt taszított a nem létbe (tette egyébként népe megvédésének céljából), hogy auráján már érezhető más varázsló számára a torzulás. Mégse ugornak unos-untalan egymás torkának, persze fenntartásokkal viseltetnek, dehát egy varázslónak alap esetben 15-20-as intelligenciája van, első körben megprobálja kideríteni mégis miért van a torzulás.

Ezzel kapcsolatban két dolgot szeretnék megjegyezni

1)A varázsló a másik varázslón fekete mágiára utaló jeleket tudja felfedezni. (Auravizsgálat révén vagy bizonyos külső jelek alapján mint ösztövér alak,pirosan égő szemek.) A nekromanta - mint a Gergő által belinkelt cikk is- írja nem feltételenül folytat feketemágiának minősülő varázslást,vagy nem annyit ami elváltozásokat idézne elő.

2)A tömegre ható ártalmas varázslás mint feketemágia szerintem egyszerűen értelmezhetetlen,vagy legalábbis igen bajosan tekinthető annak. Tudom, benne van a szabálykönyvekben,de akkor se stimmel vele egy csomó dolog. Ha valaki időben egymáshoz közel elemi tűzzel bármiféle szánt szándék nélkül felgyújt száraz avarral teli erdőket,vagy úgyanígy lángtengerré változtatja egy szavanna bizonyos részeit,akkor az majd tükröződik az auráján??? Dehát ő nem akarta,sőt mi több reggel egy kis eső esett,nem sejthette,hogy ez lesz!!! És mégis, rengeteg állat,növény,sőt mitöbb  talán értelmes vagy kevésbé értelmes élőlény is áldozatul esett az elszabadult elemi tűz tombolásának! (A tűzmágia lakott településre gyakorolt esetleges hatásairól most ne is beszéljünk.) Ugyanez igaz lehet a  papok villámlásaira is,azok is tüzet szabadíthatnak el. A lényeg itt szerintem nem az esetlegesen bekövetkező tömeges pusztulás,hanem a varzsló szándéka,indítékai. Pl:ha egy természetes anyag mágiájával megidézett óriási mérges gázfelhő egy teljes kastély lakóival végez - szolgálókkal,haszonállatokkal,udvari bolonddal,kurtizánnal stb-vel együtt,holott neki csak herceget kellett volna likvidálnia,de neki így egyszerűbb volt az feketemágia. Feketemágia az is,ha erdőtüzet idéz elő csak azért mert torzmágiával akart takarékoskodni a manapontjaival,tisztában az esetleges mellékhatásokkal ami másokat is érint,de figyelmen kívül hagyta,mert számára így volt előnyös. A lényeg az intenció,a szándék,és főleg mindenekelött az EMPÁTIA: vagyis  - hasonlóan ahhoz amihez lfg.hu egy-két fórumozója eljutott a fek-mag. kapcsán - azt mondom,hogy a KARMA fogalma kivonhatatlan  a kérdés megítéléséből. Segítségünkre lehet ebben az is,hogy biztosan  tudjuk: a világ megalkotásakor a MAGUS alkotói a hinduizmusból is merítettek. Ha egy kicsit tovább gondoljuk az előbbieket az következik,hogy  a fek.magok. jó eséllyel erősen empátia hiányosak,könnyen lehet,hogy teljesen képtelenek az együttérzésre. Jól tudjuk milyen személyiség az ilyen. 

Egy órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Az elfek érzékenyek a fekete mágiára, de nem érzik alap esetben, tehát Aemon karakterem úgy elvigyorogna velük a tábortüznél, hogy csuhaj :D 

A részletekkel nem vagyok tisztában. Akkor ez nem teljesen fajspecifikus dolog?Feltételezem,ez félelfeknél csökkenhet valamelyest. Érdekes kérdés, hogy mi van akkor ha csak az egyik nagyszülőnek voltak hosszú fülei.

 

Egy órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

És végezetül amire tényleg kiváncsi lennék, a sztyeppéken élő sámán mégis hogyan fogja meg tudni, hogy fekete mágiát használó alak van a környéken? Tudtommal sehogy sem érzékeli, sőt tovább megy a fekete mágia meghatározása a "fejlett" világokhoz köthető, szegény sámán max azt fogja hinni, hogy egy más totemet, szellemet (bocsi sámánokban annyira nem vagyok otthon, mint te) tisztelő sámánnal találkozott.

 

Egy órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Kránt azért nem venném ide. Változás törvénye, erősebb kutya @-ik , kiemelkedetség stb, stb.... no, meg miért is üldöznék őket? Meg amúgy kik? :D A határon nem lesz ellenfelük, a belső tartományokban meg nagyon nem fogja érdekelni az ős aquirt, hogy van a terciáján egy 7. szintü nekromanta (belepöcköl egyet, és visszaalszik).

 

Ebben igazad lehet,ezért is írtam,hogy bizonytalan vagyok. Ugyanakkor viszont az UTK elég világosan leszögezte ezt. 

Egy órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Shadon érzékeny téma: Ott nem hogy a feketemágiát üldözik, hanem minden nem szakrális mágiát üldöznek. Hófehér Vérpista Varázsló is mehet oda, a máglya őt is elégeti.

 

Amondó vagyok hogy ez a Shadon-kép egyszerűen tarthatatlan. Meg is jelent erről egy cikk,de most éppen nem találom. Ebben azt a véleményt fogalmazzák meg,hogy lgalább kis számú varázslónak léteznie kell Shadonban mert nincs olyan aki a hétköznapok szintjén helyettesíteni tudná őket. Ráadásul ha nem lennének varázslók,Shadon már rég súlyos katonai hátrányba került volna,pl: Gorvikkal szemben.

Egy órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

És végezetül amire tényleg kiváncsi lennék, a sztyeppéken élő sámán mégis hogyan fogja meg tudni, hogy fekete mágiát használó alak van a környéken? Tudtommal sehogy sem érzékeli, sőt tovább megy a fekete mágia meghatározása a "fejlett" világokhoz köthető, szegény sámán max azt fogja hinni, hogy egy más totemet, szellemet (bocsi sámánokban annyira nem vagyok otthon, mint te) tisztelő sámánnal találkozott.

 

Csak pár ötlet:  Mágiaérzékelés varázslat,Jóslás,a Közös Sámántudatból megszerezhető ismeretek ,esetleg saját élettapasztalat,érdeklődik valamilyen akár pont ebből a célból megidézett lénytől,a szellemtánc közbeni auraérzékelés. stb. Bizonyos esetekben a törzsi hírszerzés is segíthet valamit.

Link a hozzászóláshoz

Shadon egy végtelenül képmutató ország. Most TT előtt utánaolvastam, elvégre (hellyel-közzel kiszakadt) Domvik papot vittem. A mágia megítélése kizárólag attól függ, hogy az állam, egyház vagy bármilyen helyi hatalom érdekeit szolgálja-e. A tömeges élőhalottgyártás egyértelműen szembemegy mindenkinek az érdekeivel, szóval az el lesz ítélve nem a feketesége miatt, hanem mert nem eladható.

A dwoonok akkor már sokkal következetesebbek, noha ők meg kompromisszumokra kényszerülnek folyton folyvást.

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Greol írta:

Amondó vagyok hogy ez a Shadon-kép egyszerűen tarthatatlan. Meg is jelent erről egy cikk,de most éppen nem találom. Ebben azt a véleményt fogalmazzák meg,hogy lgalább kis számú varázslónak léteznie kell Shadonban mert nincs olyan aki a hétköznapok szintjén helyettesíteni tudná őket. Ráadásul ha nem lennének varázslók,Shadon már rég súlyos katonai hátrányba került volna,pl: Gorvikkal szemben.

Nem kellenek nekik varázslók! Egyrész ynev legnagyobb népességű országa több száz millióval, másrészt Gorvik töredezett és nincs jelentős központi írányítása, harmadrész az amund háború eléggé meg fojga viselni.

Másrészt: NEM a szándék a fontos! Ez a magus világában elég pontosan le van szögezve. 

Ha egy démon zargatja egy egy város lakóit, és egy varázsló megidézi ezt a démont, bezárja egy körbe és ne adja isten még vissza is küldi a sikjára, vagy megöli. AKKOR IS fekete mágiát hajt  végre, és ez érzékelhető lesz az auráján. Persze nem azonnal, és több ilyen jelegű mágiára van szükség. 

Ezt nem lehet pontosan meghatározni, a fekete varázsló nem egyértelmüen gonosz.

Link a hozzászóláshoz
13 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Nem kellenek nekik varázslók! Egyrész ynev legnagyobb népességű országa több száz millióval, másrészt Gorvik töredezett és nincs jelentős központi írányítása, harmadrész az amund háború eléggé meg fojga viselni.

Ok,elismerem ebben legalább részben igazad lehet. Némileg meg is lehet támogatni azzal a ténnyel,hogy térkapuk egy részének fenntartását az egyház felügyeli. (Lásd: Garmacor címere) A Fek.Mag. kapcsán azonban sajnos nincs egyetértés köztük.

Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor Greol írta:

A lényeg itt szerintem nem az esetlegesen bekövetkező tömeges pusztulás,hanem a varzsló szándéka,indítéka

Itt azért a cikk elég egyértelműen fogalmazott, ha alaposan olvassuk: "Nem számít ki honnan jött, ki mit vall, vagy gondol, kinek mi a szándéka, a feketemágia törvényei léteznek, és élnek, és automatikusan működnek, nem erkölcsi vita kérdései."
Tehát elég jól leírják itt a dolgokat, nem függ motivációtól. Részemről kifejezetten örülök, hogy előkerült ez a téma, ugyanis egy eddig nem látott vagy használd, de annál inkább erősebb karakter fogót látok benne. Eddig ugyanis a játékosok, akikkel játszottam, bátran használták a durvább varázslatokat is NJK-kon, nem törődve a konzekvenciákkal. Szerintem nagyon jó megkötés, hogy a természet/univerzum szépen visszarakja a karakterekre azt, amit ők a könnyű játék jegyében felhasználnak.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Bitschak írta:

Itt azért a cikk elég egyértelműen fogalmazott, ha alaposan olvassuk: "Nem számít ki honnan jött, ki mit vall, vagy gondol, kinek mi a szándéka, a feketemágia törvényei léteznek, és élnek, és automatikusan működnek, nem erkölcsi vita kérdései."
Tehát elég jól leírják itt a dolgokat, nem függ motivációtól.

A szándék hiánya szerintem azoknál a varázslatoknál elfogadható,ahol szerepel valamiféle konkrétum. Vagyis:

1. a élőlények lelkeivel való közvetlen machináció,azaz a lélek hirtelen kitépése és bebörtönzése. (Tehát a lélekidézés nem fek.mag. mert ha mondjuk 15 percet kérdezgeti a lelket,akkor az még nem okoz fennakadást a lélekvándorlásban. Ugyanígy a kísértetek-szellemek leigázása,testbe költöztetése sem feltétlenül számit fek.mag-nak,hiszen ezek egy része (vagy talán az összes) már eleve kitaszíttatott a lélekvándorlásból. 2.Életenergia megcsapolása,kisajtolás disziplina csak akkor ha élőlényre irányul. Élőhalott megcsapolása valójában nem életenergia elvonása,hiszen nekik nem-élőlények révén nem életenergiájuk van hanem egyfajta sajátos mágikus energiájuk. 3.Öregítés (csak élőlény esetén) 4.Kristály feltöltése felruházása méreggel vagy betegséggel (utóbbihoz a varázslók szerintem jó eséllyel nem értenek,és az előbbihez se felétlenül mindegyik) 5.Apocalypso és Manavihar varázslatok,amennyiben élőlényt érint. (félhivatalos kieg.)

Amiket felsoroltam konkrétumok.,talán az is látaható,hogy egy nekromanta,milyen mágiahasználat mentén különíthető el egy feketemágustól.

UTK-ban (és talán az ETK-ban is) a tömegreható varázslatok feketemágikus mivoltát úgy fogalmazzák meg hogy fekete mágiának számít minden olyan varázslat ami nem veszi figyelembe " a csak kiszemelt vadat lődd" elvet. De mi van ha meghatározhatatlan a "kiszemelt vad"? Ha mondjuk nem egyértelmű? Az egész teljesen bizonytalan. Ebből látható,hogy a  varázsló intenciói nem megkerülhetőek tömegre ható mágia besorolásának esetén. 

Link a hozzászóláshoz

Nagyon védesz egy karaktert :D

El kell fogadni. Ezek mind feketemágiák, mondom is miért, hivatkozási alap ETK.

1:A lélekidézés fekete mágia, mert a varázsló alapesetben nem tudja, hogy a lélek hol jár a lélekvándorlásban, ha megidézi lehet, hogy egy csecsemőből tépi ki azt a lelket! Kisértetek testbe költöztetése is fekete mágia, mert előtte ki KELL tépni onnan az eredeti lelket!

2: Élőhalotat nem tudsz életerővel megcsapolni, mert neki olyan nincs! A bestiárium is csak jobb szó hilyán alkalmazza ezt a szót, nekik gyakorlatílag STP-jük van.

3. Stimm! Igazad van!

4.  Ezt nem is értem hogy jön ide, egyébként egyet értünk, annyi kitétellel, hogy ha a varázslónak  van drágakőmágiája akkor ért hozzá.

5. Biztos, nem tudom miről van szó :szivott:

Az szegény Aemon varázslóm 3. tsz-en senyved, életében nem használt nekromanciát és nem is nagyon tervezi mégis azt várom, mikor kapom meg a nekro módosítókat :D. Mégpedid ilyenekért: lélekaltatás, tűzkítöréssel testrobbantás belüllről  ezek közül egyik se nekromancia jellegű, mégis felkészülten fog érni az aura torzulás, nagyon nem is zavar.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Éppen ez a lényeg a szándék vizsgálatában, hogy fölösleges, mert hiába csavarjuk úgy a helyzetet, hogy magyarázkodni lehessen vagy kelljen, nem érvényes, nem kell, fölösleges. 

Ha a varázsló nem tudja ki a célpont, és ezért tömeget pusztít el, akkor is tömeget pusztított, tehát fekete mágiát használt. 

Ha lelet idéz, akkor IS beavatkozik a lélekvándorlás törvényébe. Feketemágia. Akkor is, ha visszaengedi, ha csak beszélget vele. Halandó varázsló NEM birizgálhatja a lelkeket anélkül, hogy feketemágia ne lenne. tök mindegy mit akar, miért, mennyit ment meg, meg hogy az már egy kiszakított lélek. 

Darabolo, a démonidézés nem fketemágia. És a csecsemő lelkét nem szakítja ki a lélekidézés, mert élő személy, tehát csak hívást fog érezni. 

tetra és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
7 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Darabolo, a démonidézés nem fketemágia.

Ezzel megleptél.

7 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

És a csecsemő lelkét nem szakítja ki a lélekidézés, mert élő személy, tehát csak hívást fog érezni. 

Ez hol van leírva? Mondjuk én is éreztem, hogy nem stimmel a magyarázatommal valami.

Link a hozzászóláshoz
10 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Kisértetek testbe költöztetése is fekete mágia, mert előtte ki KELL tépni onnan az eredeti lelket!

Én holttestre gondoltam.

10 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

2: Élőhalotat nem tudsz életerővel megcsapolni, mert neki olyan nincs! A bestiárium is csak jobb szó hilyán alkalmazza ezt a szót, nekik gyakorlatílag STP-jük van.

OK.

10 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

4.  Ezt nem is értem hogy jön ide, egyébként egyet értünk, annyi kitétellel, hogy ha a varázslónak  van drágakőmágiája akkor ért hozzá.

Az UTK bizonyos drágakövek "okozás"  hatását is feketemágiaként sorolja be. 

10 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

5. Biztos, nem tudom miről van szó :szivott:

Szerintem érdemes átfutni:

https://www.kalandozok.hu/magus/csabamagusoldala/magia/alapmagia/varazsloimagia/varazsloivarazslatok(ismeretlen)csabamagusoldala.pdf

8 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Ha a varázsló nem tudja ki a célpont, és ezért tömeget pusztít el, akkor is tömeget pusztított, tehát fekete mágiát használt. 

Ezek szerint egy zászlóháborúban résztvevő tisztalalelkű és jószándékú csatamágus aki olykor hónapokon át tartó ostromokban vesz részt,ahol a felmentő sereggel (vagy másokkal) napi szinten vívnak ütközeteket,egy idő után torz aurával fog rendelkezni,mert nem tartotta be a "csak a kiszemelt vadat lődd" elvet és tömegre ható varázslatokat használt. Én ezt kétlem.

8 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

tök mindegy mit akar, miért, mennyit ment meg, meg hogy az már egy kiszakított lélek. 

Szerintem itt mennyiségi kérdésről van szó,vagyis: bizonyos időkorlátokon és - egy adott lélek esetében - gyakoriságon túllépve a mennyiségi változás egyfajta negatív minőségi ugrást eredményez.  Ha napokra kiszakítja az mindenképp fek.mag. de tizenöt perc vagy egy óra semmiképp.

Amúgy a MAGUS-rendszere par exelence  nem ismeri a visszajáró kísértet/lélek fogalmát?Igencsak meglepődnek ha így volna. 

Link a hozzászóláshoz

Én is írtam, hogy a démonidézés nem fekete mágia, pont azért emeltem ki, mert hivatalosan a nekromanciához tartozik. És hogy miért nem fekete? Mert a démonoknak nincs lelke. Nem sokkal másabb, mint fejlett mesterséges intelligenciával ellátott robotokat építeni.

Azon gondolkodtam, hogy vajon a halál utáni 66 percben bolygatni a lelket (pl a saját friss holttestébe visszazárni, hogy tudj vele beszélgetni még, és persze jóval az idő előtt tovaengedni) fekete mágia-e, vagy ott még úgyse menne tovább a lélek, tehát szigorúan véve nem avatkoztál bele.

Amúgy meg kóbor lelkek visszajuttatása a körforgásba szigorúan véve beleavatkozás, de szerintem minden isten úgy gondolná, hogy ez pozitív hatás.

Darabolo és Greol kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2020. 04. 24. at 19:03-kor MagyarGergely írta:

Üdv!

Nem igazán. 

Több regényben is előfordul említés szintjén, de inkább világításra, és csak egyszer néznek bele... 

Több helyen - ház is és nyomtatott anyagokban egyaránt - előfordul, mint hangulati elem (hangulatkeltő novella, bevezető - én is alkalmazom a szószedet elején...) mindenféle konkretizált képesség nélkül. 

Egy boszorkánymágiával foglalkozó házi kiegészítőben szerepel, mint boszorkány kellék, amin keresztül lehet nézni valamit, ám már ott is azonnali alternatívája a vizes tál - és ugye ilyen boszorkány varázslat van is... 

Szóval ez a klasszikus "fantasy" és mese elem Yneven nem igazán létezik. Nem tiltanám, de annyira nem is jellemző. 

Kissé megkésve:ráakadtam kártyában,látógömbnek hívják.

Link a hozzászóláshoz
6 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Én holttestre gondoltam.

Pláne! :D 

6 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Ezek szerint egy zászlóháborúban résztvevő tisztalalelkű és jószándékú csatamágus aki olykor hónapokon át tartó ostromokban vesz részt,ahol a felmentő sereggel (vagy másokkal) napi szinten vívnak ütközeteket,egy idő után torz aurával fog rendelkezni,mert nem tartotta be a "csak a kiszemelt vadat lődd" elvet és tömegre ható varázslatokat használt. Én ezt kétlem.

Pedig így van. Nézd nincs azzal semmi gond, ha saját házi szabályt követtek. De akkor ne fordulj a forumon segítségért, szabálymagyarázatért. EZ a szabály! Ez nem eldöntendő kérdés, le vagyon írva. Ha más házi szabályt alkalmaztok, az viszont már a ti dolgotok!

7 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Szerintem itt mennyiségi kérdésről van szó,vagyis: bizonyos időkorlátokon és - egy adott lélek esetében - gyakoriságon túllépve a mennyiségi változás egyfajta negatív minőségi ugrást eredményez.  Ha napokra kiszakítja az mindenképp fek.mag. de tizenöt perc vagy egy óra semmiképp.

1 másodperc is számít! Pont! Ez se eldöntendő kérdés, ez a szabály!

6 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Amúgy meg kóbor lelkek visszajuttatása a körforgásba szigorúan véve beleavatkozás, de szerintem minden isten úgy gondolná, hogy ez pozitív hatás.

Stimm! Ettől még torzul a személyes aura!

 

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...