Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Gem Kapocs

Dumaterem

Recommended Posts

57 perccel ezelőtt-kor Cundior írta:

. Egy boszorkánymester nem tudja miért és hogyan működik az a varázslat, amit használ, de egy varázsló talán megérthet belőle valamit.

Azzal nincs is bajom, hogy esetleg a villámvarázslatot szétbontja elemeire. Csak akkor tisztáznunk kell, hogy az nem elemi mágia lesz, hanem mondjuk "absztrakt" mágia vagy "meta" mágia.  Csupán afelől fejeztem ki a kétségeim, hogy önálló varázslatokat tanulna.

Szerk: Hozzátenném az én világomban, a BM az aki a legközelebb áll a tudatos mágia használóhoz.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
32 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Csupán afelől fejeztem ki a kétségeim, hogy önálló varázslatokat tanulna.

Persze, ezzel teljes mértékben egyet értek, hogy saját használatra nem tanulna meg ilyesmit.

33 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Szerk: Hozzátenném az én világomban, a BM az aki a legközelebb áll a tudatos mágia használóhoz.

Ez érdekes kérdés, megkérdezhetem, hogy miért?

Én amúgy pont a tűzvarázslókat gondolnám kicsit "műveltebbeknek", hiszen ő róluk köztudott, hogy nagy erőkkel kutatnak, és ott a Fény Ösvényét járó tűzvarázslók rendje, akik szintén a mágiájuk komolyabb összefüggéseit akarják feltárni. Míg egy boszorkánymester inkább csak a hatékonyság érdekében fejleszt, legalábbis én így képzelem.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
1 perccel ezelőtt-kor Cundior írta:

Én amúgy pont a tűzvarázslókat gondolnám kicsit "műveltebbeknek", hiszen ő róluk köztudott, hogy nagy erőkkel kutatnak, és ott a Fény Ösvényét járó tűzvarázslók rendje, akik szintén a mágiájuk komolyabb összefüggéseit akarják feltárni. Míg egy boszorkánymester inkább csak a hatékonyság érdekében fejleszt, legalábbis én így képzelem.

Igaz, hogy a TV-k is tudják kombinálni a varázslataikat, de náluk ez kimerül a tűznél, hiába van óriási örükségük, nem akarnak és szerintem nem is tudnak a tűzün túllépni.

Ezzel szemben a BM szintén képes az "elemi" mágiáját kombinálni, plusz több olyan varázslata is van melyeket a varázslók önnáló mozaikként használnak vagy használhatnának.

A mágiájukat szemlélve ami ellenben a boszorkányok, tv-k mágiájával nem annyira specifikus. Hogy is mondjam, a boszorkányok irdatlan jók asztrál mágiában, mentálban meg el csöpörésznek. A Bm-ek ezzel szemben amibe belekezdenek azt jól is csinálják. Inkább gondolnám őket egy elkorcsosult varázsló rendnek, vagy egy fejlődésnek indult mágia használó csoportnak ( ami valami miatt megrekedt a mai szinten) mint egyszerű tapasztalati mágia használónak.

Ne haragudjatok, ha összeszedetlen voltam, de iszonyatosan fáradt vagyok.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
15 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

1, mert megalázó lenne ilyen mágia típust használni

Ez olyasvalakik között jellemző akik híres varázslórendeknél nevelkedtek.Azonban olyanoknál akik máshol (pl: magányos mestertől tanultak vagy nem hagyományos varázsló képzésben részesültek) tettek  szert az ismeretekre és/vagy a moziakmágiának csak egy részét ismerik,feltételezhetőleg kevéssé lehet jellemző ilyen elutasító attitűdök megléte. 

14 órával ezelőtt-kor Cundior írta:
15 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

2, mert eleddig még soha nem találkoztam olyan dologgal amit a mozaikmágia segítségével ne tudtam volna megcsinálni.

Vannak dolgok amit többé-kevésbé sikeresen lehet kivitelezni  a moz.maggal (pl:illúziók ment.mag révén),de az nem világos,hogy - csak a témánál maradva - miként hozol létre villámokat és/vagy öszetett időjárási jelenségeket mozaikok segítségével. (Vagy akár más,eddig ismeretlen dolgot,pl: maghasadást vagy radioakítív sugárzást.Szerintem elvben  akár erre is  alkalmasak lehetnek a varázslás számunkra ismeretlen formái.)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
17 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

1, mert megalázó lenne ilyen mágia típust használni

2, mert eleddig még soha nem találkoztam olyan dologgal amit a mozaikmágia segítségével ne tudtam volna megcsinálni.

Ez rettenetesen gyenge érvelés, az ETK is elköveti. Megalázó? Mi megalázó hatékonyabb eszközökkel dolgozni? Nincs annál nemesebb és tudományosabb, mint mágiaformákat tanulmányozni és megfejteni a titkaikat. Ennyire bekorlátozni egy egész, több, rendkívül eltérő kultúrában oktatott kaszt jellemvonásait nem értelmes.

Azért nem fognak aranyat teremteni, mert 1) illegális, megborítaná a gazdaságot és 2) a lebukás valószínű és 3) könnyedén tudnak pénzt keresni a szolgálataik áruba bocsájtásával. Nem azért, mert nem elég nemes foglalkozás.

Számtalan olyan hatást hoznak létre tapasztalati mágiával, ami nem, vagy csak gyengébb, korlátozottabb formában hozható létre mozaikmágiával.

Az sem véletlen, hogy Lar Dor is erősen érdeklődik az ordani tudományok iránt. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Ez olyasvalakik között jellemző akik híres varázslórendeknél nevelkedtek.Azonban olyanoknál akik máshol (pl: magányos mestertől tanultak vagy nem hagyományos varázsló képzésben részesültek) tettek  szert az ismeretekre és/vagy a moziakmágiának csak egy részét ismerik,feltételezhetőleg kevéssé lehet jellemző ilyen elutasító attitűdök megléte. 

Nézd ízlések és pofonok! Nem meggyőzni szeretnélek, csupán annyit jegyeznék meg, hogy az a varázsló aki nálam bm villámokban gondolkodik, felkészülhet rá, hogy rövid úton Darton elé áll.

2 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Vannak dolgok amit többé-kevésbé sikeresen lehet kivitelezni  a moz.maggal (pl:illúziók ment.mag révén),de az nem világos,hogy - csak a témánál maradva - miként hozol létre villámokat és/vagy öszetett időjárási jelenségeket mozaikok segítségével. (Vagy akár más,eddig ismeretlen dolgot,pl: maghasadást vagy radioakítív sugárzást.Szerintem elvben  akár erre is  alkalmasak lehetnek a varázslás számunkra ismeretlen formái.)

Soha nem akartam eddig villámot létrehozni velük, mivel viszont a villám egy mannatúlcsordulás, és ezt a varázsló érti is, nem kerülne sokba kifejlesztenie. Egy varázsló viszont előbb használja az elméjét és csak azután a mágiáját. Van is neki alkimiája, már csak egy tekercs réz drót kell amit a viharfelhőbe feljuttat.  Az összetett időjárási jelenségek a bm-nek is 10 percekbe tellenek. Egy varázsló minimális alkimiával és egy kis teleporttal a felhők közé, könnyüszerrel megoldhatja, bár ő csak erősítheti - gyengítheti a meglévő jelenségeket. De elképzelhetőnek tartom egy vihar szétoszlatását levegő robbanással, csóvával. Szintén elképzelhetőnek tartom egy eső megínditását egy kissebb porkitöréssel. Mint ahogy tornádó létrehozását is elképezlhetőnek tartom a hideg és meleg levegő megfelelő mennyiségű termelésével, amire  a varázsló megint csak képes. Mindezek csupán egy kis meterologia tudás szükséges, vagy ami itt annak van megfeleltetve.

Pfuuuuu. Hát ez mágus! Itt nincs jetpack, maghasadás és radioaktív sugárzás. Ne keverjük a szezont a fazonnal.  De a példádnál maradva, ha kevesebb mannapontból nagyobb sebzést akarsz elérni. Agyagkorsó olajjal megtöltve, a cél területre teleportálva, és egy őstűz kitörrésel kombinálva irdatlan sebzést, pusztítást vihet végbe.

Ha radioaktív sugárzást akarsz létrehozni, vagy hatásaiban hasonló dolgot. Tanulj nekromanciát, demonologiát és idézz meg egy megfelelő típusú démont egy berekesztő varázskőr közepére. A területen belül, az élet sorvadásnak fog indulni (mondjuk egy enyészet démonnál, posvány démonnál stb. A képzelet határtalan lehetőségeket ad).  A radioaktívitásra leginkább a BM-nek van jó varázslata, de a varázsló is meg tudja oldani. Nincs előttem a könyv, de szerintem megoldható egy asztrál, mentál varázzsal kombinálva akár az is, hogy egy körrel magát az élet principumot rekesszük ki.

De ahogy fentebb említetted ezek ismeretlen dolgok, ergo egy 4-5. tsz -es vari ugyan már honnan tudná mi az a maghasadás, és miért akarná megcsinálni.

42 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Ez rettenetesen gyenge érvelés, az ETK is elköveti. Megalázó? Mi megalázó hatékonyabb eszközökkel dolgozni? Nincs annál nemesebb és tudományosabb, mint mágiaformákat tanulmányozni és megfejteni a titkaikat. Ennyire bekorlátozni egy egész, több, rendkívül eltérő kultúrában oktatott kaszt jellemvonásait nem értelmes.

Ahogy @Cundior-nak is megírttam. Nem azzal van bajom, hogy tanulmányozzák, szétszedik alkotóelemire, és az új alkotóelemeket felhasználva utána varázsolgatnak.  Ezt teljesen logikus dolognak is tartom.

Azzal van a problémám, hogy nem fogják ezeket a varázslatokat önnállóan használni. Kivéve, és ez erősíti a szabályt a BM egy-két varázslatát, amiket lehetne őnnálló nekromancia varázslatként használni, illetve a betegségmáiájuk is tartalmaz potenciált, bár azt mindenképp szét szedném alkotóelemekre. 

@Cundior és itt a másik jó példa a BM -ek mellett. A betegségmágia. Mágikus, és nem mágikus kórokozókat tudnak létre hozni. Ami mint tudjuk lehetetlen! Hisz élet principumával rendelkező lény nem hozható létre mágikusan! Ezért is gondolom őket egy elkorcsosult mágiahasználó csoportnak, akár kyr, akár godoni, akár crantai hagyományokkal.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
41 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

@Cundior és itt a másik jó példa a BM -ek mellett. A betegségmágia. Mágikus, és nem mágikus kórokozókat tudnak létre hozni. Ami mint tudjuk lehetetlen! Hisz élet principumával rendelkező lény nem hozható létre mágikusan! Ezért is gondolom őket egy elkorcsosult mágiahasználó csoportnak, akár kyr, akár godoni, akár crantai hagyományokkal.

Ezzel kapcsolatban szoktam merengeni időnként. Arra jutottam,hogy a betegségmágiának kétféle hatásmechanizmusa létezhet:

1)Ami közvetlen genetikai átalakítás révén valahogy szervi átalakulást eredményez. (Tudom nem rajongsz a genetikáért,de ezt most nem tudom jobban megfogalmazni.)

2)Ami vírusokat idéz/hoz létre. A vírusokat a biológusok és infektológusok jelentős hányada nem tekinti élőlénynek. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
1 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Én kifejezetten mondjuk a veszetségre gondolok, ami bakteriális.

Csak arra gondolhatunk,hogy az előbb említett két úton nagyon hasonló vagy azonos eredményt lehet elérni. Más lehetőség ezekenkívül nemigen akad.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
2 perccel ezelőtt-kor Greol írta:

Csak arra gondolhatunk,hogy az előbb említett két úton nagyon hasonló vagy azonos eredményt lehet elérni. Más lehetőség ezekenkívül nemigen akad.

De. :D

A könyv úgy fogalmaz, hogy korokózokat a BM teremti. Nem átalakít, teremt. Ebből kell kiindulni, és ezért is írtam a fenti dolgokat.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
14 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

De. :D

A könyv úgy fogalmaz, hogy korokózokat a BM teremti. Nem átalakít, teremt. Ebből kell kiindulni, és ezért is írtam a fenti dolgokat.

Vagyis vírusokat teremt.

Egy órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Soha nem akartam eddig villámot létrehozni velük, mivel viszont a villám egy mannatúlcsordulás, és ezt a varázsló érti is, nem kerülne sokba kifejlesztenie. Egy varázsló viszont előbb használja az elméjét és csak azután a mágiáját. Van is neki alkimiája, már csak egy tekercs réz drót kell amit a viharfelhőbe feljuttat.  Az összetett időjárási jelenségek a bm-nek is 10 percekbe tellenek. Egy varázsló minimális alkimiával és egy kis teleporttal a felhők közé, könnyüszerrel megoldhatja, bár ő csak erősítheti - gyengítheti a meglévő jelenségeket. De elképzelhetőnek tartom egy vihar szétoszlatását levegő robbanással, csóvával. Szintén elképzelhetőnek tartom egy eső megínditását egy kissebb porkitöréssel. Mint ahogy tornádó létrehozását is elképezlhetőnek tartom a hideg és meleg levegő megfelelő mennyiségű termelésével, amire  a varázsló megint csak képes. Mindezek csupán egy kis meterologia tudás szükséges, vagy ami itt annak van megfeleltetve.

Lehet,hogy az én földrajzi tudásom kopott meg egy kissé,de én a felhőképződés és mennydörgés folyamatait túl komplexnek látom ahhoz,hogy egy varázsló (akinek ismeretei még akkor se feltétlenül mérhetőek a mieinkhez ha történetesen kimagaslóan tájékozott a meteorológiában) mozaikmágiával akárcsak kisebb méretekben is előtudja idézni.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
2 perccel ezelőtt-kor Greol írta:

Vagyis vírusokat teremt.

ezen lehet vitatkozni. De a korokozó nem feltétlen virust jelent! A kórt okozhatja bakteriális fertőzés is! Pl. veszetség!

3 perccel ezelőtt-kor Greol írta:

Lehet,hogy az én földrajzi tudásom kopott meg egy kissé,de én a felhőképződés és mennydörgés folyamatait túl komplexnek látom ahhoz,hogy egy varázsló (akinek ismeretei még akkor se feltétlenül mérhetőek a mieinkhez ha történetesen kimagaslóan tájékozott a meteorológiában) mozaikmágiával akárcsak kisebb méretekben is előtudja idézni.

Bezzeg a radióaktívitással nem voltak ilyen gondjaid :hiszti:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Éppen most-kor Darabolo írta:

ezen lehet vitatkozni. De a korokozó nem feltétlen virust jelent! A kórt okozhatja bakteriális fertőzés is! Pl. veszetség!

A baktériumok élőlények. 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
9 perccel ezelőtt-kor Greol írta:

A baktériumok élőlények. 

Pontosan ezért írtam a BM-ről amít írtam!

Merthogy teremti a kórokozót, és van olyan betegségmágiája ami bakteriális! Áthágja a szabályt, anno valamikor a dolgokat jobban értették valószínűleg, mint a jelenlegi varázslók! 

Mondjuk a lepra betegsége is bakteriális.

éééés ETK 245. oldal Rontások rész.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
2 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Pontosan ezért írtam a BM-ről amít írtam!

Merthogy teremti a kórokozót, és van olyan betegségmágiája ami bakteriális! Áthágja a szabályt, anno valamikor a dolgokat jobban értették valószínűleg, mint a jelenlegi varázslók!

Ezzel viszont az  a probléma,hogy az ET világosan kijelenti,hogy életet csakis istenek teremthetnek,más nem képes erre.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Oké, hagyjuk ugyanazt a mantrát hajtogatjuk mindketten.

De ahogy más nagy ember is mondta már előttem: ".. .és mégis forog"

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Bakteriális vagy vírusos: ezeknek nincs értelme ynevi környezetben. Őselemek és az élet princípiuma alkotja az élőlényeket. Ezen túl nem határoz meg semmit a könyv, azt viszont határozottan, hogy el kell vonatkoztatni a földi biológiától.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Az úgy megvan, hogy esetleg a szerzők ezt nem gondoltak át ennyire és ellentmondás van a Magusban?Tudom ez szinte hihetetlen.;)(A feleségem mikrobiologus,azt hittem már az előbb hogy az ő fórumát olvasom )

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
2 perccel ezelőtt-kor Sneer írta:

Az úgy megvan, hogy esetleg a szerzők ezt nem gondoltak át ennyire és ellentmondás van a Magusban?Tudom ez szinte hihetetlen.;)(A feleségem mikrobiologus,azt hittem már az előbb hogy az ő fórumát olvasom )

:hiszti:

Csókoltatom az asszonyt :) 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Fuuu segítsetek légyszi már órák óta keresem. Van egy cikk ami ranagol országáról minden napjairól szól nagyon részletesen. A klán életet és ennek velejáróit is bemutatja. Tudnátok segíteni?

Illetve. A koven-ről tudnátok infokat adni nekem?

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Bakteriális vagy vírusos: ezeknek nincs értelme ynevi környezetben. Őselemek és az élet princípiuma alkotja az élőlényeket. Ezen túl nem határoz meg semmit a könyv, azt viszont határozottan, hogy el kell vonatkoztatni a földi biológiától.

Amikor gentikáról beszélgetünk ezt még vissza emlegetem :hiszti:

Bocsi nem hagyhattam ki, letoltam egy unicumot és most enyém a világ :D 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Sneer írta:

Ezt nem tudtam. Király!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
31 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Amikor gentikáról beszélgetünk ezt még vissza emlegetem

Yneven max úgy beszélgetnek genetikáról, hogy összeszedik a legjobb gombáikat, és elmesélik a trip élményeit.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Már az első törvénykönyvben is említés történik a Kilenc Sor Iskola drágakőmágusairól. Az Északi Szövetség - Népek és Birodalmak c. hivatalos kiegészítő Tiadalanról szóló részében pedig - több más dolog mellett - megtudhatjuk,hogy réteg-és etnikumspecifikus társadalmi csoportról van szó: csupán a tudók osztályába tartozó ulu származású emberekből válhat drágakőmágus. A kérdésem az volna- talán regényekből vagy más számomra ismeretlen forrásból kiderül - hogy pusztán olyan varázslókról van-e szó akik igen tájékozottak a drágakőmágiában vagy mágiahasználatuk módja is jelentősebb mértékben eltér az átlag varázsló mágiahasználatától?(Azaz beszélhetünk-e egy potenciális alkasztról vagy ők csupán egy varázslóiskola bármiféle játéktecnikai vonatkozás nélkül?)

Kártyában

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...