Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Dumaterem

Recommended Posts

Egy órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Pláne! :D 

De ha egy nekró besétál a város hullaházába,és teljesen törvényes keretek között megvásárol egy hullát (ami már több 66 perce ott hever) és beleköltöztet egy holt szellemet ami már SEHOGY nem születhet újra (vagyis nem a Tetra által említett kóborlók csoportjába tartozó élőhalottakra gondolok) az biztos nem feketemágia,hiszen nem zavar meg semmit,sem közvetve,sem pedig közvetlenül.

Pedig így van. Nézd nincs azzal semmi gond, ha saját házi szabályt követtek. De akkor ne fordulj a forumon segítségért, szabálymagyarázatért. EZ a szabály! Ez nem eldöntendő kérdés, le vagyon írva. Ha más házi szabályt alkalmaztok, az viszont már a ti dolgotok!

Elég sok minden le van írva,nem mindig egyszerű értelmezni,és sokszor egymásnak ellentmondó dolgok vannak leírva,vagy egyszerűen csak nem értelmesek. Nem értem ezzel mi a gond.

1 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Pedig így van. Nézd nincs azzal semmi gond, ha saját házi szabályt követtek. De akkor ne fordulj a forumon segítségért, szabálymagyarázatért. EZ a szabály! Ez nem eldöntendő kérdés, le vagyon írva. Ha más házi szabályt alkalmaztok, az viszont már a ti dolgotok!

Ha szigorúan közelítjük meg a dolgot,akkor igen,igazad van. Ugyanakkor viszont Tetra emlékztetett rá,hogy 66 percig a lélek még nem hagyja el a testet. Raádásul szerintem,még a házi szabályokon túl is (amúgy eredetileg nem azért hoztam fel a témát,de ezt most hagyjuk) van valamiféle létjogosultsága annak amit írok,de ebbe feleslegesnek látom jobban belemenni,mert az eszmecserénk teljesen partalanná válna. 

1 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Stimm! Ettől még torzul a személyes aura!

De ha nem az isteni erők-istenek által van meghatározva, akkor pontosan mi szabályozza ezt?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
On 2020. 04. 27. at 11:34-kor Greol írta:

Nyomtatott regényekben,novellákban feltünnek feketemágusok? (Nem csupán feketemágia!) Ha igen hol, és nagyvonalakban mit lehet megtudni róluk? (Pl:csoportos szervezettség megléte vagy nem léte,lakhely,élettörténet stb.)

ETK 291: Azon varázsló pedig, aki áttért a sötét útra (nap mint nap feketemágiát használ), feketemágusnak számít...

Szóval ez a kérdésedre a válasz, ekkor minősül valaki feketemágusnak. És hogy eloszlassak pár kételyt: a törvénykönyv szerint állóképesség, szépség és egészség k6al csökken, és annyi ideig tart ez a folyamat, amennyi a három dobás eredménye. Vagyis minimum 3 év mire valaki tisztességes feketemágussá avanzsál. 

Szerintem még mindig nem érted teljesen a korábban említett szabályokat, hogy mi számít feketemágiának, és hogy az döntéstől/szándéktól függetlenül azzá válik. Ez a természetben létező örök érvényű szabály. Mint az, hogy mindig lesz egy erősebb nálad. A gravitáció is jó példa erre: hiszel benne, vagy sem, attól még van. Felugrasz, visszahúz.
Csak ez a "feketemágia gravitáció" akkor lép életbe, ha pl lelket tépsz ki valakiből, és akkor bizony vissza kapsz belőle te is, kvázi visszahúzza rád.  Ez ilyen ki mint vet úgy arat. Nem isteni dolog, ha rosszat csinálsz a lélek-körforgással az visszahat rád. Függetlenül a szándékodtól. Vagy mondhatnám azt is, hogy ha valaki rohamot használ támadás során megilletik a TKban leírt módosítok, függetlenül attól, hogy jó vagy rossz céllal rohamoz az ellenfele ellen. 

Ami pedig még le volt írva az a természetes kiválasztódás. Az erősebb megöli a gyengébbet. De ha az erősebb feleslegesen gyilkolja le a gyengéket (értsd: semmit nem ártottak neki, ártatlanok voltak), akkor a természet ezt is igazságtalannak tartja és visszaüti rá a varázslat káros hatásait.

Ezért kell máglyán elégetni az ártatlanokat, nem pedig felgyújtani mágikus tűzzel. Ha varázslattal égeted el akkor feketemágus, ha máglyán égeted akkor hős leszel. Shadonban jó-ideje ismerik már a módszert. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Greol írta:

De ha egy nekró besétál a város hullaházába,és teljesen törvényes keretek között megvásárol egy hullát (ami már több 66 perce ott hever) és beleköltöztet egy holt szellemet ami már SEHOGY nem születhet újra (vagyis nem a Tetra által említett kóborlók csoportjába tartozó élőhalottakra gondolok) az biztos nem feketemágia,hiszen nem zavar meg semmit,sem közvetve,sem pedig közvetlenül

1- Megnézem a KM-et aki ezt engedélyezi! Miért, hogyan? Mit szól ehhez a család, mit szól a temetést előkészítő pap? -aki azért felel, hogy a lélek vagy annak egy torzult aspektusa ne térjen vissza a temetési szertartás után? Erre a legjobb példa a 18 századi angol korboncnokok esete. A lehető legjobb szándékkal tették amit tettek. A köz jó érdekében, de mocskos úton jártak- hullarablókat béreltek fel. 

2- Ha belenyulsz a dolgokba, akkor visszaüt. Teljesen mindegy hogyan.

Elég sok minden le van írva,nem mindig egyszerű értelmezni,és sokszor egymásnak ellentmondó dolgok vannak leírva,vagy egyszerűen csak nem értelmesek. Nem értem ezzel mi a gond.

Félre értesz, nem akartam, hogy csípősnek hangzón.

Ha szigorúan közelítjük meg a dolgot,akkor igen,igazad van. Ugyanakkor viszont Tetra emlékztetett rá,hogy 66 percig a lélek még nem hagyja el a testet. Raádásul szerintem,még a házi szabályokon túl is (amúgy eredetileg nem azért hoztam fel a témát,de ezt most hagyjuk) van valamiféle létjogosultsága annak amit írok,de ebbe feleslegesnek látom jobban belemenni,mert az eszmecserénk teljesen partalanná válna. 

@tetra se tudja pontosan erre a választ, és ő is kérdőjellel írta. 

Egyébként még akkor is beleavatkozol. Az alma leesik. 

Inkább fogadd el, hogy a varázslód lelke torzúlni fog. Ettől nem kell vele máshogy játszani, nem kell mindenkitől félni (ez is hülyeség). Egy varázsló társa meg fogja érezni rajta a nekromancia jeleit, de első körben ki fogja deríteni ez miért van. Osztán lehetséges, hogy csak egy olyan varázslóról beszélünk aki túl sok kisajtolást hajott végre. Még valami erre fentebb nem válaszoltam neked. A kisajtolás MINDIG fekete mágia, 20m-es sugárban működik, olyan nincs hogy nincsen élő szervezet ebben a körzetben. Azért nem légüres térben vagyunk. Még egy fűcsomónak is van kezdetleges asztrál teste, ami már a lélek előfutára. A másik dolog, pedig hogy a kisajtolás épp az élő szervezet sanyargatásán alapszik, nem hiába van a sajtolás a nevében.

Tény, ha 1x-2x lelket idéz a varázsló az még nem fog neki jelentős torzulást okozni, ehhez évek munkája szükséges. De a fenti példánál maradva egy csata mágus bizony a hadjárat végére jelentős változásokon mehet keresztül.

Teljesen egyetértek @Bitschak-kal.

Játéktechnikai hatása egyébként nem sok van! Max. ha egy varázsló érzékeli ezt az aurádban. aztán a kutya se tudja sőt nem is érzi hogy mi vagy, ki vagy te.

Naponta tucatnyi "fekete" mágia használó mellett mehetsz el pyaronban, erionban, erigowban. Boszorkányok, boszorkánymesterek, akáááár sámánok de ezen személyek ezt még magukról se tudják :D :D :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

1- Megnézem a KM-et aki ezt engedélyezi! Miért, hogyan? Mit szól ehhez a család, mit szól a temetést előkészítő pap? -aki azért felel, hogy a lélek vagy annak egy torzult aspektusa ne térjen vissza a temetési szertartás után? Erre a legjobb példa a 18 századi angol korboncnokok esete. A lehető legjobb szándékkal tették amit tettek. A köz jó érdekében, de mocskos úton jártak- hullarablókat béreltek fel. 

Könnyen lehet,hogy nincs család és pap sincs. Illetve - mint ahogy az angol kórboncnokokkal kapcsolatban említetted - nem kell,hogy mindenki tudjon róla. 

Végiggondoltam a leírtakat és mostmár többé-kevésbé egyet érték azokkal amit te és Bitschak megfogalmaztatok. Mindemelett viszont fenntartom,hogy 66 percig a lélekidézés nem fek.mag. amiben erősít engem az a tény is,hogy az UTK-ban (és valszeg az ETK-ban,ami most éppen nincs  nálam)  a Lélelidézés litánia nincs feketemágiaként feltüntetve. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Könnyen lehet,hogy nincs család és pap sincs. Illetve - mint ahogy az angol kórboncnokokkal kapcsolatban említetted - nem kell,hogy mindenki tudjon róla. 

Akkor nem legális :tuzes: 

Nem tüntetik fel a varázslatnál, mivel a varázsló bevezetőjében konkrétan megmondják, hogy az.

Majdnem olyan makacs vagy, mint én ( ez bók), csak én e mellé még hülye is vagyok :D 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Akkor nem legális

Biztos vagyok benne, hogy vannak Ynevnek olyan tájai, ahol hullát vásárolni nem illegális. Főleg ínségesebb időkben.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Líthás

A cikkgyüjteményben szerepelő két írás ami a tükörmágiát ismerteti bír valamilyen beágyazottsággal regényekben,hivatalos vagy félhivatalos anyagokban vagy ez teljesen önálló dolog?

Esetleg feltűnik valahol olyasmi ami hasonlít hozzá, elvben kapcsolatba hozható vele?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tudtommal nincs, pl. forrást sem jelölt meg egyik szerző sem... én szoktam, hogy ennek az ötlete alapján. (pl. Spiretor, ami a Jó széllel toroni partra című regényben szerepel.)

Az én tükörmágiás írásomban csak a boszorkányok és a tükör viszonyát próbáltam elképzelni, illetve csak minimális ötlet szinten, de a Bestiárium tükördémona is adott ötletet-hangulatot hozzá. 

Kiegészítés:

Közben eszembe jutott, hogy a Tűzön vízen árban című Boomen regényben VAN egyfajta tükörmágia, a Morgena hitű boszorkányok között, tehát az elképzelés nem alaptalan - most már irodalmilag sem. Mindazonáltal a két tükörmágiás cikk jóval korábban keletkezett, így ahhoz nem adhatott ötletet. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Segítsetek légyszíves, milyen fantázia neve van a kráni bárdoknak, vagy aquir bárdoknak? Biztos tudjátok mire gondolok.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
58 perccel ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

hóhérpoéták.

Ezt a szót kerestem, köszöm.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Hivatalos anyagból (Az Északi-Szövetség - Népek és Birodalmak 38-39.o) tudjuk,hogy Yneven léteznek olyan varázslók akik irreálmágiát folytatnak,vagy legalábbis ezt a fajtáját kutatják a varázslásnak. (Azt sajnos nem tudom,hogy Ynev jelenkorában feltűnik-e regényekben mint felhaszált mágiaforma.Ezenkívül mellékesen nem árt megemlíteni,hogy kártyában is van irreálmágus,noha ennek kapcsolata Ynev jelenkorával,valóságával nem egészen egyértelmű.) A kérdésem az volna,hogy  pontosan mi az irreálmágia (próbáltam utánajárni,de sehol sem láttam értelemesen kifejtve),illetve hogy volt-e az eddigiek során volt-e érdeklődés a játszhatóvá tétellel kapcsolatban.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
45 perccel ezelőtt-kor Greol írta:

Hivatalos anyagból (Az Északi-Szövetség - Népek és Birodalmak 38-39.o) tudjuk,hogy Yneven léteznek olyan varázslók akik irreálmágiát folytatnak,vagy legalábbis ezt a fajtáját kutatják a varázslásnak. (Azt sajnos nem tudom,hogy Ynev jelenkorában feltűnik-e regényekben mint felhaszált mágiaforma.Ezenkívül mellékesen nem árt megemlíteni,hogy kártyában is van irreálmágus,noha ennek kapcsolata Ynev jelenkorával,valóságával nem egészen egyértelmű.) A kérdésem az volna,hogy  pontosan mi az irreálmágia (próbáltam utánajárni,de sehol sem láttam értelemesen kifejtve),illetve hogy volt-e az eddigiek során volt-e érdeklődés a játszhatóvá tétellel kapcsolatban.

Én is nagyon sokáig kerestem ezt a mágiaformát, mert kiváncsi voltam mire képes, mit lehetne tenni vele.

Játékban is kipróbáltam volna, sajnos semmi kézzel foghatóra nem akadtam, így kénytelen voltam a saját játékunkba a torz mágia egy veleszületett típusának tekinteni. Illetve így megjeleníteni. Gondolok itt: A mágikus potenciállal rendelkező személyekre akikből spontán stressz hatására előtör a mágia. Egy anya befut a tűzbe gyermeke után, s a tűz eltáncol előle. Egy férfira kilönek 100 nyílvesszőt és ő elteleportál az édesanyjához. Úgy gondoltam az irreálmágia egy olyan spontán mágia típus amit csak korlátozott mértékben lehet írányitani és hatásai beláthatatlanok.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Segédanyagot tudnátok ajánlani az orkokhoz (a summáriumon kívül)? Alkottam egy NJK-t, és akaratomon kívül egyre inkább beépül a játékba, nagy butaságomban magamról formáztam szegény jellemét (egyre jobban idegesítem saját magam :D )és szeretném tovább színesíteni, mert az egyik játékosnak nagy igénye van az rpg részekre.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az orkokhoz: Orkok a játékban

Az irreálmágia érdekes kérdés. Én annak idején gondolkoztam a kidolgozásán, de nem lett belőle semmi. Egyetlen normális irodalmi leírása az Anyrok alkonya, Lobogók hajnala antológiapárosban van, esetleg utalás szintjén ZH-s történetekben. Számomra egyáltalán nem a spontenaitás, főleg nem az akaratlanság az, ami jellemzi. A zaudarak tudása, egy birodalmat alapjtó mágiahasználó rend épült rá, aki dacolt Ryek démonaival - ennél jóval többnek kell lennie, a Darabolo által leírt spontán mágia inkább a vadpszi ötletéhez hasonlít - elég is oda szerintem. Én a mágiát komolyabb dolognak érzem - Ez a vajákban jó... de nem érzem Ynevre valónak. Az irreálmágia inkább - az én érzésem szerint, avagy amit én elképzeltem az olvasottak alapján - olyan nagy erejű, erős hatású mágiaforma, ami a valóságot alapjaiban változtatja meg, törvényeket hág át, felborítja az egyensúlyokat. Valami ilyesmi. Nehezen megfogható, még nehezebben képzelhető mögé rendszer... hiszen káoszos. Viszont más, szerintem, mint a tormágia, az inkább egy mágikus jelenség, ami - ha úgy vesszük - akár az irreálmágia esetében is működhet. Szerintem a Dawa Birodalom hatalmas varázslói, őrült máguskirályai nem a véletlenre bízták varázslataik erős hatását, hanem tudták, mi lesz... ezért alkalmazták. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
14 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Én is nagyon sokáig kerestem ezt a mágiaformát, mert kiváncsi voltam mire képes, mit lehetne tenni vele.

Játékban is kipróbáltam volna, sajnos semmi kézzel foghatóra nem akadtam, így kénytelen voltam a saját játékunkba a torz mágia egy veleszületett típusának tekinteni. Illetve így megjeleníteni. Gondolok itt: A mágikus potenciállal rendelkező személyekre akikből spontán stressz hatására előtör a mágia. Egy anya befut a tűzbe gyermeke után, s a tűz eltáncol előle. Egy férfira kilönek 100 nyílvesszőt és ő elteleportál az édesanyjához. Úgy gondoltam az irreálmágia egy olyan spontán mágia típus amit csak korlátozott mértékben lehet írányitani és hatásai beláthatatlanok.

Logikusnak tűnik amit írsz,ugyanakkor viszont erősen kétlem hogy egész birodalmakra kiterjedő védműveket ilyen alapokra építettek volna. Ehhez az általad leírt a mágiaforma túl spontánnak stűnik számomra.Szerintem ez csak egy részét képezheti a dolognak,valószínűleg ennél jóval összetettebb dologról van szó,ami legalább valamelyest törvényszerű és többé kevésbé kiszámítható alapkon nyugszik.A töredékes források alapján úgy  képzelem el,mint valami olyasmit ami szembe megy a Satralis természettörvényeivel: sejtéseim szerint jelentős részben olyan dolgokra épülhet,amit a M* világában leginkább mint paranormális jelenségeket írhatnánk le.Tehát az ir.mag-ban vannak törvényszerűségek - nehezen érthetőek és homályosak - amelyek igen jelentős arányban spontán-kaotikus folyamatokkal társulnak. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Az Északi Szövetség - Népek és Birodalmak c. kiegészítő 94.oldalán található egy rövid leírás az erigowi "Szélkiáltók" céhjéről amelynek tagjai önmagukat mint "viharmágusokat" határozzák meg,és ugyanitt azt is megtudhatjuk, hogy a mesterei a lég -és a villámmágiának.   A céh említés szintjén megjelenik a "Végzet masinériái" c. antológiában,és az lfg.hu-n közzétett Meridoni Varázslórend leírásából kiderül,hogy Kyriában is képeztek is viharmágusokat.(Ez esetben specializált elemi varázslókról van szó,nem biztos hogy fennáll köztük  bármilyen összefüggés.) A kérdésem az volna,hogy vajon máshol felbukknak-e  illetve hogy volt-e érdeklődés kasztszerű kidolgozás tekintetében.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
7 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Az Északi Szövetség - Népek és Birodalmak c. kiegészítő 94.oldalán található egy rövid leírás az erigowi "Szélkiáltók" céhjéről amelynek tagjai önmagukat mint "viharmágusokat" határozzák meg,és ugyanitt azt is megtudhatjuk, hogy a mesterei a lég -és a villámmágiának.   A céh említés szintjén megjelenik a "Végzet masinériái" c. antológiában,és az lfg.hu-n közzétett Meridoni Varázslórend leírásából kiderül,hogy Kyriában is képeztek is viharmágusokat.(Ez esetben specializált elemi varázslókról van szó,nem biztos hogy fennáll köztük  bármilyen összefüggés.) A kérdésem az volna,hogy vajon máshol felbukknak-e  illetve hogy volt-e érdeklődés kasztszerű kidolgozás tekintetében.

Amennyire én tudom, olyan varázslói mozaik, hogy villám nem létezik, nem létezhet. Mert az egy melléktermék, egyfajta mannatúlcsordulás. Én őket inkább BM-nek gondolom.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Igen, én is inkább a hergoli villámmesterekhez hasonlóan képzelném el őket. Semmi feketemágia, és héhány egyedi szélirányító varázslat, esetleg levegő "mozaik".

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Mondjuk semmi elvi akadályát nem látom annak, hogy valaki megértse, hogy hogy működik a villám mágiaelméleti szempontból, garantált, hogy a godoni mágusok képesek voltak létrehozni kisüléseket, csak hát a mozaikmágia egy korcs és gyenge utánérzet.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
10 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Amennyire én tudom, olyan varázslói mozaik, hogy villám nem létezik, nem létezhet. Mert az egy melléktermék, egyfajta mannatúlcsordulás. Én őket inkább BM-nek gondolom.

Mivel a nekromancia - legalábbis javarészt - nem tekinthető mozaikmágiának én nem látom akadályát,hogy egy varzsló más mágiaformákat is megismerhessen a mozaikokon és a hagyományos mágikus rajzolatokon túl. Ahogy Tetra és Cunidor is leírta,a viharmágus talán valamiféle átmenetet képezhet a BM-k (villámmágia,időjárásirányítás) mozaikmágusok (őslég és ősvíz) között. 

Ez azonban új távlatokat nyithat meg a varázslók elött: nemsokára a szakrális -és sámánmágián kívül jóformán minden jöhet,minden kombinálhatóvá válik. Egyre inkább kezdek megbarátkozni a tavaly beharangozott legújabb törvénykönyv szabad karakteralkotó rendszerével,ami kasztokat igen kevéssé,inkább csak iskolákat ismer. (Azt pedig hogy lesz-e ebből bármi is a szokásos igérgetésen kívül,  most inkább hagyjuk.)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdv! 

Szerintem az ilyen új varázshasználó kasztoknál nem csak a már meglévő varázslatokban, így mágikus hagyományokban, mágiaterületekben kell gondolkodni. 

Ésszerű és célszerű, hogy egy-egy ilyen érdekességhez a már meglévő varázslatokból, amelyek témában, hatásukban, jellegükben passzolnak hozzá, azokat kapja meg, (pl. a viharmágus kapjon meg egyes boszorkánymesteri varázslatokat pl. a természeti mágia területéből - de ezek NEM JELENTIK azt, hogy ők boszorkánymesterek lennének, vagy azt, hogy szó szerint a boszorkánymesterek eszköztárából merítenének. Ez csak játéktechnikailag működik így, mivel teljesen fölösleges volna ugyanazt a varázslatot leírni más néven... egyszerűbb odaírni, hogy ezt és ezt a varázslatot ők is tudják, de ez a saját mágikus hagyományuk része, aminek az eredete, felépítése stb. már másik kérdés - akár rokon is lehet. Én egy ilyennek kidolgoznék SAJÁT varázslatokat is, amik meg újak, a kettő együtt már adhat egy jól játszható alapot. 

Amennyiben varázslónak képzeljük el, úgy nehezebb a dolgunk, hiszen akkor mozaikokat kell kidolgozni, és sok mindenben alkalmazkodni kell a magasmágia jellegéhez, törvényszerűségeihez - mint pl. a térmágusoknál tettem, és tette más is, aki építkezett belőle, de ilyen volt a csillaglátó is. 

Azt is meg kell fontolni, hogy a varázsló és a mágus nem mindig varázsló... ez a szó mást jelent a mindennapi szóhasználatban, sok mágiahasználót nevezünk így, és más a szigorúan játéktechnikai értelemben vett kaszt. Tehát a viharmágus nem feltétlenül varázsló, simán lehet specializált boszorkánymester - ekkor is kaphat a korlátozásai mellé új, kidolgozott és máshonnan átemelt varázslatokat, de lehet egy új tapasztalati mágia terület is, olyan speciális, mint pl. a tűzvarázsló, ami se nem varázsló, de nem is boszorkány-vagy boszorkánymesterei mágiát használó kaszt. Persze ez a legmelósabb - de a legérdekesebb is, ha jól sikerül. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ahogy próbáltam utalni is rá, a godoni mágia az a magasmágia, ami nem mozaik, hanem jóval több annál. A Tűzmágia is arra alapszik, tehát simán lehet alapozni rá vihar/villámmágiát is. Azért hozom fel Godont, mert nem nagyon tudunk más, mozaikmágiánál magasabb szintű mágiaformáról, amit le lehet szűkíteni, el lehet korcsosítani.

Az egyéb tapasztalai forma viszont azért vonzóbb, mert Ynev jelenébe egy komoly mágusiskolát beilleszteni legalábbis bajos lenne. Elképzelhető, hogy egy névtelen godoni mágus elhagyott jegyzeteire épül egy szűkkörű rend, de a viharmágia pont nem a finomkodásról szól, így nehezen maradhatna rejtett. No meg a manakinyerés. Tanult varázslók az elmét használják erre, értve, hogy a mana hogy folyik, és ezt valahogy kihasználják. Tűzmágusok a tűz természetes tulajdonságait használják, valószínűleg nem véletlenül esett erre a választása a jó godoni mágusnak. Viharnál is kéne valami, de az sokkal kevésbé megbízható forrás. Szóval könnyebben elképzelhetőnek tartok valami egyéb módszert a megbízható manaforrásra, kemikáliák vagy misztikus kapcsolatok.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Szerintem meg Toronban, épp hogy eltudna bujni a Hergoli villámmesterek mellett egy ilyen jövevény szekta. Mannakinyerésnél pedig nem feltétlen kell speciális dolgokban gondolkodni, használhatja az alap varázslói kinyerési formulákat is.

Greol, nálam csak egy mondatod akasztotta ki az iránytűt, miszerint  a varázsló tanulhatna tapasztalati mágiát! TÉNY  tanulhatna ha akarna, de nem akar!

1, mert megalázó lenne ilyen mágia típust használni

2, mert eleddig még soha nem találkoztam olyan dologgal amit a mozaikmágia segítségével ne tudtam volna megcsinálni.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
41 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Greol, nálam csak egy mondatod akasztotta ki az iránytűt, miszerint  a varázsló tanulhatna tapasztalati mágiát! TÉNY  tanulhatna ha akarna, de nem akar!

1, mert megalázó lenne ilyen mágia típust használni

2, mert eleddig még soha nem találkoztam olyan dologgal amit a mozaikmágia segítségével ne tudtam volna megcsinálni.

Ez részben így van, de szerintem nem teljes mértékben. A varázsló biztos nem fog megtanulni és alkalmazni, mondjuk boszorkánymesteri varázslatokat, de szerintem tanulmányozhatja és elemezheti a működését, mögöttes tulajdonságait, hogy feldolgozza az eredményeket a saját munkáiban. Egy boszorkánymester nem tudja miért és hogyan működik az a varázslat, amit használ, de egy varázsló talán megérthet belőle valamit.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...